Článek o : Jak vyčistit odtokový filtr pračky

Pračka, stejně jako jakýkoli jiný domácí spotřebič, vyžaduje péči a údržbu, a pokud se tak neděje, při intenzivním používání se rychle porouchá.

Jedna část pračky vyžaduje pravidelnou údržbu. odtokový filtr. Je to ten, který potřebuje kvalitní a pravidelné čištění od nečistot. Pokud chcete, aby vypouštěcí čerpadlo pračky správně fungovalo, je to nezbytné.

Odtokový filtr je jakási bariéra, která chrání odtokové čerpadlo před vniknutím různých cizích předmětů, které se s prádlem mohou dostat do nádrže pračky, nečistot, zbytků látek a podobně. Pokud je filtr velmi znečištěný, ztěžuje odčerpávání vody a může brzy způsobit poruchu vypouštěcího čerpadla.

V pokračování série užitečných článků o domácích spotřebičích jsme pro vás připravili další článek s návodem, jak správně vyčistit odtokový filtr pračky. V tomto článku popíšeme nejčastější problémy, se kterými se můžete setkat při čištění filtru.

Vypouštěcí filtr v různých pračkách.

Je pochopitelné, že každá domácnost má jinou pračku a je pochopitelné, že umístění potřebného uzlu v každé pračce je jiné. V této části vám ukážeme, kde najít vypouštěcí filtr pro pračky různých značek. Pračky se sice liší, ale všichni výrobci instalují vypouštěcí filtr ve spodní části spotřebiče, v blízkosti vypouštěcího čerpadla. Filtr je vnitřní součástí pračky se sušičkou, proto jej výrobci zakrývají krytem nebo panelem, který lze sejmout.

Abychom vám to objasnili, připravili jsme ilustrace, které ukazují umístění vstupního filtru na různých pračkách.

Pračka LG Filtr se nachází dole na pravé straně, uzavřený poklopem.

Kryt čerpadla (filtr) kompatibilní s Indesit C00045027

Electrolux 50290260004 Originální kryt čerpadla (filtr)

Filtr pračky Indesit a Ariston vpravo dole, zakrytý odnímatelným ochranným panelem.

Pračka Candy. Filtr je umístěn dole na levé straně a je uzavřen poklopem.

Pračky Bosch a Siemens mají filtr na pravé straně, může být zakrytý krytem nebo panelem.

U praček Samsung se filtr nachází vpravo dole u rohu a je uzavřen plastovým panelem nebo krytem.

U praček se svislým plněním, jako je Whirlpool, je filtr umístěn ve spodní části pračky na levé straně.

Pračky Atlant mají filtr umístěný dole na pravé straně a opatřený krytem.

Dávejte pozor! Existují kompaktní pračky, které mají kapacitu až tři a půl kilogramu prádla. U takových modelů může vypouštěcí filtr chybět, ale takové modely se vyskytují velmi zřídka.

Proces čištění filtru pračky.

Prozradíme vám, jak vyčistit filtr krok za krokem, takto to dělají odborníci a doporučujeme to dělat stejným způsobem i doma. Projděme si tedy tento proces krok za krokem:

Nejdříve je třeba pračku se sušičkou odpojit ze zásuvky a zavřít vodovodní kohoutek. Je možné, že budete muset spotřebič přemístit. Abyste se vyhnuli vytopení koupelny nebo v horším případě úrazu elektrickým proudem, neopomíjejte tyto tipy. A je lepší mít u sebe utěrku, hadřík nebo umyvadlo.

Zjistěte, kde se v pračce nachází vypouštěcí filtr. Pokud je uzavřen krycím panelem, je třeba jej odstranit. Pokud je filtr zakrytý klapkou, je třeba otevřít i tuto klapku. Někdy se kryt poklopu otevře bez problémů, jindy je nutné jej vypáčit plochým šroubovákem. Je však třeba postupovat velmi opatrně, aby nedošlo k poškození poklopu šachty. Při demontáži panelu musíte být také opatrní a postupovat opatrně. Tento panel je upevněn na speciálních západkách nebo háčcích a v závislosti na modelu pračky jej lze sejmout dvěma způsoby:. opatrně vypáčte horní část panelu šroubovákem a přitáhněte ji k sobě;. Posuňte panel do strany, obvykle zprava doleva.

Připravte si předem hadřík, abyste mohli otřít zbytky vody z pračky. Měli byste si uvědomit, že voda je zcela vypuštěna pouze z nádrže a stále zůstává v odtokovém systému. Filtr je součástí odvodňovacího systému a zůstává v něm voda, která se po vyjmutí vylije na podlahu. Pod pračku jednoduše umístěte hadřík, abyste zabránili tvorbě kaluží. Případně můžete tělo pračky mírně nadzvednout a umístit pod něj ploché umyvadlo. Existují pračky, u nichž je samotný poklop nebo panel žlabem, kterým voda z odtokového filtru odtéká do nádoby, kterou si nastavíte. To je praktické, protože nemusíte pračku zvedat. Zde je praktický tip od údržbáře! Pokud chcete z nádrže vypustit téměř všechnu vodu, použijte nouzovou hadici. Je pravda, že ne všechny pračky ji mají. Pokud ji máte v modelu, který používáte, musíte ji vyjmout z šroubení a otevřít zátku, vypustit ji do vhodné nádoby, šroubení opět zavřít a zajistit.

Ale i když jste vodu nouzovou hadicí vypustili, po vyjmutí filtru bude v pračce stále zbytková voda. Pro úplné vypuštění vody otočte vypouštěcí zátkou o maximálně 60 stupňů proti směru hodinových ručiček a nechte vodu zcela odtéct. Je možné, že filtr v pračce se sušičkou je upevněn speciálním šroubem; lehce jej uvolněte šroubovákem a teprve potom otočte filtrem.

Dále je třeba zcela odšroubovat vypouštěcí filtr a vyjmout jej. To lze snadno provést. Ale pozor, existují pračky, u kterých se nejprve odšroubuje zástrčka, která slouží jako zátka pro vodu, a poté se vytáhne filtr.

Filtr je třeba vyčistit a propláchnout. Před praním filtru byste jej měli nejprve vyčistit, tj. odstranit z něj všechny cizí předměty, vlasy, zbytky vláken apod. Pak je třeba vzít obyčejnou houbičku na mytí nádobí a abrazivní stranou vyčistit filtr od plaku. Po tomto úkonu filtr pračky dobře propláchneme pod tekoucí vodou.

Dávejte pozor! Filtr je třeba prát v teplé vodě, v žádném případě však v horké vodě. Horká voda může poškodit plast a těsnicí gumu.

Zkontrolujte vypouštěcí čerpadlo. Za tímto účelem zkontrolujte vypouštěcí čerpadlo, nemělo by v něm nic zůstat. Otáčejte také oběžným kolem, mělo by se volně otáčet.

READ  Jak napnout pružinu v pračce

Vložte filtr zpět do pračky. Filtr musí být vložen rovně a naplocho, bez naklánění nebo kroucení, ale musíte být velmi opatrní. Pokud byl filtr upevněn pomocí upevňovacího šroubu, našroubujte jej zpět. U některých praček je nutné filtr nejprve nainstalovat a poté našroubovat kryt, který jej zajistí.

Kontrola pračky po vyčištění filtru. To proto, aby se zabránilo případnému zaplavení během pracího cyklu. Po vyčištění filtru zkontrolujte pračku se sušičkou. Za tímto účelem zapněte program oplachování a zkontrolujte, zda v blízkosti vypouštěcího filtru nedochází k úniku vody. Pokud je vše v pořádku, uzavřete filtr krytem nebo panelem a můžete pračku opět začít používat.

Jak často by se měl filtr čistit?

Pokud se budete řídit doporučením výrobce, doporučuje čistit filtr pračky alespoň jednou za čtyři měsíce. To je však relativní, záleží na tom, jak často je perete. Například rodina s malými dětmi používá pračku denně, a proto se filtr rychleji zanáší a je třeba ho čistit každý měsíc. Četnost čištění filtru závisí také na tom, které předměty perete nejčastěji. Pokud se jedná o flanel a baize, obsahují velké množství žmolků, které po vyprání zůstávají na odtokovém filtru a ucpávají ho.

Pokud však v pračce perete péřovou bundu nebo péřový polštář, musíte filtr vyčistit ihned po skončení praní.

vyčistit, filtr, pračce, whirlpool

Jaké jsou následky nevyčištění filtru??

vyčistit, filtr, pračce, whirlpool

Na první pohled by se mohlo zdát, že na nečistění filtru není nic špatného. A ve skutečnosti mohou vzniknout vážné problémy. Některé z nich budou vysvětleny níže:

Filtr lze odšroubovat, ale nelze jej vyjmout?

Pokud je vypouštěcí sestava delší dobu nevyčištěná, může se vyskytnout problém, že se sítko nevypouští. Filtr nelze odšroubovat, protože jej blokuje cizí předmět, nebo se na závitech a těsnicí gumě vytvořil nános vodního kamene.

Pokud nemůžete filtr vyjmout, znamená to, že v něm uvízl cizí předmět nebo kus nečistoty. Tento problém lze řešit dvěma způsoby:

K tomu je třeba pračku částečně rozebrat. V závislosti na modelu odstraňte zadní nebo přední část pračky, odpojte kabeláž, odstraňte všechny kabelové pásky, které zajišťují připojení odvodnění k čerpadlu, a hadici, která vede ke spirále čerpadla. Poté vyjměte čerpadlo a spirálu. Filtr lze čistit přes vypouštěcí přípojku nebo odpojením čerpadla a spirály. filtr lze pak čistit otvorem čerpadla. Po tomto čištění by se měl filtr odšroubovat.

Vezměte prosím na vědomí! Tento způsob čištění filtru by měl být použit pouze v případě, že víte, jak pračka a její odvodňovací systém fungují. Pokud tyto informace neznáte, nevyplatí se riskovat a raději si zavolejte odborníka.

Filtr byl vyčištěn, ale nyní netěsní.

Již výše jsme uvedli, že po vyčištění byste měli zkontrolovat, zda vypouštěcí filtr netěsní. Co uděláte, když zjistíte netěsnost?? Zaprvé, nepropadejte panice. A pozorně si přečtěte, proč se to může stát.

Po vyčištění jste filtr nevložili správně nebo jste ho zašroubovali volně.

Důvodem může být to, že těsnění časem ztratilo svou funkci a je třeba ho vyměnit. Může se jednat o výměnu samotného těsnění nebo filtru jako celku, pokud těsnění není k dispozici samostatně.

Při čištění mohlo dojít k poškození filtru nebo jeho závitů. Pokud při čištění filtru použijete nadměrnou sílu, může to být problém. Řešení problému vyžaduje výměnu filtru.

Zde jsou podrobné pokyny k čištění vypouštěcího filtru. Doufáme, že pro vás bude užitečná. Včasný servis pračky se sušičkou vám ušetří spoustu času a námahy.

Až 6 hodin svěžesti oblečení po vyprání. Na konci cyklu se buben začne jemně otáčet a prádlo se průběžně napařuje. Úprava FreshCare1 zabraňuje šíření nepříjemných pachů (uvnitř pračky) až 6 hodin po skončení pracího cyklu.

Jak přinutit pračku, aby se zastavila?

 • Stiskněte tlačítko start/pauza nebo otočte knoflíkem na „stop“.
 • Po několika sekundách (přibližně 1 minuta) se uvolní zámek poklopu.
 • Budete mít možnost doplnit nebo uklidit prádlo, vyjmout všechny položky, které se nemají prát, a pak znovu stisknout tlačítko „start“.

Jak zjistit problém s čerpadlem?

V případě problémů s čerpadlem si můžete všimnout několika různých příznaků, které vám usnadní rozpoznat, že je čerpadlo vadné. Patří mezi ně:

 • bzučení nebo syčení při vypouštění vody po skončení pracího cyklu;
 • Trvá velmi dlouho, než se voda s obtížemi vyprázdní;
 • Někdy se voda nevypouští vůbec, pokud je čerpadlo příliš zanesené.

Co způsobuje tyto „příznaky“ u vaší pračky se sušičkou?? Již jsme zjistili, že na vině je ucpané čerpadlo, ale co je jeho příčinou?? Odtokový systém je třeba pravidelně čistit, a pokud se tak neděje, všechny nečistoty, které se tam dostanou při praní prádla (vlasy, prach, nitě) nebo z odtokového potrubí, postupně ucpou čerpadlo. Také některé levné čisticí prostředky jsou špatně rozpustné a usazeniny vzniklé po jejich použití zůstávají v kanálu. To následně vede k poruchám.

Jak vyčistit filtry praček Indesit Whirlpool, Zanussi, LG, Samsung a dalších praček

Ucpání odtokových a přívodních filtrů v důsledku pravidelného používání pračky. Důvodem je špatná kvalita vody, nedostatečná příprava oděvů k praní a nedostatečná údržba. Ucpání ovlivňuje provoz spotřebiče. Čistěte včas, abyste předešli poruše. V tomto článku se dozvíte, jak správně čistit filtry v pračce.

Kdy je třeba filtry vyčistit

Pokud pračka se sušičkou nefunguje správně, je zanesený filtr signalizován tím, že. Nejčastěji se vyskytují tyto příznaky:

 • Pomalý přívod a odtok vody;
 • Na displeji se zobrazí chybový kód;
 • náhlé přerušení pracího procesu;
 • Programy „Spin“ a „Rinse“ nelze aktivovat.

V případě jedné z těchto závad odpojte spotřebič od napájení a zkontrolujte filtry.

Kde jsou filtry v pračce

Před čištěním filtrů pračky a sušičky je důležité zjistit, kde se nacházejí. Stroj je vybaven dvěma filtračními systémy. Vstupní filtr je umístěn u ventilu přívodu vody. Zabraňuje vniknutí písku, vápna, drobných nečistot a dalších nečistot z přívodu vody do bubnu.

Vypouštěcí filtr zabraňuje vniknutí zbytků prášku, vlasů, nečistot a drobných předmětů (knoflíků, mincí atd.) do čerpadla.). Obvykle se nachází ve spodní části jednotky vedle čerpadla. Jeho umístění a způsob odstranění se však u jednotlivých značek praček liší.

Čištění filtru pračky

Filtry čistěte každé 2-4 měsíce v závislosti na četnosti používání spotřebiče. Pokud stroj používáte denně, čistěte buben jednou za měsíc.

READ  Jak prát džínovou bundu v pračce

Pokud není filtr včas vyčištěn, může způsobit následující problémy:

 • Voda v nádrži není správně vypouštěna, což brání správnému provozu spotřebiče;
 • nepříjemný zápach způsobený růstem bakterií v nahromaděných zbytcích. Z nádrže, bubnu a prádla může unikat nepříjemný zápach;
 • Rozbití vypouštěcího čerpadla. Nečistoty z filtru mohou poškodit čerpadlo nebo lopatky oběžného kola, což vyžaduje opravu nebo výměnu dílu.

Postup čištění vypouštěcího a sacího filtru je odlišný. V prvním případě je postup jednoduchý a zabere minimum času. Při čištění odtokového prostoru se budete muset trochu více snažit, abyste účinně odstranili všechny nečistoty. Pokud se však budete řídit pokyny krok za krokem a všemi doporučeními, je čištění snadné.

Jak vyčistit sací filtr

 • Odpojte stroj od sítě a odpojte přívodní hadici vody.
 • Opatrně vyjměte filtr pomocí kleští. Skládá se z malé kovové síťky.
 • Odstranění nečistot starým zubním kartáčkem. Nepoužívejte drsné chemikálie. K čištění stačí vlažný mýdlový roztok.
 • Sítko a filtr důkladně opláchněte a otřete.
 • Vraťte filtr na místo a připojte hadici.

Jak správně vyčistit vypouštěcí filtr

Chcete-li vyčistit filtr pračky, odpojte pračku od elektrické sítě a přívodu vody. Jedná se o bezpečnostní opatření, aby se zabránilo úrazu elektrickým proudem nebo vystříknutí vody na podlahu, pokud spotřebič přemístíte.

Připravte si potřebné nářadí a pomocné předměty: šroubovák, kleště, hadr na podlahu a mělkou nádobu.

Postup čištění vypouštěcího filtru pračky se sušičkou:

 • Vyhledejte filtrační systém. Odstraňte čalouněnou klapku vypáčením západek šroubovákem. Obložení můžete vyjmout mírným posunutím do strany nebo přitažením k sobě.
 • Ve filtračním systému vždy zůstane trochu vody, která po vyjmutí dílu odteče. Pod otvor umístěte mělkou nádobu nebo pod něj rozprostřete podlahovou krytinu, aby nedošlo k zaplavení. Některé pračky jsou vybaveny nouzovou hadicí nebo speciálním odtokovým kanálem.
 • Odšroubujte a vyjměte filtr. U některých modelů praček je třeba nejprve odšroubovat a vyjmout zástrčku nebo šroub.
 • Vyčistěte filtr. Nejprve odstraňte větší nečistoty, jako jsou vlasy, mince, knoflíky, nitě atd. Poté tvrdou houbou vyčistěte filtr od případných inkrustací. Nepoužívejte horkou vodu ani agresivní prostředky, aby nedošlo k poškození plastu a těsnicí gumy.
 • Vyčistěte otvor, ve kterém byl filtr nainstalován. Otřete vše vlhkou houbou a odstraňte usazeniny a zbytky nečistot.
 • Vyčistěte vypouštěcí čerpadlo a čerpadlo. Posviťte do otvoru baterkou a odstraňte všechny viditelné nečistoty.
 • Opětovná montáž filtru. zašroubujte jej za závit, přičemž dbejte na to, abyste nepoužili příliš velkou sílu a nepoškodili jej. Ujistěte se, že je díl pevně a správně nasazen.
 • Připojte stroj k napájení a znovu zasuňte přívodní hadici. Spusťte pračku v testovacím režimu bez prádla. Kontrola těsnosti. Pokud vše funguje správně, vložte zpět kryt nebo zavřete dvířka.

Možné chyby a jejich odstranění

Po vyčištění filtru často dochází k problémům. Nejčastějším problémem je únik vody. Příčinou poruchy může být špatně nebo nerovnoměrně sestavený filtr. Chcete-li problém odstranit, vyjměte díl a znovu jej vložte.

Opotřebované těsnění může způsobit problém. Pryž se může po delším používání scvrknout a popraskat a při vyjmutí filtru by se mohla poškodit. Chcete-li problém odstranit, vyměňte těsnění za nové.

Příčinou úniku může být poškození filtru nebo závitů. V tomto případě je nutné díl vyměnit.

Prevence ucpání

Chcete-li prodloužit životnost pračky a filtrů, proveďte preventivní opatření:

Údržba spodního filtru pračky Whirlpool. AP Servis

 • Díly pravidelně čistěte a odstraňujte z nich nečistoty, drobné předměty a další nečistoty;
 • Používejte kvalitní prací prostředek a změkčovač tkanin;
 • Před naložením bubnu zkontrolujte kapsy s položkami a vyprázdněte je;
 • Prádlo s ozdobnými doplňky (korálky, třpytky, korálky) perte v pracím sáčku.

Údržba pračky a pravidelné čištění filtrů přispěje k prodloužení její životnosti.

Mladá matka, manželka a pracovnice na volné noze na částečný úvazek. Jako vystudovaný právník jsem zvyklý shromažďovat a poskytovat co nejvíce spolehlivých informací. Neustále se zdokonaluje v profesní oblasti a usiluje o osobní růst a rozvoj.

Nalezena závada? Označte text myší a stiskněte tlačítko :

Zlaté a stříbrné nitě, které se v dávných dobách používaly k vyšívání oděvů, se nazývají cívky. K jejich získání se kovový drát dlouze tahá kleštěmi na požadovanou jemnost. Odtud pochází termín „prokrastinace“. „dlouhá a monotónní práce“ nebo „dělání věcí po čase“.

Pokud se na vašich oblíbených věcech objevují první známky mateřství v podobě nehezkých žmolků, můžete se jich zbavit pomocí speciálního holicího strojku. Rychle a účinně oholí žmolky a vrátí vašemu oblečení důstojný vzhled.

Nejen talíře a šálky se velmi dobře myjí v myčce nádobí. Můžete do něj dát plastové hračky, skleněná stínítka na lucerny a dokonce i špinavou zeleninu, například brambory, ale ne se saponátem.

Před odstraněním různých skvrn z oblečení je důležité zjistit, zda je zvolené rozpouštědlo bezpečné pro samotnou tkaninu. Na malou plochu na rubové straně látky se nanese malé množství holicího prostředku na dobu 5-10 minut. Pokud si tkanina zachová svou strukturu a barvu, můžete přejít ke skvrnám.

Čerstvé citrony se hodí nejen do čaje: můžete jimi otřít povrch akrylátové vany nebo rychle vyčistit mikrovlnnou troubu, když do ní vložíte nádobu s vodou a plátky citronu na 8-10 minut při maximálním výkonu. Změklé nečistoty stačí setřít houbou.

Nejjednodušší způsob, jak odstranit vodní kámen a usazeniny ze železné desky, je použít kuchyňskou sůl. Posypte papír silnou vrstvou soli, zahřejte žehličku na maximum a několikrát s ní mírným tlakem přejeďte po solné podložce.

Stropy napnuté na PVC fólii mohou odolat 70 až 120 litrům vody na 1 m2 plochy (v závislosti na velikosti stropu, napnutí a kvalitě fólie). Nemusíte se tedy obávat, že by vám do místnosti zatékalo od sousedů.

Existují speciální pasti na můry. Lepkavá vrstva, kterou jsou pokryty, obsahuje samičí feromony, které přitahují samce. Přilepením na past jsou vyřazeni z procesu rozmnožování, což vede ke snížení populace molů.

Zvyk „šetrného“ používání pračky může vést k nepříjemným zápachům. Praní při teplotách nižších než 60 ℃ a krátké máchání umožňuje plísním a bakteriím ze špinavého oblečení zůstat na vnitřním povrchu a aktivně se množit.

http://hozpedia. vyprázdněte nádržku a umístěte ji na pravou stranu pračky se sušičkou. html

 • Odpojte pračku ze zásuvky.
 • Otevřete spodní panel nebo kryt na panelu kryjícím filtr.
 • Připravte si nádobu a umístěte ji pod filtr na pravé straně.
 • Mírně otevřete filtr.
 • Počkejte, až všechna voda zcela vyteče, filtr zcela vyšroubujte a vyjměte.
READ  Jak prát svatební šaty v pračce

Nejvíce mě baví počítačové aktivity. Chcete-li vyjmout zásuvku dávkovače pracího prostředku na pračce, otevřete přihrádku úplně, pak ji oběma rukama jemně stáhněte dolů a směrem k sobě, zásuvka by se měla postupně vysunout.

Co dělat? Vytáhněte zásuvku směrem k sobě tak daleko, aby se co nejvíce vysunula. Dřepněte si a zkontrolujte dno koše, na pravé a levé straně jsou výstupky, které brání vyjmutí přihrádky, namažte je trochou rostlinného oleje.

Za tímto účelem nejprve vyjměte ovládací panel a poté zásobník na prášek. Pomocí kleští odstraňte hadicové spony na vnitřní přívodní hadici a stáhněte je. Vyjměte vnější zásobník na prášek. Za tímto účelem stiskněte speciální plastový klip a poté kyvetu vytáhněte směrem k sobě.

Čištění filtru pračky

Filtry čistěte každé 2-4 měsíce v závislosti na tom, jak často pračku se sušičkou používáte. Pokud stroj používáte denně, čistěte jej každý měsíc.

Pokud není správně udržován, může znečištěný filtr způsobit následující problémy

 • zhoršený odtok vody z nádrže, který brání správné funkci spotřebiče;
 • Nepříjemný zápach způsobený bakteriemi v nahromaděných ucpávkách. Z nádrže, bubnu a pračky může vycházet nepříjemný zápach;
 • Vypouštěcí čerpadlo je vadné. Nečistoty z filtru mohou poškodit čerpadlo nebo lopatky oběžného kola, které bude nutné opravit nebo vyměnit.

Postup čištění odtoku a filtru odtoku se liší. V prvním případě je postup nekomplikovaný a zabere minimum času. Při čištění odtokového prostoru se musíte trochu více snažit, abyste účinně odstranili všechny nečistoty. Pokud se však budete řídit pokyny krok za krokem a všemi doporučeními, je čištění snadné.

Jak vyčistit vstupní filtr

 • Vypněte stroj a odpojte přívodní hadici vody.
 • Pomocí kleští opatrně vyjměte filtr. Jedná se o malou kovovou síť.
 • Odstranění nečistot starým zubním kartáčkem. Nepoužívejte drsné chemikálie. Potřebujete pouze vlažný mýdlový roztok.
 • Filtrační síťku důkladně opláchněte a otřete.
 • Vraťte filtr na místo a připojte hadici.

Vstupní sítko je umístěno na zadní straně pračky a chrání ji před nečistotami z přívodu vody. Chcete-li jej vyčistit, vypněte vodu, odšroubujte hadici a vyjměte sítko

Jak správně vyčistit vypouštěcí filtr

Chcete-li vyčistit filtr pračky, odpojte pračku od elektrické sítě a přívodu vody. Je to z bezpečnostních důvodů, aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem nebo k zaplavení podlahy, pokud budete muset stroj přemístit.

Připravte si potřebné nářadí a pomocné předměty: šroubovák, kleště, hadr na podlahu a mělkou nádobu.

vyčistit, filtr, pračce, whirlpool

Postup čištění odtokového filtru v pračce:

 • Vyhledejte filtrační systém. Kryt sejměte vypáčením západek pomocí šroubováku. Obložení můžete vyjmout mírným posunutím do strany nebo přitažením k sobě.
 • Ve filtračním systému vždy zůstane trochu vody, která po vyjmutí dílu unikne. Abyste zabránili zaplavení, umístěte pod otvor nízkou nádobu nebo rozprostřete na podlahu utěrky. Některé pračky jsou vybaveny nouzovou hadicí nebo speciální odkapávací miskou.
 • Odšroubujte a vyjměte filtr. U některých modelů praček je třeba nejprve odšroubovat a vyjmout zástrčku nebo šroub.
 • Vyčistěte filtr. Nejprve odstraňte větší nečistoty, jako jsou vlasy, mince, knoflíky, nitě atd. Poté z filtru odstraňte případné inkrustace tvrdou stranou houby. Nepoužívejte horkou vodu ani agresivní prostředky, protože by poškodily plast a těsnicí pryž.
 • Vyčistěte otvor, ve kterém byl filtr nainstalován. Otřete vše vlhkou houbou a odstraňte veškeré usazeniny nebo zbytky nečistot.
 • Vyčistěte vypouštěcí čerpadlo a čerpadlo. Posviťte do otvoru hořákem a odstraňte viditelné nečistoty.
 • Znovu nainstalujte filtr. zašroubujte ji za závit, ale bez přílišného násilí, abyste ji nepoškodili. Zkontrolujte, zda je díl pevně a správně umístěn.
 • Připojte spotřebič k elektrické síti a znovu nasaďte přívodní hadici. Spusťte pračku se sušičkou v testovacím režimu bez prádla. Zkontrolujte těsnost. Pokud je vše v pořádku, vyměňte krycí panel nebo zavřete dvířka.

Ve vypouštěcím filtru pračky vždy zůstává malé množství vody. Abyste zabránili jeho odkapávání na podlahu, připravte si nízkou nádobu nebo položte na podlahu staré hadry

Jak vyčistit filtr v pračce Whirlpool

Doporučuje se filtr a výpusť kompletně vyčistit alespoň 2-3krát ročně.

Pokud tento postup pravidelně opakujete, můžete se vyhnout poškození vypouštěcího čerpadla na dlouhou dobu. V některých případech je čištění filtru nezbytné, například při

pokud se pračka se sušičkou nevyprázdní nebo selže cyklus odstřeďování;

pokud se na displeji zobrazí zpráva „Clean pump“ (Vyčistit čerpadlo);

Odpojte myčku od elektrické sítě.

Otevřete spodní panel nebo kryt na panelu kryjícím filtr.

nebo

Připravte si nádobu a umístěte ji pod filtr na pravé straně.

Mírně otevřete filtr. Neodstraňujte je úplně. Opatrně otáčejte filtrem proti směru hodinových ručiček, dokud nezačne vytékat voda.

Vyčkejte, až všechna voda odteče, filtr zcela vyšroubujte a vyjměte.

nebo takto

Můžete opatrně naklonit přístroj dopředu, aby mohla zbývající voda zcela vytéct.

Vyčistěte místo, kde byl filtr umístěn, i samotný filtr.

8.Zkontrolujte, zda se oběžné kolo vypouštěcího čerpadla volně otáčí.

9.Vyměňte filtr a zašroubujte jej ve směru hodinových ručiček až na doraz.

10.Znovu nasaďte spodní panel (nebo kryt na panelu).

Pokud máte model s nouzovou vypouštěcí hadicí, odstraňte podstavec (nebo panel), jak je uvedeno výše. Poté odpojte nouzovou vypouštěcí hadici, umístěte nádrž na vodu dostatečně daleko, aby k ní hadice dosáhla. Odstraňte zátku z hadice a nechte vodu odtékat do vody

nádrž. Vyčistěte filtr, jak je vysvětleno výše. Poté nasaďte zástrčku na hadici a znovu ji upevněte na základnu stroje.

Jak vyčistit filtr pračky doma: přehled praček známých značek

Aby vaše pračka zůstala v dobrém stavu ještě mnoho let po zakoupení, potřebuje preventivní údržbu. Čištění filtru je obzvláště důležité. Je to prvek, který je zodpovědný za správnou funkci odtokového čerpadla a chrání ho před nečistotami všeho druhu. vlasy, chlupy domácích zvířat, vlákny atd.

Pokud se filtr ucpe, čerpadlo přestane čerpat vodu z nádrže, což je jednou z příčin poruch čerpadla. TSN.ua zjistila, jak vyčistit filtr v pračce, proč se ucpává a jak ho najít v různých pračkách.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS