Chladnička v interiéru kuchyně. kam ji umístit

Těžko si představit byt bez kuchyně a nemožné si představit kuchyň bez lednice. Při nákupu tohoto velkoformátového předmětu je však vhodné předem rozhodnout, kde bude instalován a jaké rozměry budou pro zvolené místo vhodné. Jak zařídit, aby lednice v kuchyni vypadala bezproblémově? Nebo si můžete vybrat kuchyň s vestavěnou lednicí? V tomto článku se budeme zabývat všemi možnostmi umístění.

Chladnička je funkční součástí interiéru kuchyně.

Správné umístění chladničky

Důležité informace o instalaci chladničky! Ať už máte jakýkoli typ kuchyně, je důležité vzít v úvahu pravidla instalace.

Jde o ochranu chladničky a zajištění její dlouhé životnosti, pokud se budete řídit radami, které jí dáváte. Koneckonců byste měli souhlasit s tím, že to není položka, kterou kupujeme každý rok.

Při montáži chladničky s mrazničkou je třeba zvážit řadu faktorů:

  • 1. Chlazením potravin se uvolňuje teplo. Vzdálenost spotřebiče od stěny by měla být alespoň 10 cm. Stěna by navíc neměla být teplá, aby nedocházelo ke zbytečnému zahřívání. Pokud měly starší modely zadní ventilaci. t.е. toto pravidlo platilo pro umístění na zadní stěně, moderní chladničky mají boční stěny s ventilací, což instalaci značně usnadňuje.
  • 2. Z výše uvedeného důvodu byste neměli chladničku umísťovat do blízkosti topných těles, jako jsou plynové sporáky, trouby nebo radiátory. Doporučená optimální vzdálenost je 50 cm. Důležité je také zabránit přehřátí skříně. nevystavujte chladničku přímému slunečnímu záření. To platí zejména v případě, že je vaše kuchyně prosluněná.
  • 3. Chladnička má větší volnost pohybu než plynová varná deska nebo dřez. protože je připojen pouze do elektrické zásuvky. I zde však existují určité nuance:
  • V ideálním případě by mělo být připojení provedeno přímo bez jakýchkoli nástavců nebo adaptérů;
  • kabel chladničky není obvykle tak dlouhý, takže zásuvka by měla být blízko;
  • zásuvky by měly být umístěny mimo dřez a sporák;
  • možnost uzemnění je vítaným prvkem.
READ  Lze zvlhčovač umístit na podlahu?

Chladnička musí být umístěna na rovné podlaze, jinak bude vydávat hluk nebo bude špatně fungovat.

Udržování bezpečné vzdálenosti

Mluvíme o chladničkách, které nejsou zabudované v nábytku. Tyto spotřebiče potřebují vlastní „osobní prostor“, který je ochrání před přehřátím.

Velikost mezer závisí na modelu spotřebiče: pokud je vzadu radiátor, musí být vzdálenost od stěny alespoň 10 cm. Pokud není k dispozici radiátor, postačí prostor 2 cm na všech stranách.

„Pracovní trojúhelník

Nejvhodnější rozmístění spotřebičů v prostoru kuchyně se doporučuje podle jednoduchého vzorce pracovního trojúhelníku. jídlo, mytí, vaření.

Použití tohoto pořadí umístění spotřebičů pomůže vyhnout se zbytečné námaze při vaření.

Ale i v malých místnostech je možné jednoduché, lineární uspořádání díky tomu, že pracovní plochy nejsou od sebe vzdáleny.

Přesto je umístění chladničky v kuchyni podle pravidla trojúhelníku a vyhnutí se překážkám, jako je jídelní stůl, stále pohodlnější variantou.

Vezměte prosím na vědomí!

Optimální vzdálenost mezi pracovními plochami je 0,6 až 1,2 m. V opačném případě dochází ke zbytečnému pohybu.

Bílá lednice v kuchyni

Klasická kuchyně s klasickým dekorem by měla obsahovat tradiční bílé spotřebiče. Odlišná barva může narušit designovou kompozici celé místnosti a zbavit ji harmonie a jednoty.

To by se hodilo i do klasického interiéru, kde převládá bílá barva

Bílá chladnička je vhodná do moderních interiérů, kde převládají bílé barvy, jako je barva čel nebo stěn.

Bílá chladnička s mrazničkou je ideální pro kuchyně s převažujícími světlými barvami

Bílá lednice v kuchyni s bílým interiérem

Můžete na balkon umístit objemný spotřebič??

Bohužel to mohou dělat pouze obyvatelé jižní části země, kde teploty neklesají pod 10 °C. Chladnička se také bojí vysokých teplot. pokud se často přehřívá na slunci nad 30 °C, selže i po půl roce.

Skladování na balkoně je vhodné pouze pro obyvatele jižních oblastí

Chlad zvládnou pouze modely ve speciální klimatické třídě. O něco méně náročné jsou spotřebiče No Frost. I v těchto případech byste však měli balkon izolovat a chránit ho před škodlivými účinky vlhkosti větracími otvory. V blízkosti zařízení musí být žaluzie nebo závěsy, aby se zabránilo přímému slunečnímu záření.

READ  Co dát do lednice, abyste se zbavili zápachu

V posledních letech se balkony nebo lodžie často zateplují a propojují s obývacími pokoji nebo kuchyní. Tímto způsobem se výrazně zvětšuje dostupný prostor.

umístit, lednici, kuchyně

Upozorňujeme, že ústřední vytápění balkonů a lodžií je přísně zakázáno. Jakmile údržbářská firma zjistí tento vývoj, okamžitě vás donutí radiátory odstranit. Pokud se rozhodnete spojit kuchyň s lodžií, budete muset lodžii vytápět elektřinou s mnohem vyššími náklady.

Pokud chcete, aby vaše chladnička vydržela déle, je nutné vysát nebo vypláchnout mřížku na zadní straně chladničky (alespoň jednou ročně). Spotřebuje také méně elektřiny.

A konečně: Feng Shui vs!

Pro předkrm nevýhod. zde je prohlášení Feng Shui. Lednice je z nějakého důvodu objektem představujícím prvek vody. A tady je sporák. je oheň. A tyto dvě věci se neslučují, vytvářejí ve vašem domě negativní auru, tlumí klima v bytě a způsobují rušivé výkyvy.

Takže pokud se u vás doma strhne hádka Důvodem je to, že jste při navrhování nepomysleli na umístění lednice vedle sporáku.

Ergonomie kuchyně

Chladnička v malé kuchyni je mnohostranný úkol. Dveře by se měly otevírat úplně, aniž by překážely prostředí nebo zásuvkám, např. Najdete zde také některé dispozice, kde je lednice umístěna v jiné místnosti. A to vše kvůli pohodlí na malém prostoru.

V kuchyních s vestavěnou chladničkou je to jednodušší, protože již není nutné brát v úvahu tloušťku otevíracích dvířek a jejich úhel. technologická mezera je již předem vypočítána při navrhování celé skříňky. Pracovní deska je také umístěna v blízkosti skříňky. velmi užitečné, zejména když máte plné ruce práce a nemáte kam odložit potraviny.

Chladnička do malé kuchyně

Umístěte jej na malou plochu (asi 7 m2). m) kuchyňské linky, spotřebiče a jídelní kout. to není snadný úkol. A nechcete mít vše jen na dosah, ale také vytvořit útulnou atmosféru. Proto potřebujete vědět, jak umístit chladničku v malé kuchyni. Ideálním řešením je prostá instalace spotřebičů správné velikosti.

READ  Proč se lednice v horku dlouho nevypíná?..

Umístění chladničky pod dřevo v kuchyni

Štíhlé modely

Chladicí zařízení o šířce 45 až 55 cm jsou určena speciálně pro malé byty. Obvykle je snížení jednoho rozměru kompenzováno zvýšením druhého. Proto jsou tyto modely k dispozici ve výškách 1,5-1,85 m. Můžete zvážit i tenčí model, ale tyto typy jsou konstruovány bez mrazáku, takže musíte mrazicí prostor instalovat zvlášť.

Malé rozměry neubírají na pohodlí. vnitřní prostor je naplněn řadou přihrádek. Díky jejich neobvyklému uspořádání je snadné umístit širokou škálu produktů.

Umístění malé chladničky v kuchyni

Neobvyklé spotřebiče

Oddělení chladničky a mrazničky je dobrý nápad. Jak umístit tyto chladničky do malé kuchyně? Pokud nemáte mnoho místa, můžete ji umístit pod pracovní desku. Malou jednotku lze nainstalovat do výklenku v libovolné výšce. Další možností je umístit chladničku nad zásuvku nebo pračku.

Umístění červené lednice v kuchyni

Neobvyklé umístění lednice ve výklenku

Vestavné modely jsou skryté za nábytkovými čely, což ocení skuteční estéti. Důležitým požadavkem je, aby velikost výklenku byla přiměřená. Proto je vhodné objednat nábytek až po zakoupení spotřebičů.

Prostorově úsporné chladničky

Tento typ zařízení se nejčastěji používá v malých kuchyních. Kompaktní modely s hloubkou 40-45 cm se dobře hodí do kompaktních prostor. Řeší problém, jak umístit lednici v kuchyni. Obvykle jednodveřové modely s výškou do 1,5 m, s mrazicím prostorem umístěným nahoře. Objem takového zařízení je velmi skromný, je vhodný pro jednu osobu nebo mladou rodinu.

Vestavná lednice v lesklé kuchyni

Vestavná kovová chladnička v malé kuchyni

Při hledání místa v kuchyni pro chladničku je důležité, aby se hladce vešla do interiéru a neztratila volnost pohybu a pohodlný přístup k technologii.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS