Jak vyjmout skleněnou tabuli z trouby Electrolux?

Bezšroubový systém umožňuje čištění skla. jemně vypáčit na obou stranách skleněné tabule a zvednout ji za okraj nahoru;. vytáhněte sklo z otvorů a tlačte je dopředu a nahoru. po dokončení čištění proveďte stejné operace v opačném pořadí.

 • Otevřete dvířka trouby a pomocí šroubováku stiskněte háčky po stranách dvířek, aby se uvolnily svorky na závěsech.
 • Dvířka opatrně vytáhněte směrem nahoru, dokud nezacvaknou, aby se uvolnila z pantů, a položte je na rovný povrch.

Dveře a těsnění trouby. Návod k obsluze Electrolux EKC603505X

provést kompletnější a důkladnější čištění pomocí speciálně vyvinutého čističe na trouby.

Dvířka a těsnění trouby

Pokud dvířka trouby prasknou, doporučujeme je vyjmout.

1) Úplně otevřete dvířka spotřebiče

panty, kterými je připevněn ke skříni (viz „Jak odstranit panty“). obrázek. 1);

Jak vyčistit vnitřní skla dveří trouby Whirlpool AKP 461 IX

Malé páčky na obou závěsech (viz obrázek 2). Obrázek 2);

rukojeť dveří vlevo a vpravo

a pomalu jej zvedněte do polozavřené polohy (viz „Jak vyjmout závěsy“). Obrázek.3);

Opatrně vyjměte dvířka zatažením za

Položte ji na stabilní, rovný povrch

používejte pouze měkký hadřík navlhčený teplou vodou. Nikdy nepoužívejte drsné brusné prostředky.

Dvířka spotřebiče vyměňte v opačném pořadí, než je uvedeno výše.

Dvířka nečistěte, dokud skla nevychladnou. Při nesprávném postupu může skleněná deska prasknout.

Pokud se na skleněné tabuli objeví praskliny nebo hluboké škrábance, může být pevnost skla snížena

Jak odstranit závěsy

Závěs trouby je třeba vyjmout pouze v případě, že se začne otevírat příliš těsně, případně slabě. Nejprve postupujte stejně jako při demontáži skleněné části, ale poté odšroubujte další upevňovací prvky. Během procesu se tělo rozdělí na několik částí, z nichž jedna obsahuje závěsy.

Pokud se pozorně podíváte, můžete si všimnout uvolněné pružiny nebo zlomené části závěsu. V obou případech je nutné tyto díly vyjmout a vyměnit. Každý závěs lze zpravidla namontovat na obě strany trouby vyráběné společnostmi Ariston, Combustion, Electrolux, Samsung, Bosch.

Aby nedošlo k porušení těchto částí, je třeba dodržovat několik pravidel:

 • S odšroubováním a demontáží závěsů nespěchejte. Při působení síly se tyto části mohou zlomit a poškodit tělo trouby.
 • Před demontáží závěsů se ujistěte, že je každý šroub vyšroubován, jinak se zbývající šrouby ohnou a stanou se nepoužitelnými.
 • Při demontáži dveří nemusíte vynaložit velké úsilí, protože konstrukce je navržena tak, aby bylo možné všechny části snadno vyjmout. Přítomnost odporu ukazuje na špatný směr jízdy.
READ  Přístroj čerpá vodu, když je vypnutý

Podívejte se na toto video a zjistěte více o tomto procesu.

Oprava trouby Electrolux vlastníma rukama

Podrobně: Ruční oprava trouby Electrolux skutečným mistrem pro olenord.com.

Záruční servis Electrolux nabízí profesionální opravu trouby Electrolux u vás doma. Příjezd mistra v g. Moskva a obl.

 • Bezplatná diagnostika (při opravě)
 • Nízké ceny za opravy a údržbu
 • Příjezd týmu do půl hodiny od objednání
 • Zaručená oprava všech typů trub, včetně kombinovaných s varnou deskou, vestavných trub, plynových trub atd.д.
 • Pouze originální náhradní díly od výrobce (všechny modely)
 • Výměna karoserie („kliky“, zámky dveří atd.).д.)
 • Záruka na všechny práce až 12 měsíců

Zaručeně vyřešíme všechny problémy s troubami Electrolux a AEG, ať už se jedná o typické nebo nestandardní problémy:

 • Termostat nebo termostat nezapíná: výměna regulátoru teploty nebo teplotního čidla, oprava (výměna) elektrického zapalování, vyčištění (výměna) panelu čidel, oprava (výměna) řídicí jednotky (regulátoru)
 • Samovolné vypnutí: vyměňte ventilátor, vyměňte (vyčistěte) mechanismus ovládání plynu (u plynových trub), vyměňte teplotní čidlo
 • Regulace nefunguje: vyčištění kontaktů přepínače (výměna), výměna regulátoru teploty, vyčištění trysek hořáků (u plynových trub), výměna ventilu
 • Žádné podsvícení: vyměňte žárovky nebo opravte obvody podsvícení
 • Trouba nehřeje (nehřeje vůbec): Vyměňte ventilátor, vyměňte jedno nebo obě tělesa, vyměňte termostat
 • Konvekční nebo chladicí ventilátor nefunguje: Vyměňte ventilátor a/nebo konvekční ohřívač
 • Je třeba vyměnit ovládací armatury nebo těsnění

Zavolejte nebo si objednejte zpětné zavolání a my vaši troubu opravíme ještě dnes!

Spotřebiče Electrolux (například elektrické trouby Electrolux), zejména trouby, jsou vždy vysoce kvalitní, funkční, praktické, úsporné a pohodlné. Pokud však není správně nainstalována nebo provozována, dříve nebo později se spotřebitel uchýlí k servisu, jako je oprava trouby Electrolux.

Pokud vás jako šťastného majitele trouby Electrolux takové tvrzení znepokojuje, spěcháme vás ujistit. oprava domácích spotřebičů s troubou je ve většině případů možná.

Jednoduše se svěřte profesionálním řemeslníkům v našich servisních střediscích. Jen dodám, že čím dříve zavoláte o pomoc, tím rychlejší a účinnější bude výsledek. Příklad nezávislé opravy elektrické trouby.

Každý spotřebič se může dříve či později pokazit, takže co je důležitější než moderní, elektronicky řízené trouby s mnoha funkcemi? Přes všechny výhody pro spotřebitele jsou to právě ony, co komplikuje celou konstrukci trouby.

READ  Robotický vysavač Xiaomi Mi, který si vybrat

Každá trouba je však bez ohledu na svou konstrukci vybavena několika základními součástmi, které se mohou porouchat.

Toto nešťastné číslo zahrnuje topná tělesa (2 až 4 kusy) a ventilátor, který je umístěn v zadní části spotřebiče, stejně jako u trouby Kaiser. Obvykle je tedy třeba opravit právě ty.

Hlavním problémem elektrických trub je porucha spínačů, která vede k nemožnosti troubu používat. Odstranění problému spočívá v jednoduché výměně těchto dílů.

Pokud je na vině prasklá topná spirála (častý problém u malých elektrických trub), existuje jediné řešení: vyjmout ji a nahradit stejnými díly pro troubu Electrolux.

Dalším viníkem přivolání mistra je ventilátor uvnitř trouby. Řešení tohoto problému se obvykle omezuje na jednoduchou kontrolu kontaktů.

Běžné opravy trouby Electrolux jsou následující:

Servisní střediska, která se zabývají servisem domácích spotřebičů, mají vše potřebné pro rychlou a kvalitní opravu trouby.

Po nahlášení závady vyšle servisní středisko v dohodnutém termínu technika, který provede kontrolu a zjistí, zda je třeba závadu opravit.

Pokud jde o výměnu náhradních dílů pro trouby Electrolux, můžete si být jisti, že dostanete ty správné, protože naše centra náhradních dílů obvykle dodávají díly, které byly vyrobeny výrobcem a na které se vztahuje záruka. Příkladem jsou všechny trouby Electrolux. menu

Cena opravy trouby Electrolux je stanovena na základě složitosti opravy, poskytnutí dalších služeb a vzdálenosti konkrétní adresy.

vyjmout, sklo, trouby, electrolux
 • Jednoduchá oprava bez rozebrání výrobku a zjištění závady je asi 20 USD, u plynových vestavných trub všech 30 USD y.е.;
 • Středně složitá oprava. 30 c.u. е.;
 • komplexní opravy. 40 u. е. (pokud jsou trouby Bosch rozbité);
 • kompletní oprava (demontáž, čištění, oprava). 50 u. е.;
 • doplňkové služby (demontáž nábytku pro přístup). cca 10 u. е.;
 • odjezd pána v rámci města. na 10 c.u. е. (pro závislé a nezávislé pece 15 u.е.);

Kromě servisu a oprav by servisní středisko mělo poskytnout záruku na všechny provedené práce a potvrdit tak kvalitu a profesionalitu mistrů.

Moderní trouby se porouchají jen zřídka, ale problémy při jejich práci nejsou vyloučeny. Potíž je v tom, že konstrukce a všechny její prvky nejsou navrženy tak, aby se do nich dalo zasahovat. Trouby lze obvykle opravit v domácích podmínkách výměnou dílů a ve většině případů je musí opravit odborný technik. V některých případech je však možné poškození opravit svépomocí.

Pokud se rozhodnete pokusit se spotřebič opravit sami, měli byste si být vědomi následujících situací. Skříň rozhodně není třeba otevírat, pokud:

 • Elektrická trouba je v záruce;
 • informační panel trouby ukazuje, že příčinou problému je vadná součástka;
 • Nevíte nic o elektronice.
READ  Jak ohřívat jídlo bez mikrovlnné trouby

Co můžete použít k lepení skla v troubě?

Doporučuji použít lepicí tmel Dow Corning Q3-1566, protože je na něm napsáno „pro kuchyňské spotřebiče“ a je na něm vyobrazeno i sklo v troubě. Tento lepicí tmel odolává teplotám až do 350 stupňů, což je ta správná teplota v troubě.

Steam Clean. všechny trouby Hansa lze čistit pomocí funkce Steam Clean. čištění párou, při kterém dochází ke změkčení mastnoty a nečistot. Jednoduše nalijte 50 mg vody na jeden z tácků a zapněte normální funkci ohřevu (spodní ohřívač) a nastavte teplotu ohřevu na 50 °C.

Rady odborníků

 • I kvalitní žáruvzdorný materiál se může poškodit, pokud je neustále vystaven silným teplotním výkyvům. Je důležité zajistit, aby studená voda nekapala na vyhřívaný povrch. Po ukončení vaření a vypnutí spotřebiče počkejte, dokud zcela nevychladne, a teprve poté vyčistěte dvířka a stěny.
 • V zimě se nedoporučuje otevírat troubu, pokud se v té době kuchyně větrá. Značné teplotní rozdíly mohou způsobit, že se mezi skly vytvoří neviditelná kondenzace, která může časem poškodit povrch.
 • Sklo má nízkou bezpečnostní rezervu, proto musí být chráněno proti výkyvům teploty a mechanickému poškození. Zvláště nebezpečné jsou tenké kovové předměty (nože, tácy).

Pokud budete dodržovat tato jednoduchá pravidla, můžete prodloužit životnost skleněných dveří a vyhnout se zbytečnému plýtvání a péči. Při používání sporáku se někdy může stát, že sklo dvířek trouby praskne, praskne nebo se rozbije. Není potřeba kutil: demontáž a výměna je jednoduchá.

Proč může být nutné odstranit dveře?

Můžete to udělat sami. Sklo byste měli kupovat u specializovaných prodejců.

Jak demontovat dvířka trouby Ariston?

Stiskněte plastovou pojistku a přitáhněte dvířka k sobě. Po posunutí dveří o 1-2 cm na prvním závěsu zopakujte postup na pravém závěsu. „zatlačit → zatáhnout“. Poté, co jsme dveře postupně posunuli o 1-2 cm od každého závěsu, vezmeme okraj dveří a zcela je vyjmeme ze závěsů.

Chcete-li plynovou troubu Hansa zapnout, zapalte zápalku, stiskněte ovládací knoflík až na doraz a otočte jím doleva na zvolenou teplotní značku. Přiložte hořící zápalku k bodu zapálení, zapalte plyn a držte knoflík stisknutý po dobu přibližně 3-10 sekund. Pokud plamen zhasne, opakujte operaci.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS