Jak namontovat (napnout) řemen pračky. videonávod

K pohonu bubnu automatické pračky je zapotřebí napájecí řemen. U modelů s přímým pohonem nepodléhá opotřebení, ale u asynchronních nebo sběrných automatů se občas utrhne nebo selže. Naši odborníci vám poradí, jak správně nasadit nový řemen na pračku při její výměně. Pro rychlou práci je dobré vybrat správný díl a postupovat podle návodu.

Řemenový převod způsobuje otáčení řemenice bubnu. Jako každý mechanický převod může být poškozen. Pokud se řemínek jednou odlepí, nezoufejte. zde je návod, jak jej nasadit sami, aniž byste museli volat technika. Stává se však, že se hnací řemen musí čas od času znovu nasadit. Příčiny problému:

 • Opotřebení. Řemen se během používání natahuje, a proto se z kola sundává. Když je uvolněná, vydává také charakteristický zvuk. pískání. Prvek může být poškozen nebo dokonce roztržen. Otevřete zadní dveře, abyste je zkontrolovali a zjistili, jak jsou opotřebované.
 • Upevnění řemenice může být vadné. Zkontrolujte upevňovací prvky, v případě potřeby je dotáhněte.
 • Špatné upevnění motoru. Kontrola a případné zesílení spojovacích prvků.
 • Deformovaná řemenice a hřídel. Tyto díly by se mohly ohnout v důsledku nesprávně napnutého řemene. Může se také vyskytnout závada. v takovém případě je stroj vrácen v rámci záručních podmínek. Deformované díly vyžadují výměnu.
 • Poškozené řetězové kolo. Miska a hřídel jsou spojeny křížem. pokud je kříž prasklý nebo uvolněný, dochází k narušení rovnováhy. Vyměňte nebo utáhněte upevňovací prvky.
 • Nesprávně nainstalovaný řemenový pohon. Při vlastní instalaci se často dělají chyby. Raději zavolejte technika, aby problém opravil.
 • Nevhodné náhradní díly. Pokud je řemenice nebo řemen nahrazen novým, zakoupeným v obchodě, nemusí pasovat.
 • Opotřebovaná ložiska. To způsobuje, že se buben při otáčení kroutí a vydává slyšitelné skřípání.

Volba nahrazení

Jak správně nasadit řemen na pračku? Nejprve je třeba zakoupit podobný výrobek, který se hodí pro vaši konkrétní pračku.

Klínový typ se používá u modelů s asynchronním motorem. Jeho průřez je srovnáván s trojúhelníkem nebo lichoběžníkem. Díky tuhosti materiálu se jen zřídka roztrhnou. Podle označení na vnější straně pásu určete jejich číslo a značku.

Výrobek klínového tvaru se vyznačuje vysokým napětím a mírným prohnutím ve střední části.

Pro motor sběrače CM se používají výrobky s poly-V řemenem. Skládá se z několika ozubených klínů.

Jak v tomto případě napnout hnací řemen?? Instalace se liší od klínového typu. tolik se neroztahuje. U některých modelů úzkých strojů však může být tento typ s více žebry velmi těsný. Proto je nutné použít velkou sílu k instalaci.

Chcete-li si koupit řemen ve specializovaném obchodě, stačí uvést značku a model stroje a prodavač vám navrhne vhodnou variantu.

Montáž a výměna rozvodového řemene v pračce je poměrně jednoduchá a práce se provádí naprosto stejným způsobem.

Nejprve proveďte přípravný krok. Odpojte pračku ze zásuvky. Zavřete ventil přívodu vody. Připravte si nádobu na sběr vody. Po odšroubování sací hadice ze zadní stěny vypusťte zbývající vodu do nádoby. Nyní můžete začít s demontáží.

Vezměte křížový šroubovák a vyšroubujte šrouby po obvodu zadního krytu pračky. Po odklopení víka zkontrolujte, zda řemen a okolní díly. kabeláž a snímače. nejsou poškozeny.

Pokud je vše v pořádku, je čas zjistit, jak vyměnit řemen. Stejným způsobem vyměňte klínový a žebrový řemen. Za tímto účelem:

 • Výrobek nejprve přetáhněte přes hřídel motoru a poté přes řemenici.
 • Jednou rukou napněte řemen a druhou otáčejte řemenicí.
READ  Jak prát podzimní bundu v pračce

Ako vymeniť klinový remeň na práčke

Nyní víte, jak vložit řemen do pračky, proto pečlivě sledujte místo instalace. musí přesně zapadnout do drážky. Nyní je zadní panel namontován, přišroubován a CM je připojen k napájecímu vedení a napájení.

Spusťte stroj a zkontrolujte, zda nový řemen funguje správně.

Jak vidíte, řemen si můžete vyměnit sami doma. Buďte opatrní, protože některé předměty jsou tak tuhé, že k jejich napnutí budete muset vynaložit značnou sílu.

Výrobci stále častěji upřednostňují motory s přímým pohonem, protože tyto motory mají delší životnost a vyznačují se vyšší účinností. Motory s řemenovým přenosem točivého momentu jsou však stále žádané. Snadněji se opravují, jsou méně citlivé na kolísání napětí. Hlavní funkcí řemene je přenášet točivý moment z hřídele motoru na buben pračky.

Řemen se může v důsledku dlouhodobého používání opotřebovat nebo zcela přetrhnout. V tomto případě běží motor naprázdno. hřídel motoru se otáčí, ale buben stojí. Výměna řemene vyžaduje demontáž pračky, proto doporučujeme kontaktovat náš zákaznický servis. náš profesionální tým vaši pračku včas obnoví.

Proč je s pásem problém??

Aby se výměna řemene nestala trvalým problémem, je vhodné na něm „pracovat“. Chcete-li pochopit, proč je gumový pásek na vašem zařízení Zanussi uvolněný, je třeba jednoduše. V dávkovači se může vyskytnout několik problémů najednou.

 • Opotřebovaný pásek. Nejčastější a nejzřetelnější příčina. Gumový pásek se může po delším intenzivním používání opotřebovat, roztrhnout nebo roztáhnout.
 • Nerovnováha. Přetížený buben se otáčí a naráží do nádrže, což způsobuje další otřesy a vibrace. Hnací řemen nemusí vydržet tlak a může vyklouznout ze svého uložení.
 • Rozbitá ložiska. Ložisková sestava zajišťuje plynulé otáčení bubnu. Pokud jsou „kroužky“ opotřebované, stroj silně vibruje, hřídel se uvolní a s ní i řemenice. Gumičky také selhávají a odlamují se.
 • Zřídkavé použití. Pokud se stroj používá zřídka, pryžové prvky včetně hnacího řemene se zkroutí. Při dalším spuštění pračky už gumička nevydrží, přetrhne se nebo odře.
 • Neúspěšná oprava. Nezkušeným „řemeslníkům“ se někdy podaří při opravě poškodit jiné díly. kříž nebo řemenici. V takovém případě dochází k výraznému poškození a uvolnění hřídele bubnu a vzpříčení řemene je pouze počátečním varovným příznakem.
vyměnit, řemen, pračky

Snadno můžete mít podezření na problém s hnacím řemenem. U moderních zařízení Zanussi hlásí automatický autodiagnostický systém problém s pohonem. Na displeji se zobrazí kód a praní se nespustí, dokud nebude problém odstraněn.

Za druhé se změní chování pračky Zanussi. Existuje však mnoho variant. Někdy se dávkovač spustí bez problémů, ale neroztočí se dostatečně rychle nebo se ozve neobvyklý bzučivý zvuk. V některých případech systém neumožňuje spustit praní, protože motor není schopen pračku zrychlit na požadované otáčky. Samotný buben se snadno otáčí rukou.

vyměnit, řemen, pračky

Bez hnacího řemene není možné spotřebič Zanussi provozovat. vyměňte si jej sami nebo vyhledejte odbornou radu. Hlavně s opravou neotálejte a nezapomeňte zkontrolovat přilehlé prvky, protože guma by mohla spadnout a zachytit blízké senzory a dráty.

Jak vyměnit řemen pračky

Nejprve si kupte nový řemen. Nejlepší je, když je od výrobce pračky nebo od uznávaného prodejce. Před montáží nového řemene odstraňte zbytky přetrženého řemene. Při nákupu náhradního řemene nasaďte řemen na motor tak, aby jeho horní část byla pevně přitlačena k řemenici. Nyní je nutné buben otočit a prvek současně nasadit na řemenici.

Řemen musí být shora vždy uprostřed řemenice. Toho lze dosáhnout posunutím o několik drah na řemenici, která je umístěna ve spodní části zařízení.

READ  Pračka pere, ale nevyprazdňuje se

Jaké řemeny lze použít v pračce

Klínové řemeny

Tyto řemeny se většinou používají pro asynchronní motory. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitního a velmi odolného materiálu.

Tento prvek, který je namontován na stroji, musí být napnut tak, aby při stlačení prstem jeho průhyb nepřesáhl 5 mm. Napínání se provádí pohybem motoru s uvolněnými upevňovacími prvky. Pokud pohyb motoru nestačí k vytvoření požadovaného napětí, je třeba prvek vyměnit. Vkládá se od řemenice motoru. Vložte řemen do drážky řemenice na bubnu. Pak řemenicí otáčejte, dokud se nedostane do správné polohy. Jakmile je na místě, je instalace dokončena.

Poly-V-pás

Používá se pro umístění v kolektorových motorech. má zubatý tvar. Může mít velmi rozdílné vlastnosti, pokud jde o velikost a tvar, a různý počet klínů.

Výměna klínového řemene je úplně stejná jako výměna klínového řemene. Jediný rozdíl v montáži spočívá v tom, že klínový řemen musí být umístěn uprostřed řemenice, a to jak na bubnu podložky, tak na motoru.

Stupeň napnutí tohoto pásu je o něco nižší než u předchozího modelu. Provádí se otočením dokola. Pokud je napětí při opravě příliš vysoké, dbejte zvýšené opatrnosti, abyste si neporanili ruce.

Jak nasadit řemen na pračku LG

Chcete-li vyměnit řemínek na zařízení LG, vyšroubujte šrouby umístěné na zadní straně krytu a sejměte kryt, který zajišťují. Postup lze provést pomocí křížového šroubováku.

Nefunkční řemínek odstraníte tak, že jej vytáhnete do strany a řemenici otočíte paralelně.Prvek může při otáčení prasknout a zlomit se. V takovém případě je důležité znovu sestavit všechny jeho části, aby později nedošlo k poškození stroje.

Nyní nasaďte nový řemen na motor a poté na řemenici. Přetáhněte řemínek přes jeho obvod a opatrně jej otočte. Zkontrolujte, zda je řemen správně umístěn na správném místě a zda je pevně zatlačen do drážky. Otáčením řemenice zkontrolujte správnou polohu. Po kontrole vraťte desku na místo a utáhněte šrouby.

Jak vidíte, výměna řemene v pračce není obtížná. Nejdůležitější je nespěchat a dělat vše podle vlastního podrobného plánu činnosti.

Pokyny pro výměnu dílu

Řemen pračky Vestel si můžete vyměnit sami. Při takové poruše není nutné volat mistra. nejsou potřeba žádné speciální znalosti ani nástroje. Při utahování gumičky je důležité dodržovat popsané pokyny a postupy. Potíže může způsobovat pouze napínací část. Nový řemen je příliš napnutý a musíte se „zapotit“, abyste ho nasadili na řemenici. Přinášíme vám několik tipů, jak se s touto malou komplikací vypořádat.

Pokud se řemen sundal poprvé a není poškozený nebo natažený, můžete se pokusit pryž nasadit zpět.

Když řemen upadne potřetí, musíte koupit nový díl a znovu ho nasadit. Chcete-li zjistit, zda je guma na svém místě a v jakém je stavu, je to dobrý nápad:

 • odpojte zařízení od napětí odpojením napájecího kabelu ze zásuvky;
 • zavřete ventil přívodu vody;
 • odsuňte „domácího pomocníka“ od stěny, abyste získali přístup k zadní části skříně;
 • Odpojte plnicí a vypouštěcí hadici;
 • odšroubujte šrouby držící „kryt“, sejměte horní panel a odložte jej stranou;
 • vyšroubujte samořezné šrouby po obvodu zadní stěny;
 • Odstraňte zadní kryt.

Nyní můžete zkontrolovat, zda je gumička na svém místě. Pokud se odlepila, je třeba ji zvednout z podlahy. Pak změřte obvod a porovnejte naměřené hodnoty s číslem na značce. Pokud je hnací řemen natažený o více než 20 mm oproti původnímu rozměru, je nutné jej vyměnit. Při nákupu náhradního řemene pro pračku Vestel se řiďte modelem a výrobním číslem spotřebiče. Při hledání protějšku vám může pomoci i označení na staré gumičce. Pro výměnu řemene je nutné

READ  Příčiny úniků vody v pračkách

Samozřejmě je mnohem jednodušší dát hnací řemen do dvou. Pokud však nemáte pomocníka, nemusíte se rozčilovat, napnutí pneumatiky zabere jen několik minut i vlastníma rukama. Po dokončení zkontrolujte, zda je řemen pevně usazen na kladce. Bubnové kolo by se mělo otáčet s napětím. Po ujištění, že oprava byla provedena správně, znovu sestavte kryt jednotky a upevněte zadní a horní panel na místo. Dále je třeba připojit plnicí a vypouštěcí hadici, otevřít uzavírací ventil a spustit zkušební praní. Stroj musí být prázdný. Pokud se buben začne normálně otáčet, výměna řemene funguje správně.

Výměna řemene

Abychom mohli řemen vyměnit sami, musíme se dostat do zadní části stroje. Poté vyšroubujte šrouby, které připevňují kryt k zadní části pračky se sušičkou. K tomu budeme potřebovat běžný křížový šroubovák. Po vyšroubování všech šroubů sejmeme kryt a řemenice se před námi otevře. Pokud nosí starý řemen, sundejte ho. To provedete tak, že jej přitáhnete k sobě a současně otočíte kladkou. Pokud řemen prokluzuje nebo se přetrhne, je to uvnitř pouzdra. Vyhledejte ji a odstraňte.

Poté vezměte pás, který chcete nasadit. Nejprve ji nasaďte na motor a poté na řemenici. Chcete-li jej nasadit na řemenici, nejprve řemen přetáhněte přes část kružnice a poté jej otočte. Poté řemen seřiďte a zkontrolujte, zda správně zapadá do drážky. Pak řemenicí několikrát otočte a zkontrolujte, zda vše běží hladce.

Pak můžete nasadit zadní desku, upevnit šrouby a provést mycí test. Jak jste viděli z vlastní zkušenosti, celý proces je poměrně jednoduchý a nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti.

Pokud nemáte náhradní řemen, můžete si ho pořídit v prodejně spotřebičů. Jak je najít? Nejjednodušší způsob, jak ho najít ve velkém městě, je použít internet. Yandes, Google a další vyhledávače vám pomohou najít to, co hledáte.

Toto rozbití má své vlastní příčiny. A je lepší znát předem seznam možných důvodů, které vedou k takové poruše. Tím se zabrání opětovnému selhání.

Postup při nasazování uvolněného hnacího řemene

Pozor!Pokud odborník při diagnostice zjistí další poruchy stroje, které mají za následek sklouzávání řemene z řemenice, nabídne vám komplexní opravu, protože jinak nasazení řemene nepřinese patřičný efekt a za nějaký čas se bude opakovaně sundávat.

Stejně jako u všech oprav je i pro nasazení nebo výměnu hnacího řemene pračky nutná správná zkušenost. Pokud zjistíte, že se vám řemen odlepil nebo přetrhl, nechte jej nejlépe opravit technikem společnosti RemBytTech:

Přijede k vám do 24 hodin, zjistí příčinu problému s řemenem a problém opraví se zárukou až 9 měsíců. Kontakt!

Výrobci stále častěji upřednostňují motory s přímým pohonem, protože tyto motory mají delší životnost a vyznačují se vyšší účinností. Motory s řemenovým přenosem točivého momentu jsou zároveň stále aktuální. Snadněji se opravují, jsou méně citlivé na kolísání napětí. Hlavní funkcí řemene je přenášet točivý moment z hřídele motoru na buben pračky.

V důsledku dlouhodobého používání může dojít k opotřebení nebo úplnému přetržení pásu. V tomto případě běží motor naprázdno. hřídel motoru se otáčí, ale buben stojí. Tato výměna řemene vyžaduje demontáž pračky, proto doporučujeme kontaktovat náš zákaznický servis. naši profesionální technici uvedou vašeho „pomocníka“ do provozu v krátké době.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS