Oprava víka vodorovně plněné pračky

Než začnete sundávat víko, musíte si připravit pracovní plochu. Za tímto účelem se pračka odsune od stěny, protože šrouby, které zajišťují požadovanou část, jsou umístěny na zadní straně. Pokud je to možné, je lepší ji vytáhnout z úzké koupelny.

K práci není potřeba žádné speciální nářadí. Stačí křížový šroubovák. Musíte si také připravit hadr. Pokud je spotřebič v koupelně delší dobu, může se na něm usazovat prach, který se vznáší na podlaze.

Rady odborníků

Přečtěte si více: Sušička Bosch: 9 nejlepších sušiček, včetně sušiček s tepelným čerpadlem, funkce výrobku a velikost spotřebiče

Podrobné pokyny

V dalším kroku (po odsunutí stroje) vyhledejte samořezné šrouby na zadním panelu, které drží panel, který potřebujeme odstranit. Obvykle jsou dva, jeden vpravo a jeden vlevo, ale některé jednotky mají třetí šroub umístěný uprostřed. Křížovým šroubovákem zcela vyšroubujte upevňovací prvky. Pod „kudrnatými hřebíky“ jsou umístěny plastové podložky. Dbejte na to, aby se tyto drobné díly později neztratily.

Odšroubujte samořezné šrouby a sejměte zadní kryt

Chcete-li vyjmout horní panel, posuňte jej dozadu a mírně jej zvedněte nahoru

V další fázi po úplném vyšroubování upevňovacích prvků opatrně sejměte kryt. Nejprve ji posuňte dozadu (směrem k pračce) a mírně ji zvedněte nahoru. Odložte panely stranou. Pro pozdější výměnu krytu postupujte stejně, ale obráceně: nejprve veďte panel a drážky a poté utáhněte upevňovací prvky.

To je zajímavé! Pokud jste obeznámeni s odstraňováním bočních panelů z běžných systémových jednotek PC, bude to pro vás ještě snazší. Výše uvedené kroky se neliší od demontáže bočních panelů počítače.

Po získání přístupu k vnitřním součástem CMA proveďte vizuální kontrolu nebo jiná diagnostická opatření. Stisknutím speciálního tlačítka pro odemykání dveří odemkněte dveře.

Více informací o tom, jak rozebrat pračku Indesit, najdete v následujícím videu. O autorovi:

Maminka, manželka a prostě šťastná žena. Inspirován cestováním, nedokáže si představit život bez knih a dobrých filmů. Snaží se být dokonalou hostitelkou a je vždy připravena podělit se o zážitky.

Nalezena chyba? Zvýrazněte ji a stiskněte tlačítka:

Obyčejný plastový sáček se hodí na mytí drobných předmětů na cestách nebo v hotelu. Ponožky nebo punčocháče se hnětou v uzlíkovém sáčku spolu s vodou a trochou pracího prostředku. Díky tomu můžete oblečení předem namočit a vyprat, aniž byste ho poškodili nebo vyplýtvali velké množství pracího prostředku a vody.

Jak demontovat nádrž pračky Atlant

Při složitějších opravách, jako je například montáž nových ložisek, je nutné nádrž vyjmout, demontovat a vytáhnout buben.

Postup je následující:

 • Odšroubujte a vyjměte protizávaží.
 • Odstraňte hnací řemen.
 • Odpojte kabeláž k motoru, vyšroubujte upevňovací prvky, vyjměte motor.
 • Odpojte kabeláž k topnému tělesu a teplotnímu čidlu.
 • Odstraňte svorky plnicího a vypouštěcího potrubí.
 • Vyjměte manžety střešního okna z bubnu.
 • Odpojte pressostat.
 • Vyjměte vzpěry, vyjměte nádrž ze skříně.

Na rozdíl od některých jiných výrobců nelze nádrže praček Atlant demontovat, takže je nutné je pro instalaci nového ložiska rozřezat. Požadováno:

 • Nádrž umístěte otvorem pro prádlo směrem nahoru.
 • Najděte místo, kde jsou obě poloviny svařeny.
 • Namontujte šrouby pro sešroubování polovin nádrže.
 • Vyvrtejte kruhové otvory odpovídající průměru šroubů. Doporučujeme to provést ihned, aby bylo možné poloviny bez problémů znovu sestavit.
 • Řezání nádrže podél švu pilou na kov. Jedná se o pracný proces, který musí být prováděn opatrně, aby nedošlo k poškození bubnu a dalších součástí uvnitř.
 • Nádrž rozřízněte na dvě poloviny a horní polovinu odložte stranou.
 • Vyšroubujte šroub umístěný uprostřed řemenice. Pokud se zasekne, použijte WD-40.
 • Vyjměte řemenici.
 • Najděte šroub podobný tomu, který byl vyšroubován z řemenice, a zašroubujte ho do hřídele tak daleko, aby se uvolnil.
 • Lehkým poklepáním na šroub vyrazte hřídel s bubnem a ložisky.
READ  Příznaky poruchy čerpadla pračky

Jak správně rozebrat pračku se sušičkou s předním plněním

Jak rozebrat pračku Samsung, Ariston, Bosch a další pračky s předním plněním? Pro všechny tyto značky platí obecná pravidla. Součásti je třeba vyjmout v tomto pořadí:

Horní kryt

Chcete-li sejmout kryt, musíte odstranit všechny šrouby připevněné k horní části zadního panelu. Použijte k tomu šroubovák. Poté stačí stisknout dveře zepředu a zvednout je nahoru.

Odstraňte horní kryt pračky s předním plněním

Zásuvka na prací prostředky

Po úplném vysunutí zásuvky vyhledejte tlačítko uprostřed. Stiskněte ji a vytáhněte vanu směrem k sobě a nahoru. Nádoba by se měla z držáků snadno sundat.

Vyjmutí nádoby na prací prostředek z pračky s předním plněním

Ovládací panel

S tímto prvkem zacházejte co nejopatrněji. Po vyjmutí umístěte panel na horní část pračky se sušičkou.

Vyjměte ovládací panel pračky s předním plněním

Servisní panel

Pokud si nejste jisti, jak rozebrat buben pračky, musíte začít demontáží servisního panelu. Odstraňuje se nejen kvůli servisu spotřebiče, ale také kvůli odstranění drobných předmětů, které náhodně spadnou do nádržky během mytí. Na místě je drží tři speciální svorky. Nejprve stiskněte oba boční panely a poté prostřední panel.

Demontáž pračky Whirpool

Přední stěna

Nejprve odstraňte gumovou průchodku. Je umístěn na nakládacích dveřích. Pružinu, která ji drží na místě, zatlačte nahoru, abyste usnadnili proces. Čelisti dvířek pračky se vyjímají v kruhovém vzoru. Použijte k tomu šroubovák a kleště. Pokud poklop překáží, lze jej odstranit odstraněním několika šroubů.

Odstranění panelu z přední části pračky s předním plněním

Protizávaží

Před demontáží pračky Bosch si přečtěte schéma protiváhy. V závislosti na modelu se mohou nacházet buď na přední, nebo na zadní straně spotřebiče. Ty zajišťují tlumení vibrací při odstřeďování nebo praní. Dlouhé šrouby, které drží protizávaží na místě, stačí vyšroubovat.

Demontáž protizávaží pračky s předním plněním

Jak rozebrat pračku Indesit a vyjmout topné těleso? Nejprve odstraňte pojistnou matici. Pak je třeba kolík pevně stisknout. Pokud se neuvolní rukou, lehce na jeho povrch poklepejte kladivem. Topná tělesa praček se snadno a rychle vyjímají. K uchopení součásti použijte plochý šroubovák.

Před demontáží nádrže pračky se sušičkou je třeba:

 • Demontujte hnací řemen připevněný k řemenici bubnu a motoru.
 • Odstraňte veškeré volné kabely.
 • Odpojte zajišťovací díly.
 • Odšroubujte pružiny tlumiče.

Po vyjmutí nádrže ji lze odšroubovat. Nejprve odstraňte šroub upevňující řemenici. Poté můžete hřídel zasunout do nádrže a odstranit svorku. Komponentu lze nyní rozdělit na dvě části.

Odpojte vodiče od motoru pračky s předním plněním

Zadní panel

Pro odpojení zadního panelu od stroje stačí vyšroubovat všechny upevňovací šrouby. V závislosti na modelu pračky jich může být několik.

Demontáž zadního panelu z pračky s předním plněním

Západkové zařízení

Je třeba poznamenat, že existuje mnoho variant zámků. Výrobci praček vybavují své modely různými typy zámků, které se liší tvarem, velikostí a způsobem upevnění. A také se liší v principu práce. Používají se především dva typy:

Termální UBL

Srdcem termobloku je PTC rezistor a (nebo) bimetalová destička. Po zavření dvířek a spuštění mycího programu je do odporu přivedeno 220 V. Začne se rychle zahřívat a mezitím se zahřeje deska, která se ohne.

V důsledku toho blokuje háček dvířek západkou a brání jeho otevření během pracího cyklu. Bimetalová deska rovněž sepne ovládací kontakt, čímž se spustí zvolený program.

READ  Jak prát polštář v pračce

Schéma a princip fungování tohoto zámku je znázorněn na obrázku níže.

Všimněte si, že na kontaktech zámku Bi-Metal se často nacházejí značky N, L a C, které usnadňují testování zámku. Místo termistoru PTC lze použít drátové vinutí s vysokým odporem. U některých modelů používá také dva rezistory, což nemění princip fungování.

Tvar, velikost a upevnění zámků se opět mohou lišit, a pokud je potřebujete zakoupit, měli byste zvolit číslo výrobku stroje.

Tento typ zámku se po skončení pracího cyklu sám odemkne. To je jak klad, tak zápor. Hlavní nevýhodou je, že otevření dveří trvá 2-3 minuty. к. Bimetalová destička potřebuje čas na ochlazení a resetování, čímž se uvolní jazýček, který drží dvířka na místě. U většiny praček je poklop signalizován světelnou kontrolkou.

Pracuji v oblasti oprav domácích spotřebičů. Rozsáhlé zkušenosti s restaurováním praček a myček nádobí.

Důležité! Nedodržení doby chlazení vede ke zničení styčné části zámku, která je umístěna přímo ve dveřích. Tyto nabíječky baterií se používají v levných modelech: Indesit, Ariston, Beko, LG. „Samsung. „Ardo. „Virpool

Takováto blokovací zařízení se používají u levných modelů, jako jsou Indesit, Ariston, Beko, LG. „Samsung“. „Ardo“. „Whirlpool.

Elektronický zámek

K takovému blokovacímu zařízení je přidán elektromagnet, který je ovládán impulsem z modulu. Tyto softstartéry mohou obsahovat také PTC rezistor. V tomto případě termistor s bimetalovou destičkou uzavírá ovládací vodič a elektromagnet pohybuje západkou, která uzamyká poklop.

Schematicky znázorněno na obrázku níže.

Taková zařízení jsou umístěna na modelech střední a vyšší cenové kategorie, jako jsou např.: „Electrolux“, „Zanussi“, „Candy“, „Bosch“, Siemens, „AEG“. Jediná nevýhoda. obtížnost testování.

Střešní okno s tímto UBL lze otevřít, pouze pokud jsou splněny následující podmínky:

Všimněte si, že pračky s těmito zámky jsou vybaveny zařízením pro nouzové otevření, které je obvykle umístěno v blízkosti krytu vypouštěcího čerpadla.

Jaké chyby se v programech vyskytují?

Tyto kódy se zobrazují na přístrojové desce pračky Samsung, pokud se něco pokazilo.

 • E Zobrazí se při plnění vodou. Znamená to, že nebylo možné dosáhnout požadované úrovně do 20 minut. Chybu by mělo odstranit vypnutí a opětovné zapnutí spotřebiče.
 • E2. často se objevuje během vyprazdňování. Příčinou je ucpání hlavního filtru. Musí být demontován.
 • E3. když je vody příliš mnoho. Kapalina automaticky odteče do 2 minut, uživatel nemusí nijak zasahovat. Není nutná demontáž.
 • E4. označuje příliš mnoho věcí uvnitř. Přebytek musí být zcela odstraněn.
 • E5. Když nefunguje ohřev vody v pračce Samsung.
 • E6. Problémy s topným tělesem. Bude nutná demontáž.
 • E7. Snímač hladiny vody v nádrži pračky se sušičkou Samsung je vadný.
 • E8. voda se neohřívá tak, jak by měla podle původního programu. Tento druh problémů často způsobují závady na topném tělese. Pravděpodobně bude nutná demontáž.
 • E9. více než čtyřikrát byly hlášeny problémy, jako je netěsnost nebo odtok vody.
 • DE. DOOR. závady týkající se zamykání. Např. proto, že se kryt poklopu špatně zavírá. Není nutná demontáž.

Pokud je pračka Samsung instalována v prostorách s vysokou vlhkostí, může dojít k poškození barvy na povrchu. Totéž platí pro všechny kovové díly. V místnosti je pak nainstalován odvlhčovač nebo je pračka Samsung přemístěna na jiné místo.

Častou příčinou nefunkčního displeje je také vlhkost. Při každém problému je vhodné spotřebič vysušit. Pokud sušení nepomůže, stačí zavolat technika, který pračku Samsung opraví.

Jak otevřít pračku

Doporučujeme vám, abyste se seznámili s hlavními rysy otevírání uzamčené pračky.

Po nouzovém zastavení

Pro otevírání dvířek vodorovně i svisle vložených strojů existují zvláštní pokyny.

Při horizontálním zatížení

Většina lidí používá pro praní prádlo modely, které se vkládají vodorovně. Odblokování těchto praček se provádí v několika postupných krocích.

Vypnutí napájení

READ  Jak prát věci bez pračky

Nejprve musíte spotřebič zcela odpojit od napětí. V případě nouze zastavte praní a vytáhněte kabel ze zásuvky. Stroj smí být uveden do provozu pouze při odemčených dveřích.

Vypouštění vody

Po odpojení spotřebiče od elektrické sítě je nutné vypustit zbytky vody. Odpojte vypouštěcí hadici od odvodňovacího potrubí a její konec vložte do prázdného kbelíku. Pokud voda neodtéká, je třeba hadici odpojit.

Kabel pro nouzové otevření

Když už v sudu není žádná voda, můžete otevřít dvířka. K tomu je třeba vytáhnout speciální kabel na předním panelu. Jeho zatažením se otevřou dvířka a umožní se vyjmout prádlo.

Pokud toto není zavedeno

Některé modely však těmito kabely vybaveny nejsou. V takovém případě je nutné ručně sejmout horní panel pračky se sušičkou a vyklopit jej nahoru, abyste se dostali k přední části. Je na něm speciální západka, která odemyká zavřené dveře.

S vertikálním zatížením

Způsob, jakým se odemykají dvířka svisle uloženého spotřebiče, je poněkud odlišný.

Odpojení

Někdy lze dvířka pračky odemknout pouhým odpojením napájecího kabelu spotřebiče ze zásuvky. U některých modelů nemohou po odpojení dveří fungovat žaluzie, které je blokují.

Obnovení programu

Pokud se dveře neotevřou, protože je software zaseknutý, budete muset software resetovat sami. To lze provést dvěma způsoby:

 • Použití tlačítka ON/OFF. Během pracího cyklu je třeba stisknout vypínač na pračce. Když přestane fungovat, znovu stiskněte knoflík na 2 až 3 sekundy. Pračka se sušičkou se musí vypnout, vypustit vodu a odemknout dvířka.
 • Přes zásuvku. Chcete-li program resetovat, jednoduše odpojte přístroj ze zásuvky a po 20-30 sekundách jej znovu zapojte.

Ruční resetování

Někdy resetování softwaru nefunguje a je nutné jej otevřít ručně. V takovém případě můžete v případě nouze dveře odemknout pomocí lana nebo zavolat servisního technika.

Pokud je knoflík zlomený

Dveře se někdy rozbijí a hůře se otevírají. K tomu budete potřebovat speciální nástroj.

Nouzová šňůra

K odemknutí pračky a nouzovému otevření dvířek se často používá kabel. Nachází se v blízkosti filtrů v přední části stroje

Jemným zatažením za lanko otevřete dvířka

Drát nebo provázek

Dvířka pračky lze odemknout pomocí tenkého lanka nebo drátu. K tomu budete potřebovat výrobek o délce 10-12 centimetrů a průměru asi 5-6 milimetrů

Opatrně se zasune do volného prostoru mezi dveřmi a krytem a západka se zatlačí

sejmout, kryt, pračky

Kleště

K otevření poklopu pračky se často používají kleště. Ty mohou uchopit část odpojené kliky a otočit ji tak, aby bylo možné dveře otevřít.

Během praní

Někdy se dvířka během pracího cyklu zablokují a je obtížné je znovu otevřít.

„Samsung“

Pokud pračka Samsung zablokovala poklop, musíte počkat, až skončí praní, a teprve poté se jej pokusit otevřít některým z výše uvedených způsobů. Pro ty, kteří dveře dosud neodemykali, je nejlepší zavolat údržbáře.

„Atlant“

Většina praček Atlant má zablokovaná dvířka kvůli vadné elektronice. Stačí tedy pouze resetovat program.

Electrolux a AEG

Tito výrobci se postarali o odemykání poklopů a nainstalovali speciální kabely v blízkosti dveří. Chcete-li otevřít zamčené dveře, použijte kabel.

LG a Beko

Pračky Beko a LG se často nezasekávají. Pokud jsou však dvířka zamčená a nelze je otevřít, musíte pračku resetovat nebo použít kabel.

Starší modely Bosch mají často vadný zámek, který způsobuje zamykání dveří. Chcete-li uvolnit zámek dveří, musíte sejmout horní panel a ručně uvolnit pojistku.

„Indesit.“

U spotřebičů od výrobce „Indesit“ se mohou vyskytnout problémy s provozem poklopu v důsledku opotřebení zámku. Pro odstranění problému proto budete muset zavolat technika, aby jej vyměnil za nový.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS