Styly difuzérů

Vzhledem k tomu, že se tryska stala velmi populární, výrobci každoročně vyrábějí stále více typů difuzérů pro všechny typy účesů. Nestačí si jen dokonale upravit vlasy, ale je třeba si pořídit i správný model:

upravit, vlasy, pomocí, fénu, difuzérem

 • Krátké „prsty“ jsou vhodné pro kudrnaté a krátké prameny;
 • Široký kotouč je vhodný pro krátké účesy, protože nevytváří „vlnky“;
 • Hřebenová tryska s dlouhými „prsty“ je vhodná pro dlouhé prameny;
 • Hladké prsty jsou nejlepší pro silnější a delší vlasy;
 • Trysky s rovnými zuby uhlazují konečky a dodávají rovným vlasům objem;
 • Pro větší objem je správnou volbou hlava s dutými hroty.

Při nákupu je tedy třeba zvážit, zda se jedná o dobrou sušičku. Samozřejmě, že majitelé hustých a dlouhých vlasů nebudou vyhovovat trysky s krátkými, ale často umístěnými „prsty“ a majitelé jemných kadeří je nežádoucí používat zařízení se širokými zuby.

Jak používat difuzér: 6 kroků a video

Jak používat trysku? Ne vždy je to zřejmé, ale je to oblíbená hlava fénu. Sušení s difuzérovou hlavicí pomáhá předcházet krepatění vlasů. Když kadeře uschnou, získají výrazné, bezchybné kudrlinky.

Plochý, kulatý tvar difuzéru, který lze použít k sušení kudrlin. Difuzor umožňuje řídit distribuci tepla. Tímto způsobem můžete prameny sušit rovnoměrněji. To znamená, že kromě krásného stylingu také snižuje riziko poškození.

Otázka, jak používat difuzér, je pro ty, kteří mají přirozeně kudrnaté vlasy, častá. Fén se nejčastěji používá pro kudrnaté vlasy. I rovné prameny však mohou mít prospěch z toho, že víte, jak je používat. Pokud máte rovné vlasy, můžete jim pomocí difuzéru dodat definici a dlouhotrvající objem.

Chcete se konečně naučit používat difuzér? Můžete se podívat na video v horní části stránky a poté postupovat podle podrobných pokynů krok za krokem níže. Na kanálu YouTube společnosti ATH najdete ještě více skvělých videonávodů k účesům.

Co a proč je difuzér pro vysoušeč vlasů a jak funguje

Difuzér na fénu je pevná disková tryska s hroty. Lze jej vyrobit s různými průměry kotoučů, počtem a tvarem hrotů. Některé modely mají ve špičkách prstů speciální otvory, které umožňují lepší cirkulaci vzduchu. Hroty mohou být vyrobeny z plastu nebo měkkého silikonu. Druhý způsob použití hlavic fénu je mnohem příjemnější, protože nejen usnadňuje styling, ale také umožňuje masáž vlasů.

Kadeřníci v minulosti používali difuzér pouze na kudrliny, ale jak se technologie zdokonalovala, přicházely na trh fény s různými druhy trysek, které se daly použít na cokoli:

Tryska funguje tak, že se v kotouči otevře otvor, kterým se teplý vzduch z fénu přenáší na kadeře. Díky velké ploše můžete vlasy vysoušet rychle a bez poškození struktury vlasů. Difuzér je užitečný zejména pro kudrlinky. Při foukání skrz otvory v disku se proudy vzduchu rozptylují ve vlasech, takže proces sušení neovlivňuje linii kadeří.

Popis a výběr difuzoru

Difuzér je kulatá tryska fénu na vlasy s velkými hroty a malými otvory, kterými vstupuje vzduch. Jeho důmyslná konstrukce umožňuje sušit prameny a zároveň je stylizovat. Trysky se liší velikostí, počtem otvorů, délkou hrotů a mohou být navrženy pro různé délky loken.

Při práci fénu je vzduch nasáván otvory v difuzéru, který se široce rozptyluje a jemně působí na vlasy. Vlásenky pomáhají udržet vlasy na místě a vytvářejí efekt sledující kořeny. Důmyslný nástroj, s nímž můžete vytvořit rovné vlasy nebo kudrnatý účes, který je tak hladký, jak jen lze očekávat. Jemně masíruje pokožku hlavy a navzdory vysoké teplotě proudu vzduchu prakticky nedotýká struktury vlasů.

Hroty nebo prsty difuzoru mohou mít na koncích malé otvory nebo mohou být duté. Malé otvory ve spotřebiči zaručují velký přívod vzduchu, takže proces sušení trvá velmi krátce. Pokud si vlasy upravíte pomocí difuzéru, který má na povrchu duté plastové hroty, budou vaše vlasy vypadat mnohem úhledněji.

Existují také přípravky se silikonovými prsty. Jsou velmi pružné, měkké, pružné a při úpravě vlasů mohou příjemně masírovat pokožku hlavy.

Výhody a nevýhody používání trysky

Proč používat fén s difuzérem k vytváření krásných účesů?? Styling pomocí speciální trysky má řadu výhod, včetně následujících:

 • Přístroj se velmi snadno používá a nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti ani znalosti.
 • Vlasy můžete vysušit za pouhých 5 až 7 minut.
 • Difuzér lze použít na mnoho typů vlasů. Horkovzdušná tryska dobře rozptyluje horký vzduch během dispergace, což zabraňuje negativním účinkům na strukturu vláken. Proto je takto prováděné sušení bezpečné.
 • Difuzér se snadno používá, protože hroty fixují kudrliny a vlasy vypadají objemnější.
 • Přístroj během vysoušení masíruje povrch hlavy, čímž zlepšuje krevní oběh a vyživuje kořínky vlasů, což má pozitivní vliv na jejich růst.
 • Spotřebiče s těmito hlavicemi jsou vysoce kvalitní, bezpečné a mají dlouhou životnost.
 • Vlasy můžete upravovat různými způsoby a snadno získáte velký objem od kořínků bez ohledu na délku pramenů.

Kromě vysoušení nadýchaných loken nebo lehkých kudrlin lze difuzér použít k vytvoření módního mokrého účesu, který vypadá stejně dobře jako kadeřnická práce zkušeného kadeřníka.

Toto funkční zařízení má bohužel několik nevýhod, které byste měli vždy zvážit, než začnete fén s tryskou používat:

 • Na difuzér byste si měli zvyknout, protože po prvním vyzkoušení nemusíte být s výsledky spokojeni.
 • Vyhněte se každodennímu fénování, protože časté působení horkého vzduchu způsobuje, že vlasy jsou suché, křehké a bez života.
 • Fén se sadou hlavic, včetně té, kterou potřebujete, může být poměrně drahý, takže ne každý si ho může dovolit.

Tenké, poškozené nebo barvené prameny fénujte co nejméně. Před úpravou vlasů za tepla je třeba použít tepelné ochrany.

READ  Čepel pro zastřihovač vlasů

Jak vybrat vhodný difuzér

Funkčnost hlavy lze posoudit podle její velikosti, umístění a kvality hrotů a počtu otvorů. Čím větší průměr, tím rychleji lze vlasy vysušit. Výška prstů na čele se přizpůsobí délce a hustotě vašich vlasů. Široký kotouč je však vhodný pro krátké střihy a střih do pasu vyžaduje dlouhou a řídkou trysku. V závislosti na typu vlasů a preferencích stylingu si můžete vybrat z několika různých typů difuzérů:

 • Standardní. Při zakoupení je často dodáván s fénem a dalšími nástavci. Půlkruhové nástavce mají průměr přibližně 10-11 cm. Tryska má pevné, středně velké prsty se zaoblenými špičkami. Konstrukce umožňuje rovnoměrné rozložení proudu vzduchu po povrchu hlavy, aniž by docházelo k přehřívání vlasů.
 • Pro větší objem. Středně velký difuzér má podlouhlé hroty s otvory pro vzduch. Teplý proud sušičky nadzvedává prameny kolem hlavy a vytváří objem u kořínků. Výkon trysky velmi rychle vysušuje vlasy.
 • Pro ty, kdo mají dlouhé kadeře. Čelenka se silikonovými hroty ideální pro husté vlasy pod ramena. Díky přítomnosti měkkých hrotů se dlouhé kadeře při úpravě nezamotají a účes bude svěží a efektní.
 • Jemné vlasy. Pomocí trysky můžete opticky zvýšit tloušťku slabých pramenů. Má kulatý tvar s malým důlkem uprostřed, kde jsou umístěny různě dlouhé hroty. Speciální design je šetrný k pokožce hlavy a nepoškozuje vlasy.
 • Pro lokny. Průměr tohoto difuzoru dosahuje 10-12 cm. Na vnějším povrchu má malý počet středně velkých hrotů, které jsou na špičce zaoblené. Úhledně tvaruje vlasy, aniž by prameny zamotával.

Se správnou tryskou budou vaše vlasy vždy vypadat skvěle. Tipy a triky, jak ji správně používat, naleznete v části.

Jak stylizovat s difuzérem

Mnoho žen se při pohledu na krabičku fénů a nástavců na vlasy ptá, jak si vlasy upravit pomocí difuzéru.

CGM. Curly Girl metoda. Fénování difuzérem pro objem

Všichni už slyšeli, že s ním lze jednoduše a krásně vysušit vlasy, ale tady je návod, jak na to. Otázka.

 • Pro objemné účesy jsou nejlepší volbou difuzéry s dutými hroty;
 • Krátké kudrnaté vlasy lze upravit pomocí krátkého prstového difuzéru;
 • Tryska s hladkou špičkou a superobjemový nástavec jsou ideální pro delší a rovné vlasy;
 • Pokud chcete narovnat dlouhé a kudrnaté vlasy, je pro vás hřebenový difuzér tou správnou volbou;
 • Krátké vlasy se nejlépe suší s tryskou se širokou hlavou, protože nevytváří efekt „zacuchání“.

Po výběru difuzéru podle délky a typu vlasů zvažte, jak se s ním stylizovat.

Styling s difuzérem pro krátké vlasy: snadný a efektivní

Pohyblivé a standardní plastové prsty jsou vhodné i pro krátké prameny. Hlavní je upravovat vlasy pouze na čistých a téměř suchých kadeřích. Také u krátkých pramenů stačí nanést malé množství pěny ke kořínkům a použít fén na nejnižší teplotu.

Před použitím difuzéru je třeba vlasy dobře opláchnout a použít vhodný šampon, který odstraní všechny jemné prachové částice. Poté vlasy osušte ručníkem a naneste malé množství pěny na celé vlasy. Dalším krokem je vyfénování každého pramene pomocí fénu a difuzéru. Nástroj lze držet libovolně a počínaje vrcholem hlavy se snaží projít celým tělem vlasů.

Toto působení a teplo trysky způsobí, že se kadeře u kořínků zvednou a vytvoří velký objem.

Ke zvýraznění konečků můžete použít vosk nebo gel na vlasy. To může také pomoci vytvořit větší strukturu vlasů, pokud chcete, aby měly tento efekt. Chcete-li dosáhnout plnějšího a nadýchanějšího účesu, můžete hlavu sklonit a vlasy vyfoukat fénem s objemovou tryskou. Další způsoby úpravy krátkých vlasů najdete v článku. různé způsoby.

 • Fén používejte pouze s difuzérem na nejpomalejší a nejnižší stupeň.
 • Netlačte nástroj příliš silně na hlavu, ale raději se kůže vůbec nedotýkejte.
 • Fén na vlasy s difuzérem.
 • K rozčesání pramenů použijte jemný hřeben.
 • Sponky do vlasů.
 • Stylingový produkt. Chtěl bych upozornit, že objem a nejlepší fixace je lepší použít pěnu typu pěny než gel. Pěna Sunsilk je v poslední době velmi úspěšná. Není to levné, ale funguje lépe, než se očekávalo; nejen, že vlasy jsou skákavé, ale jsou skvěle tvarované (v tomto případě vlny)

1 Způsob pokládky

Při této metodě stylingu je věnována velká pozornost úpravě každého pramene zvlášť. Je možné, že napoprvé nedosáhnete požadovaného efektu, zejména pokud máte rovné vlasy, takže je lepší si to procvičit. Je to trochu pracné, ale úprava každého pramene může dodat objem i definici kudrlinek. Vhodné pro přirozeně kudrnaté i zcela rovné vlasy.

Jak fénovat vlasy pomocí difuzéru:

 • Mokré vlasy vysušte ručníkem.
 • Rozčesejte si vlasy, naneste stylingový přípravek do dlaně a rovnoměrně jej rozetřete po vlasech.
 • Oddělte pramen hřebenem, čím tenčí je, tím rychleji uschne.
 • Nyní můžete pramen vlasů vložit do trysky difuzéru. Vytvořte z vlasů harmoniku (nebo pružinu), pak nechte nástroj mírně přitisknutý k hlavě a sušte je, dokud nejsou úplně suché.
 • Postup opakujte u všech pramenů vlasů na hlavě, přičemž dbejte na to, aby se mokré vlasy nedostaly do kontaktu se suchými, a na mokré vlasy položte ručník.

2 Způsoby úpravy vlasů (s copánky)

Nejběžnější způsob stylingu trvalé ondulace nebo nadměrně kudrnatých vlasů. Je to také jeden z nejefektivnějších způsobů, jak dosáhnout „mokrého“ efektu vlasů, jen je třeba použít speciální gel pro „mokrý“ efekt (viz Lyons & Co. Mokrý efekt Vlasy).

Jak upravit vlasy pomocí fénu a difuzéru v kombinaci s copánky:

 • Ručníkem vysušené vlasy. Hřebenem oddělte vlasy široké asi 3 cm a nastříkejte pěnu na vlasy.
 • Poté vybranou část rozdělte na prameny, každý o šířce asi 3 cm.
 • Každý pramen stočte do drdolu a nechte ho volně viset.
 • Stejný postup opakujte na všech částech pokožky hlavy.
 • Poté stejně jako při prvním postupu nasaďte trysky před vlasy a sušte je, dokud nejsou zcela suché.

Podívejte se na video, jak si upravit vlasy kulmou:

Metoda 3 je nejjednodušší a nejoblíbenější

To je nejlepší pro lidi, kteří nemají příliš nadýchané, přirozeně kudrnaté nebo trvale upravené vlasy. Nedosáhnete tak definovaného efektu kudrlinek, ale jen určitého objemu a mírného zvlnění.

Jak co nejjednodušeji upravit vlasy pomocí difuzéru:

 • Osušte si vlasy ručníkem a rovnoměrně naneste pěnu pro zvětšení objemu vlasů na celou hlavu.
 • Po stylingu můžete hlavu naklonit dopředu pro větší objem nebo ji sušit v normální poloze. Nyní stačí vlasy rukama stlačit do tvaru harmoniky.
 • Pak jednoduše přidržte fén u hlavy a pohybujte jím postupně do difuzéru.
 • Po vysušení přetočte vlasy dozadu a rukama jim dodejte požadovaný tvar.

Viz video Jak upravit vlasy pomocí difuzéru vzduchu běžným způsobem:

Video Jak upravit vlasy pomocí difuzéru nakloněním hlavy:

Jak používat difuzér na vysoušeči vlasů. 2019

Difuzér je nástavec na fén, který snadno nahradí několik stylingových přístrojů: kulmu, žehličku na vlasy, tužidlo. Vysušuje, natáčí prameny do nedbalých vln nebo pružných loken a dokonce je vyhlazuje bez žehličky. Klíčem je vědět, jak. Poradí vám, jak používat difuzér na vysoušeči vlasů k dosažení různých stylů.

READ  Jak vyprázdnit bimetalovou baterii

Název kulaté miskovité trysky s hroty nebo prsty. Původně se používal k úpravě kudrlinek (na internetu je spousta výukových videí). Výkonný proud vzduchu rozptyluje a vysouší vlasy, aniž by poškodil přirozený vzorek kadeří, díky několika otvorům v misce. Později, když se rozšířila škála různých trysek co do průměru, velikosti a materiálu, začali kadeřníci používat trysky pro všechny typy vlasů. přidávaly objem rozptýlením horkého vzduchu, uhlazovaly a vytvářely vlny.

Masírování pokožky hlavy dlouhými hroty, které zlepšuje krevní oběh a stimuluje růst vlasů;

Difuzér zabraňuje proudění horkého vzduchu přímo na kořínky, což znamená, že pokožku hlavy lze používat bez vysušování.

Difuzér není vždy dodáván se spotřebičem;

Při nákupu trysky se ujistěte, že je vhodná pro váš fén (existují univerzální trysky nebo trysky pro konkrétní model).

Špatné použití difuzéru na fénu může bohužel vést k tomu, že místo kudrlinek vznikne objemný nepořádek.

Typy difuzérů se vybírají podle typu a délky vlasů:

JAK FÉNOVAT VLASY S DIFUZÉREM

Velké hlavy fénu s širokým průměrem mísy a krátkými hroty jsou vhodné pro rychlý styling. čím větší mísa, tím větší plochu hlavy pokrývá a tím rychleji vlasy vysuší;

Difuzéry v podobě malých nebo středně velkých disků s dlouhými hroty s otvory se používají pro objem a pro práci s hustými a dlouhými vlasy (čím delší hroty, tím více vlasů mohou zachytit);

Trysky s hrubými zuby jsou stěžejní pro tenké, volné a špatně zamotané prameny (nevytrhají vám vlasy);

Difuzéry s víčky lze použít i jako fény;

Měkké difuzéry lze použít jako klimatizační trysky pro vysoušeče. přeměňují proud vzduchu na teplo a infračervené světlo z velké vzdálenosti, čímž vytvářejí přirozené lokny a chrání vlasy před nadměrným vysoušením.

Záleží na tom, jaký účes chcete, ale existují obecné zásady:

Ujistěte se, že jsou vlasy polosuché. pokud jste je právě umyli, vysušte je, a pokud jsou suché, lehce je navlhčete;

Před úpravou vlasů je třeba použít tepelnou ochranu, aby se vlasy nevysušovaly a netřepily se jim konečky;

Před použitím je důležité se ujistit, že je tryska pevně nasazena, aby mohl vzduch unikat a rovnoměrně procházet difuzorem;

Je dobré upravovat vlasy při nízkých otáčkách a nízké teplotě, kolmo k hlavě, aby se kudrliny tvořily co nejpřirozeněji.

Jak používat nástavec Mini Hair Dryer Diffuser Attachment na krátké vlasy

Na všechny vlasy se nanese celá vrstva vlasového locker. Pro větší objem se každý pramen pečlivě uspořádá do misky a suší se difuzérem v úhlu 90 stupňů k hlavě. Chcete-li dosáhnout nadýchanějšího účesu, můžete hlavu předem zaklonit. Tím získáte snazší přístup ke kořínkům vlasů. můžete je sušit zvedáním.

Jak používat difuzér pro získání přirozených kudrlinek

Na polosuché vlasy naneste stylingový přípravek;

Oddělte několik pramenů a opatrně je vložte do misky;

rozcuchejte je rukama a zafixujte lakem na vlasy.

Případně natočte pramen vlasů kolem prstu a nechte ho mírně proschnout v difuzéru.

Ve videu si také můžete prohlédnout, jak pomocí fénu s difuzérem vytvořit lehké lokny.

Jak správně narovnat vlasy bez fénu

S trochou cviku se můžete naučit, jak kudrlinky vyhladit, aniž byste je museli pinetovat:

Naneste stylingový přípravek na polosuché prameny a rovnoměrně jej rozetřete;

Kudrny začněte sušit difuzérem od kořínků a od konečků postupujte teplým vzduchem směrem dovnitř;

Klíčem ke krásnému účesu je pochopení základních technik sušení a správný fén. Jednoduchý spotřebič z místního obchodu může být dobrý za nízkou cenu, ale nestačí k vytvoření wow efektu. Je lepší koupit fén s optimálním nastavením teploty, různými funkcemi, přizpůsobit jej typu vlasů a požadovanému účesu.

Univerzální vysoušeč vlasů pro všechny potřeby PARLUX 3500 SuperCompact Ceramic Ionic Edition. Keramické topné těleso přenáší teplotu rovnoměrně do všech zón, na rozdíl od kovové spirály, aniž by vysušovalo vlasy. Ionizační systém dodává pramenům charakteristický lesk jako po kondicionéru. Nastavitelný pro jakoukoli délku a stav vlasů. 8 kombinací nastavení.

Pravidlo 1. Neupravujte mokré vlasy

Oplachování čerstvě umytých vlasů horkým vzduchem způsobí, že se vlhkost ve vlasech vyvaří a roztrhá je zevnitř. Výsledkem jsou scvrklé, matné vlasy bez života. Vlasy nechte přirozeně uschnout na vzduchu v rozmezí 80-90 % nebo je jemně vysušte ručníkem.

Pravidlo 2. Použití tepelné ochrany

Zanedbání tepelné ochrany může vést k vysušení vlasů. Tepelná ochrana vytváří neviditelný film. vrstvu mezi horkým vzduchem a hřídelí, která zpomaluje odpařování kapaliny.

Pravidlo 3. Zóna po zóně

Připevněte sponky vzadu, na zátylku a na dvou bočních částech, aby se vlasy rovnoměrněji rozfoukaly. Začněte vzadu na hlavě, ale konce hlavy příliš neřešte.

Díky robustním pružinám Klipy Shark Clip Udržuje husté prameny na místě, aniž by klouzaly.

Pravidlo 4. Teplotu zvyšujte postupně

Pokud si vlasy vyfénujete horkým proudem najednou a zvyknete si na to, lupy na sebe nenechají dlouho čekat. Prvních 5 minut nastavte fén na střední teplotu; jakmile hlavní délka uschne, přejděte na další nastavení.

Pravidlo 5. Foukejte zpět ve směru růstu vlasů

Dívky to často odmítají jako časovou chybu. Zdá se, že pohybem trysky nahoru a dolů se prameny vysuší rychleji. Zpětný proud však věci neurychluje, ale uvolňuje šupiny a rozvolňuje vlákno. Tady je návod, jak si rychle vyfénovat vlasy, když přijdete pozdě na důležitou schůzku.

Pravidlo 6. Ochlazení

Na závěr použijte proud chladného vzduchu. horké prameny ztrácejí svůj tvar při sebemenším dotyku. Studený vzduch ji udrží na místě a dodá jí větší pružnost.

Pravidlo 7. Ještě není čas na lakování nehtů. počkejte si na něj

Nechte vlasy zcela vychladnout a nekartáčujte je rovnou. Mezi aplikací fixačních přípravků a vyhlazujících gelů dodržujte minimálně 10 minut.

 • Fén používejte pouze s difuzérem na nejpomalejší a nejchladnější nastavení.
 • Netlačte trysku příliš silně na hlavu, spíše se vyhněte dotyku s pokožkou.
 • Fén na vlasy s difuzérem.
 • Hřeben s jemným copem pro oddělení pramenů.
 • Sponky do vlasů.
 • Stylingový produkt. Pro dodání objemu vlasů a jejich udržení je lepší používat produkty, jako jsou pěnové tužidla, než gel. Pěna Sunsilk je v poslední době velmi úspěšná. Je levný, ale fén je úžasně účinný, nejenže vytváří svěží vlasy, ale lze je také různě tvarovat (v tomto případě vlny)

1 způsob stylizace

Tato stylingová metoda klade velký důraz na individuální úpravu každého pramene. Je možné, že se vám nepodaří vytvořit správný účes hned napoprvé (zejména pokud máte rovné vlasy), proto je lepší si to procvičit. Je to sice pracné, ale úprava každého pramene může vytvořit dostatečný objem pro dosažení výrazného vlnitého efektu. Skvěle se hodí pro přirozeně kudrnaté i zcela rovné vlasy.

READ  Co se stane, když fén spadne do vany?

Jak upravit vlasy pomocí fénu a difuzéru:

 • Sušení mokrých vlasů ručníkem.
 • Rozčesejte si vlasy, naneste na ruce stylingový přípravek a rovnoměrně jej rozetřete po vlasech.
 • Oddělte pramen špičkou hřebenu, čím tenčí je, tím rychleji uschne.
 • Pramen vlasů by měl být nyní pěkně uspořádán v difuzní trysce. Jemně složte vlasy do tvaru harmoniky (nebo pružiny) a poté je nechte mírně naplocho na hlavě a vysušte je, dokud nebudou zcela suché.
 • To by mělo být provedeno se všemi prameny hlavy, přičemž je třeba věnovat pozornost pramenům již vysušeným, aby nepřišly do kontaktu s mokrými vlasy, mokré vlasy můžete zakrýt olejovou látkou.

2 způsoby stylingu (se svazky)

Jedná se o nejběžnější způsob úpravy kudrnatých nebo trvalé ondulace či nadměrně kudrnatých vlasů. Je to také jeden z nejefektivnějších způsobů, jak dodat vlasům efekt vysušených vlasů, s výjimkou mokrého vzhledu, při kterém se také používá speciální gel (viz „Mokrý“ na straně 10). Viz strana Efekt mokrých vlasů).

Jak upravit vlasy pomocí fénu a copu s difuzérem:

 • Ručníkem vysušené vlasy. Hřebenem oddělte asi 3 cm široký pruh vlasů a naneste trochu pěny.
 • Poté vybranou oblast rozdělte na prameny široké asi 3 cm.
 • Každé vlákno smotejte do svazku a nechte ho volně viset.
 • Tento postup opakujte na všech částech pokožky hlavy.
 • Poté, stejně jako v prvním případě, nastříkejte jednotlivé prameny vlasů sprejem a nechte je zaschnout.

Podívejte se na video, jak vyfoukat vlasy do drdolu:

Metoda 3 je nejjednodušší a nejoblíbenější

Tento způsob je vhodný, pokud vaše vlasy nejsou příliš kudrnaté, mají přirozenou kudrnatost nebo byly trvale upraveny. Nezískáte žádné výrazné kudrny, ale jen dostatečný objem a jemné kudrlinky.

Jak co nejjednodušeji upravit vlasy pomocí difuzéru:

 • Osušte vlasy ručníkem a rovnoměrně naneste pěnu pro zvětšení objemu na celou hlavu.
 • Můžete si hlavu naklonit dopředu pro bujnější styling nebo si ji vyfoukat v neutrální poloze. Nyní ji rukama stlačte do tvaru harmoniky.
 • Pak jednoduše přidržte fén u hlavy a pomocí difuzéru postupně vysušte vlasy z různých oblastí.
 • Po zaschnutí vlasy přetočte dozadu a rukama je vytvarujte do požadovaného tvaru.

Video Jak upravit vlasy pomocí difuzéru běžným způsobem:

Video Jak upravit vlasy pomocí difuzéru s nakloněnou hlavou:

Jak správně používat difuzér

Záleží na tom, jaký účes chcete zvolit, ale zde je několik obecných pokynů:

 • Vlasy udržujte polosuché. pokud jste je právě umyli, vysušte je, pokud jsou suché, trochu je navlhčete;
 • Před úpravou vlasů lze použít tepelnou ochranu, která chrání vlasy před vysušením a roztřepením konečků;
 • Před použitím je důležité trysku pevně zafixovat, aby nedocházelo k odletujícím částem a aby byl zajištěn rovnoměrný průtok vzduchu difuzorem;
 • Doporučuje se styling s minimální rychlostí a kolmo k hlavě. je to nejpřirozenější způsob tvorby loken.

Jak používat krátkou trysku fénu na vlasy pro úpravu krátkých vlasů

Naneste stylingový přípravek na celé vlasy. Pro větší objem se každý pramen pečlivě uspořádá do misky a suší se difuzérem v úhlu 90 stupňů k hlavě. Vlasy lze naklonit pro lepší styl. To usnadňuje přístup ke kořínkům vlasů. lze je vysušit nadzvednutím.

Jak používat difuzér k vytvoření přirozených kudrlin?

 • Naneste stylingový přípravek na polosuché vlasy;
 • Oddělte několik pramenů a úhledně je složte do misky;
 • sušení otáčením trysky v kruhu;
 • Rukama jej zvětšete a zafixujte lakem.

Případně si natočte lokny na prst a lehce je vysušte v difuzéru.

Podívejte se, jak pomocí fénu s difuzérem vytvořit lehké lokny v tomto videu.

Tvorba a krocení kudrlinek

Difuzér dokáže rychle a bezpečně vytvořit nejen krásné lokny, ale také dodat vlasům další objem. Difuzér jemně vysušuje kadeře a dodává jim texturu a objem. Mimochodem, dívky, které mají chaoticky kudrnaté vlasy, mohou difuzér použít i pro styling. Je mnohem snazší zkrotit neposlušné kadeře a zkrášlit je.

S difuzérem lze vytvářet různé účesy s kadeřemi různých velikostí. Tryska minimálně poškozuje vlasy, protože dobře rozptyluje vzduch a zachycuje velkou plochu najednou, takže nemusíte točit milion natáček, ale stačí použít tuto trysku.

Jeden z nejjednodušších stylingových způsobů úpravy vlasů. Difuzor je speciální tryska velkého průměru kruhového tvaru s „hroty“ v kruhu. Je bezpečnější, protože rozptyluje horký vzduch a způsobuje, že se ke kořenům dostává chladnější. Urychluje také proces sušení, dodává vlasům objem a proměňuje prameny v lokny, které vydrží celý den. U krátkých a středně dlouhých vlasů použijte difuzér s velkým průměrem a krátkými hroty. U dlouhých vlasů naopak použijte malý průměr a dlouhé hroty. Jak používat:

Umyjte vlasy ručníkem, aniž byste je dále třeli nebo ždímali;

Použijte tepelnou ochranu a stylingovou pěnu;

Fénujte vlasy vzhůru nohama na difuzní trysce.

Lidé s jemnými vlasy by měli před fénováním použít suchý šampon, který dodá jejich vlasům větší objem.

Jak stylovat dlouhé vlasy?

Dlouhé a jemné vlasy lze díky tomuto tipu proměnit v lehké vlny. Je potřeba mnohem méně času než při jiných metodách stylingu.

 • Téměř suché, čisté vlasy rozdělte do zón: zadní, 2 spánkové a temenní.
 • Styling začněte na zátylku. Po nanesení pěny na pramen jej jemně přeložte na trysku a stočte do „hrotů“.
 • Fénování rozcuchaných vlasů po dobu několika minut.
 • Hotový pramen nastříkejte pěnou a podle potřeby postup opakujte.
 • Totéž proveďte pro spánkovou a temenní oblast.
 • Vytvořte požadovaný styl tak, že prsty načechráte prameny a zafixujete výrobek na místě.

Dlouhé lokny

Pokud si přejete jemné lokny, naneste na každý pramen vlasů stylingový přípravek a před fénováním vlasy pročešte. Poté:

 • Rozdělte vlasy stejně jako při předchozím způsobu úpravy.
 • Vlasy natočte na pevné prameny po celé délce a vysušte je krouživými pohyby.
 • Fénem pohybujte občasnými krouživými pohyby, aby proud vzduchu důkladně pronikl do natočených pramenů a vysušil je.
 • Jakmile je celá plocha suchá, „buchty“ hned neoddělujte a nechte je vychladnout, mezitím přejděte k další ploše.

Když jsou všechny vlasy takto vysušené, můžete začít s úpravou:

 • Prsty jemně rozdělte jednotlivé prameny. Lze použít také hřeben se třemi dlouhými zuby.
 • Vytvarujte styl a definujte rozdělení.
 • Následně naneste lak.

Jemné kudrlinky

Pokud chcete pevnější lokny, postupujte podle předchozího způsobu úpravy, ale použijte difuzér s měkkými, dlouhými hroty, který vám pomůže vytvořit pevnější a pružnější lokny.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS