Jak vybrat šicí stroj pro pletené oděvy

V tomto článku se pokusíme našim čtenářům přiblížit, co je to moderní domácí šicí stroj, budeme klasifikovat, porovnávat modely strojů na trhu, hovořit o tom, co lze s různými typy strojů dělat. Rádi bychom vás hned na začátku upozornili, že tento článek se nezabývá šicími a vyšívacími stroji, jejichž cena a schopnosti jsou velmi vzdálené i těm nejsofistikovanějším šicím strojům. O tom, jak si ho vybrat, najdete samostatný článek.

Jak jsou stehy navrženy

Babiččin staromódní stroj Singer uměl pouze rovný steh. Později se stroje vyvinuly s jehlou, která se mohla pohybovat vpravo a vlevo, a s konstrukcí chapače. Tyto stroje byly schopné navrhovat klikaté stehy a složitější stehy. Počet stehů u nejmodernějších a nejpropracovanějších strojů je omezen pouze fantazií návrháře.

Na základě principu stavby stehu lze moderní šicí stroje rozdělit na mechanické a počítačem řízené stroje, a to je první věc, kterou je třeba před nákupem určit.

Mechanické šicí stroje

U mechanických šicích strojů za pohyb jehly a pohyb dopravníku látky odpovídají speciální převody a nejrůznější páky, kolečka a další mechanismy. Stroje s mechanickým ovládáním nemohou vzhledem k technologickým vlastnostem provádět složité tvarové stehy a mají omezený počet stehů.

Počítačem řízené stroje

U počítačem řízeného stroje je pohyb jehly vůči látce řízen mikroprocesorem. Tento princip řízení odstraňuje omezení složitosti stehů a jejich počtu. To je dáno množstvím paměti a softwarem, který výrobce do každého modelu integroval. Pouze stroje s počítačovým řízením mohou provádět knoflíkové dírky „s očkem“ a krásné ozdobné stehy.

Bez ohledu na způsob konstrukce je však šířka stehu omezena konstrukcí člunku a limity pohybu jehly. Nejlepší stroje mají šířku stehu 9 mm (Pfaff Performance 5).2, Pfaff Quilt Expression 720 atd.п.).

Širší stehy vyžadují mechanismus pro pohyb látky nejen dopředu a dozadu, ale také doleva a doprava. Díky tomuto mechanismu lze látkou pohybovat v několika směrech, a přestože tyto stroje nemají vyšívací jednotku, lze je označit za šicí stroje s možností vyšívání. Vyzkoušejte tyto funkce například při vyšívání okrajů ozdobných stehů. Můžete vyšít květinu, prošít několik stehů šikmo, vyšít hvězdu, prošít několik stehů jiným směrem a tak dále. Tímto způsobem můžete získat nejsložitější vzory libovolné velikosti (někdy se v propagačních letácích takové vzory nazývají „maxi vzory“).

U šicích strojů je možné pohybovat látkou ze strany na stranu. exotika. Tuto technologii zatím používají pouze společnosti Pfaff, Brother a Husqvarna v některých špičkových modelech. Dobrým příkladem je Husqvarna VIKING Sapphire 965Q.

Stehy

Počet stehů v moderním stroji se pohybuje od jednoho u jednoduchého mechanického stroje až po několik stovek u složitých počítačových strojů. Šicí stroje se běžně dělí na užitkové a dekorativní stehy.

Šití na šicím stroji

Mezi užitkové stehy patří kromě tradičních rovných a klikatých stehů také overlockové stehy, strečové stehy, slepecké stehy, quiltovací stehy atd.п. V této tabulce je uveden výběr užitečných stehů, které považujeme za užitečné:

Rovný steh
Klikatá
Elastický klikatý steh pro pružné pásky
Elastický steh pro pleteniny
Zesílené rovné švy
Silný klikatý steh
Zataženo
Neviditelný lemový steh
Elastický steh pro neviditelné lemy

Bezešvé knoflíkové dírky

Prakticky všechny elektromechanické stroje mohou vyrábět knoflíkové dírky. Některé stroje dělají tuto knoflíkovou dírku poloautomaticky ve čtyřech krocích bez otáčení látky. Levá knoflíková dírka, vzdálenější knoflíková dírka, pravá knoflíková dírka a nakonec dírka u knoflíku. Mnoho strojů této třídy je schopno automaticky vytvářet knoflíkové dírky podle velikosti knoflíku. Elektromechanické stroje nemohou vyrábět jiné knoflíkové dírky.

Počítačem řízené stroje šijí knoflíkové dírky automaticky. Stroje japonských firem obvykle šijí knoflíkové dírky podle velikosti knoflíku. Za tímto účelem se knoflíková dírka vloží do zařízení na měření knoflíkových dírek. Evropské stroje obvykle nemají zařízení pro měření knoflíkové dírky. Tyto stroje lze nastavit na požadované rozměry knoflíkové dírky v milimetrech. Společnosti Pfaff a Husqvarna vybavují své stroje zařízením, které měří samotnou knoflíkovou dírku během šití a zajišťuje tak přesné rozměry knoflíkové dírky. Počítačové stroje mohou vyrobit až 10 nebo více knoflíkových dírek. Kromě běžných knoflíkových dírek sem patří i poutka na šaty, očka, pletené knoflíkové dírky, knoflíkové dírky se zaoblenými okraji a mnoho dalších. Kromě toho je možné knoflíkovou dírku vytvořit jednou a uložit ji do paměti. Stroj pak vytvoří libovolný počet přesně stejných knoflíkových dírek. I jednoduchou knoflíkovou dírku mnoho počítačových strojů neumí stejně jako elektromechanická knoflíková dírka. Nejprve se na levé straně prošije rovný steh (steh napodobuje šňůru). Stejně jako u nejlepších knoflíkových dírek zhotovených profesionálním vybavením), pak klikatým stehem na této straně, pak bartackem, pak opět rovným stehem přes druhou stranu, dalším bartackem, klikatým stehem na pravé straně a nakonec. Několik stehů s klíčovou dírkou. Celkem. 7 procesů.

Ozdobné stehy

Rozsah dekorativních stehů na mechanických strojích je omezený. Pravděpodobně nejširší nabídku stehů v této třídě najdete u modelu Pfaff Select 4.2 a Singer Fashion Mate 3342.

Všechny počítačem řízené stroje mohou vytvářet různé dekorativní stehy. Jedná se o různé ornamenty, vroubkované podkasávání, přetahování, jednoduché vyšívání a ozdobné stehy. Křížkové stehy, tracery, síťové stehy atd. Složené modely mají v paměti jednu nebo více abeced. Mnoho dnešních modelů (např. Pfaff Ambition 630) má nejen římskou abecedu, ale také ruskou.

READ  Jak vložit kapsli do přístroje Bosch Tassimo

Jaká jsou kritéria pro dobrý šicí stroj?

Typ ovládání může být mechanický, elektromechanický a počítačový, v závislosti na způsobu šití. Elektromechanické stehy nejsou obecně příliš drahé a jsou určeny pro příležitostné domácí použití, zatímco jejich elektronické protějšky jsou vhodnější pro ty, kteří šijí často (např. na zakázku). Pro profesionály je lepší zvolit šicí stroj s počítačovým ovládáním, který často obsahuje vyšívací modul.

vybrat, šicí, stroj, pleteniny

Typ hákového zařízení je reprezentován vertikálním nebo horizontálním hákem, přičemž druhá možnost se často vyznačuje profesionálními, sofistikovanými modely a vytváří mnohem méně hluku.

Funkčnost šicího stroje je dána množstvím možných operací, které zahrnují různé typy stehů, způsoby provádění knoflíkových dírek a další možnosti vyšívání.

Vlastnosti každého modelu závisí na předchozím kritériu. Různé modely mohou být dodávány s přídavnými jehlami pro různé gramáže látek, vyměnitelnými patkami a nástroji pro údržbu šicího stroje. Je žádoucí, aby stroj měl speciální přihrádku pro uložení veškerého šicího příslušenství.

Jak si vybrat stroj s plochým ložem?

Klasický stroj na plochý steh má místo cívky spodní cívku, minimálně 3 jehly a 4 nitě a řadu stehů pro vytvoření dvojitého řetízkového stehu, širokých a úzkých třínitných stehů, stehu se 4 nitěmi a jejich mnoha variant. Profesionální modely s 5 vlákny umí „overcasting“. široký steh s ozdobnou nití na přední straně stehu. Zajímavé je, že rukávy plochého vyšívacího stroje nejsou zkráceny jako u overlockových strojů, což umožňuje volně pracovat na objemných předmětech.

Plochý vyšívací stroj plní tři úkoly:

 • šije a spojuje díly pružným stehem;
 • Provádí kvalitní lemování okrajů;
 • Dodává výrobkům zvýraznění díky originálnímu dokončovacímu prošití.

Začátečníci by si měli uvědomit, že overlock a klopový steh nejsou zaměnitelné. Vzájemně se doplňují a společně tvoří nezbytný základ pro profesionální krejčovské výrobky z úpletů a jiných elastických tkanin.

Abyste neudělali chybu a koupili si dobrý šicí stroj, měli byste věnovat pozornost následujícím kritériím:

 • Výkon alespoň 80 W;
 • alespoň 1000 stehů za minutu.;
 • dostatečně širokou pracovní plochu;
 • Počet šicích operací 4 nebo více. Některé stroje mohou šít až 20 různých typů švů a prošívat, což samozřejmě ovlivňuje jejich cenu. Zda za něj zaplatíte, je na vašem rozhodnutí;
 • odnímatelná rukávová platforma;
 • Kontrola napětí nitě v knoflíkové dírce. užitečná možnost pro začátečníky, ale pro zkušené řemeslníky může být zbytečná;
 • automatické navlékání jehly. nepovinné, ale žádoucí.

Jehlové vyšívací stroje patří spolu s overlocky a šicími stroji k základnímu šicímu vybavení, takže v nabídce jsou všichni přední výrobci: Elna, Bernina, Janome, Brother, Merrylock, Juki atd. Kvalita a funkčnost se však může u jednotlivých strojů značně lišit. Seřadili jsme nejlepší šicí stroje podle nejdůležitějších parametrů: výkon, spolehlivost, rozmanitost stehů, užitečné možnosti a zohlednili jsme zpětnou vazbu od začátečníků i profesionálů.

Oblíbené možnosti

Jako vždy vybíráme vhodný model nejen z hlediska jeho funkčnosti, ale také z hlediska nákladů. Zde je náš žebříček nejlepších výrobců.

 • Pokud nechcete utratit celý svůj plat za nákup šicího stroje a profesionální šití ve vašich plánech není zahrnuto, pak vám doporučujeme, abyste se blíže podívali na elektromechanické modely Rozptyl v jejich schopnostech je poměrně velký, takže musíte pečlivě vybrat, pečlivě číst specifikace. Můžeme poskytnout pouze seznam nejoblíbenějších výrobců v tomto segmentu, kteří jsou respektováni ruskými kupujícími: Janome, Jaguar, Singer, Brother, Comfort.
 • Pokud vám funkce starého mateřského „Racka“ již nestačí a šicí dovednosti vám umožňují vytvářet složitější modely oděvů, má smysl utratit za funkčnější model šicího stroje. Pro začátek tedy doporučujeme stroj v rozmezí 10 až 25 tisíc. V této skupině vedou prakticky stejní výrobci, upravení pro pokročilé schopnosti: Brother, Jaguar, Toyota, Singer, Janome, AstraLux, Elna.
 • Opravdoví řemeslníci samozřejmě rozumí šicím strojům a uvědomují si, že nejfunkčnější a nejkvalitnější jednotky nemohou stát méně než 25000. Taková „monstra“ šijí kůži, džínovinu a drapérie jako jemné plátno, a to raketovou rychlostí. V této kategorii zákazníci důvěřují značkám Toyota, Brother, Bernina, NewHome, Pfaff, Juki, Husqvarna, Elna. Tyto značky vyrábějí skutečné profesionální „bojovníky“ se stovkami druhů stehů, kteří si poradí s nejjemnějšími i nejhustšími tkaninami. Mnoho jejich modelů je připojeno k počítači, což usnadňuje programování procesu. Tyto stroje se hojně používají v oděvním průmyslu a snadno opouštějí těžkopádné kovové stroje.

Podívejte se na doplňky

Počet a rozsah možných stehů

Dokonce i poměrně složité předměty nepotřebují tolik stehů. zpravidla se jich pravidelně používá maximálně deset. Dva nejdůležitější stehy jsou rovný a klikatý. Užitečné jsou také zesílené rovné a zesílené klikaté stehy, elastický klikatý steh pro pružné lemování, strečový steh pro žerzej a jiné elastické tkaniny, jeden nebo více lemů, neviditelné lemy, elastické neviditelné lemy. Drahý stroj může mít více než sto stehů, ale vyplatí se připlatit si za ně, pokud je hodláte použít například k ozdobení předmětů dekorativními stehy.

Funkce zpětného chodu

Díky této funkci má stroj „zpětný chod“: stehování probíhá dozadu místo dopředu. Nejčastěji se obrácený steh používá při sešívání, které zabraňuje rozmotávání stehu. Počítačové šicí stroje mohou mít funkci automatické knoflíkové dírky.

funkce knoflíkové dírky a typy knoflíkových dírek

Téměř všechny moderní stroje mají automatickou knoflíkovou dírku. Knoflíkové dírky lze zapínat v automatickém, poloautomatickém nebo ručním režimu. Pro automatické knoflíkové dírky a poloautomatické knoflíkové dírky se obvykle dodává speciální přítlačná patka. Automatickou knoflíkovou dírku vytváří výhradně stroj. Poloautomatická knoflíková dírka se vytváří podobným způsobem, ale knoflíkovou dírku je třeba zadat změnou nastavení stroje. Automatická tvorba knoflíkových dírek je rychlá a pohodlná a obvykle je k dispozici u dražších strojů.

Poloautomatický proces je pracnější, ale můžete jej kontrolovat: zastavit, pokud se něco pokazí, opravit látku atd. V režimu ruční knoflíkové dírky stroj pracuje, ve skutečnosti provádí klikatý steh a přesnost operací, soulad s označením. pouze pod kontrolou uživatele. Ruční nastavení knoflíkové dírky je vzácné i u levných strojů.

READ  Jak vybrat topné těleso pro radiátor

Na počítačových šicích a vyšívacích strojích jsou k dispozici také funkce pro šití knoflíkových dírek různých tvarů, šířek, oček atd.

Regulace rychlosti

Ne všechny stroje mají tuto funkci, ale může být velmi užitečná. Umožňuje zpomalit steh tak, že se nestlačuje patka, ale přepíná se páčka nebo se stiskne tlačítko na boku stroje. Nastavení může pomoci například v obtížných oblastech, kde je důležitá přesnost a správnost šití. Navíc usnadňuje začátečníkům učení šití.

Citlivost a plynulost ovládání nohou

Tato možnost je důležitá zejména u strojů bez regulace otáček. V ideálním případě byste si jej měli vyzkoušet ještě před zakoupením stroje, abyste zjistili, jak vám pedál vyhovuje. Pokud to není možné, můžete se spolehnout na recenze na internetu nebo položit otázky v tematických komunitách, například na fóru „Osinki“ nebo na stránce VK „Burda“, existuje mnoho zkušených jehlic, které jsou připraveny pomoci s radou. Můžete zde také diskutovat o dalších praktických bodech výběru.

Rukávová platforma

Rukávová plošina je užitečná pro lemování rukávů, nohavic a pro přístup k dalším nepřístupným místům. Je uspořádán následovně: část skříně stroje v blízkosti jehelní desky je odstraněna, takže šicí plocha je užší. Tato funkce je obecně dostupná na všech moderních počítačích, ale možná budete chtít zkontrolovat.

vybrat, šicí, stroj, pleteniny

Pravítko na jehlové desce

Značka na desce jehly vám pomůže vytvořit šev s přesnou šířkou přídavku na šev, který potřebujete.

Funkce navlékání pomocí navlékače jehly

Ne všechny stroje mají tuto funkci. Pomáhá rychle navléknout jehlu, aniž byste si namáhali zrak.

Regulátor tlaku pro šicí patku

Užitečné, když plánujete šít z různých látek, jemných, středně silných a silných. Regulátor umožňuje ovládat sílu patky, která přitlačuje látku k zubům podavače. Například při šití šifonu může příliš velký přítlak přítlačné patky způsobit nařasení a při šití pružných úpletů může být nutné snížit přítlak, aby nedošlo k roztažení nebo deformaci švu. Nelze je nastavit ručně; stroj zvolí potřebný tlak podle zadaného programu. A pokud si vyberete elektromechanický stroj, bude takový regulátor užitečný.

Schopnost stroje šít na různé tloušťky látek

Některé stroje, často levné, nejsou určeny pro zpracování silnějších a příliš hustých materiálů, jako je hrubá džínovina, silná kůže nebo svrchní tkaniny. Mechanismus stroje nemusí být vyroben z nejodolnějších materiálů (některé části mohou být například z plastu), a proto není určen pro velké zatížení. V takových případech jsou tato omezení obvykle popsána v pokynech.

Maximální výška zdvihu přítlačné patky

Důležitý parametr pro práci s objemnými látkami, pro quiltování. Záleží na tloušťce materiálu, se kterým můžete pracovat.

vybrat, šicí, stroj, pleteniny

Funkce a možnost dokoupení dalších nožiček

Sada obvykle obsahuje šroubovák, čisticí kartáček, cívku, řezák na rozkrok a několik dalších nožiček. Může se jednat o patku pro šití dutin a zipů, patku pro knoflíkovou dírku, teflonovou patku, patku pro lemování, patku pro šití lemů, patku pro lemovací steh, patku pro lemovací steh a/nebo další. Pokud vámi vybraný stroj nemá příliš rozsáhlou sadu příslušenství, věnujte pozornost tomu, že je lze dokoupit. Nejsnadněji najdete na trhu příslušenství pro známé značky strojů.

Značky šicích strojů

Zvažte hlavní výrobce šicích strojů na trhu.

 • AstraLux je mezinárodní značka šicích zařízení, která vznikla v roce 2003 v Singapuru a vyrábí se v zařízeních tchajwanského průmyslového gigantu „Zeng Hsing Industrial Co.“ ve 3 zemích světa.
 • Bernina je švýcarská značka, která vyrábí stroje od roku 1893, kdy byl vynalezen první vyšívací stroj. Dnes je Bernina skupinou 15 společností s pobočkami v 80 zemích, které vyrábějí vysoce kvalitní stroje. Nejdražší modely jsou ručně testovány.
 • Brother. japonský výrobce šicích strojů od roku 1932 (Nippon Sewing Machine), který začal jako opravna již v roce 1908. Dnes největší multikorporace s širokou sítí prodejců po celém světě. Stroje Elna se prodávají v desítkách zemí po celém světě a nabízejí řadu možností.
 • Elna je švýcarská značka, která vyrábí šicí stroje od roku 1940. Zavedla několik inovací v segmentu domácích šicích strojů, například kolenní páku. Nyní je převzata společností Janome
 • Husqvarna VIKING. švédská značka šicích strojů od roku 1872. Spolehlivé, vysoce funkční šicí stroje pro domácnost, přizpůsobené pro náročné použití v náročném prostředí. Značku vlastní americká společnost SVP Worldwide.
 • Janome je japonská značka působící od roku 1921, která má továrny v Japonsku, na Tchaj-wanu a v Thajsku a zastoupení ve 100 zemích světa. Jedna z nejinovativnějších společností v šicím průmyslu, která v roce 1979 představila první počítačový šicí stroj na světě. Nejširší nabídku. více než 280 modelů. představují elektromechanické, elektronické a počítačové domácí stroje. Již v roce 2008 vyprodukovala více než 50 milionů. stroje
 • Juki. japonská značka šicích strojů od roku 1938, zaujímá první místo na světě ve výrobě profesionálních a domácích šicích strojů vysoké třídy. Přítomnost ve 170 zemích. V domácí nabídce najdete především robustní, univerzální modely, které si poradí se všemi typy látek a vysokou rychlostí šití.
 • Leader je mladá a dynamická značka šicích strojů pro domácnost, která od roku 2011 dodává širokou škálu modelů do zemí SNS, východní Evropy a Pobaltí. Hlavní sortiment strojů je soustředěn do dostupného segmentu se širokou škálou funkcí.
 • Pfaff je německá společnost, která se specializuje na výrobu šicích strojů od roku 1862. Více než 40 dceřiných společností a několik desítek šicích strojů. Jeden z průkopníků v oboru již více než 150 let. Vynález vertikálního háku navrhl Georg Michael Pfaff. Dnes značku vlastní americká společnost SVP Worldwide.
 • Singer je americká značka od roku 1851 a po léta byla synonymem pro domácí šicí stroje v různých zemích, včetně Ruska. Jsme nyní značkou vlastněnou společností SVP Worldwide. Šicí stroje této značky se vyrábějí v různých zemích a jsou k dispozici ve velmi široké škále modelů.
 • Toyota je značka šicích strojů, kterou založil zakladatel japonského automobilového gigantu v roce 1946. Objem prodaných šicích strojů se blíží 20 milionům. instance! Téměř všechny modely jsou vybaveny výkonným motorem, který poskytuje kombinaci vysoké spolehlivosti a skvělých možností.
 • Yamata. značka patří největšímu čínskému výrobci šicích strojů, skupině Feiyue. Základní modelová řada je dobře zastoupena v levném cenovém segmentu s ideálním poměrem cena/výkon.
READ  Lehký šicí stroj vlastníma rukama

Rada! Při výběru šicího stroje vybírejte pouze značky, jejichž servisní střediska jsou ve vaší oblasti přítomna. Každý stroj se může porouchat, ale servisní středisko vám umožní získat kvalitní záruční servis nebo výměnu stroje za nový.

Jak se správně rozhodnout a neztratit se v obrovské nabídce výrobců a modelů, a přesto nepřeplatit? Abychom vám tento úkol usnadnili, vytvořili jsme algoritmus pro výběr šicího stroje. Odpovědi na několik jednoduchých otázek vám poskytnou několik užitečných rad, které vám mohou pomoci při rozhodování, který šicí stroj chcete. Doufáme, že algoritmus, který jsme připravili, pro vás bude užitečný.

Pořadí Top 10 podle KP

Jaguar A-337

Roztomilý kompaktní šicí stroj od japonského výrobce s celou řadou základních operací. Navlékač jehly je vertikální a je vyroben z kovu, takže stroj dobře pracuje s různými látkami. K dispozici je automatický navlékač jehly.

Charakteristika:

Multifunkční stroj ruské značky Laconic zvládne 19 šicích operací. Podle uživatelů je jednoduchý a snadno ovladatelný. Pouzdro je opatřeno koncovkami pro navlékání horní nitě a navíjení cívky. K dispozici je odnímatelný panel rukávů, který umožňuje šití velmi úzkých předmětů.

Vlastnosti:

Lehký a kompaktní šicí stroj. Dobré vybavení: Patka pro šití zipů, knoflíkových dírek, slepého stehu a univerzální patka, tři jehly, šicí nůž, šroubovák, čtyři cívky, patka pro ovládání, měkké pouzdro.

Vlastnosti:

Krásný a pohodlný model je vybaven speciálním přídavným stolem pro pohodlnější práci s velkými úseky textilií. 17 vestavěných operací umožňuje provádět širokou škálu úkolů.

Vlastnosti:

Švýcarská kvalita tohoto šicího stroje se odráží v jeho odolnosti a snadném používání. Kovová základna, ergonomický nožní pedál, který dobře reguluje rychlost. Rukávová platforma, která vám umožní pracovat s úzkými okraji, a další chytré detaily, díky nimž je šití kvalitnější a příjemnější.

Funkce

Počítačový šicí stroj se může pochlubit řadou šicích operací. 100. Přehledná navigace na monochromatickém displeji umožňuje rychle najít potřebný steh a upravit nastavení. Možnost dvojitého šití a pohodlná platforma rukávů.

Vlastnosti:

Domácí značka je již dlouho špičkovým a spolehlivým společníkem pro začínající i zkušené krejčí. Šicí stroj Chayka New wave 760 má dostatek funkcí pro pohodlnou práci s různými druhy látek a typy šití. Pohodlné ovládání a jednoduché nastavení pro rychlé nastavení.

Vlastnosti:

Má výkonný elektromotor, který umožňuje práci s mnoha druhy tkanin. Optimální šití zajišťuje flexibilní nastavení a možnost měnit přítlak patky na látku. Horizontální člun nevyžaduje mazání a minimalizuje vibrace během provozu.

Vlastnosti:

Počítačem řízený model pro pokročilé uživatele. 2krokový zdvih patky, přehled stehů, plynulá regulace rychlosti, přímá volba stehů a nastavení stehu. převezměte na profesionální úroveň, kvalitu výroby jakéhokoli výrobku.

Vlastnosti:

Model se všemi základními funkcemi, které se používají pro většinu šicích prací. Součástí balení je náhradní platforma pro rukávy, cívky, zip a patky pro překrytí a příruční pouzdro.

Vlastnosti:

Značka: Leader
Značka Země: UK
výroba: Čína
Typ: elektromechanické
Typ raketoplánu: vertikální oscilační
Případ: plast
Hmotnost: 6,2 kg
Počet operací: 22
Maximální rychlost šití: 600 otáček za minutu
Maximální délka stehu: 4 mm
Maximální šířka stehu: 5 mm
Maximální výška zdvihu přítlačné patky: 12 mm
Výroba knoflíkových dírek: poloautomatické
Ořezávání závitů: ruční
Šicí materiály: Lehké a střední tkaniny

Jaký typ raketoplánu zvolit?

Druhý důležitý bod: Výběr typu raketoplánu. Levné modely jsou obvykle vybaveny horizontálním nebo vertikálním člunkem (někdy označovaným jako cívka). Každý typ má své výhody, nevýhody a zvláštnosti použití.

Vertikální houpací člun. jednoduchá, spolehlivá, léty prověřená konstrukce. Téměř nikdy se nerozbije, a pokud ano, lze jej snadno vyměnit nebo opravit. Stroje s tímto člunem mohou šít silnější a hustší materiály. Lze jej použít s různými nitěmi, včetně silných nití. Nevýhody: hlučný provoz, neumožňuje stroji vyvinout příliš vysokou rychlost šití (ale obvykle při domácím šití kosmickou rychlostí a není potřeba). Pro doplnění spodní nitě je třeba vyjmout cívkové pouzdro, vložit cívku a vrátit ji zpět. trvá to déle než u stroje s vodorovným chapačem.

Horizontální háček je modernější a nekomplikovanější variantou. Cívka se jednoduše a rychle vloží do otvoru na těle a průhledné okénko ukazuje, kolik nitě zbývá, je to pohodlné. Běží rychleji a je méně hlučný. Nevýhody: stroj s tímto člunem nemusí dobře šít silné a husté látky (ale není to nezbytně nutné). Šití na těchto strojích vyžaduje tenkou moderní nit, silná nebo hrubá nit může stroj poškodit. Oprava v případě poruchy může být složitější (a dražší). Ale u tenkých, středně silných tkanin, úpletů tyto stroje fungují dobře. Některé modely s horizontálním chapačem jsou vhodné i pro šití těžkých látek.

Horizontální člunky jsou oblíbené pro snadné použití a dobrou práci s rozmarnými látkami a úplety. Oscilační raketoplány jsou spolehlivé a všestranné.

Hodnocení šicích strojů pro domácnost podle kvality

Díky zavedení nových technologií do našeho života je moderní šicí stroj pro všechny typy látek zařízením, které umožňuje profesionálním švadlenám i amatérským hosteskám vytvářet oděvy, aniž by se musely uchylovat k dlouhému šití.

Zvažte žebříček nejlepších šicích strojů pro domácnost z hlediska kvality podle funkcí:

Bratr M-14

Brother M-14 je jedním z nejlepších šicích strojů v poměru cena/kvalita a je darem z nebes pro začátečníky i zkušené šicí nadšence.

Je uživatelsky přívětivý a snadno se vyměňují prvky. Pokud mechanismus selže, lze jej díky rozšířenosti tohoto modelu na trhu snadno vyměnit.

Díky vodorovnému chapači lze snadno navlékat nit do cívky. Všestrannost přístroje umožňuje šetřit čas a poskytuje pohodlné ovládání.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS