Mnoho rad (pohanka)

Mám jeden z nich: pohanku. 170 g, máslo. 10g, voda. 400 ml, sůl podle chuti. Program rýže a obilovin. 35 minut. Myslím, že jsem to napsal jasně.

Jednoduše propláchněte, naplňte jako rýži, stejná doporučení. Můžete použít vodu od oka, prst a půl nad pohankou.

Pohanka je jediná potravina, kterou nelze zkazit. Nejjednodušší způsob je opláchnout a zalít vroucí vodou, opět po dobu 1, 5 let. 2 cm krupice, přikryjeme pokličkou a necháme odstát, nejlépe přes noc, ale můžeme také nechat vodu nasáknout.Pak ji dejte na 5 minut na oheň, aby se zahřála, a je to. Pak můžete přidat máslo, cukr a sůl, mléko, omáčku nebo salát podle libosti.Je zdravá a chutná!

Máte pravdu, já sama jsem si přes noc nalila horkou vodu a ráno jsem ji asi na 10 minut vložila do pohankového programu. je to skvělá kaše, ani jsem nečekal takový výsledek, od teď jen horká voda

Pohanku vařím v běžném hrnci. Přes noc zaliji vařící vodou, přiklopím pokličkou a do rána na to zapomenu. Ráno ji jen ohřívám, je to křehká kaše.chmýří! V taviči vařím pouze kukuřici a ječmen.

Vždycky to dělám v poměru 1:2. Já měřím na více šálků, ale můžete použít jakýkoli jiný druh. Hlavní je, že 1 je pohanka a 2 je voda. Režim „Grits“

Není nic jednoduššího. 1:2 (pohanka, voda), program „kaše“, pokud máte. Na konci vaření přidejte sůl, olivový olej a máslo.

Další zeleninu můžete přidat i takto: dejte vařit pohanku a zároveň uvařte v páře kuřecí řízky nebo dušené kuře. Šťáva z masa vyteče na pohanku a chutná ještě lépe. Vše se vaří současně

provést 1 až 2. přidejte sůl a trochu másla, nedávejte ho najednou příliš mnoho. po dobu 30 minut.Dost ovesné kaše

1 šálek pohankové vody po značku 1 na misce. Režim vaření pohanky. Mám automatickou, doba vaření závisí na množství surovin. Tavidlo Dex.

Pohanku vždy vařím následujícím způsobem: propláchnu dvě vícezrnné pohanky, vložím je do mísy multifunkčního vařiče, přidám lžičku.л. sůl a 30 g másla. Zalijeme čtyřmi šálky studené vody, zavřeme víko. Zapněte režim Cereal na čtyřicet minut. Po zaznění zvukového signálu ji zamíchám a nechám ji na sporáku. Další podobné režimy. kaše, rýže, pilaf.

Dělám poměr 1:2 (nebo trochu více vody) máslo může být hned, můžete dát obyčejnou rýži později. Pokud se jedná o mrkev a cibuli, můžete je vařit vícekrát asi 30 minut

Můj tavič je pravděpodobně příliš horký, přidávám 2 ku 1 dílu pohanky.5 dílů vroucí vody. Jinak se buď spálí, nebo bude suchá. Ještě jedna věc: doporučuji, abyste do příspěvku uvedli název multicookeru.

Na oleji osmahněte cibuli a mrkev. Pak do multicookeru vložte sklenici pohanky a chvíli ji se zeleninou povařte. Dochuťte solí. Podle chuti přidejte koření. Nalijte vodu v množství jedné sklenice krupicové kaše. Dvě sklenice studené vody. Nemám pohankový režim, mám režim krupicový. Nastavil jsem tento režim. Když je multifunkční hrnec v režimu ohřevu, nechte jej vařit dalších dvacet minut. To je vše. Pokud vařím pohanku s rybou nebo kuřecím filé, cibuli a mrkev nesmažím. Já je prostě hodím do syrového hrnce s krupicí, osolím je a zaliju vodou. Položím na ni misku na vaření v páře a na ni položím rybu nebo kuře. Parní vařič funguje úplně stejně.

Já pohanku vůbec nevařím. Právě jsem to udělal. Poměr je 1:2, to znamená, že 1 šálek pohanky se nasype do skleněné mísy (může být i na pánvi), osolí se, přidá se kousek másla a zalije 2 šálky vroucí vody. Všechny! Položím misku a přikryji ji ručníkem. Za 2 hodiny je to chutné a zdravé)))

2 šálky vody. Program „vaření v páře“ (dokud se voda nezačne vařit). Mezitím omyjte pohanku. 1 šálek. Voda se začala vařit. Vypněte program, přidejte pohanku, sůl, máslo a zavřete víko přístroje CFM. Všechny. Za 15-20 minut je pohanka hotová. Pohanka.Je to obilovina, která se vaří sama! a šetří elektřinu.

Jaký je rozdíl mezi režimy multifunkčního vařiče?

To je vlastně ta otázka. Hledám na špatném místě nebo tak něco.

Multicooker Panasonic má tři režimy vaření: 1) pohanka, mléčná kaše, pilaf, 2) pečení, dušení, vaření v páře. U tohoto je jasné, že první z nich má přednastavený čas, ale je možné nastavit časovač zpoždění. Poslední 3 mají časovač. Pohanku nedusíme v páře.

A jaký je přesně rozdíl mezi prvními třemi režimy??

Poslední tři jsem myslím (pokud ne, tak mě prosím opravte) vyřešil. Třeba toto: pečení. může smažit, t. е. chcete-li kůrčičku, smažení apod. п. Dušení. Dušení. vaření ve vodě na mírném ohni. Napařování. kapalina v hrnci je v neustálém varu.

READ  Stroje na dálkové ovládání vlastních rukou

Co se děje s prvními třemi režimy? Jak vypadají?? Rozhodla jsem se, že udělám líné zelné závitky a navrch napařím nějaký zeleninový salát. Podle receptu to mělo být dušené, ale rozhodla jsem se usnadnit si život a šla s dítětem do bazénu, nastavila časovač a zvolila „pilaf“. Plněné zelné závitky byly samozřejmě vynikající, ale smažené z jedné strany a veškerá omáčka se vypařila, i když jí bylo dost.

Zjistěte, který z prvních tří automatických režimů je nejsilnější a jaká je kvalita vaření. Ze zkušenosti jsem zjistila, že „pilaf“ vyžaduje hodně tekutiny a teplota vaření je zřejmě vysoká.

Yay! Nalezený popis (převzatý odtud http://forum.good-cook.ru/topic6276.html): 1. Režim pohanka. Tento režim je vhodný pro všechny druhy pokrmů, například pohanku, rýži, proso a ječmen. Tento režim je vhodný pro přípravu křehkých příloh a také pro přípravu kaší s masem, houbami, cibulí, zakysanou smetanou atd. д. Ideální také pro plněný hrášek a fazole (dbejte na to, abyste je nejprve namočili). Základní princip spočívá v tom, že se kapalina odpařuje. Jakmile se kapalina odpaří, t. е. je absorbována do výrobku, program se vypne a spotřebič se přepne do režimu ohřevu. Konzistenci a hustotu výsledného produktu můžete upravit množstvím přidané tekutiny. Pro milovníky snídaně lze tyto přílohy naprogramovat od večera do rána.

Režim „Pilaf“. Vývojáři tohoto spotřebiče předpokládali, že tento režim bude používán pouze pro vaření pilaff: s masem, se zeleninou, s mořskými plody, se sušeným ovocem atd. д. Princip fungování tohoto režimu je rovněž založen na principu odpařování kapaliny, ale navíc je přidána funkce intenzivního opékání v posledních 5-10 minutách programu. Pilaf není jen „namočený“. je předvařený a na spodní vrstvě masa a cibule má křupavou kůrku. Zvídavá mysl majitele multifunkčního vařiče proto metodou pokusu a omylu zjistila, že v režimu „Pilaf“ lze připravit mnoho různých pokrmů. například pečené brambory s křupavou kůrkou jako v troubě! Nebo můžete uvařit těstoviny flotace. Nebo křupavé a dozlatova opečené knedlíky. Nevěřili byste tomu??! Ano, můžete Program nejprve vaří, odpaří vlhkost a pak krásně osmaží spodní kůrku. Majitelé multifunkčních vařičů každý den náhle objevují nové možnosti tohoto režimu.

Režim „Mléčná kaše. V očích mnoha žen v domácnosti. je nejvhodnější režim, tj. к. umožňuje vložit večer do multicookeru obiloviny, mléko nebo vodu, nastavit čas snídaně pomocí časovače. a zapnout tlačítko. A ráno na vás v určený čas čeká horká, voňavá a chutná kaše Krása Kaše můžete připravovat ze všech druhů obilovin: z celých ovesných vloček, rýže, vloček, mletého ječmene nebo kukuřice, stejně jako ze všech obvyklých obilovin. Do kaše můžete přidat také dýni, sultánky a další přísady.

Režim „pečení. Tuto funkci můžete se stejným úspěchem použít k pečení sušenek, muffinů, koláčů s různými druhy náplní (otevřených nebo uzavřených), sýrových nákypů, zeleninových nákypů atd. д. Také režim „Pečení“ Standardně se používá ke smažení potravinBez kostí: kuřecí maso (vcelku nebo nakrájené), brambory, hamburgery atd. jsou dokonale propečené. д. Voskovat lze s otevřeným i zavřeným víkem. Žádné stříkance oleje nebo šťávy. Funkci pečení můžete použít také k přípravě pečeně na polévku, k opečení masa před dušením nebo k pečení zeleniny.

Režim dušení. Ooh-ooh-ooh Nemůžete si vzpomenout, co všechno můžete pomocí této funkce uvařit. Byl vynalezen k dušení všech druhů potravin. Při tomto režimu nedochází k převaření, ale spíše k dlouhému vaření pokrmu při určité teplotě. Je ideální pro vaření polévek, boršče a vývaru. Polévky se vaří a zprůsvitňují. V tomto režimu vaření můžete dusit velké kusy masa, dokud nejsou křehké a šťavnaté. Tento režim umožňuje vařit průhledné cholodecky bez námahy, pouhým vhozením potravin dovnitř. Tento režim umožňuje vařit rozpuštěné mléko a spoustu dalších věcí. Režim dušení je ideální pro produkty s dlouhou dobou vaření: když ráno odcházíte, můžete všechny potraviny najednou vhodit do mísy multifunkčního vařiče a mikroprocesor zajistí, že jídlo bude připraveno k podávání ve stejnou dobu, aniž by se rozvařilo. zelí i mražené maso. Tento program také umožňuje ohřát dříve uvařené jídlo, pokud jste ohřívání zakázali nebo si jídlo vyhradili na zítřek.

Režim parního koše. Jedná se o velmi praktický program pro přípravu dietních jídel. zelenina v páře, masové kuličky v páře, ryby v páře, manti, knedlíky, knedlíky, zelenina na zavářku, vařená vejce v parním košíku. V nabídce je také široká škála dalších pokrmů. Kromě vaření můžete tento program použít k ohřevu potravin: tekutých potravin přímo v hrnci a dělených potravin v parním koši.

Proč jíst pohanku v multicookeru

Jak vidíte, kaše je bohatá na základní živiny a prvky, takže by se měla jíst příležitostně. Vaření navíc zabere minimum času a výsledkem je chutná a vydatná příloha, kterou si příbuzní zamilují.

Začínáme klasickým receptem na pohankovou kaši v multicookeru. V tomto receptu potřebujeme pouze čtyři ingredience. Takže proces vaření takového pokrmu je jednoduchý a z hlediska času trvá doslova 10-15 minut a zbytek multicooker udělá sám. Přesto je pohanková kaše velmi chutná a vydatná a lze ji podávat i dětem. Je pravda, že většina dospělých dává přednost pohance s masem, ale k tomuto receptu se brzy dostaneme. Zatím se podívejme na recept na lahodnou dietní pohanku v multicookeru.

Ingredience na pokrm „Pohanka v multicookeru“

 • Jakékoli množství pohankové krupice;
 • voda (měla by být dvakrát větší než pohanka, pokud si vezmete 500 g pohanky, měli byste si vzít 1000 ml vody)
 • trochu soli;
 • malý kousek másla;. trochu soli;. trochu soli.
READ  Jak vyčistit mlýnek v kávovaru

Popis vaření pokrmu „Pohanka v multicookeru“

 • Pohanku propláchněte pod tekoucí vodou, dokud není čistá, a zkontrolujte, zda neobsahuje nečistoty.
 • Nasypte krupici do multicookeru.
 • Nalijte více než dvojnásobné množství vody.
 • Podle chuti osolte.
 • Přidejte máslo k ostatním ingrediencím.
 • Pohanku vařte v pohankovém režimu 22 minut.
 • Pohankovou kaši nechte vychladnout a uvařit.
 • Můžete ji podávat k ochutnávce.

Jak vařit pohanku v parním hrnci?

Tento přístup vám umožní získat produkt, který je co nejvíce plný užitečných složek. Další výhodou je, že je obtížné přidat příliš mnoho vody nebo směs rozvařit, takže konzistence je tak akorát.

Přesto byste se při přípravě pohankové kaše v páře měli držet této techniky vaření:

 • Propláchněte a lehce osušte kroupy na suché pánvi, smažte na mírném ohni několik minut, dokud se neobjeví tenká zlatavá kůrka.
 • Směs vložte do speciální nádoby na obiloviny, která by měla být součástí parního hrnce. Směs nalijte do pračky se sušičkou v poměru 1:1.
 • Naplňte nádrž kotle vodou, zakryjte hmotu a nastavte časovač na 40 minut. Pokud tato doba nestačí k vyvaření vody, zapněte spotřebič na dalších 5 minut.
 • Kaši lehce rozmačkejte vidličkou, aby se rozpadla. Osolte, promíchejte, ochuťte máslem a podávejte.

Drcenou pohanku lze vařit podobným způsobem. Stačí použít o něco méně vody než obvykle a doba zpracování složky nebude trvat déle než 30 minut.

S kuřecím masem

Kromě vepřového masa lze pohankovou kaši vařit s kuřecím masem v multifunkčním vařiči. Pokrm je méně kalorický, ale stejně chutný a lákavý. Recept na kaši s kuřecím masem v multicookeru se připravuje s přesně stejnou klasickou sadou dalších složek. Existuje však několik zásadních rozdílů, které jsou popsány v receptu níže, jako je přítomnost rajčatové šťávy. Buďte opatrní!

Seznam a požadované hmotnosti pro tento pokrm

 • 410 g pohanky;
 • 510 g kuřecího masa (nejlépe kupte prsa);
 • 111 g cibule;
 • 111 g mrkve;
 • 110 ml rajčatové šťávy;
 • 810 ml horké vody;
 • rostlinný olej;
 • koření a sůl.

Pohanku s kuřecím masem připravte v multicookeru takto

 • Aktivujte režim „Smažení“, nalijte na dno olej, až se přístroj zahřeje, vložte kuře a smažte 8 minut.
 • Zeleninu nakrájejte a přidejte do multicookeru, smažte stejně dlouho a občas promíchejte.
 • Přidejte zbývající přísady a důkladně promíchejte.
 • Aktivujte režim „Guláš“ a vařte nejméně 40 minut.
 • Pokrm podávejte v multicookeru!
multifunkčním, vařiči, režim, přípravu

S masem

Pohanku si můžete připravit k vydatnému obědu nebo večeři ihned s masem. Každý typ však vyžaduje jinou dobu přípravy. Recept v multicookeru je popsán pro kuřecí maso, ale pokud se rozhodnete použít hovězí, po osmažení kousků je musíte dusit dalších 20-30 minut. dokud se nepřidá krupice; u vepřového masa stačí 15-20 minut.

Pokrm můžete připravit mnohem rychleji, pokud mleté maso nejprve osmahnete nebo ho dáte dusit společně s pohankou (při přidávání vody si uvědomte množství tekutiny).

 • kuřecí prsa. 500 gr;
 • pohanka. 2 polévkové lžíce.;
 • Cibule. 1 ks.;
 • slunečnicový olej. 4 lžíce. л.;
 • voda. 4 lžíce.;
 • sůl, koření. podle chuti.
Kalorie Proteiny Tuky Sacharidy
156.4 kcal 11.3 г 4.11г 9.8 г

Co lze přidat a změnit ve složení

Přidejte trochu česneku a rajčatového protlaku pro vůni a chuť.

Postup vaření krok za krokem

 • Prsa opláchněte pod vodou, osušte ubrouskem a odstraňte kůži a fólii. Maso nakrájejte na proužky napříč vlákny.
 • Rozpalte slunečnicový olej v míse multicookeru v režimu „smažení“, vložte kuře a vařte 10-12 minut.
 • Když jsou kousky křupavé a hnědé, přidejte najednou cibuli nakrájenou na kostičky.
 • Pokračujte v opékání další 3-4 minuty., Průběžně míchejte.
 • Na povrch nasypte propláchnutou a prosátou pohanku (nemíchejte), přepněte režim na „Pohanka“ nebo „Kaše“ a nastavte časovač na 25 minut.
 • Za 10 min. Před signálem přidejte koření a sůl.
 • Po dokončení obsah parního hrnce promíchejte a nechte jej přikrytý 5 až 10 minut stát.
 • Chcete-li získat drobivější kaši, můžete na tuto dobu nastavit režim ohřevu.

Pravidla zdobení a podávání

Rozetřete je na horké talíře a podávejte hostům s majonézou nebo zakysanou smetanou jako omáčkou.

Oblíbená kaše Po-Kupecki by neměla chybět v jídelníčku žádné rodiny. Výživný pokrm vhodný k večeři nebo k večeři.

 • vepřové maso. 400 g;
 • cibule. 1 ks.;
 • česnek. 2 stroužky;
 • mrkev. 1 ks.;
 • sádlový olej. 2 polévkové lžíce. л.;
 • voda. 2 polévkové lžíce.;
 • pohanka. 1 polévková lžíce.;
 • koření a sůl. podle chuti.
Kalorie Protein Tuky Sacharidy
135.8 kcal 9.7 г 5.2 г 11.4 г

Co můžete přidat nebo upravit

Pokud je vepřové maso příliš tučné, můžete vynechat libový olej. Pokrm chutná opravdu dobře, pokud použijete také rajčatový protlak.

Postup vaření krok za krokem

 • Maso opláchněte a ihned odstraňte vlhkost pomocí utěrky. Z kuřete odstraňte všechny žíly a potravinovou fólii.
 • Vepřové maso nakrájejte na plátky tak, jako byste krájeli guláš přes vlákna, a vložte je do multicookeru, ve kterém předtím rozehřejte libové máslo.
 • Vařte v režimu „dušení“ se zavřeným víkem po dobu 20 minut., Poté přidejte nadrobno nakrájenou mrkev a cibuli.
 • Promíchejte a duste dalších 5 minut.
 • Nyní přidejte pohanku, zalijte horkou vodou a osolte. Změňte název na „Kaše“ nebo „Pilaf“.
 • Vařte 15 minut. Nechte víko přiklopené a nechte dalších 10 minut odstát.
READ  Jak vypnout režim ventilátoru na klimatizaci

Ozdobte a podávejte

Směs je možné smíchat a rozdělit na talíře, ale mnoho hostitelek nejprve rádo rozdělí kaši a pak na ni položí kousky masa a zeleniny.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem

Jsem trochu mimo téma. Rýži nebo pohanku vařím v mikrovlnné troubě. Já jen zaliji vodou, přidám trochu slunečnicového oleje a soli a zamíchám. Přiklopím pokličkou a nechám ji 15 minut zapnutou. do mikrovlnné trouby. Velmi chutné a křehké.

Mám jiný multicooker, ale někde jsem viděla, že holky mají univerzální výpočty pro všechny multicookery: 1 multi-cup krupice na 2 šálky vody. Pro mokrou kaši, pro drobivou kaši (v t.ч. a pohanka). 1 м.с. kroupy na 1,75 m.с. voda. Mám topidlo Aursson, 2m. Šálek pohanky se v režimu MACHINE vaří 40 minut. se ukáže jako drobivá skvělá kaše.

mám hrnec panasonic a vařím podobně jako v knize6 na 1 mcg pohanky a 2 mcg vody v režimu pohanka a vždy se to drobí

Mám Scarlett sc-410. U pohanky beru 1,75 m/c vody na 1 m/c krupice. Pro rýži 1:2. Cereální režim, jak dlouho? Nečasuji to, je to automatické.

1 VÍCEKANÁLOVÁ plechovka SYROVÁTEK A 2 VÍCEKANÁLOVÉ plechovky VODY, sůl podle chuti. Pokud chcete, aby se drobila, přidejte několik kapek olivového oleje. Režim kaše, 30 minut. Po otevření víka můžete přidat máslo. Jděte do toho!

Pohanku není třeba vůbec vařit. Vezmete pohanku, zalijete ji 1 až 2 vroucími vodami a zabalíte. půl hodiny a je hotovo. Šetří to energii a vitamíny Celý život jsem vařila tímto způsobem.

A chápu (měl jsem mléko po dlouhou dobu, a pohanka jsem vařil 30 krát). ukázalo se, že je to všechno v krupice.

Myslím tím se stejným programem a množstvím tekutiny a obilovin. Z velmi dobrého se stává vůbec dobrý. takže ať už jsi na jakýchkoli obilovinách.

Vložit obrázek

Do textu můžete nahrát obrázek z počítače:

Nejčastějším čtením na webu je:

Rozhodla jsem se napsat, jak hospodařím s rodinným rozpočtem. Víte, nemám v hlavě klíč a metodou pokusů a omylů jsem se naučil dělat domácí účetnictví. Našel jsem zlatou střední cestu a zlaté pravidlo.

Mnohé z obrázků se mě dotýkají až do hloubi duše. Zde jsou ty, které se dotkly mého srdce. Můžete připojit fotografie, které vás nějakým způsobem ovlivnily.

Můj šestnáctiletý bratr má přítelkyni. A pak jsem zaslechl jejich rozhovor. Můj bratr jede navštívit svou přítelkyni a můj manžel ho poučí. Manžel. „Až přijdeš k ní domů, požádej ji o toaletu, nestyď se. A podívejte se pod víko záchodu. „Jestli najdeš ty-víš-co, zbav se toho flákače a vymaž její telefonní číslo.“.

Mé babičce je 90 let, má 5 dětí. Dědeček je pryč už více než 40 let. Podváděl, dokonce měl děti ve vedlejší ulici. To je můj názor? Moje babička mi vždycky říkala, že když má člověk potíže, i když peče palačinky, měl by toho nechat a jít. Upřímně, lidi. Kdo to dělá?? Kteří všeho nechají a jdou, i když se jim nechce? Ti, které „bolí hlava“, mohou také napsat.

Tajemství pohanky

Správně uvařit pohanku je obtížné, pokud se řídíme pouze doporučeními na etiketě výrobku. Chcete-li vědět, jak správně vařit pohanku, měli byste se řídit alespoň těmito pravidly:

 • Nejjednodušší způsob, jak uvařit pohanku, je použít pánev se silnými stěnami a dobře přiléhající pokličkou. Při vaření pohanky v multicookeru je přísně zakázáno vařit pohanku s otevřeným víkem.
 • Během varu pohanku nemíchejte. To může způsobit, že se změní v nerovnoměrnou kaši.
 • Při správném postupu se z 200 gramů suché pohanky získá 600 gramů konečného produktu. Při výběru nádoby na vaření to berte v úvahu.
 • Již uvařený výrobek je vhodné ještě několik minut podržet v horkém hrnci, tlakovém hrnci, multifunkčním hrnci nebo mikrovlnné troubě. Tento způsob by se neměl používat v parním hrnci.
 • Odstraňte pěnu, která se objeví na začátku vaření. Jinak bude mít příloha hořkou chuť.

Kromě toho byste měli jasně dodržovat poměry doporučené výrobcem součásti. Nejčastěji se na 1 díl zrna dávají 2 díly vody, ale v závislosti na druhu obiloviny se tyto údaje mohou mírně lišit.

Tipy pro vaření pohanky v multicookeru panasonic

Pohanka z multicookeru Panasonic je vždy lahodná a chutná a pochutnají si na ní i malé děti, které nemají rády kaše! Recept na vaření se mírně liší od vaření v multicookeru jiných modelů.

Způsob přípravy:

 • Propláchněte kroupy, dokud se z nich nevyplavuje voda.
 • Zapněte režim „Multicooker“ na 160C a osmažte zrna bez oleje. Neustále míchejte asi 7 minut, dokud se jídlo nezačne vařit, a poté přidejte čerstvé mléko.
 • Podle chuti osolte, promíchejte a přikryjte pokličkou.
 • Snižte výkon zvolením nastavení „Mléčná kaše“ a vařte, dokud nebude připravena k použití.

Pokud máte rádi kaši nebo chcete připravit oběd pro dítě, je dobré přidat trochu mléka. Pro zjemnění chuti přidejte do mléka lžičku másla.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS