Netušené metody čištění nádoby na prášek v pračce

U všech spotřebičů je důležité pečlivé používání a správná údržba. Automatické stroje nejsou výjimkou. Pouze dodržování rad výrobce a pravidelné čištění udrží váš spotřebič v dobrém stavu.

Zásobník na prášek není nejdůležitější částí stroje. Čištění dávkovače mycího prostředku není nutné. To si myslí mnoho uživatelů. Domnívají se, že vysoký tlak vody při spuštění programu mycí prostředek odplaví. Není. Na boku nádrže jsou téměř vždy zbytky. To má dvě příčiny:

 • nekvalitní prací prostředek (čím horší prací prostředek, tím více se ho bude držet na stěnách).
 • Nízký tlak vody ve stoupacím potrubí zvyšuje pravděpodobnost, že se mycí prostředek z nádoby řádně nevypláchne.

Bělidla a kyvetové kondicionéry jsou skutečným zlem. Tyto chemikálie mají tendenci ulpívat na stěnách koše jako lepkavý a kluzký film, který může časem ztvrdnout.

Způsobuje ucpávání. To může způsobit poškození a poruchy.

Pokud dojde k vážné poruše a myčka vám řekne, že je to proto, že je nádržka na mycí prostředek znečištěná, je to škoda a opravdová ostuda.

Je důležité vědět, jak správně čistit prostor pro prášek a jak čistit žlab?

�� EXTRÉMNÍ ÚKLID. JAK VYČISTIT PRAČKU. uklízím pračku ��

Jak vyčistit zásobník na prášek v pračce

Pračka je jedním z nejběžnějších spotřebičů v domácnosti. Vedle lednice, trouby a mikrovlnné trouby je důležitou součástí vaší domácnosti. Problém je však v tom, že lidé často zapomínají, že se o svého „domácího asistenta“ musí starat, když ho nemilosrdně používají. V tomto článku se dozvíte, jak vyčistit zásobník na prášek v pračce.

Zásobník automatické pračky je pěkně špinavé místo, v některých případech je zásobník ucpaný pracím prostředkem, takže do něj přestane proudit voda a odplavovat prášek, špinavější je pouze nádrž, vypouštěcí trubky a vypouštěcí hadice.

Přepážka a odtoky jsou hůře přístupné, ale koš se mnohem lépe čistí, protože je na očích. Ukazuje se, že poměrně hodně uživatelů automatických praček vůbec neví, jak zásobník vyjmout, a nikdy je nenapadlo ho vyčistit.

READ  Špatný zápach z bubnu pračky

Pokud není pračka příliš znečištěná, můžete ji vyčistit, aniž byste ji vyndali z koše. Pokud jsou však nečistoty dostatečně silné, je pro vaše vlastní pohodlí i lepší čištění nejlepší vaničku vyjmout. Pro nové uživatele to může být trochu složitější, ale jakmile si na stroj zvyknete, můžete do koše opatrně sáhnout jednou rukou.

Poloha zásuvky dávkovače se u jednotlivých modelů strojů liší. Proto si před vyjmutím z pračky pečlivě přečtěte návod k použití.

Abyste mohli zásobník vyjmout, měli byste tak normálně učinit:

Když už máte pipetu v rukou, můžete ji vyčistit některou z následujících metod.

Jak postupovat při čištění zásobníku na prášek

 • Koš nedrhněte nadměrnou silou. Tím se mohou vymazat štítky v přihrádkách.
 • Očistěte místo, kde byla nádoba vyjmuta, hadříkem nebo houbou. Zvláštní pozornost věnujte přívodu vody a výstupu pracího prostředku na bubnu.
 • Pokud zvolíte agresivní čisticí prostředky, používejte gumové rukavice.
 • Zásobníky ve vertikálně vkládaném stroji nelze vytáhnout. Voda používaná k oplachování teče přímo do bubnu. Musíte proto dávat pozor, abyste nezpůsobili malou povodeň.

Vyjměte zásobník a namočte jej proudem mírně horké vody. Důkladně rozetřete houbou nebo kartáčem. Pro zvýšení čisticího účinku použijte prostředek na mytí nádobí nebo mýdlovou vodu (rozpusťte ve vodě hoblinky pracího mýdla). Pak ji znovu vypláchněte.

Pokud jsou na dávkovači stále zbytky nečistot, můžete jej nechat několik hodin namočený v horké vodě a poté proces čištění zopakovat.

vyčistit, zásobník, pračky

Pokud nelze vodní kámen a ztvrdlý prášek odstranit běžnými metodami čištění, může pomoci chemické čištění pomocí specifických přípravků.

Pro dávkovací zařízení a další části pračky se dobře hodí následující výrobky:

 • „EONA, Doktor TEN, Antikickypin pomůže s lehkým znečištěním.
 • Frisch-aktiv odstraňuje nečistoty, vodní kámen a nepříjemné pachy.
 • Sandokkaeb a Bork K8P (korejské prostředky) si poradí i s poměrně silným znečištěním.

Odstraňte těžko odstranitelné usazeniny namočením do. Zásobník na prášek vyjmutý ze stroje se vloží do horké vody s jedním z následujících přípravků: Domestos, Komet, Silit, Toilet Duck, Sanfor Antirust. Rozpusťte mycí prostředek ve vodě (50 ml na 5 litrů vody) a namočte zásobník. Po 1,5 až 2,5 hodinách oddíl s práškem vydrhněte kartáčem a opláchněte pod tekoucí teplou vodou.

Musíme čistit přihrádku na prášek??

Než se budeme zabývat otázkou, jak vyčistit přihrádku na prací prostředek v pračce, odpovězme si na otázku, zda je nutné ji čistit? Pokud se přihrádka na prací prostředek včas nevyčistí, objeví se v ní bohužel plíseň a vodní kámen. Možná to neuvidíte, ale vaše oblečení bude určitě nepříjemně zapáchat. Problémy mohou nastat i s pračkou.

READ  Co můžete dělat z bubnu pračky

Povrch přihrádky na prací prostředek je drsný, pokud se nekontroluje. Tím se zabrání vniknutí prášku do pračky se sušičkou ze zásobníku, ale prášek zůstane v zásobníku. Tím se vrstva plaku rychle zesiluje a tvrdne. A můžete prát téměř bez pracího prostředku.

Proto je nejlepší po každém praní vložit čistou přihrádku na prášek.

Jak vyčistit přihrádku na prášek v pračce

Po vyjmutí zásobníku z pračky jej můžete snadno vyčistit, je třeba

Podívejte se na náš podrobný videonávod, jak vyčistit přihrádku na prací prostředek:

Pokud je ve vaší vodě hodně vápníku, můžete místa se stopami vodního kamene vybělit.

Hodně jsem si usnadnila práci, když jsem zásuvku s pracím prostředkem na chvíli namočila do horké vody, což funguje obzvlášť dobře s bělidlem, které zajistí zničení všech bakterií a pomůže odstranit případné usazeniny vodního kamene.

vyčistit, zásobník, pračky

V zadní části nádoby na prací prostředek je obvykle odnímatelná trubice, která tvoří sifon, do něhož se prací prostředek přivádí do stroje. Ten je třeba odpojit, umýt a vyčistit, protože pokud má silné usazeniny a vodní kámen ze zkamenělého prášku, sifon nebude správně fungovat. Téměř u všech praček se tyto trubky dají velmi snadno vyjmout a měly by se čistit malým kartáčkem.

Zbavte se odolných nečistot

Pokud si tradiční metody (včetně vaření) neporadí s odolným, zatvrdlým zubním plakem, pomůže vám následující recept. Budete muset být trpěliví a shromáždit následující položky: jedlou sodu a uhličitan sodný, kyselinu citronovou, čistič odtoku (typ Krtek), odstraňovač vodního kamene (postačí Domestos) a odstraňovač vodního kamene.

Vzhledem k tomu, že nečistoty jsou různé povahy, odstraníme je v několika fázích. Nejprve do misky nalijeme vroucí vodu a poté přidáme lžíci kyseliny citronové. Když soda přestane šumět, přidejte jedlou sodu a kypřicí prášek a do roztoku vložte zásobník s práškem. Nechte prvek v umyvadle několik hodin, čímž se odstraní případné inkrustace hluboko usazené v plastu.

Chcete-li odstranit tvrdý kámen, vložte zásobník do roztoku čističe odtoku a odvápňovače. „Nalijte asi polovinu lahvičky Krtka, o něco méně Domestosu a zřeďte účinné látky horkou vodou. Plastovou nádobu ponechte v tomto roztoku po dobu 2 hodin a poté ji opět vložte do horkého roztoku kyseliny citronové. Přípravek tam můžete nechat přes noc. Tím se zbavíte nejsilnějších spodních vrstev nečistot. Zásobník na prášek bude po těchto úpravách vypadat jako nový.

Nejrychlejší způsob čištění zásobníku

Pokud nejsou nečistoty příliš silné, pomůže rychlé opláchnutí proudem horké vody. Fáze postupu:

 • vyjměte nádobu;
 • Odstraňte všechny odnímatelné části sběrače prášku
 • opláchněte všechny části pod tekoucí horkou vodou; pokud skvrny přetrvávají, odstraňte je houbou;
 • otřete vnitřek stroje vlhkým hadříkem v místě, kde se nachází nádržka
 • Připojte všechny součásti a vložte zásobník zpět.
READ  Co je pračka se sušičkou

Pokud je situace zanedbána

V případě, že nádrž nebyla odvápněna po velmi dlouhou dobu (nebo nebyla odvápněna vůbec), nemusí standardní postupy pomoci.

I když se část usazenin odstraní použitím speciálního roztoku, na topném tělese může zůstat značná vrstva vodního kamene. Řešením problému je samostatné čištění topného tělesa.

 • Proveďte generální úklid podle jednoho z výše popsaných receptů.
 • Odstraňte horní část skříně pračky se sušičkou, abyste odhalili trubkové topné těleso.
 • Odpojte čidlo a vodiče od topného tělesa.

Vyjměte topné těleso.

Pozornost věnujte také filtru a vypouštěcí hadici. Čím více je vodního kamene, tím více úlomků se při použití domácích a běžně dostupných prostředků odloučí. Velké částice nemusí odtéct do kanalizace, ale usadí se a ucpou filtr a hadici, které je také třeba vyčistit.

Metody čištění

Doporučujeme čistit koryto po 2 až 3 umytích. Existuje několik způsobů, jak ji rychle vyčistit.

Mechanické čištění

Zásobník na prášek lze snadno vyjmout. Většina praček má přímý dávkovač se záchytným otvorem. Stačí ji mírně zatlačit a nasměrovat směrem dovnitř, a korýtko se snadno a rychle vytáhne.

Při mechanickém čištění postupujte takto

 • Vyjměte žlab a vypláchněte jej horkou vodou;
 • Pomocí houbičky odstraňte případné usazeniny čisticího prostředku nebo plaku;
 • vypláchněte nádobu čistou vodou a vysušte ji.

Důležité! Nepoužívejte žádné tvrdé kartáče, protože povrch zásobníku myčky má speciální značení, které se může snadno poškodit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS