Instalace saunového ohřívače (47 fotografií): jak správně nainstalovat ohřívač

Pokud hodláte v parní lázni používat žehlicí troubu, je třeba z důvodu požární bezpečnosti přísně dodržovat předpisy pro instalaci:

 • Poklop topeniště se musí otevírat směrem ke dveřím a poklop saunových kamen se musí otevírat směrem do rohu místnosti.
 • Stropní kanál musí být konstrukce s tepelnou izolací a kovovou přepážkou na stropě. Jeho formát by měl být o 1/3 větší než výstupek tělesa saunových kamen.
 • Pokud jste se rozhodli pro elektrický sporák, správná instalace zahrnuje instalaci uzemnění a koordinaci návrhu s hasiči.
 • Saunová kamna musí být vybavena hasicím přístrojem. Musí být po ruce a v dobrém stavu.
 • Bez ohledu na zvolený způsob instalace trouby je nutné dodržet předpisy týkající se vzdálenosti trouby od budovy.

Obložení saunových kamen cihlami. dobrá ochrana před požárem

Vzdálenost mezi kamny a stěnami sauny

Je důležité vědět, jak umístit saunová kamna vzhledem ke stěnám a jiným konstrukcím. Nezapomeňte:

 • Mezi kovovým nebo cihlovým pláštěm pece a stěnou musí být dodržena minimální vzdálenost 0,5 m (tato vzdálenost platí i pro všechny ostatní hořlavé konstrukce);
 • Stěny a konstrukce z hořlavých materiálů v bezprostřední blízkosti kamen musí být zakryty nehořlavou zástěnou.
správně, instalovat, saunové, topidlo

Uspořádání saunových kamen. doporučené vzdálenosti

Instalace saunových kamen na dřevěnou podlahu

Pokud jste si vybrali malá kovová kamna (hmotnost s kameny, cihlovým pláštěm, palivem a nádrží na vodu nepřesahuje 700 kg), můžete je instalovat bez základů, přímo na dřevěnou podlahu. Vzhledem k tomu, že topidlo by mělo být vybráno již ve fázi plánování saunového systému, měly by být dřevěné trámy v oblasti, kde bude instalováno topidlo, umístěny v menších rozestupech, aby se zvýšila stabilita spodní konstrukce.

Instalace kovového saunového vařiče přímo na podlahu vyžaduje podle stavebních předpisů zástěnu, která chrání dřevo před vznícením. Při výpočtu celkového zatížení podlahy se zohledňuje také hmotnost zástěny.

Kovový saunový vařič na dřevěné podlaze

Na podlaze v místě instalace je nakreslen obdélník odpovídající rozměrům saunových kamen. Přidejte 50 cm na straně pálících dvířek a 10 cm na ostatních třech stranách. Pokud jsou kamna instalována s dvířky topeniště vně místnosti, je prostor pro portál vyznačen na stěně s tím, že by mělo být ponecháno 25-50 cm kolem tělesa kamen na každé straně po obvodu. V případě potřeby je třeba demontovat část stěny nebo příčky podle výkresu. Ze žáruvzdorné desky vystřihněte obdélník o velikosti obrázku nakresleného na podlaze (s přidanými centimetry). Připravený prvek se připevňuje k podlaze pomocí samořezných šroubů. Namočte šamotové nebo červené cihly do vody a položte je v jedné vrstvě na pevnou desku

Je důležité používat tepelně odolnou zdicí maltu a kontrolovat úroveň podlahy. Na cihly lze z estetického hlediska položit keramické nebo žulové dlaždice. Základnu před poklopem topeniště utěsněte ocelovým plechem, nebo pokud je topeniště umístěno venku, umístěte před něj betonovou desku. 24-48 hodin po položení základů lze sporák instalovat.

Dokončení stěn kolem sporáku

Na stavbu budov se používá řada různých materiálů, ale nejčastěji se používá dřevo. Konstrukce může být rámová nebo srubová či dřevěná.

Stěny kolem topení mohou být obloženy dlaždicemi nebo přírodním kamenem

Při umísťování zástěny na stěny jako tepelné izolace se používá čedičová lepenka nebo žáruvzdorná deska, kterou lze upevnit samořeznými šrouby. Ochranná vrstva může být z červených cihel nebo šamotových cihel (zdivo z půlených cihel). Používají se také keramické nebo porcelánové obklady. Obklad nejen chrání stěny před přehříváním, ale také dodává interiéru sauny atraktivnější vzhled.

Nejjednodušším způsobem ochrany stěny je instalace ocelového plechu o tloušťce nejméně 3 mm přes tepelný izolant.

Montáž dvířek trouby

Příprava zahrnuje následující základní kroky:

 • Před samotnou montáží je třeba podrobně zkontrolovat samotné dveře a upevňovací rám (de facto máme za to, že dveře již byly vyrobeny v požadovaných rozměrech). Praskliny, deformace dveří a rámu jsou nepřípustné, jejich rovina musí být rovná a těsná, a to nejen v oblasti zámku, ale také v celé oblasti kontaktu s rámem;
 • Pokud se zjistí, že dveře jsou v nevyhovujícím stavu, vymění se, nebo pokud je to možné, opraví;
 • Dveře se musí v upevňovacích prvcích volně pohybovat. Musí se snadno zavírat a otevírat;
 • Pokud mají být kamna určena pouze na dřevěné uhlí, vyvrtá se do dvířek otvor o průměru 13 mm. v průměru. Tímto otvorem se odvádějí spaliny z antracitu.

Dvířka jsou při provozu trouby vystavena největšímu možnému namáhání. Přenáší mechanické zatížení i zvýšené tepelné zatížení saunových kamen. Abyste zajistili co nejdelší životnost klapky, je nutné dodržovat následující pokyny pro jednotlivé způsoby upevnění.

Použití nichromového drátu

Nikrom se ukázal být vynikajícím řešením díky své zvýšené odolnosti vůči teplu, přičemž si zachovává svou tvárnost jako drát. U tohoto svítidla je zaručena životnost 20 let. Jak opravit dvířka zděné trouby:

 • Rám a dveře tvoří jednu výklopnou konstrukci. K rámu je připevněn drát, který je provlečen otvory v rámu. Jejich výroba není obtížná, stačí je vyvrtat o průměru nejvýše 5 mm.
 • Drát se prostrčí otvory a volné konce se zatlučou do zdiva mezi cihlami.
READ  Jak správně připevnit nůž k mlýnku na více druhů potravin

Montáž poklopu topeniště s nichromovým drátem

Hlavní nevýhodou této metody je, že drát musí být napnutý a postupně zapuštěný do spáry mezi cihlami. Délka drátu je jeden a půl až dvě cihly. Celý proces je časově velmi náročný.

Na konstrukci z nerezového plechu

Jedná se o nejběžnější způsob instalace poklopu topeniště zděné pece. Rám je konstrukce, která je geometricky stejná jako dveře, ale desky rámu mají speciální výstupky. Vyrobeno z úhlového drátu, jehož jedna strana je vložena mezi cihly ve zdivu. Poté vše zapravíte maltou.

 • Aby byly cihly chráněny před spálením od kovového úhelníku, je mezi ně vložena vrstva silikonové tepelné izolace. To chrání zdivo a spáru před přehřátím a také tlumí rozpínání kovu při zahřátí, které by mohlo poškodit celé zdivo.
 • Pro nejlepší způsob upevnění rohových kamenů mezi zdivo je lepší použít samořezné šrouby. Do úhelníku a cihly se vyvrtají dva otvory, do kterých se zašroubuje samořezný šroub.

Způsob správného upevnění dvířek pece k sekční bedně lze kombinovat s prvním způsobem. na laně. a v takovém případě je upevnění trvanlivé a spolehlivé.

Použití samořezných šroubů nebo vrutů

Tato metoda má své místo, ale mezi topenáři je nejméně oblíbená a nejbezpečnější. Samotná konstrukce rámu a dveří je poměrně těžká, zejména pokud je vyrobena z litiny. Tento způsob je vhodný pro upevnění dvířek komínového průduchu v troubě, nikoli však pro topeniště.

 • Do rámu a zdiva se zepředu vyvrtají otvory;
 • Rám je připevněn ke kotvám v místě instalace dveří.

Dveře a zdivo musí mít malý nárazník, protože zahřívání rámu v kontaktu s cihlou povede k jeho deformaci, stejně jako k poškození šroubů. mohou se ohnout a vyjít z místa šroubování. V tomto případě jsou dveře vzájemně odděleny od zdiva.

Schémata cihlových sporáků pro kuchyň a pergolu

Vařič na venkově nebo ve velkém venkovském domě už není novinkou. I s nejmodernějšími kotli na vytápění a ohřev vody se klasické cihlové pece opět prosazují. Pro venkovský dům jsou k dispozici všechny typy sporáků.

Vhodné jsou velké i malé stavby, krby, sporáky s varnými deskami i bez nich, s troubami, se speciálními zásobníky na ohřev vody. Dnešní malé prázdninové domy nebo letní kuchyně mohou být vybaveny praktickými modely s troubami a otevřenými varnými deskami.

Pro vytápění vašeho domova však doporučujeme větší kamna.

Schéma Buslajevova švédského sporáku

Švédský sporák je mezi ruskými kamnáři považován za designový, protože má osvědčené a spolehlivé montážní schéma, vynikající účinnost a trvanlivost. Jaké jsou výhody takové trouby?

 • Švédská kamna mají atraktivní vzhled a lze je snadno umístit do kuchyně, na zastřešenou letní terasu nebo do pergoly;
 • Tah je stabilní, po vytápění venkovského domu o rozloze 40 m² se teplo udrží 2 dny. to je pro zděný sporák vynikající ukazatel;
 • Po zapálení kamen se první teplo dostaví za 15 minut. Nemusíte čekat hodiny, než se celý dům vytopí, což je v zimě velmi důležité;
 • varná deska a trouba nabízejí vysoce kvalitní vaření. Proto mnoho hospodyněk označuje švédskou troubu za lepší než moderní plynové nebo elektrické sporáky.

Existuje více než 20 variant tohoto typu pece. Příklad jednoho z nich je uveden na obr.1. Mezi nejlepšími vařiči tohoto typu je však švédský Buslaev považován za nejúčinnější a nejkvalitnější. Její pokládka je velmi přesná a profesionální kamnář ji zvládne za několik dní.

Buslajevovu pec, jejíž schéma je jednodušší a spolehlivější, může instalovat každý mistr.

Schéma technologických nástrojů pro práci v peci.

správně, instalovat, saunové, topidlo

Cihly se používají ke zdění: pokládají se na bok (takto se provádí většina zednických prací). Velikost sporáku je 1160600 mm a jeho výška bez komína je 2,1 m. Tepelný výkon je přibližně 5 kW. Toto provedení má také vlastní varnou desku, troubu a pěticestné otáčení kouře, tj.е. na první pohled složité, ale velmi účinné.

Pro provádění zednických prací je nutné vzít:

5 dvířek: odbavovací dvířka 120120 mm. 3 ks, popelová dvířka 140250 mm, dvířka topeniště 210250 mm;

 • červená cihla do pece 550 ks
 • trouba o rozměrech 450250290 mm
 • kovová předstropní deska;
 • 800905 mm ocelový plech pro sušárny;
 • ocelové rohy;
 • Šamotová cihla. 330 ks typu SHA-8;
 • západka 130130 mm;
 • kovový rošt;
 • Litinová varná deska se 2 hořáky.

Schéma vařiče Busslaev

Varná deska se vyznačuje kompaktními rozměry, používá se pro zdění v kuchyních, protože je zde samostatný panel pro vaření. Jedná se o zařízení se spodním ohřevem, neboť instalovaná varná deska má vlastní a poměrně účinný odsavač par. Rozměry tohoto sporáku jsou skromné, ale je velmi funkční.

Pro stavbu konstrukce musí být připraveny tyto materiály

 • 382 standardních červených kamenných cihel
 • speciální žáruvzdorné cihly. 43 ks;
 • poklop pro sporák;
 • výztužná ocelová páska. 4 ks;
 • ocelový roh. 3 ks
 • trouby;
 • Kovový rošt pro sporák ;
 • 2 klapky: kouřová klapka. 250280 mm a parní klapka. 130130 mm;
 • Litinová varná deska se 2 hořáky a rozměry 700-400 mm;
 • Kovové pásky. 4 ks;
 • Litinové dlaždice a střešní krytina.

Půdorysné výkresy dlažby jsou uvedeny na obr. 2. Rozložení je následující:

 • provádění masivního běžného zdiva;
 • masivní zdivo, ale s povinnou úpravou spár;
 • popelové uzávěry dvířek, otevírací zařízení pro snadné čištění;
 • Základem pece je speciální žáruvzdorná cihlová vyzdívka;
 • Montáž roštu, poklopu topeniště a uzávěru čisticího otvoru;
 • použití žáruvzdorných cihel k vytvoření pece;
 • jednoduché zdivo;
 • vyzdění trouby asi o 1 cm a následná instalace litinového plechu, který musí být podepřen ocelovými lištami;
 • zděný podstavec komína s čisticím otvorem;
 • instalace komínových kanálů;
 • uzavření svodů a následné upevnění drátu pro dvířka varné skříňky;
 • Žebrování zdiva, které je nezbytné pro montáž odsavače par;
 • Úplné utěsnění varné desky;
 • jednoduché zednické práce;
 • Jednoduché zednické práce, prostor potřebný pro kamna;
 • zakrytí malého ohniště plechem ze střešní krytiny a vytvoření jednoduchého zdiva;
 • U velkých kamen se zhotoví čisticí otvor a horní hrany stěn kamen se oholí;
 • Vyjděte ze zdiva rovně ven o 30 mm;
 • Instalace komínového uzávěru. Uspořádání ohřívače zahrnuje instalaci ocelového rohu, který bude vybíhat z okraje;
 • Zednické práce pro saunová kamna a instalovaný komín musí být zcela zakryty;. Překrytí saunových kamen a instalovaného komína. Instalace komínů;
 • Můžete začít s komínem v požadované délce a izolací.
READ  Jaký plynoměr instalovat v rodinném domě?

Schémata malého ohřívacího a varného sporáku s troubou

Kompaktní vařič, který má nejen varnou plochu, ale také troubu, lze použít jako ohřívací nástroj. Taková trouba je ideální pro každý venkovský dům, protože zabírá málo místa a vypadá velmi atraktivně. Také v letních kuchyních s přístřešky se často používá taková cihlová pec. Pro zednické práce je třeba připravit materiály, jako jsou:

Jaký je rozdíl mezi troubou na pečení bochníků a troubou?

Existují dvě verze pecí na chleba. zděná (zděné jádro) a kovová (hotová pec z obchodu). Liší se tím, kudy procházejí spaliny. V troubě na pečení bochníků se plyny dostávají dovnitř. Jedná se o obdobu ruské pece.

Nejžhavější spaliny ze spalovací komory a často i plameny ohřívají stěny komory zevnitř. Tento druh ohřevu je mnohem rychlejší než ohřev v troubě. Nevýhodou bochníkového komína jsou saze a popel uvnitř. To závisí na kvalitě dřeva a zručnosti topiče.

Ve většině případů se pokrm připravuje v bochníku po jeho zahřátí.

Pečicí trouba na bochníky není trouba. je to mini ruská trouba

Pro pečení bochníků a přípravu nejrůznějších pokrmů je vybudována „bochníková komora“ (speciální část pece pro pečení bochníků několikrát denně). Bochníková komora navazuje na tradici ruských sporáků. navíc s funkcí varné komory. Aniž byste museli zahřívat celý sporák, můžete založit oheň na molu a zahřívat pouze jej. Jídlo získá jedinečnou kouřovou vůni.

Taková trouba má vyšší tepelný výkon a je lepší než sporák s dávkovým ohřevem. Horké plyny procházejí pecí a ohřívají ji zevnitř. V takové peci je možné vařit až po spálení veškerého dřeva v topeništi. Když se pec zahřívá, proudí skrz ni kouř a oheň, který zahřívá stěny, podlahu a strop komory. Když oheň skončí, cihly jemně uvolňují naakumulované teplo (jako v ruské peci).

V tomto okamžiku je nutné do ní vložit potraviny, které chcete péct (kaše, maso, koláče).

Ohřívací trouba s trvalým ohřevem. Horké plyny neprocházejí samotnou kovovou troubou, ale ohřívají ji pouze zespodu nebo ze všech stran. Tzv. dutina trouby. Kovová trouba se nemusí dostatečně nebo rovnoměrně zahřát na bochník chleba.

Nevýhody tohoto sporáku: nízký strop komory, menší tepelný výkon samotného sporáku, poměrně rychlé ochlazení sporáku skrz sporák. Zahřívání trvá podstatně déle než u cihlové trouby. Pokud se však zahřívá každý den, nemá dostatek času na vychladnutí.Klady: Tato komora je méně náročná na kvalitu dřeva a palivového dříví a uvnitř je vždy čisto.

Určeno pro instalaci do spodní části topeniště. Když je umístěn nahoře, funguje jako sušička.

Pokud jste někdy vyzkoušeli vaření v troubě (ruské troubě, bochníku nebo ohřívacím sporáku), můžete říci: Pokud jste to zkusili, už nikdy vás nenapadne vařit v troubě.

Důležité: Před sestavením saunového topidla musíte zákazníkovi vysvětlit rozdíl. jinak byste nemuseli splnit jeho očekávání.

Tohle je to, co získáte z opravdové pece na bochníky

Jak vybrat cihlu pro sporák

K výrobě saunových kamen se používají keramické, silikátové nebo žáruvzdorné cihly. Druhá možnost je považována za ideální, ale v praxi se používají pro vnější zdivo krbu nebo ohniště. Šamotové cihly jsou šamotové a žáruvzdorné cihly.

správně, instalovat, saunové, topidlo

Pro stavbu saunových kamen nepoužívejte duté cihly.

Výběr písku a malty

Stavba z cihel na maltu. Je vyroben z hlíny. Vezměte prosím na vědomí, že červená hlína je vhodná pro červené cihly, ale pro šamotové cihly je potřeba šamotová hlína. Maltu si můžete připravit z říčního písku o zrnitosti 1-1,5 mm a jílu v poměru 2,5:1 a přidat vodu do požadované konzistence. nejjednodušší možností je zakoupit hotovou směs pro kamna.

Z důvodu bezpečnosti a účinnosti musí být topné těleso umístěno ve správné poloze, zejména pokud má být instalováno v hotové budově. Je třeba vzít v úvahu několik pravidel:

 • Ohřívač nesmí být instalován v blízkosti vnější stěny.
 • Kamna umístěná uprostřed slouží jako zónový prvek.
 • Sporák je možné instalovat do stěny mezi 2-3 místnosti.
 • Zvažte polohu nosníků v oblasti napojení na komín.

Vedení ke komínu

Náš sporák je navržen tak, aby jeho komín nebyl dlouhý, maximálně 50 cm až k ohybu, takže se po sezónním použití snadno čistí. Za tímto účelem bylo v konstrukci instalováno pět okenic. které usnadňují čištění sporáku od usazenin sazí.

Při pokládání věnujte zvláštní pozornost pracovnímu komfortu. Nejlépe je provádět zednické práce ve výšce prsou. Přizpůsobte k tomuto účelu různé stabilní struktury.

Prozradím vám malé tajemství, jak vytvořit dokonale rovnou spáru zdiva. Je to takto. dvě čtvercové kovové tyče o průměru 8 mm jsou umístěny na hotové řadě. Na řadu se pak nanese vrstva malty, na kterou se položí cihly. Poté se tyče opatrně odstraní a řada je silná 8 mm. Tato metoda funguje, pokud zdivo není delší než metr a půl; pokud je delší, tyče se vám nepodaří odstranit. A tak se provádí řádek po řádku, velmi jednoduše a efektivně.

Co je důležité vzít v úvahu při instalaci trouby do zděné pece

Princip činnosti pece je založen na pyrolýze dřeva, při které hoří nejen samotné dřevo, ale i produkty hoření. Tento proces nejenže výrazně zvyšuje účinnost jednotky, ale také šetří palivo. Kromě toho je třeba troubu čistit mnohem méně často, když je tak důkladně vypálená. Tradiční ruský vařič má podobné vlastnosti, ale s tímto vařičem, který byl vylepšen „ve všech směrech“, se nedá srovnávat. Je to horší, přinejmenším, jeho příliš objemné velikosti, stejně jako nedostatek trouby.

Tepelný výkon závisí na velikosti sporáku, jeho konstrukci a druhu použitého paliva. Stojí za zmínku, že vařič může fungovat téměř na cokoli, co hoří. dřevo, piliny, odpad. Zděná standardní pec v maximální konfiguraci je poloviční, je vybavena troubou, varnou deskou s několika hořáky a také zařízením pro ohřev vody, pokud je pec připojena k vodní topné smyčce. Ohniště je pro lepší odvod tepla zakryto litinovou deskou a trouba je umístěna na boku.

READ  Jak vyměnit ložisko ve vysavači Samsung

Letní režim je následující: zatímco palivo hoří, horké plyny ze spalovací komory procházejí pod varnou deskou, ohřívají ji a troubu a poté jsou vyfukovány komínem. V zimním režimu výpary ze sporáku a trouby nevystupují do komína, ale do horního prostoru, kde se uvolňují zbytky energie do prostoru trouby, než jsou ze spotřebiče odstraněny. Více informací o mechanismu dlouhodobého provozu sporáku najdete v tomto videu.

Rozlišovací znaky

Legenda praví, že švédský ohřívač je v Rusku již od dob Petra Velikého. Přispěla k tomu i bitva u Poltavy. Během bitvy jsme měli na své straně specialisty, kteří byli schopni postavit tak pokročilý design domu. Design byl dále vylepšen o nové prvky a zachovány jeho přednosti.

V procesu vytápění a izolace jsou hlavními pozitivními vlastnostmi takové instalace následující:

 • multifunkčnost, protože kromě vytápění lze použít i k vaření (švédský vařič);
 • díky svým kompaktním rozměrům se vejde téměř do každé místnosti;
 • Švédský sporák s vařičem má ve srovnání se svými protějšky vysokou účinnost;
 • Do systému lze integrovat tlumič, který vám pomůže zvolit nejpohodlnější režim;
 • Švédské šamotové zdivo se skládá z dostatečně jednoduchého uspořádání, které vám umožní provádět pokládku šamotových cihel svépomocí bez pomoci externích odborníků;
 • Na internetu je k dispozici mnoho variant, klasických i modernějších, které v místnosti zabírají asi metr místa.

Přitom budete potřebovat kvalitní materiály, např. šamotové cihly, které přispějí k dlouhé životnosti saunových kamen.

Provozní parametry

Podle výpočtů stačí k zajištění příjemné teploty v prostoru o rozloze 30 m 2 i instalace metrového švédského sporáku na 1 m 2. V této situaci je však nezbytné, aby bylo zdivo rozloženo do dvou místností. Část s varnou deskou může jít do kuchyně a zadní strana může být stěnou pro ložnici nebo obývací pokoj.

Vysoká účinnost a nízká spotřeba paliva jsou dány složitostí komínového vedení, které zajišťuje správnou distribuci tepla s minimálními kalorickými ztrátami. Mezi výhody patří možnost zkonstruovat několik verzí spalovacích komor, které lze používat v různých ročních obdobích, např. v létě, mimo sezónu nebo v zimě.

Způsob provozu se liší způsobem průchodu kouře, což umožňuje například vaření v létě bez zvýšení teploty v místnosti. Zvláštnosti umístění komínů zároveň zabraňují vzniku kouře a udržují systém v provozuschopném stavu. Takový efekt není pro majitele holandské trouby s její konstrukcí vždy možný.

Různé designy

Fanoušci tohoto systému vědí, že konstrukce má několik modifikací, které mohou výrazně rozšířit rozsah použití domácího topení. Kromě exotického vzhledu mají švédská kamna i funkční využití. Tomu napomáhá litinový povrch a volitelná trouba.

Kvalitní větrání je zajištěno pomocí odsávacího ventilátoru. Ohřátý vzduch a vůně připravovaného pokrmu jsou přenášeny do komína. Varný prostor je často vybaven dodatečnou ochranou v podobě skleněných dvířek, která slouží jako dodatečná bariéra proti pachům vznikajícím při vaření.

Ve fázi zdění je zabudován malý cihlový výklenek. Jedná se o vhodný prostor, který lze použít jako sušicí zónu. Slouží k ukládání takových věcí:

Optimální parametry jsou definovány ve fázi plánování. Švédský horký sporák s lehátkem má prý terapeutický účinek. Všechny katarální nemoci se rychleji zmírňují. Teplo z komína zahřívá také spáry. Pro osoby s bolestmi dolní části zad se doporučuje také několik sezení na hřejivé podložce.

Jedním ze slavných návrhářů tohoto designu je G.Reznik. Hlavní plochu zabírají cihly 3×4,5, ale teplé místo k odpočinku zabírají cihly 2,5×7. Podobný plán vám zajistí teplo pro místnost o rozloze 35 m2. Volitelně se dvěma režimy vytápění (zima/léto).

Pro příměstské budovy je relevantní sestaven švédský sporák s vlastníma rukama, což je dost jednoduché poryadovka, s vestavěným krbem. Je instalován jako spojnice mezi kuchyní a obývacím pokojem. V hlavní místnosti bude estetický interiér, ale funkčnost nebude ohrožena. Úspora místa díky jednomu komínu. Místo k odpočinku při sledování ohně.

Při správném umístění nezabere konstrukce mnoho místa, ale bude plnit několik funkcí současně. vytápění, vaření, místo k odpočinku

Stavbu dotváří řada architektonických prvků:

Je třeba vzít v úvahu, že komplikace při zdění mohou vyžadovat využití zkušenějších odborníků. Výsledkem je výkon přibližně 5 kW ve středně velkém provedení.

Pokyny pro pokládku trouby s krbem a varnou deskou

Doporučuje se zhotovit 70-80 cm betonem vyplněné a vyzděné základy. Tato výška je ve většině případů dostatečná, aby nedošlo k výraznému smrštění. Vyrovnání potěru s výztužnou kovovou sítí. Celé místo ztvrdne za 3-4 týdny.

Poté se na střešní fólii položí pevný cihlový polštář. Horní rovina zdiva by měla být 1 cihlu pod předpokládanou úrovní podlahy. Vznikne plocha o rozměrech přibližně 1,1 x 1,1 m. Poté se položí podle schématu.

Počet cihel se vypočítá podle plánu. Doporučujeme ji předem na několik hodin namočit, aby se minimalizovala výška spár. U šamotového materiálu by měly být maximálně 0,3 cm.

správně, instalovat, saunové, topidlo

Abyste pochopili, jak komínový průduch funguje, jak se kouř pohybuje uvnitř konstrukce a na čem je založen postup vytápění, musíte si přečíst plán komor a dutin, který zobrazuje zdivo.

Schéma švédského stolu s ohništěm. šipky ukazují směr pohybu

Celá konstrukce může být vyložena podle tohoto schématu bez použití malty. Praktikují ji jak začátečníci, tak zkušení profesionálové, aby pochopili konfiguraci v celé její šíři.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS