Jak kulmovat vlasy fénem. výběr nejlepšího kulmovacího nástavce

Pokud si stále myslíte, že hlavní funkcí fénu je vysoušení vlasů, připravte se na příjemné překvapení. S nejmodernějšími modely tohoto nástroje můžete vytvářet různé lokny pro každou příležitost. K tomu potřebujete vědět, jaké nástroje jsou k dispozici, jaké kousky a doplňky potřebujete ke kulmování vlasů a jak je správně používat.

Fénování vlasů je dvojí způsob úpravy: sušení a natáčení vlasů. Ne každý spotřebič však tento úkol zvládne. Ve své výbavě musí mít správnou kulmu.

Existují různé druhy trysek, které vyhovují vašim potřebám:

 • Koncentrátor. Základní nástroj pro vysoušeč vlasů, bez ohledu na to, do jaké cenové kategorie spotřebič patří. Vypadá jako tryska s jedním koncem užším, jakoby zploštělým. Tato štěrbina směruje proud vzduchu na daný pramen vlasů, čímž se zvyšuje účinnost vysoušení. Koncentrátor by se neměl používat jako samostatné zařízení pro kulmování. Je však také dobrým nástrojem při fénování natáček, kulmovacích podložek, natáček a natáček. Štěrbinový otvor je k dispozici v různých šířkách, optimální velikost je přibližně 1 cm. Existují modely s otočným koncentrátorem pro flexibilnější použití.
 • Difuzér. Tato tryska je pomocníkem pro dívky s kudrlinkami, protože pomáhá vytvářet kudrlinky. Vypadá jako malý disk s otvory, kterými proudí horký vzduch. Pokročilé se speciálními „prsty“, které vytvářejí objem a kudrlinky. Chrání vlasy a pokožku před přehřátím a jako bonus masíruje hlavu, zlepšuje krevní oběh a stimuluje růst vlasů. Čím delší a hustší jsou kadeře, tím větší a delší musí být „prsty“. Výstupky na difuzoru mohou být plastové nebo silikonové. První je ideální pro masáže, druhý je nejvhodnější pro jemnou a citlivou pokožku.
 • Odstředivka vzduchu. Válcová tryska nedostala své jméno náhodou. Funguje podobně jako odstředivka v pračce. Díky cirkulaci vzduchu uvnitř trysky snadno a rychle vytvoříte mírně rozcuchané, přirozeně vypadající lokny velkého objemu. S tímto nástrojem můžete kadeře natáčet intenzivněji, ale vyžaduje to čas. Příliš dlouhé vystavení vlasů a pokožky horkému vzduchu však zvyšuje riziko přehřátí. Tento způsob kulmování je nejvhodnější pro krátké až středně dlouhé vlasy. Delších kadeří by mohlo být obtížné dosáhnout pomocí vzduchové odstředivky.

Kulmu lze obvykle vybavit jedním nebo dvěma dalšími nástavci pro různé účely. Proto mezi elektrickými stylingovými nástroji vyniká vysoušeč vlasů. všestranný přístroj pro kulmování vlasů. Praktické zařízení s vyměnitelnými tryskami. V závislosti na vybavení se často označuje také jako fén nebo fén. Sada může být dodávána s následujícími tryskami:

 • Kulatý hřeben nebo kulatý kartáč. vytvaruje hrubé kudrny;
 • Může být zaoblená a díky přírodním vlasovým vláknům dodává vlasům lesk;
 • Jemný kartáček. dodává objem oblasti vlasové linie;
 • Tryska, která vypadá jako polovina kulatého kartáče. používá se k narovnávání kudrlinek; nebo kulmy. k dispozici jsou různé průměry. Ovlivňuje konzistenci kudrlinek.

Pozor! Kartáčové hlavy lze obvykle otáčet jedním nebo dvěma směry.

Jaká je metoda curlingu??

Vymyslela ji Američanka Lorraine Massey, stylistka a spolumajitelka sítě kadeřnických salonů Devachan. Napsala knihu The Curly Girl Method. Tento návod, jak pečovat o kudrliny, přiměl mnoho kadeřníků přehodnotit způsob stříhání, péče a mytí kudrnatých vlasů.

Díky její metodě se miliony dívek přestaly potýkat se svými kudrnatými vlasy“ nebo „divoce kudrnatými“ a naučily se, jak si vytvořit texturované, krásné kudrny. Pomocí hashtagů #cgm a #curlymethod na Instagramu (tato sociální síť je v Ruské federaci považována za extremistickou a zakázanou) můžete obdivovat výsledky metody. Je to šíleně krásné!

Jaký je trik této metody? Především je třeba vyhnout se silikonům, parabenům a správně ošetřovat kadeře.

Nejúžasnější věc, kterou můžete zjistit, jakmile se začnete držet této metody: vaše vlasy nejsou jen vlnité, ale kudrnaté! Zcela reálně. Pokud se řadíte mezi „ne rovné, ne vlnité, nejasné, jak to leží“, zkuste se řídit Lorrenovou radou. Adepti CGM ujišťují, že tři týdny na módní metodě řeší věčné problémy kudrnatých krásek:

vyfoukat, vlasy, kudrlinek
 • Vlasy budou vždy ležet od lokny ke kadeři a budou vypadat strukturovaně;
 • prameny nebudou vůbec krepatět;
 • Vaše zámky nyní mohou získat veškerou vlhkost, kterou chtějí, ve vaně, moři, bazénu, sněhu i dešti;
 • Nebudete muset utrácet peníze za hydrataci a výživu vlasů;
 • Své kadeře si zamilujete!
READ  Jak natočit vlasy pomocí fénu a hřebenu

Kudrny pro všechny délky vlasů

Níže uvedené techniky vám pomohou vytvořit lokny na jakékoli délce vlasů. krátké, střední i dlouhé, takže se jim říká univerzální.

Čelenka

Čelenka je čelenka, která se používá k vytvoření účesu inspirovaného řeckým stylem, který byl populární před pěti nebo šesti lety. I když tento styl již není populární, zbytky čelenky se stále dobře používají jako kulma.

Metoda je stejně vhodná pro všechny délky, ale příliš krátké účesy nad délku ušních lalůčků se budou obtížně natáčet.

 • Po umytí a lehkém vysušení vlasů nasaďte čelenku na vyčesané lokny a upevněte ji. Všimněte si také, že zadní část gumičky by neměla být umístěna pod vlasy, protože celá gumička zůstává na povrchu;
 • Začněte u obličeje a omotávejte prameny vlasů kolem gumičky a postupně se přesouvejte k zátylku. Tento krok zopakujte i na druhé straně;
 • Zajistěte gumičku sponkami, aby držela na místě.
vyfoukat, vlasy, kudrlinek

Výslednou konstrukci nechte přes noc. Ráno lokny jemně uvolněte prsty, aniž byste použili hřeben. Elastický pásek umožňuje vytvořit klasické lokny středního průměru.

Copánky

Každý ví, jak vytvořit jemné, výrazné vlny. zaplétání do malých copánků. Je to velmi univerzální metoda, kterou lze použít na krátké i dlouhé vlasy.

Existuje několik způsobů, jak si uplést kudrnaté copy:

 • Afro copánky na trávu. spousta malých copánků po celé hlavě, spletených od kořene;
 • „dračí copy“. velké copánky trávy, spletené od kořene
 • Pravidelné copy ve vzdálenosti 2-3 cm od kořene.

Všechny tři možnosti se používají k vytvoření kudrlinek a poskytují různé výsledky. Drobné, skákavé afro lokny jsou výsledkem afro copánků a dodávají účesu dobrý objem. Dračí copy a jednoduché copy vytvářejí středně výrazné vlny.

 • Když máte mokré vlasy, rozdělte je na části, a pokud zaplétáte více než 2 copy, rozdělte každý z nich na několik dalších částí. Těžko říct, kolik přesně. Záleží na tom, jak husté máte vlasy;
 • Zapleťte copánky z trávy a každý z nich zajistěte samostatnou gumičkou.
vyfoukat, vlasy, kudrlinek

Nyní počkejte několik hodin nebo si jděte lehnout a pak copánky jemně rozpleťte a prsty „rozvažte“ vlny.

Při zaplétání copů z trávy dávejte pozor, abyste příliš nezatěžovali kořínky, protože by mohlo dojít k poškození nebo oslabení vlasových folikulů. Po zaplétání můžete copánky mírně uvolnit vytažením pramenů. tím se napětí uvolní.

Z proužků látky

Jednou z nejstarších metod vytváření loken jsou pruhy látky. Tato nekomplikovaná metoda umožňuje natáčení stejně dobře jako kulma a vytváří jemné, velmi pružné lokny.

 • Z bavlněné látky nastříhejte proužky široké 1,5-2 cm. a délkou 7-10 cm.;
 • Mírně vlhké prameny rozdělte na dvě části podél rozdělení, abyste je mohli snadněji přemístit po povrchu hlavy;
 • Oddělte malý pramínek a přitiskněte ho ke středu pruhu látky. Čím menší jsou prameny, tím mělčí a skákavější budou lokny;
 • Pramen stočte podélně ke kořenům na látku a oba konce pruhu svažte k sobě;
 • Stejně postupujte i u zbývajících pramenů.

Výsledek lze ocenit po 3 až 4 hodinách, pro pevné natočení od kořínků přes noc.

Hadry lze nahradit papírem. také je nastříhejte na proužky a stejným způsobem je stočte. Po zkroucení papíru jsou lokny mírně polámané, ne tak skákavé, protože papír neztrácí svůj tvar pod tlakem „kroucení“.

Sponky do vlasů

Natočte kadeře na klasické sponky, ale tato metoda je pracnější než ostatní a vyžaduje práci s tenkými prameny.

 • Jedná se o přípravek na úpravu vlasů, který pomáhá vytvořit objem a udržet pramen vlasů;
 • Poté omotejte stejný pramen v dráze čísla 8 skrz druhou část spony. Pokračujte, dokud není vlákno hotové;
 • Špičku připevněte sponkou. Místo natáčení celé délky můžete nechat 3 až 5 cm konečků nedotčených a vytvořit tak stylový a neobvyklý účes.

Místo sponky můžete použít sponu jako na fotografii vpravo dole, ale je mnohem těžší ji natočit, protože neustále tlačí a svírá prsty. Sponky byste měli nosit na hlavě 3-4 hodiny nebo celou noc. Výsledkem budou jemné lokny.

Přirozená cesta

Tato metoda kudrlinek je vhodná pro dívky, které nevědí, jak vytvořit vlnité nebo kudrnaté vlasy bez speciálních zařízení. K tomuto procesu nepotřebujete žádný nástroj, stačí vám jen ruce. A název této metody je kudrnatý způsob praní.

 • Šamponujte šamponem bez sulfátů pro dva;
 • Aplikujte kondicionér bez obsahu silikonu po dobu 3-5 minut a opláchněte velkým množstvím vody;
 • Sklopte hlavu a po smíchání kondicionéru s vodou. asi 1/3 běžného množství. jej rozetřete na kadeře, neoplachujte;
 • Stejně tak ve stoje s hlavou dolů stiskněte vlasy od konečků ke kořínkům, abyste vytvořili lokny;
 • Naneste si do dlaně malé množství stylingového gelu vhodného pro mokré vlasy. například CURL ROCK’n’Roll. a stejnými tahy si vlasy upravte;
 • Aniž byste prameny ždímali nebo z nich vytahovali vlhkost, zabalte je do bavlněného ručníku nebo ručníku z mikrovlákna a nechte je zcela uschnout.
READ  Magnetické těsnění pro chladničku jak vyměnit

Styling: klasický způsob

Nyní přichází ta zábavnější část: úprava předem vyčesaných a umytých vlasů. Je dobré používat stylingové přípravky pro kudrnaté vlasy, které jsou poddajné a odolné vůči tvorbě kudrlinek.

Jak lépe upravit kudrnaté vlasy:

 • Pěna je vzdušný, pěnový stylingový přípravek, který fixuje účes a dodává kořínkům objem;
 • Pěny jsou také lehké, bublinkové, ale silnější krémy, které mohou také držet na místě a dodávat objem;
 • Krémový produkt pro zvýraznění kudrlinek.

Stylingové přípravky ve spreji se pro kudrnaté vlasy nedoporučují, protože téměř všechny produkty této skupiny obsahují alkohol, který může vysušovat vlasové stonky po celé délce. To platí i pro pěny, protože nemají takovou pružnost jako krémy a pěny, takže je pravděpodobnější, že se kadeře pod tíhou výrobku „prohnou“.

Ve fázi stylingu lze použít také keratinový booster, produkt na bázi keratinu s vysokým obsahem účinných látek. Pomáhá dodat vlasům lesk, zkrotit nepoddajné kadeře a udržet vlhkost uvnitř vlasového stvolu.

Je to skvělý způsob úpravy kudrnatých vlasů:

 • Na mírně vlhké kadeře nastříkejte pěnu, pěnu nebo krém. Množství se určuje podle délky a tvaru stylingového přípravku. Velikost pěny nebo pěny by měla být asi jako tenisový míček pro dlouhé vlasy, ale 1,5-2krát menší pro krátké vlasy. Nepoužívejte více než jednu čajovou lžičku krému a použijte ho méně úměrně délce vlasů;
 • Rovnoměrně rozetřete stylingový přípravek. pěnu, pěnu nebo krém;
 • Stlačujícím pohybem zvedejte vlasy od konečků ke kořínkům, aby se stylingový přípravek rozprostřel ještě hlouběji, vytvaroval lokny a zafixoval je;
 • Používejte fén s difuzní tryskou s chladným nebo mírně vlažným vzduchem.

Závěrečný krok lze doplnit produkty, které pomáhají dodat lesk, hydrataci a ochranu a uklidnit nepoddajné vlasy, jako je posilovač, mléko, sérum nebo bezoplachový sprej.

Pravidlo 1. Neupravujte mokré vlasy

Při fénování vlasů horkým vzduchem se vlhkost ve vlasech vaří a trhá je zevnitř. Výsledkem je křehký, matný vzhled bez života. Nechte vlasy uschnout na vzduchu, dokud nejsou z 80-90 % přirozeně suché, nebo je jemně vysušte ručníkem.

Ignorováním tohoto kroku vlasy vysušíte. Tepelný štít vytváří neviditelné těsnění mezi horkým vzduchem a stonkem vlasů a zabraňuje odpařování kapaliny.

Styling kudrnatých vlasů

Dívky, které mají přirozeně kudrnaté nebo jen mírně vlnité vlasy, dosáhnou lehkých a pružných kudrlin mnohem snadněji. Nemusíte je ani kulmovat nebo natáčet, stačí je jen pořádně vyfénovat. Obě tyto metody jsou skvělé pro vytvoření nedbalých, přirozeně vypadajících loken s objemem.

Možnost 1. Naneste kulmovací gel na ještě mokré vlasy a rovnoměrně jej rozetřete po celé ploše, aniž byste poškodili kořínky. Se skloněnou hlavou uchopte běžný kuchyňský cedník, vložte do něj vlasy a přiložte jej co nejblíže k hlavě. Poté zapněte fén na střední výkon a fénujte přímo přes síťku cedníku. Nakonec použijte fén se studenou mlhou, který pomůže uzamknout vlhkost, dodá vlasům lesk a pomůže jim zapamatovat si jejich tvar.

Možnost 2. Další možností je fénování kadeří pomocí difuzéru, speciální široké trysky na fénu. Mnoho zaoblených zubů difuzéru nadzvedává prameny u kořínků, čímž vytváří přirozený objem a pomáhá vlnitým vlasům udržet si definovaný tvar loken. Všechny vlasy rozdělte na části a horní část sepněte na temeni. Jemně vložte každý pramen do difuzéru a vysušte ho tak, že zvednete a odtáhnete fén od hlavy, abyste vymodelovali lokny. Tento postup opakujte se všemi částmi a poté je vysušte zvlášť u kořínků, přičemž difuzér držte co nejblíže hlavě.

Kulmování a přidávání kudrlinek pomocí fénu na vlasy

Tento proces zahrnuje dva kroky: přípravu a úpravu vlasů.

READ  Jak fénovat vlasy fénem a hřebenem

Příprava

Před stylingem je třeba vlasy umýt teplou vodou (horká voda je krepatí) a hydratovat, aby byly kudrny výraznější a upravenější. Pokud jsou vlasy přirozeně jemné, můžete místo nich použít kondicionér, který je nezatíží.

Tip: Použijte kondicionér DinamiX od SexyHair. Vyvinuto speciálně pro kudrnaté vlasy. Složení s hedvábnými proteiny, panthenolem a sójou zjemňuje kadeře a zanechává je hedvábné, pružné a lesklé. Udržuje kadeře bez zamotání a v kondici až do konce dne.

Po umytí si na vlasy položte vaflový ručník, který absorbuje vlhkost. Před natáčením vlasů použijte přípravek na ochranu před teplem, například termální sprej Lakme FRIZZ CONTROL PROTECTOR. Chrání před teplem až do 220 °C a zanechává kadeře hladší a pevnější. Zabraňuje rozpadu kadeří, a to i ve velmi vlhkém prostředí.

styling vlasů

Pro natočení pramenů bez kulmy pomocí fénu je nejlepší použít kartáč na vlasy. Pro dosažení oblíbených loken. malých i velkých. použijte kulatý hřeben se správným průměrem. Klíčové je vybrat si tepelný kartáč, jehož základna má otvory umožňující únik přebytečného horkého vzduchu. Umožňuje rychlé zpevnění každé lokny bez vysychání.

Dobré recenze belgických kartáčů, např. NanoThermic od OliviaGarden. Jedná se o model s keramickým povrchem. Je známo, že keramika vytváří záporně nabité ionty, které při kontaktu s vlasy ovlivňují jejich strukturu, vyhlazují šupinky, změkčují, neutralizují statickou elektřinu. Štětiny kartáče jsou vyrobeny z nylonu a můžete je použít k dosažení požadovaných loken (modely s přírodními štětinami jsou určeny k narovnání loken).

vyfoukat, vlasy, kudrlinek

Pro natočení loken u krátkých nebo středně dlouhých vlasů je třeba rozdělit pokožku hlavy na 3 části. 2 boční části a zadní část hlavy. S dlouhými vlasy je nejlepší pracovat postupně, rozdělit je na prameny, ty pak samostatně natočit na kartáč a vyfoukat, abyste získali lokny.

Před natáčením a úpravou vlasů si dobře vysušte kořínky tak, že nakloníte hlavu dolů. Jde o zvětšení objemu.

Při kulmování se snažte vzít méně vlasů, aby každý pramen vytvořil krásnou loknu (široké prameny pouze vytvářejí vlny, objem).

Při sušení fénem dávejte pozor na rozplétání pramenů, jinak nedosáhnete úhledných a upravených loken.

Nakonec, když jsou vlasy upravené, nemusíte je česat, stačí použít prsty a nastříkat na ně trochu laku (každý pramen je po rozčesání uhlazený a bez krepatění).

Tip: Použijte lak na vlasy Schwarzkopf Professionnelle, který udrží vlasy na místě. Obsahuje polymerní sloučeniny, které na jedné straně zajišťují mimořádnou pevnost a na druhé straně posilují strukturu poškozených nebo oslabených vláken a chrání je před poškozením vlivem prostředí. Snadné použití. rozprašuje se v mikrokapičkách, rovnoměrně se rozprostře po kadeřích a rychle zasychá, aniž by je zatěžoval. Dodává vlasům přirozený lesk po aplikaci.

Jak kartáčovat kudrnaté vlasy?

Kudrnaté vlasy by se měly česat co nejlehčeji. Nejlépe těsně před mytím vlasů nebo na vlhkých vlasech. Tehdy je snadné zámky přetvořit. Ne všechny hřebeny jsou určeny pro kudrnaté vlasy. Používejte kartáče nebo hřebeny s jemnými zuby.

Vlasy nejprve nastříkejte antistatickým sprejem. Poté začněte prsty pročesávat vlasy, jemně je rozdělte a každý díl zajistěte sponkou. Nyní střídejte jednotlivé části vlasů po vrstvách, aniž byste kartáčem mnohokrát přejížděli na jednom místě. Takto pokračujte u každého pramene.

Sušení

Vlasy lze fénovat dvěma různými způsoby. Pokud plánujete používat fén, ujistěte se, že má difuzní trysku. Teplota vzduchu musí být co nejnižší, aby nedošlo k vysušení nově napuštěných vlasových stonků a k lámání kudrnatých pramenů.

Nejlépe sušené přirozenou cestou:

 • Hlavu držte skloněnou a pod konečky visících vlasů položte ručník z mikrovlákna nebo bavlny. Pokud není k dispozici, lze použít čisté bavlněné tričko;
 • Zvedněte vlasy od konečků ke kořínkům a ručníkem je upravte;
 • Nechte zaschnout a natočit po dobu 10-15 minut.

Ručník lze sejmout z ještě mokrých vlasů nebo jej nechat zcela uschnout. To závisí na délce a hustotě vlasů, protože čím delší a hustší vlasy máte, tím hůře se suší ve stoje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS