Jak vytvořit krb vlastníma rukama

Krb je spojen s domácím komfortem. Praskání polen, teplo a okouzlující krása otevřeného ohně vytvářejí hřejivou atmosféru a zvou vaše blízké ke klidnému odpočinku. Za chladných zimních večerů se člověk touží zabalit do koberce a ohřát se u ohně. Věří se, že otevřený plamen nejen zahřeje, ale také spálí všechny negativní myšlenky dne. Krb poskytne nezapomenutelné emoce a bude ozdobou každého interiéru. vytvoří romantickou atmosféru a bude jemným akcentem ve výzdobě místnosti. Pro obyvatele městských bytů je to luxus, ale majitelé venkovských domů a ti, kteří se chystají koupit chalupu, si ji mohou dovolit. Domácí krb je pýchou majitele. Je to náročný a pečlivý proces, ale bohatě se vyplatí. Podrobně vám řekneme, jak postavit krb v domě vlastníma rukama. Podle našich pokynů krok za krokem zvládnou i úplní začátečníci.

Krby lze rozdělit podle několika kritérií: podle konstrukce portálu, tvaru a velikosti ohniště. Malé tvary zahrnují krby s šířkou portálu do 51 cm, střední do 63 cm a velké do 63 cm. Lze je rozdělit podle tvaru:

 • Obdélníkový. Jsou poměrně objemné, takže se hodí do větších místností. Zapadají do stěny nebo jdou podél ní. Klasický design. přírodní kámen.
 • Kruhový. Obvykle se umísťuje do středu místnosti a stává se hlavním prvkem interiéru. Nepotřebují kolem sebe mnoho prostoru, takže nejsou vhodné do malých místností.
 • Trojúhelníkový. Vypadají originálně a stylově, nezabírají mnoho místa. Ideální pro malé místnosti s moderním interiérem.
 • Válcový. Postavené ve venkovských domech a používané jako gril.

Bez ohledu na tvar obsahují všechny krby základní díly:

správně, umístit, místnosti

Existují dva typy topenišť. otevřené a uzavřené. Obě provedení mají charakteristické rysy. Při výběru typu se berou v úvahu výhody a nevýhody každého z nich. Otevřený krb. klasická varianta, uspořádaná na principu kamen postavených v přírodě. Oheň je omezen pouze cihlovými stěnami krbu, nad ohništěm je umístěna komínová stříška.

Konstrukce uzavřeného topeniště je složitější a zahrnuje další prvky, jako je skluzavka, průhledná dvířka ze žáruvzdorného skla. Je to bezpečnostní výhoda, protože topeniště je hermeticky uzavřené a jiskry se nedostanou ven.Krby se vyrábějí ve čtyřech hlavních stylech.

správně, umístit, místnosti

Styl krbu si vyberete podle designu interiéru:

 • Klasické krby mají portál ve tvaru písmene U z litiny, mramoru, dřeva nebo jiných přírodních materiálů. Tradiční dekorativní prvky, jako jsou reliéfy a sochy.
 • Country. slovo, které znamená provincie, venkov, charakterizovaný portálem ve tvaru písmene D s dřevěným trámem na vrcholu. nejběžnějším materiálem pro venkovský krb je pórovitý kámen.
 • Moderní. Jádrem stylu je klasika přizpůsobená moderním interiérům. Secesní krby jsou obdélníkové nebo půlkruhové, sahající až ke stropu.
 • Hi-Tech. Nejnovější a nadčasový styl. Naše krby jsou vyrobeny z moderních ohnivzdorných materiálů a kombinují kov, beton, sklo a další experimentální kombinace. Kvalita práce je obětována vizuálnímu vzhledu.

Materiály použité v krbu určují jeho spolehlivost a trvanlivost. Doporučujeme vytvořit cihlový krb vlastníma rukama. Můžete vytvořit kombinaci s ohništěm z nehořlavého (šamotového) materiálu a zbytkem konstrukce z červené hlíny, nebo si koupit hotové ohniště z litiny a kolem něj postavit těleso, komín a portál z cihel.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat správné izolaci topeniště, zejména pokud je krb instalován v dřevěném domě. Vzhledem k vyššímu riziku požáru je vhodné chránit podlahu, stěny, střechu a zajistit dobrou izolaci komína.

způsobů výzdoby prostoru krbu

Pravidelně přispívám na Houzz, jsem umělec, interiérový designér, dekoratér, fotograf a skladatel. V roce 2000 jsem absolvovala Moskevskou akademickou uměleckou školu 1905, Fakultu malířství a pedagogiky. DrsignArt : Účast na mezinárodních uměleckých výstavách a soutěžích, mj. „Moscow masters 2007“, rakouský projekt „Create your style with Swarovski 2007“, mezinárodní projekt „NEW FACE IN ARTS 2008“, mezinárodní projekt „High Water 2010“, mezinárodní projekt „ART WEEK IN BERLINE 2011“, laureát umění a řemesel v kategorii dekorativní malba v projektu „ART WEEK IN BERLINE 2011“. Účast na mezinárodním projektu MOSCOW ART WEEK 2011 Laureát v kategorii smíšených médií na MOSCOW ART WEEK 2011. Účast na mezinárodních výstavách EAGL quadriART 2012 a Bagl spring time 2012, Německo, Berlín a International Contemporary Artists 2012 USA. V letech 2006-2007 vedla mistrovské kurzy designu v pořadu „Váš dům“ na televizním kanálu TDC jako dekoratérka a v pořadu „Pretty Woman“ jako stylistka make-upu. V letech 2006 až 2007 vedl vlastní projekt „Transfiguration“ na změnu image a stylu novin „Sudarushka“ a mistrovské kurzy na výzdobu. Moje práce jsou pro soukromé klienty v Rusku, Americe a Německu. Hudba a literatura: V letech 2009 a 2011 jsem se zúčastnil Mezinárodní skladatelské soutěže Andreje Petrova v Petrohradě.Petersburg v kategorii „Nejlepší popová píseň“. V letech 2009 a 2010 jsem se zúčastnil literární soutěže Filatovovy nadace pro mladé ruské spisovatele a dalších literárních soutěží. V roce 2010 se zúčastnil švédské mezinárodní hudební soutěže „Hunt For Bass 2010“. V roce 2013 jsem se zúčastnil mezinárodní literární a hudební soutěže „Meet China“.

Je škoda, že stěna kolem krbu je jedním z nejnudnějších míst v domě či bytě. Někdy je nejlepší, když majitelé zavěsí nad krb televizi nebo zrcadlo. Přesto je krbová zóna téměř vždy ústředním bodem místnosti, který může určovat atmosféru a styl výzdoby celého interiéru. Například obývací pokoj se může proměnit v rytířský hrad nebo soukromý pokoj pouhým jiným zarámováním krbu.

READ  Co dělat, když stroj vynechává stehy

Krbový oddělovačKdyž chcete rozdělit prostor na dvě části, můžete do stěny nebo příčky zabudovat krb. Je to pohodlné a funkční: můžete se dívat do ohně a zahřát se, když sedíte v různých částech místnosti. Takovou stěnu můžete navrhnout z keramických obkladů, porcelánové kameniny nebo mramoru. jsou stylově neutrální a vypadají dobře v každém interiéru.

KomínMůže být vymodelován podle rozměrů sopky, kde je uprostřed kamenů vidět samotný ohnivý živel. Krbová plocha je ještě přirozenější, protože je vyzdobena tenkými kamennými deskami (nebo keramickými imitacemi kamene) a využívá barvy a textury samotné přírody. A někdy (jako na této fotografii) s detaily převzatými z okolní krajiny: místní kámen a oblázky.

Lovecký stylKřesla z kůže, kovaný lustr na řetězu, vycpaný los na stěně, starožitný koberec. Design krbu doplňuje originální kamenné ohniště ve tvaru kuželovitého plamene. Rámují ji dřevěné panely, které zdobí stěnu krbu.

Tuto lehce brutální loveckou atmosféru lze snadno napodobit jednoduššími materiály: moderní obklady napodobují přírodní kámen i dřevěné desky a zároveň jsou méně náročné na péči a údržbu.

Instalace krbu ve vaší oblasti. profesionálové Houzz, kteří vám pomohou s prací.

Orientální stylVytvořte si atmosféru blízkého i dalekého východu pomocí jednoduchých dlaždic. Nebo spíše ne obyčejná, ale terakotová s barevnými vzory nebo ozdobnými vzory. Obrys postavy v horní části portálu krbu pomůže naznačit orientální barevnost

Ve stylu стим-punk, aby se krb v duchu стим-punk uměleckého objektu, můžete pokrýt stěnu kolem portálu s měděnými tónovanými deskami (nebo porcelánové kameniny jako starožitné mědi), a stěna za ním, aby se ze starých cihel. Výsledkem je krb, který vypadá jako velký starožitný mechanismus z příběhu Julese Verna a určitě bude hlavní postavou interiéru.

.306 dalších příkladů. zajímavé krby v interiérových projektech z celého světa

Inspirováno králem ArtušemTento druh krbu můžete vytvořit téměř v každém interiéru. Hodil by se k němu klasický i moderní nábytek. Musíte udělat dvě hlavní věci. Stěna a portál by měly být kamenné, jako na starých hradech, složené z velkých prvků (moderní materiály imitující kamenné zdivo vám umožní navrhnout krbovou místnost tak, aby napodobovala středověk). Interiér doplňují kované pochodně nebo lustry.

Ohniště DolmenVenkovní posezení (naštěstí je zde více místa než v domě) si můžete vytvořit ohniště podobné megalitické stavbě. Portál takového ohniště by měl být z velkých kamenných kvádrů a u základny by měl být další kamenný kvádr větších rozměrů. Celé uspořádání velmi připomíná starověké dolmeny, u nichž se shromažďovali kněží A komín může připomínat jeden z megalitů položených v základech Jupiterova chrámu v Baalbeku.

Krb s maskovací funkcíPokud chcete, aby váš krb plnil funkci vytápění a neupozorňoval na sebe, stačí ho skrýt. Například pro zamaskování mezi dvěma skříněmi (jako na tomto obrázku).

Toto uspořádání řeší hned dva problémy: kolem krbu je poměrně prostorný úložný prostor a samotnému ohništi nevěnujete téměř žádnou pozornost; vypadá jako jediná skladba nábytku u stěny. Toho lze velmi snadno dosáhnout. Stačí vybrat skříňky v bílé barvě a stejnou barvou vymalovat horní část stěny nad krbem. Takto opticky spojuje obě skříně a krb se mezi nimi ztrácí.

Kubistický krbPro obývací pokoj v moderním stylu je nejlepší přísný geometrický tvar. A okolí by mělo být vyzdobeno bez ozdobných kudrlinek a dalších barev.

Využijte celý objem ohřevu.

Sporák na dřevo vyzařuje infračervené paprsky do celého svého okolí. Chcete-li toto teplo co nejlépe využít, umístěte sporák doprostřed místnosti. V praxi se v místnosti používají následující typy umístění sporáku:

 • Umístění ve středu místnosti. Teplo se rozptyluje v rozsahu 360 stupňů kolem plotny. Šíření tepla nebrání žádné překážky. Jedná se o nejvýhodnější umístění sporáku.
 • Umístění u zdi. Při tomto typu instalace se teplo rozptýlí na 180 stupňů. Prostor před sporákem zůstává volný. Tato metoda je nejběžnější.
 • Umístění v rohu. Používá se v případech, kdy je třeba šetřit místem. Toto umístění poskytuje pouze 90 stupňů tepla.

nejkrásnější. Konstrukční řešení.

V průběhu staletí, kdy se krby vyvíjely od funkčních prvků v kuchyni k ozdobě domova, se v nich nashromáždilo velké množství designů. Záleží na technologických parametrech (palivo, místo instalace, poloha komína), ale také na přání majitelů a na designu místnosti.

Čtyři nejoblíbenější styly designu krbů jsou klasický architektonický, venkovský, moderní a high-tech.

Klasický architektonický styl.

Jeho základem jsou jednoduché linie a harmonické proporce. Portál ve tvaru písmene U může být zdoben antickými sloupy, basreliéfy, lištami nebo vyřezávanými panely.

Přednost se dává umělému a přírodnímu kameni, zejména mramoru, ale používá se i dřevo.

Země.

jednoduchý a pohodlný venkovský styl, vhodný pro venkovské domy a domy s dřevěným interiérem. Charakteristika tohoto stylu krbu:

Přednost se dává materiálům, se kterými se snadno pracuje: pórovitým kamenům, cihlám a samozřejmě dřevu, které dodává pocit jednoduchosti a útulnosti.

Moderní styl.

Tento styl se vyznačuje jednoduchými tvary s minimem prvků. Takové krby mohou být vyrobeny v různých velikostech a mohou být umístěny kdekoli, což je velmi pohodlné pro bydlení v moderním domě.

Škála provedení těchto krbů je také velmi široká: od mramorového obložení až po inovativní materiály.

High-tech nebo high-tech styl.

Tento styl má tendenci využívat nejnovější technologie a vyjadřovat pocit ztělesněné budoucnosti. V tomto stylu krbů se používají ohnivzdorné materiály vyrobené pomocí moderních vědeckých technologií. To umožňuje vytvářet různé tvary a velikosti krbů od jednoduchých linií s ostrými úhly až po naprosto futuristický vzhled.

READ  Jak umístit velkou lednici do kuchyně

High-tech styl nejlépe reprezentují elektrické krby a biokrby, protože jsou vyrobeny z tvrzeného skla a vysokoteplotních kovů, což jsou materiály, které jsou pro tento styl nejcharakterističtější.

Správně zvolený krb se do interiéru domu hodí tak dokonale, že vás myšlenka na jeho absenci přivádí do rozpaků. Vzhledem k tomu, že si můžete vybrat z mnoha různých designů a materiálů, není pochyb o tom, že začlenění krbu i do ultramoderního prostředí je proveditelné. Pokud se tedy rozhodnete, že hravý plamínek zútulní váš domov, neváhejte a splňte si své přání.

Našimi hlavními zákazníky jsou: Moskevská oblast (MO), Petrohrad, Jekatěrinburg, Nižnij Novgorod, Krasnojarsk, Omsk, Samara, Krym, Rostov na Donu, Volgograd, Ufa, Perm, Voroněž, Kazaň, Novosibirsk, Čeljabinsk, Jakutsk, Surgut, Archangelsk, Krasnodar, Astrachaň, Vladimir, Iževsk, Ulan-Ude, Saransk, Irkutsk, Orenburg, Murmansk, Penza, Rjazaň, Penza, Tula, Vladivostok, Ussurijsk, Petropavlovsk-Kamčatskij. © 2022 KaminDom.levný internetový obchod s krby a sporáky pro váš dům a dům na venkově. Zde si můžete koupit topné systémy, Petrohrad s dodáním levně v Rusku.

Volejte na čísla 7 (495) 797-41-46 a 8 (800) 707-73-97. Nabídneme vám, který výrobek z katalogu je lepší v poměru kvalita/cena.

K dispozici jsou následující způsoby platby:

1. Platba v hotovosti kurýrovi při doručení nebo v místě vyzvednutí (pouze pro obyvatele Moskvy a Moskevské oblasti).
2. Bankovní převod na bankovní účet fyzické osoby s bydlištěm na předfaktuře.
3. Platba bankovní kartou z webových stránek. Před provedením platby si prosím ověřte informace u správce.
4. Převod na bankovní kartu. Platit můžete buď prostřednictvím internetového bankovního převodu na naši kartu (Sberbank), nebo na kterékoli pobočce banky.

Pokud se rozhodnete zaplatit za doručení zboží v hotovosti kurýrovi nebo bankovní kartou, můžete nákup uhradit přímo kurýrovi našeho obchodu v okamžiku doručení. Platba je přijímána pouze v ruských rublech Po doručení objednávky a dodání všech potřebných dokumentů. Tento způsob platby je k dispozici pouze pro fyzické osoby.

Pro osoby žijící mimo Moskevskou oblast a příjem zboží prostřednictvím přepravní společnosti a pro právnické osoby. Platba se provádí bankovním převodem na běžný účet obchodu nebo na bankovní kartu. V takovém případě musíte za objednávku zaplatit podle vystavené faktury, kterou obdržíte na svou e-mailovou adresu.

Platba je splatná do 3 bankovních dnů. Pokud fakturu v této lhůtě neuhradíte, je neplatná. Po dokončení platby nás prosím informujte o skutečnosti, že byla platba provedena.

Ve zprávě uveďte: datum, částku platby, číslo objednávky, F.И.О. a číslo faktury.

Rohové stránky

rohy jsou téměř vždy prázdné: je těžké najít kus nábytku, který by se do rohu vešel. Krb může být řešením prázdných rohů: k dispozici jsou speciální rohové modely. Rohový krb opticky zplošťuje místnost. Pokud se však rozhodnete pro tuto možnost, budete muset místnost vycentrovat směrem do rohu. nábytek umístěte poblíž krbu.

Rohový krb opticky rozšiřuje dvě stěny

Jak si vyzdobit interiér elektrickým krbem

Oproti klasickým elektrickým přístrojům mají několik výhod.

Výhody

 • K vybavení takového krbu nepotřebujete žádná povolení, nemusíte provádět nákladné opravy. Navíc jej lze instalovat v jakékoli místnosti. od kuchyně až po ložnici.
 • Pokud máte malý byt, je možné zvolit zařízení malých rozměrů. Nebude „zabírat“ užitečné místo.
 • Díky široké nabídce si snadno vyberete z jakéhokoli interiéru: skandinávského, minimalistického, high-tech, venkovského. A pro jakýkoli rozpočet.
 • Jeho používání je mnohem jednodušší: není v něm popel, saze, zápach a veškeré teplo uniká dovnitř, nikoli do komína.

Nevýhody

 • Ať se na to díváte jakkoli, je to napodobenina. Při stavbě vlastního domu stojí za to se nad klasickým krbem zamyslet. Totéž platí pro klasický interiér, kde není místo pro moderní technologie. Na fotografii je elektrický krb v takovém obývacím pokoji nápadný. Pro tento typ vzhledu je tedy vybrán klasický sporák.
 • A také to není nejúspornější instalace v bytě. Spotřeba elektrické energie při plném výkonu až 2 kW za hodinu. Na jedné straně to odpovídá topení, ale na druhé straně elektrický krb déle vytápí místnost, takže jejich účinnost není stejná. Pokud však nefunguje pro vytápění, ale pouze pro imitaci plamene, spotřeba se sníží na 100 wattů za hodinu. ne více než u žárovky.

Existuje pět druhů elektrických krbů, které se liší typem instalace.

 • Zapuštěné. Reálná varianta, ale má nejobtížnější instalaci: topeniště se při renovaci zabuduje do výklenku ve zdi a portál se vyzdobí podle přání majitele. Často jsou navrženy v minimalistickém stylu.
 • Volně stojící. Jedná se o kompaktní konstrukce, které lze přenášet po domě. Za tímto účelem je výrobci vybavují kolečky. Design závisí na modelu: můžete si vybrat mezi high-tech a vintage.
 • Rohové stránky. Už název napovídá, že tyto jednotky jsou určeny k zabudování do rohu. K dispozici v různých velikostech, takže si můžete vybrat i malou místnost.
 • Příborník. Nejvíce se podobá klasickému: má portál obložený kamenem, dřevem nebo cihlami. Instalace přímo na vybranou stěnu.
 • Montáž na stěnu. Podobně jako vestavěný krb, ale mnohem jednodušší na instalaci. Jedná se o úzký model, který se umisťuje do výšky až jeden a půl metru od podlahy. Tento typ elektrického krbu je obvykle vidět na obrázcích moderních interiérů.

Krb v bytě: výběr nejlepšího designu pro městské bydlení

Teoreticky může každý majitel domu získat povolení ke stavbě krbu. Tento proces je však nákladný a vyžaduje velké úsilí. Z tohoto důvodu jsou krby na dřevo na obrázcích krbů v bytových interiérech vidět jen zřídka.

READ  Lze myčku umístit pod varnou desku?

Krby s živým vstupem vypadají velmi realisticky

Nejčastěji se používají lehčí a bezpečnější modely:

Elektrické krby nevyžadují komín

Před koupí elektrického nebo dekorativního krbu je třeba zvážit několik věcí. Nejprve je třeba určit, zda je úkolem designu vytápět nebo zdobit místnost? To vám umožní vybrat si určitý typ krbu.

Elektrické krby mohou být vybaveny skleněným ohřevem

správně, umístit, místnosti

Po analýze dispozice a vypracování předběžného plánu renovace je nutné určit místnost a oblast, kde bude konstrukce instalována. Tyto informace vám umožní zvolit nejvhodnější úpravu. Některé místnosti nekladou omezení na výběr modelu, pro jiné je vhodné koupit rohový krb jako jedinou možnost, jak ušetřit užitný prostor.

Při zařizování interiéru obývacího pokoje je důležité správně umístit krb, aby byl jeho design středem pozornosti

Výběr správného elektrického krbu pro váš domov: základní kritéria

Chcete-li si koupit kvalitní design, nestačí najít krásnou fotografii elektrického krbu; výběr výrobku musí být založen na jeho vlastnostech a dalších důležitých parametrech.

Moderní elektrické krby mají několik režimů provozu plamene

správně, umístit, místnosti
 • vnější design. vzhled krbu a kvalita zpracování musí být dobrá (bez vad a poškození);
 • úroveň výkonu. pokud má funkční obsah spotřebiče optimální vlastnosti, zbývá jen design. Stačí si koupit krbový portál s vhodným designem nebo si ho můžete vyzdobit sami;

Model krbu by měl být vybrán podle velikosti místnosti

 • velikost místnosti. velikost místnosti určuje mnoho technických vlastností krbu, stejně jako jeho konfiguraci a typ instalace
 • Směr designu místnosti s krbem. design je přizpůsoben stylu místnosti;
 • Cena elektrického krbu. při výběru krbu by měly být v centru pozornosti rozpočtové možnosti. Pokud si nemůžete dovolit drahý spotřebič, vyplatí se zvolit model střední třídy. Nákup levného elektrického krbu se ukáže jako zklamání, protože většina těchto návrhů není spolehlivá.

Moderní modely krbů mají malé rozměry, takže můžete ušetřit místo ve svém pokoji

Zajímavý fakt! Elektrický krb v bytě dokáže efektivně vytopit až 30 m² prostoru.

Rozměry elektrických krbů:

Typ krbu Rozměry, m (šířka)
Standardní 0,62
Wide 0,7-1
Extra široký 1-2,5

Následující značky jsou považovány za nejlepší na trhu:

Přenosné krby jsou praktické, protože jimi lze vyzdobit několik místností v bytě

Hodnocení elektrických krbů Electrolux:

Model Velikost, cm Místo v žebříčku Typ konstrukce Cena,
EFP/M-5012 25x34x17 1 podlahové 3500
EFP/W-1200RCL 12,2×57,8×87,6 2 pozastaveno 13600
EFP/S-2118SDS 28×100,4×102,5 3 nástěnné 23500
EFP/C-1000RC 29×59,3×63,6 4 podlaha 11700
EFP/S-2018SBS 28x102x102 5 nástěnné 20000
EFP/W-1100URCL 9х66х52 6 pozastaveno 12500
EFP/F-200RC 34,2×51,5×59 7 nástěnné 6750
EFP/F-100 28,5×42,6×54 8 podlaha 7000
EFP/F-110 28×41,5×54 9 nástěnné 7000
EFP/F. 300W 24×36,5×41,5 10 nástěnné 47000

Jak kombinovat krb a televizi v jedné místnosti

Při plánování designu obývacího pokoje s krbem a televizí se vyplatí rozhodnout, který model je pro vás ten pravý. Záleží na něm uspořádání celé místnosti. Všechny modely se liší ve dvou hlavních ohledech: typem instalace a potřebným palivem. Zvažte každou skupinu.

Podle způsobu umístění

 • Vestavěný. Jedná se o klasiku, která vyžaduje komín. Nemůžete si je jen tak vyrobit v bytě, jsou navrženy jako součást stavby domu. V městských domech a novostavbách téměř nikdy není komín, takže tato možnost je vhodná pro vily nebo soukromé venkovské domy. V bytě však můžete tímto způsobem instalovat elektrický nebo bio krb a doplnit konstrukci stěny ze sádrokartonu.
 • Montáž na stěnu. Další klasický model, americký a anglický model U-portálu.
 • Typ ostrova. Může být umístěn v kterékoli části místnosti nebo i uprostřed. Lze zavěsit na stěnu nebo namontovat na podlahu.
 • Rohový, jak název napovídá, se nachází v rohu. Může být vestavěný, nástěnný nebo dokonce ostrůvkový.

Podle druhu paliva

Dalším důležitým parametrem, který určuje nejen funkci zařízení, ale také jeho design.

 • Bio krb, jeden z novějších, na lihové palivo. Nepotřebuje komín, digestoř ani inženýrské sítě. A můžete jej umístit téměř kamkoli: na fotografiích interiérů obývacího pokoje vypadá televizor nad takovým krbem velmi efektivně.
 • Spalování dřeva. klasika s komínem a prostorem na polena. Pro byty nepřipadá v úvahu; skutečný sporák tohoto typu lze vyrobit pouze ve venkovském domě.
 • Elektrický. Bezpečné, pohodlné a šetrné k životnímu prostředí. V podstatě se jedná o ohřívač, který imituje oheň. A dnes můžete najít modely s dálkovým ovládáním a zvukem praskajícího dřeva.
 • Plyn. Další model, který je určen pro soukromé domy. Je poháněn zemním plynem a přívod paliva je nastavitelný. Budete potřebovat schválení plynové služby.

DŮLEŽITÉ!

Aby podlaha vydržela velkou hmotnost krbu (i prefabrikovaný krb z výroby váží v průměru 1-1,5 tuny), musí být minimálně železobetonová. Ano, a to neposkytuje plné záruky! Musíte se zeptat, zda podlaha ve vaší budově unese konkrétní krb. Pokud. ne, je třeba zpevnit podlahovou konstrukci.

V domech s dřevěnou podlahou lze krb instalovat pouze v případě, že se byt nachází v přízemí.

V každém případě musíte před stavbou krbu bez povolení získat povolení městské rady.

Pokud vám není souzeno mít krb, ale opravdu po něm toužíte, i pro vás existuje řešení. Postavte si dekorativní krb, který je z praktického hlediska zbytečný, ale vypadá velmi působivě a je skvělým doplňkem interiéru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS