Jerky. sušené kuřecí maso

Můj manžel jednou našel na rozsáhlém webu v jednom z mých oblíbených časopisů na fóru blogerů naživo velmi krásný a chutný recept na trhané kuře. Od té doby jsem každý víkend, když jsem šla do supermarketu nakoupit potraviny, začínala slovy: „Uděláme si. „Dlouho jsem odolával a odmítal jsem ji uvařit, t.к. konzumace „syrového“ masa, i když bylo sušené, byla považována za nepřijatelnou. Přesto manželova tvrdohlavost zvítězila! Řeknu vám, jak to funguje.

Vyzkoušejte doma kuřecí sušené maso v polovičních porcích, aby vám nebylo líto výrobků, když se nepovedou. Máme tedy dvě čerstvá kuřecí prsa. Odlepte přebytečnou fólii a připravte ji na krájení.

Připravíme si také velký svazek mladého a velmi ostrého česneku.

Jednu cibuli oloupejte a nakrájejte na čtvrtkolečka. Do nádoby na marinádu vložte nakrájenou cibuli.

Kuřecí prsa nakrájíme na proužky julienne, dostatečně tenké, ale pokud máte nůž, krájejte je jemněji, dříve se vysuší!

Přidejte maso k cibuli a marinádě.

Česnek prolisujeme přes lis a položíme ho na maso.

Nalijte sójovou omáčku tak, aby téměř zakryla maso.

Posypte kořením na grilované nebo uzené kuře. podle toho, čemu dáváte přednost.

Pro chuť přidávám černý pepř.

Míchejte na. Kuřecí maso je „šťavnaté“ a zcela pokryté marinádou. Marinované maso uložte na 5 až 6 hodin do chladničky. Dala jsem si ho na noc. Mám asi 11 hodin.

Ráno kuře nasáklo marinádou.

Plátky kuřecích prsou lehce vymačkejte a položte je na mísu sušičky.

Sušení trvá poměrně dlouho. Můj manžel řekl, že ne méně než 10 hodin na maximální výkon. Udělala jsem vše podle jeho pokynů, ale při pohledu do sušičky po 7 hodinách sušení jsem neodolala a kousek ochutnala. bylo to prostě vynikající. Po deseti hodinách sušení bylo maso velmi pevné, jako podle původní představy.

Rád bych podotkl, že všichni sousedé zjistili, že jsme maso sušili, protože vůně byla opravdu kebabová! Výtěžnost sušeného kuřecího masa byla velmi malá (jak jsem si původně myslela), ale stačilo to na pohoštění pěti manželových přátel. Hodnocení bylo vynikající, takže brzy zkusíme vařit hovězí maso tímto způsobem. Osobně mám tento druh kempinkového oběda velmi rád. Maso je dokonale propečené a neobyčejně chutné. Zkuste.

Hovězí maso v elektrické sušičce

Konzerva je hotový výrobek, ale lze ji také vložit do elektrické sušičky a dodat jí zvláštní chuť. Pro hovězí konzervu je vhodný jakýkoli druh masa.

 • Nejprve je třeba nakrájet hovězí maso na dlouhé tenké proužky.
 • V elektrické sušičce dejte proužky na stojan, nastavte teplotu na 60 °C a sušte je za pravidelné kontroly. Může se také stát, že bude trvat kratší dobu, než se vyléčí. Kdy je maso hotové, poznáte podle toho, že je suché, ale při ohýbání je pružné a neláme se.
 • Hotové hovězí maso se konzumuje okamžitě. Pokud ne, vložte kousky do plastového sáčku a dejte je do lednice, kde mohou být dlouho skladovány.
READ  Jak z ručního mlýnku na maso udělat elektrický mlýnek na maso

Suché maso

Otázka, jak sušené maso ještě více zjednodušit. Existují 2 základní způsoby, jak to provést:

První recept vyžaduje sušení produktu v plátcích. Čerstvé maso nakrájejte napříč vlákny na velmi tenké plátky. Velikost závisí na pozdějším použití. Pokud se sušené hovězí nebo jehněčí maso skladuje pro pozdější vaření, mohou být plátky libovolně velké.

Pokud plánujete svačit samotné sušené maso bez tepelné úpravy, měly by být kousky menší, aby se daly vzít do úst a rozžvýkat vcelku. Před sušením můžete plátky namočit na 24 hodin do nálevu podle vlastního výběru.

sušit, maso, sušičce, zeleniny

Jak sušit maso doma #1: Krájení masa a marinování

Druhý recept je vhodnější pro delší skladování potravin. Čerstvé maso pomelte na masovém strojku, rozprostřete v tenké vrstvě na plech v troubě nebo sušičce a upečte, dokud není křupavé. Mleté maso podle potřeby osolte a opepřete. Během sušení je vhodné ji čas od času uvolnit, aby se vlhkost odpařovala rovnoměrněji.

Ať už zvolíte jakoukoli možnost sušení, nezapomeňte, že je třeba dodržovat určitá pravidla pro vaření a skladování produktu.

Marináda s adžikou na sušení

Suché maso je velmi chutné, pokud se namočí do marinády z adžika. Dostanete přírodní masové křupky.

K vaření se používají tyto ingredience:

 • Maso omyjte, odstraňte všechny přebytečné části a nakrájejte na několik plátků.
 • Kousky potřete solí a kořením, zabalte do potravinářské fólie a nechte 24 hodin v chladničce.
 • Po jednom dni maso vyjmou, omyjí ho solí a kořením a namočí do adžiky ze všech stran.
 • Maso nechte v adžika asi 6 hodin.
 • A po 6 hodinách ji můžete položit na odkapávací stojan.
 • Sušte maso při teplotě 65 stupňů po dobu 6 hodin (po 3 hodinách ho otočte na druhou stranu).
 • Maso po uvaření připomíná křupky. Pokud se suší vcelku, při krájení hotového výrobku se jeho kousky ukáží jako suché a pružné.

Pikantní marináda na sušení hovězího masa

Existuje ještě jedna verze marinády na nakládání hovězího masa, která je složitější, ale má pikantní chuť a bohaté aroma. Kdo má rád pikantní, může zvýšit množství česneku.

Recept na sušené maso v sušičce na zeleninu s přídavkem různých druhů koření vyžaduje tyto ingredience

 • Filetování 2 kg hovězího masa;
 • 1 kilogram mořské soli;
 • 4 stroužky česneku;
 • paprika. 17 gramů;
 • oregano. 20 gramů;
 • Mletý černý pepř. 15 gramů;
 • Tymián a rozmarýn. po 20 gramech.

Sušené maso připravte v přiložené marinádě takto

 • V misce smíchejte sůl a mletý pepř.
 • Česnek prolisujte lisem na česnek a přidejte ho k soli a pepři.
 • Do směsi přidejte také papriku, oregano, tymián a rozmarýn.
 • Maso omyjte a odstraňte všechny šmouhy, blány a tukové vrstvy. Potřete je papírovou utěrkou a nakrájejte na 5 cm široké plátky.
 • každý plátek obalte v suché marinádě a nechte 24 hodin marinovat v lednici.
 • Po 24 hodinách vyjměte připravené maso a zapněte elektrickou sušičku. Položte kousky na podnos nebo podnosy a aktivujte režim sušení.

Suchá kuřecí prsa à la Carpaccio

Překvapte svou rodinu a přátele. Mám tu podobné recepty, ale ty moje jsou ochutnávkou různých verzí, takže se s vámi chci podělit. Takové maso jsem kupoval v obchodě. Vždycky jsem si myslela, že by bylo těžké ho vyrobit doma. Ale nebojte se, že budete potřebovat něco jako sušené, hodně času, ve skutečnosti, ne, pro všechny v jeden den, jak je dost. Je to snadné a levné. Cena v obchodě je téměř 5krát vyšší než výrobní náklady. Chutná ještě lépe po domácku, tím spíš, že sůl a koření si vždy můžete upravit podle své chuti. Tento pokrm můžete podávat buď s plátky masa, nebo samotný, případně jen s pivem místo ryby. Známí, kteří nevěděli, že jde o kuřecí prsa, se ptali, co je to za rybu? A myslím, že je to mnohem lepší než křupky a strouhanka. Zcela přírodní produkt. Přesvědčte se sami, jak je to chutné a snadné! Kdysi jsem tento druh masa kupovala v obchodě s názvem „Carpaccio“, což zde pobouřilo mnoho znalců, a teď už vím, jaké jsou rozdíly. Ale stále chci zachovat podobný název jako v obchodě, t. к. Myslím, že je spousta lidí, kteří znají tento pokrm z obchodu pod špatným názvem.

READ  Čím nahradit voskové pásky

Ingredience na „Jerked chicken breast a la „Carpaccio“:

 • Kuřecí řízek. 1 kg
 • sůl. 5 lžiček. л.
 • Koriandr (Je lepší ho vzít v zrnkách a rozemlít, je mnohem aromatičtější.). 2 ч. л.
 • Kuličky pepře (nejlépe v 5 hrášcích a rozemleté.). 0,5 ч. л.
 • Černý pepř. 1 lžička. л.
 • Sladká paprika. 3 lžičky. л.

Recept „Syrová kuřecí prsa a la Carpaccio“:

Vzal jsem si 1 kg. nebo 3 středně velká chlazená prsa, můžete je předem rozmrazit. Omyjte je a odstraňte kůži, tuk, potřebujeme jen čisté maso. Každou polovinu prsou rozkrojte podélně na dva přibližně stejně silné kusy. Z jednoho celého prsíčka vytvoříte 4 dlouhé a nepříliš silné kousky. Každý kousek osušte papírovou utěrkou. Udělám to tak, že ji zabalím do ručníku a trochu ji přitlačím dlaní.

ČLÁNKY :

 • Kuřecí prsa pastrami. krok za krokem recept s fotografií
 • Kuřecí prsa uzená za studena a za tepla, snadné recepty
 • Jak smažit kuřecí prsa na pánvi, aby byla měkká a šťavnatá?

Můžete ji vlastně okořenit čímkoli, co máte rádi, např. ozdobit mletými bylinkami nebo rozmixovaným pepřem. Dávám přednost tomuto nastavení. Někteří lidé mohou přidat česnek, to je také v pořádku. Rád používám celá zrna, pokud je to možné, a těsně před vařením je rozemelu. Doporučuji vám, abyste udělali totéž. Všechna jádra rozemelte, smíchejte se solí a paprikou. Neopomíjejte papriku, dodá jí příjemnou barvu a chuť.

Nyní každé kuřecí prso obalte v koření a soli a trochu ho přitlačte. Tak, aby byla celá pokryta touto směsí.

Jakmile jsou všechny kousky rozdrcené a rovnoměrně uložené v nádobě, nezapomeňte je trochu zatížit. To pomůže vytlačit sůl a soli. K tomuto účelu jsou velmi výhodné sady nádob, z nichž velká obsahuje maso a menší je naplněna vodou a slouží jako zátěž. Vše jsme dali na 6-8 hodin do lednice. Obvykle přes noc, ale nepřeháním to. Není to ryba s kůží, rychle se solí.

Tolik tekutiny kuře vydalo. Nyní kousek odřízněte, opláchněte a ochutnejte, zda je slaný, ale po usušení bude slanější. Pokud je soli příliš mnoho, vložíme ji pod tekoucí studenou vodu a každý kousek přiložíme papírovou utěrku, aby byl suchý, a přitiskneme ho dlaní. Pokud je v zelenině příliš mnoho soli, měli byste ji opláchnout a nechat ji asi 30 minut ve studené vodě; poté ji znovu opláchněte a nechte ji oschnout. Někdy je soli příliš mnoho, ale to vůbec nevadí.

READ  Sušička ovoce a zeleniny Kittfort

Nyní sušené kousky lehce poprašte paprikou a navlékněte na špejle nebo drátek, podle toho, co máte rádi. Špejle položím dnem vzhůru na obrácenou stoličku a nechám je 12-16 hodin schnout při pokojové teplotě. Pokud je průvan, je to ještě lepší, pohyb vzduchu proces urychlí. Většinu času mám v kuchyni pootevřené okno. Stupeň vysušení záleží na vaší chuti, tak to máte rádi.

Vznikne tak pěkné a chutné carpaccio. Skladujte ji v lednici zabalenou v papíru, ne v igelitu, udusila by se. Používám běžný papír na pečení.

Vepřové maso: Jak sušit maso v sušičce na zeleninu?

Vepřové maso upravené v elektrické sušičce zeleniny není tak suché a tuhé jako například hovězí nebo kuřecí maso. Díky přirozenému obsahu tuku v produktu je hotové maso měkké a má příjemnou pachuť.

Chcete-li ochutnat lahodné sušené vepřové maso, vezměte si jedno:

 • jeden kilogram vepřové panenky;
 • kilogram kuchyňské soli;
 • 30 ml brandy;
 • 30 gramů sušené šalvěje;
 • 40 gramů drceného černého pepře;
 • 2 lusky pálivého chilli;
 • Hrst koriandru.
 • Masovou kýtu omyjte, odstraňte z ní blány a žíly a osušte ji papírovými utěrkami.
 • Chilli papričky omyjte, ořízněte horní část lusku, odstraňte semínka a dužinu nakrájejte na malé kousky.
 • K nakrájené paprice přidejte sůl, mletý pepř a šalvěj.
 • Na suchou směs nalijte brandy a dobře promíchejte.
 • Pak vezměte hlubokou nádobu a její dno pokryjte 1/2 marinády. Vložte do něj maso a přelijte ho druhou polovinou marinády.
 • Přikryjte je pokličkou nebo potravinovou fólií. Vložte do chladničky na nejméně 12 hodin.
 • Po 12 hodinách marinování maso vyjměte a oklepejte z něj koření.
 • Umístěte kusy na tácy sušičky a aktivujte proces sušení.

Pikantní marináda k osušení hovězího masa

Existuje ještě jedna verze marinády na nakládání hovězího masa, která je složitější, ale má pikantní chuť a bohaté aroma. Milovníci pálivého mohou zvýšit množství česneku.

Recept na sušené maso v sušičce na zeleninu s různým kořením vyžaduje následující ingredience:

 • 2 kg hovězí svíčkové;
 • kilo mořské soli;
 • 4 stroužky česneku;
 • paprika 17 gramů;
 • Oregano 20 gramů;
 • 15 gramů mletého černého pepře;
 • tymián a rozmarýn po 20 gramech.

Připravte sušené hovězí maso v přiložené marinádě následujícím způsobem:

 • V hluboké misce smíchejte sůl a mletý pepř.
 • Česnek prolisujte lisem na česnek a přidejte ho k soli a pepři.
 • Přidejte papriku, oregano, tymián a rozmarýn.
 • Maso omyjte a odstraňte všechny šmouhy, blány a tukové vrstvy. Osušte je a pomocí papírové utěrky je nakrájejte na 5 cm silné plátky.
 • Každý kus se namočí do připravené suché marinády a nechá se 24 hodin marinovat v lednici.
 • Po 24 hodinách maso vyjměte a vložte do elektrické sušičky. Plátky položte na tác nebo tácy a aktivujte režim sušení.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS