Co čistit držák?

Nejdříve je třeba vyčistit záchytnou nádrž, skupinu, parní kohoutek a odtok. Používejte speciální žáruvzdorný kartáček a zátku (držák na záslepky) a speciální tablety nebo prášek na čištění kávovarů.

Nerezové držáky lze v klidu nechat přes noc. Skupiny se čistí pomocí „slepého“ držáku a chemikálií, ale nejprve je rozeberte a vyčistěte kartáčem. V závislosti na modelu kávovaru se skupiny rozebírají různými způsoby. Někteří musí jednoduše odlepit mřížku skupiny od okraje, jiní musí vyšroubovat upevňovací šroub.

Jaké brusky jsou k dispozici?

Mlýnky na kávu jsou ruční nebo elektrické, s noži nebo mlýnskými kameny. Nejběžnější jsou tři typy: ruční mlýnky s mlýnskými kameny, elektrické mlýnky s noži (rotační mlýnky) a elektrické mlýnky s mlýnskými kameny. Jak asi tušíte, mlýnky kávu melou a nože ji rozmělňují (jako v mixéru). Mletí zrn na ručním mlýnku vyžaduje fyzickou námahu a dostatek času. 1 až 6 minut. Elektrická bruska zvládne práci za minutu po stisknutí tlačítka.

Ruční mlýnky si obvykle vybírají ti, kteří mají rádi nejen samotnou kávu, ale i proces její přípravy. A také pro ty, kteří se bez kávy neobejdou ani v místech bez elektřiny (např. při kempování v přírodě).

vyčistit, mlýnek, kávovaru

Elektrický mlýnek na kávu je všestranný přístroj, vhodný i na mletí koření a cukru. Je vybrán pro svou všestrannost. Nevýhodou tohoto mlýnku je nerovnoměrné mletí a nadměrné zahřívání kávových zrn, které předčasně uvolňuje éterické oleje a zvyšuje riziko, že nápoj získá nepříjemně hořkou chuť. Mlýnky s nožem si obvykle pořizují lidé, kteří připravují kávu v tlakovém hrnci, protože nepředvídatelná úroveň mletí zrn může být nebezpečná pro kávovary na karob a překapávanou kávu.

Elektrický mlýnek s mlýnskými kameny vás může odradit svou cenou a velikostí, ale nemá žádné jiné nevýhody.

Pravidlo

Vyberte si kávovar s opravitelnou spařovací jednotkou

Čištění kávovaru je mnohem snazší, pokud je vybaven vyjímatelnou a omyvatelnou spařovací jednotkou. To je velmi pohodlné a umožňuje vám to starat se o stroj tak často, jak chcete. Stačí blok vyjmout a vyčistit jej kartáčem pod tekoucí vodou.

Bezúdržbový infuzor vyžaduje časově náročnější čištění. Proces odstraňování vodního kamene vyžaduje další čisticí prostředky a není tak jednoduchý jako výše popsaný.

Provozuschopná spařovací jednotka tedy rozhodně zpříjemní používání kávovaru.

Proč odstraňovat vodní kámen z kávovaru nebo espresovače?

Nejčastější příčinou poruch kávovarů jsou usazeniny vodního kamene na topném tělese

Pokud se spotřebiče s topnými tělesy pravidelně nečistí, mohou se u nich časem objevit provozní problémy. Pokud není kávovar odvápněn, sníží se průtok vody pro přípravu espressa. Tento proces spustí řetězec nežádoucích reakcí: zvýší se provozní výkon stroje, zatímco teplota kávy se postupně snižuje. Čím větší je usazenina, tím horší je funkce čerpadla. To způsobuje, že stroj vydává velký hluk.

Včasné čištění prodlužuje životnost kávovaru, zajišťuje správný provoz, optimální teplotu kávy a předchází poruchám, které by si vyžádaly nákladné opravy. Vodní kámen lze z nádržky vyplavit při ohřevu vody. Výsledkem jsou bílé vločky v hotové kávě. Nikdo nebude pít tento druh nápoje.

Většina popsaných spotřebičů má odnímatelné části. Proto je snadné stroj rozebrat a díly vyčistit ručně nebo je vložit do myčky nádobí. Většina výrobců poskytuje rady ohledně nejlepších chemikálií, které lze použít, a ohledně způsobu odstraňování vodního kamene z kávovarů na espresso, které jsou připraveny k použití. Philips a Saeco, De Longhi a Bosch vyrábějí své vlastní značkové výrobky. Nejsou levné (průměr ). Při jejich používání je důležité dodržovat pokyny výrobce.

Tyto chemikálie však nejsou vždy snadno dostupné, takže mnozí hledají alternativní metody a volí šetrnější a levnější alternativy.

READ  Mi robotický vakuový mop p nastavení

Blok: 2/5 | Počet znaků: 1699

Espresovače

Při čištění kávovaru nebo zařízení nezapomeňte na mletou kávu. Mělo by se vysypávat rovnou do koše, ne do dřezu. I jemně mletá káva může ucpat potrubí, zejména pokud jí vyhodíte velké množství.

Tip od Loly Petersonové:

 • Po každém použití je důležité umýt vše, co lze rozebrat. Účinné je i pouhé opláchnutí čistou vodou. Tímto způsobem odstraníte mletá zrna a zbytky olejů a každý další šálek bude hladký a lahodný.
 • Nejlepší voda pro čištění kávovaru je destilovaná voda. Nezanechává skvrny od vody, které často ovlivňují vzhled kávovarů

Stroj na cappuccino

Kávovary na cappuccino jsou neuvěřitelně pohodlné a snadno se používají. Mají však jednu nevýhodu: příliš snadno se ucpávají. Protože je používáme neustále, rychleji se v nich hromadí minerální usazeniny.

Tip od Loly Petersonové:

 • Zde je jednoduchý tip, jak udržovat kávovar na kapsle v čistotě. Pokud přístroj nepoužíváte, nechte víko nádržky na vodu a víko kapsle otevřené. Vnitřek kávovaru tak zůstane suchý. Uvnitř kávovaru je také menší pravděpodobnost výskytu bakterií nebo plísní.
 • Pokud nesnášíte vůni octa, můžete si pořídit speciální čisticí prostředky pro kávovary na kapsle.
 • Chcete-li se zbavit větších nečistot, můžete vodní strunu trimmeru profouknout brčkem.

Preventivní údržba

Balíček preventivní péče zahrnuje následující procedury.

 • Úprava vody. Pro přípravu kávy se nedoporučuje tekoucí voda. Při vaření se ve varné jednotce tvoří vodní kámen a kal. Nejlépe je plnit přístroj filtrovanou nebo balenou vodou. Nemá vliv na chuť nápojů ani na stav spotřebiče.
 • Kontrola kvality zrnkové kávy. Před nasypáním další várky fazolí do zásuvky na kávu zkontrolujte, zda se v zásuvce na kávu nenacházejí kameny nebo zrnka s olejem. Systém se může spálit v důsledku ucpání mlýnku a zásobníku na zrna surovými zrny. Kameny ve směsi ničí keramiku a poškozují ocelové mlýnky.
 • Vyčistěte zásobník na koláč. Výfukový filtr se musí pravidelně čistit. Filtrační koláč musí být odstraněn po přípravě 3-4 káv.
 • Čištění kapučinátoru. Po každém emulgování odstraňte z míchací trubice zbytky mléka. Zaschlá pěna ucpává parní kanál a dodává nápoji hořkou chuť. K odstranění mastných usazenin použijte vlhký hadřík.
 • Péče o tělo. Neumisťujte přístroj do blízkosti topného systému nebo varné desky, aby nedošlo k jeho přehřátí. Pro zachování estetického vzhledu spotřebiče otřete těleso vlhkým hadříkem a vypusťte nahromaděnou tekutinu z pánve.
 • Pravidelné čištění stroje. Kávovar vyžaduje měsíční údržbu, t.к. na jeho součástech se netvoří pouze vodní kámen, ale také mastné zbytky. Bílkovinný film je živnou půdou pro bakterie a kazí chuť vašeho oblíbeného nápoje.
 • Označení tvrdosti. Otevřete nabídku stroje a vyberte kartu „Tvrdost vody“. Pomocí testeru určete ph tekutiny, kterou používáte k přípravě nápojů. Zadejte výsledek do softwaru a stiskněte tlačítko „OK“. Systém vypočítá intervaly odstraňování vodního kamene z kávovaru a informuje uživatele, kdy je třeba kávovar vyčistit.

Stroje bez možnosti „Hardness advice“ je třeba čistit každé 2 týdny vodou z vodovodu, jednou měsíčně balenou vodou a jednou za čtvrt roku měkkou vodou.

Několik slov o bruskách

Pokud jde o mlýnky na kávu, rádi bychom vám v první řadě doporučili mlýnek vhodný pro daný typ připravované kávy a v druhé řadě vám poskytneme srozumitelný a názorný návod, jak nastavit správné mletí kávy pro espresso. Při přípravě espressa v profesionálním kávovaru je třeba každou odrůdu kávy nebo kávovou směs namlít jinak (více informací o druzích kávy najdete v části „Odrůdy kávy. rozklad“). Stejná kávová zrna navíc vyžadují jiné mletí druhý den a týden po pražení. Doufáme proto, že tato doporučení budou užitečná. Mluvím samozřejmě o profesionálních bruskách. A do třetice bychom rádi varovali kávové labužníky před velkým nebezpečím spojeným s mlýnky na kávu.

Pokud jde o mlýnky na kávu, chtěl bych zaprvé doporučit mlýnek v závislosti na způsobu přípravy kávy a zadruhé poskytnout jasné a názorné pokyny pro nastavení správného mletí pro espresso. Při přípravě espressa v profesionálním kávovaru se musí každá odrůda kávy nebo kávová směs namlít samostatně (více informací o druzích kávy najdete v části „Odrůdy kávy. dekonstrukce“). Stejná zrna navíc vyžadují jiné mletí druhý den a týden po pražení. Doufáme, že vám tato doporučení pomohou. Mluvíme samozřejmě o profesionálních bruskách. A do třetice chceme kávové labužníky varovat před hlavním nebezpečím mlýnků na kávu.

READ  Jak vyčistit vypouštěcí hadici pračky

Výběr mlýnku. Potřebujete mlýnek na kávu, který dokáže rozemlít kávu na prach. Lepší je profesionální nebo poloprofesionální bruska. Běžná bruska na nože nebrousí na prach. Čím jemnější mletí, tím lepší nápoj. Mnoho lidí dává přednost ručním, mechanickým mlýnkům, protože melou pomaleji a nože na rozdíl od elektrických strojů „nespálí“ živiny ve fazolích. Ruční mlýnek navíc dokáže přenést energii rotace na kávová zrna, což má pozitivní vliv na vlastnosti vaší kávy (esoterika). Na tom může být něco pravdy.

K french pressu se hodí i obyčejný mlýnek na kávu.

Pro profesionální kávovar potřebujete profesionální nebo poloprofesionální mlýnek. Zde se dozvíte, jak s tímto mlýnkem umlít espresso, filtrovanou kávu a kávu pro french press. Dělení na brusném kotouči může být umístěno buď na celém kruhu, nebo na jeho určité části. Mluvíme o profesionální brusce, která brousí po celém obvodu rotujícího kotouče.

Nejprve je třeba zavřít mlýnské kameny mlýnku. Když je brusný kámen zavřený, dalším pohybem směrem dolů se horní a dolní brusný kámen otáčí současně (když je zavřete, spodní, podobně jako horní čelist člověka, stojí a horní se k němu přibližuje).

Nastavení broušení je nyní možné. Otočením mlecího kolečka o čtvrt otáčky se hrubost mletí zvýší, čímž se dosáhne hrubší konzistence mletí pro espresso. Dalším otočením o čtvrt otáčky se vytvoří filtrační drť a dalším otočením o půl otáčky se vytvoří filtrační drť. pro french press.

Brusný kotouč má dělení po celém okraji brusky

Chcete-li jemně namlít espresso, postupujte takto. Espresso se připravuje čtvrt otáčkou uzavřeného mlýnského kamene. Pokud nekape nebo kape příliš pomalu a sotva, kapku po kapce, je třeba ji rozemlít nahrubo. Pokud teče příliš hustě, je řidší.

Pokud je mlecí kolečko příliš hrubé, espresso vychází ve stálém proudu. je nesprávná extrakce. Tento druh espressa bude příliš vodnatý

Breville Grinder Cleaning. How to

Pokud namelete příliš jemně, espresso kape přerušovaně, buď po kapkách, nebo vůbec. Jedná se také o chybnou extrakci. Takové espresso bude velmi hořké.

Pokud je mlecí kotouč nastaven příliš hrubě, vzniká nepřetržitý proud espressa v křivolakém pohybu. Má takzvaný „mousetail“ efekt

Předpokládáme, že v zásobníku je správné množství kávy, které je namočeno na správnou intenzitu (viz nastavení na straně 15). (viz „Jak vařit kávu: způsoby přípravy“).

Změna mletí by se měla provádět v minimálních krocích. Nezapomeňte, že mlýnku trvá, než uvolní správnou mletou kávu do zásobníku, a při změně mletí uvařte 3-4 šálky.

Velkým nebezpečím pro konzumenty kávy je také to, že mletá káva zůstává v mlýnku, stárne a čerstvě upražená káva tak získává žluklost charakteristickou pro starou kávu.

Horní šlehač profesionálního mlýnku na kávu je třeba pravidelně vyjmout, aby se odstranila veškerá kávová sedlina

Abyste tomu zabránili, je třeba mlýnky na kávu čistit. Pokyny k čištění by měl poskytnout dodavatel zařízení. Můžete si také zavolat profesionální servis kávovarů a mlýnků na kávu.

Několik slov o bruskách

Za prvé bych vám rád doporučil mlýnek podle toho, jakým způsobem připravujete kávu, a za druhé bych vám rád poskytl jasné a názorné pokyny pro nastavení správného mletí pro vaše espresso. Při přípravě espressa v profesionálním kávovaru je třeba umlít každou odrůdu kávy nebo kávovou směs zvlášť (více informací najdete v části „Odrůdy kávy. nastavení“). Stejná zrna navíc vyžadují jiné mletí druhý den a týden po pražení. Doufáme proto, že tato doporučení budou užitečná. Mluvíme samozřejmě o profesionálních bruskách. A do třetice bychom rádi varovali kávové labužníky před hlavním nebezpečím mlýnků na kávu.

Zaprvé bychom rádi doporučili mlýnky podle způsobu pražení a zadruhé bychom rádi uvedli názorné a srozumitelné pokyny pro mlýnky na espresso. Při přípravě espressa v profesionálním kávovaru je třeba namlít každou odrůdu kávy nebo kávovou směs zvlášť (více informací o druzích kávy naleznete v části „Odrůdy kávy. nastavení“). Stejná zrna navíc vyžadují jiné mletí druhý den a týden po pražení. Doufáme proto, že tato doporučení budou užitečná. Mluvíme samozřejmě o profesionálních bruskách. A do třetice chceme kávové labužníky varovat před hlavním nebezpečím mlýnků na kávu.

READ  Jak připravit horkou čokoládu v kávovaru

Volba mlýnku. Tlakový hrnec vyžaduje mlýnek, který dokáže kávu rozemlít na prach. Pravděpodobně se jedná o profesionální nebo poloprofesionální brusku. Normální bruska na nože nedrtí na prach. Čím jemnější mletí, tím lepší nápoj. Mnoho lidí dává přednost ručním, mechanickým mlýnkům, protože melou pomaleji a na rozdíl od elektrických mlýnků „nespálí“ živiny v zrnech. Kromě toho se do mlýnku přenáší energie z otáčení kávových zrn, což má pozitivní vliv na váš nápoj (esoterický). Na tom může být něco pravdy.

Pro french press se hodí i běžný mlýnek.

Profesionální kávovar vyžaduje profesionální nebo poloprofesionální mlýnek. V následujícím textu se podíváme, jak s tímto mlýnkem mlít espresso, filtr a french press. Odstupňování brusného kotouče lze nyní umístit buď po celém obvodu brusky, nebo podél určitého úseku brusky. Mluvíme o profesionálním mlýnku na kávu, který mele na celém kruhu otáčejícího se kola.

Především musí být nádoby mlýnku uzamčeny. Když je brusný kámen zavřený, dalším pohybem směrem dolů se horní a dolní brusný kámen otáčí současně (když je zavřete, dolní, podobně jako horní čelist člověka, stojí a horní se k němu přibližuje).

Nyní můžete nastavit mletí. Otočte mlecím kolečkem o čtvrt otáčky, abyste dosáhli hrubšího mletí, a vytvořili tak espresso. Dalším otočením o čtvrt otáčky získáte filtrovou drť a dalším otočením o půl otáčky získáte. pro french press.

Brusný kotouč na brusce má po celém obvodu dělení

Pro jemné nastavení mlýnku na espresso postupujte následovně. Espresso se připravuje čtvrt otáčkou od uzavřeného mlecího kamene. Pokud nápoj nekape nebo kape příliš pomalu a obtížně, kapku po kapce, je třeba mlít hruběji. Pokud teče příliš hustě, zřeďte ho.

Příliš nahrubo namleté espresso se v proudu vyplaví. je špatná extrakce. Espresso bude příliš vodnaté

Pokud je příliš jemná, espresso kape přerušovaně, buď po kapkách, nebo vůbec. to je také nesprávná extrakce. Tento druh espressa je velmi hořký.

Se správným mlýnkem proudí espresso v nepřetržitém, zakřiveném proudu. espresso s takzvaným „myším detailem“

vyčistit, mlýnek, kávovaru

Proto předpokládáme, že máte v zásobníku správné množství kávy a že je namletá se správným množstvím energie (viz „Nastavení konzistence mletí“ na straně 15). (viz „Jak připravit kávu: Způsoby přípravy“).

Měníte hrubost mletí po nejmenších možných krocích. Nezapomeňte, že mlýnek potřebuje čas, aby upravil konzistenci mletí, a při změně mletí uvařte 3 až 4 šálky.

Velkým nebezpečím pro pijáky kávy je, že namleté částečky kávy zůstávají v mlýnku, stárnou a způsobují, že čerstvě upražená káva je cítit žluknutím.

U profesionálního mlýnku na kávu vyjměte horní šlehač a pravidelně jej čistěte od usazenin

Abyste tomu zabránili, je třeba mlýnky na kávu čistit. Pokyny k čištění by měl poskytnout dodavatel zařízení. Případně si můžete nechat kávovar a mlýnek na kávu servisovat u profesionálního poskytovatele služeb v oblasti kávovarů a mlýnků na kávu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS