Vypouštěcí a oběhová čerpadla pro myčky nádobí

Bez ohledu na to, jak spolehlivé jsou vaše spotřebiče, jednou se porouchají. Selhání vypouštěcího čerpadla myčky nádobí. žádný velký problém. Čerpadlo lze vyjmout a vyměnit doma, ale nejdůležitější je, aby díly byly identické a odpovídaly značce spotřebiče. A pokud se oběhové čerpadlo myčky porouchá, může jeho výměna stát pěkný peníz.

Úkolem recirkulačního čerpadla je čerpat nebo odčerpávat směs vody a plynu se vzduchem. U myčky nádobí zajišťuje nepřetržitý přívod vody do myčky a rozstřikuje ji přes speciální zařízení na mytí nádobí. Voda je následně filtrována, ohřívána a stlačována. to je funkce hlavního motoru stroje.

Při výběru nového oběhového čerpadla by měl každý uživatel zvážit tyto důležité faktory:

Čerpadlo myčky, které je umístěno na spodní straně myčky, je zodpovědné za vypouštění vody po jejím odčerpání. U modelů Bosch je umístěn vedle oběhového čerpadla v jedné jednotce, u ostatních nahoře. Od hlavního čerpadla se liší velikostí a princip jejich činnosti je totožný, pouze první provádí cirkulaci vody uvnitř stroje a druhý. jeho odstranění do kanalizace.

Příznaky a příčiny poškození čerpadla

Pokud myčka nasává vodu, ale neumývá talíře, nespěchejte s výměnou čerpadla. Jde o to, že tato část je spolehlivá a málokdy selže. Častěji se ucpává filtr nebo trysky.

Vypněte myčku, úplně otevřete dvířka, podívejte se dovnitř mycího prostoru a zkontrolujte dno myčky. Je zde plastový předmět, který připomíná pohárek, a kovové sítko. Pokud je některá část ucpaná zbytky jídla, vyčistí se a stroj lze znovu naplnit talíři.

Pečlivě zkontrolujte oběžné kolo na rameni postřikovače. Vytáhne se a jehlou se vyčistí všechny otvory. Když voda bez překážek projde, spotřebič začne normálně fungovat.

Chcete-li potvrdit, že příčinou problému je oběhové čerpadlo, doporučujeme poslechnout si, jak se myčka chová, když nasává vodu. Pokud nasálo kapalinu a zastavilo se, je čerpadlo vadné. Pokud však myčka hučí, aniž by myla, vyprázdněte kanály a teprve poté zkontrolujte některou součást, například čerpadlo.

Mezi příčiny poruchy čerpadla řemeslníci uvádějí následující:

 • Závady výrobce,
 • zneužití,
 • kolísání síťového napětí,
 • poškození stroje během přepravy,
 • neprofesionální oprava.

Poslední důvod je doporučen pro příznivce oprav svépomocí. Pokud je to možné, nechte čerpadlo opravit zkušeným technikem.

Příprava

Pokud jde o výměnu vypouštěcího čerpadla u myček nádobí Ariston, Bosch, Candy, Electrolux nebo jiných značek, je čerpadlo nebo oběhové čerpadlo určeno k výměně. V prvním případě je oprava snadná a není příliš nákladná, ale výměna oběhového zařízení je mnohem dražší, i když ji provedete sami.

Mnoho lidí tvrdí, že myčku lze opravit bez použití nářadí, kromě šroubováků. Abyste však byli přesní, budete potřebovat multimetr, kleště a šídlo.

Pomocí kleští vypáčte upevňovací prvky, které drží čerpadlo na místě. Pomocí šroubováků uvolněte a znovu namontujte upevňovací prvky. K odstranění krytu panelu použijte šídlo. No, a všechna měření na indikátorech odporu provedených multimetrem.

Zbývá připravit samotný stroj, k čemuž jsou nutné následující kroky

 • Odpojte myčku od elektrické sítě,
 • Přívod vody je uzavřen,
 • Odstraňte dekorativní panel umístěný pod dvířky spotřebiče,
 • odpojte všechny hadice od skříně,
 • stroj se posune dopředu, aby se snáze ovládal,
 • Před odpojením vypouštěcí hadice je třeba na podlahu rozprostřít plastovou fólii a na ni položit velké hadry, které nasáknou zbytky vody.

Výměna vypouštěcího čerpadla v myčce nádobí

Na našich stránkách rychle najdete zkušeného mistra, který si objedná veškeré služby pro opravu domácích spotřebičů. Zadejte objednávku a získáte uznávané profesionály, kteří vám nabídnou své služby a ceny.

Zveřejněte zakázku Na vaše objednávky čeká více než 10 000 umělců!

Nebo nám zavolejte a my pro vás najdeme řemeslníka

Volání denně od 9:00 do 22:00 (7 dní v týdnu)

A získejte nejlepší nabídky od důvěryhodných profesionálů.

Získat nabídky Na vaše objednávky čeká více než 10 000 agentů!

Nebo nám zavolejte a my vám najdeme řemeslníka, který se o to postará

Volání denně od 9:00 do 22:00 (7 dní v týdnu)

Bezplatná diagnostika a servis na zavolání

Vadné vypouštěcí čerpadlo myčky nádobí je poměrně závažná závada, která, pokud není včas opravena, může vést k závažnější poruše. Pomocí Yudu můžete vyhledat a objednat profesionální servis výměny čerpadla myčky nádobí. zanechte požadavek na této stránce nebo nám zavolejte na tato kontaktní čísla.

Kolik stojí výměna vypouštěcího čerpadla v myčce nádobí

Služba výměny vypouštěcího čerpadla myčky nádobí je dnes velmi žádaná, protože myčka nádobí je oblíbený spotřebič, který zpříjemňuje každodenní život a šetří čas v kuchyni. Náklady na výměnu čerpadel v myčce nádobí se mohou lišit. Nejčastěji však náklady závisí na tom

 • Modely a značky myček nádobí
 • Rok výroby myčky nádobí
 • Potřeba originálních továrních dílů
 • Množství práce potřebné k opravě stroje
 • Jak daleko je
 • Naléhavost opravy myčky nádobí
READ  Jaké nádobí používat na sklokeramické varné desce

Po diagnostice myčky nádobí určí konečnou cenu prací váš mistr.

Jak rychle dokáže technik JUDO opravit váš spotřebič

Váš spotřebič bude opět funkční během jednoho dne. Načasování služby závisí na:

Výměna vypouštěcího čerpadla myčky nádobí: Příznaky chyb myčky nádobí, načasování servisu

Skutečnou příčinu poruchy může určit pouze odborník s dovednostmi a zkušenostmi s výměnou čerpadla myčky nádobí, ale existuje několik příznaků, podle kterých můžete vadné vypouštěcí čerpadlo rozpoznat sami:

 • Po skončení mycího programu voda nevypouští nebo vypouští pomalu
 • Při vyprazdňování můžete slyšet hlasitý zvuk
 • Na konci mycího programu jsou na nádobí zbytky mycího prostředku

Pokud nemůžete vypouštěcí čerpadlo myčky najít sami, obraťte se na odborníka na výměnu vypouštěcího čerpadla myčky, abyste problém vyřešili co nejrychleji.

Jak objednat výměnu čerpadla myčky pomocí Yudu

Chcete-li si objednat výměnu vypouštěcího čerpadla myčky nádobí u odborníka společnosti Yudu, klikněte zde:

 • Zanechte na webových stránkách formulář žádosti a uveďte cenu služby. Čerpadlo ve vašem stroji lze vyměnit za nejnižší cenu na trhu
 • Přečtěte si spolehlivou zpětnou vazbu na práci našich řemeslníků
 • Vyberte si nabídku řemeslníka, která vám nejlépe vyhovuje
 • Kontaktujte přímo řemeslníka a domluvte si návštěvu

Post Job Dnes bylo přijato 245 objednávek

Jak vyměnit oběhové čerpadlo myčky nádobí?

Myčka se spustí, napustí vodu, ale nevykazuje žádné další známky provozu. Cyklus nemůže skončit, protože voda necirkuluje. Existují tři možné důvody:

Nejdříve je samozřejmě třeba zkontrolovat nejjednodušší části. trysky a filtr. Přestože funkčnost čerpadla lze zjistit i bez toho. Když je čerpadlo v provozu, mělo by vydávat charakteristický bzučivý zvuk. Majitelé myček nádobí tento zvuk dobře znají; pokud není slyšet, je poškozeno oběhové čerpadlo.

Problém lze vyřešit výměnou vadného zařízení za nové. U tohoto typu opravy nehrozí žádné komplikace. Následuje návod na výměnu procesoru v myčce nádobí Ariston LSF8357 krok za krokem.

Demontáž oběhového čerpadla

Samotný procesor je umístěn pod dnem myčky. Chcete-li jej odpojit, postupujte takto

Odpojte čerpadlo. Za tímto účelem odklopte pinchweld, který jej drží v hlemýždi, a současně otočte CN proti směru hodinových ručiček vzhledem k hlemýždi. Výsledkem je zcela rozebrané zařízení.

Instalace nového čerpadla

Pro instalaci nového procesoru je třeba provést stejné úkony, ale v opačném pořadí:

Je nutné zkontrolovat funkčnost myčky nádobí. K tomu je třeba spustit prací cyklus. Pokud se strojem pracuje správně, můžeme říci, že oprava byla úspěšně dokončena.

Výměna čerpadla myčky nádobí nevyžaduje složité operace, takže ji může provádět osoba bez speciálních znalostí a dovedností. To však stále vyžaduje poměrně hodně času a úsilí.

Pokud si to nepřejete, můžete se obrátit na prvního mistra. Společnost „First Master“ provádí opravy praček a myček nádobí za přijatelnou cenu a zaručuje rychlost práce a kvalitní výsledky.

Poskytovatel služeb navíc doloží záruku na provedené opravy.

Vypouštěcí čerpadlo myčky nádobí: přehled, opravy a výměna

Krok 1

Výměna vypouštěcího čerpadla a montáž nové sestavy do myčky nádobí

oplachovací prostředek (k promazání těsnění)

Koupit nové čerpadlo v našem obchodě s rychlým dodáním v Moskvě a dalších regionech. Veškeré práce zahajte vypnutím elektrického napájení. Oprava myčky nádobí s elektrickým pohonem může mít potenciálně škodlivé následky. Chcete-li zkontrolovat, zda je napájení vypnuté, stiskněte ovládací panel. musí být neaktivní.

Krok 2

V tomto okamžiku můžete panely demontovat. Otevřete dvířka myčky a pomocí šroubováku odstraňte upevňovací šrouby ve tvaru hvězdy z vnitřní strany panelu dvířek. Podepřete díl rukou, aby se při odstraňování posledních šroubů nepřevrátil. Opatrně vyjměte vnější panel dveří a ovládací panel z vnitřního panelu dveří a odpojte kabeláž.

Krok 3

Odstraňte spodní přední přístupový panel a nárazovou desku. Pomocí klíče vyšroubujte šrouby, které drží přední přístupový panel a nárazovou desku na svém místě. Vytáhněte přístupový panel a nárazovou desku směrem k sobě, vyjměte je a odložte stranou.

Krok 4

Vyjměte vypouštěcí čerpadlo. V případě potřeby použijte kleště. V případě potřeby položte ručník na zachycení vody. Odpojte vypouštěcí hadici od vypouštěcího čerpadla. Odstraňte kabelový svazek z vypouštěcího čerpadla. Stiskněte západku a otočte čerpadlem o čtvrt otáčky proti směru hodinových ručiček, abyste ho vyndali z klikové skříně. Pokud nemáte přístup k vypouštěcí hadici a čerpadlu po odstranění přístupového panelu a nárazové desky, vytáhněte myčku z výklenku. Další informace naleznete v instalační příručce k vaší myčce nádobí.

Krok 5

V tomto okamžiku je demontáž stroje dokončena. Nyní jste připraveni pracovat na vadném prvku. Těsnění čerpadla namažte oplachovým prostředkem, abyste usnadnili montáž a zabránili úniku. Vložte nové vypouštěcí čerpadlo do vypouštěcího otvoru a otočte o čtvrt otáčky ve směru hodinových ručiček, aby se zajistilo na místě. Zasuňte kabelový svazek do konektoru na vypouštěcím čerpadle. Připojte vypouštěcí hadici k výstupu vypouštěcího čerpadla. K upevnění dílu použijte drátěnou svorku.

Krok 6

Na závěr nasaďte spodní přední přístupový panel a úderovou desku na původní místo pomocí šroubů. Vložte upevňovací prvky a pevně je utáhněte.

Krok 7

Poslední fází je montáž předního panelu a ovládacího panelu. Umístěte vnější panel dveří a ovládací panel dostatečně blízko k vnitřním dveřím, abyste mohli znovu připojit ovládací vodiče uživatelského rozhraní. Připojte kabely a upevněte vnější dveřní panel a ovládací panel k vnitřnímu dveřnímu panelu pomocí upevňovacích šroubů. Myčku lze nyní připojit k síti, vodě a odtoku. Po kontrole stroje v provozu zkontrolujte, zda nedochází k únikům.

READ  Je smaltované nádobí vhodné pro sklokeramickou varnou desku?

Oplachovací prostředek (k promazání těsnění)

 • 1. Vypouštěcí čerpadlo pro myčky Bosch, Neff, Siemens, Gaggenau (kompletní s topným tělesem)
 • 2. Sada nářadí YIHUA (45 v 1) pro opravu mobilních telefonů a notebooků iPhone, iPad, Samsung
 • 3. Šroubovák s drážkou BAKU BK-373.1,5
 • 4. Prostředek na mytí nádobí a sůl do myčky 1kg 3 karty, Filtero

Myčky nádobí Bosch

Stejně oblíbené jako modely kuchyňských pomocníků Bosch. Ve prospěch této myčky nádobí, konkrétně jejích nejnovějších verzí, lze tedy říci následující

 • Velký pracovní prostor, který umožňuje vložit o jednu sadu nádobí více než u předchozích verzí se stejnými rozměry.
 • K dispozici je samostatný koš na vidličky, lžíce a další příbory.
 • Široká škála různých funkcí, možnost nastavení více či méně intenzivního mytí v dolním koši myčky, to vše je velmi užitečné.к. špinavé nádobí, např. pánve, lze vkládat do spodního koše.

Ve většině případů je demontáž oběhového čerpadla pro myčku Bosch jednodušší než pořízení nového. Čerpadlo musí být nejprve vytaženo podle standardního postupu.

Oběhové čerpadlo myčky Bosch

Poté přejděte k demontáži samotného čerpadla:

 • Oddělte horní část recirkulační jednotky otočením doprava;
 • spodní část dílu není demontovatelná, proto musí být odložena;
 • na demontovaném dílu naleznete poškozená plastová pouzdra;
 • první keř je „u paty houby“ a druhý keř je „uvnitř hlavy“. Všimněte si, že je obtížné sehnat identické objímky, proto je lepší požádat zámečníka o keramické náhrady.
 • Po demontáži horní části mechanismu očistěte povrch mechanismu od mastnoty a nečistot. Dávejte pozor, abyste nepoškodili žádné díly.
 • posledním krokem je nasazení nových pouzder a montáž hlavy čerpadla na nesestavený spodní díl, který jste předtím odložili stranou. Tím je oprava dokončena.

Spotřebiče na mytí nádobí Bosch

V některých případech je demontáž oběhového čerpadla myčky Bosch jednodušší než koupě nového.

Pro provedení této operace je nutné díl vyjmout standardním postupem:

 • položte spotřebič na bok;
 • Vyjměte spodní přihrádku odšroubováním západek;
 • Odpojte dva kabely: napájecí a ovládací;
 • Vyjměte spirálu, otočte mechanismus a vytáhněte motor z pouzdra.

Nyní přistupte k demontáži samotného oběhového čerpadla:

 • Horní část čerpadla lze snadno vyjmout otočením doprava a je třeba ji oddělit;
 • Spodní část dílu je nezničitelná a musí se odložit;
 • Při demontáži si můžete všimnout poškozených plastových pouzder;
 • Jeden z keřů se nachází u „paty houby“ a druhý uvnitř „hlavy“. Sehnat náhradní pouzdra může být obtížné, proto je nejlepší objednat si keramická pouzdra u zámečníka. Doporučujeme vyrobit několik dalších plastových dílů;
 • Při demontáži krytu čerpadla odstraňte z jeho povrchu mastnotu nebo nečistoty. Postupujte opatrně, abyste nepoškodili prvek;
 • V posledním kroku je třeba namontovat nová pouzdra a připevnit horní část čerpadla k odloženému čerpadlu. Tímto oprava končí.

Čerpadlo myčky Bosch v moderním spotřebiči.

Čerpadlo do myčky Bosch je dnes v Rusku stále oblíbenějším výrobkem. A to není náhoda. V moderních myčkách Bosch druhé generace byl pohon čerpadla nahrazen novým. SPV-, SMV-, SPS- a podobné řady jsou jen několika příklady. Nyní se jako pohony oběhových čerpadel používají třífázové asynchronní elektromotory vyvinuté inženýry společnosti Bosch. Kromě toho se tento díl používá také v myčkách Siemens, Neff. Co lze o této inovaci říci?? Jedná se o špičkovou technologii, která využívá nové technologie a možnosti. Ale. Na pozadí složitých podmínek a špičkové technologie dochází k banálnímu snížení nákladů na jednotku. Kov byl nahrazen plastem, nichromové vlákno bylo nastříkáno, tloušťka kovu skříně byla snížena atd. Proto se tento Bosch výrazně liší od legendární německé kvality.

Čerpadlo myčky Bosch. co je nového?

Jedním z charakteristických znaků invertorového motoru je možnost měnit frekvenci otáčení motoru v širokém rozsahu. U klasického motoru jsou otáčky konstantní a závisí přímo na frekvenci sítě. Kroková změna otáček takového motoru je možná pomocí přídavných statorových vinutí, ale o to v tuto chvíli nejde.

Použití invertorového systému pohonu čerpadla tak umožňuje plynule měnit otáčky motoru. To zase umožňuje měnit tlak vody v čerpadle, čímž se zvyšuje dosah vodních trysek k nádobí ve skříni myčky. Toho je dosaženo změnou sklonu vodního proudu v závislosti na tlaku čerpadla.

Díky přesnému měření proudu motoru měniče se konstruktéři navíc zbavili snímače hladiny vody. Přítomnost vody v mycí skříni se nyní zjišťuje porovnáním aktuálního proudu motoru s hodnotou uloženou v paměti mikrokontroléru, která odpovídá prázdné poloze. Tato technologie funguje ve spojení s elektronickým snímačem průtoku vody (vodoměrem) na přívodu, který udává přesné množství odebrané vody. Problémem však je, že pokud se opotřebují hnací pouzdra, zhorší se plynulost tohoto systému. To způsobuje nejrůznější zádrhele v myčce nádobí.

vyjmout, čerpadlo, myčky, nádobí

Ohřívač.

Kromě toho je v konstrukci čerpadla zabudován průtokový ohřívač, který je nejslabším článkem této sady špičkových technologií. Jde o to, že topné těleso je vyrobeno pomocí tenkovrstvého nánosu na povrchu trubky (modré stopy na fotografiích 3 a 4), což je v podstatě průtokový ohřívač. Pokud se tepelný výkon ohřívače byť jen nepatrně odchýlí od jeho konstrukce, ohřívač přehřeje nastříkané vlákno a způsobí jeho přerušení. Rovněž může při poruše ohřívače dojít k tomu, že se pár kapek vody dostane na vnější stranu ohřívače, kde je umístěno nastříkané vlákno, a způsobí zkrat. Odkud pocházejí?? Existuje několik možností, protože v těchto myčkách se vše nevyrábí příliš spolehlivě. Netěsnosti mohou vznikat buď v místě, kde je topné těleso připojeno ke spirále čerpadla, nebo v místě, kde je mísa připojena ke spodní části skříně myčky.

READ  Jak vložit pánve do myčky nádobí

Náhradní algoritmy

Chcete-li vyměnit oběhové čerpadlo jakékoli myčky nádobí nebo vypouštěcí čerpadlo, musíte myčku téměř kompletně rozebrat. Budete potřebovat jednoduché nářadí: šroubovák nebo elektrický šroubovák, kleště, šídlo a hodně nadšení a sebedůvěry.

Oběhové čerpadlo

Výměna této jednotky není obtížná, ale uživatel musí znát vnitřní uspořádání spotřebiče. Postup demontáže:

 • Otevřete dvířka zásobníku stroje a vyjměte z něj všechen nepotřebný materiál;
 • Opatrně a opatrně vyjměte vahadlo z jeho upevnění;
 • Vyjměte sítko hrubého filtru;
 • Odšroubujte upevňovací prvky;
 • Odstraňte boční panely, plastové upevňovací prvky;
 • Odložte tepelnou izolaci stranou, aby nepřekážela při práci;
 • pro větší pohodlí opatrně otočte auto vzhůru nohama;
 • Odpojte plnicí hadici a zásobník agregátu od skříně;
 • Odpojte kabeláž a vypouštěcí hadici;
 • Opatrně odstraňte upevnění dveří. pružiny, odpojte plnicí a vypouštěcí hadice;
 • opatrně vyjměte zásobník, abyste nepoškodili plovák;
 • otevřená čerpací jednotka.

Pak už zbývá jen vyjmout oběhové čerpadlo a nainstalovat novou jednotku. Další činnosti provádějte v opačném pořadí.

Nové oběhové čerpadlo Bosch s průtokovým ohřívačem lze v obchodech zakoupit za cenu 4107 nebo vyšší.

Vypouštěcí čerpadlo

U myčky Bosch se výměna porouchaného čerpadla odpadní vody provádí stejným způsobem jako výměna oběhového motoru.

Hlavní prací je správná demontáž stroje, všechny úkony se provádějí jako ve výše uvedeném případě.

Vypouštěcí čerpadlo se nachází vedle oběhového čerpadla; chcete-li jej odšroubovat, stiskněte západku šroubovákem a otočte krytem čerpadla ve směru hodinových ručiček. Odpojte svorku napájecího kabelu, vyměňte poškozené čerpadlo za nové.

Velmi důležité! Originální čerpadlo musíte zakoupit v obchodě a musí odpovídat značce a modelu vašeho stroje. jinak budete mít problémy s jeho instalací.

V závislosti na modelu stroje.

Toto video vám pomůže provést kvalitní opravu svépomocí.

Jak opravit myčku nádobí vlastníma rukama

Pokud se po zapnutí přístroje zobrazí na displeji chybový kód, zkuste jej resetovat. Jak resetovat systém a restartovat myčku nádobí:

Pokud se pračka se sušičkou po restartu spustí bez chybového kódu, došlo k systémové chybě. Může pokračovat v provozu stroje.

Potřebuje opravit? Před demontáží stroje zkontrolujte schéma zapojení.

Řešení problémů se systémem sání

Do nádrže neproudí žádná voda? Zde je stručný průvodce řešením problémů.

 • Uzavřete přívod vody do přístroje a odpojte spotřebič ze zásuvky.
 • Odpojte plnicí hadici od skříně.
 • Zkontrolujte, zda nedošlo k ucpání.
 • Vyjměte sítko. Opláchněte pod vodovodním kohoutkem. Při silném znečištění nechte filtr namočený v roztoku kyseliny citronové.
 • Zkontrolujte plnicí ventil.
 • Zkontrolujte elektrické cívky multimetrem.

V případě poruchy nainstalujte nový ventil. Jak na to:

 • Vyprázdněte nádrž stroje, vyjměte koše a sejměte ostřikovací rameno.
 • Vytáhněte filtr a odstraňte vodu pomocí houby.
 • Otočte přístroj dnem vzhůru, aby bylo přístupné dno.
 • Demontujte přední panel ve spodní části odstraněním upevňovacích šroubů.
 • Odpojte kabel ventilu a vyšroubujte upevňovací šroub.

Zkontrolujte oběhové čerpadlo

Oběhové čerpadlo v myčce nádobí slouží ke zvýšení tlaku vody. Čerpadlo naplní šlehač a spustí funkci mytí nádobí. Pokud zjistíte, že motor (čerpadlo) je hlučný, bzučí a nestříká vodu, je třeba jej vyměnit.

 • Otevřete přístup do spodní části stroje, jak je popsáno výše.
 • Odšroubujte spodní panel, pokud ho váš model má.
 • Nejprve musíte odpojit vypouštěcí čerpadlo.
 • Vyšroubujte šroub, který ji zajišťuje.
 • Otáčejte čerpadlem ve směru hodinových ručiček.
 • Odpojte kabeláž motoru.
 • Motor je zevnitř zajištěn sponou. Zatlačením na něj odpojte motor.
 • Pomocí nastavitelného klíče odstraňte svorky na hadicích, které jsou připojeny k motoru čerpadla.
 • Odpojte celkem tři hadice.
 • Odstraňte pružinovou svorku ze starého čerpadla a nasaďte ji na nové čerpadlo.
 • Znovu sestavte v opačném pořadí.

Odstraňování závad v odvodňovacím systému

Pokud v myčce nedochází voda nebo je nádobí špatně umyté, zkontrolujte, zda není systém ucpaný:

 • Vytáhněte vahadlo směrem ven.
 • Odšroubujte a vyjměte horní vahadlo.
 • Zkontrolujte, zda nejsou trysky postřikovacího ramene ucpané.
 • Otvory vyčistěte párátkem.

Na dně nádrže je vypouštěcí filtr. Vytáhněte ji a kovovou gázu za ní.

Odstraňte veškeré potraviny nebo odpad. V rukavicích zkontrolujte oběžné kolo čerpadla. Možné zablokování rozbíječe skla.

Vypouštěcí čerpadlo lze snadno vyměnit. Viz popis výměny oběhového čerpadla.

Vyměňte snímač hladiny

Snímač hladiny nebo pressostat v myčce nádobí sleduje hladinu vody v nádrži. Může dojít k poruše elektronických nebo mechanických částí nebo k ucpání trubice. Před výměnou snímače zkontrolujte, zda správně funguje, a odstraňte případné ucpávky z trubice.

Pressostat je umístěn na spodní straně stroje. Zařízení vypadá jako krabice s trubicí, která z ní vychází. Vyšroubujte dva upevňovací šrouby, odpojte svorku a trubku. Můžete to zkontrolovat foukáním na trubku. Pokud slyšíte cvakání, senzor funguje. Elektronická část by měla být zkontrolována multimetrem.

Diagnostika topného tělesa

Průtokový ohřívač se používá k ohřevu vody při mytí nádobí. Pokud k ohřevu nedochází, měli byste zkontrolovat zapojení a konektory topného tělesa, které se nachází pod spodní částí pračky Hansa. V případě popálení je třeba díly urychleně vyměnit. Pomocí multimetru otestujte kontakty na topném tělese.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS