Pěna se zachytí v misce myčky a vznikne chyba E15. Pokud k tomu dojde, okamžitě odpojte myčku od sítě a vytáhněte napájecí kabel ze zásuvky. Nechte ji dva až tři dny schnout. Pokud stále nefunguje, myčka zaplavila elektroniku. a vy musíte buď opravit, nebo vyměnit řídicí jednotku.

Moderní myčky nádobí jsou vybaveny autodiagnostickým systémem. Pokud dojde k poruše, zobrazí se na displeji kód poruchy.Jak přístroj resetovat sami:

První tlačítko, které vás zaujme, je tlačítko napájení automatické myčky. Tlačítko „P“ (s vyrytým písmenem „program“) slouží k volbě programu. Indikátor „S“ vás informuje, že je v myčce sůl. Indikátor s křížky, jakoby jiskrami ze svítícího nádobí, vás informuje o tom, že je k dispozici oplachovací prostředek.

V závislosti na modelu myčky Bosch může být buď ve dveřích, nebo pod myčkou. Pokud se elektronický blok nachází na spodní straně přístroje, otočte jej nejprve dnem vzhůru. Odstraňte panel;. Odpojte myčku od sítě;. Odstraňte panel. Odpojte vodiče a upevňovací šrouby.

 • Odpojte myčku nádobí;
 • Po 15-20 minutách ji znovu zapněte;
 • zkontrolujte zprávu na displeji;
 • Pokud se chyba zobrazí znovu, proveďte diagnostickou kontrolu pračky se sušičkou; pokud se nezobrazí žádný chybový kód, postupujte jako obvykle.

Nejčastěji se stává, že myčka nepřepne program kvůli poruše elektroniky způsobené přepětím v síti. U mnoha výrobců myček nádobí nelze program přepnout, pokud již byl zahájen mycí cyklus. Příčinou může být také aquastop.

Chyba E15 v myčkách Siemens znamená přetečení vody během běhu programu. Chcete-li se problému zbavit, vypusťte odkapávací misku a vysušte ji. Tato závada může být způsobena také ucpáním odtokového filtru myčky nádobí.

Pokud máte co do činění s vanou myčky nádobí, můžete ji vypustit několika různými způsoby:

 • Odčerpejte vodu z odtokové misky mokrým vysavačem;
 • Vysuňte myčku z nábytku a vyklopením dopředu vypusťte pánev;
 • Vylijte vodu ze zásobníku na sůl v myčce nádobí pomocí šálku nebo podobného nástroje.
READ  Chladnička LG, jaká by měla být teplota

Mýt je ručně je v pořádku, ale pokud nehledáte snadnou cestu, otevřete dvířka myčky. Pokud za kliku dveří jednoduše zatáhnete, nemusí se vůbec otevřít, protože některé modely jsou vybaveny blokovacím zařízením.

Odpojte vypouštěcí hadici od vypouštěcího čerpadla. Najděte drátěnou sponu pod myčkou, která zajišťuje vypouštěcí hadici, sáhněte po ní a odstraňte ji. v případě potřeby použijte kleště. Pod vypouštěcí čerpadlo umístěte ručník, abyste zachytili vodu, která by mohla vytékat z vypouštěcí hadice.

Chybový kód E15 myčky Bosch

Myčky nádobí jsou stále luxusem. Někteří si však na tuto pohodlnou a moderní techniku zvykli.

A pokud myčka Bosch náhle přestane fungovat a na displeji se zobrazí chybový kód, určitě byste se nechtěli vracet k ruční práci. Proto musíme naléhavě zjistit, co je jeho příčinou a jak ji odstranit, aby spotřebič mohl opět fungovat.

Chyba E15 v myčce nádobí Neff

Myčky nádobí Neff mají autodiagnostický systém, podobně jako myčky Bosch, což není vůbec překvapivé. Mnoho dílů, softwaru a elektroniky společnosti Neff je převzato z myček Bosch, proto jsou si obě myčky v mnoha ohledech podobné. O tom ale dnešní článek není. je o něčem jiném, o chybě E15 v myčce nádobí Neff. Nyní víme, co je to za kód a proč se objevil. A jak ji vymazat. Přejděme na.

 • Stiskněte a podržte tlačítko ON po dobu 15 sekund.
 • Odpojte myčku na 20 minut od napájení. Během této doby se řídicí modul resetuje a restartuje.

Odpojte myčku na 15-20 minut od sítě. To je dostatečná doba na resetování a opětovné spuštění řídicího modulu. Stiskněte a podržte tlačítko „Power on“ po dobu 10-15 sekund. Po této akci se také resetuje technologie.

 • Když jsou dvířka otevřená, podržte stisknutá 2 libovolná tlačítka a stiskněte tlačítko napájení. Dokud je stisknuto tlačítko (L2-L4), zobrazuje se aktuální kódování.
 • Po uvolnění tlačítek se rozsvítí kontrolka (L3), kontrolka (L4) bliká.
 • Stiskněte tlačítko (S3), dokud se nerozsvítí kontrolka (L4).
 • Zavřít dveře.
READ  Sůl do myčky nádobí, jak používat

Technologie proti úniku vody je navržena tak, aby chránila spotřebič a jeho majitele před tímto druhem problémů: pračka automaticky reguluje přívod a odtok vody, čímž eliminuje nutnost být ostražitý po celou dobu pracího cyklu.

Error E15 lavavajillas Siemens, Solución. [Error E15 of a Siemens dishwasher, Solution]


| Denial of responsibility | Contacts |RSS