Styling jednou rukou: co je to bradlo?

Jsme si jisti, že i přes zdánlivou náročnost stojí za to naučit se česat vlasy módně nedbale a superpřirozeně. Jak si tedy vybrat profesionální kartáč na vlasy a naučit se ho používat?? Valeria Mukhamedova, stylistka Wella Professionals a System Professional, školitelka ve studiu Wella International, nám pomohla pochopit složitosti stylingu.

Kartáčování je stylingová metoda, při níž se používá fén a kulatý kartáč s otvory, které zabraňují přehřátí vlasů. Existuje mnoho různých typů kartáčků: keramické nebo hliníkové, s přírodními nebo syntetickými štětinami a tepelné kartáčky.

Jak správně fénovat a upravovat vlasy

Na přirozené fénování často není dostatek času ani trpělivosti. Pak je pro vás fénování a styling rozhodně vhodnou volbou. Je to rychlé, efektivní a snadné. Může také pomoci dodat vlasům objem, takže je můžete upravit zvláštním způsobem. Abyste byli s výsledkem spokojeni, je důležité dodržovat několik jednoduchých pravidel pro správný domácí styling vlasů pomocí fénu:

  Snažte se, aby vzdálenost mezi vlasem a vlasem byla alespoň 15 cm;

Úprava vlasů fénem je často nutná pro vytvoření objemu u kořínků. Začněte rozčesávat vlasy hrubým hřebenem s řídkými zuby. Poté prameny vlasů po celé délce lehce vysušte, abyste omezili jejich krepatění. Poté zakloňte hlavu a vysušte vlasy až ke kořínkům hřebenem nebo prsty. Na vlasy je dobré použít lak na vlasy. Je to poměrně jednoduché, takže si můžete snadno upravit vlasy v pohodlí domova.

Jak správně upravovat krátké vlasy?

Obecně platí, že doporučení pro sušení a úpravu vlasů různých délek jsou stejná. Stále však existují určité nuance.

Jak správně vyfoukat krátké vlasy

Krátké vlasy začněte sušit na temeni, postupujte směrem ke spánkům a zadní části hlavy a buď je natáčejte kroužkovým hřebenem, nebo je zvedejte rukama. Pokud máte třásně, použijte nejprve kartáč a poté vlasy vyfénujte.

Správný způsob úpravy středně dlouhých vlasů

Styling středně dlouhých vlasů není žádným tajemstvím a mnoho technik fénování dlouhých vlasů platí i pro středně dlouhé vlasy. Neměli byste vlasy rozdělit hřebenem na malé prameny a pak každý z nich vytáhnout nahoru a natočit na pružinový hřeben? V tomto případě by se vlasy měly sušit pouze vlažným vzduchem při střední rychlosti. Styling vlasů lze chránit lakem na vlasy nebo fénem se studeným vzduchem, který zajistí delší efekt.

Jak správně upravit dlouhé vlasy

Tímto způsobem můžete snadno vytvořit delší vlasy. Nezapomeňte oddělit prameny vlasů a snažte se, aby jich nebylo ani příliš mnoho, ani příliš málo. Každou z nich vytáhněte nahoru a natočte ji kulmou. Stejně jako u středně dlouhých vlasů nepoužívejte horký vzduch, ale pouze teplý. Začněte u kořínků a postupujte ke konečkům. Vyfénujte kadeře fénem na střední rychlost a jemně je natočte.

READ  Jak zvýšit tlak v kotli Whisman

Budete potřebovat:

Foto 1-5: Po sprchování vysušte vlasy ručníkem, abyste odstranili přebytečnou vlhkost, a poté použijte výše uvedené produkty. Pro objemný účes naneste pěnu (já mám ráda středně tužící pěnu SachaJuan) na celé vlasy od kořínků ke konečkům. Na závěr použijte lak na vlasy pro zvětšení objemu (já mám ráda Oribe Maximista sprej pro zhuštění vlasů), který naneste ke kořínkům i na konečky. arganový olej na ochranu před poškozením. Naneste arganový olej na celou délku vlasů pod úrovní brady.

Foto 6: Po nanesení všech produktů vlasy vysušte nahrubo, ale ještě je neupravujte. „Hrubým“ myslím ruční sušení bez hřebenu. (Nemá smysl snažit se upravit vlasy, když jsou ještě mokré.). Vlasy by měly být vlhké až suché, nikoli mokré až vlhké, aby držely tvar. V této fázi tedy nemá smysl ztrácet čas a energii; příliš vysušené vlasy mohou ztratit hodně ze svého objemu.) Vlasy fénujte, dokud nejsou téměř z 80 % suché, takže nemá smysl se je snažit tvarovat, dokud jsou mokré. Pozornost věnujte kořínkům: při sušení u kořínků by měly být vlasy vytaženy směrem nahoru. Chcete objemný styling, ne jen plochý na hlavě.

Foto 7: Nyní rozdělte vlasy na průhledné části. Neměly by být příliš hrubé ani zamotané. Neměly by být širší než šířka hřebenu a silnější než hloubka jeho štětin. Udělejte si uzel z vlasů, kromě zadní části.

Foto 8-9: Začněte s úpravou vlasů od zadní části hlavy pomocí kvalitního profesionálního fénu se soustřednou tryskou. STRETCH. Nejdůležitější věcí, kterou je třeba při fénování vlasů zohlednit, je dosáhnout skutečně hladkého účesu. Začněte u kořínků a otočte hřeben o jednu celou otáčku. Když používám hřeben poprvé, nejdu rovnou ke konečkům. Začínám u kořínků, pak uprostřed a nakonec na samém konci. (To znamená, že pokud jsem například oddělil část vlasů, se kterou budu pracovat, nejprve vyfoukám kořínky hřebenem a pak je vyfoukám. střední část vlasů a pak. tipy.) Když si vlasy protahuju, vždycky je tahám směrem nahoru. Tím získáte ohyb a objem. Pokud vlasy vedete směrem dolů, ztratí se jejich objem a křivka.

Obrázek 10: Dále si v podstatě upravuji vlasy nahoru a dolů po celém obvodu hlavy. Nejprve úplně dole a pak. O patro výš, pak. Další úroveň a tak dále.

upravit, vlasy, pomocí, fénu, hřebenu

Foto 11-12: Když se dostanu k horní části hlavy, nechám horní polovinu hlavy a vlasy kolem čela neupravené. Tedy oblast vlasů ve tvaru písmene U. V této fázi se musíte opravdu zaměřit na objem: horní vlasy by měly být nejvíce tvarované, takže se ujistěte, že je při fénování směrem nahoru protahujete.

Foto 13: Když jsou všechny vlasy suché, zabalte každou část horních vlasů na hřeben směrem od obličeje a vysušte je studeným vzduchem, dokud nejsou chladné. Vlasy velmi jemně rozčesejte na hřebenu, aniž byste je tahali, abyste je ještě více ohnuli.

READ  Co se stane, když si vlasy nevysušíte?

Obrázek 14: Pokud nemáte třásně, vyfénujte si všechny vlasy nahoru a dozadu a po úplném uschnutí je rozdělte tam, kde chcete. Pokud vlasy rozdělíte ještě za mokra, účes ztratí na objemu a navíc budete muset chodit s rozdělením přesně tam, kam jste ho dali. UPOZORNĚNÍ: pokud máte třásně, je třeba je oddělit od zbytku vlasů, než je vysušíte nahrubo bez stylingu. Pokud si vyfoukáte třásně a přitom je tlačíte nahoru, šíleně se vám zamotají. Jednoduše ji vyčešte kartáčem směrem dolů a nejprve ji vysušte.

Není konečný výsledek krásný?? Ráda bych nosila vlasy upravené každý den. Moc ti děkuji, Reagane!

Styling pro střední účesy

Podle statistik má většina žen středně dlouhé vlasy a nejčastěji používaným nástrojem pro jejich úpravu je fén. Snadno s ním dosáhnete skvěle vypadajících, přirozeně působících pramenů, které dodají každému účesu krásný vzhled. Při vytváření kudrnatého nebo hladkého tvaru se používají další produkty: fixační lak, kulatý hřeben, natáčky, různé nástavce a ochranné produkty (balzámy, spreje, krémy).

Návod krok za krokem, jak upravit středně dlouhé vlasy:

 • Základním předpokladem pro krásný styling je střih od profesionála. Čím správněji jsou prameny nastříhány, tím snadněji se modelují.
 • Opláchněte vlasy a dodejte jim přirozený vzhled.
 • Pro jemné prameny použijte nejnižší stupeň ohřevu, protože horký vzduch je snadno poškodí.
 • Fén držte ve vzdálenosti nejméně 10 cm od hlavy.
 • Vlasy zbytečně nefénujte, aby nebyly matné nebo suché.
 • Nastříkejte vlasy sprejem, který chrání prameny před statickou elektřinou.
 • Rozdělte vlasy na menší části, počínaje zátylkem.
 • Při sušení nasaďte konečky vlasů na kulatý kartáč.
 • Vyfénujte vlasy nahoře, aby byly lesklé.
 • Na celou délku vysušeného pramene naneste kondicionér.

Přesun ke koruně

Zopakujte postup sušení vlasů od předchozího bodu a postupujte s prameny kolem temene. Natočte vlasy na kulatý hřeben, vytáhněte je nahoru a vysušte. Pravděpodobně už máte lepší představu o tom, jak upravovat krátké vlasy fénem.

Přejděte k poslední části: styling pramenů nad čelem. Pokračujte v kroucení a stahování pramenů a zároveň do nich foukejte horký vzduch. Už to skoro je! Pokud už nějakou dobu chcete vědět, jak si vyfoukat vlasy, doufáme, že už nemáte žádné další otázky.

Retro styl

Chcete napodobit třásně Kristen Stewart z Met Gala?? Vyfénujte umyté třásně fénem a kulatým hřebenem a stočte je mírně dolů k obličeji. Nyní natočte třásně na širokou kulmu směrem dovnitř, zpět k obličeji, a vytvořte pevnou loknu. Není to zrovna neformální vzhled, ale proč to nezkusit??

To je nejrychlejší a nejjednodušší způsob. Uchopte kulmu a otočte ji dozadu, směrem od obličeje. Tady to máte! Chcete-li, aby vaše třásně vydržely déle, můžete na vlasy před fénováním nastříkat trochu pěny nebo poté použít stylingový sprej či lak na vlasy.

READ  Domácí styling krátkých vlasů pomocí fénu

Co je na úpravě krátkých vlasů tak zvláštního?

Když přemýšlíte o tom, jak si vyfoukat vlasy, existuje několik tipů pro styling krátkých účesů. Příliš krátké vlasy se nehodí pro ultrakrátké účesy. Příliš krátké vlasy potřebují malou pomoc fénu. Například pixie střih by vypadal skvěle, kdybyste si po umytí vlasů nanesli gel a prsty je rozcuchali. po přirozeném vyschnutí si udrží svůj tvar.

Podle statistik má většina žen středně dlouhé vlasy. Fén je dokonalým nástrojem pro úpravu vlasů. Může nahradit naprosto cokoli, od žehličky na vlasy až po kulmu. Klíčem k úspěchu je správné používání. Pokud chcete kudrnatý a objemný účes, potřebujete nástavec na vysoušení vlasů. Pokud chcete mít vlasy hladké, pořiďte si kartáč a vyhlazující sprej s tepelnou ochranou. Pro každodenní úpravu vlasů fénem pro středně dlouhé vlasy můžete použít standardní fénování.

Technologie pro úpravu vlasů různých délek fénem

Většina kadeřníků nedoporučuje používat fén vůbec. vysušuje vlasy a způsobuje roztřepení konečků, ale každý chápe, že je téměř nemožné vyhnout se teplu, abyste vytvořili krásné vlasy a styling. Než však začnete, je třeba dodržovat několik pravidel:

 • Fénujte pouze čisté vlasy, t.к. Rozcuchané vlasy se budou více mastit a po zahřátí pramenů to bude ještě patrnější;
 • Fén, kulma a žehličky na vlasy jsou velmi vysušující, proto před jejich použitím použijte speciální hydratační balzám s bylinnými výtažky (nedoporučujeme používat šampony a balzámy s výtažkem z placenty).к. (Hlava se po něm rychle mastí);
 • Zkuste vlasy rozdělit na délky, které se dají zvládnout, v závislosti na požadovaném výsledku a výkonu fénu, obvykle 4 až 10 pramenů;
 • Používejte stylingový gel a pěnu, k dispozici jsou různé druhy stylingových přípravků, které se doporučují nejen pro zafixování výsledku, ale také chrání vaše vlasy před horkým vzduchem.

Video lekce o základním sušení https://www.YouTube.com/watch?v=5CEAL6T1ROU

Chyby při stylingu pomocí kartáče na vlasy

Hlavní chybou je provozovat spotřebič při příliš vysoké teplotě. Obvykle se to dělá kvůli úspoře času, ale může to vlasy poškodit, takže vypadají trochu matně a bez života.

Dobrou technikou je použití principu studená-teplá-studená. Vlasy nejprve vyfénujte studeným vzduchem, poté je vyčešte teplým vzduchem a nakonec pro dokončení účesu použijte opět studený vzduch.

Chybou je také fénování příliš mokrých vlasů. To způsobí, že se ještě více zacuchají.

Pokaždé, když si vlasy fénujete kartáčem, je dobré o ně pečovat. Nepoužívejte příliš mnoho těžkých kosmetických přípravků, ale snažte se používat takové, které jsou lehké a zároveň poskytují tepelnou ochranu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS