Jak sušit vlasy bez fénu. 2020

Nemusíte být kadeřník s profesionálními nástroji, abyste pokaždé dosáhli bezchybného vzhledu. Zde se dozvíte, jak si rychle a s minimem nástrojů upravit vlasy bez fénu nebo fénu.

Práce s upravenými prameny je snadná. Skvělý typ vlasů (suché, normální nebo mastné). šampon, kondicionér nebo maska si poradí s řadou stylingových problémů. Kadeřníci si nejčastěji stěžují na to, že se vlasy zamotávají, krepatí, nedají se upravit a nepříjemně trčí do různých směrů.

S bezsulfátovým šamponem, hydratační maskou a bioarganovým olejem. Poskytují intenzivní péči, aniž by vlasy zatěžovaly. Pravidelné používání zanechává vlasy jemné, lesklé, poddajné a hedvábně hladké.

Jak sušit vlasy bez fénu

Po vylezení ze sprchy vlasy jemně vyždímejte. Nemusíte je stočit do drdolu, abyste je nepoškodili.

Poté je osušte ručníkem, ale netřete je. Mokré vlasy ztrácejí nasycením vodou svou pružnost, takže jsou křehké, krepatí se a třepí se jim konečky.

Vaše vlasy mohou být hebké, lesklé a poddajné: Pro lepší absorpci vlhkosti použijte vaflový ručník nebo ručník z mikrovlákna. Skvělé je měnit látku, když je mokrá, a ne ji „turbanizovat“ (vzniká „saunový efekt“, který podporuje tvorbu mazu a může způsobit, že jsou vlasy svěžejší).

Při přirozeném sušení si častěji pokládejte hlavu dolů, protože tak získáte větší objem. Můžete ji rozdělit do pramenů, což zlepší proudění vzduchu, takže rychleji schne.

Pravidelně třepejte hlavou tak, že ji zvednete u kořínků, nebo třepejte jednotlivými prameny vlasů tak, že je držíte za konečky. Případně použijte papírové ručníky a poklepejte každý pramen zvlášť, aby rychleji uschnul.

Pro rozdělení vlasů do pramenů použijte hřeben na culík, například ten od firmy Hercules. Je vyrobena ze silikonu a její ohon je kovový. Je pružný a lehký a hladce klouže po vlasech. Délka. 21 cm.

Jiné modely jsou vhodné i pro sušení vlasů bez fénu.

Jak bezpečně sušit vlasy

Jak sušit vlasy bez poškození (

Nikdy netřete ani nezabalujte čisté vlasy do froté turbanů. A nechoďte takhle celé hodiny. Froté ručník odvádí příliš mnoho vlhkosti, takže vlasy jsou slabé, křehké a třepí se jim konečky.

sušit, vlasy, fénu

Po umytí vlasů je jemně otřete vaflovým ručníkem nebo ručníkem z mikrovlákna. zachytí přesně tolik vlhkosti, kolik vaše vlasy nepotřebují, aniž by je vysušily.

READ  Co můžete vyrobit z motoru fénu na vlasy

Pokud vás tlačí čas a potřebujete si osušit hlavu rychleji než obvykle, použijte papírový ručník. Rozdělte všechny vlasy do několika pramenů a přejděte každý pramen táhlým pohybem od kořínků ke konečkům.

Přehoďte vlasy dopředu a protřepejte je, abyste se zbavili přebytečné vlhkosti. Poté si vyberte kartáč s měkkými štětinami a pomalu pročešte prameny vlasů, aby jimi mohl proudit vzduch a rychle je vysušit, aniž by je poškodil.

Chcete-li práci ještě více urychlit, použijte rychleschnoucí sprej. Často se kombinuje s fénem, ale vystačíte si i bez něj. Nastříkejte přípravek na ručníkem vysušené vlasy, rozčešte je a jděte se obléknout. Nejpozději po 10 minutách budou vlasy suché.

Styl it

Každá žena si přeje, aby její pokožka hlavy vypadala čistě, upraveně a stylově. Pomůže vám dobrý styl. Chodit každý den ke kadeřníkovi není příliš ekonomické. Vyzkoušejte si to sami. Doma. Začněme.

sušit, vlasy, fénu

Triky

Odborníci mají několik tipů, jak urychlit proces sušení vlasů po umytí.

 • Po umytí si omotejte hlavu ručníkem. Vlasy se rychleji vysuší, jakmile absorbují vlhkost z látky.
 • Můžete použít kondicionér. Přípravek vytváří na pokožce hlavy vodoodpudivý film, který nejen urychluje schnutí, ale také umožňuje mnohem lepší úpravu pramenů. Vyhněte se zakrytí kořínků a rozetřete čisticí prostředek po celých vlasech.
 • Nejlepší je použít vaflovou utěrku nebo utěrku z mikrovlákna, které lépe absorbují vlhkost než jiné materiály.
 • Před fénováním vlasů je dobré nahřát ručník.
 • Mokré vlasy kartáčujte opatrně, protože se mohou štěpit nebo křehnout.
 • Dlouhé prameny se nejlépe suší s hlavou nakloněnou dolů.
 • Během procesu přirozeného sušení se vyplatí neustále pohybovat hlavou a vlasy.
 • Při fénování vlasů se hodí kartáč z mikrovlákna.
 • Ženy s kudrnatými vlasy nemusí kondicionér oplachovat, protože podporuje dobrý styling.

V létě můžete krátké účesy vysušit za 5 minut, stačí vyjít na balkon nebo ven. Poškození sluncem a větrem může způsobit, že kadeře budou velmi rychle suché. Některé ženy mohou vyzkoušet radikální metodu vysoušení vlasů bez fénu, ale odborníci to důrazně nedoporučují.

 • Fénování vlasů žehličkou. Tento typ sušení může způsobit poranění a zdravotní problémy s vlasy.
 • vlasy se nesmí přiblížit k ohni, protože by se mohly vznítit.
 • Používání fénu, který je určen pouze k narovnání suchých pramenů. Pokud je však mokrý, způsobí nenapravitelné škody.
 • Vysušte vlasy vysavačem. Jednotka zanechává prach, který nasála při úklidu místnosti. Takže čerstvě umytá hlava bude opět špinavá.
 • Fénování kudrlin pomocí ventilátoru. Zařízení může vlasy namotávat, což může způsobit nebezpečná poranění. Studený vzduch z ventilátoru může také způsobit nemoci z nachlazení.
READ  Úprava vlasů pomocí fénu a kulatého hřebenu

Odborníci nedoporučují nosit čepici, klobouk nebo šátek na zakrytí mokrých vlasů, protože po uschnutí mohou vypadat ošklivě. Je snadné dojít k závěru, že byste se neměli rozčilovat, když po umytí vlasů nemůžete najít fén. Přirozené sušení pramenů je velmi užitečný proces, který může být stejně rychlý jako použití jedné z výše uvedených metod.

Než se vydáte touto cestou, je moudré myslet na následky. Je lepší zvolit bezpečnější, ale udržitelnější metodu než rehabilitaci vlasové struktury.

Jak sušit vlasy pro muže

Muži se obvykle netrápí problémem, jak si rychle vysušit vlasy bez fénu. Krátkovlasým mužům (kterých je většina) stačí vlasy vysušit ručníkem a učesat, aby si je upravili do účesu. V teplých měsících se vlasy rychle vysuší samy, ale v chladnějším období je třeba počkat asi 10-15 minut.

Pokud se muži rozhodnou pro středně dlouhé vlasy, měli by také dodržovat stejný postup jako ženy.

Měli byste si vlasy vždy fénovat??

Irina Khudyakova, kadeřnice v butiku krásy a wellness Health Else: „Přirozené vysoušení skutečně pomáhá udržet ve vlasech vlhkost. Pokud tedy není potřeba styling a stav vlasů je stále uspokojivý, je lepší je nesušit pomocí pomůcek, protože použití fénu odpařuje stopové prvky a vlhkost, které máme.

Pokud necháte vlasy přirozeně uschnout, není třeba používat bezoplachový kondicionér. Záleží na kvalitě vašich vlasů a na tom, zda se vám výsledek líbí. Pokud se vám například vytvoří nedbalé kadeře, můžete použít sprej, gel nebo krém, který dodá vlasům texturu, uhladí konečky a vytvoří kudrnaté vlasy (efekt pampelišky).

Pokud máte kudrnaté, porézní a kudrnaté vlasy a chcete, aby byly hladké jako hedvábí, budete potřebovat fén a stylingový přípravek.

Ale zpět k otázce fénování. V létě nebo o víkendech, kdy se vám nechce běhat ven a upravovat vlasy, doporučuji nechat vlasy přirozeně uschnout. Ale v chladnějším období naše vlasy vyžadují více péče a péče. Kromě toho si nikdo nechce nechat chladit temeno hlavy, takže je to všechno o fénu.

Pokud si vlasy nefénujete, ale chcete, aby nakonec vypadaly upraveněji a úhledněji, použijte rychlý fén nebo fén na nízkou teplotu. Efekt bude podobný tomu, jakého byste běžně dosáhli štětcem. Je však důležité mít na paměti, že teplota nástroje by neměla překročit 170-180 stupňů. Před použitím kulmy nebo fénu si vlasy nastříkejte ochranným sprejem proti teplu.

Speciální funkce sušičky

Pro správné vysušení vlasů po umytí stačí dodržovat několik pravidel a nezneužívat spotřebič. Pokud vlasy často fénujete, zejména vysokou rychlostí a vysokou teplotou, vlasy slábnou, mění barvu a dokonce se štěpí. Je důležité si uvědomit, že když se snažíte vlasy vysušit sami, je dobré je otřít ručníkem a zbavit je přebytečné vlhkosti.

READ  Jak upravit vlasy pomocí fénu a kulatého hřebenu

Děti si mohou vlasy sušit také fénem, ale musí být kvalitní, ne příliš horký a měl by se používat jen v nezbytných případech.

Je důležité si uvědomit, že před použitím fénu je třeba vlasy vykartáčovat.

Přestože odborníci nedoporučují fénování mokrých vlasů, fénování zamotaných vlasů je škodlivější než jejich sušení. Styling by byl chaotický a pravděpodobně byste potřebovali spoustu času na rozplétání vlasů. Hřeben by měl být vyroben z přírodních materiálů a přednost by měl mít hřeben s užšími zuby.

Nejlepší je vybrat si fén s možností regulace rychlosti.

Základy kadeřnictví

Lidé s přirozeně kudrnatými a nepoddajnými vlasy by neměli používat žádné stylery. Působení tepelných stylingových přístrojů (kulmy, kulmy, kulmy) může poškodit strukturu vlasů, způsobit jejich pórovitost, lámavost a oslabení.

sušit, vlasy, fénu

Totéž platí i pro hřebeny s kovovými nebo velmi častými štětinami. Vyvarujte se zamotávání kadeří a přílišnému tahání kadeří u kořínků, což může vést k většímu vypadávání vlasů a jejich poranění. Prameny vlasů nejlépe pročešte hřebenem. Pro velké kadeře je nejlepší dřevěný hřeben nebo hřeben s jemnými zuby.

Místo šamponu by se měly používat kondicionéry na vlasy. Měli byste si vybrat přípravky, které obsahují čisticí složky. To znamená, že přípravek odstraňuje nečistoty a přebytečný maz a zároveň vlasy vyživuje a hydratuje. Tato metoda se nazývá „covocheing.

V případě, že účinek získaný z použití kondicionérů, nevyhovují majitele kudrnaté vlasy, měli byste si vybrat šampon, který neobsahuje sulfáty, parabeny, alkohol, vonné látky a další chemické přísady, takže prameny „těžké“ a nudné. Nejlepší je vybírat si produkty, které obsahují bylinné složky.

Mnoho lidí používá ručník, aby urychlilo sušení. Absorbuje však příliš mnoho vlhkosti. Obyčejné bavlněné tričko nebo materiál z mikrovlákna jsou nejšetrnější metody sušení, které zanechávají ve vlasech dostatek vlhkosti, aby byly hydratované a vypadaly zdravě.

Pokud se budete řídit těmito tipy, zaznamenáte výraznou změnu ve svém účesu již za 2-3 týdny. A to bez použití drahých a ne vždy cenově dostupných produktů péče o kudrnaté vlasy.

sušit, vlasy, fénu
| Denial of responsibility | Contacts |RSS