Jak si doma vyrobit vosk na depilaci

Nejjednodušší je použít hotový vosk, ale pokud chcete, můžete si vyrobit i vlastní výrobek. Receptů na domácí depilaci voskem je celá řada. Nejběžnější s přídavkem parafínu a kalafuny. Pro domácí přípravu budete potřebovat:

Všechny přísady vložte do vodní lázně a rozpusťte do hladka. Ochlaďte na 4050 C a použijte pro teplý nebo horký vosk. Recept poskytuje čisticí účinek a umožňuje bezbolestné odstraňování chloupků z citlivých oblastí.

Jak voskovat doma

Hladké nohy. jeden ze znaků upravené ženy. Nežádoucí ochlupení si můžete odstranit sami doma několika způsoby: vytrháváním, holením, použitím speciálního krému, epilátoru, vosku (depilace) nebo cukrové pasty (shugaring). Jak voskovat doma. Přečtěte si tipy, užitečné rady.

Jak používat voskové pásky

Existuje několik způsobů, jak se zbavit nežádoucího ochlupení na obličeji a na těle. Jednou z levných, účinných a snadných metod je depilace voskem. V současné době jsou velmi oblíbené u žen všech věkových kategorií. Níže se podrobněji seznámíte s výhodami a nevýhodami depilace voskem.

Jak ji správně používat

Působení voskových pásků je založeno na vlastnosti vosku změknout teplem rukou a poté ztuhnout. Během této doby pevně přilne k vlasům. Při odtržení pásku se vytáhne i s kořenem. Aby byla depilace úspěšná, musí být chloupky dlouhé 2 až 5 mm. Pokud jsou delší, budete je chtít zastřihnout; kratší chloupky se často do depilačního pásku nezachytí.

doma, vyrobit, voskové, pásky

Jeden proužek lze nalepit několikrát a pokrýt tak velkou plochu těla. Je to bolestivé, ale stojí to za to jednou a pak si užívejte hladké tělo po dobu 2-4 týdnů. Chloupky po zákroku rostou pomaleji, protože jsou odstraněny spolu s cibulkami. Vosk je díky speciálním složkám, které obsahuje, řidší a lehčí.

READ  Jak vyrobit troubu s vodním okruhem

DIY DEPILÁCIA VOSKOM návod. DEPILATION WITH WAX at home Tutorial crazyDEYA

Tento druh depilace může způsobit bolest a podráždění. Abyste minimalizovali nepříjemné pocity a maximalizovali jeho účinek, musíte nejprve postupovat podle pokynů, jak. Tento postup operací se doporučuje:

 • Očistěte své tělo od make-upu, prachu a potu.
 • Posiluje otevírání pórů a snadnější odstraňování chloupků.
 • Na vysušenou pokožku naneste mastek nebo dětský pudr bez přísad.
 • Zahřejte voskový pásek v dlaních.
 • Oddělte ochrannou vrstvu.
 • Lepidlo přilepte podél růstu vlasů, důkladně uhlaďte a zároveň přitlačte, aby lépe přilnulo.
 • Počkejte několik vteřin, pak jednou rukou odtrhněte proužek proti vlasům a druhou rukou ho roztrhněte.
 • Po pokrytí celé voskované oblasti těla odstraňte zbytky vosku.
 • Na závěr použijte protizánětlivý krém nebo pleťovou vodu, abyste snížili podráždění.

Odstranění chloupků na obličeji

Někdy ženy potřebují odstranit přebytečné ochlupení na obličeji. Obvykle roste na rtech, bradě, kolem obočí. Kůže na těchto místech je jemná a citlivá, takže ne všechny typy depilace jsou vhodné. Voskování se často volí proto, že se snadno aplikuje.

Voskové pásky na obličej by měly obsahovat složky pro péči o pleť. Rychle změkčují, hydratují a zklidňují podráždění. Voskové pásky jsou vhodné pro úpravu linií obočí, odstranění chmýří na tvářích. Vybírejte raději úzké proužky o délce maximálně 7-10 cm.

Jak odstranit chloupky pomocí proužků v podpaží

Samovoskování v oblasti podpaží je složité. To vyžaduje dvě ruce. jedna ruka kůži drží, druhá prudce strhává pruh.

Bez fixace jsou možné modřiny, podlitiny. Tento způsob provedení zákroku je bolestivější. Abyste snížili nepříjemné pocity při depilaci, musíte se postavit a dát si ruku za hlavu. Kůže v podpaží se napíná.

Pro podpaží zvolte široké voskové pásky, aby pokryly celou oblast najednou. Složení by mělo být určeno pro jemnou pokožku. Vosk však musí pevně přilnout, aby držel tuhé chloupky.

READ  Jak upravit vlasy pomocí fénu a kulatého hřebenu

Domácí depilace podpaží voskovými pásky.

Svlékání rukou a nohou

Nejjednodušší a nejrychlejší je depilace rukou a nohou. Pocit bolesti není tak intenzivní. Výběr depilačních pásek na ruce a nohy je jednodušší. stačí zvážit typ pokožky. Měly by být nejlépe dlouhé, aby procedura nezabrala mnoho času.

Pruhy pro depilaci v oblasti bikin

Depilace intimních partií voskovými pásky je obtížnější, ale ne nemožná. Stejným způsobem jako ostatní části těla se depilují i stydké pysky, spodní prádlo a vnitřní strany stehen.

Zvolte proužky určené pro citlivou pokožku. Obsahují výtažky z aloe, heřmánku a oleje. Musí být určeny pro oblast bikin, protože tam bývají chloupky drsnější, ne všechny pásky si s nimi poradí.

Hlubokou depilaci voskovými pásky nelze provést. Není vhodný pro těžko dostupná místa nebo pro tak citlivou pokožku.

Tipy pro používání voskových pásek

Rady od kosmetiček, které vám pomohou správně používat voskové pásky:

 • před prvním použitím voskových pásků zkontrolujte reakci na složky;
 • Pečlivě postupujte podle pokynů;
 • Dlouhé vlasy je vhodné zastřihnout předem;
 • Nedepilujte se během menstruace nebo uprostřed cyklu, v této době se zvyšuje citlivost;
 • pokud máte nízký práh bolesti, vezměte si 30-40 minut před zákrokem tabletu anestetika nebo použijte anestetický krém;
 • K prevenci podráždění po zákroku lze použít chlorhexidin, miramistin nebo malavit gel;
 • nedoporučuje se lepit proužek na stejné místo více než 2krát, zvyšuje se tím riziko zánětu;
 • Strhněte pásek co nejostřeji, snížíte tím bolest, ale neměli byste ho zvedat vysoko od těla, protože se tím zvyšuje riziko vzniku modřin.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS