Vysoušení vlasů fénem: 11 zlatých pravidel

Víte, jak správně vysoušet vlasy fénem?? Možná neznáte všechny zákoutí, ale můžete je snadno opravit!

Chcete-li rychle vysušit mokré vlasy, dobře je upravit a udržet jejich zdravý vzhled, pamatujte na tato zásadní pravidla.

Pravidlo 1. Nespouštějte fén hned na nejvyšší stupeň. škodí to nejen vašemu spotřebiči, ale i vašim vlasům. Jednou z nejčastějších příčin svědění hlavy a suchých lupů je pravidelné fénování. Prvních 5 minut zkuste střední stupeň, a jakmile bude většina vlasů suchá, přejděte na maximální stupeň. Pro dokončení sušení použijte střední nebo minimální teplotu.

Pravidlo 2. Mezi vlasy a hlavou si vždy nechte mezeru. Optimální hodnoty jsou 15-20 cm. Při kratší vzdálenosti hrozí velké riziko vysušení vlasů. Pokud však fén necháte zapnutý, zabráníte správnému vysoušení.

Pravidlo 3. Nezapomeňte na pětiminutovou přestávku, během níž by vlasy neměly být ručníkem.

tv buď debil. taková kulturní vsuvka jak si sušit vlasy bez fénu

Pravidlo 4. Na zahřáté vlasy nenanášejte krémy nebo spreje příliš rychle, protože by mohly být křehké.

Pravidlo číslo 5. Pokud po umytí vlasů použijete léčebnou masku (zejména s esenciálními oleji nebo proteiny), nespěchejte s fénováním. Počkejte čtvrt hodiny a před použitím přístroje odstraňte přebytečnou vlhkost ručníkem.

Pravidlo šest. Zkuste si vlasy rozdělit do několika menších zón, abyste je mohli dobře větrat a prameny účinněji narovnat. Začněte na čele a postupně se přibližujte ke spánkům a střední části. Při práci s jedním pramenem sepněte zbytek vlasů, aby nepřekážely.

Pravidlo č. 7. Dbejte na ochranu vlasů před přehřátím. Před fénováním použijte kvalitní přípravek na ochranu před teplem. krém, sprej nebo mastné sérum. Používají se mnoha různými způsoby:

 • Nastříkejte sprej na rozčesané vlasy od konečků ke konečkům;
 • Sérum a pleťové mléko se rozetřou v dlaních a poté se jimi vlasy rozetřou směrem nahoru a dolů.

Pravidlo 8. Fénujte vlasy ve směru růstu vlasů. Foukání v opačném směru může způsobit roztřepení šupin a roztřepení konečků.

Pravidlo 9. Zvláštní pozornost věnujte hlavicím fénů. Koncentrátor (tryska, která se rozšiřuje do oblouku) funguje nejlépe s kulatou tryskou. Směřuje proud vzduchu přesně tam, kam je potřeba. Pro zvětšení objemu vlasů a vytvoření krásných loken použijte difuzér. Tato tryska je ideální pro suché prameny. Rozptyluje vzduch a zabraňuje vysychání kudrlin.

Pravidlo 10. Držte spotřebič ve spojce a držte jej ve vedoucí ruce.

sušit, vlasy, fénu

Pravidlo 11. Chcete-li vlasům dodat větší objem, zvedněte je u kořínků a vytáhněte je až ke konečkům.

Mohu si vlasy vyfoukat tak, aby vypadaly plné a objemné?? Je to velmi snadné! Naše podrobné pokyny vám pomohou.

Šamponujte vlasy šamponem pro zvětšení objemu. Musí být také přizpůsoben vašemu typu vlasů.

READ  Je lepší si vlasy fénovat, nebo ne?

Konečky vlasů namažte kondicionérem nebo balzámem. Vlasy tak neztěžknou a udrží si déle svou plnost!

Vysušte vlasy ručníkem, dokud nejsou úplně suché. V opačném případě by stylingový přípravek prameny slepil.

Začněte vzadu na hlavě a vytvořte kraba na vrcholu hlavy.

Vezměte pramen vlasů do ruky, naneste na něj stylingový fluid a natočte jej na kartáčovací podložku. Vyfoukejte vlasy nejprve u kořínků a poté u konečků. Fénujte vlasy dopředu a dozadu, aby horký vzduch nepoškodil vlasy.

Kadeře nastříkejte suchým sprejem a naneste středně silný lak, který udrží účes na místě, aniž by ho zatížil. Nepoužívejte gel ani pěnu, protože hustá textura výrobku brání udržení objemu.

Odstraňte kraba z vlasů a vyfénujte je na zátylku, na spáncích a u čela.

Pokud máte režim studeného vzduchu, nastříkejte si ho na vlasy. To pomůže uzavřít šupiny a zanechá vlasy hladké a lesklé.

Nakloňte hlavu dolů a po dokončení ji prudce zvedněte.

Vyčesejte prameny na spáncích, v týlní a čelní oblasti, abyste dosáhli dlouhotrvajícího objemu.

Na oblast obočí nastříkejte ještě trochu laku na vlasy.

Podívejte se na všechna tajemství správného fénování.

Problém s krepatěním vlasů je pro většinu žen běžný. Abyste po umytí vlasů nevypadali jako pampeliška, máme pro vás tip.

 • Používejte sušičku bez nástavců;
 • Tepelná ochrana;
 • Použijte hřeben se širokými zuby;
 • Narovnejte vlasy pomocí narovnávacího šamponu;
 • Spona do vlasů nebo krab;
 • Narovnávací olej;
 • Široký štětec.
 • Umyjte si hlavu šamponem na narovnání vlasů.
 • Mokré vlasy vysušte ručníkem.
 • Vyčesejte je hřebenem se širokými zuby.
 • Použijte tepelný ochranný prostředek.
 • Spusťte fén bez nástavců. Spodní vrstvu vlasů oddělte sepnutím zbytku vlasů pomocí sponky nebo sponky. Širokým kartáčem prameny přitlačte, dokud nejsou dokonale suché.
 • Postup opakujte se zbývajícími prameny.
 • Na závěr vlasy vyfoukejte studeným vzduchem, aby se uzavřely šupiny a proces sušení se zafixoval.
 • Promažte své prameny olejem na narovnávání, který je udrží lesklé a hladké.

Jak rychle vysušit krátké vlasy bez fénu

U krátkých účesů je vysoušení vlasů bez spotřebičů poměrně snadné. Je třeba dodržovat pět základních pravidel.

 • Ihned po umytí jemně osušte ručníkem. Nejlepší je bavlněný nebo obyčejný papírový ručník. Tyto materiály rychle absorbují vlhkost. Nikdy vlasy netřete, protože byste tím poškodili jejich strukturu. Chcete-li proces urychlit, použijte kondicionér, který usnadní oddělování pramenů, a tím zvýší proudění vzduchu k nim.

Abyste urychlili proces schnutí, použijte kondicionér

 • Rozčesávejte vlasy různými směry pomocí nepostradatelného nástroje na sušení a úpravu vlasů, kostěného hřebenu. Otvory umožňují větší průchod vzduchu a odvádějí přebytečnou vlhkost z vlasů.
 • Jakmile jsou vlasy mírně suché, použijte stylingový přípravek, zakloňte hlavu dopředu a kartáčujte směrem dozadu od zátylku.
 • Chcete-li dosáhnout přirozeného natočení, musíte obrátit směr tahu. Lehce navlhčené prameny kartáčujte krouživými pohyby směrem ke koruně, dokud nebudou dokonale suché.

Extrémní metody

Nějaké jsou, ale musíte je používat velmi, velmi opatrně!

Metoda 1. vysavač

Jedná se o zvláštní, ale často používanou možnost. Funguje to jednoduše. buď zapnete výfuk vzduchu na hadici, nebo strčíte hlavu dolů na stranu čističe, odkud vzduch vychází. Jedinou nevýhodou jsou nečistoty a prach, které se okamžitě usazují na šamponem umytých vlasech.

Metoda 2. Dmychadlo

Pokud máte ventilátor, použijte tuto metodu. Postavte se před spotřebič, zvolte správnou rychlost a pročesejte prameny hřebenem nebo rukama.

READ  Držák na ručníky s bočním připojením police

Varování! Nepřibližujte se k lopatkám ventilátoru. mohou zachytit vlasy. A nenastydněte.

Metoda 3. plynový sporák

Vůdce mezi extrémními lidmi! Odvážné ženy, které si potřebují vyfénovat mokré vlasy opravdu rychle, neděsí ani vyhlídka na spálení kůže nebo ztrátu vlasů. Zapněte několik hořáků a postavte se před sporák. Mnohem bezpečnější je ale použít troubu a prostě před ní stát. Plyn ohřívá vzduch a urychluje proces sušení.

Použijte stylingové přípravky

Ve výjimečných případech lze po všech manipulacích použít stylingové přípravky obsahující alkohol. Ale to jen v případě, že zoufale nemáte čas a potřebujete si vlasy vysušit ve spěchu. Stylingové přípravky na bázi alkoholu jsou pro vás škodlivé, protože jejich složení má tendenci vlasy příliš vysušovat, ale také je zbavovat vlhkosti. Stylisté milují zejména jemnou pěnu, kterou lze nastříkat na prameny jako sos-prostředek.

Po nanesení vlasů si je prsty prošlehejte, budou rychleji schnout a vy získáte vzhled „lehce nadýchaných“ kudrlinek přímo z vlasů.

Shromáždil pro vás všechny propagační akce a propagační kódy v M.Video o nákupu spotřebičů s extra slevami od 7Days.ru!

Styling bez fénu nebo žehličky na vlasy

Jak si upravit vlasy bez fénu nebo fénu (

Nedbalý styl je nejmódnějším stylem letošního léta. Umyjte si vlasy šamponem na kudrnaté vlasy (i když nemáte přirozeně kudrnaté vlasy), vyždímejte ho vhodným ručníkem (viz výše) a naneste ho na celé vlasy texturovací sprej, Protřepejte si vlasy rukama, protřepejte je a nechte je uschnout bez použití fénu. Když je dokonale suchá, můžete ji znovu nastříkat speciálním sprejem, abyste jí dodali ještě větší strukturu. Nekartáčujte si vlasy! Udělejte si co nejjednodušší účes.

Mokré účesy jsou další letní módou 2021. Na ručníkem vysušené vlasy naneste velké množství stylingového gelu od kořínků ke konečkům. Použijte hřeben se širokými zuby a vlasy natupírujte. Pro rockerský vzhled si můžete rukama přejet po spáncích.

Šedé lokny. styl, který lze nosit po celý rok. Mokré vlasy vysušte papírovým ručníkem a použijte sprej pro úpravu textury. Zapleťte jeden nebo dva copánky až ke konečkům nebo je nechte rovné. Vymáčkněte si do dlaně malé množství stylingového gelu, vymačkejte ho a přejeďte jím po horní části copu. Jakmile jsou vlasy suché, uvolněte je a načechrejte rukama. V případě potřeby ji můžete pročistit masážním kartáčem, ale není to povinné.

Udržování rovných vlasů

Pokud nejsou vlasy příliš přirozeně kudrnaté, můžete je sušit relativně rovně bez fénu.

Postupujte podle tohoto algoritmu:

 • Po umytí vlasů použijte uhlazující kondicionér. Po opláchnutí kadeře jemně vyždímejte, aniž byste je stočili do klubíček, a otřete je bavlněným ručníkem.
 • K odstranění přebytečné vlhkosti použijte papírové ručníky. Vlasy ošetřete stylingovým krémem nebo uhlazujícím sérem. Tato úprava zanechává vlasy hladší a lesklejší a zároveň zkracuje dobu schnutí.
 • S hlavou na stranu přetočte vlasy na jednu stranu. Prameny pročesávejte kosticovým kartáčem, začněte od konečků a postupujte směrem ke kořínkům.
 • Rozcuchané vlasy jemně protřepejte prsty a poté je uhlaďte dlaněmi. Tyto manipulace by se měly opakovat po dobu 5-10 minut.
READ  Nefunguje automatika plynového kotle

Musíte vždy používat fén??

Irina Khudyakova, kadeřnice v butiku krásy a wellness Health Else: „Fénování přirozeně pomáhá udržet ve vlasech vlhkost,“ říká Khudyakova. Pokud tedy není potřeba styling a stav vlasů je uspokojivý, je lepší je nevysušovat pomocí pomůcek, protože fénem odpařujeme mikroprvky a vlhkost, kterou máme.

Pokud se chystáte nechat vlasy přirozeně uschnout, není třeba používat bezoplachový kondicionér. Záleží na kvalitě vašich vlasů a na tom, zda se vám výsledek líbí. Pokud například skončíte s roztřepenými kadeřemi, můžete použít sprej, gel nebo krém před šamponováním, který dodá vlasům texturu, uhladí konečky a dodá jim váhu, aniž by se zacuchaly (efekt pampelišky).

Pokud jsou vaše vlasy kudrnaté, porézní a kudrnaté a máte je rádi hladké jako hedvábí, fén a stylingové přípravky jsou nezbytností.

Ale zpět k otázce fénování. V létě nebo o víkendech, kdy neběháte ven a neupravujete si vlasy, doporučuji nechat je přirozeně uschnout. V chladnějším období však naše vlasy vyžadují větší péči a úpravu. Nechcete, aby vám byla hlava studená, takže fény jsou tou správnou volbou.

Pokud nepoužíváte fén, ale chcete, aby vaše vlasy vypadaly upraveněji, rychle zapněte kulmu nebo fén na nízkou teplotu. Efekt bude podobný jako při použití štětce. Je však důležité mít na paměti, že teplota nástroje by neměla překročit 170-180 stupňů. Před použitím kulmy nebo fénu si vlasy nastříkejte ochranným sprejem proti teplu.

Styling pro kudrnaté vlasy

Chcete-li své kadeře strukturovat, po umytí vlasy lehce zmáčkněte. Poté použijte bezoplachový kondicionér a následně produkty, které udržují vlasy hladké a lesklé. A nechte ji volně uschnout.

sušit, vlasy, fénu

Co ženy považují za atraktivní a neatraktivní

Uživatelka.ru bere na vědomí a souhlasí s tím, že nese výhradní odpovědnost za veškerý materiál zveřejněný zcela nebo zčásti prostřednictvím služby Woman.webové stránky. Uživatelka Woman site.ručí za to, že zveřejnění předložených materiálů neporušuje práva třetích stran (mimo jiné autorská práva) a nepoškozuje jejich čest a důstojnost.

Uživatelská stránka Žena.ru tím, že poskytnou materiál, mají zájem o jeho zveřejnění na stránkách a vyjadřují svůj souhlas s jeho dalším použitím vlastníky Woman.ru. Veškeré materiály na místě Žena.ru, bez ohledu na formu a datum umístění na webu, lze použít pouze se souhlasem vlastníků webu.

Používání a přetiskování tištěných materiálů na těchto stránkách žena.ru pouze s aktivním odkazem na zdroj. Používání fotografického materiálu je povoleno pouze s písemným souhlasem správy stránek.

Umístění předmětů duševního vlastnictví (fotografie, videa, literární díla, ochranné známky atd.).д.) na ženu.ru je povoleno pouze osobám, které mají všechna potřebná práva pro takové umístění.

Copyright (c) 2022 Shkulev Media Holding Ltd

Osvědčení o registraci média EL č. FS77-65950, vydané Federální službou pro dohled nad komunikacemi, informačními technologiemi a masmédii (Roskomnadzor) dne 10. června 2016. 16

Zakladatel: Shkulev Media Holding Limited Liability Company

Kontaktní údaje redakce na státní orgány (včetně Roskomnadzoru):

| Denial of responsibility | Contacts |RSS