Jak čistit sklokeramickou varnou desku pomocí domácích chemikálií a čisticích prostředků

K dispozici je široká škála specializovaných čisticích prostředků pro domácnost. Včetně univerzálních čisticích prostředků.

Doporučujeme používat čisticí prostředky na sklokeramické varné desky:

Používání čisticích prostředků

Mnoho výrobců spotřebičů a velkých chemických společností vyrábí řadu čističů sklokeramických desek, např. Filtero, Topperr atd. д. Při výběru je proto důležité věnovat pozornost kompatibilitě značky a modelu varné desky s typem mycího prostředku.

Čištění sklokeramické varné desky pomocí speciálního čisticího prostředku doporučeného výrobcem varné desky.

Důležité! Pokud je varná deska vyrobena méně známou firmou nebo pokud nejsou k dispozici specializované čisticí prostředky, je vhodné věnovat pozornost složení čisticího prostředku, protože v pastě nesmí být žádné agresivní nebo abrazivní látky. Základní složky jsou ve všech pracích prostředcích zhruba stejné. Lze použít všechny čisticí prostředky na sklokeramiku, které jsou vhodné pro sklokeramické sporáky.

Počkejte, až varná deska mírně vychladne. Nadměrné zahřívání způsobí částečné odpaření chemikálií, což není bezpečné pro vaše zdraví. Kromě toho může sloučenina ztratit část své účinnosti.

Pomocí dávkovače naneste čisticí prostředek přímo na znečištěné místo. Poté jej velmi tence rovnoměrně rozetřete houbičkou.

Čistič důkladně setřete suchým měkkým hadříkem.

Povrch se vysuší ručníkem. nezanechává šmouhy po vlhkém hadříku.

Specializované chemické látky Naneste mycí prostředek na účinně odstraňuje skvrny z mé varné desky. I když stojí více, můžete si být jisti, že budou Keramické sklo nedochází k tvorbě šmouh ani skvrn. Kromě toho, proč experimentovat, když existují osvědčené produkty?

Krémová kapalina má střední hustotu a charakteristickou vůni. Při šetrném použití je účinný i ve studené vodě. Odstraňuje zaschlé skvrny, dodává lesklý povrch a snadno se oplachuje.

Fox1 , Moskva, Rusko.

Čistěte v ochranných rukavicích, zabraňte kontaktu s očima

S čističem skla

Čistič skla je určen k tomu, aby dodal sklokeramické varné desce lesk. Není vhodný k odstraňování mastných skvrn, proto je třeba je nejprve vymýt speciálním odmašťovacím čisticím prostředkem.

Rovnoměrně nastříkejte na čištěný povrch.

Otřete dlaždice měkkým suchým hadříkem. Mikrovlákno je vhodné, protože nezanechává šmouhy, vlákna ani žmolky.

Vhodné jsou tyto produkty: Cinderella „Clean Windows“, Laima Professional, Sanita Sprej na čištění skel.

Melaminová houba

Melaminová houba se skládá ze zhutněných melaminových vláken a krystalů, které jsou v důsledku chemické reakce porézní. Dokáže odstranit všechny druhy nečistot a zanechává hladký povrch bez škrábanců a šmouh.

Melaminová houbička je ideální pro čištění sklokeramických varných desek.

Nepoužívejte žádné čisticí prostředky, tj. netřete sklokeramickou varnou desku nasucho;

Používejte houbu bez použití kuchyňských rukavic;

Pozor! V případě pochybností, zda je melaminová houba vhodná pro vaši varnou desku, je třeba ji otestovat. Vyberte si malou plochu naproti varné desce a pokuste se odstranit nečistoty.

READ  Jak vyčistit vypouštěcí hadici pračky

Jak vyčistit sklokeramickou desku. Eurona

Otřete všechny odolné nečistoty. Pokud se to nepodaří, naneste na houbičku čisticí prostředek a krouživými pohyby třete povrch, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.

Po čištění otřete varnou desku měkkým hadříkem, který nepouští vlákna.

Používejte tablety na mytí nádobí

Při mytí sklokeramických varných desek je výhodné používat také tablety do myčky, protože jsou schopny účinně odstraňovat mastné skvrny. Proces čištění probíhá následovně:

Roztok naneste v malém množství na čištěný povrch.

Mastné skvrny otřete houbou nebo hadříkem.

Poté pomocí houby navlhčené vodou odstraňte čisticí prostředek z dlaždic.

Vlhký povrch otřete do sucha suchou utěrkou.

Lze použít specializované čisticí prostředky v podobě tablet Celesta, Aquarius, Meine Liebe, FeedBack.

vyčistit, skvrny, sklokeramické, varné, desce

Sklokeramická varná deska má luxusní vzhled a spotřebič je praktický při používání. Opakované vaření potravin vede ke vzniku různých druhů nečistot.

Návod na čištění krok za krokem obsahuje několik kroků:

vyčistit, skvrny, sklokeramické, varné, desce
 • Vypněte varnou desku a počkejte, až vychladne, protože žhavá tkanina při dotyku s ledovou kapalinou praskne.
 • Na varnou desku naneste speciální čisticí prostředek, vyčistěte ji a odstraňte případné zbytky.
 • Opláchněte vodou a otřete do sucha měkkým hadříkem.

Zvláštní případy

Nakonec existuje několik zvláštních situací, které je třeba řešit případ od případu.

Pokud vaříte s cukrem, musíte být obzvlášť opatrní, protože na horkém sporáku se během chvíle změní v tekutý karamel, a když teplota klesne pod 200 stupňů, zmrzne. Čištění bez porušení povrchu je obtížné. Případný tekutý cukr je třeba okamžitě odstranit keramickou škrabkou.

Roztavený plast také potřebuje rychlou reakci. Pokud si situace nevšimnete a plast je již pevně přilepený, je třeba vařič znovu mírně zahřát a poté znečištění odstranit keramickou škrabkou.

Čistý sporák dodá vaší kuchyni svěží a uklizený vzhled. Díky těmto skvělým tipům můžete udržovat pořádek, aniž byste utratili spoustu peněz.

Už se vám někdy stalo, že jste omylem nechali plast na sporáku ještě teplý?? Bohužel se jedná o časté kuchyňské neštěstí. Ale nebojte se! Ačkoli to může vypadat jako velká katastrofa, lze to snadno napravit. Návod od společnosti Furnish Home vám ukáže, jak vyčistit roztavený plast z vařiče. A zabere to jen pár minut!

Pokud vás zklamaly obvyklé chemikálie, vyčistěte sporák pomocí jedlé sody a octa. Pokropte dlaždice octem a poté je posypte jedlou sodou. Dochází k chemické reakci, která způsobuje pěnění a syčení směsi. Jakmile se šumivka ztratí, opláchněte vše mokrou houbou a otřete do sucha.

Do hrnce nalijte 200 ml studené vody a přidejte do ní 2 lžíce octa; získaný roztok převařte, vypněte sporák; do horké tekutiny vložte na půl hodiny demontované části varné desky; vyjměte části z roztoku a otřete je měkkou houbou, abyste odstranili případné mastné usazeniny, opláchněte je v čisté vodě a nechte uschnout.

Duhové stopy se obtížně odstraňují. Můžete je zkusit odstranit pomocí jedlé sody namočené ve vodě. Jedlá soda není abrazivní čisticí prostředek a nesmí poškodit sklokeramiku. Je dobré používat nádobí z nerezové oceli s několika vrstvami podkladu.

 • Nechte ručník 15-30 minut působit, aby se nečistoty uvolnily.
 • Potřete povrch sporáku stejnou utěrkou a zbytky jedlé sody použijte jako zábranu proti sazím a nečistotám.

Odstranění vodního kamene z vody

Častým problémem těchto spotřebičů je usazování vodního kamene na povrchu. Nejjednodušší způsob odstranění vodního kamene z varné desky je použít utěrku z mikrovlákna a ocet.

 • Rozpusťte 3 lžíce čpavku v 500 ml vody. л. Ocet.
 • Přidejte 10 kapek čpavku.
 • Namočte houbu do roztoku a umyjte varnou desku.
 • Zbytky nečistot odstraňte čistým hadříkem.
 • Otřete povrchy do sucha utěrkou z mikrovlákna a vyleštěte je.
READ  Jak odstranit mastnotu z kuchyňské pracovní desky

Pokud není vrstva plaku příliš silná, jsou tyto zákroky dostačující. Pokud je již ztvrdlý, je třeba použít domácí chemikálie.

Jak vyčistit sklokeramickou varnou desku pomocí improvizovaných čisticích nástrojů

Pokud nemáte po ruce žádné speciální čisticí prostředky, můžete doma použít tyto osvědčené metody čištění varných desek.

Melaminová houba. Houba obsahuje drobné krystalky melaminu: je to velmi jemné abrazivo, a proto ji lze použít k čištění sklokeramiky.

Navlhčete melaminovou houbu vodou a vyždímejte ji. Poté varnou desku otřete a zbytky nečistot odstraňte vlhkým hadříkem. Především nepoužívejte melaminovou houbičku současně s prostředkem na mytí nádobí, protože by ztratila svůj účinek.

Připravte si čisticí směs: přidejte malé množství vody a jedlé sody a vytvořte hustou pastu. Rozetřete jej na znečištěná místa a nechte působit 30 minut. Poté smíchejte citronovou šťávu s vodou a postříkejte sporák rozprašovačem. Kyselina citronová uhasí jedlou sodu a vytvoří se pěna. Odstraňte zbytek látky a otřete varnou desku vlhkým hadříkem.

Peroxid vodíku a jedlá soda. Smíchejte peroxid vodíku (3 %) s jedlou sodou. Vzniklou pastu rozetřete na sporák a počkejte 5 minut. Odstraňte nečistoty ze sklokeramiky měkkou houbou nebo hadříkem a otřete je do sucha utěrkou z mikrovlákna.

Čpavek. Čpavek může pomoci odstranit karbonové usazeniny a obnovit lesklý povrch. Pro mořicí roztok smíchejte čpavek s vodou (1:5). Nalijte přípravek do lahvičky s rozprašovačem a nastříkejte jej. Po 15 minutách odstraňte nečistoty hadříkem.

Mýdlový roztok. Napěňte mýdlo v malém množství vody, namočte houbičku do mýdlového roztoku a houbičkou umyjte sklokeramiku. Poté povrch otřete suchou utěrkou z mikrovlákna.

Zubní pasta. K odstranění nečistot použijte bělicí zubní pastu. Naneste malé množství pasty na skvrnu a jemně ji rozetřete houbičkou. Zbytky mýdla a nečistot opláchněte vodou.

Hořčičný prášek. Tento produkt účinně rozpouští mastnotu. Smíchejte hořčičný prášek s trochou vody a naneste na skvrny. Nechte ji několik hodin působit a poté nečistoty odstraňte vlhkým hadříkem.

Tablety do myčky nádobí. Rozpusťte 1 tabletu ve vodě, namočte do roztoku hadřík nebo houbu a otřete povrch. Varnou desku nakonec opláchněte čistou vodou a otřete do sucha.

Jak udržovat sklokeramickou varnou desku

Pokud jste doufali, že vaše varná deska bude v reklamách a obchodech se spotřebiči vypadat vždy skvěle, ale po několika uvařených večeřích se na ní objevily šmouhy a nepochopitelné skvrny, které nelze vyčistit vlhkým hadříkem, neuspěchejte svůj soud.

Ačkoli na první pohled mohou tyto nečistoty vypadat děsivě, čištění sklokeramické varné desky je mnohem jednodušší než čištění smaltované varné desky. jen je třeba dodržovat určitá pravidla.

Aby si varná deska déle zachovala svůj atraktivní vzhled a abyste usnadnili její čištění, dodržujte při používání varné desky tyto pokyny:

 • První věc, kterou byste si měli zapamatovat, když se vám tento moderní spotřebič dostane do rukou, je, že nikdy nezačínejte vařit, pokud je povrch špinavý a musí být suchý, než varnou desku zapnete.
 • V případě varného nádobí musí být podstavec plochý a nejlépe stejně velký jako samotné hořáky. Tím se zabrání případnému rozstřiku na horkých částech varné zóny a sníží se riziko potřísnění těch částí, které se obtížně myjí.
 • Nádobí netahejte po varné desce, a pokud potřebujete změnit jeho polohu, zvedněte ho. V opačném případě se vystavujete riziku velmi výrazných a někdy i hlubokých škrábanců na skle.
 • Nedovolte, aby se plastové rukojeti, špachtle a jiné nádobí z málo tavitelných materiálů dostaly do kontaktu s horkými částmi varné desky.
 • Sklokeramická varná deska se nikdy nesmí čistit kovovými houbičkami, kartáči nebo jinými zařízeními, která by ji mohla poškodit. Lze používat pouze speciální škrabky a měkké houby.
 • Pro čisticí prostředky pro domácnost používejte pouze sklokeramické varné desky. Univerzální čisticí prostředky mohou obsahovat abrazivní částice, které mohou sklo poškrábat a zanechat na něm nesmazatelné stopy. Silné čisticí prostředky pro domácnost s alkalickým obsahem nejsou dobré.
READ  Mohou být těhotné ženy epilovány epilátorem?

Vařič není třeba čistit denně, ale po každém jídle. Zaschlé a připálené nečistoty se při dalším vaření odstraňují mnohem snadněji. O tom, jak to udělat, si povíme níže, ale nejprve se podívejme, co to může vyžadovat.

Jak vyčistit sklokeramickou varnou desku pomocí improvizovaných materiálů

Pokud nemůžete používat chemické čisticí prostředky, mohou vám pomoci tyto alternativní metody. V životním prostředí se nachází mnoho předmětů, které lze použít jako čisticí prostředek.

vyčistit, skvrny, sklokeramické, varné, desce

Jak čistit keramickou varnou desku pomocí rostlinných olejů

Jedním z osvědčených způsobů čištění odolných, popraskaných nebo znečištěných sklokeramických povrchů je použití rostlinného oleje místo oleje.

Chcete-li se zbavit mastnoty nebo karbonových usazenin, namočte měkký hadřík nebo houbu do trochy oleje a přiložte ji na skvrnu na půl hodiny. Zaschlá mastnota se pak stane poddajnou a lze ji odstranit běžnými metodami.

Jak vyčistit sklokeramickou varnou desku pomocí jedlé sody a citronové šťávy

Dalším účinným receptem na čištění sklokeramických varných desek je použití směsi jedlé sody a citronové šťávy.

Pro přípravu čisticího prostředku zřeďte malé množství jedlé sody s vodou, abyste vytvořili pastu, kterou můžete použít na připálenou mastnotu nebo skvrny od jídla. Nanesená kompozice se ponechá na povrchu znečištění po dobu 10-15 minut, poté se místo setře měkkou houbou. Pokud jsou skvrny tak silné, že obyčejná jedlá soda nepomůže, lze na „náplast“ z jedlé sody přidat několik kapek citronové šťávy. Prudká reakce způsobí rychlý rozklad zbytků maziva. Následuje běžný postup otírání houbou nebo hadříkem.

Ocet jako čisticí prostředek

Čím dalším můžete čistit sklokeramickou varnou desku?? S normálním stolním octem. Pozitivní stránkou této metody je nejen možnost čištění keramického povrchu, ale také dezinfekce varné desky a dalšího kuchyňského náčiní. Pro přípravu čisticího roztoku nalijte do rozprašovače stejný díl teplé vody a 9% octa, důkladně promíchejte a roztok nastříkejte na znečištěný povrch. Po několika minutách varnou desku otřete čistou papírovou utěrkou.

Čpavkový alkohol jako náhrada čističe skla

Dalším způsobem, jak dosáhnout čisté sklokeramické varné desky, je použití čpavku. Je třeba ho přidat v množství 50 ml do sklenice teplé vody a vzniklý roztok nastříkat na povrch sporáku. Poté počkejte asi 10 minut a poté osušte ručníkem nebo hadříkem, abyste odstranili veškeré stopy nečistot. Kromě odstranění odolných skvrn dodává tato metoda keramice křišťálový lesk.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS