Kam umístit sůl v myčkách nádobí různých značek

Kde se nachází zásobník na sůl u konkrétního modelu myčky nádobí, zjistíte v návodu k obsluze, kde je obvykle obrázek s označením součástí zásobníku na sůl. Tento zásobník se nejčastěji umísťuje na dno spotřebiče pod spodní přihrádku. Toto je optimální poloha pro myčky Veko, Burning, Ariston, Candy a další.

vložit, myčky, nádobí, electrolux

Chcete-li sůl vložit do myčky, jednoduše odšroubujte víko zásobníku na sůl. Trychtýř dodávaný s většinou myček nádobí. Electrolux Comfort, Zanussi, Siemens a další. také pomůže zabránit rozsypání soli.

Lidé jsou často zmateni, když otevřou zásobník na sůl a vidí v něm vodu. To je vlastně normální situace. V této nádobě bude vždy kapalina. Sůl nasypte přímo do zásobníku na sůl. Přebytečná tekutina v myčce nádobí odtéká z nádoby do odtoku.

Při prvním nasypání soli do myčky je nutné nejprve naplnit přihrádku vodou. Jakmile se sůl vsákne, přebytečná voda odteče do kanalizace. K dispozici je také speciální přihrádka na solné tablety 3 v 1. Je na vnitřní straně dveří.

Protože každý model myčky má jinou kapacitu, může být potřeba méně nebo více granulí. Drtivá většina modelů pojme 2/3 1,5kg pytle. Pro běžnou obdobu potravin postačí standardní 1kg balení. Do myčky se také nasype kuchyňská sůl až po vrchní část.

  • restartovat počítač. To někdy funguje;
  • zkontrolujte, zda je v kohoutku voda a zda volně teče do myčky ELECTROLUX (nebo by alespoň měla: kohoutky nejsou ucpané, filtr není ucpaný, hadice není skřípnutá);
  • Zkontrolujte filtr ve vypouštěcí hadici. Pokud je ucpaný, může dojít k „zamrznutí“ spotřebiče.

Chcete-li myčku Bosch deaktivovat, podívejte se do části „ukončení provozu“ v návodu k použití. Uvádí, že úroveň koncového signálu lze nastavit podržením tlačítka „C“. Podržte toto tlačítko a stiskněte tlačítko „1“, tlačítko „C“ začne blikat.

Proč je potřeba sůl do myčky nádobí?

Sůl je považována za nepostradatelnou. Přidává se ke zlepšení chuti potravin, odstranění nepříjemných pachů v místnosti. Zachovává také déle barvu tkaniny a odstraňuje prací prostředek použitý při praní.

Než odpovíme na otázku, kolik soli dávat do myčky, musíme zjistit, kolik soli byste měli použít.

Sůl se doporučuje přidávat také při mytí nádobí v myčce. Snižuje účinky mytí tvrdou vodou. Výrobci doporučují používat solný roztok i v případě měkké vody.

V návodu se píše, že před prvním vložením nádobí byste měli vložit speciální sůl a provést zkušební provoz.

READ  Myčka nádobí s automatickým otevíráním dveří

How to REFILL Dishwasher SALT & RINSE AID

Existují také speciální filtry pro změkčovače vody. Jsou poměrně drahé a ne vždy přinášejí požadovaný efekt. Solné tablety a prášky jsou speciálně vyvinuty pro myčky nádobí Electrolux. Účelem těchto filtrů je prodloužit životnost spotřebiče.

Čím čistší je voda v myčce, tím delší je životnost spotřebiče.

Nepoužívání solných tablet vede k předčasnému opotřebení myčky. Usazeniny vodního kamene způsobují rychlé poškození topného tělesa.

Myčky nádobí používají pouze mycí prostředky určené pro myčky nádobí. některé z těchto výrobků obsahují regenerační sůl.

Důležité! Výrobky určené pro myčky nádobí by neměly být zaměňovány s výrobky „2 v 1“, „3 v 1“ apod. д. Sůl není vždy součástí mycích prostředků na nádobí. Výrobky se nejčastěji prodávají jednotlivě.

Hlavní funkcí soli v myčce nádobí je změkčování vody. Voda při zahřívání uvolňuje kovové ionty hořčíku a sodíku, které se hromadí na topném tělese. Usazeniny vodního kamene způsobují tvorbu vodního kamene, který zhoršuje tepelný výkon topného tělesa, a tím zhoršuje jeho funkci a způsobuje jeho poruchy. Ve skříni myčky nádobí je instalován iontový výměník, který vodu změkčuje.

Výměník iontů v myčce nádobí má zásobník na sůl.

Iontoměnič je speciální nádoba se speciální pryskyřicí. kompozicí obsahující ionty chloru. Při průchodu vody zařízením se v pryskyřici zachycují nečistoty vápníku a hořčíku a voda procházející komorou se stává měkčí. Přidáním speciální soli se obnoví vlastnosti složení v iontoměniči. NaCL (sodík a chlor) podporuje obnovu iontů chloru v pryskyřici, což vede k obnově funkce výměníku tepla, změkčení vody.

Voda se změkčuje pomocí iontového výměníku zabudovaného v myčce, který je naplněn materiálem ve formě malých granulí speciální pryskyřice (levatitu).

Sodná sůl se dodává v malých bezbarvých krystalcích. Výrobci vyrábějí pilulky, kapsle a prášky. Přípravek může obsahovat pouze obvyklou regenerační sůl nebo druhou možností je složení s oplachovacím a čisticím prostředkem. Mnoho výrobků se prodává ve formě prášku. Látka musí být co nejčistší, jakékoli nečistoty nejsou povoleny. Všechny chemické prvky obsažené ve vodě se při zahřátí stávají zdrojem vodního kamene.

Sůl na mytí nádobí se od kuchyňské soli liší nejen cenou. Hlavními výhodami jsou jeho nefalšované složení a prezentace.

Důležité! Při výběru tablet věnujte pozornost typu povrchově aktivních látek ve složení. Upřednostňují se výrobky s neiontovými povrchově aktivními látkami. Vyznačují se biologickou odbouratelností, jsou méně agresivní.

Přidávání běžné kuchyňské soli do myčky se nedoporučuje. Sčítání je v některých případech stále možné. Krystalická čistota látky je nutností; musí být vyvařena. Před přidáním přípravku je třeba si pozorně přečíst informace na obalu. Běžná kuchyňská sůl obsahuje 0,5 % fluoridů, uhličitanů a jodidů. Stupeň čistoty látky přidávané do myčky nádobí musí být nejméně 99,9 %.

READ  Jak namontovat přední část myčky Bosch

Zpomaluje tvorbu vodního kamene, změkčuje vodu a lépe myje nádobí.

Chcete-li myčku Bosch deaktivovat, přečtěte si část „Ukončení provozu“ v návodu k použití. Uvádí, že signál konce programu nastavíte stisknutím a podržením klávesy „C“. Podržte toto tlačítko a stiskněte tlačítko „1“, tlačítko „C“ začne blikat.

  • Otočte přepínač doprava o 1 polohu.
  • Stiskněte pravé dolní tlačítko a současně otočte volič o 1 stupeň dolů.
  • Když jste na druhém panelu, stiskněte prostřední pravé tlačítko pro změnu tónu tlačítka (při „0“ bude tón ztlumen).

Kam a kolik soli dávat do myčky nádobí?

Myčka nádobí si se špinavým nádobím poradí skvěle, ale vyžaduje řadu produktů, takže se připravte na jejich pravidelný nákup a vynaložení určité částky z rozpočtu. Používané produkty lze rozdělit do dvou skupin: ty, které jsou nezbytné pro praní nečistot, a druhou skupinu produktů tvoří změkčovače tvrdé vody, přesněji řečeno sůl. Kolik soli, kam ji dát a jak často ji vkládat do myčky, je vysvětleno dále v tomto návodu k použití.

Výběr soli do pračky

Sůl do myčky vhodná pro všechny modely, např. Whirlpool, Electrolux, Gorenje, Siemens atd.д. Tato látka se dodává ve dvou formách. ve formě granulí a ve formě tablet. Nejčastěji se používá granulovaná forma, ale obě jsou stejně účinné. jedna forma není výhodnější než druhá. Pelety se snadněji plní a tablety se snadněji dávkují.

Na trhu je velké množství značek s oběma typy této složky. Z oblíbených značek písku je třeba zmínit Gut and Gunting, Finish, Kraft, Filtero atd. Tablety se prodávají pod obchodními názvy Frau Schmidt, Dr. Roland a Frau Janssen.Prakti, Filtero, Topperr a další.

Kam se dává sůl do myčky nádobí

Iontový výměník s pryskyřicí uvnitř je instalován ve skříni každé pračky. Jeho hlavní funkcí je neutralizovat negativní účinky různých nečistot ve vodě (vápník, hořčík). Tím se zabrání usazování nečistot na vnitřních částech spotřebiče a na jeho pracovních částech, zejména na elektrickém trubkovém ohřívači.

Po vyčištění vody se ionty chlóru nemohou samy regenerovat a iontoměnič nemůže správně plnit svou funkci. K obnovení rovnováhy se používají speciální regenerační prostředky.

Před zapnutím myčky se musíte nejprve rozhodnout, kam chcete sůl do myčky přidat. Zásobník je u většiny modelů umístěn uvnitř násypky pod spodním košem myčky. Pro správné naplnění granulovaného přípravku použijte nálevku, aby nedošlo k jeho rozsypání.

Ke změkčení vody v myčce lze použít speciální tabletu 3 v 1. Musí být umístěny ve zvláštním prostoru ve dveřích spotřebiče

Proč myčka potřebuje sůl?

Sůl do myčky nádobí změkčuje vodu z vodovodu, aby se zajistilo optimální oplachování špinavého nádobí a zabránilo se tvorbě vodního kamene na těle a částech myčky. Solanka se používá hlavně k regeneraci iontů chloru v iontoměničích, které připravují vodu pro použití v myčkách nádobí. Jak to funguje?

READ  Odsávací ventilátor fouká dozadu

Tvrdá voda z vodovodu je zpočátku bohatá na ionty alkalických zemin, jako je draslík a hořčík. Vysoká teplota způsobuje tvorbu hořečnatých/draselných solí, které se srážejí jako vodní kámen a usazeniny na povrchu stroje.

Vodní kámen z tvrdé vody, největší nepřítel praček a myček nádobí

Vodní kámen snižuje tepelnou vodivost a snižuje životnost myčky nádobí. Aby se zabránilo jeho tvorbě, prochází voda z vodovodu iontoměničem, který váže ionty hořčíku a vápníku s ionty chloru přítomnými v syntetické iontoměničové pryskyřici. Tím se voda změkčí, zbaví se zbytečných nečistot a sníží se její tvrdost.

Chlorid sodný regeneruje ionty chloru v iontoměniči

Při tomto procesu je třeba redukovat ionty chloru, čehož se úspěšně dosahuje použitím speciálně připravené soli, která obsahuje 98 % chloridu sodného neboli chloridu sodného; její vzorec je NaCl. Dalšími složkami jsou polyaspaginát pro obnovu a zachování iontů, citrát sodný pro dezinfekci myčky, aromata a další užitečné přísady.

Čtenáři se mohou ptát: proč používat speciální přípravek, když můžete použít běžný kuchyňský chlorid sodný?? Bohužel není možné používat kuchyňskou sůl, protože obsahuje příliš mnoho nečistot, které myčce škodí stejně jako vodní kámen.

Roztok kuchyňské soli obsahuje tmavé skvrny nečistot, které jsou pro stroj škodlivé i pouhým okem

Kromě toho, že změkčená voda prodlužuje životnost stroje, má i další užitečné účinky:

  • zlepšuje proces čištění nečistot a zbytků jídla z povrchu nádobí;
  • udržuje tepelnou vodivost povrchu elektrického ohřívače vody na požadované úrovni.

Mnoho dnešních myček nádobí značek Bosch, Siemens, Electrolux a dalších známých značek má senzory, které uživatele upozorní na nedostatečné množství chloridu sodného. V takovém případě je třeba solný roztok do stroje přidat okamžitě.

Nádrž na chlorid sodný s iontovým výměníkem, používaná ve strojích Bosch D.I.C

| Denial of responsibility | Contacts |RSS