Boj proti skvrnám na sklokeramice

vyčistit, sklokeramické, varné, desce

Bohužel jsem se jako šťastný majitel sklokeramického sporáku okamžitě pustil do jeho používání, aniž bych si dal tu práci seznámit se s pravidly čištění sklokeramiky. A hned jsem udělal ty nejhorší chyby z pohledu výrobce. V hliníkovém hrnci jsem dala vařit osolenou vodu na těstoviny a nechala je vařit na sporáku. To jsem rozhodně nečekal. kruhová bělavá skvrna byla na dotek drsná.

Okamžitě jsem se ho zbavil pomocí prostředku na mytí nádobí. To situaci ještě zhorší. Uvědomil jsem si, že je něco špatně, nechal jsem to být a rozhodl se, že teď budu muset žít s nepořádkem. Po celý týden (!) Stále jsem používala kamna. Nakonec jsem si našla čas a vyhledala na internetu tipy na čištění a správné používání sklokeramiky. 1. NEPOUŽÍVEJTE: hliníkové nebo plastové nádobí. nechat jídlo na sporáku „vyvařit“ (zejména sladkosti). Prostředky na mytí nádobí, odstraňovače skvrn, čističe trouby. Zanechávání skvrn. pokládat mokré nebo velmi studené pánve na horký povrch. Pád ostrých a těžkých předmětů. Čistěte povrch abrazivními houbičkami a výrobky, které je obsahují. Varnou desku čistěte stejnou houbou, kterou používáte na mytí nádobí. 2. Čištění: použití speciálních čisticích prostředků není jen otázkou čištění dlaždic a varné desky. Varné desky, konkrétně sklokeramické. Můžete použít čistič nerezové oceli (který neobsahuje abraziva) z lidových prostředků lze použít jedlou sodu. Koupil jsem si ne zrovna levné výrobky vyrobené v Holandsku, doporučené firmou Bosch pro sklokeramiku a ocel. Nejdříve jsem použil čistič na sklokeramiku. Bylo to hodně úsilí. Třete a oplachujte asi 10 minut. Zdrsnění (hliníkové saze) je mnohem menší, ale bělavá skvrna je stále viditelná. S výsledkem jsem nebyl spokojen. Pak jsem na internetu našla, že výrobce nabízí i speciální vylepšený přípravek na odstraňování právě takových skvrn. Ale nebyl na trhu. Pak jsem použil čistič oceli. Myslím, že bych trpěl méně, kdybych s tím začal. Drsnost je téměř úplně pryč a bělost je viditelná, pokud jen víte, kde byla.

Hlavně nezapomeňte zbytek přípravku opláchnout vlhkým, čistým a měkkým hadříkem. Takže ze zkušenosti si myslím, že čistič nerezové oceli byl účinnější a mohu se na něj omezit. Značku neuvádím, aby nebyla považována za skrytou reklamu. Byl bych rád, kdyby se se mnou někdo podělil o své zkušenosti osobně. к. Nejsem jediný, koho by to zajímalo. A slibuji, že to vyzkouším.

READ  Šicí stroj Singer, jak navléknout nit

Tyto panely jsou velmi křehké a musí se čistit velmi šetrně, pouze jemnými čisticími prostředky. Při péči o sklokeramiku nezapomeňte, že tento materiál není odolný vůči alkalickým čisticím prostředkům a drsným abrazivům. Nikdy proto neodkládejte mytí a snažte se povrch vyčistit včas.

Běžné sporáky ne vždy vydrží zkoušku agresivními čisticími prostředky a mechanickým namáháním. na rozdíl od jemných sklokeramických sporáků. Lesklý povrch vyžaduje jemnou a citlivou péči.

Důležité! K odstraňování karbonových usazenin nikdy nepoužívejte kovové drátěné houby, abrazivní čisticí prostředky ani ostré předměty. Používání takových výrobků vede ke vzniku drobných vad a může ohrozit kvalitu spotřebiče.

Před čištěním sklokeramické varné desky potřebujete speciální pastu. A snažte se nepoškodit povrch, abyste neztížili jeho údržbu. Plastové škrabky nejsou příliš užitečné, protože nejsou vhodné pro použití na horkých spotřebičích a jsou také neúčinné, pokud se používají společně s čisticím prostředkem. V návodu k použití je uveden přesný úhel sklonu při použití varné desky, což není vždy ve skutečnosti možné.

Škrabku na sklo lze nahradit žiletkou, k vytvoření ochranného filmu lze použít rostlinný olej, k odstranění nečistot lze použít tekutou kaši z jedlé sody na vlhkém hadříku a vápenaté skvrny lze odstranit octem.

K odstranění bílého vodního kamene z varné desky použijte ocet. Zřeďte jej vodou v poměru 1:1, naneste na sporák, počkejte několik minut a vetřete vlhkou houbou. Tento výrobek je vhodný i pro každodenní použití.

Jak odstranit škrábance na sklokeramických varných deskách

Pokud na varné desce objevíte škrábance nebo odštěpky, není bohužel možné je zcela odstranit. Můžete je pouze vyleštit, a tím je učinit méně viditelnými. Speciální produkty a nástroje mohou pomoci, ale je třeba je používat s opatrností. V opačném případě může nesprávný postup způsobit ještě vážnější poškození povrchu sklokeramické varné desky.

 • Otevřete víčko láhve.
 • Rovnoměrně naneste přípravek na pracovní desku.
 • Počkejte, až látka začne působit.
 • Navlhčete povrch vlhkým hadříkem.
 • Vyčistěte všechny zbytky.

SHUMANITE Odstraňovač mastnoty, 400ml Bagi 8068411 koupit za ₽395 na Wildberries. Odstraňovač mastnoty. Okamžitě odstraňuje odolné, připálené nebo odolné nečistoty ze sporáků, trub, odsavačů par, grilů, hrnců, pánví a dalších povrchů.

Čištění sklokeramické varné desky

Sporáky se sklokeramickou varnou deskou vypadají v kuchyni skvěle. Dobrý vzhled je rozhodujícím faktorem při výběru nového sporáku v kuchyni. Kromě stylového designu má sklokeramická varná deska i praktické výhody. Rovnoměrně a rychle se zahřívá a varný povrch se snadno udržuje, i když má své specifické požadavky. Atraktivní vzhled spotřebiče omezuje výběr čisticích prostředků. Chcete-li zjistit, jak vyčistit sporák, aniž byste poškodili jeho povrch, přečtěte si tento článek.

READ  Jaká by měla být teplota v mrazničce

Jak čistit sklokeramickou varnou desku

Sklokeramika je křehký materiál a je třeba s ní zacházet opatrně, takže hospodyňky stojí před otázkou, jak takovou varnou desku čistit, aniž by se poškodil její povrch, a jaké čisticí prostředky je nejlepší používat.

Jak udržovat sklokeramickou desku

 • Skvrny ze sklokeramické varné desky nejlépe odstraníte pomocí měkkých utěrek, hadříků a melaminových houbiček. Pro odolné nečistoty je třeba použít speciální plastovou škrabku. Nikdy se nesmí nahrazovat nožem, kovovým kartáčem nebo čepelí.
 • Chcete-li se zbavit mastnoty a nečistot na sporáku, nemůžete použít běžný čisticí prášek. Speciální čisticí prostředky na sklokeramiku jsou k dostání v železářstvích (nezapomeňte, že na obalu by měly být uvedeny příslušné informace). Obecně se jedná o krémové, neabrazivní čisticí prostředky.
 • Můžete také použít čistič oken, který pomůže vašim sklokeramickým dlaždicím zářit bez šmouh.

Proti skvrnám se však nehodí jen komerční chemikálie. Co dalšího můžete použít k čištění varné desky?? Ty jsou považovány za nejúčinnější a nejbezpečnější čisticí prostředky:

 • Jedlá soda. Pravidlem je nepoužívat čistírnu. jinak povrch poškodíte. Chcete-li se zbavit odolných skvrn, smíchejte jedlou sodu s vodou do pastovitého stavu, naneste směs na znečištěný povrch, počkejte 10-15 minut a poté pokračujte v čištění.

Tento levný a cenově dostupný čistič pečlivě odstraní skvrny a pomůže vám zbavit se nepříjemného zápachu ze spáleného jídla. Pokud samotná jedlá soda nestačí, přidejte do směsi citronovou šťávu.

 • Ocet. Smíchejte kyselinu s vodou v poměru 1:1 a směs rozetřete na varnou desku. K rovnoměrnému rozetření čisticího prostředku na povrch použijte stříkací pistoli. Po 3 až 5 minutách je třeba pečlivě odstranit veškerý připálený tuk a zbytky po vaření a povrch otřít čistým hadříkem.

Tato opatření jsou dostatečná, pokud jsou skvrny čerstvé. V případě silných sazí nebo mastnoty je nutné čištění dvakrát až třikrát opakovat.

Odstraňte plak a mastnotu

Zubní plak a mastnotu lze odstranit pomocí jedlé sody. Pomocí vody připravte pastu, která se nanáší na povrch. Po zaschnutí čisticího prostředku jej odstraňte vlhkou houbou a předmět otřete suchým hadříkem. Pokud mastné skvrny nezmizí po první aplikaci, doporučuje se proces několikrát opakovat.

Jedlá soda také neutralizuje nepříjemné pachy způsobené vařením velmi zapáchajících potravin, například česneku nebo ryb.

Případně lze na skvrny nanést citronovou šťávu a nechat ji 10 minut působit. Mastnota a plak se rozpustí před očima, stačí jen odstranit zbylé nečistoty vlhkým hadříkem.

READ  Jaké nádobí by se nemělo používat na sklokeramické varné desce?

Odstraňování vodního kamene z vody

Častým problémem těchto spotřebičů je tvrdost vody nebo usazování vodního kamene. Na odstranění vodního kamene z varné desky existuje jednoduchá metoda: stačí hadřík z mikrovlákna a trochu octa.

 • Rozpusťte 3 polévkové lžíce. л. Ocet.
 • Přidejte 10 kapek čpavku.
 • Navlhčete houbu roztokem a umyjte varnou desku.
 • Zbytky nečistot odstraňte čistým hadříkem.
 • Otřete povrchy do sucha utěrkou z mikrovlákna a poté je vyleštěte.

Pokud není vrstva plaku příliš silná, je to dostačující. Pokud skvrna ztvrdla, je třeba použít domácí chemikálie.

Jak nejlépe vyčistit varnou desku??

Odhaduje se, že průměrná životnost těchto spotřebičů je 12 let. Životnost není krátká a dobrá péče rozhodne o tom, jak dlouho ji budete moci používat. Pokud tedy chcete, aby váš sporák vypadal krásně a dlouho vydržel, čistěte ho častěji a otírejte ho po každém jídle. Níže se dozvíte, jak na čištění sporáku.

Nalijte půl šálku 9% octa a půl šálku vody do láhve s rozprašovačem, několikrát nádobou zatřepejte, aby se složky promíchaly; roztok nastříkejte na varnou desku a věnujte pozornost obzvláště znečištěným místům; po 5-7 minutách odstraňte skvrny houbičkou, otřete varnou desku hadříkem navlhčeným ve vodě a osušte ji.

Do poškozené nádoby nalijte vodu, dokud zcela nezakryje připálené mléko. Pak ji přiveďte k varu. Poté vypněte plyn a nechte sporák několik minut odpočívat. Skvrny od mléka pak snadno vyčistíte běžnou houbičkou na mytí nádobí.

Používá se sklářský materiál ceran, který se vyznačuje vysokou odolností proti nárazu a nízkou tepelnou roztažností.

Tyto varné desky jsou obvykle vybaveny halogenovými hořáky nebo systémem High Light, kdy teplo zajišťuje topný pás ze speciální slitiny pod keramickou částí, ovinutý symetrickými kroužky.

Navenek je sklokeramická hlína dokonale rovný povrch, který má pěkný vzhled. Dlouhodobé vaření způsobuje znečištění, mastné skvrny a další odolné nečistoty. Proto musí každá hospodyňka vědět, jak a zejména jak čistit sklokeramickou varnou desku, aby si zachovala svůj nedotčený vzhled po celou dobu životnosti.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS