Vařená kukuřice v multicookeru

Kukuřice je vždy spojována s létem a mořem. Proto je to oblíbené jídlo všech. Je také velmi zdravá, protože obsahuje velké množství vitaminů a stopových prvků. Toto jídlo trvá 30 minut až 3 hodiny. Abyste si to usnadnili, můžete vyzkoušet recept, jako je vařená kukuřice v multicookeru. Tento kuchyňský pomocník vám usnadní práci v kuchyni a připraví uspokojivé jídlo.

 • Vložte 6-8 celých čerstvých kukuřičných klasů střední velikosti
 • Čistá studená voda 1 litr
 • Máslo 30 gramů
 • Podle chuti osolte

Kukuřice v multicookeru (klasický recept)

Vaření kukuřice v multifunkčním vařiči Redmond:

Očistěte klasy od listů a zbytků a omyjte je.

Pokud máte štěstí a na klasech jsou nějaké listy, dejte je na dno pánve (nejlépe ne uschlé, ale zelenější, ty, které jsou nejblíže klasům). Navrch položte kukuřici (pokud se vám nevejde, můžete ji rozříznout napůl). Vrchní část opět pokryjte listy z klasů (nepovinné).

Pokud je kukuřice bez listů, omyjte ji a složte tak, jak je.

Zalijeme litrem a půl vody (měla by pokrývat klasy do poloviny). Ze všech programů vyberte „Vařit/vařit obiloviny/obiloviny/polévku“ a nastavte čas na 20-25 minut. Během této doby by se měla kukuřice v multifunkčním vařiči Redmond vařit.

vařit, kukuřici, tlakovém, hrnci

Jde o to, že mladé klasy se vaří rychle, 15-20 minut. U starších trvá déle, 20-30 minut. Kukuřici nepřevařujte. ztvrdne. Ze stejného důvodu byste kukuřici při vaření neměli solit.

Jakmile zazní signál, vyjměte kukuřici, potřete ji solí a kouskem másla (to není povinné).

Kukuřičné recepty

Otázka, jak dlouho vařit kukuřici, závisí na její velikosti a zralosti. Mladší jádra by se měla vařit 15-20 minut., Ty vyzrálejší by se měly vařit 20 až 40 minut. Je důležité rozlišovat mezi první a druhou variantou, jinak byste mohli kukuřici rozvařit a měkká zrna by se stala tvrdými a bez chuti. Vybírejte nejlépe stejně velké klasy, nebo rozkrájejte velké klasy, aby dosáhly zralosti ve stejnou dobu.

Recepty na vaření původní kukuřice:

Jak vařit kukuřici na klasu v hrnci?

Je to těžko uvěřitelné, ale první klíčky byly dlouhé jen 4-5 cm a vážily 200-300 g a poprvé byly vypěstovány na jihu Mexika. A šlechtitelům se již podařilo vyšlechtit odrůdy, které jsou dnes známé. Vaření vařené kukuřice v hrnci je snadné a rychlé. Některé hospodyňky ji namáčejí ve studené vodě po dobu asi 1 hodiny, ale není to nezbytně nutné. Opláchněte a odstraňte všechna vlákna, která ulpěla na zrnech. Zakoupené klasy neskladujte příliš dlouho, jinak se cukr v kukuřici změní na škrob, zralá zrna mohou vyschnout a nezralá shnít.

 • Vyjměte listy a vložte je na dno pánve.
 • Navrch položte omyté klasy.
 • Přiveďte k varu a vařte 10 minut.
 • Vodu osolte, přidejte listy a vařte 5-7 minut.
READ  Proč se po laserové epilaci nekoupat

Jak uvařit kukuřici v multicookeru?

Abyste se při nákupu klasů nespletli, existuje jednoduchý způsob, jak zkontrolovat jejich kvalitu. Nehtem zmáčkněte zrno na dně klasu, a pokud začne vytékat, jedná se o mléčnou kukuřici. vhodnou k vaření Stará zelenina má suchá jádra. Mnoho hospodyněk již zvládlo vaření mladé kukuřice v multicookeru.

 • Odstraňte listy a položte je na dno mísy.
 • Vložte kukuřici, zalijte ji vodou.
 • Přikryjte je listy a dejte vařit.
 • Vařte 30 minut., Vařte 20 minut. ve vodě.

Jak vařit kukuřici v mikrovlnné troubě?

V mikrovlnné troubě se kukuřičné klasy uvaří mnohem rychleji a je velmi snadné naučit se vařit kukuřici touto technikou. Při nákupu kukuřice si všímejte vláknitých vláken, která by měla obalovat klasy a zůstávat vlhká. Nejlepší volbou je zelenina se světle zelenými listy, která byla z pole odstraněna krátce před prodejem.

 • Odstraňte listy, omyjte klasy.
 • Vložte je do pekáče a spojte.
 • Udělejte otvor a vložte jej do mikrovlnné trouby.
 • Kukuřici vařte na vysokém výkonu 8-10 minut.
 • Vařte na vysoký výkon 8-10 minut.

Jak vařit kukuřici v parním hrnci?

Odborníci na výživu doporučují jíst alespoň jeden koláč denně. tím si zajistíte dostatek živin a aminokyselin na celý den. Tato zelenina má vysoký obsah vitamínů PP, E, C, B, kyseliny askorbové, železa a hořčíku. Kukuřici podávejte horkou, protože vychladlá zrna budou tvrdá. Existuje jednoduchý způsob, jak vařit kukuřici v páře.

 • Odstraňte listy, omyjte klasy.
 • Vložte je do vymazané mísy.
 • Nastavte na parní vařič se zásobníkem na vodu.
 • Vařte 20 minut.

Jak vařit kukuřici v tlakovém hrnci?

V tlakovém hrnci můžete vařit rychle, protože uzavřené víko vytváří správný tlak a uvnitř se udržuje vysoká teplota. Klasy si zachovávají šťavnatost a jsou sladké. Způsob a doba vaření kukuřice v tlakovém hrnci závisí na její zralosti. Mladé klasy vařte 15 minut při teplotě 190-230 °C., starý. 30 min.

Vaření vakuově balené kukuřice?

Kukuřičné klasy jsou navíc vakuově balené, takže je nemusíte vyndávat. Produkt je již uvařený a připravený k tepelné úpravě, v uzavřeném sáčku se zelenina dále dusí a zachová si více živin. Jak správně vařit kukuřici v hrnci s obalovanou kukuřicí se od vaření bez ní liší pouze časově.

Jak vařit kukuřici v mléce?

Lékaři mají recept na vaření kukuřičného klasu s mlékem, který je ideální pro diety, protože kukuřice se lépe vstřebává s mléčnými výrobky. Mléko absorbuje jádra a činí je mnohem chutnějšími a šťavnatějšími. Vyplatí se ho naředit vodou, aby nestékal. Můžete ji také uvařit ve vodě a mléce.

 • Odstraňte listy a oddělte jádra od klasu.
 • Kukuřici zalijte horkým mlékem a 15 minut povařte.
 • Smíchejte máslo a mouku, přidejte vodu.
 • Vařte 5 minut.
READ  Domácí úprava vlasů fénem

Jak vařit kukuřici v multicookeru

Multicooker je určen k vaření kukuřice. Postup se příliš neliší od vaření v hrnci:

Oloupejte klasy a nožem ořízněte jejich konce.

Kukuřici důkladně omyjte pod tekoucí vodou.

Na dno hrnce dejte slupky a listy a na ně položte klasy. Přidejte sůl a cukr.

Kukuřici zalijte studenou vodou tak, aby ji pokryla.

Pokud je váš tlakový hrnec vybaven funkcí tlakového hrnce, doba vaření je 7-12 minut.

Kukuřici můžete v multifunkčním vařiči vařit také v páře. V tomto případě není třeba přidávat listy a stonky a kukuřice se solí až na konci vaření při podávání.

vařit, kukuřici, tlakovém, hrnci

Jak vařit kukuřici v tlakovém hrnci

Jak a jak dlouho vařit kukuřici: V multifunkčním vařiči, Parní a tlakový hrnec Vařená kukuřice je nejen chutná a barevná.Na rozdíl od mnoha druhů zeleniny, které vařením ztrácejí většinu svých výživových vlastností, kukuřice si je dokáže uchovat. Po uvaření se slupky zrn nezničí, takže si zrno zachovává většinu svých výživových vlastností. Nejzdravější je mladá kukuřice vařená na klasu. Pomáhá čistit tělo, odstraňovat toxiny a odpadní látky a obnovovat metabolismus. Abyste z produktu získali co nejvíce, je velmi důležité ho správně uvařit.

Recept na kukuřici vařenou v páře v multicookeru Před vařením kukuřice odstraňte listy z klasů a opláchněte je pod tekoucí vodou. Část klasů vložte do hrnce a část do parního hrnce. Do pánve nalijte necelý litr vody. Je velmi důležité nepřidávat sůl na začátku varu. Protože to změkčí klasy. Před vařením v páře můžete do vody vložit asi 30 gramů másla. Zapněte funkci „Vaření v páře“. Nyní zjistíme, jak dlouho vařit kukuřici v multicookeru? Pro mladé klasy nastavte čas 30 minut. Pokud není kukuřice příliš mladá, můžeme dobu vaření prodloužit na 50 minut. Po uvaření a vyjmutí kukuřice z hrnce ji osolte.

Vaření v kvalitním tlakovém hrnci. rychlé a úsporné

Jak vařit kukuřici v multifunkčním vařiči Redmond Základní postup přípravy tohoto výrobku v multifunkčním vařiči Redmond je v podstatě stejný, jak je popsáno výše. Můžete také zvolit vaření v páře namísto vaření ve vroucí vodě. Podle ohlasů mnoha hospodyněk je režim vaření v páře nejlepším způsobem vaření kukuřice v páře. Konečný produkt je šťavnatý a velmi chutný. Multifunkční vařič Redmond s moderními funkcemi vám pomůže udržet již uvařenou kukuřici neustále teplou. Kukuřici na klasech, kterou jste ještě nesnědli, nechte v režimu „Warming“.

Jak a jak dlouho vařit kukuřici na klasu v páře Posledním rozdílem mezi tímto způsobem vaření a klasickým vařením je výsledná bohatší chuť a šťavnatost. Tajemství spočívá v tom, že živiny a sladkost zůstávají v potravinách, nikoli ve vodě. Ve výsledku se vám každé zrnko sladké i slané kukuřice rozplyne v ústech. Před vařením je třeba kukuřici zcela oloupat a opláchnout. Nalijte vodu do parního hrnce. Pokud uvaříte všech pár klasů, stačí první úroveň. Vložte klasy na mřížku pařáku, zavřete spotřebič a zapněte jej. Doba vaření závisí na druhu kukuřice a její zralosti. Mladé klasy vařte 30 minut, starší 50 minut. Pokud se jedná o krmnou kukuřici, můžete dobu vaření bez obav prodloužit na dvě hodiny.

READ  Co je No Frost v mrazicím prostoru

Jak vařit kukuřici v tlakovém hrnci V tlakových hrncích vaříte kukuřici jen 15-20 minut. To je nejrychlejší způsob, jak připravit klasy ke konzumaci. Vlastní proces vaření je stejný jako u obou výše uvedených metod. Oloupejte klasy, položte je vedle sebe a zalijte nesolenou vodou. Vezměte prosím na vědomí! Kukuřici můžete také vařit ve slupkách ve všech třech přístrojích. Na dno dejte silnou vrstvu zelených kukuřičných slupek a pak na ně naskládejte klasy. Nahoře jsou také pokryty hustou vrstvou zelených listů. Dále je třeba vše provést podle výše popsaných schémat.

Mnoho lidí si myslí, že vařená kukuřice je šťavnatější a chutnější, když je obklopena zelení. Vaření kukuřice v tlakovém hrnci, multifunkčním hrnci nebo parním hrnci je zdravější než vaření v čisté vodě. Zvláštnosti procesu vaření umožňují, aby si produkt zachoval maximum užitných vlastností. Při vaření pod tlakem můžete dobu vaření kukuřice zkrátit na maximálně 15 minut.

Ingredience na „Pikantní kukuřici vařenou v páře (v multicookeru)“:

Připraveno k vaření
kcal 2114.6 kcal proteiny 59.2 г tuky 60.5 г sacharidy 334 g
100g
kcal341.1 kcal proteiny9.5 г tuky9.8 г carbs53.9 г

Jak vařit na plynu?

K vaření potřebujete tyto ingredience

 • Otrhejte listy z kukuřice, namočte je do vody a vložte na 10-15 sekund do mikrovlnné trouby.
 • Pak je položte na dno tlakového hrnce, navrch nasypte kukuřici na klasech a přikryjte zbytkem listů.
 • Nalijte misku s vodou, postavte ji na vařič a vařte. Doba vaření závisí na zralosti klasu. Pokud je mladé, stačí 15-18 minut, u starších dětí 30-40 minut.

Užitečné vlastnosti výrobku

Kukuřice, která se sklízí později, je v mnoha případech přezrálá a tvrdá.

Kterému dáváte přednost??

K vaření jsou nejvhodnější klasy s mléčně bílými nebo světle žlutými jádry. Jasně žlutá barva označuje stáří klasu: čím je barva jasnější, tím je kukuřice starší. Všimněte si, že kukuřičná zrna by měla být mírně měkká, ale pevná a stejnoměrně velká a měla by být těsně od sebe.

Pokud chcete mít kukuřici rychle a pohodlně uvařenou, můžete ji uvařit v multifunkčním vařiči a použít režim „vaření v páře“, který je podobný principu parního vařiče, aby byla šťavnatější a měkčí. Podívejme se krok za krokem, jak uvařit mladou kukuřici v multifunkčním vařiči:

Pravidla výběru „sluneční zeleniny“, tajemství vaření a možnosti podávání

Zkuste uvařit křehkou kukuřici na klasu, není to tak těžké. Přečtěte si níže uvedený recept a pak se neváhejte pustit do kulinářských experimentů, výsledek vás jistě potěší.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS