Jak uchovávat potraviny bez lednice

V zimě můžete část obsahu chladničky po dobu opravy umístit na balkon, ale v létě musíte rychle najít cestu ven. Existuje několik způsobů, jak udržet správnou teplotu do příjezdu opraváře chladniček nebo jak učinit kroky k uchování vařených potravin nebo pokrmů. Některé tipy se hodí na cesty do přírody, kempování nebo odmrazování mrazničky.

Skladování potravin při poruše chladničky Nevyndávejte potraviny, dokud nepřijede opravář chladničky. Vaše tělo si udrží svou teplotu a led v mrazicím oddílu roztaje po 8-10 hodinách, pokud jej neotevřete.

Pokud musíte jídlo vyndat, uložte ho na tmavé místo. Ultrafialové světlo je stejně účinné jako teplo. Co dělat, když oprava vaší chladničky trvá příliš dlouho?? Když teplota v přihrádkách stoupne, vložte potraviny do nádob a dejte je pod tekoucí studenou vodu. Běžná teplota vody je 5 až 15 stupňů Celsia. V každém případě je chladnější než vzduch. V přírodě se hodí blízká řeka nebo potok. Vložte potraviny do kbelíku, ponořte je do vody a přikryjte.

Rada do budoucna: zásobte se ledovými obaly. budou se hodit v nouzových situacích, při kempování a na dlouhých cestách.

Kam uložit potraviny během opravy chladničky

Tepelná úprava. ideální způsob konzervace potravin. Uvařte ji, upečte, vložte do multicookeru. ve všech případech budete mít čas navíc. 8-12 hodin, dokud jídlo nevychladne. Předvařené potraviny by se měly ohřát nebo uvařit. Jak skladovat mléčné výrobky bez chlazení:

  • Máslo. Rozbalené brikety zabalte co nejtěsněji do skleněných nádob. Zalijte je studenou, mírně osolenou vodou. Máslo ho neabsorbuje a bez přístupu kyslíku si zachová čerstvost.
  • Sýry, zakysaná smetana a měkké sýry. Mléčné výrobky vložte do jednotlivých plechovek a vložte do vody. Abyste zabránili vysychání povrchu, přikryjte sklenice utěrkou a konce ponořte do vody.
  • Mléko. Čerstvé potraviny uchovávejte na tmavém a chladném místě a do vařených potravin můžete přidat špetku jedlé sody a cukru, aby déle vydržely.
  • Tvrdý sýr. Výrobek se v sáčku rychle kazí, ale bez sáčku vysychá. Proto ji zabalte do látky navlhčené slanou vodou.

skvělé tipy, jak udržet potraviny co nejdéle čerstvé

Dostávejte do své schránky jeden čtenář denně. Připojte se k nám na u.

Jedním z nejčastějších problémů v kuchyni je čerstvost potravin. Bohužel nevydrží tak dlouho, jak bychom si přáli. Čerstvé potraviny jsou zdravé pro celou rodinu. Proto se tato sbírka speciálních tipů na prodloužení trvanlivosti potravin hodí všem, kteří nechtějí trpět otravou nebo utrácet peníze za zkažené potraviny v lednici.

Čerstvé bobule

Aby bobule neplesnivěly a rychle se nekazily, můžete použít malé tajemství. Před uložením do chladničky je omyjte v roztoku vody a octa. Poměr vody a octa je 10:1. Směs nalijte na bobule v míse, pak ji nechte okapat a mírně oschnout. Tento jednoduchý program Focus může prodloužit životnost malin na několik týdnů. Neztratí svou chuť a vůni.

Dlouhá doba skladování sýrů

Navzdory všeobecnému přesvědčení o opaku lze sýr v chladničce uchovávat po dlouhou dobu. /

Pokud plátkový sýr namažete máslem, okraje nezvětrají a nevysušují se. Vyhnete se tak nutnosti vyhazovat zbytky sýra, které nestihnete ihned sníst. Dalším způsobem, jak udržet sýr déle čerstvý, je zabalit ho do voskovaného papíru, pak do plastového sáčku a dát ho do lednice.

Schovávání hub v sáčku

Správné balení je velmi důležité pro zachování čerstvosti hub. /

Houby si nejdéle zachovají svůj čerstvý vzhled, pokud je zabalíte do papírového sáčku. Tímto způsobem nebudou zvětrávat a zároveň budou mít neustálý přístup k čerstvému vzduchu.

Vejce v mrazáku

Vejce si v mrazáku velmi dobře uchovávají své vlastnosti. Jedinou podmínkou je jejich správné uložení a umístění. Vejce by se neměla zmrazovat ve skořápkách. Nejlépe je rozlámat a nasypat do forem na mrazení. Když je potřebujete, snadno je vyzvednete a rychle připravíte.

Zelená cibule při neobvyklém skladování

Udržet zelenou cibuli co nejdéle čerstvou není vůbec obtížné. /

Téměř každý má doma jednu nebo dvě plastové láhve „pro všechny případy“. A tady to přichází! Plastová láhev pomáhá udržet nakrájenou zelenou cibuli čerstvou: Stačí ji vložit, zabalit a zchladit v chladničce.

Čerstvé banány

Stačí trocha fólie nebo filmu, trocha šikovnosti a banány vydrží v kuchyni nejméně týden. /

Ať děláme cokoli, banány mají tendenci rychle tmavnout, stávají se mdlými a nevábnými. Pro ty, kteří si rádi dělají zásoby těchto lahůdek, je praktickým tipem zabalit základ do hliníkové fólie nebo potravinové fólie a nechat ho místo v lednici při pokojové teplotě.

Jablka jsou dobří přátelé brambor

Mnoho lidí ví, že skladování brambor s cibulí je nežádoucí, protože uvolněná vlhkost podporuje růst plísní. Brambory jsou naopak velcí přátelé jablek: uložte je do lednice nebo na chladné místo, abyste prodloužili jejich trvanlivost.

Zelenina ve fólii

Některá zelenina vydrží čerstvá mnohem déle, pokud ji zabalíte do hliníkové fólie. Tento tip je skvělý pro skladování brokolice, celeru a salátových listů. Hliníková fólie má mnoho užitečných využití, proto byste ji měli mít vždy po ruce.

Zajímavé informace Novate.Vynález hliníkové fólie se připisuje Švýcarovi Alfredu Gaucimu, který pracoval v USA. V roce 1909 si na něj nechal udělat patent. Zpočátku byl určen především k balení čokolády, ale postupně se rozšířil.

Plast versus sklo

Pokud jde o delší skladování potravin, jsou nejlepší skleněné nádoby. Toto pravidlo platí zejména pro čerstvé potraviny, jako je loupaná zelenina, bylinky a další potraviny s vysokou vlhkostí. Sklo nereaguje na žádné chemikálie a zabraňuje pronikání bakterií.

Vzhůru nohama

Tento tip může znít neobvykle, ale opravdu funguje. Aby zakysaná smetana, tvaroh, jogurt nebo měkký sýr vydržely v chladničce déle čerstvé, je lepší obrátit je v plastové nádobě dnem vzhůru. Tímto jednoduchým způsobem se vytvoří vakuový efekt a do krabičky neproniknou žádné škodlivé látky. Tím se zabrání rozvoji bakterií způsobujících kažení potravin.

Důležitá pravidla pro zmrazování potravin, která jsou často opomíjena

Jednou denně dostávejte do své schránky jeden z nejčtenějších článků. Připojte se k nám na u.

Mraznička může vaření výrazně usnadnit. Může výrazně prodloužit trvanlivost mnoha potravin, vytvářet cenné konzervy a dokonce uchovávat kompletní jídla. Abyste však mohli využívat všech výhod mrazničky, je třeba dodržovat několik důležitých pravidel. Zmrazování se může zdát jako jednoduchý úkol, ale existuje několik častých chyb, které se často přehlížejí.

READ  Proč se lednice v horku dlouho nevypíná?..

Nevhodné skladovací nádoby

Velmi pohodlné zmrazování potravin v plastových nádobách. Předtím se však musíte ujistit, že je nádobí vhodné. Tenké obaly a nádoby, které nejsou určeny do mrazničky, neudrží vlhkost v potravinách a rychle se kazí, což ovlivňuje kvalitu zmrazení a dobu skladování potravin. Pevná plastová fólie je ideální pro pevné potraviny, jako jsou kusy masa, chleby a podobně.

Plastové nádoby a sáčky se zipem jsou vhodné pro krátkodobé skladování. Nádoby se zipem se skvěle hodí na vše od hotových hustých směsí až po polévky a vývary. Pro dlouhodobé skladování jsou nejlepší skleněné nádoby. Při použití skla je však nutné potraviny správně připravit, aby nádoba nepraskla. Prostor ve sklenici a předběžné chlazení pomohou předejít nepříjemným následkům.

Nesprávně uspořádaný mrazicí prostor

Je velmi těžké překonat pokušení nenaplnit mrazák úplně. Většina lidí plní skříň až po okraj. ale to není správné. To neumožňuje správnou cirkulaci vzduchu a zhoršuje kvalitu mrazení. Pokud navíc chcete mít mrazák opravdu po ruce a nechcete pokaždé, když potřebujete uklidit potraviny, vyprázdnit polovinu police, je lepší uspořádat potraviny v nejčastěji používaném množství. tedy ty základní vpředu a nahoře. Je třeba zdůraznit, že ani malé množství potravin v mrazáku není dobré. Udržování dostatečného množství zmrazených potravin v mrazničce pomáhá ochlazovat vzduch a umožňuje mrazničce ušetřit část energie poté, co byla otevřena a dovnitř byl vpuštěn teplý vzduch.

Jak uchovávat potraviny v krechtu. ukázka z přednášky Akademie soběstačnosi

Užitečný tip: Pokud potřebujete zaplnit prázdné místo v mrazicím oddílu, ale nemáte jídlo k jídlu, můžete vždy zmrazit více ledu, který bude dříve nebo později potřeba.

Potraviny předem uložte do chladničky

Příprava před zmrazením je důležitým krokem k uchování dobrých vlastností potravin. /

Před zmrazením některých potravin je třeba je připravit. Toto pravidlo platí pro teplé a horké potraviny, které někteří lidé posílají rovnou do mrazáku bez chlazení. Vložení horkých potravin do mrazničky může způsobit částečné rozmrazení jiných potravin, což zhoršuje jejich kvalitu. Potraviny, které nemají správnou teplotu, lze rychleji zchladit vložením do studené vody. pomáhá také rozdělení potravin na malé porce a předchlazení v mrazáku. Potraviny podléhající rychlé zkáze by se neměly uchovávat v chladničce déle než dvě hodiny, jinak se v nich mohou hromadit bakterie.

Nesprávný typ potravin ke zmrazení

Ne všechny potraviny lze zmrazit. Nedoporučuje se například zmrazovat výrobky na bázi smetany, jako je zakysaná smetana nebo jogurt, protože se oddělují a po rozmrazení vypadají a chutnají divně. Některé sýry mají při dlouhém chlazení také zvláštní strukturu. Mrazení často způsobí, že zelenina zvadne a ztratí chuť, což není vhodné pro přípravu čerstvých salátů. Nezamrazujte čerstvé ovoce a zeleninu s vysokým obsahem vody. Po rozmrazení změknou a vytvoří se z nich nesourodá, nevábná hmota. Konzervované potraviny se mohou při zmrazování rozpínat, takže jejich ukládání do mrazničky je nebezpečné. a zbytečné.

Zmrazování velkých množství

Někdy ve spěchu rádi zmrazíme velké množství potravin najednou, abychom se nemuseli obtěžovat s předbalováním. To je však dobrý nápad pouze v případě, že se ihned po rozmrazení vaří nebo konzumuje velké množství potravin. Pokud je třeba část z nich znovu zmrazit, je to špatná volba. Maso by mělo být rozděleno na jednotlivé porce, aby se neslepilo. Ovoce a zelenina by se měly nejprve zmrazit v jedné vrstvě na tácku a poté vložit do vzduchotěsného sáčku. Takto je můžete skladovat kompaktně, ale nezmrznou společně. Ledové obklady lze použít ke zmrazení tekutin. takto lze zmrazit vývary, nápoje, rajčatový protlak a omáčky a poté je vložit do sáčku do mrazničky.

Trvanlivost zmrazených potravin

Důležité je nejen označit potraviny určené ke zmrazení, ale také dodržet dobu skladování. Pokud dáte balíčky mražené zeleniny do mrazáku, mají trvanlivost přibližně jeden rok. s výjimkou zelených fazolek, které by se měly spotřebovat do osmi měsíců. Máslo lze také uchovávat ve zmrazeném stavu po dobu jednoho roku. Mléko se naopak musí spotřebovat do tří měsíců. Ovoce je dalším produktem, který lze uchovávat po dobu jednoho roku bez otevření obalu. Slaninu, klobásy, šunku a párky v rohlíku lze skladovat přibližně 1-2 měsíce. Syrové maso lze zmrazit na 4 až 12 měsíců. Vařená drůbež si uchovává své zdravé vlastnosti po dobu čtyř měsíců a vařené maso po dobu 2-3 měsíců. Libové ryby lze uchovávat až 6 měsíců, ale všechny tučné ryby nebo korýši vydrží v mrazáku jen několik měsíců.

Zachraňování ryb bez lednice

Nejlepším způsobem konzervace ryb je jejich nasolení. Po nasolení vydrží až sedm dní bez chlazení. Může být také dále zpracován. Z ryb odstraňte šupiny, vykuchejte je a vyjměte žábry. Nedoporučuje se mrtvolu mýt. otřete ji papírovými ručníky a do břicha vložte papírový ručník. Poté rybu potřete solí, zabalte ji do papíru a uložte na nejchladnější místo v domě. Jakmile se rozhodnete ji uvařit, není třeba ji solit.

Pokud máte hodně ryb, pozvěte hosty!

Jak učinit svůj život nezávislým na ledničce

Je to možné, ale vyžaduje to velkou přípravu. Mimochodem, podzim je pro tuto práci nejvhodnější. Pokud máte soukromý dům, můžete si zařídit lednici.

Podstatou uspořádání ledárny je, že je třeba vykopat hlubokou jámu, upevnit v ní stěny proti sesedání všemi dostupnými prostředky: betonovými prstenci, cihlami, tvárnicemi nebo alespoň deskami. Nad jámou se vybuduje sklep, jehož horní část se pokryje izolačním materiálem (nebo se jednoduše vybuduje zemní val). V zimě se jáma naplní ledem, zakryje prkny a položí se na ni jídlo.

Led v jámě vydrží velmi dlouho. Uprostřed světa vydrží tyto boxy na led i celé léto, pokud nenecháte otevřené dveře.

Na jihu je bohužel uchování lednice problematické kvůli velkému horku. Takže různé způsoby konzervace potravin pro jejich uchování jsou zde relevantnější.

Jak zařídit sklep na místě: návod na stavbu dvou typů konstrukcí, výhody samostatného sklepa, pravidla optimálního skladování potravin, tipy na zřízení skladovacích systémů a přehled hotových plastových sklepů pro vily.

Pokud uvažujete o stavbě lednice, zde je užitečné video, které vám pomůže pochopit základní principy její stavby:

Zmrazování potravin v lednici: 7 zásadních chyb, kterých se hostesky dopouštějí

Dostávejte denně do své schránky top článek. Připojte se k nám na u a u.

Mrazničky jsou neuvěřitelně užitečným vynálezem lidstva. Lze je využít k prodloužení trvanlivosti potravin, k vytváření zásob potravin, abyste měli vždy po ruce porci lahodné zmrzliny a aby se vám nezkazily potraviny, které jste koupili nebo uvařili příliš mnoho. Přestože mraznička skutečně usnadňuje život a mnoho lidí ji pravidelně používá, existuje řada běžných chyb, kterých se dopouští téměř každý. Zachování všech živin a krásy v potravinách je snadné díky několika jednoduchým tipům.

Tyto potraviny by se neměly uchovávat v mrazničce

Při zmrazování potravin je obzvláště důležité zohlednit jejich zdravotní stav a stav po rozmrazení. /

Některé potraviny ztrácejí nejen svůj vzhled, ale i hlavní kvalitativní vlastnosti, a proto nemá smysl je zmrazovat. Nezamrazujte například potraviny, které obsahují smetanu. jogurt, zakysanou smetanu, mléčné koktejly. Po rozmrazení je možné zjistit, že se tuk a tekutina oddělily, takže konzumace jídla je přinejmenším nepříjemná. Zelenina po zmrazení ztrácí svůj vzhled a chuť. Ovoce a zelenina s vysokým obsahem vody mají po rozmrazení tendenci měknout. Kategoricky se vyhnout zmrazování syrových vajec a konzervovaných potravin. Když se syrová vejce vloží do mrazáku, tekutina v nich se rozpíná, ztuhne a skořápka praskne. Konzervované potraviny mohou být nezdravé i ve zmrazeném stavu.

READ  Lednice shoří kvůli přepětí v síti

Příliš mnoho jídla

Zcela zaplněný mrazicí prostor neumožňuje cirkulaci vzduchu v celé chladničce s mrazničkou, což snižuje životnost chladničky. V hustě zaplněných regálech s potravinami je také obtížné najít to, co potřebujete. Když se hledání protáhne, zůstává mrazicí prostor otevřený déle, takže se rychle zahřívá, čímž se plýtvá více energie a chladnička pracuje intenzivněji.

Důležitá poznámka

Velmi důležitým krokem před zmrazením je správné zchlazení potravin. /

Vložení horkých nebo teplých potravin do mrazničky může způsobit částečné rozmrazení jiných potravin a ovlivnit jejich kvalitu. Nádoby nebo sáčky s potravinami určenými ke zmrazení byste měli nejprve zchladit ve studené vodě, poté je vložit do chladničky a následně je poslat do mrazničky.

Důležité informace od společnosti Novate.Při zmrazování vařených nebo čerstvých potravin je důležité věnovat pozornost době, po kterou mají být potraviny zmrazeny. Potraviny podléhající rychlé zkáze je nutné chladit po dobu dvou hodin. Pokud se tak stane později, existuje vysoké riziko, že se v nich budou držet a šířit bakterie, což může později vést k nepříjemným onemocněním.

Správné balení

Existuje celá řada kontejnerů, z nichž každý slouží k určitému účelu. Před uložením potravin do nádoby byste se měli ujistit, že je vhodná pro zmrazení. Potraviny musí být skladovány v nádobách, které udrží jejich vlhkost. Pevné plastové nádoby jsou ideální pro pevné potraviny, jako jsou uzeniny, chleby a podobně. Tenké plastové nádoby jsou vhodné pro krátkodobé skladování. Pro delší skladování. skleněné nádoby. Předtím je však musíte zchladit v lednici, aby nepraskly.

Dávkové zmrazování

Většinou chceme potraviny zmrazit rychleji a neztrácet čas jejich oddělováním. Potraviny zmrazené ve velkém množství se však rozmrazují dlouho a pravděpodobně ztrácejí některé své zdravé vlastnosti. Nejlepší je rozdělit si potraviny na porce, které lze ihned spotřebovat. Maso by mělo být baleno do jednotlivých sáčků, aby se neslepilo. Ovoce a zelenina by se měly nejprve zmrazit v jedné vrstvě na tácku a poté zabalit do hermeticky uzavřených sáčků.

Trvanlivost zmrazených potravin

Mraznička je vhodná pro uchování dobrých potravin, ale ne na neurčito. /

Důležité je nejen správné zmrazení potravin, ale také zaznamenání data zmrazení. Můžete si tak zkontrolovat, jak dlouho jsou vaše potraviny platné, abyste mohli jíst jen ty nejčerstvější a nejbezpečnější potraviny. Mražená zelenina vydrží přibližně rok. s výjimkou zelených fazolek, které se musí spotřebovat do osmi měsíců. Máslo vydrží bez problémů i rok, ale mléko by se mělo skladovat tři měsíce. Ovoce je další potravinou, kterou lze skladovat až rok, pokud není porušena pečeť, jinak by se mělo konzumovat nejdéle po osmi měsících.

uchovávat, potraviny, lednice

Slaninu, klobásy, šunku a párky v rohlíku lze uchovávat v mrazáku 1-2 měsíce. Předvařené maso si po zmrazení uchovává své zdravé vlastnosti po dobu 4 až 12 měsíců. Syrové kuřecí maso a jiná drůbež vydrží 8-12 měsíců, vařené kuřecí maso jen několik měsíců. Chudé ryby vydrží v mrazáku až 6 měsíců, výživnější druhy jen několik měsíců.

Opětovné zmrazení: lze nebo nelze?

O tom, zda lze rozmrazené potraviny znovu zmrazit, se stále vedou vášnivé diskuse. Vědecké studie prokázaly, že je lze znovu zmrazit, pokud byly správně rozmrazeny v mrazničce. Většina šéfkuchařů a odborníků na výživu se však domnívá, že to není jen špatné pro chuť jídla, ale také pro vaše zdraví: když se potraviny rozmrazí a ohřejí, ukrývají se v nich bakterie, které již nelze zničit chlazením. Mražené potraviny také ztrácejí svůj atraktivní vzhled, protože jsou měkčí a vodnatější. A pokud proces zmrazení opakujete dvakrát, krása rozhodně není ta tam.

Jak rychle zchladit potraviny

Tento článek byl napsán naším zkušeným týmem redaktorů a výzkumníků a zkontrolován z hlediska přesnosti a úplnosti.

Tým správy obsahu wikiHow pečlivě sleduje práci redaktorů, aby zajistil, že každý článek splňuje naše vysoké standardy kvality.

Počet zdrojů použitých v tomto článku: 8. Jejich seznam najdete v dolní části stránky.

Počet zobrazení tohoto článku: 14 809.

Někdy je třeba potraviny před konzumací zchladit, použít do jiných pokrmů nebo uložit do mrazničky. Bohužel na to není vždy čas, ale nechat jídlo na stole déle než dvě hodiny může být nebezpečné. V tomto článku se dozvíte, jak rychle zchladit jídlo, když nemáte čas na hlad. Poradíme vám také, jak ji bezpečně přemístit do chladničky nebo mrazničky a uskladnit.

Nenechávejte jídlo dlouho na stole. Tato metoda pomůže zchladit potraviny na stravitelnou teplotu. Nenechávejte jej bez dozoru déle než dvě hodiny. Pokud potřebujete zchladit potraviny, které chcete dát do lednice nebo mrazáku, a domníváte se, že to bude trvat déle než dvě hodiny, přejděte k druhému způsobu.

rozdělit jídlo na menší porce. Malé množství potravin se ochladí rychleji. Pokud chladíte pevné potraviny, jako je steak nebo brambory, zkuste je nakrájet na malé kousky. Pokud se snažíte tekutinu ochladit, zkuste ji nalít do dvou malých nádob.

Umístěte ventilátor do blízkosti horkého jídla. Pohyb vzduchu pomáhá odvádět teplo od potravin. Dbejte na časté míchání, aby jídlo rovnoměrně vychladlo. Pokud nemáte ventilátor, zkuste kolem mísy otáčet silným kusem papíru nebo složkou. V krajním případě můžete na jídlo jednoduše fouknout.

Potraviny v misce občas promíchejte nebo protřepejte. Potraviny na povrchu se rychleji ochladí. Mícháním se horká vrstva vynese na povrch a ochladí se. Chladnější část potraviny je blíže ke dnu a pomáhá rychleji ochladit zbytek potraviny.

Umístěte misku s jídlem na chladicí gelový obklad. Nádobu (nebo talíř) pevně přitiskněte k povrchu sáčku. Pokrm často míchejte, aby rovnoměrně vychladl.

Vložte potraviny do vzduchotěsné plastové nádoby a vložte je pod proud studené vody. Otočte nádobu tak, aby na ni voda dopadala z různých stran. Nádobu pravidelně otevírejte a jídlo promíchejte. Tím se chlad rovnoměrně rozloží a rychleji ochladí. [1] X Spolehlivý zdroj National Health Service (UK) Přejít ke zdroji

Horké jídlo vložte na tři minuty do lednice. Udržujte víko na horní části nádoby, aby se v chladničce nehromadila vlhkost. Upozorňujeme, že tato metoda je vhodná pouze pro malé a porcované pokrmy. Pokud se snažíte zchladit jídlo pro celou rodinu, vyzkoušejte některou z metod uvedených v této části. Nevkládejte horké potraviny do mrazničky, protože by se mohly rozmrazit a zkazit potraviny, které jsou již uvnitř.

Obejít se bez lednice

Dlouho před příchodem ledniček uchovávali obyvatelé měst čerstvá slepičí vejce tak, že zbytky vápna vylili do nádoby. Pokud není skořápka poškozena, mohou být vejce skladována několik měsíců při teplotě nad nulou.

Mléko se lépe uchovává, pokud se vaří s trochou cukru a v létě s jedlou sodou (špičkou nože). Nádobu s mlékem nebo mléčnými výrobky (nejlépe hliněnou, kameninovou nebo skleněnou) vložte do velké nádoby se studenou vodou. Mléko přikryjte plátnem nebo gázou namočenou ve studené vodě, přičemž konce plátna nechte odkapat do vody v druhém hrnci. Je vhodné, aby v nádobě nebyl průvan. Sklenici s mlékem můžete také omotat vatou, aby neklouzala, a vložit ji do misky se studenou vodou. Po odpaření vody přidejte čerstvou vodu. Existuje několik způsobů, jak uchovávat čerstvé maso.

READ  Jak umístit velkou lednici do kuchyně

Maso otřete, obalte ze všech stran v rozpuštěném hovězím, vepřovém nebo jehněčím tuku, zabalte do pergamenového papíru a zavěste na chladné místo.

Nebo maso spařte ponořením do vroucí vody na několik sekund. Na pánvi můžete rozpustit máslo, přidat maso a opéct ho ze všech stran. Maso přelijte vroucím olejem a uložte na chladném místě. Před konzumací maso opečte jako obvykle.

Můžete ji držet nad plamenem, dokud se na celém povrchu nevytvoří tenká suchá kůrka. Pak maso převažte provázkem a zavěste do průvanu.

Jiný způsob: maso zabalte do plátna, které jste vydatně namočili do silného octa, a bezprostředně před použitím ho důkladně opláchněte ve studené vodě. Maso skladujte v přikryté nádobě nebo ho vyvěste, aby se usušilo.

Dobře se uchovávají v hustém solném roztoku. Maso nakrájejte nahrubo, potřete solí, vložte do skleněné nádoby nebo kameninového hrnce a přikryjte pokličkou. Před vařením. Důkladně opláchněte.

Čerstvou rybu lze v létě uchovávat několik dní, pokud ji vykucháte, odstraníte žábry, neumýváte ji, ale osušíte ji čistým ručníkem a potřete zevnitř i zvenku solí a trochou mletého pepře. Zavěšené v průvanu nebo na slunci.

Chcete-li drůbež uchovat, zabalte ji pevně do čisté utěrky namočené v octu. Když hadřík vyschne, navlhčete jej octem. I v teplém počasí vydrží drůbež čerstvá několik dní.

Kousky vařených klobás a šunky potřete bílkem.

Pro delší uchování kvasnic je možné je přidat do mouky nebo jemné soli.

Aby olej zůstal čerstvý, naložte ho do roztoku kyseliny vinné (1 polévková lžíce kyseliny v 6 litrech vody). V zimě by se voda měla měnit každých 4 až 5 dní, v létě každý den.

Čerstvá rajčata lze uchovávat až do ledna. Na podzim vybírejte zelené, zdravé plody. Každý plod zabalte do papíru, uložte v jedné řadě stopkami nahoru do krabice nebo košíku pokrytého slámou a skladujte při teplotě 11-13 °C na tmavém místě.

Okurky a ředkvičky vydrží čerstvé 3 až 4 měsíce, pokud je vložíte do smaltované nádoby se studenou vodou stonkem nahoru. Vodu je třeba měnit každé 2-3 dny.

Před uskladněním postříkejte mrkev vodním nálevem z cibulových vloček.

Pomeranče, mandarinky a citrony vydrží dlouho čerstvé, pokud je potřete rostlinným olejem, vložíte do celofánového sáčku a uchováte na chladném místě.

Zelenina (petržel, kopr, celer, koriandr, špenát atd.).) Suchá nebo sůl (100 g soli na 400 g bylinek).

Konzervy (maso, ryby, zelenina, houby, ovoce) by se neměly skladovat v kovových sklenicích. Ihned je vložte do skleněné nebo smaltované misky s 1-2 kousky cukru.

Rajčatová šťáva a konzervovaná rajčata v otevřené sklenici dlouho nezplesniví, pokud je posypete solí a zalijete tenkou vrstvou rostlinného oleje.

Aby se sýr nevysušil, zabalte ho do čisté utěrky namočené ve slané vodě.

Čaj, káva, kakao se skladují v kovových krabicích, a to i po dlouhou dobu.

TRADIČNÍ ZPŮSOBY DLOUHODOBÉHO UCHOVÁVÁNÍ ZELENINY A POTRAVIN

Zeleninu je vhodné skladovat na tmavém místě, protože při skladování na světle hořkne; brambory zelenají a hromadí se v nich solanin.

Zelená rajčata utržená z keře na světle zčervenají rychleji, ale ve tmě bude jejich zbarvení rovnoměrnější. Pokud chcete rajčata uchovat na Nový rok, nasbírejte na podzim zdravá, zelená rajčata, zabalte je do papíru a uložte je stonkem nahoru do beden vyložených slámou. Skladujte v bednách na tmavém místě při teplotě 11-13 stupňů.

Čerstvé okurky lze také skladovat poměrně dlouhou dobu. Měly by se omýt vroucí vodou a důkladně osušit. Poté je potřete bílkem, aniž by zůstala nepokrytá místa. Vybírejte okurky se stopkami, aby se daly zavěsit.

Pro krátkodobé skladování lze okurky uchovávat ve vodě a přikryté do tří čtvrtin. Vodu je třeba měnit každý den.

Mrkev se dobře uchovává, pokud se před uskladněním proloží sušenými cibulovými slupkami nebo se postříká vodním nálevem z cibulových slupek.

Omytá a osušená mrkev se dobře skladuje v chladničce, uložená v suché skleněné nádobě a přikrytá těsným plastovým víčkem.

Cibuli a česnek lze skladovat spletené do copánků z bylinek, vždy při stálé pokojové teplotě, aby se zabránilo vlhkosti. Před svazkováním cibule ořízněte její spodní část, aby se tam nevyvinula cibulová muška.

uchovávat, potraviny, lednice

Česnek je nejlepší skladovat tak, že mu odříznete kořeny a spodní část spálíte nad svíčkou nebo plynem. Existuje i jiný způsob: ponořte hlavy do tekutého roztaveného parafínu a nechte je odkapat. Parafín vytvoří kolem hlavičky souvislý obal, který zabraňuje odpařování vlhkosti ze stroužků česneku.

Cibulky gladiol a česnek lze na zimu uchovat také takto. Připravte si koloidní roztok z 500 g destilované vody, 10 g želatiny, 250 g čerstvého vaječného bílku a 5 g kuchyňské soli (aby se bílkovina lépe rozpouštěla ve vodě). Získaným roztokem lze pokrýt cibulové cibule s poškozenými šupinami nebo bez šupin, stejně jako česnekové hlavy pokryté šupinami.

Oloupaný česnek můžete skladovat v lahvích s rostlinným olejem. Takové máslo získá neobvyklou, příjemnou chuť a česnek vydrží celou zimu jako čerstvě utržený. Ve skleněných nádobách posypaných suchou moukou tak, aby na horní vrstvě česneku byla 2 cm vrstva mouky, se neloupaný česnek uchovává i po celou zimu.

Vaření

Ráno se muselo připravit všechno jídlo na celý den, protože kuchyně byla společným prostorem a člověk musel využít příležitosti.

Nejprve v 9 hodin ráno k snídani. vařená kaše z různých obilovin: rýže, pohanky, herkulesu, pšenice, prosa, která se jedla se zeleninovým salátem, který byl v té době k dispozici. K snídani jsem si často dělala omeletu ze dvou vajec se zeleninou. A ihned dejte řepu a mrkev vařit do hrnce. Zatímco jsem snídal a vařil večeři, zelenina byla hotová.

Pak jsem uvařila oběd a večeři. Zeleninu. brambory, cukety, lilek, cibuli, česnek. pečeme v troubě, nakrájenou na kousky a zabalenou do alobalu. Také pečená ryba nebo kuře, rovněž v alobalu. To vše se vařilo maximálně 30-35 minut. A když nastal ten správný čas, snědla jsem ho, aniž bych ho ohřívala.

Experiment s melouny

V září přišly melouny, chtěla jsem je jíst, a tak jsem se rozhodla udělat takový experiment. zkusit jíst celý den jen melounovou dužinu. Koupila jsem si 3 melouny o váze 4-5 kg. Ty se málokdy prodávají, většinou jsou obrovské, váží 8-10 kg, ale tolik jich nepotřebuji a nemám je kde skladovat. Musela jsem ho sníst během jednoho dne. Podařilo se mi je najít.

Takže ráno toho dne, kdy jsem se rozhodla jíst pouze meloun, jsem začala hned. K snídani, obědu, večeři i svačině byl meloun. Celý den jen meloun a voda. I když je v melounu hodně vody, bez vody ho jíst nemůžete. Snědla jsem tolik melounu, kolik jsem chtěla, protože jsem ho musela sníst celý během jednoho dne. Nakonec jsem samozřejmě snědl celý meloun, nebyl žádný hlad, jen zdravotní přínosy. Stejným způsobem jsem snědl i další dva melouny, ale na tři dny jsem si dal pauzu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS