Jak odstranit skleněnou část

Dvířka trouby mají obvykle dvě skla, z nichž jedno můžete sami vyjmout. Druhé sklo je připevněno ke skříni, jak je vidět na fotografii. Vyjmout sklo z trouby není obtížné, ale musíte mít zavřená dvířka, abyste se ujistili, že je to bezpečné. Důvodem je, že při náhodném dotyku může dojít k jeho zabouchnutí a zranění osoby. Dalším upozorněním popsaným v návodu pro skříňky Ariston, Combustion, Electrolux, Samsung, Bosch je upozornění na sílu působící na přední sklo, které může při nedbalosti uživatele prasknout.

 • Dvířka spotřebiče by měla být nejprve položena rukojetí směrem dolů na měkký, rovný povrch.
 • Poté v závislosti na typu spotřebiče odšroubujte upevňovací prvky, nebo pokud trouba není vybavena šrouby, začněte ji rovnou posouvat směrem nahoru. V některých případech může být nutné oddělit opěrné prvky konstrukce.
 • Po uvolnění skleněné jednotky z držáků je třeba ji opatrně zvednout a vyjmout.

Před prvním použitím

Výrobci doporučují troubu předehřát na 250 °C po dobu 30 minut a poté ji opláchnout teplou vodou s malým množstvím mycího prostředku.

Nezapomeňte odstranit ochrannou fólii z teleskopických pojezdů. Otevřete okno a zapněte odsávací ventilátor; první topení vydává nepříjemný zápach a kouř.

 • Osvětlení. žárovka a ventilátor fungují.
 • Rychlý ohřev. (v návodu se uvádí „horní ohřev, funkce pečení a ventilátor“. co je v tomto kontextu „funkce pečení“, není jasné). pomocný režim, který umožňuje rychlé zahřátí trouby na nastavenou teplotu.
 • Odmrazování. ventilátor je pouze v provozu, teplotu není třeba nastavovat. Pokud zvolíte teplotu 50-60 stupňů, můžete sušit i bylinky a houby. Produkty. V takovém případě musí zůstat dvířka trouby pootevřená.
 • Turbo gril a konvekce. topné těleso a ventilátor horního grilu fungují. Tento režim urychluje proces smažení. Doporučená teplota 190 °C.
 • Výkonný gril. horní topení grilu funguje. Doporučená teplota je 250 °C.
 • Gril. funguje pouze gril. Potřebné ke smažení malého množství potravin nebo používané jako doplňkový režim k vytvoření kůrky na hotovém výrobku.
 • Nižší ohřev. pracuje nižší topné těleso. Potřebné k ohřevu jídla, výrobci doporučují používat k vaření v páře v troubě.
 • Horní spodní topné těleso. klasický režim pro pečení.
 • Horní spodní ohřívač s ventilátorem. režim s přídavnou konvekcí. Ideální pro pečení drůbeže a masa, umožňuje rychlejší přípravu při nižší teplotě.
 • Na panelu jsou dva zapuštěné knoflíky teploty a režimu.
 • Mezi nimi je velký displej s hodinami uprostřed displeje a třemi senzory pod ním.
READ  Jak vyjmout sekundární výměník tepla plynového kotle

Kolem ovládacích knoflíků nejsou žádné značky. Všechny informace jsou umístěny na samotných přepínačích. Zpočátku je to trochu nepohodlné, ale za chvíli si na to zvyknete. Všechna loga jsou velká a čitelná a barvy se neodírají. Ikony režimů jsou jasné.

Jedna signalizuje, že trouba je v provozu; svítí, dokud se otáčí knoflíky (i když je světlo trouby prostě zapnuté), druhá se rozsvítí, když trouba hřeje, a zhasne, když teplota uvnitř trouby odpovídá nastavené teplotě.

Před čištěním trouby nebo varné desky nejprve odpojte napájení, zkontrolujte, zda jsou knoflíky všech ovládacích prvků ve vypnuté poloze, a ujistěte se, že jsou varná deska a trouba 100% chladné. K praní použijte teplou vodu a jemný prací prostředek.

Pro snadnější přístup do prostoru trouby lze dvířka vyjmout. Za tímto účelem otevřete dveře a zvedněte pojistku v závěsu. Poté mírně otevřete dvířka, lehce je nadzvedněte a posuňte dopředu. Chcete-li vrátit dvířka zpět na místo, opakujte kroky v opačném pořadí.

Přehled vestavné trouby Hansa boei68401

V této recenzi vám podrobně popíšu levnou vestavnou troubu Hansa BOEI68401 s konvekcí, spínači a teleskopickými vodítky.

Výkon: max. 2,9 kW, gril 2,9 kW, trouba 2,9 kW.

Tři topná tělesa: horní topné těleso spodní topné těleso mřížka, ventilátor na zadní stěně.

Napájecí kabel: Kabel 3 x 15 mm2 o délce 1,5 m. Zásuvka nesmí být umístěna nad troubou.

Energetická účinnost: třída A, index energetické účinnosti 95,1. Spotřeba elektrické energie na cyklus: 0,99 kW, při zapnutém ventilátoru 0,78 kW.

Příslušenství: mřížka, teleskopické výsuvy, voštinový zásobník.

vyjmout, sklo, trouby, hansa

Dokumentace: Návod k použití (5 jazyků 4 jazyky), 4 energetické štítky (, Ukrajina, EU, STB (Bělorusko)), technický list (Bělorusko), záruční list (10 jazyků), návod k obsluze (11 jazyků).

Pec je zabalena v celofánu, výztužná žebra jsou z pěny a dřevěných tyčí.

Na obal si nelze stěžovat: je robustní, pevný a chrání před poškozením během přepravy. Jediná poznámka: napájecí kabel je zajištěn tenkým drátkem, moje nepozornost mě stála škrábanec na prstu.

V návodu k troubě jsou uvedeny požadavky na kuchyňský nábytek. „Musí mít podšívku, lepidlo, které ji lepí, musí být schopné odolat teplotě 100 °C“. Jinak by mohlo dojít k deformaci povrchu nebo obložení.

READ  Jak nastavit hodiny na mikrovlnné troubě Samsung

Samotná instalace je jednoduchá a přímočará, pokud je trouba nahrazena jinou, nejsou s ní žádné problémy: stačí troubu umístit do skříňky a upevnit ji pomocí 4 šroubů, které jsou součástí dodávky.

Trouba je po stranách vybavena držadly, která usnadňují její přenášení. Napájecí kabel je dostatečně dlouhý, aby dosáhl do zásuvky v určité vzdálenosti od trouby.

Proces zvedání

Připevnění dvířek k troubě

Po demontáži dveří můžete začít odstraňovat sklo. Moderní trouba je vybavena dvěma nebo třemi skly. Druhá skleněná tabule je obvykle připevněna k tělu. Lze ji poměrně snadno odstranit. Pro bezpečné a pohodlné čištění bylo nutné odstranit dveře. Pokud nejsou dveře vyjmuty z pantů, hrozí nebezpečí, že se zabouchnou a způsobí zranění.

vyjmout, sklo, trouby, hansa

Na sklo příliš netlačte. Při příliš silném stlačení může dojít k jeho poškození.

 • Položte dveře rukojetí dolů na hladký a měkký povrch.
 • Věnujte pozornost šroubům ve dveřích. Pokud ano, vyšroubujte je. Pokud chybí, začněte odspodu nahoru. Otevřené dveře připomínají notebook. U některých modelů trub nemusí být šrouby přítomny. Pohyb směrem nahoru je však nezávislý na typu modelu.
 • Skleněná část je nyní uvolněna. Je třeba ji zvednout a vyndat.
 • Nyní můžete pokračovat v čištění skla.
 • Po vyčištění vraťte sklo na původní místo. Všimněte si, že na bocích jsou speciální proužky.
 • Zajistěte všechny upevňovací prvky.
 • Opětovná montáž trouby.

Vytáhněte horní část dveří shora dolů

Když jsou dveře otevřené, vypadají trochu jako přenosný počítač

Nezáleží na tom, zda má být sklo odstraněno zvenku nebo zevnitř. V obou případech postupujte podle výše uvedených kroků. Upevňovací prvky pro obě skla jsou uvnitř.

vyjmout, sklo, trouby, hansa

Pokud se sklo nepodaří vyčistit, můžete zavolat odborníky.

Při opravě okénka trouby postupujte podle pokynů pro plynový spotřebič

Dvířka trouby nepotřebují žádné speciální nářadí a může je vyjmout téměř každý. Nejprve je třeba troubu zcela otevřít. Poté se dobře podívejte, kde jsou umístěny závěsy. Zde jsou umístěny upevňovací prvky. Na obou závěsech si můžete všimnout malých páček, které se zvedají a posouvají směrem k vám. Chcete-li dvířka spotřebiče vyjmout, zvedněte je nahoru a vytáhněte je do vodorovné polohy, poté se snadno od spotřebiče oddělí. Vezměte v úvahu jeho hmotnost, abyste předešli rozbití skla nebo vlastnímu poškození. Po vyjmutí dveří je třeba je položit na měkký povrch, aby nedošlo k jejich poškrábání nebo poškození.

READ  Jak vyjmout police z chladničky Bosch

Vaření v páře

Toto je další běžný způsob čištění trouby. Nalijte trochu vody do malé pánve a přidejte několik kapek jakéhokoli prostředku na praní.

Poté se nádoba vloží do trouby nastavené na teplotu přibližně 100 °C a nechá se v ní 20 minut. Místo prostředku na mytí nádobí můžete také použít malý kousek mýdla na nádobí.

Dvířka spotřebiče otevírejte až po skončení vaření, jinak hrozí nebezpečí popálení obličeje a rukou. Po vychladnutí lze povrchy jemně očistit vlhkým hadříkem.

Demontáž dveří a výměna skla. pokyny a bezpečnostní opatření

Troubu lze připojit k elektrické nebo plynové síti.

Pozor! Zatímco troubu můžete připojit k elektrické síti sami, plynový spotřebič bez odborníka nenainstalujete.

Dnes již rutinní oprava nedovíravé trouby Fagor Elegance

Existují dva způsoby, jak si troubu nainstalovat sami:

 • Konvenční, když je trouba umístěna pod pracovní deskou. Vrchním prvkem takové konstrukce může být varná deska.
 • Vestavná trouba je umístěna mimo varnou desku, nad úrovní pracovní desky. To usnadňuje přehled o vaření a usnadňuje čištění pracovní desky, ale potřebujete skříňku, která může být vybavena výklenkem.

Ať už se rozhodnete troubu instalovat kamkoli, výklenek musí mít správnou velikost. Rozměry vestavných spotřebičů jsou dnes standardizované, můžete najít modely (např. trouba a mikrovlnná trouba), které mají stejnou velikost a mohou se harmonicky doplňovat v jedné kuchyňské stěně.

Troubu a kuchyňský modul pod ní lze zakoupit v tomto pořadí:

 • Nejprve navrhněte a objednejte kuchyňskou linku a poté vyberte troubu podle daných rozměrů budoucího výklenku (to vše lze provést ve stejném showroomu);
 • Troubu můžete také zakoupit předem a při navrhování kuchyňské stěny zadat rozměry zakoupeného modelu.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS