Jak vypustit vzduch z topného systému

Pokud je topný systém v soukromém domě naplněn vodou nebo nemrznoucí směsí, může dojít k nahromadění vzduchu z různých důvodů. Objevují se na různých místech a brání normální cirkulaci chladicí kapaliny, což vede k ochlazování jednotlivých chladičů i celých sloupů. Je jasné, že vzduch nesmí být v topném systému a musí být tak či onak odstraněn. Cílem tohoto článku je odhalit příčiny vzniku vzduchových uzávěrů v potrubní síti a poradit vám, jak je „odvzdušnit“.

Jak vypustit vzduch v samostatných systémech

To neplatí pro tlakové topné systémy. Výtlak vytvořený čerpacím zařízením je obvykle větší než výška topného okruhu a topný okruh může fungovat, i když je potrubí ucpané.

Když se však vzduchové bubliny pohybují v potrubí a radiátorech, vydávají rušivé zvuky. hydraulické zvuky. Pokud se šíří nepřetržitě, způsobí obyvatelům mnoho nepříjemných okamžiků.

Tip jak správně vyčistit klávesnici.

vypustit, vzduch

Kromě toho podporuje vznik koroze v ocelových částech topného okruhu, jako jsou deskové radiátory, trubky z černé oceli a jádra bimetalových spotřebičů.

Když není k dispozici kyslík, nedochází ke kontaktu s chladicí kapalinou a nedochází ke korozi. Nyní je jasné, proč jsou vzduchové bubliny v topném systému soukromého domu tak znepokojující.

READ  Elektrický konvektor vysušuje vzduch nebo ne
| Denial of responsibility | Contacts |RSS