Chladnička RL41SBSW: Vyjmutí police nad zásuvkou na zeleninu

V modelu chladničky RL41SBSW podle návodu zveřejněného zde DA99-01220P_RUSSIA konstrukce chladničky poskytuje: 1. Tři výsuvné police z průhledného tvrzeného skla 2. Vyjímatelná police na čerstvou zeleninuV horní části zásuvky na zeleninu jsou další 4 police, stejné jako na výsuvné zásuvce.Bylo nutné odstranit výše zmíněnou plochu zásuvky (4 police), aby bylo možné ji umýt od rozlitého mléka. Jak to lze provést?Přestože je tato plocha (4. police) zcela shodná s výsuvnými policemi, není možné ji stejným způsobem vyjmout.

Klíčová slova: Samsung DA99-01220P, jak vyjmout spodní polici v chladničce Samsung, jak vyjmout přední stěnu zásuvky pro uložení ovoce a zeleniny v chladničce Samsung,

Vkládání potravin do chladničky v nesprávnou dobu

Ukládání příliš horkých potravin do lednice je špatný nápad. Teplota spotřebiče se v důsledku toho zvýší. Ani potraviny byste však neměli nechávat příliš dlouho bez chlazení: bakterie se snáze množí při pokojové teplotě. Z tohoto důvodu byste měli svá kulinářská díla uchovávat v lednici alespoň dvě hodiny po uvaření.

Chladničky se systémem No frost nevytvářejí námrazu ani námrazu. Pokud jste je viděli, je to signál rozbití a je lepší dát techniku na opravu. Majitelé skromnějších modelů budou muset čas od času odmrazovat prostor chladničky a mrazničky ručně, když se vytvoří námraza. Fén nebo jiný způsob odmrazování je lepší nepoužívat, protože horký vzduch může poškodit těsnění. Z tohoto důvodu bude méně odolný. Je lepší nechat led rozmrznout bez pomoci. Tato metoda funguje u všech chladniček, ale před odmrazováním si přečtěte návod k použití vašeho spotřebiče.

Jaký je úsporný režim vaší chladničky Bosch?

Společnost Hansa začala aktivně propagovat nové funkce již v roce 2013, kdy představila dvoukomorové modely chladniček s mrazničkou z řady Titanium. Prémiové spotřebiče jsou proslulé svým bezkonkurenčním designem a úspěšnou řadou výkonnostních funkcí, které jsou schopny uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Funkce Eco byla později rozšířena na základní modely chladniček Hansa.

Podstatou technologie je racionální využívání energie, kdykoli je to možné. Eco-Fuzzy. mimořádně úsporný provozní režim, který snižuje spotřebu, když jsou dveře mrazničky dlouho zavřené. Díky tomu, že je chladnička Hansa pečlivě izolovaná, dokonale udržuje nastavený teplotní režim a nemusíte vždy používat kompresor na maximální výkon. Příklad. plná mraznička, když máte uskladněné produkty a neplánujete otevírat dveře.

Chcete-li aktivovat režim Eco-Fuzzy, stačí podržet tlačítko rychlého zmrazení po dobu tří sekund. Moderní modely chladniček Hansa jsou vybaveny systémem dotykového ovládání, takže nemusíte dlouho hledat požadovaný aktivátor. všechny informace se zobrazují na displeji přístroje. Následujících šest hodin po spuštění funkce pracuje kompresor v nejúspornějším režimu, který snižuje spotřebu elektrické energie na polovinu. Program Eco-Fuzzy lze kdykoli znovu spustit nebo přerušit. Pro vypnutí stačí znovu stisknout čidlo rychlého zmrazení nebo otevřít dveře mrazničky.

vyjmout, police, chladničky, bosch

Používáte doma k vaření prošlé potraviny?Ano, hlavní věcí je ošetřit to, jestli je to maso nebo prošlý kefír na palačinky.26.95%Ne, je to nebezpečné a neužitečné.37.4%Pokud je na něm houba nebo plíseň, vyhoďte ho; pokud je o několik dní pozdě, můžete ho jíst i bez tepelné nebo jiné úpravy.35.65%Hlasoval: 1714

Je třeba poznamenat, že společnost Hansa řeší otázku energetické účinnosti komplexně, nejen funkce Eco, ale také úsporné LED podsvícení chladničky zajišťuje snížení ukazatelů spotřeby.

Pokud se chcete dozvědět více o vývoji německých inženýrů, prohlédněte si katalog spotřebičů v internetovém obchodě naší společnosti. Už jste se rozhodli pro model a jste připraveni koupit chladničku Hansa. manažer vám pomůže s objednávkou a dodáním. Chcete-li se s nimi spojit, navštivte jejich webové stránky nebo jim zavolejte.

Moderní chladničky Hansa nabízejí vynikající funkčnost, spolehlivost, ergonomický design a energetickou účinnost. Tento poslední bod je pro mnoho kupujících důležitý, protože rozumný údaj o spotřebě elektřiny představuje 50 % úspěšné koupě. Němečtí inženýři se o tento problém postarali: současné modely dvoukomorových mrazniček Hansa podporují úsporný režim Eco Fuzzy. Pokud po aktivaci této funkce neotevřete dveře po dobu dalších 6 hodin, spotřebuje mraznička minimální množství elektrické energie. Pomáhá výrazně snížit provozní náklady.

Rozbití kompresoru

Co dělat, když dvoukomorová chladnička Bosch (No Frost) přestane namrzat?? Ve většině případů je příčinou problému porouchaný kompresor. Když se to stane, oprava je velmi nákladná. Pro vlastní kontrolu zařízení je nutné sejmout zadní kryt chladničky. Vývod lze ponechat na místě. Nejdříve je důležité otočit kondenzátor. Je upevněn v blízkosti válce. Dalším krokem je odstranění spodního filtru.

READ  Police do mikrovlnné trouby vlastníma rukama

Poté se zobrazí kompresor chladničky Bosch. Když se rozbije, je silně popálená. V tomto případě kontakty vypadají zčernalé. Kompresory se v dílnách zpravidla neopravují. V tomto případě lze díl jednoduše vyměnit. Náhradní díly pro chladničky se objednávají prostřednictvím servisních středisek.

Konfigurace police

V závislosti na účelu a funkci se police používané v chladničce dělí do několika kategorií.

Univerzální regály

Tento typ zahrnuje horizontální police, které jsou umístěny v hlavní části chladničky nebo mrazničky. Šířku mezi těmito policemi lze nezávisle nastavit jejich posunutím podél drážek v prostoru pro spotřebiče.

Univerzální police různých modelů chladniček se mohou lišit svou konstrukcí. Kromě prvků, jejichž šířka a délka jsou přesně shodné s vnitřními rozměry spotřebiče, můžete například najít i příslušenství na míru:

 • Skládací skleněné police jsou výrobky složené ze dvou polovin, z nichž přední polovina se otáčí na kloubu a skládá se na zadní polovinu nebo pod ni. Umožňuje ukládat vyšší hrnce a láhve, aniž by bylo nutné vyjmout jednu z polic. Výklopná police je k dispozici v chladničkách LG GA-B489TGBM a Samsung RB34K6220SS.
 • Příhradové police s výklopnými plošinami. Navrženo pro ukládání různě vysokých nádob ve spotřebiči: lahví na víno nebo plastových lahví, tetrapaků.
 • Stojany z nerezové oceli ve tvaru písmene Z. Příkladem je police použitá v modelu Samsung RSJ1KERS, do které lze umístit různě vysoké kontejnery a ušetřit tak místo.

Tip! Abyste ochránili police před znečištěním během používání, můžete na ně umístit speciální omyvatelné podložky nebo fólie.

Kontejnery

Zařízení jsou samostatné boxy, do kterých lze uložit ovoce a zeleninu, různé drobné předměty. kosmetiku, léky. Většina z nich je vyrobena ze speciálního plastu, ale některé prémiové modely používají ekologičtější materiály, jako například značka Electrolux, která v některých spotřebičích používá proutěné koše.

Lze je opatřit víkem nebo oddělit od zbytku chladicího prostoru speciální průhlednou policí. U modelu LG acq 85653502 je přepážka vyrobena ze skla a vybavena pojezdy a kolečky pro hladké vysouvání.

Chladicí jednotky mohou být vybaveny dvěma přihrádkami na zeleninu nebo společnou přihrádkou. U některých modelů, jako je například Ariston MTA 401 V, je vybaven přepážkou, která umožňuje rozdělit prostor na zásuvky požadované šířky.

Balkónové police

Prostor na dveřích chladicího oddílu je často vyhrazen pro skladování různých lehkých potravin a nápojů, které se pravidelně používají při vaření. Z tohoto důvodu většina výrobců vybavuje své jednotky balkónovými policemi po celé šířce. Mohou být otevřené nebo doplněné víky s otvory pro cirkulaci vzduchu. Tyto police jsou často vyrobeny z bílého nebo průhledného plastu.

Spodní dveřní polička je často pevně zabudovaná a neodnímatelná a má vysoké boky, aby se do ní vešly vysoké láhve a balíčky s nápoji. U ostatních polic výrobci počítají s možností jejich přemístění na krátkou vzdálenost. To usnadňuje efektivní skladování.

Počet polic v chladničkách různých značek se liší. Většina oblíbených modelů střední cenové kategorie má 3 až 5 polic, ale najdete i důmyslnější varianty. Například model Atlant ÌÕÌ 1704 nabízí 9 malých polic. V modelové řadě známých značek, jako je LG, Bosch, jsou také poloviční police.

Chladničky Bosch. Domácí spotřebiče Bosch CZ

Držáky lahví

Moderní mrazničky mají mnoho funkcí pro skladování lahví. Standardní verze, která se nachází ve středně drahém modelu, je balkónová polička se zvýšenou stěnou na dveřích spotřebiče. Může být vybaven snadno použitelným plastovým nebo kovovým držákem lahví, který láhev zafixuje na správném místě.

Existují i zajímavější varianty:

 • Nosiče lahví nebo tzv. řetězy se vkládají do drážek jako běžné víceúčelové police. V závislosti na provedení se do nich vejde 2-5 lahví.
 • Regály VARIO. prvky s rovnou vodorovnou plochou na jedné straně a zvlněnými drážkami na lahve na straně druhé. Tyto police se často používají u modelů značky SIEMENS.
 • Držáky upevněné pod policemi. Může být plastový nebo kovový. V závislosti na modelu se liší i počet nádob, které lze do držáků na láhve umístit. Například do plastové přihrádky myčky Ariston MBA 4041 C se vejde jedna láhev, do přihrádky myčky Bosch KGS 36310 se vejdou dvě láhve.
 • Přihrádky na láhve. Chladnička AEG S 3742 má oddělenou přihrádku, ve které lze udržovat optimální teplotu pro některé nápoje.

K dispozici jsou také nezávislé kovové regály, které lze připevnit na jakoukoli univerzální polici. Pojmou až 6 vodorovně uspořádaných lahví.

Menší položky

Stále více se rozšiřuje menší příslušenství chladniček, které prodlužuje dobu a pohodlí skladování potravin. Většina oblíbených modelů chladniček různých značek je vybavena zásobníky, které pojmou od 5 vajec až po 3 tucty vajec, olejničkami, formami na led.

Upozorňujeme na několik nestandardních doplňků, které se vyskytují v modelech některých značek:

 • Podložky pro oddělování ovoce a zeleniny ve výrobcích značky Indesit pomáhají prodloužit trvanlivost potravin;
 • chladnička Gorenje 116621 se dodává s dřevěným prkénkem, na kterém můžete ukládat a podávat sýr;
 • Řada Indesit obsahuje chladicí kbelík na šampaňské a víno;
 • Chladničky Liebherr jsou často vybaveny systémem FlexSystem, který umožňuje uchovávat čerstvé bylinky, zeleninu a ovoce v oddělených přihrádkách.
READ  Jak vložit kapsli do přístroje Bosch Tassimo

Proč odmrazovat??

Všechny moderní modely chladniček Bosch jsou vybaveny systémem automatického odmrazování, který zabraňuje tvorbě velkého množství námrazy. Rozmrazování je však dobrý nápad přinejmenším ze tří důvodů:

 • Hygienické. v přihrádkách se časem hromadí skvrny a kapky. Stěny lze řádně vyčistit až po úplném odmrazení chladničky. Pravidelné čištění navíc zabraňuje růstu bakterií, plísní a zápachu.
 • Praktické. chladnička se silnou vrstvou námrazy se používá nepohodlně, dveře se špatně otevírají a zavírají a přístup k policím je špatný.
 • Profylaktické. odmrazování je nezbytné pro správnou funkci teplotních čidel. Zajišťují správnou funkci kompresoru, zabraňují přetížení a poruchám.

Důležité! Plesnivění urychlují tekuté potraviny a nápoje skladované bez víčka. vytvářejí kondenzaci, která pak může zmrznout.

Recenze a test chladničky s mrazničkou Bosch NatureCool pro amatérské spotřebiče

Časopisy a tisk

Pohled na chladničku s mrazničkou Bosch NatureCool. Spotřebiče jsou k dispozici ve dvou verzích. s jedním chladicím okruhem a se dvěma chladicími okruhy: KGV a KGE.

První, co vás zaujme, jsou nejjasnější lampy (obr.1) které svítí dovnitř a osvětlují kuchyň světlem z lednice. V dolní části chladničky se nachází přihrádka na ovoce a zeleninu s regulací vlhkosti Vitafresh. Závěsný hliníkový stojan na láhve, který obvykle brání pouze tomu, abyste do něj vložili hrnce a pánve. 10 úrovní pro umístění 4 tyčí, umožňují vytvořit až 11 kombinací vnitřního objemu chladničky (obr.2) které si můžete přizpůsobit svým potřebám. Na jedné z polic je značka „Vario Excel“, která říká, že do lednice můžete dát všechny potraviny najednou. pětilitrový hrnec, dvoulitrovou láhev a litrovou plechovku džusu, vejdou se tam naprosto všechny potraviny najednou. Chcete-li se podívat, jak to všechno vypadá, klikněte sem https://tehno-baza.ru/otdelnostoyashchie_kholodilniki/ ve výpisu.

Police jsou výškově snadno nastavitelné, každá z nich unese zatížení 25 kg, což je standard společnosti Bosch již více než 30 let. Jedním z hlavních rysů moderní generace chladniček Bosch je uspořádání bočních svítidel (obr.3), jsou umístěny mimo police a svítí dovnitř, takže bez ohledu na to, kolik potravin je uvnitř chladničky, zda je plná nebo poloprázdná, lampy vám vždy poskytnou veškerý vnitřní prostor, který vidíte, na rozdíl od lamp umístěných vzadu, nahoře nebo z boku, podobný systém, který svítí zepředu, dokonale kombinuje jak vnitřní osvětlení, tak samozřejmě zatraktivňuje design spotřebiče. A bez ohledu na velikost objektu, ve kterém je umístěna: vertikálně, horizontálně, nebrání to tomu, aby lampa svítila přes celý interiér vaší chladničky až k zadní stěně.

Regulátor vlhkosti funguje neuvěřitelně jednoduchým způsobem, který nebyl vynalezen ani před 10-15 lety. Po posunutí knoflíku (obr.4) Na levé straně se otevírají přívody vzduchu, které vytvářejí efekt bez průvanu. Mezi zásuvkou a horní policí je malá mezera a ve spodní části je otvor, kterým může vzduch proudit dovnitř a ven. Když posunete knoflík na pravou stranu, máte spodní klapku zavřenou a nevzniká průvan, přirozená vlhkost z potravin zůstává uvnitř zásuvky a umožňuje co nejdelší skladování potravin.

Všechny police chladniček Bosch jsou již více než 50 let vyráběny z tvrzeného skla a vydrží přímý pád na kamennou podlahu z výšky až 2 metrů. Samozřejmě, že pokud ho každý den 5-7krát upustíte, dříve nebo později ho rozbijete, ale náhodný pád je naprosto bezpečný. Police unesou až 25 kg nákladu., samozřejmě mluvíme o tom, co unesou regály na bočních stěnách. police unesou mnohem větší váhu.

Proč se tedy tomuto zařízení říká „přírodní chlad“? Tento spotřebič, stejně jako většina chladniček vyrobených v polovině dvacátého století, používá pláčovou stěnu, to znamená, že výparníky jsou umístěny za plastovou zadní stěnou chladničky a chlad odtud odchází ven. Plast je velmi špatným vodičem chladu a tepla, a proto zde nejsou žádné studené póly a vlhkost je rovnoměrně rozložena po celé zadní stěně. V důsledku toho by se při provozu chladničky při zapnutém kompresoru a chladné stěně usazovala na zadní stěně vlhkost odčerpaná z potravin, ale když se stěna konečně zahřeje, kompresor se zastaví a vlhkost je opět ve vzduchu. Vlhkost v této chladničce je 70 % v celém objemu. Stejná technologie již na trhu neexistuje. většina výrobců nabízí úroveň vlhkosti 30 až 40 %, a to i ve statickém režimu. Tovární úroveň vlhkosti Bosch se pohybuje kolem 70 %. Například v prostoru čerstvosti profesionální chladničky s mrazničkou je vlhkost 90 %. Zde je to 90 % v čerstvé zóně a 70 % v celé chladničce.

Klíčovým prvkem chladniček s mrazničkou NatureCool je mrazicí prostor (obr.5). Zásuvky můžeme vyjmout a pod zásuvkami jsou skleněné police, které lze použít i k ukládání potravin, například pokud je potravin hodně a v zásuvkách není dost místa. Zde výparník obepíná celý objem mrazicího oddílu. Není uvnitř, ale vně, po celém objemu v nejširší i nejužší části. Absence studených pólů znamená, že mráz a námraza se téměř nikde nevyskytují, tj. nejsou zde žádná chladná místa. Pokud se námraza objeví, jedná se všude o velmi malou vrstvu a není třeba ji nijak udržovat ani odmrazovat. Máte výrobník ledu? Jak z něj vytřepete led?? Ano, velmi jednoduše, zmáčkněte tu formu a led vypadne, to samé i zde. Pokud se vám led vytvoří, stačí stisknout stěnu a hned spadne, není třeba spotřebič odmrazovat. Než jsme měli tuto technologii, používali jsme pouze dva světoznámé systémy: statický chladicí systém, kde byl nad a pod každým boxem výparník a ten zmrazil vrstvu ledu, kterou bylo třeba rozmrazit (obr. 1).6), a co je nejdůležitější, odvádí vlhkost z potravin a činí je. A samozřejmě systém No Frost. Říká se, že v něm není led, to není pravda, je tam vždy, bez ohledu na to, kolik jídla se sní. Výparník No Frost je skrytý vně komory za zadní nebo horní stěnou a veškerá vlhkost odvedená z výrobků se ukládá tam, výparník ji pak rozmrazí a rozmrazí, ale výrobky přesto vyschnou. Mraznička Bosch NatureCool potraviny prakticky nevysušuje, vlhkost vzduchu je velmi vysoká, a pokud je vlhkost vzduchu v samotné komoře vyšší než vlhkost samotných potravin, potraviny se nevysušují. to je vlastnost mrazničky NatureCool.

READ  Jak resetovat chybu v myčce Bosch

Recenze: Chladnička Bosch KGE 39AW25 Sportline. velmi užitečný vynález

Na konci léta 2014 jsem si koupil chladničku Bosch KGE 39AW25 Sportline v bílé barvě.

Je pro mě dost vysoký, i když rozměry jsou standardní (2006360), musím se dostat na horní polici a stát na špičkách, pokud něco malého stojí u zdi.

Rozebereme tento spotřebič na části.Začněme s pokyny.

Na stránkách návodu je samozřejmě obrázek lednice:

Obrázky ukazují, jak se o chladničku starat, jak vkládat police a vyndávat zásuvky:

Nyní k samotné lednici.Upevnění dveří mrazničky a chladničky :

Bílé zaoblené zátky jsou namontovány a nejsou téměř vidět, když se nedíváte.

Kliky jsou dlouhé a dostatečně vyvýšené nad povrch dveří.

Napájecí kabel je bílý se standardní zástrčkou.

Energetická třída A. Výrobci tvrdí, že chladnička spotřebuje v průměru 304 kW ročně. neověřeno.

Nápis se nachází uvnitř dveří chladicího prostoru na krytu z horní police.

Dveře těsně přiléhají ke karoserii díky těsnění.

Logo společnosti na dveřích chladničky:

Pod logem se nachází dotykový displej:

Teplotu v každé komoře si můžete nastavit individuálně podle svých představ. Obrázky tlačítek na dotykové obrazovce jsou zřetelné. Nejnižší teplota.18 °C v mrazicím oddíle. Podle mého názoru je to dostačující.

Pokud jsou dveře chladničky dlouho otevřené, začne na panelu blikat červená kontrolka a ozve se pípnutí (poměrně nepříjemné, ale ne hlasité).

Lednice má možnost „dovolená“, nepotřebuji ji, takže o ní nebudu nic říkat.

Přejděme k interiéru. Začněme chladicím prostorem.

Zatáhněte za kliku a jste uvnitř. Dveře na vnitřní straně jsou vybaveny policemi:

Horní police se zavírá víkem (tam je písmeno „A“). Tato polička je skvělá pro ukládání léků. když za rukojeť silně zatáhnete, nespadne a nerozbije se. Pouze 4 police, nelze je znovu zavěsit, ale lze je vyjmout a umýt. Pro mě je vzdálenost výrobce výhodná.K dispozici jsou 2 kontejnery na vejce.

Osvětlení není nahoře jako obvykle, ale na boku:

Velmi praktické. Především není nic, co by ho náhodou zakrylo, a pokud se to stane, je tu druhý zdroj světla.

Skleněné police s kovovým obložením. Výška je nastavitelná.

Dávám do něj máslo nebo sýr. Velmi praktické, není třeba hledat mezi hrnci a pánvemi.

Trocha informací a vypínač.

Zásuvka na zeleninu je rozdělena na dvě přihrádky. к. přepážku lze posunovat; lze také nastavit úroveň vlhkosti v prostoru.

Tři přihrádky, zásuvky se jednoduše vysouvají. Na spodní straně jsou tipy a rady.

Správné fungování

Velká část závad chladničky je způsobena neopatrnou obsluhou. Při používání spotřebiče dodržujte následující opatření, aby nedošlo k jeho výměně

 • Nepřibouchávejte dveře. Pečlivě ji zavřete.
 • Časté nahlížení do dveří způsobuje praskání těsnění a ztěžuje otevírání dveří.
 • Z preventivních důvodů promažte závěsy jednou za šest měsíců. Tím se zabrání nepříjemným zvukům při otevírání a zavírání dveří.
 • Nepřetěžujte boční dveře.
 • Pokud jsou vaše spotřebiče vybaveny systémem kapkového odmrazování, včas je odmrazte.
 • Těsnění je třeba pravidelně ošetřovat: omývat teplou vodou, důkladně osušit mastkem, namazat. Pokud budete dodržovat tyto jednoduché kroky, nebudete muset těsnění měnit tak často.

Neignorujte pravidla a vaše chladnička vydrží co nejdéle.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS