vyměnit, gumové, těsnění, pračce

Demontáž a výměna límce

Pokud je guma natržená, neměli byste otálet, jinak se budete potýkat s komplikovanější poruchou pračky a dražší opravou. Informace o tom, jak vyměnit těsnicí okraj pračky LG.

Než přistoupíte k výměně řemene, zkontrolujte olejové těsnění na stroji. Nekupujte díly, které jsou svým typem, funkcí a vzhledem podobné dílům z jiných modelů stroje, protože by nemusely pasovat. Při nákupu uveďte název modelu a vyberte těsnění, které je dokonale přizpůsobeno vašemu spotřebiči.

Výměna žvýkačky v pračce začíná jejím vyjmutím. Předtím zkontrolujte, zda je zakoupené těsnění zcela shodné s poškozeným těsněním.

K provedení výměny budete potřebovat:

Před zahájením práce odpojte spotřebič od elektrické sítě. U některých modelů je možné vyměnit těsnění bez demontáže části skříně. Jiné vyžadují odstranění přední stěny. Při montáži nového těsnění je třeba dbát zvýšené opatrnosti.

Výměna gumy v pračce spočívá v odstranění dvou kabelových stahovacích pásků, které upevňují gumu k plášti nádrže a k přední části pračky. Po odšroubování náběžné hrany uvolněte a odstraňte první svorku. Plastové se připevňují pomocí sponek. Kovové svorky lze utáhnout pomocí pružiny nebo šroubu, v obou případech budete potřebovat plochý šroubovák. Odstraňte pružinu, vyšroubujte šroub a sundejte svorku. Poté svorky odstraňte vypáčením pomocí šroubováku.

Demontáž přední svorky

Dalším krokem je odstranění vnější a vnitřní svorky. Začněte přední částí. Pokud je svorka drátěná, lze ji odstranit povolením šroubu nebo zvednutím pružiny plochým šroubovákem.

Demontáž druhé svorky

Po odstranění přední svorky lze odstranit vnitřní svorku. Za tímto účelem najděte na ráfku návodnou značku. Pokud ji není možné najít, označte místo poškozené gumy tužkou.

Poté je třeba gumový otvor vyčistit mýdlovým roztokem.

Co potřebujete

Pokud je gumička opotřebovaná, je vhodné ji vyměnit. je to nejspolehlivější řešení. Co když ale nemůžete objednat nový díl (musí pasovat na konkrétní model) a potřebujete pračku používat hned?? V případě zásahu vyšší moci lze na poškozeném místě provést záplatu. K tomu by měly být k dispozici některé nástroje. volba metody závisí na stupni opotřebení.

Kus tenké gumy

Jako záplatu lze použít pruh gumy, jehož plocha zcela zakryje poškozené místo na pásce. Její tloušťka by měla být stejná jako tloušťka těsnění, protože je přímo připevněna k manžetě.

Rozpouštědlo

Ne náhodou byste měli nechat pračku otevřenou, abyste ji mohli vyvětrat, nebo ji po praní otřít suchým hadříkem. V průběhu času a mnoha umytí se na vnitřní straně těsnění může vytvořit plíseň. Páska je velmi silná, takže její stírání nepřipadá v úvahu a je třeba použít rozpouštědlo. Dávejte pozor, abyste při používání nepoškodili samotný pásek.

Superglue

Superlepidlo může být velmi užitečné, pokud je manžeta natržená. dokáže bezpečně slepit poškození. Pokud plánujete vyměnit průchodku na pračce, je to praktický nástroj pro upevnění nového dílu na manžetu.

Měkký hadřík nebo vata

Lepení gumové záplaty na těsnicí pásek bez odmaštění povrchu je zbytečné. odlepí se. Kloub je třeba předem očistit měkkým hadříkem nebo vatou a speciálním dekontaminačním prostředkem.

Demontáž staré gumy

Jednoduchá demontáž starého a montáž nového gumového límce nepřipadá v úvahu. Pružný pásek je na svém místě zajištěn vnitřními a vnějšími manžetami, které je třeba před sejmutím povolit. Postup je následující:

 • nahmatejte vnější plastový límec;
 • vypáčit kroužkovou pružinu šroubovákem, vytáhnout ji stranou a poté ji vyjmout (je třeba postupovat opatrně, aby nedošlo k roztažení svorky);
 • U mnoha praček Electrolux je přední panel odnímatelný, takže jej lze pro větší pohodlí oddělit;
 • Poté je nutné vyjmout dávkovač, odšroubovat šrouby, které upevňují přední část pračky;
READ  Jak dlouho trvá máchání v pračce Indesit?

Pozor! Při vytahování stěny buďte obzvlášť opatrní. je k ní připojen kabel zámku dveří (UCL).

Nyní si demontovaný díl prohlédněte, hledejte povrchové trhliny a nedokonalosti. Určení příčiny poruchy. Je důležité zajistit, aby se límec při následné operaci znovu nepoškodil.

 • Vyhledejte západku nebo upínací pružinu
 • Vezměte šroubovák s minusem a vyšroubujte pružinu, čímž ji uvolníte.
 • Pokud je tam také šroub, vezměte druhý šroubovák a vyšroubujte ho.
 • Plastovou svorku drží na místě západky. snadno se otevřou, když ji přitáhnete k sobě.
 • Pomocí tenkého šroubováku vypáčte kroužek a vyjměte jej.

Nejjednodušší a nejbezpečnější způsob odstranění rzi je potřít ji kyselinou citronovou, nechat ji několik hodin působit a poté ji opláchnout vodou.

Jak odstranit gumu z pračky?

Nepříjemná maličkost, těsnění se neumývá, vyžaduje pozornost k sobě. Je zdeformovaná, brání zavírání dveří a dochází k úniku vody. Proč je těsnicí guma v nepořádku?? Po přečtení těchto příkladů problémů, které se mohou vyskytnout, možná budete chtít svou pračku zkontrolovat. Automatická pračka odvádí dobrou práci, ale přesto je vystavena velké zátěži, ať už se jedná o LG, Bosch nebo Indesit.

Jak vyměnit gumové těsnění v pračce

Pokud se spotřebič vkládá ve svislé nebo vodorovné poloze, může dojít k příliš rychlému zavření nebo trhnutí dvířek. To ale není to, co je na gumovém těsnění špatně. Z důvodu nešetrného zacházení s dveřmi se častěji než gumové těsnění poškodí panty a zámek. Pokud jsou dveře v pořádku, nijak do nich nezasahuje. Je pravděpodobnější, že je ohrožen buben. Musíte s tím urychleně něco udělat, jinak se pračka porouchá natrvalo.

Výměna dílu je možná a snadno proveditelná vlastníma rukama. Pomůže také video a podrobné pokyny k výměně gumového těsnění. Pračka ve videu právě mění tuto část. Velkou otázkou však je, jak prodloužit životnost spotřebiče v budoucnu. Výměna žvýkačky při opravě pračky nebo jakékoli jiné součásti není neobvyklá a je známkou bohužel nepozorného přístupu ke spotřebiči.

Jednou z možných příčin poškození je přirozené opotřebení dásní

Jak se říká, všeho do času. Těsnicí guma stárne, opotřebovává se, zhoršuje se, ztrácí pružnost, potřebuje opravu. Nelze ji používat věčně, brání otevírání dveří v důsledku velkých vibrací, zabraňuje odtoku kapaliny. Žvýkačka je prostě žvýkačka. Nikdo neví, kolik let vydrží, snad kromě výrobce, který má informace o charakteristikách, kvalitách a vlastnostech materiálu.

Výrobce pryže a dílu je často obchodním tajemstvím. Musíme tedy předpokládat, že tento typ pryže je stejně dlouhý jako životnost záručních oprav strojů. Normálně by takový díl měl vydržet 10-15 let. Těsnění je bohužel obvykle nutné vyměnit mnohem dříve. Výměna těsnění u praček LG, Bosch Indesit nebo Samsung může snížit hluk, vibrace způsobené otáčením bubnu.

Ničivá síla vibrací narušuje křehké těsnění. Částečně slouží k ochraně bubnu, k jeho upevnění na místě. Pokud jsou vibrace trvale velmi silné, stroj je intenzivně používán, je pravděpodobné, že tento díl bude brzy potřeba vyměnit. V podstatě se nejedná o zásadní opravu, ale pokud to necháte tak, jak to je, budete potřebovat kompletní opravu. Tato část není vymyšlena pro nic za nic a je zařazena z určitého důvodu. Výměna těsnicí gumy u pračky je jednoduchý postup, který by se neměl odkládat.

Na pračku, která odstřeďuje maximální náplň při maximálních otáčkách, je někdy děsivý pohled. Někdy je pračka nainstalována nesprávně a musíte otevřít návod k obsluze a znovu si ho přečíst. Někdy se prádlo nerozloží tak, jak by mělo, a buben nečerpá dvakrát silněji. Při silném nárazu mokrých a těžkých předmětů do dveří se těsnicí guma ohýbá a deformuje.

Je gumové těsnění poškozené? Je těžké si přiznat, že v této situaci pravděpodobně stále dochází k porušování pravidel provozu. Může být nutné změnit polohu spotřebiče nebo opakovat pravidla nakládání. Existuje prádelna s mnoha pračkami, ale takto se v ní nepere. Výměna gumy u pračky LG, Bosch Indesit nebo Samsung zabrání častému posunu pračky.

Mechanické poškození těsnění

Spotřebič není bezpečné mýt, ale hrozí riziko náhodného poškození, protože gumová těsnění jsou vrstvená a neobsahují nečistoty, prášek a jiné nečistoty. Může se snadno roztrhnout nebo zdeformovat. Těsnicí guma se zdá být odolná pouze prvních několik let. I malý náraz způsobí netěsnost, dvířka se přestanou zavírat, buben se snadno odlepí a je třeba provést celý nový postup. Jak říkají odborníci, výměna gumy bubnu na pračce. Příště je lepší být opatrnější, ale teď už není cesty ven: je třeba vyměnit těsnění.

READ  Pračky s bubnem z nerezové oceli

Oblíbenější jsou pračky s vodorovnou náplní, a právě o výměně těsnění v takové pračce budeme hovořit.

Výměna těsnění vlastníma rukama. snadná a jednoduchá

 • Koupit nové těsnění. Prvním krokem je nákup nového dílu s odpovídajícími parametry. Je to snadné. Výběr je široký, ceny se liší. Hlavní je mít správný průměr pryže. Výměna těsnění není snadná, záleží na typu pračky. Je docela dobře možné, že něco nebude fungovat a uprostřed procesu se toho budete chtít vzdát. V tomto případě se hodí nový díl. Výměna těsnění je pro výrobce spotřebiče jednodušší úkol a všechny budou zakoupeny v době vaší návštěvy, kdy dojde k výměně spotřebiče.
 • Odpojte spotřebič od elektrické sítě. Dalším krokem je odpojení přístroje od sítě.

Pračka je plně funkční a připravená k použití.

Přehled účinných čističů dásní

Oblíbené prostředky proti zápachu a plísním na gumě na pračce umožňují čištění, dezinfekci a osvěžení povrchů zároveň:

 • Bělidlo (bělidlo). Vhodné pro stroje, které nepodléhají opotřebení, protože chlor může napadat staré díly (hadice, těsnění) a popraskaný lak.
 • Domestos. Nejlepší je používat tekutou formu.
 • Silit Bang vám pomůže rychle odstranit rez a vodní kámen z gumy.
 • Proti plísním.
 • Deo proti plísním pro automatické pračky.
 • Prací prostředky Amway.
 • Pemolux.

Tyto výrobky by se měly používat na stroji podle pokynů, v ochranných rukavicích a s respirátorem. Domácí chemikálie obsahující chlor mohou čistit prací gumu, způsobit popáleniny sliznic nebo alergické reakce.

Výměna těsnicí gumy na pračce

Výměna žvýkačky v pračce

Olejové těsnění pračky vyžaduje zvláštní péči a údržbu. Majitelé často nepřikládají této části takovou důležitost, jakou si zaslouží, a považují ji za nepodstatnou.

Nepodceňujte víko zavazadlového prostoru! Opotřebení vede dříve či později k úniku vody, který může pračku trvale poškodit.

Aby se zabránilo „potopě“ (nebo pokud k ní již došlo), je třeba vyměnit těsnicí gumu na pračce.

Je možné to provést svépomocí, nebo budete potřebovat pomoc profesionálního technika??

Co je to víko zavazadlového prostoru a jak ho chránit?

Těsnění víka zavazadlového prostoru je speciální těsnicí guma, kterou jsou vybaveny všechny moderní pračky.

Provedení a materiál těsnícího okraje se může lišit v závislosti na modelu a značce spotřebiče.

Manžetu pračky je třeba čas od času servisovat:

Když je s gumou něco v nepořádku, je lepší myčku nepouštět, aby nedošlo k vážnějším závadám a úniku vody z poklopu.

Je důležité dodržovat doporučení uvedená v návodu k obsluze pračky. Výrobce vždy uvádí, jak by se měly věci umývat, aby nedošlo k poškození těsnicí gumy.

Největší riziko je spojeno s oděvy s:

 • Knoflíkové dírky,
 • nýty,
 • spona,
 • zipy,
 • kamínky a jiné ozdoby, které by mohly poškodit pryž.

Měli byste je obrátit naruby nebo vyprat v pracím sáčku.

Před vložením prádla do nádrže je také velmi důležité zkontrolovat kapsy pračky, zda v nich nejsou cizí předměty. Zvláště nebezpečné jsou gumová těsnění pračky:

Je lepší, jednodušší a nákladově efektivnější vadné pračce předcházet, než ji opravovat.

Čištění manžety a její správné mytí „prodlouží životnost“ manžety. Každý spotřebič, i ten nejdražší a nejkvalitnější, se však časem opotřebovává.

Lze olejové těsnění opravit svépomocí??

Ať už je příčinou nesprávného vzhledu a stavu olejového těsnění cokoli, je třeba jej vyměnit za nové.

Důležité! Těsnění dvířek pračky je třeba vyměnit za zcela nové. Manžeta z jiného modelu nebo jiné značky stroje není kompatibilní, i když je totožná.

Vlastní oprava těsnícího okraje je sporná.

Výměnu dílu je lepší přenechat odborníkovi. Je to rychlejší, méně časově náročné a méně nákladné.

Pokud jste však po objektivním zhodnocení svých znalostí, zkušeností a sil dospěli k závěru, že to zvládnete sami, zkuste to!

Chcete-li opravit límec pračky se sušičkou sami, musíte

Výměna těsnicí gumy pračky probíhá ve třech fázích:

Jak odstranit starou průchodku na pračce?

Především (a to je velmi důležité)!) Odpojte spotřebič od napájení.

V závislosti na konstrukci pračky může být přístup k manžetě buď volný, nebo značně problematický.

V druhém případě budete muset stroj rozebrat:

Guma pračky je připevněna ke skříni přístroje pomocí dvou svorek.

Pokud je těsnicí guma pračky přidržována kovovou svorkou, vyšroubujte pružinu šroubovákem, uvolněte ji a přitáhněte k sobě. Pokud je tam šroub, vyšroubujte ho.

Pokud je svorka plastová, jemně ji přitáhněte k sobě.

Po zvládnutí první svorky ruce oddělí část límce. Otevírá přístup k druhé svorce. Odstraňuje se stejným způsobem jako první.

Vezměte prosím na vědomí! Na horní a dolní části gumy střešního okna jsou otisky. Na okraji poklopu se nacházejí stejné. Pro správné umístění těsnění platí tyto pokyny.

READ  Jak prát lyžařskou bundu v pračce

Po odstranění druhé svorky se odstraní celý okraj. Není obtížné ji odstranit ručně.

Část nádrže, ke které je těsnění rtu připevněno, je pravděpodobně velmi znečištěná. Měla by se čistit běžným mýdlovým roztokem. Mýdlo způsobí, že povrch bude kluzký, což usnadní instalaci nové gumy.

Nasaďte nové těsnění na dásně

Nové těsnění dvířek pračky je těsné a nepružné. Chcete-li ji nainstalovat, musíte jednat chytře a sebevědomě.

Při utahování olejového těsnění se řiďte značkami na olejovém těsnění a na nádrži. Měly by se shodovat.

Nejprve je snazší umístit horní část manžety (přidržujte ji druhou rukou) a poté spodní část. Pokud je manžeta příliš těsná, potřete tělo mýdlovou vodou.

Poté je třeba postupně namontovat první a druhou svorku. To lze snadno provést vypáčením šroubovákem.

Nakonec pečlivě a opatrně nahmatejte rukama, jak dobře a pevně se „usadila“ těsnicí guma.

Poslední fází montáže nové manžety střešního okna je zkušební cyklus mytí. Stačí krátký prací cyklus „naprázdno“ (bez náplně).

vyměnit, gumové, těsnění, pračce

Prací cyklus ukáže, jak pevně je gumička nasazena. Pokud je vše v pořádku, k úniku vody nedochází, ale pokud někde došlo k chybě, voda z poklopu vytéká.

Pokud v některé z fází výměny opotřebované gumy poklopu za novou pochopíte, že děláte chybu, je lepší včas přestat a přizvat si k provedení této práce zkušeného odborníka.

Kontaktujte společnost VseRemont24! Mistr vymění těsnicí gumu jakéhokoli modelu pračky za podobnou novou, a to velmi rychle a kvalitně.

How to replace a washing machine door seal | Washing Machine Spares & Parts | 0800 0149 636

Výměna těsnění v pračce

Automatická pračka má poměrně složitou konstrukci s mnoha mechanismy a díly, které se časem opotřebovávají, kazí a zhoršují. Může být také nutné vyměnit těsnicí pryž na dveřích. Někdy se majitelé techniky snaží opravit svého „domácího pomocníka“ sami, což je docela rozumné. Koneckonců pro volání mistra a poruchy často potřebují „vyložit“ slušnou částku.

Nemusíte utrácet peníze, pokud to zvládnete bez odborníka? Pokud to chcete udělat sami, musíte vědět, jak správně odstranit žvýkačku z pračky, aniž byste poškodili jiné části. Buďte trpěliví a dávejte pozor. Postup je sice jednoduchý, ale vyžaduje vaši plnou pozornost a zahrnuje několik kroků.

Těsnění pračky

☝Těsnění pračky slouží k utěsnění těla a nádrže️ pračky. Víko zavazadlového prostoru se může snadno rozbít a ohrozit tak používání celé pračky se sušičkou.

Je to důsledek vniknutí různých předmětů s ostrými prsty do mechanismu nebo věcí s odemčenými zámky. Stroj netěsní, i když je poškození malé. K poruše může dojít také v důsledku špatného nasazení manžety.

Takový náhradní díl není použitelný, protože jej nelze nijak slepit a je neustále vystaven značnému namáhání. Pokud pračka ztratí vzduchotěsnost, nemá to samozřejmě na její funkci zásadní vliv, ale když se do desky plošných spojů dostane voda, je to už katastrofa.

Pokud se vám taková situace přihodí, nemusíte panikařit. Výměna žvýkačky nevyžaduje mnoho úsilí. Nejdůležitější je vybrat si kvalitní gumu, která vydrží mnoho let. Je třeba vzít v úvahu určité vlastnosti, které vám pomohou při jeho objednávání.

Instalace těsnicí gumy trvá přibližně 30 minut.

Kde koupit těsnění pračky?

Naše webové stránky obsahují rozsáhlou databázi náhradních dílů pro pračky. Všechny spotřebiče jsou zde propojeny podle modelu a vy můžete snadno a rychle najít správné těsnění dveří pro vaši pračku a objednat je jedním kliknutím.

Co dělat, když není v prodeji těsnicí prostředek pro pračky??

Pokud si nemůžete koupit těsnění bubnu pračky, protože není v našem katalogu, můžete zanechat požadavek na objednání jakéhokoli dílu. Objednáváme přímo od výrobce za nízkou cenu a dodáváme vám. | objednat díly

Jak vybrat správné těsnění pro pračku?

Naše stránky mají obrovskou databázi více než 9 milionů. náhradní díly! Největší a nejpřesnější databáze, kde snadno najdete správné těsnění dvířek pračky. | Vyhledání těsnění dvířek pračky

Kolik stojí těsnění dvířek pračky??

V našem internetovém obchodě můžete zakoupit originální těsnění dvířek pračky za nejnižší cenu, protože ho nakupujeme přímo od výrobce, bez prostředníků. Hromadné slevy pro kutily! | Zjistěte cenu těsnění do pračky

| Denial of responsibility | Contacts |RSS