Janome Decor Excel 5024

Tento stroj jsem si koupila jen pro domácí použití, nešiji profesionálně. Stroj se mi opravdu líbí, rychle pochopí pokyny, dobře zpracovává všechny typy látek, běží velmi rychle a hlavně tiše! Doporučujeme všem!

Je to můj oblíbený. )) Pracuje již 10 let. Šila všechny druhy materiálů od jemného šifonu až po kožešiny. Kdyby se s ním něco stalo (pracuje se na něm už 10 let, takže si bez rozmýšlení koupím ten samý. Spolehlivý dříč.

Neidentifikováno za 10 let. Časem se stal trochu hlučným, což se napravuje mazáním.

Kovové tělo, kvalitní šití, tichý provoz a mnoho dalšího!

Už je to půl roku, co ho používám! Dlouho jsem si vybíral podle recenzí na internetu, shromažďoval informace na fórech a konzultoval v obchodech, jedna věc je jasná, že výrobce Janome chválil nejvíce ze všech! Při výběru modelů se však doporučuje koupit drahou elektromechaniku než levný počítačový stroj. A je těžké s tím nesouhlasit, mechanika má výkonnější motor, je lépe vyrobená a váží o 3-4 kg více. Šiju hodně a pro mě bylo důležité koupit spolehlivý a ne rozmarný šicí stroj, teď jasně chápu, že vlastním takový model. Použijte jakoukoli látku, šití tylu je v pořádku, nebo třikrát přeloženou kůži, žádný problém (doporučuji použít přítlačnou patku s válečky, není součástí balení). A pokud jde o pleteniny, ani steh není špatný, ale se speciální patkou je dokonalý. Jedinou nevýhodou, kterou jsem zjistil, je špatné podsvícení, takže používám další lampu. Nikdy jsem si nekoupil žádný stroj, který jsem nikdy neměl tolik pozitivních emocí a radosti!! Doufám, že moje recenze bude užitečná pro mnohé, kteří hledají šicí stroj, a nemusíte trávit tolik času výběrem, jako já, neváhejte si koupit a budete překvapeni vysokou úrovní šití!

Stroj pracuje tiše, je dobře vybaven, šití na různých látkách je vynikající, automatické knoflíkové dírky jsou špičkové

ušít, knoflíkovou, dírku, stroji

Stroj r velmi slušný, může dělat mnoho věcí, žádné rozmarné, vysoce kvalitní konstrukce, mnoho nohou v ceně, je velmi pohodlné při práci s různými látkami. Běží téměř bezhlučně, můžete šít v noci, když děti spí. Mnoho nohou, pouze pro kůži s válečky dokupovala.

Skvěle se hodí na všechny typy látek, vynikající tovární nastavení, tichý provoz, 2 režimy rychlosti, vynikající kvalita šití, různé typy stehů a patek umožňují kvalitně provádět mnoho operací, vynikající výkon, pohotové nastavení, snadná práce.

Koupil jsem ho před 8 lety na doporučení skvělého mechanika a pracoval jsem s ním profesionálně 4-5 let. po celou zbývající dobu. pro sebe, ale také s velkým využitím. Koupila jsem si spoustu šicích patek (pro amatéry stačí ty, které se dodávají se strojem). Vhodné pro všechny typy látek od organzy a šifonu až po drapérii. Šije přehozy, šátky a lambrequiny, lehké oděvy a svrchní oblečení. Nikdy jsem svého rozhodnutí nelitoval! Tato recenze. Jen mé další vyznání lásky k mé Janome Decor Excel 5024!

Skvělý šicí stroj! Velmi se mi líbí) snadné použití, vysoká kvalita a spolehlivost. Rozmanitost funkcí a technických možností. Snadné použití. Vhodná cenová politika. Vidím jen klady! Navrhuji.

Velmi chytrý stroj s tipy na panelu při výběru požadovaného stehu.zobrazí délku stehu, šířku stehu a napětí nitě. Dobře a hladce ušije jakoukoli látku, bavlnu, streč, džínovinu v 6 vrstvách. Koupila jsem si další jehly na džínovinu a strečové látky. jak mi poradili v obchodě pro lepší práci s těmito látkami. Pedál se dvěma rychlostmi, plynule nastavitelný při každé rychlosti lehkým nebo silným sešlápnutím nohy. Pro tento model je na trhu k dispozici mnoho stehů. pro záhyby, vlečky, lemování různých šířek, podřezávání, prošívání, korálky, flitry, šití gumiček atd. д. Zahrnuje asi 10-12 nohou, ale ostatní. Osvětlená pracovní plocha. automaticky se zapne při zapnutí stroje. Snadno se navléká, jehla má speciální jehlu na navlékání. Ucho, kterým je nit zasunuta do jehly. Velmi praktické. Speciálním způsobem také automaticky zapíná knoflíkové dírky. Připevnění této patky ke knoflíkové dírce knoflíkové dírky nebo zvolte délku knoflíkové dírky podle potřeby! Zde je úplný popis stroje lze vidět na této stránce //www. asteroid. Charkov. ua/index. php? productID=445. Se strojem jsem 100% spokojená, vhodný pro začátečníky i zkušené švadleny pro domácí použití. Vyzvedl jsem si tento model prostřednictvím trhu yandex, i když to byla jen jedna recenze, možná kvůli ceně není příliš aktivní. Vždy si pečlivě přečtěte návod k použití a nebudete s ním mít žádné problémy.

jediná nevýhoda. Velká cívka nitě se do vřetena nevejde. přestávku pro něj. Cívku dávám blízko stroje.

Se svým novým strojem jsem velmi spokojená, můj předchozí stroj byl nenavíjecí model 142m. Ve srovnání s nimi jsou jako nebe a země. S tímto novým šicím strojem Janome je radost šít, je rychlý a pohodlný!

Kovový pedál.Navíječ cívek.plynulý pohyb.Velká sada nohou a jehel.Dobré pokyny s jasnými obrázky.Přítlačná patka může být pro těsné látky opravdu vysoko.

Prý nedělá hluk a děti u něj mohou spát. To není pravda. Vydává méně hluku než moderní model, ale ani kočka u něj nemůže spát. Velké cívky na stole nebo na podložce. Uvnitř stroje není mnoho místa. Je to velmi nepříjemné!Bez jehel a nožiček na kůži a kožešinu v ceně.

Se správnými jehlami, režimy a patkami se šije úžasně dobře. Vypadá slušně, plast není levný. Rozhodně stojí za ty peníze!Musela jsem si vybrat mezi průmyslovým a tímto, takže jsem si vybrala Janome. Průmyslová verze umožní větší rozsah výroby, ale budete šít buď lehké/střední látky, nebo střední/těžké látky. Tento model toho umí hodně, ale v rozumných mezích.Stojí za koupi, nenechte se zmást komentáři prodejců o údajném nedostatku servisu a dílů. Každá druhá švadlena má Janome, momentálně nabídka převyšuje poptávku a vše je v pořádku.

Stroj mám už rok. V mezidobí neměl žádné problémy. Kvalita stehů je perfektní. Pletenina se šije i nejběžnějšími jehlicemi 0 nebo 0 (které byly v dárkové sadě jehel). Všechny přítlačné patky dodané se sadou. Následně jsem mohl použít!

Výrobce

Stejně jako v jiných oborech i zde existují výrobci světové úrovně a výrobci, kteří nejsou dostatečně zastoupeni. Mezi nejznámější patří Janome, Elna, Jaguar, Pfaff, Brother, Singer, Bernina, Husqvarna. Výběr mezi předními výrobci je do značné míry dán osobními preferencemi, výběrem samotných strojů a jejich příslušenství v obchodě. Zvažte také dostupnost servisních středisek a náhradních dílů u stroje s velkým počtem najetých kilometrů, tento faktor začíná hrát významnou roli. Doporučená záruční doba pro šicí stroje a overlocky Brother. 12 měsíců, zatímco Janome nabízí záruku až 36 měsíců.

READ  Jak nastavit šev na šicím stroji

U méně známých výrobců to není tak jednoduché. Neznámá značka často stojí podstatně méně za stejnou sadu funkcí. Kromě zřejmého rizika horší kvality však můžete narazit na další úskalí: obtížné shánění dalších přítlačných patek a dílů příslušenství. Neznámí výrobci mají často poměrně exotické velikosti cívek nebo nástavců na jehly. Pokud se tedy rozhodnete ušetřit, nezapomeňte si zjistit, jaké příslušenství se k danému modelu hodí a zda si je budete moci pořídit bez potíží a nákladů.

Musíte také vzít v úvahu vnitřní fungování stroje. Základy spolehlivosti šicího stroje. Těleso z litého kovu, silný motor, materiály použité na raketoplán, kolejnice atdд. Stroje Janome, dokonce i ty nejzákladnější, mají uvnitř odlévaný rám, zatímco ne všechny modely Brazier se mohou pochlubit touto vlastností. Z hlediska výkonu motoru. Vše závisí na stroji. Doporučený výkon motoru pro elektromechanické stroje. 70 wattů, pro práci s počítačem. Nejméně 30 wattů. U strojů s méně výkonnými motory budete mít problémy se šitím těžkých i lehkých látek.

Moderní stroje jsou vybaveny standardní sadou příslušenství, mezi něž patří několik typů přítlačných patek. Bez ohledu na typ přítlačné patky, která je součástí standardní sady, ji lze doplnit řadou dalších položek zakoupených ve specializovaných obchodech. Látkové přítlačné patky jsou k dispozici od 3 do 5 v punčochách a lze je použít s různými typy látek.

Párátka často nejsou součástí standardní sady příslušenství, takže je nutné je dokoupit (

 • Šití knoflíkových dírek na látkách různé hustoty a struktury;
 • různé stehy v kůži, nubuku, semiši, syntetické tkanině;
 • šití lemů, slepé stehy, lemové stehy, klikaté stehy;
 • K šití pásky přes oči a zipů;
 • Ozdobte oblečení kamínky, korálky, flitry, gumičkami, lemováním, korálky, stuhami;
 • přišijte aplikace a knoflíky;
 • Pro quiltování nebo patchwork.

Pro výše uvedené úkoly se používají následující přítlačné patky (tabulka níže).

Různé druhy nohou Speciální funkce Účel
Všestranný K dispozici ve všech standardních sadách. Speciální drážka až do 7 mm pro klikaté šití Vhodné pro různé materiály a aplikace
Pro zataženo Nejsou k dispozici na všech standardních strojích, ale rozhodně jsou k dispozici na overlockových strojích Překrývání okrajů volných tkanin, plavek a koberců
Pro rovné šití Součástí standardní sady Pro jednostranné rovné šití. Aktuální pro švadleny hedvábí, saténu a šifonu
Pro cikcakové šití Součástí standardní sady nožiček pro většinu modelů Jenome 5519 Umí vytvářet rovné a klikaté stehy
Pro šití zipu Vhodné pro normální zip. Pro slepé šití budete potřebovat další přítlačnou patku Při šití běžných zipů lze patku pro automatickou knoflíkovou dírku vyměnit za univerzální patku
Pro tlačítka K dispozici samostatně Vhodné pro běžné a ozdobné knoflíky

Patka na knoflíkové dírky

Patka pro knoflíkové dírky slouží k šití knoflíkových dírek v místech, kde lze na oděv přišít knoflíky. Patka pro knoflíkovou dírku se od běžné patky pro knoflíkovou dírku liší tím, že umožňuje šití souvislého stehu. Šířka a délka knoflíkové dírky se nastavuje před šitím, ale v případě potřeby ji lze upravit i během šití. Stroj používá automatický i poloautomatický režim pro šití přetahovacích stehů. V některých případech však lze knoflíkové dírky šít ručně. Patka pro knoflíkové dírky usnadňuje šití knoflíkových dírek a šetří čas a námahu.

Vlastnosti různých metod knoflíkové dírky

Jak používat patku pro automatické knoflíkové dírky. Nejprve nastavte délku knoflíkové dírky vložením knoflíku do držáku knoflíkové dírky. Tato metoda je velmi praktická, protože knoflíková dírka má stejnou velikost jako knoflíková dírka. Má-li být knoflíková dírka se silnými knoflíky prošita, délka knoflíkové dírky se prodlouží. Nezapomeňte, že délka knoflíkové dírky a nástavec patky pro knoflíkovou dírku se mohou u jednotlivých strojů lišit. To platí zejména pro starší stroje. Například patku pro knoflíkovou dírku Brother nelze vždy kombinovat s automatickým šicím strojem s knoflíkovou dírkou, jako je „Racek“. Totéž platí pro patku od výrobce Singer. Vždy se proto podívejte do návodu k obsluze.

Automatické šití knoflíkových dírek pomáhá šetřit čas a námahu (

Základní kroky jsou následující. Vycentrujte patku knoflíkové dírky nad vyznačenou linii knoflíkové dírky. Dírka pro jehlu musí být na předním konci knoflíkové dírky. Šijte po jednom stehu.

ušít, knoflíkovou, dírku, stroji

U svislé knoflíkové dírky by měly být konce rovné. Při šití vodorovné knoflíkové dírky je jeden konec buď zaoblený, nebo ve tvaru klíčové dírky.

Vlastnosti poloautomatické patky pro knoflíkové dírky

Tato patka se od předchozího modelu liší tím, že má na levé straně část pro nastavení délky knoflíkové dírky. Před začátkem smyčky si na látce vyznačte délku a posuvné hradítko posuňte. Spodní značka na přítlačné patce musí být zarovnána se začátkem knoflíkové dírky na látce. Umístěte konce nití na levou stranu přítlačné patky.

Chcete-li vytvořit knoflíkovou dírku v poloautomatickém režimu, ušijte zpevňující stehy a prošijte levou stranu knoflíkové dírky. Šijte zpevňující stehy v horní části knoflíkové dírky (stačí stisknout paměťové tlačítko. zbytek udělá šicí stroj automaticky). Poté sešijte podél druhé strany. Na konci knoflíkové dírky opět zastavte a ušijte knoflíkovou dírku v poloautomatickém režimu.

A poloautomatický režim umožňuje dělat knoflíkové dírky pomocí šňůry. Do patky je vložena speciální šňůrka na knoflíkové dírky. Spusťte jehlu, prošijte boky knoflíkové dírky šňůrkou a ušijte zpevňující stehy. V posledním kroku se konce šňůry pevně zavážou. Jehlou s velkým očkem přesuňte šňůru na rubovou stranu, podložte ji zajišťovacími oky v rohu knoflíkové dírky a odstřihněte ji. Knoflíková dírka je pak dokončena.

Jak ušít knoflíkovou dírku na stroji

Jak používat patku na knoflíkové dírky pro vestavěnou knoflíkovou dírku. U modelu Janome 5200 lze patku pro knoflíkovou dírku použít k vytváření „vestavěných“ knoflíkových dírek. Když jsou běžné knoflíkové dírky dokončeny rovným stehem, knoflíkové dírky se šijí klikatým stehem a v rozích se šijí dlouhé zpevňující stehy.

Pro „vestavěné“ knoflíkové dírky se používají dva nebo čtyři kroky. První metoda zahrnuje jeden „vstupní“ steh, po kterém následují zpevňující stehy, „zpětný“ steh a řada křížových zpevňujících stehů. Ve druhé možnosti (čtyři kroky) můžete nastavit frekvenci stehů.

 • linka pro ořez smyčky musí být uprostřed patky a začátek pod jehlou. Spusťte přítlačnou patku a začněte šít. Vše pomalu, abyste nevynechali ani steh.
 • Vzor knoflíkové dírky by měl být mírně vlevo od středové linie. Po dokončení šití zvedněte jehlu, posuňte látku doleva, opět spusťte jehlu a zvedněte patku.
 • Poté se otočte o 180 stupňů. Posuňte jehlu doprava, ušijte steh a jehlu opět zvedněte. Ušijte dalších šest širokých zpevňujících stehů.
 • Ukončete steh jehlou směřující doleva. Poté látku znovu otočte o 180 stupňů.
 • Zvedněte jehlu, změňte šířku stehu. Šijte podél druhé strany knoflíkové dírky. Opět zvedneme jehlu a opět upleteme šest širokých zpevňujících ok.
 • Po dokončení stehu nitě pevně svažte a konce nití mezi vrstvami látky zamaskujte.

Tipy a triky

Před použitím jakékoli metody šití knoflíkové dírky je třeba šicí stroj nastavit. Práce s různými typy tkanin má svá specifika. Šití knoflíkových dírek ve vlně je snadné, protože stroj může látkou pohybovat v obou směrech. Při šití hedvábí, šifonu nebo saténu však může dojít k nedokonalostem, protože špatné hrabání může látku pod přítlačnou patkou svázat. Možná budete muset dokonce strávit čas opětovným prošíváním knoflíkové dírky. V takovém případě každý nový steh zanechá v látce díru, a pokud si chyby nevšimnete včas, může se stát, že materiál dokonce přetrhnete.

READ  Jak navíjet cívku na stroji Janome

Šifon a hedvábí jsou velmi choulostivé, takže musíme být opatrní při šití knoflíkových dírek (

Chcete-li stroj nastavit, nejprve nastavte napětí jehly. Vždy nastavte výšku latě (pokud je nastavitelná). Poté zkontrolujte napnutí přítlačné patky. Čím nižší je tlak, tím méně se materiál pod přítlačnou patkou pohybuje. Nejlépe je pracovat v těsné blízkosti přítlačné patky. Hroty však nemusí být vysoko. To platí zejména při šití jemných látek (šifon, hedvábí), protože hrozí riziko prodření látky.

Použijte páčku na přítlačné patce, která automaticky přepne režim knoflíkové dírky. Teprve po provedení všech výše uvedených postupů můžete šít přímo na knoflíkové dírky.

Další informace o technikách knoflíkové dírky najdete v následujícím videu.

 • Standardní nebo klikatá šicí patka
 • Zipová patka
 • Patka pro slepý steh
 • Overlocková patka
 • Šňůrová patka
 • Patka pro šikmou vazbu
 • Patka na knoflíkové dírky
 • Patka pro slepý steh

Obvykle je nit v stehu dole zapošitá, což je často způsobeno nízkým napětím horní nitě. Knoflíkové dírky se tvoří dole a spodní nit se zdá být smyčková. Ve skutečnosti je to horní vlákno, které smyčkuje, a pokud zvýšíte jeho napětí, tato vada většinou zmizí.

Jak vytvořit knoflíkovou dírku na šicím stroji. Šití knoflíkových dírek. Jak vytvořit knoflíkovou dírku pomocí šicího stroje? Pokyny. Fotografie od

Pokud si myslíte, že výroba knoflíkových dírek na šicím stroji je složitý a časově náročný proces, spěcháme vám sdělit, že vaše obavy jsou neopodstatněné, protože se jedná o velmi rychlý a snadný postup, který zvládne i začátečník! Postupujte podle tohoto bezplatného návodu s fotografiemi a naučte se, jak rychle vytvořit knoflíkovou dírku na šicím stroji.

Doporučujeme vám, abyste si zkusili udělat několik zkušebních knoflíkových dírek na malých kouscích látky, než se pustíte do šatníku, který hodláte v budoucnu nosit.

Poznámka: V příkladu je použit šicí stroj Janome Jem Gold, takže tyto pokyny jsou napsány speciálně pro tento model. Postup je však velmi podobný a knoflíková dírka se na různých strojích dělá stejným způsobem. Informace o konkrétním šicím stroji naleznete v příručce k vašemu šicímu stroji.

Nasaďte patku na knoflíkové dírky (pokud ji nemáte, navštivte obchod se šicími stroji nebo si ji kupte online).

Vložte horní a dolní nit (v lekci je použita černá nit v cívce a bílá nit nahoře, aby čtenář lépe poznal, která je která).

Krejčovskou křídou nebo tužkou si na látku vyznačte místo budoucí knoflíkové dírky. Mnoho vzorů má tyto značky již zhotovené, ale snadno si je můžete udělat sami. Jednoduše vytvořte jednu svislou a dvě vodorovné čárky ve tvaru anglického písmene I stejné výšky jako tlačítko, které chcete použít.

Nastavte stroj na správný steh pro knoflíkovou dírku 1 (značky na jiných strojích se mohou lišit, například na stroji Minerva budou vypadat stejně jako samotná knoflíková dírka). Stejnou značku umístěte na kolečko pro nastavení délky stehu. Šířka je na vás.

Posuvník tlapky vytáhněte dopředu, abyste měli více místa, než je vyznačeno tužkou. Umístěte látku pod jehlovou patku těsně nad levý horní roh značky a spusťte patku. Ručním otáčením kolečka můžete umístit jehlu přímo do požadované polohy.

Šijte až na konec označeného písmene (vznikne klikatý steh).

Jakmile jehla dosáhne horního bodu, přepněte stroj na úroveň 4/2.

V tomto místě ušijte 5 stehů. Tím se dokončí spodní část knoflíkové dírky.

Poté opět změňte nastavení stehů na „3“.

Poté v nastavení stehů změňte zpět na 4/2 a ušijte 5 stehů pro zajištění horní části knoflíkové dírky.

Zvedněte přítlačnou patku a vytáhněte látku ze stroje.

Nyní, když máme hlavní steh, musíme vystřihnout střed. Za tímto účelem otočte látku na rubovou stranu a jehlou vytáhněte horní nit zpět. Svažte nitě k sobě a odstřihněte jejich konce.

Otočte látku zpět na přední stranu. Připněte horní část smyčky špendlíkem, jak je znázorněno na fotografii.

Vložte ostrý hrot šicí tyčinky do spodní části knoflíkové dírky. Dbejte na to, abyste nepoškodili stehy. Udělejte si správnou délku střihu.

Janome JQ 2515S moderní šicí stroj recenze a recenze

Dnešní recenzi a testovací jízdu začneme novým elektromechanickým šicím strojem Janome JQ 2515S.

Tento šicí stroj se vyznačuje vysokou spolehlivostí a snadnou obsluhou. Vertikální kyvadlová doprava získala miliony pozitivních ohlasů. Optimální sada operací. 15 ks. Pomůže vám ponořit se do atmosféry kreativity a designu. Ovládací knoflíky jsou umístěny na přední straně těla, což velmi usnadňuje přepínání a nastavování operací. Smyčka v poloautomatickém režimu. Rovné prádlo, standardní. Rovný steh ve středové a levé poloze jehly zlepší tvůrčí proces. Overlockové stehy jsou ideální pro šití jednoduchých látek, úpletů a háčkování. Slepé prošívání pomůže při zpracování vašeho mistrovského díla.

Rychlovýměnný systém na kovovém držáku přítlačné patky umožňuje šetřit čas při šití, zatímco dvojitý zdvih přítlačné patky umožňuje šití silnějších látek.

Výkonný motor zajišťuje vysoce kvalitní tvorbu stehů při 700 stranách za minutu pro lehké, středně těžké, těžké a velmi těžké tkaniny. Stejně jako u ostatních modelů Janome. Je vybaven vnitřním kovovým rámem, spolehlivým a odolným.

Odnímatelná konzola na ruce umožňuje pohodlné šití. Totéž lze říci o podsvícení LED, které je dostatečně jasné, aby osvětlilo pracovní plochu bez ztráty výkonu.

Roztomilý design stroje se líbí malým i velkým.

Tradičně začneme testovat.Vybalení stroje a prohlídka šicí soupravy.

Materiály a nástroje:

Nejlepší je také pořídit si zkušební kus látky na procvičování. Látka musí mít stejnou hustotu jako látka, kterou použijete na celý oděv. Kromě toho je třeba látku přeložit tolikrát, kolik vrstev má připravovaný kus (v nápletu košile nebo pásu kalhot).

Jak navléknout nit do šicího stroje

Nasuňte cívku nitě na cívku hlavní nitě, což je největší cívka (na horní straně pouzdra šicího stroje). Cívka by měla být nastavena tak, aby se nit odvíjela proti směru hodinových ručiček a vycházela zpoza cívky (při pohledu zepředu).

ušít, knoflíkovou, dírku, stroji

Zavěste nit na napínací kotouč (umístěný přibližně nad jehlou), pak protáhněte konec nitě otvorem v cívce a navinujte několik smyček na hřídel cívky.

Nasaďte cívku na malý navíjecí kolík. Posuňte tento kolík doprava nebo posuňte vedle něj umístěnou západku doleva (pokud je tam). Pokud je vše provedeno správně, měli byste slyšet slabé cvaknutí. Poté jemně sešlápněte pedál stroje nebo tlačítko navíjení (pokud je k dispozici). Po navinutí dostatečného množství nitě zastavte, odstraňte nit ze špendlíku a odstřihněte ji nůžkami.

Tip. Před navlékáním nitě do šicího stroje si nezapomeňte přečíst návod k použití (na stroji může být umístěn malý diagram, který postupně znázorňuje jednotlivé kroky).

Pokračujte v navlékání horní nitě. Zopakujte kroky z kroku 1. Vytáhněte nit z cívky skrz vodítko nitě (za vodítko nitě, ne před něj)!) a snížit závit. Poté zahákněte nit za napínač nitě, který se nachází na přední straně těla, blíže ke dnu, a zvedněte nit, čímž ji zajistíte na druhém podavači nitě (může být znázorněn jako drážka). Provlékněte nit jehelním hrotem (chapačem nebo otvorem na navlékači jehly), spusťte ji, zachyťte ji v jehelním hrotu nad jehlou a provlékněte ji očkem jehly šicího stroje. Vytáhněte ocásek nitě (asi 10 cm) a zafixujte ho prostrčením štěrbinou v přední části patky.

READ  Jak šít na šicím stroji singer

Poslední fází přípravy, po které můžete začít šít na jakémkoli stroji Janome, je navlékání spodní nitě. Otevřete víko chapače (obvykle se nachází na plošině šicího stroje před jehlou nebo na boku). Odviňte 10 cm dlouhý chvost nitě a navlékněte cívku do chapače, jak je znázorněno na obrázku na obalu chapače. Zavřete víko a pokračujte ve vytahování spodní nitě. Jednou rukou otáčejte setrvačníkem směrem k sobě a druhou rukou přidržujte horní závit. Otáčejte ručním kolečkem, dokud horní nit neprotáhne smyčku spodní nitě. Poté smyčku opatrně rukou vytáhněte a obě nitě veďte dozadu (za přítlačnou patku).

Šití knoflíkových dírek.

Ještě jednou, milí nadšenci šití, milla-sidelnikova blog.com. Dobrý den,!

Spona je nejdůležitějším prvkem každého modelu. Mně osobně se líbí zejména spona. A když je čas dělat knoflíkové dírky, vždycky jsem vnitřně napjatá. A bude to tentokrát fungovat? A přestože jsem za svůj život udělal nespočet takových smyček a pokaždé stále pochybuji, zda budou úhledné, zda nebudou křivé jako v přísloví „Jedno oko na Kavkaze a druhé v Arzamasu“, tak jsem se rozhodl, že se mi to podaří

Dnešní příspěvek se bude týkat toho, jak na stroji vyrobit smyčku s rozparky.

Je to dobré v šicích továrnách, vložíte to do stroje a „zzip, zzip, zzip, zzip, zzip, zzip“.

Výrobci moderních šicích strojů dali nadšencům do šití fantastický dárek, když nám dali možnost dělat na šicích strojích knoflíkové dírky s drážkou.

Je příjemné, když máte domácí šicí stroj. šicí stroj Mezi stehy je k dispozici funkce automatické nebo poloautomatické knoflíkové dírky. Tím zajistíte, že vaše dílo bude dokončeno zcela profesionálně.

Různé stroje od různých výrobců mohou vytvářet různé knoflíkové dírky. Například tyto knoflíkové dírky: 1) smyčka s křížkem (smyčka pro krásné elastické látky (ozdobná smyčka)); 2) zaoblená smyčka s podélným přichycením (smyčka pro košile, halenky a jakékoli jiné oděvy; 3) ozdobná smyčka (ozdobná smyčka pro košile, halenky a jakékoli jiné oděvy).

Čím více typů knoflíkových dírek váš šicí stroj umí, tím větší kreativitu máte k dispozici.

Ze všech stehů, které mohou moderní šicí stroje vyrábět, jsou nejběžnější: 1) plátěné knoflíkové dírky na halenky, košile, prádlo a 2) očka na saka, svrchní oděvy nebo kalhoty.

Zhotovení těchto typů knoflíkových dírek není problém, pokud máte k dispozici návod ke stroji.

Ale i když váš šicí stroj takovými funkcemi neoplývá, stačí, když bude mít jen klikatý steh, lze také vytvořit režný steh.

Jak vytvořit knoflíkové dírky na domácím šicím stroji v ručním režimu?

Abyste zjistili, kam umístit knoflíkovou dírku, je nutné dodržovat několik jednoduchých pravidel.

How to Sew a Buttonhole Using The Automatic Buttonhole Janome ‚R‘ Foot

 • U dámských modelů musí být knoflíkové dírky umístěny na pravé straně lemu (pokud je knoflíková dírka na přední straně).
 • Svislé knoflíkové dírky umístěte přesně podél vláken. Vodorovně podél útkové příze (kolmo na středovou linii pruhu). 1/3 délky knoflíkové dírky přesahuje linii středního pruhu až k okraji knoflíkové dírky, 2/3 přesahují linii středního pruhu až k bočnímu švu.
 • První (horní) knoflíkovou dírku umístěte do vzdálenosti rovnající se průměru knoflíku od výstřihu.
 • Nezapomeňte počítat tak, aby byla knoflíková dírka na linii hrudníku.
 • Vzdálenost mezi knoflíkovými dírkami závisí na velikosti a počtu knoflíků (podle modelu).
 • Rozhodněte se, jaké budou knoflíkové dírky:
 • Délka knoflíkových dírek.
 • Šířka knoflíkových dírek.
 • Hustota knoflíkových dírek.

Všechny tyto hodnoty závisí na velikosti a tvaru knoflíků a také na struktuře látky, se kterou pracujeme. Experimentováním určete délku, šířku a hustotu knoflíkových dírek.

No a jsme u toho, vše jsme zvážili, označili jsme, určili jsme LOA smyčky, nyní přistoupíme přímo k výrobě knoflíkové dírky pro knoflík.

Na čáře mezi oběma značkami (délka knoflíkové dírky) bude štěrbina (vstup do knoflíku). Podél linie střihu ponechte 1 1,5 mm široký pruh a umístěte jehlu do rohu mezi středovou linii knoflíkové dírky a plánovanou část (na pravé straně).

Šití klikatým stehem. Šijte až k další příčce a zastavte se v pravém rohu.

Zvětšete šířku klikatého stehu, aniž byste změnili hustotu stehů, a vytvořte první knoflíkovou dírku. Šířka příchytky se rovná šířce dvou stran knoflíkové dírky 1-1,5 mm.

Dokončíme přichycení, jehlu necháme v levém dolním rohu (nezapomeňte, že jsme se otočili o 180⁰). Zastavte a znovu změňte šířku klikatého stehu na předchozí šířku, aniž byste změnili jeho hustotu. Prošijte levou stranu knoflíkové dírky a nechte jehlu v látce v krajním levém bodě.

Opět změníme šířku klikatého stehu, aniž bychom měnili jeho hustotu, a vytvoříme smyčkový příplet podobný předchozímu. Zastavte se v pravém dolním rohu.

Pro zajištění knoflíkové dírky stehy můžete vzít konce stehu na špatné straně, a tam vázání a ořezávání zbytečné, nebo nulování všech velikostí „tanec“ na místě s jehlou.

Zbývá otevřít „dvířka“ pro knoflíkovou dírku, vystřihnout knoflíkovou dírku. Samozřejmě, pokud máte pro takové případy speciální otvírák na nože, pak není o čem mluvit. Pokud ne, ustřihněte smyčku malými ostrými nůžkami, ostřím, skalpelem (ano, i na to můžete použít skalpel), podložením materiálu něčím tvrdým, kartonem, pravítkem, prknem atd.п., aby nedošlo k poškození stolu. A aby se nepoškodila knoflíková dírka, zapíchnou se před ni špendlíky.

И. Několik slov o tom, jakou stranou je nejvhodnější začít knoflíkovou dírku, zda pravou nebo levou (u svislých knoflíkových dírek).

Je lepší začít shora dolů (na části, na které děláte knoflíkovou dírku), bez ohledu na to, zda vlevo nebo vpravo od budoucího vstupu (řezu) do knoflíkové dírky. Tímto způsobem totiž začnete procházet podél okraje knoflíkové dírky dolů a celý díl, rukávy, záda, levou boční polici, límec atd.д. je vlevo od stroje a můžete kontrolovat situaci. nic vám nestojí v cestě. Klikatý steh, tedy strana knoflíkové dírky, by měl být plošší.

Po otočení o 180 stupňů již budete mít referenční bod, cestu, po které byste se měli vrátit nahoru. A celý kus, který je nyní na pravé straně stroje, již nebude překážet při šití (tvorbě knoflíkových dírek).

Tlačítka šijte podél středové linie předního dílu a dávejte pozor na knoflíkové dírky.

Co se zdá být tak obtížné na výrobě rozříznuté knoflíkové dírky? Ano, dokonce věnovat jeho výrobě celý článek. Knoflíkové dírky však mohou podle toho, jak k jejich výrobě přistupujeme, výrobek buď zkrášlit, nebo nenapravitelně zničit. Myslím, že taková publikace nebude zbytečná k doplnění pokladničky znalostí milovníků šití.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS