Topná tělesa pro pračku: Jak vybrat nové topné těleso a jak to udělat sám

Topné těleso v pračce je klíčové. Ohřívá přitom studenou vodu, čímž vytváří podmínky pro důkladné mytí a odstraňování nečistot, skvrn a šmouh jakékoli složitosti.

vyjmout, topné, těleso, pračce

Při dlouhodobém používání se zhoršují fyzikální vlastnosti tohoto výrobku a může dojít k poruchám. V tomto případě není nutné se stroje zbavovat. Stačí vyměnit starý prvek za nový a pokračovat v běžném používání spotřebiče. Ale jak to udělat, nemají zkušenosti s opravou techniky?

Pomůžeme vám vypořádat se s tímto problémem. článek se zabývá zvláštnostmi diagnostiky rozbití topného článku, jsou uvedena doporučení pro výběr správného modelu nového topného tělesa. Výsledkem je také návod krok za krokem, jak provést výměnu THEN vlastními silami.

Jak vyměnit topné těleso v pračce LG

Porucha topného tělesa je u praček poměrně častou závadou. Voda z vodovodu často obsahuje velké množství minerálních solí, které při neustálém ohřívání vody způsobují odvápnění prvku, což výrazně zkracuje jeho životnost. V důsledku toho spotřebič přestane ohřívat vodu.

Pokud je topné těleso ve vaší pračce LG nefunkční, doporučujeme kontaktovat firemní servis LG a zanechat žádost na telefonním čísle 8-499-677-76-76 (pro volání z Moskvy a Moskevské oblasti) nebo 8-800-200-76-76 (pro volání v Rusku). Servisní specialisté značky LG provedou opravu jakékoli složitosti rychle a kvalitně. Pokud se však cítíte jako všeuměl a chcete si poradit sami, připravili jsme pro vás návod krok za krokem, jak vyměnit topné těleso v pračce LG.

Výměna topného tělesa v pračce LG: návod krok za krokem

Výměna vadného topného tělesa v pračce LG je možná, aniž byste museli využívat služeb mistra. Převážná většina modelů LG má přímý pohon, což znamená, že není použit hnací řemen, který by mohl bránit výměně topného tělesa.

 • Před výměnou topného tělesa se ujistěte, že je pračka odpojena od elektrické sítě. Uzavřete přívod vody a odpojte plnicí a vypouštěcí hadice.
 • U praček LG je topné těleso umístěno pod nádrží, což umožňuje jeho snadnou výměnu.
 • Odstraňte zadní panel pračky se sušičkou (obvykle je připevněn šrouby nebo samořeznými šrouby).
 • Vnější část topného tělesa s vnějšími kontakty najdete na spodní straně stěny nádrže.
 • Odpojte vodiče od THEN. Abyste se při výměně prvku nespletli, můžete si jeho polohu předem vyfotit na chytrý telefon.
 • Povolte matici uprostřed topného tělesa tak, aby byla držena na místě koncem závitu. Zatlačte ji dovnitř spolu s čepem.
 • Nyní je možné topné těleso vyjmout. Snadněji to půjde, když díl opatrně odklopíte pomocí šroubováku nebo nože. Nezapomeňte, že povrch prvku, kontakty a sedlo jsou velmi náchylné k mechanickému poškození, proto postupujte pomalu a opatrně.

Jak nainstalovat topné těleso do pračky LG

 • Než přistoupíte k výměně prvku, připravte sedlo odstraněním případných inkrustací nebo nečistot.
 • namažte sedlo, těsnění a samotný prvek libovolným mazivem pro technické díly.
 • Opatrně umístěte nové topné těleso na místo.
 • Našroubujte matici a utáhněte ji klíčem.
 • Připojení svorek a vodičů.
 • Znovu sestavte tělo pračky a spusťte ji při vysoké teplotě bez prádla. Ověřte, zda je nové topné těleso v pračce LG funkční, tak, že se po 15 minutách praní dotknete skla pračky: mělo by být teplé.
READ  Co je v pračce

Aby nové topné těleso dlouho vydrželo, je třeba zvolit správný díl. Pečlivě si prostudujte technický list pračky se sušičkou a zjistěte jmenovitý výkon prvku. U praček LG je tento údaj obvykle 1900-1950 W, ale u některých modelů může být příkon až 2 kW.

Pokud jste si z nějakého důvodu nemohli přečíst informace na datovém listu, můžete je získat ze samotného topného tělesa. lze jej identifikovat podle označení. Právě tyto hodnoty vám pomohou učinit správné rozhodnutí o koupi a vybrat správný díl pro vaši pračku LG.

Topné těleso lze zakoupit v servisním středisku LG, ve specializovaném obchodě s náhradními díly nebo v internetovém obchodě. Odborníci radí, abyste nekupovali náhradní díl z druhé ruky nebo z druhé ruky.

Výměna topného tělesa u úzkých praček Indesit. AP Servis

Proč se topné těleso rozbije??

Pokud pračka při praní neohřívá vodu (příznakem může být kondenzace na okénku dvířek při spuštění programu s vysokou teplotou nebo špatně vyprané prádlo), je pravděpodobně čas na výměnu topného tělesa. Příčinou poruchy je vzácně teplotní čidlo nebo řídicí modul. Příčinou vadného topného článku může být:

Aby se trubkový ohřívač nerozbil, je důležité dodržovat několik pravidel:

 • neprovozujte ohřívač vody na více než 60 °C po sobě. Mezi jednotlivými praními je třeba vždy nechat pračku odpočinout;
 • Včas proveďte odstranění vodního kamene na „vnitřní straně“ pračky se sušičkou;
 • nainstalujte na vstup stroje filtr, který změkčí vodu.

Pracovní schopnost topného tělesa je do značné míry závislá na kvalitě vody. Proto je lepší používat speciální prostředky, které zabraňují usazování vodního kamene na kovových částech stroje, abyste se ochránili před poruchami topení.

Příčiny poškození ohřívače

Žádný výrobce praček nevyrábí všechny komponenty sám. velkou část vyrábějí na zakázku jiné společnosti. V důsledku toho se zvyšuje riziko dodání nekvalitního zboží. Zodpovědní výrobci posílají k dodavatelům své zástupce, kteří kontrolují celý proces a kontrolují výrobky na místě, a nekvalitní výrobci nakupují to, co je levnější. Výsledkem je porucha topného článku. Jedná se o nejčastější příčinu poruch. Existují však také objektivní faktory související s provozními podmínkami.

  Vyhořelá spirála ventilátoru nebo řídicí čidlo.Na vesnicích často dochází ke skokům napětí v síti a silný vítr může způsobit přehřátí vodičů nadzemního elektrického vedení. Výsledek. napětí 380 V místo 220 V. Buď se spálí topné těleso, nebo automatický systém, nebo obojí.

Jednou z příčin poškození může být prasklá cívka

Nejčastější příčinou poškození topného tělesa jsou vápenaté usazeniny

Jak vyměnit součástku?

Před výměnou topného tělesa musíte pračku nejprve odpojit od napájení a zavřít přívod vody. Pračku pak můžete přesunout do středu místnosti, aby bylo její používání pohodlnější. Po sejmutí bočního panelu stačí odšroubovat několik šroubů z bočního panelu. Následující postup je následující:

Pokud topné těleso nepovolí, zkuste ho šroubovákem vytlačit z okraje topného tělesa.

vyjmout, topné, těleso, pračce

Topné těleso je třeba vytáhnout spolu s těsnicí manžetou. Pokud je gumička „scvrklá“ a nechce „jít“, ošetřete ji přípravkem na mytí nádobí. Přípravek pomůže změkčit těsnění. Po demontáži topného tělesa je nejlepší ihned vyčistit sedlo od nečistot, zbytků, kousků vodního kamene. To lze provést otvorem v revizním okénku. Jakmile dokončíte „čištění“, je čas nainstalovat nové, provozuschopné topné těleso.

Pokud měl ohřívač termostat, vyjměte jej ze starého dílu a zasuňte do otvoru v novém ohřívači. Poté můžete vložit prvek do zásuvky a utáhnout centrální matici pomocí klíče. Znovu připojte všechny kontakty, zemnicí vodič a pásek teplotního čidla. Takto se mění topné těleso stojanu. Zbývá jen skříň znovu sestavit a provést test mytí při vysoké teplotě. Tímto způsobem můžete zkontrolovat, zda je topení zapnuté.

READ  Jak odstranit zápach z automatické pračky

Jak najít závadu?

Trubkové topné těleso je v pračkách Samsung umístěno na přírubě. Zde se také nachází bezpečnostní spínač. U většiny modelů tohoto výrobce hledejte topné těleso za předním panelem. Toto uspořádání vyžaduje velké úsilí při demontáži, ale v případě poruchy můžete díl vyměnit.

Nefunkčnost topného tělesa lze zjistit z několika důvodů.

 • Špatná kvalita praní při použití kvalitního pracího prostředku a výběru správného pracího programu.
 • Okénko na dveřích pračky se sušičkou se při praní neohřívá. To by se však mělo kontrolovat až po 20 minutách. Vezměte také na vědomí, že pračka se sušičkou neohřívá vodu v režimu máchání.
 • Spotřeba energie pračky se sušičkou se během provozu výrazně snižuje. Příčinu je možné zkontrolovat, ale není to nejjednodušší způsob. Nejprve je třeba vypnout všechny elektrické spotřebiče kromě pračky. Před zapnutím stroje byste měli zaznamenat údaje z elektroměru. Na konci celého pracího cyklu porovnejte údaje s novými hodnotami. Na jedno praní se spotřebuje v průměru 1 kW. Pokud však bylo praní prováděno bez ohřevu vody, pohybuje se tato hodnota v rozmezí 200 až 300 W. Pokud obdržíte tyto hodnoty, můžete bez obav vyměnit vadné topné těleso za nové.

Kde je v pračce umístěno topné těleso?

Pračky pro domácnost používají takzvaná „mokrá“ topná tělesa, jejichž pracovní prvek se nachází v nádrži na prádlo a je v přímém kontaktu s vodou. U praček vyráběných různými společnostmi mohou být topná tělesa umístěna na obou stranách, v přední i zadní části pračky.

U strojů s předním plněním jsou topná tělesa umístěna na boku. Jediným pravidlem je umístit jej na dno prací nádrže, aby se voda účinněji ohřívala. Ze školní fyziky je známo, že nejchladnější vrstvy vody se nacházejí u dna a že při zahřívání stoupají vzhůru. Dochází k přirozené konvekci kapaliny a jejímu efektivnějšímu ohřevu.

Jak vyměnit topné těleso v pračce LG

Porucha topného článku. topného tělesa. je poměrně častou závadou praček. Voda z vodovodu často obsahuje velké množství minerálních solí, v důsledku čehož se při neustálém ohřívání vody prvek pokrývá vodním kamenem, což výrazně snižuje jeho životnost. V důsledku toho pračka přestane ohřívat vodu.

Pokud je topné těleso vaší pračky LG nefunkční, doporučujeme kontaktovat servisní oddělení LG na telefonním čísle 8-499-677-76-76 (pro volání z Moskvy a Moskevské oblasti) nebo 8-800-200-76-76 (pro volání v Rusku). Servisní specialisté společnosti LG mohou provést rychlé a kvalitní opravy jakékoli složitosti. Pokud se však cítíte jako všeuměl a chcete si poradit sami, připravili jsme pro vás návod krok za krokem, jak vyměnit topné těleso v pračce LG.

Výměna topného tělesa v pračce LG: návod krok za krokem

Výměna vadného topného tělesa v pračce LG je možná bez pomoci řemeslníka. Převážná většina modelů LG má přímý pohon, což znamená, že neexistuje žádný hnací řemen, který by mohl bránit výměně topného tělesa.

 • Před výměnou topného tělesa zkontrolujte, zda je pračka odpojena od elektrické sítě. Vypněte přívod vody a odpojte plnicí a vypouštěcí hadice.
 • U praček LG je topné těleso umístěno pod nádrží, což usnadňuje výměnu topného tělesa.
 • Odstraňte zadní panel pračky se sušičkou (obvykle je připevněn šrouby nebo samořeznými šrouby).
 • Vnější část topného tělesa s vnějšími kontakty najdete na spodní straně stěny nádrže.
 • Odpojte vodiče od THEN. Předtím si můžete vyfotit jejich umístění na chytrém telefonu, abyste při instalaci prvku na místo neudělali chybu.
 • Povolte matici umístěnou uprostřed topného tělesa tak, aby byla držena za konec závitu. Zatlačte jej kolíkem.
 • Nyní lze topné těleso vyjmout. Toho lze snáze dosáhnout jemným šťouráním pod prvkem pomocí šroubováku nebo nože. Nezapomeňte, že povrch prvku, kontakty a sedlo jsou velmi náchylné k mechanickému poškození, proto postupujte pomalu a opatrně.
READ  Jak vyjmout sklo trouby Electrolux

Jak nainstalovat topné těleso do pračky LG

 • Než přistoupíte k výměně prvku, připravte sedlo odstraněním případných inkrustací nebo nečistot.
 • namažte sedlo, těsnění a samotný prvek jakýmkoli technickým mazivem.
 • Opatrně umístěte nové topné těleso na místo.
 • Našroubujte matici a utáhněte ji klíčem.
 • Připojení svorek a vodičů.
 • Sestavte kryt spotřebiče a spusťte spotřebič bez prádla v režimu vysoké teploty. Zkontrolujte, zda je nové topné těleso v pračce LG funkční, a to tak, že se po 15 minutách dotknete skla pračky: musí být teplé.

Abyste zajistili dlouhou životnost nového topného tělesa, musíte vybrat správný díl. Pečlivě prostudujte technický list pračky a zjistěte příkon pracího prvku. U praček LG se obvykle udává příkon 1900-1950 W, ale některé modely mají příkon jen 2 kW.

Pokud si nemůžete přečíst informace na datovém listu, můžete stejné informace najít na topném článku. může na něm být například označení. Právě tyto hodnoty vám pomohou neudělat chybu při nákupu a vybrat díl, který bude vyhovovat vaší pračce LG.

Topné těleso můžete zakoupit v servisním středisku LG, ve specializovaném obchodě s náhradními díly nebo v internetovém obchodě. Odborníci nedoporučují kupovat náhradní díly z ruky, a tím spíše z druhé ruky.

Současně odstraňte odpad z nádrže

Není všeobecně známo, že na dně nádrže automatické pračky se vždy hromadí nečistoty. Mohou to být hrudky vodního kamene, nasáklý papír, knoflíky, kancelářské sponky, mince nebo jiné cizí předměty. Čím více odpadků se uvnitř nahromadí, tím vyšší je riziko, že se „domácí pomocník“ v budoucnu porouchá.

Při výměně topného tělesa je nejlepší využít příležitosti a vyčistit nádrž od nečistot.

vyjmout, topné, těleso, pračce

Otvor vzniklý po vyjmutí topného tělesa je poměrně velký. Tímto otvorem můžete vlastníma rukama vyjmout všechny odpadky, které spadly do zásobníku. Jak postupovat? Otvorem můžete jednoduše prostrčit ruku a vytáhnout vše, co se nahromadilo na dně „odstředivky“. Jiný způsob, jak to udělat, je použít lžičku na sbírání odpadků. Čistá nádrž je klíčem k udržení správné funkce automatické pračky. Proto by toto doporučení nemělo být přehlíženo.

Nyní i začátečník ví, jak zkontrolovat topné těleso v pračce Vestel a případně ho vyměnit. Práce nezabere mnoho času, pokud se budete striktně řídit pokyny. Proto, když si všimnete, že stroj neohřívá vodu, nespěchejte volat mistra, zkuste opravit „domácího pomocníka“ sám. Pokud výměna topného tělesa nepomohla a spotřebič stále neohřívá vodu, bude nutná rozsáhlejší diagnostika. Může se jednat o vadné spojení mezi trubicovým prvkem a řídicí deskou. Chcete-li zkontrolovat elektronický modul, je lepší zavolat mistra, nedoporučuje se dostat do pračky „mozek“ na vlastní pěst. můžete jen zhoršit situaci.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS