Jak vyrobit a přenést termotransferovou nálepku na látku

WikiHow je založeno na principu wiki, což znamená, že mnoho našich článků je psáno více než jedním autorem. Tento článek upravilo a vylepšilo 38 lidí, včetně anonymních přispěvatelů.

Počet zdrojů použitých v tomto článku: 7. Jejich seznam najdete v dolní části stránky.

Počet zobrazení tohoto článku: 124 962.

Co mají společného punkrocker a babička, která miluje vyšívání?? Oba mohou být vášniví při vytváření termálních kreseb! S termálními samolepkami můžete snadno ozdobit trička a další předměty obrázky, které si sami vytvoříte, vytisknete soubor z počítače a vytvoříte skutečně jedinečný, nový předmět. Potřebujete pouze látku, vzor, termotransferový papír a žehličku!

 • Stručně řečeno, termální samolepky jsou vzory, které lze přenést na látku. Jedna strana je papír a druhá strana je obrázek, který se má přenést na látku. Na látku se umístí termální samolepka, která se na zadní straně zahřeje žehličkou a vzor se přenese na látku.
 • Pokud chcete prodávat ručně vyráběná trička nebo jiné výrobky, ujistěte se, že máte povoleno prodávat výrobky s konkrétními obrázky, takže byste neměli jen zkopírovat obrázek z Googlu! Na etsy a dalších webových stránkách můžete najít levná, vysoce kvalitní umělecká díla na jakékoli téma a prodávat trička a další produkty s těmito obrázky. [2] X Zdroj informací
 • Uvědomte si, že světlé vzory nemusí být tak úspěšné jako tmavé verze. Termální nálepku vytisknete na domácí tiskárně a takové zařízení obvykle netiskne bílým inkoustem. Tyto tiskárny jsou určeny pro bílý papír na pozadí. Pokud má vzor bílé detaily, zůstanou po přenesení na látku v místech, kde měla být bílá barva, prázdná místa. [3] X Zdroj informací
 • Velmi světlé barvy se nemusí dobře mísit. Nejlepší je držet se určitých tmavých barev, které na látce vytvoří bohatý obrys kontrastních vzorů. [4] X Zdroj informací
 • Chcete-li zrcadlit obraz v počítači, můžete v softwaru použít možnosti „obrácený pohled“, „převrátit obraz vodorovně“ nebo „zrcadlit“. Další informace naleznete v nápovědě používaného softwaru.
 • Termopapír pro světlé tkaniny je vhodný pro bílé a jiné světlé barvy. Papír je průhledný, takže obrázek vyjde bez pozadí. Všechny bílé části zůstanou bílé, i když jsou v popředí. Barva látky je pravděpodobně průsvitnější než bílá barva vzoru. [6] X
 • Světlé barvy (jiné než bílá) se po přenosu nemusí zobrazit přesně, proto při použití tohoto typu termotransferového papíru dávejte přednost středním a tmavým tónům. [7] X
 • Ačkoli je pozadí průhledné, doporučujeme vystřihnout design na obrysu, protože průhledné pozadí může být někdy patrné.
 • Termopapír pro tmavé tkaniny je vhodný pro černou, tmavě šedou, tmavě modrou nebo jiné tmavé barvy. Je hustší a má bílý podklad, takže na ni můžete nanášet bílé a světlé barvy nebo vzory. Hlavní nevýhodou tohoto typu papíru je, že pokud je pozadí bílé, nemusí být některé detaily obrazu zřetelné. Proto je vhodné pečlivě vystřihnout písmena a další detaily designu podél obrysů, pokud chcete, aby bylo pozadí trička viditelné uvnitř uzavřených obrysů. Výsledek tohoto kroku je vidět na následujícím obrázku [8] X
 • Pokud například budete tisknout písmena, budete muset vyříznout obrys uvnitř písmene „O“ nebo „P“, případně může být součástí návrhu jednobarevné pozadí. Ve většině případů by se však bílé pozadí nemělo používat pro přenos na tmavší látky.

Najděte si tričko z materiálu vhodného pro tepelné použití. Na některých látkách může termotransferová nálepka držet lépe než na jiných. Obvykle je lepší používat bavlnu než polyester.

1 krok

Položte kousek látky na kus papíru a opatrně jej po obvodu přelepte lepicí nebo maskovací páskou. Výsledek tohoto kroku vidíte na obrázku.

Krok 2

Poté, co jste se ujistili, že je vše v pořádku a nejsou žádné výstupky, vložte list do tiskárny a stiskněte tlačítko „tisk“.

Krok 3

Po úspěšném tisku se získaného obrázku na látce nespěchejte dotýkat rukama! Vezměte žehličku a přes tenký list čistého papíru žehlete náš list látky asi 25-30 sekund. To proto, aby inkoust zaschl a pevněji přilnul k povrchu. Zahřívání žehličkou můžete samozřejmě vynechat, ale v takovém případě sušte obrázek alespoň 12 hodin. Může být nastříkán i na slunci.

Krok 4

Opatrně odlepte látku z prostěradla (můžete prostě prostěradlo po obvodu rozstřihnout, je to jednodušší a rychlejší). Vše hotovo ! Další využití záleží na vaší kreativitě: např. ji můžete na něco našít, darovat ji kamarádovi nebo ji použít jako podložku pod telefony, tablety, aby se nepoškrábaly o povrch. Jak vidíte, tuto techniku lze použít mnoha způsoby. Těším se na vaše komentáře.

Nejstarší metodou přenosu obrázku na tričko je termotransfer. Proces přenosu je nepřímý: obrázky jsou nejprve vytištěny sublimačním inkoustem na speciální tepelně odolný papír. Při vystavení vysokému teplu pak dochází k přenosu na tkaninu.

 • Vystřihněte si z papíru šablonu s obrázkem nebo nápisem;
 • vyžehlit tričko;
 • Umístěte pod něj něco tvrdého;
 • Pomocí houbičky naplňte šablonu barvou;
 • Případné nerovnosti ořízněte kartáčem;
 • Po 24 hodinách otisk přežehlete přes jemnou tkaninu.
 • 1) Termotransferový papír pro světlé nebo tmavé tkaniny, v závislosti na tričku.
 • 2) Jakákoli inkoustová tiskárna s běžným inkoustem.
 • 3) Železo.
 • 4) Tričko.

Ukážu vám příklad bílého trička, proto jsem zvolila termotransferový papír pro světlé tkaniny od společnosti LOMOND. Na jedné straně je bílý a na druhé kostkovaný. Vytiskněte si svůj zrcadlový obraz, samozřejmě na bílé straně. V zásadě můžete použít jakoukoli tiskárnu, kterou máte doma.

Nyní je třeba odříznout přebytečné části podél obrysu. Nemusíte řezat přesně, můžete udělat 5 až 10 mm zářez. Samozřejmě můžete použít řezací plotr se snímačem polohy, ale v tomto článku tiskneme doma a nepoužíváme žádné další zařízení.

Papír s obrázkem položte na tričko a uhlaďte žehličkou. Při vyhlazování musíte žehličku pevně přitlačit. Teplota musí být vyšší než 190 stupňů. Pokud máte méně, nic si z toho nedělejte, nastavte maximální hodnotu a jeďte. Doba přenosu 3-4 minuty.

Poté nezapomeňte počkat na vychladnutí termotransferového papíru a opatrně jej odlepte od trička.

Tričko připraveno! Takový obraz vydrží 2-3 normální a 4-5 šetrných praní. Poté vybledne a popraská. Proto se tato trička v žádném případě nemohou prodávat. Tímto končí tisk článku na domácí tričko. Nedělejte nesmysly, tiskněte pouze profesionálně.

Jak vytvořit nápis na tričko

vyrobit, potisk, tričko

Trička s originálními nápisy byla vždy populární, ale v prodeji nemůžete vždy najít něco, co chcete, a firmy pro výrobu nápisů nebo obrázků na tričku není ve všech lokalitách. Určitě si můžete objednat takovou službu na internetu, ale nehledáme snadné způsoby a budeme dělat malování triček vlastníma rukama.

Nápis nebo kresbu na tričko lze doma vytvořit několika způsoby:

 • Použití domácí tiskárny. Prodává se speciální přenosový papír pro tisk na inkoustových a laserových tiskárnách. Obrázek se jednoduše vytiskne na takový papír a přenese se na oděv žehličkou. Touto metodou lze na tričko aplikovat nejen štítky, ale i barevné fotografie. Z mínusů obraz rychle mizí po 10-15 praních.
 • Malování akrylovými barvami nebo fixy na textil. Tato metoda malování na trička bude naší krátkou mistrovskou třídou.

Barvy na látky jsou k dostání v mnoha řemeslných obchodech a jsou levné. Existují 2 typy: jednoduše na látku a na batiku (na hedvábí).

READ  Vyrobit si vlastníma rukama sporák na venkově

Nikdy předtím jsem batikovací barvu nepoužila, ale koupila jsem si ji pro srovnání. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že tyto barvy jsou husté a leží na tkanině jako všechny akrylové barvy, zatímco batikovací barvy jsou na vodní bázi, takže jsou absorbovány tkaninou a nejsou na ní při dotyku cítit, ale na hustých tkaninách jsou téměř neviditelné. Také snadno vytékají a musíte na ně použít speciální kontury (prodávají se na stejném místě jako barvy). Pokud vím, batikovací barvy se používají pouze na malování hedvábí (napsáno na plechovce).

Pro kresbu na tričku jsem použila akrylové barvy na látku.

Nejprve je třeba vymyslet nápis a jeho design. Vzhledem k tomu, že experiment byl prováděn pro dětské tričko a speciálně pro tento článek, byl nápis zvolen jako univerzální: Miluji všechny.

Můžete kreslit přímo bez šablony, ale já nejsem moc dobrá v kreslení od ruky, musela jsem to udělat.

Jak vyrobit šablonu? Obrázek vytiskneme na silný papír (nejlépe fotopapír) požadované velikosti a vystřihneme jej.

Šablonu je nejlepší řezat nožem na písmo, řezačkou na krabice nebo skalpelem. Dávejte pozor na to, jak jsou písmena vyříznuta: otvory by neměly být proříznuty skrz naskrz, aby písmena nevypadávala.

Tričko je třeba před malováním vyžehlit, byla jsem líná to udělat a malování nebylo moc pohodlné. Pod vrchní vrstvu trička MUSÍTE dát papír nebo fólii, abyste zabránili rozmazání barvy na druhé straně. K nanášení barvy jsem použil obyčejný umělý štětec.

Po namalování šablony odstraňte šablonu a namalujte zbývající místa na nevyříznutých písmenech. Pokud je vzor mírně nakřivo, také jej upravte.

Po dokončení malby nechte tričko schnout 24 hodin (podle návodu, já jsem čekala o něco méně). Po úplném zaschnutí barvy žehlete vzor přes tenkou tkaninu po dobu 5 minut, aby se barva zafixovala. Po nažehlení můžete tričko bez obav vyprat na 30-40 stupňů a nemusíte se bát, že se barva odlepí. Vzor trvá dlouho.

Jak si sami vyrobit tričko s potiskem (tisk na látku)

Moje neteř má oblíbenou kreslenou pohádku „Pátračka Dáša“. A tady jsem ji chtěl potěšit tričkem s její oblíbenou hrdinkou. Po prozkoumání nabídek a cen zahraničních internetových obchodů s produkty Dora Explorer bylo rozhodnuto, že si tričko vyrobíme sami. Jak vytvořit tisk fotografií na látku:

Bílé tričko bez nápisů a obrázků bylo těžké sehnat, ale za 190 Kč. Důležitou podmínkou je, aby tričko bylo vyrobeno z bavlněné tkaniny bez jakýchkoli příměsí.е. 100% bavlna.

Následuje zábavná část. výběr obrázku. Nejjednodušší způsob vyhledávání správné postavy na internetu. Kde hledat:

 • Na oficiálních stránkách komiksu je často k dispozici sbírka tapet na plochu (t.е. velké obrázky v dobré kvalitě).
 • S vyhledáváním obrázků je tato služba již dostupná ve všech vyhledávačích. Například http://images.Google.ru/ nebo http://images.yandex.ru/. Jednou z podmínek je nastavení velikosti obrázku na „Extra velký obrázek“ nebo „Velký“, což je dostatečná velikost pro tisk v dobré kvalitě. Příklad vyhledávání v systému Smeshariki:

V Technocentru jsme zakoupili speciální papír LOMOND Ink Jet Transfer Paper for Bright Cloth, A4, 140g/m2, v balení po 10 listech (t.е. Dost na 10 triček). Cena papíru: 237.00 Jistě je tento papír k dostání i v jiných obchodech s počítači a domácími spotřebiči.

Vysoce kvalitní plnobarevný obraz vytištěný na barevné inkoustové tiskárně se poté přenese na světlou tkaninu pomocí termolisu nebo jednoduše domácí žehličky. Trička, košile, mikiny s vytištěným obrázkem lze prát. Potisk vydrží 20 pracích cyklů, ale výrobce slibuje, že zůstane neporušený i po 50 praních.

Vysvětlivky k tisku na látku (transferový papír):

 • Tiskárna musí být inkoustová.
 • Vytiskněte obrázek zrcadlově (tato poznámka je důležitá zejména pro nápisy).
 • Nechte obrázek 30 minut zaschnout.

Příprava a přenesení obrázku na látku (potisk nebo Tisk na látku):

Tisk na trička: nejlevnější způsob

Průmyslový standard pro potisk triček a látky obecně. Pokud chcete dosáhnout slušného výsledku (například plnobarevného), musíte dobře investovat do vybavení a školení. Velmi výhodné při středních a velkých nákladech 100 kusů. na dobu neurčitou.

V současné době jsou na trhu speciální tiskárny pro tisk na textil. V zásadě docela slibný směr, jediná věc, která se zastaví. cena tiskárny od 9000 eur. Existují sice výjimky, ale stále se jedná o velmi nákladnou techniku, která je zajímavá pro velké množství krátkých sérií.

Tepelný přenos je přenos obrazu na různé povrchy pomocí teploty a tlaku. Termotransfer znamená, že máte termotiskárnu V závislosti na výrobci (čínský noname nebo známá americká společnost) a typu lisu. rotační nebo skládací. Pokud se hodláte vážně zabývat termotransferem, potřebujete lis, pokud je to zatím koníček nebo zkouška pera, postačí i žehlička.

Tiskne se na inkoustových tiskárnách. A pokud se jedná o domácí inkoustovou tiskárnu s obyčejným inkoustem, tisk je proveden na speciální papír, který má povlak, ve kterém je inkoust zapuštěn, pak je papír v případě potřeby nastříhán podle obrysu postavy, přiložen k látkovému obrazu dolů a zažehlen. K dispozici je i papír na tmavší látky.

Mezi výhody této metody patří dostupnost a nízké náklady. Všechny ostatní ukazatele jsou průběžné nevýhody. Obraz není trvanlivý, barva rychle bledne a vymývá se. Vzor je na dotek drsný a „gumový“.

Sublimace (druhá metoda tisku na inkoustové tiskárně)

sublimace je proces, při kterém látka přechází z pevného skupenství do plynného, přičemž se obchází kapalná fáze. Existují různé sublimační inkousty, které se nalévají do inkoustové tiskárny v kazetách CISS nebo v plnitelných kazetách, a tiskárna musí být EPSON kvůli konstrukci jejích tiskových hlav.

Poté se vytiskne zrcadlový odraz na papír, vysuší se a pomocí lisu. železo zde sotva pomůže přenést na objekt s m polymerem (syntetika) více než 70 %. Papír může být obyčejný, ale při přenosu asi 30 % inkoustu neprojde a obraz bude matný, nejlepší je vzít si speciální papír pro sublimaci nebo maximálně jakýkoli matný fotografický papír.

Co se týče tisku na trička sublimací. sublimaci na bavlněnou tkaninu se ani nemůžete pokoušet přenést. i když projde, nevydrží. Pro přírodní látky a tmavší látky existují speciální fólie, které se nejprve přivaří k látce, jako by se jednalo o podklad, a poté se provede sublimace.

Tento způsob přenosu je pravděpodobně nejodolnější proti vyprání. Výhody. vysoká trvanlivost obrazu, relativní levnost „startovacího“ systému. Nevýhody. potřebujete samostatnou tiskárnu, nelze tisknout na tmavé látky bez použití fólií, potřebujete termotiskárnu, nedostatečná odolnost proti světlu. Použití. výroba vlajek, sportovních oděvů pro muže a ženy. Výroba kovových talířů (pro použití v interiéru se doporučuje speciální kov), talířů (je potřeba speciální talíř, speciální lis) a hrnků (je potřeba speciální hrnek s povrchovou úpravou nebo lis na hrnky).

Má mnoho výhod. Laserový přenos vyžaduje barevnou laserovou tiskárnu (černobílý by nefungoval kvůli vysoké teplotě pece) a speciální přenosový papír.

Papíry se obvykle dělí podle značky tiskárny a účelu použití.

Lehký textilní papír. vhodný pro lehké bavlněné a syntetické tkaniny, které mají lepší přilnavost. Vytiskne obraz v zrcadle.

Papír na tmavou tkaninu. obrázek se tiskne přímo a poté se papír rozdělí na 2 části. podklad, který se vyřadí, a tenkou bílou fólii s vytištěným obrázkem a poté se svaří v lisu nebo žehličce.

Podklad pro tmavou tkaninu. situace je podobná jako u sublimace. nejprve se provede přenos na speciální podklad a poté se vše společně přenese na tkaninu. Podklad pro tisk má zajímavý sametový povlak, ale na dotek působí drsněji. Vhodné také pro sublimaci.

Papír pro přenos na tvrdé povrchy. úžasná schopnost laserového přenosu. přenos obrázků na keramiku, dřevo, kov, sklo, plast atd.д. A tyto materiály mohou být bez speciálních nátěrů, i když do jisté míry na úkor trvanlivosti obrazu. Zde je nutný lis a speciální podložka, která se položí na vrchol a zajistí rovnoměrné zmačkání výrobku. Mimochodem touto metodou se často dělají rituální ovály na památkách, ale trvanlivost obrazu je asi rok na slunci.

READ  Jak vyrobit saunovou pec

Velmi zajímavým papírovým „studeným obtiskem“ bývaly takové přenosné obrázky, které se namáčely do vody a pak se přenesly třeba na ledničku? Zde je to prakticky stejné, jen vytištěné na laserové tiskárně! Jak víte, tisk není potřeba. Tolik se přenáší obrázek na svíčky, talíře, hrnky a další předměty. Papír je k dispozici pro světlé i tmavé povrchy. Pokud má být obrázek trvanlivý, pečte výrobek v troubě 15 minut při 180 °C.

Výhody přechodu z laserové tiskárny: za prvé, spousta možností, za druhé, používáme „normální“ barevnou laserovou tiskárnu, která dokáže dobře vydělávat na provozním tisku za třetí, téměř vždy si v počáteční fázi vystačíte s žehličkou.

A samozřejmě dostupnost hotových médií. podložky pod myš, puzzle, hodiny a další. Nevýhody. získáme suvenýr, který stále není určen k dlouhodobému používání.

Pro obraz přenesený na světlou tkaninu se deklaruje přibližně 40 ručních praní při 40C. U tmavších tkanin je trvanlivost vyšší, ale papír je výrazně dražší. Například list A4 na světlé látce stojí asi 18 a na tmavém stejném formátu již více než 100 „studených obtisků“, nikoliv v závislosti na barvě podkladu asi 80 za podobný list. Pro všechny tyto ziskovosti je velmi dobré, hlavní věc, kterou nastavit proces inteligentně.

Obrázek je vytištěn stejným šablonovým postupem, stejnými barvami, ale zrcadlově a na speciální papír. V případě potřeby se přenese na látku. Zdá se, že všechno je jednoduché, ale co se stane. protože tiskneme na papír, ale ne na látku, můžeme použít levné ruční černobílé stroje, dokonce i podomácku vyrobené. V případě tiskových vad přijdeme pouze o papír (cca 1 euro za list 70×100 cm).) a ne tkáň.

V případě potřeby můžeme tisknout „skladem“ a přenášet. Můžeme konečně vytisknout cool kreativní obrázky a pak je prodávat nebo naopak koupit ready-made a zabývat se pouze přenosem (příklady takových obchodních mas, od výrobců oblečení, zejména dětí do obchodů přenést obrázek na tričko dle výběru zákazníka). Trvanlivost obrazu při této metodě přenosu je stejná jako při přímém sítotisku!

Zde je vše jednoduché. máme fólii s lepicí vrstvou, která se v lisu roztaví a spojí s látkou. Pokud je vše provedeno správně a je zvolena správná varianta fólie, pak se spojení ukáže jako extrémně pevné, je možné ho vyvařit, chemicky čistit, třít a mačkat. Fólie lze svařovat v různých barvách a vytvářet tak jednoduché barevné obrázky. Fólie může být hladká nebo sametová (flock).

Škála barev může být poměrně široká, včetně fluorescenčních barev, metalických a reflexních fólií. Často se fólie dělí na normální a dražší pro tkaniny s vodoodpudivou úpravou (deštníky, brašny, tašky atd.).д.)

Vyrobte si vlastní návrhářku: Jak proměnit zastaralé oblečení

Na internetu jste našli skvělý obrázek nebo ozdobu? Těmi lze ozdobit staré tričko. Je to snadné. Obrázek vytiskněte na barevné tiskárně na co nejtenčí list papíru.

Vystřihněte komiks a zabalte jej z obou stran do potravinové fólie. nalepte vzor na tričko, položte na něj pergamen a přežehlete ho velmi horkou žehličkou.

Teplo rozpustí potravinovou fólii a přilepí papír k látce. Vrchní vrstva fólie chrání design před oděrem a vodou.

Termotransfer na tričko: technologie nanášení obrázků

Termotransfer je v podstatě technologie nanášení obrázků pomocí meziproduktu zahříváním meziproduktu, který je ve vzájemném kontaktu s povrchem výrobku.

Dnes se tato metoda používá k nanášení obrázků na výrobky z textilu, jako jsou trička, čepice, vlajky, pracovní oděvy atd.).п.Kartonové plakáty a velkoformátové nápisy; keramické výrobky, např. hrnky. Výhod této technologie je celá řada: zaprvé možnost okamžitého přenosu barev při zachování plné palety barev, zadruhé možnost tisknout jednorázové kusy a nemuset objednávat sériový tisk a zatřetí, což je neméně důležité, výsledný obraz je omyvatelný a odolný proti vyprání a vyhození.

Tato technologie vyžaduje následující komponenty a zařízení pro tisk na tkaninu:

Tiskárna: pro tisk je vhodná téměř každá barevná tiskárna, ale i tiskové techniky, jako je risografie a sítotisk. Trvanlivost obrazu je však dána nejen kvalitou termotransferového papíru, ale také vlastnostmi inkoustu, takže ne každá z možných tiskových technologií je použitelná pro vytvoření trvanlivých produktů.

Nejtrvanlivější obrázky se získávají pomocí zařízení tisknoucích tuhými barvivy, která se nebojí vody a tepla. Zařízení pro vytvoření kvalitního termotransferu zahrnují: barevné laserové tiskárny и kopírky, sublimační tiskárny, termotransferové tiskárny ALPS.

Meziprodukt: Hlavní součástí procesu termotransferu je speciální termotransferová tiskárna přenosový papír, který slouží jako mezilehlý nosič obrazu. Takový papír je potažen velmi tenkou vrstvou, která se spolu s tištěným obrazem přenáší na výrobek. Samotný papír slouží jako podklad, který drží vrstvu a zajišťuje tuhost potřebnou pro použití s tiskovými zařízeními. Právě vlastnosti papíru určují jak požadavky na tisková zařízení, tak parametry termotransferu a jeho použitelnost pro konkrétní výrobky. Existují různé typy termotransferových papírů určených pro různé tiskové techniky, pro vytváření lesklých nebo matných povrchů nebo pro termotransfer na tmavé materiály;

Termotransferové lisy: mají různé typy provedení a velikosti vyhřívaných ploch, což umožňuje vybrat zařízení, které nejlépe splňuje vaše požadavky;

Samotný výrobek, který se má použít pro aplikaci obrázku: vhodný pro zvolený proces nebo speciálně připravený.

Nejoblíbenější aplikace termotransferové technologie:

Nejoblíbenějším použitím této technologie je termotransfer na textil. Mnozí hledají speciální trička pro sublimaci a také místa, kde je lze zakoupit. Prvním krokem uvažované technologie je tisk předlohy na speciální přenosový papír, který slouží jako meziprodukt.

Po nanesení zrcadlového obrazu na povrch papíru (fólie) se obraz vystřihne a na okrajích se ponechají potřebná pole pro lepší přichycení fólie k povrchu tkaniny. Dalším krokem je termotransferový lis. Přiložte obrázek směrem dolů na obrobek. Výrobek vložíme do termotransferového lisu, který zajistí rovnoměrné zahřátí na teplotu 160-180 stupňů a pevné přilnutí k celému povrchu transferu a podržení po potřebnou dobu (od 5 sekund do 20 sekund). Váš obrázek je připraven.

Možnost přenosu obrazu pomocí speciálního filmu poskytuje vynikající výsledek. Rozdíl tohoto přenosu spočívá v tom, že šablona je vyříznuta ze speciální termotransferové pásky řezacím plotrem a umístěna do termotransferového lisu společně s oděvem. Nejčastěji se takový přenos používá pro personalizaci sportovních uniforem, pracovních a pracovních oděvů (například pořadové číslo, logo, název týmu nebo organizace atd.).п.).

Hrnek s termotransferem. U této technologie, stejně jako u technologie graverton, jsou hlavními komponenty speciální přenosový papír a speciální termální lis pro přenos obrázků na hrnky.

Kromě toho se používají speciální šálky (speciálně potažené), které vytvářejí pájený obraz.

Jako alternativu k výše uvedené technologii musíme zmínit také velmi jednoduchou metodu nazvanou „Print on Decal“. Na rozdíl od předchozích technologií se u této technologie přenos obrazu provádí bez použití tepla. Originální rozvržení je vytištěno na speciálním obtiskovém papíře a přeneseno na výrobek pomocí vody, podobně jako se přenášejí obrázky pro děti. Díky této technologii lze tisknout obrázky na hladké a tvrdé povrchy bez použití dalšího vybavení.

Tato technologie se objevila poměrně nedávno. Oproti jiným tiskovým technologiím má řadu výhod. (Samozřejmě to má i své nevýhody, ale o tom až později.))

Princip technologie je jednoduchý. Nejprve se obrázek vytiskne na meziprodukt, obvykle na speciální papír, zrcadlově na barevné tiskárně (inkoustové, laserové, sublimační nebo sítotiskové).

Poté se obraz pomocí speciálního tepelného lisu při teplotě 140-200 stupňů a pod tlakem přenese na potřebný výrobek. V závislosti na potiskovaném materiálu trvá tisk 10 sekund až 5 minut. Lze tisknout na bavlněné a syntetické tkaniny, čepice, trička, keramiku, hrnky, dřevo, plakety, kov, plast, různé reklamní dárky.

READ  Chybové kódy elektrické trouby Samsung

Tato technologie je díky své jednoduchosti a pohodlnosti vhodná pro minitiskárny, reklamní agentury, designová studia a tiskové salony. Vhodné pro malé série po 1 kusech.

Podívejme se, k čemu lze tuto technologii využít

Jedná se především o: reklamní trička pro sublimaci čepice pentle vlajky natahovací nášivky etikety sportovní dresy šátky, šátky reklamní šortky existují také. Ponožky Trička na medvídky Tašky, batohy kombinézy Hrnky Skleničky Talíře, talíře Puzzle. mozaiky Podložky pod myš Hodiny. ciferníky Diplomy na kovu, dřevě. klíčenky jmenovky

Rozsah aplikací termotransferu je velmi široký. Kvalita je dobrá. Poptávka po těchto produktech poroste. V následujícím článku se seznámíme se samotnou technologií.

Podívejme se nyní na technologii blíže

Začněme vybavením. Hlavním pracovním nástrojem je termotransferový lis.

V závislosti na aplikaci je termotransferový stroj pro tisk na trička, podložky pod myš, vlajky, transparenty atd.д.

Pro tisk na hrnky se používá speciální termotiskárna pro tisk na hrnky:) Je méně univerzální a neumí tisknout nic jiného než hrnky.

Pro tisk na víčka se používá také samostatný termotisk.

Existují také univerzální tiskové stroje s různými tryskami pro tisk na desky, ovály (zřejmě na hroby). I když na základě mých tříletých zkušeností s touto technologií se lze obejít i bez tohoto lisu.

DIY | vlastní potisk na trička jednoduše a rychle doma | BLUEBERRY PINK

Nyní samostatný rozhovor o železe:) Lze ji použít pro tepelný přenos Nevýhody žehličky:) Doba přenosu obrazu je ve srovnání s tepelným lisem mnohem delší, protože při nízkém tlaku dochází k častým defektům, lze dobře získat malé obrazy. Náklady na hotový výrobek se výrazně zvyšují kvůli zmetkům. Platí omezení pro používání speciálních papírů. Žehlička je vhodná především pro přenos obrázků vytištěných na inkoustové tiskárně. Velmi nízká produktivita. Kvůli nedostatečnému tlaku je obraz méně odolný vůči praní, praní.

Závěr:) žehličku je nejvhodnější používat pro jednorázové, zřídka se vyskytující zakázky. Dobré a stálé kvality je obtížné dosáhnout.

Nejběžnější termální přenos obrazu vytištěného na standardní barevné inkoustové tiskárně. Používá se speciální termotransferový papír pro inkoustový tisk. Možnosti termotransferu jsou v tomto případě omezeny potiskem na bílá bavlněná trička (pomocí speciálního podkladu je možné tisknout na tmavá trička), transparenty, podložky pod myš. Obrázek není příliš šťavnatý. Obraz je málo odolný vůči praní. Náklady na obraz jsou vysoké.

Další možností je použití sublimačních tiskáren nebo speciálního sublimačního inkoustu pro běžné inkoustové tiskárny. Jako meziprodukt se zde používá běžný ofsetový papír. Není třeba používat speciální. Pomocí sublimačního termotransferu lze tisknout na tkaniny, pouze syntetické, ale nejlepší vlajky, prapory, vlajky:) na plasty, keramiku, hrnky, talíře, ale tyto výrobky musí být speciálně upraveny (obvykle se na pevné povrchy nanáší speciální sublimační polymerní lak). Speciální sublimační hrnky stojí od 4. Náklady se přirozeně výrazně zvyšují. Podle mého názoru je sublimační termotransfer nejvyšší.

Technologie sublimace je založena na odpařování inkoustu a jeho absorpci v potiskovaném výrobku. Obrovské plus sublimační obraz je velmi stabilní, téměř věčný:)

Další způsob použití barevné laserové tiskárny. Možnosti při použití barevného laserového tisku se otevírají skvěle 🙂 Sami tuto metodu používáme, možná proto taková přízeň:)

Za prvé, můžete tisknout na tkaniny, bavlnu nebo polosyntetické materiály. Obraz je jasný a šťavnatý. Není špatná stabilita při praní. Pomocí technologie je možné tisknout na trička, vlajky, prapory, panely, podložky pod myš (nejlepší podložky pod myš neexistují), můžete prát, kolik chcete, obrázek zůstane dokonalý).

Můžete tisknout na dřevo, na hrnky. Díky vlastnostem toneru je obraz na hrnku jasný a šťavnatý, po potisku je stabilní, omyvatelný (i když stále poškrábaný kovovým předmětem).

Technologie Plus, můžete používat běžné bílé hrnky (díky Číně:) Cena speciálního papíru pro barevné laserové tiskárny je nižší než pro inkoustové tiskárny. Náklady na tisk jsou také nižší než u inkoustového tisku a zejména sublimačního tisku. Pro výrobu reklamních produktů je tedy tato metoda optimální. Mínusem jsou vysoké náklady na barevnou laserovou tiskárnu, ačkoli ji lze použít přímo k tisku tištěných výrobků:), technologie termotransferu. Takže se vyplatí pouze při tepelném přenosu po dobu maximálně 4-5 měsíců.

Pro potisk textilu můžete použít termotransferový tisk sítotiskem. Potřebný obrázek je vytištěn na speciální papír pomocí sítotisku s použitím speciálních barev.) Obrázek je kvalitní a odolný vůči praní.

Je vidět, že tiskové technologie se neustále překrývají, doplňují a rozšiřují možnosti zařízení. Thermopress lze použít například pro sítotisk, termotransferovou technologii, termotransferový tisk, termofólii, pro technologii graverton. Obecně se dá použít jakkoliv, záleží na fantazii:) a sklonech:).

Nyní spočítejme náklady a ziskovost.

Výpočet technologie tepelného přenosu

Jaká je ziskovost, ziskovost technologie?

Základním vybavením je plochý termální lis (38h38 cm) a řezací plotr (řezačka) spotřebního termálního materiálu.

Ceny se pohybují od 700 do 1500. Lis si můžete sestavit sami, myslím, že nebude stát více než 500 eur. Zařízení pro tepelné lisování není složité. Stejné jako žehlička, jen větší :-). Pomocí systému svorek a pák je zajištěn tlak.

Přidejte termočlánek a časovač. to je vše, co je potřeba k tepelnému lisu:).

Nyní k frézám. Stačí jakýkoli model. Existují profesionální modely pro výrobu venkovní reklamy. Mají velkou velikost a velkou cenu. Další stolní, menší modely, které se dokonale hodí pro naši technologii. Formát stříhaného filmu je od 160 do 300 mm. Používáme frézu s řeznou plochou 160 mm. Střihač Roland (Stika 7). S kvalitou práce jsme spokojeni, ale šířka řezu je příliš malá. Proto doporučuji koupit frézu o šířce 250 mm a více. Ceny těchto modelů začínají na 400.

K výrobě nápisů lze použít také řezačky. Také na něm můžete vyrábět samolepky, samolepky s figurálním výsekem, pro další tisk sítotiskem. Je to tedy velmi užitečný kus hardwaru

Pokud jde o spotřební materiál, jedná se o speciální termální fólie pro řezací plotr. K dispozici jsou různé barvy a textury a různé speciální efekty. Dělí se na lesklé (termoflex) a matné (termoflock). Další dělení na tkaniny, existují speciální fólie pro potisk syntetických, bavlněných a pletených materiálů

Za ceny od 10 do 35-50 za čtvereční. měřič. Cena závisí na výrobci a zprostředkovatelské přirážce, cena termální fólie má tendenci klesat. Nejdražší filmy se speciálními efekty, reflexní, fosforeskující, kovové

Vezměme si jako příklad výrobní náklady. 1sq.cm. běžné barevné termální fólie nás bude stát 0,002. Chceme vytisknout obrázek o rozměrech 20×30 cm (formát A4). To nás bude stát 1. Náklady zákazníka na obrázek této velikosti se pohybují od 5 do 12 bez nákladů na tričko.

Samozřejmě, že stále existují nepoužité zbytky filmu, je to ztráta. Ale zase nám technologie umožňuje složit obraz poměrně hustý pod plotrem a již namontovaný na trička po částech. Je vhodné provádět na textových nápisech. Formát tisku je velký a nepoužili jsme mnoho filmu. Ušetříte peníze, vyděláte peníze

Účinky tepelných fólií úžasné, dostanete opravdu kvalitní a pevné výrobky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS