Kyselina citronová. Pomůže odstranit nejen prášek, vodní kámen a nečistoty z kyvety, ale také z vývodů. Nalijte 2-3 polévkové lžíce kyseliny do prostoru pro prášek a spusťte „suché“ praní při 60 stupních.

Položte stroj na bok a podívejte se na dno, pokud není kryt, okamžitě uvidíte čerpadlo, pokud je kryt, musíte ho odšroubovat. Odpojte přípojky a kabelové svazky od čerpadla a odstraňte šrouby, které drží díl na místě vpředu. Poté odšroubujte elektrickou zástrčku od čerpadla a postříkejte filtr přípravkem WD-40.

Nasypte 10 g kyseliny citronové do zásobníku na prášek a zapněte přístroj na 70-75 °C. Pomáhá to odstranit nepříjemné pachy ze spotřebiče a opláchnout vnitřek, aby se zabránilo usazování vodního kamene. Případně rozpusťte 20 g kyseliny citronové ve dvou litrech vody a nádobu s mycím prostředkem namočte na 2-4 hodiny.

Pračka Ardo AE 833 s předním plněním na 3,5 kg prádla., S elektronickým ovládáním a rychlostí odsávání 800 otáček za minutu. Chcete-li zásobník na prášek vyjmout, vytáhněte jej, zvedněte nahoru a pevně jej přitáhněte k sobě.

Pokud se v zásobníku myčky nádobí po mytí nahromadí prášek, měli byste jej odstranit a opláchnout v teplé vodě. K čištění zásobníku můžete použít jedlou sodu a ocet. Po chemické reakci nechte části pračky 20 minut odstát a poté je znovu opláchněte běžným prostředkem na praní.

Nasypte 10 g kyseliny citronové do zásobníku na prášek a zapněte prací program při 70-75 °C. To pomáhá odstranit nepříjemné pachy z pračky a opláchnout vnitřek pračky, aby se zabránilo usazování vodního kamene. Nebo rozpusťte 20 g kyseliny citronové ve dvou litrech vody a nádobu s mycím prostředkem namočte na 2-4 hodiny.

READ  Proč se rozbije čerpadlo v pračce

Kyselina citronová. Z kyvety je možné odstranit nejen prášek, vodní kámen a nečistoty, ale také z vodovodních kohoutků. Dejte 2-3 polévkové lžíce kyseliny do prostoru pro prášek a proveďte „suchou zkoušku“ při 60 °C.

Nasypte 10 g kyseliny citronové do zásobníku na prášek a zapněte prací program na 70-75 °C. To pomáhá odstranit nepříjemné pachy z pračky a opláchnout vnitřek pračky, aby se zabránilo usazování vodního kamene. Nebo rozpusťte 20 g kyseliny citronové ve dvou litrech vody a namočte nádobu s mycím prostředkem na 2-4 hodiny.

vyjmout, zásobník, pračce, indesit

Jak vyčistit nádobu na prášek pračky Indesit?

Každá hospodyňka ví, jak je důležité se o pračku starat: vymáchat filtry, vyčistit buben, manžety, dvířka a samozřejmě vyčistit sáček na prášek. Prací prostředky vložené do zásobníku nejsou zcela vypláchnuty a některé „chemikálie“ zůstávají na stěnách dávkovače. V koši se také nezřídka objevují plísně. Chcete-li vyčistit zásobník na prášek v pračce Indesit, musíte jej vyjmout z krytu. Zde najdete návod, jak dávkovač vyjmout a jak „zásuvku“ umýt?

Za tímto účelem nejprve vyjměte ovládací panel a poté zásobník na prášek. Pomocí kleští odstraňte hadicové spony na vnitřní hadici a stáhněte ji. Vyjměte vnější zásobník na prášek. Za tímto účelem stiskněte speciální plastovou sponu a poté vytáhněte zásobník na prášek směrem k sobě.

Jak vyjmout zásobník na prášek v pračce Samsung?

 • Táhněte zásobník na prášek směrem k sobě, dokud se nezablokuje.
 • Přestaňte tahat za dávkovač, aniž byste uvolnili rukojeť.
 • Volnou rukou zatlačte na jazýček v horní části střední části zásobníku na prášek.
 • Vytáhněte nádobu z výklenku.
vyjmout, zásobník, pračce, indesit

Jak vyjmout zásobník na prášek z pračky Indesit a Ariston

Pravděpodobně každá druhá hospodyňka, která používá automatickou pračku, ví, jak vyjmout standardní zásobník na prášek. Standardní zásobník na prášek má uprostřed, v oblasti přihrádky na kondicionér, speciální výstupek, jehož zatlačením se zásobník bez problémů vytáhne a vysune. 90 % značek praček má nádobu této konstrukce, ale existují pračky (Indesit, Ariston), které mají jinou konstrukci zásobníku a lze je vyjmout zvláštním způsobem. Jak na to? Ujasněme si to.

READ  Co znamená se na pračce

Specifické vlastnosti pro čištění nádoby

Když už jste zjistili, jak vyjmout zásobník z praček různých značek, musíte vědět, jak ho vyčistit. V současné době je na trhu široká škála výrobků, které zároveň čistí a ničí plísně a usazeniny. Pokud nedůvěřujete domácím chemikáliím, můžete použít lidové prostředky:

 • Soda. Smíchejte sodu s vodou ve stejném množství a pak nalijte připravenou tekutinu do zásobníku. Pánev by se měla čistit tvrdou stranou houby. Tímto způsobem lze plísně a zbytky čisticího prostředku odstranit během krátké doby.
 • Soda a ocet. Jedlá soda se nasype do nádoby a doplní 9% kyselinou octovou. Mezi složkami dochází k reakci a nečistoty se snadno rozpouštějí a odstraňují. S malým účinkem lze akci opakovat.
 • Kyselina citronová. Tento výrobek se široce používá k čištění zásobníku a proplachování trubkových systémů, které přivádějí čisticí komponenty do bubnu. Za tímto účelem se kyselina nalije do nádoby určené pro prášek a aktivuje se cyklus praní naprázdno; teplota by měla být nastavena na 60 stupňů. Pomocí zahřáté kyseliny citronové lze snadno odstranit vodní kámen a zbytky prášku a plísně. Další výhodou je příjemná vůně.
 • 9% stolní ocet. Vyjměte nádobu z pračky a vložte ji do umyvadla. Do nádoby nalijte litr vroucí vody a 200 ml octa. Doba stání delší než 6 hodin. Po těchto krocích lze vodní kámen odstranit pomocí obyčejné houbičky.

Latinské písmeno A nebo římská číslice I označuje prostor pro předmytí. Nasypte prášek do bubnu, pokud byl zvolen příslušný program a mycí postup se skládá ze 2 mycích fází. Zde se prášek během prvního pracího cyklu opláchne do bubnu.

 • Vytáhněte žlab směrem k sobě tak, aby vyjel co nejdále.
 • Zkontrolujte dno koše. po stranách uvidíte malé výstupky, které brání vyjmutí nádoby.
 • Plastové omezovací hroty naolejujte libovolným rostlinným olejem, aby se zlepšila jejich pohyblivost.
 • Uchopte tělo nádoby (ne rukojeť)!)
READ  Vypraný flash disk v pračce co dělat

How to : Remove and clean detergent drawer on Indesit Washing Machine


| Denial of responsibility | Contacts |RSS