Vaření za 15 minut

Mnoho potravin při rychlé přípravě ztrácí chuť a výživovou hodnotu. Ale ne kukuřice. Lze ji uvařit během několika minut, aniž by to bylo na úkor chuti nebo výživových hodnot.

Rychlá metoda v mikrovlnné troubě

Kukuřici lze rychle uvařit v mikrovlnné troubě. Potřebujete výkon alespoň 850 kW, aby byl výrobek připraven za 5-6 minut.

Koláče namočené ve vodě se položí na rovnou desku tak, aby se vzájemně nedotýkaly. Jsou zakryty plastovým krytem určeným speciálně pro mikrovlnné trouby.

Vaření usnadňuje voda, která zůstává pod pokličkou, protože se zahřívá a odpařuje, vsakuje se do zrn a činí je měkčími. Mají efekt „vaření v páře“.

Všimněte si však, že hodně záleží na stáří kukuřice. Starší exempláře se pravděpodobně neuvaří tak rychle.

V oleji a sáčku

Pokud nemáte chuť čekat vůbec, najděte si pět minut času a plastový „rukáv“ na pečení.

Technologie vaření je následující: oloupaný klas se ponoří do vody, osolí, potře máslem a vloží do sáčku. Okraje pevně svažte provázkem. Mikrovlnná trouba udělá zbytek práce za vás.

vařit, kukuřici, mikrovlnné, troubě

Při výkonu 850 kW bude připraven za méně než 5 minut. Díky sáčku, který zabraňuje úniku olejových a vlhkých par. Vytvoříte vakuové prostředí, ve kterém se kukuřice během několika minut uvaří a upeče.

vařit, kukuřici, mikrovlnné, troubě

S mlékem

Mladé klasy jsou vždy křehčí a chutnější a jejich vaření trvá mnohem kratší dobu. I stará kukuřice vařená v mléce je však chutnější a příjemnější než mladá. Doba vaření navíc není delší než 15 minut.

Potřebujete 1 litr mléka. Vařte 2-3 oloupané klasy v malém hrnci nebo v kbelíku. čím větší hrnec, tím delší doba vaření. Sůl můžete do mléka přidat i během vaření, nemusíte čekat, až bude mléko hotové.

V multifunkčním vařiči

Kukuřice vařená v multicookeru si zachovává všechny vitamíny a živiny a neztrácí šťavnatost.

Mladé klasy by měly být zbaveny listů a vláken, rozříznuty na dvě části a vloženy do mísy. Naplňte ji vodou až po značku „MAX“. Nastavte vysokotlaký režim a časovač na 15 minut.

Po uvaření je nechte vychladnout, obalte je v másle a podle chuti osolte.

Na grilu

Uzená kukuřice připravená na ohni nebo grilu je skvělou přílohou ke kebabu a hodí se k pečené zelenině.

Listy před vařením neloupejte. stačí je namočit do vody. To proto, aby listy udržely vlhkost a vytvořily efekt „napařování“.

Potřete je černým pepřem, solí a kořením. Zelenina je naopak jako koření nežádoucí. kazí zvláštní chuť a vůni pokrmu.

V tomto stavu položíme kukuřici přímo na uhlí a počkáme asi 15 minut, přičemž ji pravidelně otáčíme vidličkou, dokud není ze všech stran zuhelnatělá. Před použitím je potřete máslem nebo olivovým olejem.

Jak vařit kukuřici v mikrovlnné troubě?

Vezměte mladou kukuřici na klasu, pokud jsou vnější listy špinavé, odstraňte je. Zbytek nechte nedotčený. Z konce, kterým je klas připevněn ke stonku, odřízneme část, abychom viděli jádra. Kukuřici dejte na talíř a ohřívejte ji 5 minut v mikrovlnné troubě. Kukuřice uvařená v mikrovlnné troubě je hotová. Odstraňte listy a vlákna. Vrcholky klasů uchopte do prstů a jemně jimi zatočte. oloupaný klas spadne na talíř a listy můžete vyhodit. Dávejte pozor, abyste si nepopálili prsty. klasy jsou velmi horké!

Kukuřici na klasu můžete také uvařit v mikrovlnné troubě. Je to také docela snadné, v tomto případě je kukuřice šťavnatá a křehká.

Nejprve oloupejte klasy od listů a vláken. Za tímto účelem odřízneme konce na obou stranách, odstraníme všechen přebytečný materiál a klíčky dobře omyjeme pod studenou vodou. Kolem každého koláče omotáme papírovou utěrku poměrně pevně ve dvou vrstvách, tyto ruličky navlhčíme vodou a opatrně je vymačkáme, aby se papír neprotrhl. měly by být vlhké, ne mokré. Kukuřici položte na talíř a dejte ji vařit do mikrovlnné trouby. Časovač nastavíme na 5 minut. to je dostatečná doba, aby se kukuřice uvařila. Odstraňte talíř a opatrně kukuřici rozbalte. Je lepší to dělat vidličkou a nožem nebo dvěma vidličkami, abyste si nepopálili prsty, protože kukuřice je velmi horká. Po uvaření kukuřici dochuťte nebo podávejte. Pamatujte: kukuřice je poměrně těžká potravina, proto doporučujeme vyhnout se její konzumaci v odpoledních hodinách. Obecně platí, že byste neměli sníst více než 2-3 klasy najednou. Nebude to k ničemu dobré. Trochu je lepší, ale často.

Existují recepty, ve kterých se kukuřice vaří v mikrovlnné troubě v sáčku. Nezapomeňte však, že polyethylen při zahřívání uvolňuje škodlivé látky, takže je lepší tímto způsobem nevařit. Použijte jeden z návrhů zdravějšího způsobu vaření.

K vaření mladé kukuřice nemusíte být kuchařský virtuos. A abyste tento poměrně jednoduchý proces urychlili, doporučujeme vařit klasy v mikrovlnné troubě. A lze ji připravit různými způsoby, např. v sáčku nebo s vodou ve speciální nádobě vhodné do mikrovlnné trouby.

READ  Lze myčku umístit pod troubu?

V poslední době velmi oblíbená svačina. Sušená rajčata. Úspěšně se přidává do salátů, sendvičů, pizzy a dalších pokrmů. Moderní hostitelky se doma přizpůsobily sušené zelenině. Zde je jeden ze způsobů, jak to udělat. Poradíme vám, jak připravit sušená rajčata v mikrovlnné troubě.

Často se stává, že hosté přijdou nečekaně a hostitelka se nemůže rychle rozhodnout, co bude podávat. Podívejte se na následující recepty na lahodné, nadýchané a neodolatelně voňavé muffiny, které upečete za 5 minut.

Podle níže uvedených receptů si můžete během chvilky připravit dobrou svačinu na přátelské setkání. Poradíme vám, jak si v krátkém čase připravit chutné a křupavé lupínky pomocí mikrovlnné trouby. Hlavní je, že svačina bude mnohem zdravější než její obdoba zakoupená v obchodě.

Vaření kukuřice tradičním způsobem

Proto jsme vybrali mladé, šťavnaté kousky zralé kukuřice. Nyní je důležité ji správně uvařit, aby byla měkká a chutná. Před přesazením do květináče odstraňte veškeré listí a vyjměte stonky. Pokud jsou špičky poškozené nebo mají zaschlá jádra, odřízněte je.

Nezapomeňte, že je třeba ponechat si několik vnitřních listů, aby byly při vaření kukuřice zakryté. Listy dodávají slunečným obilovinám chuť a vůni. Některé ženy v domácnosti přidávají do hrnce také stigmata.

Oloupané rostliny kukuřice opláchněte pod tekoucí vodou. Při vkládání kukuřice do pánve položte na dno pánve několik listů. ochráníte tak kukuřici před spálením. Nyní je naskládejte, jak chcete. můžete je naskládat do roviny, můžete je naskládat volněji.

Listy přikryjte i nahoře. Naplňte hrnec studenou, přečištěnou vodou. Někteří lidé radí, aby se zaléval horký, ale upřímně řečeno, jakmile je uvařený, není v tom žádný rozdíl. Potřebujete tolik vody, aby byly klíčky zcela pokryty.

Upozornění: Koláče mohou vyplavat na hladinu, proto na ně můžete položit něco těžkého. Použijte například víko s menším průměrem nebo talíř.

Nedoporučujeme přidávat do vody sůl, protože by kukuřice ztvrdla.

Postavte hrnec na vysokou teplotu a přiveďte ho k varu. Poté snižte teplotu a vařte do měkka. Jak dlouho se má kukuřice na klasu vařit?? Doba vaření přímo závisí na stáří klasů: mladé kukuřice se vaří 30-40 minut, starší se vaří 30-40 minut.až 2-3 hodiny. Během varu pravidelně ochutnávejte kukuřičná zrna. Když jste s jejich chutí spokojeni, můžete kukuřici považovat za hotovou.

Voda se může během varu vyvařit, takže je třeba ji přidat, ale až když je horká!

Vypněte vařič a nechte kukuřici ve vodě alespoň 10 minut. V ideálním případě by se kukuřice měla sníst ihned, ale pokud ji nezvládnete celou, nechte ji v hrnci s vodou a dejte ji do lednice. jinak jednoduše vyschne a ztratí veškerou chuť. Před použitím ji můžete znovu ohřát ve stejné vodě. Kukuřici však nenechávejte vařit příliš dlouho, maximálně jeden den.

Tip: Některé hospodyňky doporučují přidat do hrnce před vařením máslo a cukr, aby byla kukuřice aromatičtější a sladší.

Kdy solit kukuřici

Na tuto otázku najdete na internetu mnoho různých odpovědí. Někdo radí solit 10-15 minut před vařením, někdo hned po uvaření drobenky a někdo raději nesolí vůbec.

Odpověď je jediná: je to otázka vkusu. Pokud máte rádi kukuřičný klas trochu slaný, osolte ho před vařením přímo do hrnce (až 3 lžíce na 4-5litrový hrnec). Pokud máte rádi slanější chuť, posypte květák přímo po uvaření. Pokud si chcete vychutnat pravou chuť bez jakýchkoli přísad nebo koření, pak sůl zcela vynechejte.

Jak vařit „Kukuřice v sáčku do mikrovlnné trouby za 8 minut

Vložte kukuřici do sáčku, můžete použít speciální pečicí rukáv určený pro vysoké teploty, který je zcela zdravotně nezávadný. Udělejte několik otvorů pro páru a vařte kukuřici v mikrovlnné troubě při výkonu 800 W po dobu 8 minut. Pokud je výkon mikrovlnné trouby 1000 W, stačí k uvaření 5 minut.

Každou horkou kukuřici hustě obalte ze všech stran kouskem másla a osolte podle chuti, na každou kukuřici stačí špetka soli.

Ochutnal jsem ho. Chutná, měkká a šťavnatá kukuřice připravená k prodeji! Stojí to za ten čas, který zabere vaření ve vodě? Myslím, že to nestojí za to. Vychutnejte si jídlo!

Pokud se vám tento recept líbí, v mém profilu najdete dalších 15 receptů. Tady je jeden z mých posledních: Křupavé bramborové knedlíky bez vajec na pánvi.

Polévky a bujóny Pečení Saláty Předkrmy Omáčky a dresinky Dezerty Různé nápoje Zavařeniny Kaše Přílohy Mléčné výrobky Mléčné výrobky Keto recepty Kuře na cibulce Kuře s bramborem v troubě Ananasové špízy Kuřecí kebab Kastrol s krupicí

Abcházský Australský Rakouský Ázerbájdžánský Asijský Albánský Alžírský Americký Arabský Africký Belgický Belgický Burjatský Britský Maďarský Holandský Dagestánský Dánský Židovský Evropský Egyptský Izraelský Ingušský Indický Arménský Baškirský Běloruský Indonéský Irský Španělský Italský Kavkazský Bulharský Východní Vietnamský Kazachský Karelský Kirgizský Čínský Řecký korejština gruzínština kubánština kubánština latinskoamerická libanonština litevština malajština malajština marocký mexický moldavština mongolština němčina norština peruánština polština polština portugalština baltština rumunština ruština srbština skandinávština středomořština slovenština slovenština tádžičtina tatarština turečtina udmurština uzbečtina ukrajinština filipínština finština francouzština chorvatština čeština chilština švédština švédština estonština japonština skotština čuvašština čečenština

READ  Jak nastavit čas na troubě Hansa

Pro děti Na večeři Na snídani Na oběd Dietní jídlo Na bufet Na grilování Na dezert Na svačinu Na polední jídlo Na půst Do přírody Na večeři Vegetariánské jídlo Správné jídlo Na 8. března Na masopust Pro těhotné a kojící Na piknik Na rychlé jídlo Na svatbu Na čaj a kávu

Blanšírování Vaření Vaření Namáčení Pečení Uzení Horké uzení Pomalé vaření Vaření v páře Gratinování Smažení Smažení Pražení Namáčení Mražení Pečení Sání Mletí Blanšírování Hašení Barvení Konzervování Kvašení Marinování Plnění Pražení Vaření Šlehání Zpětné rázování Chlazení Pánevní pečení Strouhanka Prosévání Prosévání Čerpání Rozmrazování Míchání Míchání Dušení Sušení Plamenné uzení Studené uzení Míchání

Aerogrill Mixér Spotřebiče zdarma Jogurtovač Multicooker Multicooker Parní vařič Žehlička na vafle Vaflovač Plynová varná deska Trouba Odšťavňovač Sendvičovač Rychlovarná konvice Sekáček Rychlovarná konvice/vařič Indukční varná deska Vařič na míchané nápoje E-lednice Fritéza Kastrol Vařič vajec Udírna Pomalý vařič Mikrovlnná trouba Mixér Vakuovačka Mini trouba Trouba Výrobník zmrzliny Multicooker Výrobník masa Topinkovač Fritéza Výrobník bochníků Elektrická varná deska Elektrický gril Chladnička

Popis vaření:

Kukuřici v mikrovlnné troubě můžete podávat jako samostatné jídlo, přílohu, teplý předkrm nebo z ní můžete připravit saláty. Koláče se vaří v sáčku se zipem nebo v takzvaném pečicím rukávu.

Připravte si vše potřebné k vaření kukuřice v sáčku v mikrovlnné troubě. Vhodná je cukrová kukuřice, která je sladká, šťavnatá a rychle se vaří.

Je to velmi rychlé a snadné. Vezměte sáček (rukáv), zavažte ho na jedné straně, vložte do něj kukuřičný klas.

Nalijte trochu vody, zavažte sáček na opačné straně. Do sáčku můžete vložit jeden kukuřičný klas a vařit kukuřici po částech, nebo můžete do sáčku vložit několik klasů a vařit pro celou rodinu, ale doba vaření bude muset být o něco delší. Sáček propíchněte na několika místech párátkem, aby během vaření neexplodoval a unikla z něj pára.

Po uplynutí času vyjměte kukuřici z mikrovlnné trouby, opatrně rozřízněte sáček, abyste se nespálili párou, potřete kukuřičný klas máslem, posypte mořskou solí a pochutnejte si. Dobrou chuť!

Kukuřice v mikrovlnné troubě rychlý recept

Bazalku opláchněte pod tekoucí vodou, osušte a nakrájejte ostrým nožem. Zeleninu vložte do mísy.

Česnek oloupejte, prolisujte a opláchněte. Přidejte k zeleni.

Máslo nakrájejte na tenké plátky. Hmotu osolte, opepřete a rozmačkejte vidličkou.

Oloupejte kukuřici od listů a stonků. Kukuřici položte na pergamenový papír nebo papír na pečení.

Kukuřici bohatě potřete máslem, bylinkami a česnekem.

Kukuřici pevně zabalte do pergamenu a okraje stočte k sobě. Uvařený koláč dejte na talíř a vložte ho do mikrovlnné trouby. Pečte 5 minut na plném ohni.

Kukuřici nechte ještě 5 minut zabalenou v papíru.

Pergamen opatrně otáčejte a dávejte pozor, abyste se nepopálili horkou párou.

Po dokončení nakrájejte kukuřičný klas na malé kousky. Při podávání je položte na plochý talíř a pokapejte rozpuštěným máslem.

Doplňte je omáčkami, cherry rajčátky a bylinkami. Kukuřice v mikrovlnné troubě je křehká, šťavnatá, s krémovou chutí a nádechem česneku a bazalky.

Je důležité vybrat správnou kukuřici pro daný recept. Vyberte si Marble, Dobrynya nebo Bonduelle s mléčnou zralostí. Listy na klasu by měly být zelené, třapiny vlhké a jádra pevná se šťávou. Použijte bylinky podle chuti a česnek na dochucení.

Kukuřice vařená ve vodě v mikrovlnné troubě

Složení:

  • Oloupejte klas z listů, omyjte ho, vložte do nádoby vhodné velikosti.
  • Naplňte kukuřici vodou tak, aby byl klas zcela pokrytý.
  • Vložte nádobu do mikrovlnné trouby a zapněte přístroj na maximální výkon na 15-20 minut. Každých 5 minut přístroj zastavte a zkontrolujte hladinu vody, v případě potřeby ji doplňte.
  • Vyjměte koláč z nádoby, přelijte ho šťávou získanou z poloviny citrusových plodů a posypte solí.
  • Položte koláč na suchý talíř.
  • Spusťte stroj na maximální výkon po dobu 30-60 sekund.

Tento recept je jednoduchý, ale vhodný pouze pro ty, kteří mají velké nádoby. Pokud doma nemáte vhodnou nádobu, použijte jiný způsob vaření kukuřice na klasu v mikrovlnné troubě.

Popis vaření:

Od tak šťavnatého pokrmu nebudete moci nikoho odtáhnout. tak chutná je kukuřice v mikrovlnné troubě. Pokud budete mít v kuchyni tento nepostradatelný spotřebič, nebudete muset vařit. nebudete muset vařit vůbec! V případě potřeby můžete do másla přidat prolisovaný česnek a kousky slaniny.

Připravte si následující ingredience. Vyberte středně velké kukuřičné klasy, aby se vešly do mikrovlnné trouby.

Pokud chcete, můžete kukuřici uvnitř opláchnout. Vložte klasy přímo do listů v mikrovlnné troubě na plech. Pokud máte speciální víko pro vaření v mikrovlnné troubě, přikryjte jím horní část nádoby. Zapněte časovač spotřebiče na 4 minuty a ohřejte kukuřici v mikrovlnné troubě. Poté otočte koláče na druhou stranu a aktivujte přesně stejnou dobu na displeji spotřebiče.

Během této doby se středně velké klasy zcela uvaří v páře a jsou šťavnaté a chutné. Nezapomeňte však, že doba vaření závisí na výkonu spotřebiče.

Poté vložte máslo do mísy nebo krému, posypte solí a sušenými provinčními bylinkami. Koření můžete nahradit jakýmkoli kořením podle vlastního výběru.

Nádobu vložte do mikrovlnné trouby a zahřívejte asi 1 minutu, aby se máslo rozpustilo. Pokud máte rádi chuť, můžete přidat i mletý česnek.

Zabalte listy kukuřice, odstraňte chloupky z vnitřní strany a svažte listy do uzlu, aby se klas lépe držel. Každou kukuřici pokapejte voňavým máslem a ihned podávejte.

READ  Jak nastavit hodiny na troubě teka

Předkrm „Broskve“

Pikantní cuketa

Salát Verona

Slavné hovězí Bourguignon

Měla jsem mladou a trochu přezrálou kukuřici. Mladšímu stačil výkon 850, ale staršího jsem musel použít dvakrát. Rychle, bez hádek, v mžiku a s chutí. I když jsem to dělala v tlakovém hrnci za 10 minut. Ale pro jistotu si to budu pamatovat. Díky, !

To je moje porce, zbytek byl rychle sněden. Moc děkuji za nápad, v mikrovlnné troubě ohřívám pouze hotová jídla. Nepoužil jsem sáček, vařil jsem ve skleněné formě, ale princip je stejný. Rychlé, čisté, krásné!

Díky za super rychlý nápad s kukuřicí! Zápis. A na stole je moje oblíbená kukuřice na slunci. Teď ji budeme vařit častěji!

K tomuto receptu jsem trochu skeptická. Přiznávám, že jsem se mýlil. Kukuřice je vynikající! A díky času, který zabere jeho příprava, a nedostatku špinavého nádobí je ještě chutnější a recept trvá věčně! Děkujeme za sdílení.

Manžel přinesl kukuřici. Ach, bože. Čas 22.45. Chci ho jen nakrmit, opít a uložit do postele. A musí uvařit pár koláčů. Panebože. Mám v hlavě jednu myšlenku. Někde, někde jsem viděl nejrychlejší cestu. A tady je, celá oblečená a žlutá na stole. Nastia. Recept je. Dnes je to jen moje spása. Děkuji.

Děkuji, Laro! Vzpomínám si, jak jsme jako děti běhali na kukuřičná pole pro klasy ! Pak jsme se sotva dostali domů. Jo, co se dělo, když jsem byl dítě? A teď někdy jedeš kolem polí, zastavíš a kopneš do kukuřice.

Natašo, vždycky reaguješ tak emotivně! Cítím, že jsi zkušený. Ohnivá dívka, hurikán a ohňostroj v jednom.S. Kukuřice je vynikající!

Violetta. Ach jo. Zásah přímo na místě. Manžel si mě dobírá a říká, že umím z ničeho udělat salát, klobouk a skandál.

Je to jen ochutnávka, Laro. Tady je můj chlapec, který se v noci vrací hladový z večírku. Mám spát v jedné botě, jako maminka, a čekat. Ale ne proto, abych se nakrmila, ale abych věděla, že je všechno v pořádku, že je tam můj syn. A on už ví, že spím s jedním okem. Mami, jsem tady. A máš co jíst?? A to hned. BUTZ. DRUHÁ ZMĚNA Mám.

Už jsem ti to říkal, jsi meteorit. No, beru to zpět. ty, Natushyo, jsi opravdový žrout! super rychlá super hostitelka

Natašo, myslím, že po tvé recenzi si všichni půjdou pro kukuřici! Ale samozřejmě je lepší jít do obchodu. Vzpomínám si, že když jsem byl malý, málem nás zavřeli za jeden koláč na poli. Budu si to pamatovat do konce života

Sním. Možná budu mít vnučku ! Pomůže to. Ach, jestli je to můj vnuk Určitě zůstanu v horkém obchodě navždy

Nastěnko, děkuji za recept a chuť dětství, je to tak snadné, není třeba čekat a dělat nádobí.Měla jsem mladou kukuřici, chutnala skvěle, byla krémová a sladká.

Je to neuvěřitelné! !! Vaření této kukuřice dříve trvalo dvě hodiny. A to je 10 minut a můžete vyrazit.

Kateřino, nedávno jsem slyšela od Maryam (Alieva 2012), že i kukuřice se vaří na plotně 15 minut! Snažil jsem se. V té době jsem opravdu dostal skvělou kukuřici a uvařil jsem obvyklé „kolhoznye“. Podívejte se na praktické tipy na https://www.povarenok.komentáře. Také jsem ji vařila dvě hodiny

Čím je koláč starší, tím déle to trvá. Mladé klasy by se neměly vařit déle než 20-30 minut. Zralá kukuřice se vaří 30-40 minut. Doba vaření plně zralých klasů může být až 2-3 hodiny.

Kukuřici jsem milovala už jako malá holka. moje maminka ji také dlouho vařila. a já bych se motala kolem plotny a čekala, až bude vynikající. Teď ji vařím každý druhý den.a k večeři jako příloha. a prostě ho žvýkejte

Kukuřici v mikrovlnné troubě vařím od doby, kdy byla poprvé představena (mikrovlnná trouba). Vkládám klasy do sáčku se solí a pak je pevně zabalím, aby v sáčku bylo dost místa pro vzduch, a vložím je na 10 minut do mikrovlnné trouby (5-6 klasů), čím více klasů, tím více minut to trvá

Bohužel se dnes sladká kukuřice prodává všude. Pokud chcete, můžete ji jíst i syrovou. Loni v létě jsem omylem koupila část naší kukuřice od jednoho účastníka. Bože, to je tak dobré. Ano se solí a máslem. Vařte 20 minut, jakmile se začne vařit, přidejte sůl a vařte dalších 10 minut. Takto se vyrábí jakákoli kukuřice. A také jsem ji vařila v páře. To je na tom to nejlepší. Nyní vyzkouším i vaši metodu.

Zanechte komentář nebo recenzi na recept

Bez registrace a zadávání hesla se můžete přihlásit pomocí svého účtu na následujících stránkách:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS