Tím lze přímo vyplavit téměř všechen prášek v bubnu. Dávkovač (tzv. odměrka), do kterého se prášek nasype, a nádoba se vloží do bubnu stroje. Prášek můžete dát do bubnu pračky, ale s několika výhradami.

Automatické pračky s vertikálním podáváním mají přihrádky na prášek, změkčovač, bělidlo a kondicionér v horní části dvířek. U praček s předním plněním je zásuvka na prací prostředek obvykle v levém horním rohu. Design se může lišit v závislosti na značce.

Závěr a užitečné video

Níže uvedené video vysvětluje, kolik pracího prostředku byste měli přidat při praní v pračce:

Při praní prádla s co nejnižší spotřebou pracího prostředku je třeba vzít v úvahu několik faktorů.

Abyste zjistili, kolik pracího prostředku máte použít, musíte vzít v úvahu velikost pračky, tvrdost použité vody, míru zašpinění prádla a zvolený prací cyklus.

Musíte také dodržovat náš doporučený postup pro správné vkládání pracího prostředku nebo jiných produktů do zásobníku na mýdlo v pračce a sušičce.

Chcete vědět, jak vkládáte prací prostředek do zásuvky pračky se sušičkou?? Rád bych se s vámi podělil o některé triky a vychytávky, které mohou být užitečné pro návštěvníky těchto webových stránek? Napište prosím. Napište své dotazy, zveřejněte obrázky svého článku ve formuláři níže.

Chcete-li najít odpověď na otázku, kolik pracího prostředku použít, můžete se obrátit na rady zkušených hospodyněk. Podle jejich doporučení byste měli použít 1 nebo 2 lžíce pracího prostředku, abyste dosáhli maximálního účinku po vyprání. л. gelový prášek.

Bylo zjištěno, že pro průměrně znečištěnou prádelní dávku by se měla na jedno praní vložit polévková lžíce prášku, tedy zhruba 25 gramů. Kolik pracího prostředku přidat: přibližně 5 gramů na 1 kg prádla. V pračce. 3, 5 kg. 15-20 gramů.

 • Pro střední tvrdost vody stačí nalít 1/3 odměrky; objem této odměrky je 96 ml, což znamená, že v tomto případě je potřeba pouze 32 ml mycího prostředku;
 • V případě tvrdé vody nalijte 2/3 šálku, tedy 64 ml;

V jedné polévkové lžíci je 25 gramů mycího prostředku (počítáno na polévkové lžíce). Toto téma je poměrně aktuální, zejména proto, že ne každá hospodyňka se může pochlubit přesnou váhou, která dokáže změřit 15, 20 nebo 30 gramů.

Plnění bubnu pracím prostředkem

Mnoho majitelů domů se domnívá, že nejlepší je nalít prací prostředek přímo do bubnu. To údajně snižuje spotřebu pracího prostředku a činí prádlo čistším. Ve skutečnosti toto tvrzení není zcela pravdivé:

 • Nalití pracího prostředku přímo do bubnu pračku nepoškodí, ale nezlepší stav oděvů. Pokud se prací prostředek vyplavuje ze zásobníku, rozpustí se ve vodě a zpění se dříve, než se dostane do prádla. Zlepšuje se tak čisticí výkon prádla.
 • Pokud při běžném nakládání nezůstávají po procesu v zásobníku žádné zbytky, není třeba nic měnit. Starší pračky někdy zanechávají v žlábku stopy pracího prostředku. V tomto případě jsou vnitřní systémy spotřebiče silně znečištěné, takže se mycí prostředek zcela nevypláchne. Pro vyřešení problému je nutné stroj vyčistit sami nebo jej nechat opravit.
 • Pokud je dávkování pracího prostředku nesprávné, zůstane prášek v zásobníku. Nepřekračujte proto množství pracího prostředku. Zbytky ucpávají vnitřní systémy a postupně způsobují nepoužitelnost spotřebiče.

Každá pračka má jiné množství pracího prostředku. Nemusíte naplnit více, než je doporučené množství. Přesné množství pracího prostředku a změkčovače tkanin najdete v návodu k použití pračky. Pro přesné dávkování je nejlepší použít odměrku dodávanou s většinou modelů praček.

Jak vložit prášek do pračky a kolik prášku je potřeba na praní?

Do pračky je třeba nalít správné množství pracího prostředku. Množství se vypočítá podle hmotnosti suchého prádla, struktury tkaniny, pracího cyklu, koncentrace, tvrdosti vody a objemu nádrže pračky (pokud pračka umí prádlo zvážit, není to základ pro výpočet množství). V každé pračce jsou 2 přihrádky na prací prostředky. U režimů předpírky rozdělte dávkování mycího prostředku v poměru 1:2. Nalijte jeden díl do přihrádky A, dva díly do přihrádky B.

Množství pracího prostředku přidaného do pračky nesmí být libovolné. Použití příliš velkého množství pracího prostředku může poškodit části pračky a tkaninu oblečení. Pokud se použije příliš málo, nečistoty na prádle se nevyperou. Proto musíte přesně vědět, kolik gramů nebo mililitrů pracího prostředku je pro vaše praní potřeba.

Množství pracího prostředku se vypočítá na základě následujících faktorů

 • 1. Zohledňuje se povaha skvrn a stupeň znečištění prádla. Možná budete muset použít bělidla a odstraňovače skvrn. I to je třeba vzít v úvahu.
 • 2. Složení tkaniny, která se má prát. Na syntetické tkaniny použijte o 10 % méně pracího prostředku než na bavlnu. Z těchto tkanin se snadněji vypírají nečistoty.
 • 3. Výběr pracího cyklu. Poloviční množství pracího prostředku pro kratší prací cykly než pro delší.
 • 4. Chemické složení prací vody. Tvrdší voda vyžaduje více mycího prostředku než měkká voda. Nebo použijte prací prostředek na bázi fosfátů, který změkčuje vodu a zabraňuje usazování vodního kamene v pračce. Výrobky obsahující nasycené povrchově aktivní látky by se měly používat pouze při vysokých teplotách, protože jsou pro lidský organismus škodlivé a mohou způsobovat alergie, sníženou imunitu a častá onemocnění.
 • 5. Počet kusů prádla. Množství na 1 kg suchého prádla je obvykle uvedeno na obalu pracího prostředku a toto množství nesmí být překročeno, jinak by mohlo dojít ke zničení spotřebiče.
 • 6. Jak je prací prostředek koncentrovaný. Naše povrchově aktivní látky, které jsou nasycené povrchově aktivními látkami, se stávají snadněji použitelnými. Tyto čisticí prostředky se musí používat v souladu s pokyny uvedenými na obalu výrobku, přičemž je třeba provést malé úpravy podle výše uvedených faktorů. Nepřekračujte množství uvedené výrobcem.
READ  Lze mokasíny prát v pračce?

Pokud jsou tato pravidla dodržována, složky pracího prostředku zajistí, že prádlo bude řádně vypráno a přebytečné látky se nebudou usazovat na tkaninách a způsobovat alergie v domácnosti.

Na zadní straně balení prášku výrobci uvádějí spotřebu na 1 kg suchého prádla. Nepřekračujte tento hmotnostní limit, abyste zabránili nadměrnému pěnění.

Pokud používáte nekoncentrovaný prací prostředek ve formě prášku, je vzorec následující 1 polévková lžíce bez jakýchkoli doplňků nebo 25 gramů na 1 kg suché přírodní tkaniny.

Nejběžnější jsou automatické pračky s kapacitou 3, 4, 5 nebo 6 kg. Pro plnou náplň prášku je výpočet následující:

Hmotnost prádla, kg Množství, polévkové lžíce Množství, g
3 kg 3 75
4 kg 4 100
5 kg 5 120
6 kg 6 150

Pro příklad: sada ložního prádla váží přibližně 1,2 až 2,5 kg:

Podle těchto údajů se lze snadno orientovat při dávkování mycího prostředku. K nákladu můžete přidat několik ručníků nebo pyžam. Průměrná osuška váží přibližně 500 g.

Pokud máte pochybnosti o hmotnosti pračky a nemáte možnost ji zjistit, může být vhodné přidat trochu pracího prášku. jinak se na pračce mohou nacházet částečky pracího prostředku, které nejsou rozpustné ve vodě.

Pokud jsou na prádle odolné nebo nepoddajné skvrny, vyplatí se je předem ošetřit. Olej, mastnota, topný olej, káva, čaj, bobule a další skvrny. Po automatickém praní zdvojnásobte množství pracího prostředku a přidejte další máchání.

Pokud stále nejste spokojeni s výsledkem praní nebo pokud vůně prášku zůstává, vyperte prádlo znovu.

Při výpočtu pro neúplnou náplň bubnu vycházejte z množství vody použitého pro zvolený mycí program. Nepřekračujte dávkování, jinak na prádle zůstanou šmouhy. Přibližná tabulka spotřeby vody pro standardní 5kg dávkovač je následující:

Program Spotřeba v litrech Doba praní
Bavlna 40°C 65 2 ч
Bavlna 60 °C 65 2 ч
Bavlna 90 °C 75 2 h 15 min
Syntetický 40°C 50 1 h 30 min
Smíšené prádlo 40 °C 45 1 ч
Jemné prádlo 30 °C 35 30 minut
Vlna 30°C 40 45 minut

Pokud máte návod k obsluze pračky, můžete množství vody pro různé režimy provozu zkontrolovat podle návodu k obsluze pračky. I když jen nepatrně, mohou se lišit. Poté se provedou následující výpočty. Polévková lžíce nebo 25 g pracího prostředku na 10 litrů vody pro plnou náplň prádla. Takže pro praní plné náplně bavlny při 60 °C je třeba dát 6,5 lžíce pracího prostředku a pro poloviční náplň bubnu. 3 polévkové lžíce. Dávkování zaokrouhlujte nejlépe směrem dolů.

Existují moderní modely automatických praček, které automaticky váží prádlo; v takovém případě byste měli brát hmotnost prádla pouze jako vodítko pro dávkování prášku. Množství vody použité na praní se u těchto spotřebičů automaticky upravuje podle hmotnosti a zvoleného režimu.

Přihrádka na prášek pračky se obvykle skládá ze tří přihrádek. Nejmenší z nich je označen hvězdičkou (někdy se mu říká květ). je prostor pro avivážní prostředek nebo prostředek na máchání. Další dvě oddělení jsou nyní označena jako I a II, v dřívějších modelech A a B. Přihrádka označená A nebo I se musí naplnit práškem pouze v režimech, které mají v návodu možnost předpírky. Ve všech ostatních případech vložte mycí prostředek do oddílu II nebo B.

Pokud byla pračka zakoupena z ruky a označení na ní je setřené a není možné identifikovat označení oddílu, je nutné zvolit režim rychlého praní a spustit cyklus. Pokud otevřete zásobník na prášek o 1-2 cm, uvidíte, že do jedné z přihrádek začne proudit voda. Toto bude hlavní část. V souladu s tím bude druhý sloužit k předmytí.

Některé pračky nejsou vybaveny přihrádkou na prací prostředek, ale pokud ano, je důležité přesně vědět, která část je za co zodpovědná. Zásuvka mrazničky je často rozdělena do tří kontejnerů, z nichž každý je označen jiným symbolem. Podívejme se na to blíže.

Označení jednotky Vysvětlení a účel
I (1) nebo A Tuto přihrádku lze naplnit pracím prostředkem nebo tekutým gelovým pracím prostředkem. Pračka se sušičkou naplní tuto nádržku vodou pouze v případě, že je zvolena funkce předpírky. Do této přihrádky lze umístit také bělidla a odstraňovače skvrn.
II (2) nebo B Toto označení označuje, že zásobník je určen pro vkládání prášku nebo jakéhokoli pracího prostředku pro hlavní praní.
❄ Hvězda nebo sněhová vločka Obecně nejmenší a nejužší přihrádka; její funkce: vyplachování prostředků na praní nebo změkčovačů tkanin. Lze použít pouze při závěrečném oplachování.

Funkce pro vkládání pracího prostředku do nádržky

ženy v domácnosti někdy stojí před otázkou, zda přidat prací prostředek přímo do bubnu. Podívejme se na to podrobněji.

Při přidávání pracího prostředku do bubnu?

Toto opatření je nutné, pokud je zásuvka na prací prostředek poškozená.

V takovém případě je nejlepší nejprve objasnit, zda zásuvka na prací prostředky neplní svou zamýšlenou funkci. Nejjednodušší způsob, jak to zjistit, je pečlivě zkontrolovat prvek po umytí. Pokud jsou v něm stopy pracího prostředku, prací prostředek se kvůli poruše řádně nevyplavil.

Výhody a nevýhody alternativní metody

Názory na přidávání pracího prostředku přímo do žínky se různí.

READ  Chyba pračky Samsung le1

Zastánci tohoto řešení upozorňují na následující pozitivní aspekty:

 • V tomto případě lze množství mycího prostředku snížit, protože přichází do styku s předměty.
 • Tato metoda prodlužuje životnost pračky a také zbavuje uživatele péče o zásobník, který je jednou z nejproblematičtějších částí praček.
 • Práškové částice by mohly ulpět na vnitřních stěnách filtrační kyvety a následně se při oplachování vysypat na prádlo. K tomu nedochází, když se prášek sype do bubnu, což zrychluje a zkvalitňuje praní.

Současně existuje i řada nevýhod:

 • Prášek je v prostoru proplachován vodou a při vstupu do bubnu se částečně rozpustí. Přidání pracího prostředku přímo do žínky způsobí, že se bude rozpouštět podstatně déle.
 • Granule mycího prostředku na tmavých barvách mohou zanechat světlé stopy.
 • Pokud na stěnu bubnu přidáte prací prostředek, část se odčerpá spolu s vodou, která v bubnu zůstala z předchozího praní.
 • Některé prací programy, které používají dávkové praní, nebudou fungovat, pokud přidáte prací prostředek do bubnu.
 • Pokud se plánuje předmytí nebo namáčení, nemá smysl přidávat prášek do bubnu. Tyto režimy zahrnují vypouštění vody po úvodní fázi; prací prostředek rozpuštěný v kapalině odejde s ní a nečeká na hlavní fázi cyklu.
 • Tuto metodu nelze použít ani k přidání kondicionéru nebo jiného oplachovacího prostředku, který by se měl přidávat až na konci procesu.

Speciální nádoba. plastová plechovka s otvorem ve víku. pomůže částečně zabránit negativním účinkům. Prací prostředek v této nádobě se do vody přivádí postupně a nevyplavuje se okamžitě.

Zároveň tato metoda neřeší problém s používáním kondicionérů nebo jiných oplachovacích prostředků.

Jaký prací prostředek lze přidat do prádla??

Současně existuje řada moderních výrobků, které výrobci doporučují přidat do bubnu.

 • Prášky na bázi mýdla. Tyto látky mají hrubozrnnou strukturu, která může ucpat otvor v korytu, což může vést k úniku a zaplavení sousedů.
 • Bezfosfátové prášky a detergenty s použitím rostlinných výtažků.
 • Dětské prací prášky: náplň v bubnu usnadňuje oplachování.
 • Moderní alternativy pracích prostředků, které jsou k dispozici ve formě gelů, kapslí a stlačených kostek, jsou určeny pro plnění do bubnů.

Do pánve by se neměly přidávat gelové mycí prostředky: kvůli své husté konzistenci se pomalu oplachují vodou. To znamená, že jejich zbytky se mohou dostat do nádrže během závěrečné fáze máchání a odstřeďování pracího cyklu.

Pokud je třeba gely z jakéhokoli důvodu přidat do pánve, doporučujeme je předem zředit vodou. Kapsle byly naopak vyvinuty speciálně pro použití v bubnu; nelze je použít jiným způsobem.

Všechny tyto produkty lze do bubnu přidávat různými způsoby:

 • Předem zřeďte vodou;
 • vylít přímo na prádlo;
 • Vložte do pracího sáčku (tato možnost se doporučuje zejména pro bylinný prášek).

Někdy se ženy v domácnosti setkávají se situacemi, kdy není možné určit účel přihrádky koše (smazané označení a nemožnost zkontrolovat návod). V tomto případě je možné experimentovat s detaily.

Za tímto účelem spusťte spotřebič v režimu bez namáčení a nechte zásuvku na prací prostředky otevřenou. Pokud se na začátku cyklu podíváte do zásuvky pračky se sušičkou, uvidíte, kde se přihrádka na prášek naplní vodou.

Kam a kolik pracího prostředku dát do pračky

Aby pračka fungovala efektivně, spořádaně a funkčně, musíte nejprve určit, kolik pracího prostředku, gelu a kondicionéru a do kterého oddílu se má nalít.

Kam umístit prášek

Každá automatická pračka má přihrádku na prací prostředek:

Jakýkoli oddíl obsahuje několik oddílů. Obvykle jsou všechny označeny. Prací prostředek pro hlavní praní se přidává do přihrádky, která může být označena II, 2 nebo B.

Pokud používáte režim předpírky, prášek se v tomto případě přidává do dvou přihrádek, pro hlavní a předpírku, které mohou být označeny I, 1 nebo A.

Množství pracího prostředku se může lišit v závislosti na teplotě vody, tvrdosti, velikosti a znečištění prádla. Obecně platí, že není třeba přidávat příliš mnoho pěny, proto se řiďte doporučením výrobce, jak vypočítat doporučené množství.

Kam umístit kondicionér

Označení C, „změkčovač“ nebo „květ“ znamená přihrádku na změkčovač a oplachovač. Obvykle má omezovač (tlačítko, kterým se z předního panelu odstraní celá přihrádka najednou), který signalizuje přebytek pracího prostředku. Nepřidávejte více kondicionéru, než je doporučené množství, protože by mohlo dojít k jeho ucpání.

Kam gel nalít

Tekutý prací gel lze nalít do přihrádky pro hlavní praní, tj. do přihrádek označených II, 2 nebo B. Nejlepší způsob, jak prací prostředek použít, je vložit ho přímo do bubnu s prádlem. Tekuté čisticí prostředky se obvykle dávkují pomocí čerpadla, které zároveň slouží jako uzávěr lahve. Po odměření potřebného množství lze dávkovač naplněný pracím prostředkem umístit vedle prádla.

Kde získat odstraňovač skvrn

Pokud potřebujete z prádla odstranit skvrny, přihrádka pro odstraňovač skvrn závisí na zvolených režimech. Tekutý prací prostředek se nalije do prostoru pro kondicionér nebo přímo do bubnu. Pokud je odstraňovač skvrn ve formě prášku, přidá se:

Kam kapsli umístit

Další novinkou na trhu mycích prostředků pro domácnost jsou kapsle a tablety. Zpravidla obsahují nejen mycí složky, ale také změkčovadlo (oplachovací prostředek). Některé kapsle mohou obsahovat látky, které zabraňují usazování vodního kamene v pračce. Tyto výrobky jsou umístěny přímo ve středu bubnu. Aby kapsle, které se včas nerozpustily, nevyletěly ze dveří do prostoru mezi nádrží a dveřmi, lze je zabalit do prádla.

Kolik pracího prostředku použít

Výrobci prášků obvykle uvádějí na obalu množství pro jeden prací cyklus. Existuje však také univerzální výpočetní schéma: Do myčky se vloží 1 polévková lžíce (1 lžíce) mycího prostředku. Jeden litr pracího prostředku (25 g) na 1 kg prádla.

READ  Kam vložit kondicionér do pračky

Množství pracího prostředku můžete zvýšit, pokud:

 • na tkanině je silné znečištění a odolné skvrny;
 • perete v tvrdé vodě;
 • Některé režimy mytí spotřebují velké množství vody.

V ostatních případech je lepší nepřekračovat doporučené množství: nadměrné pěnění může způsobit poruchu spotřebiče.

Kam plnit prášek do pračky LG

Hlavní pravidlo, kterého se společnost LG při navrhování a výrobě praček drží: všechny spotřebiče musí být kvalitní, mít dlouhou životnost a přes širokou škálu funkcí se musí snadno ovládat.

Nabídka LG zahrnuje jak klasické pračky, tak pračky se speciálními funkcemi, jako jsou pračky s dvojitým plněním, které umožňují prát dva druhy prádla současně, úzké a super úzké pračky, které zabírají málo místa a vejdou se i do té nejkompaktnější koupelny nebo kuchyně, pračky s funkcí parního sušení, modely, které lze ovládat hlasovým asistentem atd.д. Ať už si vyberete jakýkoli model, můžete si být jisti, že pračka LG zvládne praní na nejvyšší úrovni.

Navzdory intuitivnímu ovládání se při prvním zapnutí pračky můžete setkat s některými technickými potížemi nebo otázkami. Jedním z nich je, kam umístit prací prostředek. Pračky LG mají dávkovač pracího prostředku umístěný nahoře a vpravo vpředu.

Jak otevřít zásuvku na prací prostředky?

Pokud je spotřebič zcela nový, lze zásuvku na prací prostředky utěsnit páskou nebo lepicí páskou. Výrobce tak činí proto, aby zajistil, že se spotřebič během přepravy nepoškodí. Před použitím pračky LG je třeba pečlivě odstranit lepicí pásku.

Přihrádka na prací/pláchací prostředek praček LG se otevírá bez námahy. Chcete-li ji otevřít, jednoduše zasuňte prsty do prohlubní v přihrádce a jemně zatáhněte směrem k sobě.

Z čeho je vyrobena zásuvka na prací prostředek?

Přihrádka na prášek praček LG se skládá ze tří paralelně uspořádaných přihrádek. Tyto přihrádky jsou rozděleny na přihrádky na prací prostředky pro různé režimy praní. Uvnitř přihrádek se nachází symbol v podobě římských číslic I a II. Tímto symbolem jsou označeny nejvzdálenější přihrádky.

Číslo I označuje přihrádku na prací prostředek, který se používá během cyklu předpírky (v případě, že perete silně znečištěný předmět). Tuto přihrádku naplňte mycím prostředkem pouze v případě, že zvolíte režim Předpírka.

Číslo II je v tzv “Hlavní prostor”. Zde můžete umístit prášek pro standardní režimy. Obvykle se sem dává prací prostředek.

Ikona “Ozubené kolo” nebo Flower (v závislosti na modelu pračky LG) je v přihrádce vyhrazené pro máchadlo/kondicionér. Převážná většina praček má odlišný tvar a/nebo barvu přihrádek na prací prostředek, takže je jen malá pravděpodobnost jejich záměny.

Prací vajíčko ECOEGG

Mohu dát prací prostředek přímo do bubnu pračky? LG?

Nikdy nenaplňujte dávkovač pracího prostředku nebo prášku přímo do bubnu pračky. Pračka během jednoho pracího cyklu několikrát nasaje a vypustí vodu, takže prací prostředek, který vložíte přímo do bubnu, bude použit neefektivně a nemusí se vypořádat s nečistotami, zatímco dávkovač na pračce jej rozdělí na porce, aby dosáhl nejlepších výsledků.

Co se stane, když se zásuvky na prášek v pračce promíchají? LG?

Stejně jako v předchozím případě by to vedlo k tomu, že by věci nebyly vyprány správně, protože všechny režimy praček LG jsou pečlivě naprogramovány: v každé fázi pračka použije přesně to správné množství pracího prostředku pro dosažení nejlepšího výsledku. Když je správná přihrádka prázdná, cyklus proběhne nasucho.

Chcete-li zjistit, kolik pracího prostředku máte při praní použít, podívejte se pozorně na samotné balení pracího prostředku: výrobce vždy uvádí, kolik pracího prostředku (v gramech) máte použít. nebo ml.) Pro každou náplň budete potřebovat jiné množství pracího prostředku.

Jednoduše vložte prací prostředek do bubnu

Prací prostředek můžete také umístit přímo do bubnu automatické pračky a maximalizovat tak úspory. Tuto metodu lze použít, pokud voda zcela nevyplaví prášek z nádoby. Tato možnost však není vhodná pro prací prostředky s barevnými granulemi. Prášek může zanechat stopy na světlých předmětech.

Trh s chemikáliemi nyní nabízí širokou škálu automatických praček. Některé inovativní výrobky se výrazně liší od běžných práškových. Rozdíly spočívají nejen ve složení a struktuře, ale také v aplikaci.

Některé inovativní čisticí prostředky jsou kapsle, stlačené práškové kostky a speciální ubrousky. Použití přímo v koši na špinavé prádlo. Do pračky můžete nalít také tekutý prací prostředek, pokud není k dispozici přihrádka na tekutý prací prostředek.

Moderní prací prostředky (kapsle a gely) lze přidávat přímo do bubnu pračky

Poměry pro tekuté prací prostředky

Mycí gely, kapsle, tablety, lisované kostky atd., kromě mycího prášku. A aby se dosáhlo požadovaného účinku, musí se používat v malých dávkách.

Kolik pracího prostředku přidat do pračky:

 • 1 kapsle na jedno praní a přidává se přímo do bubnu;
 • Prací gel se používá v dávce 1 polévková lžíce na cyklus. л. na cyklus, ale u tvrdé vody se dávkování zdvojnásobí.

Tekuté prací prostředky a další prací prostředky je třeba do pračky přidávat také v souladu s doporučeným dávkováním: použijte 1 lžíci nebo uzávěr gelu na jeden prací cyklus

| Denial of responsibility | Contacts |RSS