Eliminace hluku motoru СМА po výměně kartáčů

Po výměně uhlíkových kartáčů bez výměny kovových vodítek těchto kartáčů (levnějších) jsem si všiml, že mnoho motorů začíná nepříjemně cvakat a praskat, přestože jsou kartáče přikryté a sběrač je vybroušený. Dlouho mi trvalo, než jsem přišel na to, co je Focus a jak to správně udělat, až jsem vyzkoušel tušení. Měl bych hned říct. jedná se o hluk kartáčové jednotky, stále se vyskytuje hluk ložisek, ale vyskytuje se velmi zřídka, a kartáčová jednotka (kartáč) vydává hluk po každé výměně kartáčů. Životnost takové opravy je proto podstatně kratší než životnost kartáčů z výroby.

Pointa: staré kartáče ztrácejí vodítka a objevuje se vůle ~1 mm a bez ohledu na to, jak kartáč lapujete, motor se klidně otáčí jedním směrem a začne cvakat, praskat a vydávat další zvuky, které nejsou příjemné pro ucho. V závislosti na otáčení motoru se mění také úhel přiložení uhlíkového kartáče k rozvodu motoru. Proto: nepříjemný hluk, vyšší spotřeba proudu, vyšší opotřebení kartáčů.

Je pravděpodobné, že všichni řemeslníci vědí, jak na lapování kartáčů. Pokud má někdo zájem, napište do komentářů, napíšu článek o lapování kartáčů a broušení rozvodů.

Co musím udělat s vodítky: jemně je zmačkám kleštěmi s nasazeným kartáčkem, abych je nepřemačkal. Stlačím pouze špičku vodítka na šířku kleští ~ 10-12 mm. Ano, aby se odstranila příčná vůle kartáče, ale aby se kartáč nestlačil a mohl se volně pohybovat po vodítku kartáče.

vyměnit, kartáče, pračce, indesit

Musel jsem trochu cvičit, zničil jsem pár vodítek, ale teď už vím, jak a kolik mám vodítko zmačkat, takže po instalaci kartáčů motor běží tiše, s menším proudem a kartáče dlouho vydrží. Hodně štěstí všem.

PS: byl v opravě Hotpoint ariston. kartáče se velmi rychle spotřebovávaly a při chodu motoru samovolně stříkala voda, někdy se otevíral zámek poklopu. Nevěděl, co má dělat. Pomohlo zmačkání vodítek touto metodou.

Odpověď 24

Obecně používejte nové kartáče s lakovanou klecí. Musel jsem vyměnit kartáčky z druhé ruky. Zrovna včera při kontrole motoru byly odstraněny kartáče. Když jsem štětce vrátil zpět, objevila se vážka (tak tomu říkám). Odstraněno jednoduše (kartáče jsou na tomto motoru) utáhnout jeden šroub (ne těžké, ale těsné) druhý není dotažen a otočte kartáčové pouzdro, otočte kotvu a poslouchejte, jakmile hluk kartáčů přestal utahování oba konečně. Všechny šipky zmizely. Při instalaci nových v kleci, pouze lapped, to nebyl experiment.

Často takové motory a vede k chybě F12 na Arcadia moduly s HCS08 procesoru, kde 255 krát počet chyb, zatímco EVO 2 má více než 64 tisíc. Návrháři to museli udělat „nevědomky“

Zapomněl jsem říci, díky za článek, velmi gramotný text, dobrá ilustrace a objem. alexragulin 7. listopadu

Je tu jedno „ale“. krimpování může způsobit zaseknutí kartáčů v kleci. Důsledkem toho je opakování v rámci záruky.

V sobotu vyměnil dvě sady kartáčů na indesithe. Při krimpování ihned zkontrolujte, zda se kartáč nikde po celé délce nepřichytává, pokud se trochu přichytává, několikrát s ním pohněte a pak se pozorně podívejte na uhlík. Můžete vidět místo, kde se drží, obyčejným kancelářským nožem tam seškrábnu několik mikronů uhlí a znovu zkontroluji. Obvykle oprava proběhne bez problémů, s těmito kartáči jsem neměl žádné opakování, vydrží velmi dlouho a nedělají hluk qoren20 12 nov

Zdravím, při výměně kartáčů si každý musel při každé výměně nacvičit něco nového, ale něco málo o mé výměně.- kotvu čistěte pouze kartáčkem na zuby na lamelách. pak použiji kousek pemzy, abych odstranil všechny spálené zbytky grafitu při otáčení kotvy (kotva je čistá a poškrábaná). Štětce jsou jen obláčky, které jsou znovu zapájeny v držáku štětců. hrany jsou samozřejmě zkosené. trochu, aby se obtékání dělo od středu. brusný papír na auta (se suchým zipem). je to skvělý způsob, jak brousit. grafit jde rovnou pod smirkovou desku. Kartáče jsem vložil do motoru. a na armaturu nasaďte pásek stejného smirkového papíru. (kartáče lze přikrýt jeden po druhém, dva najednou) pod kartáči utáhněte dvěma prsty oba konce ve vůli v motoru, a pokud dojde k nějakému pohybu, jednoduše kývejte kotvou jako kyvadlem.- úhel nových štětců je perfektní. poslední krok.- šroubovák s tryskou (odříznutou koncovkou bezdušové trubky) ve středu armatury a otočte jím. a poté grafit znovu zamést kartáčkem na lamely a obrousit do vysokého lesku. stejným šroubovákem. Žádné jiskření na kotvě!! Tady to máte.

READ  Chyba 7 v pračce gorenje

I poté, co jsou kartáče lapovány a instalovány, říkám majitelům, aby vymačkali alespoň 5 mytí a nastavili minimální otáčení bez stížností

Neberte to jako sarkasmus. Nebylo by jednodušší vyměnit ji za klecové kartáčky, když autor tak touží potěšit své hudební ucho. Pracuji pouze na lince, takže jediná věc, kterou dělám před výměnou. Rozvody čistím žehličkou na pneumatiky. Pokud je hladina hluku vysoká, projedu ji jednou otáčkou, po které se náhle sníží. A upozorňuji klienta, že po 2-3 mytích nebude pračka vůbec slyšet kvůli hluku smažících se placiček, zvuku televize, pláči dítěte, křiku kočky, která nebyla sterilizována. atd. atd. Také nevidím žádnou logickou nebo fyzikální souvislost mezi zpětným rázem a rychlým jedením kartáčků. A autor neuvedl měření hladiny hluku v dB před a po kompresi, bez něhož tato studie postrádá smysl. Omlouvám se.

Klecové kartáčky jsou velmi drahé, takže je třeba je častěji vyměňovat za kartáčky bez klece. Není to hra, která dělá hluk. Kvůli vůli se mění úhel kartáče ke sběrači v závislosti na směru otáčení motoru a kartáč se stává lapovanou plochou dutinou (a motor běží tiše), pak se při změně směru posune na velikost vůle, uložení není úplné, mění se úhel a vzniká ten nepříjemný hluk. Nejde o hudbu, hluk a další věci, které popisujete, ale o technicky správnou instalaci kartáčů, při které slouží déle. Čištění sběrače a laminování lamel stále probíhá qoren20 21 Lis

Demontáž pračky Indesit

Před demontáží pračky za účelem výměny kartáčů motoru je nutné odpojit pračku od napájení a odpojit přívod vody.

Postup demontáže pračky Indesit:

 • Pomocí křížového šroubováku demontujte horní kryt a odstraňte šrouby, které jej drží vzadu. Po odklopení víka jej zvedněte nahoru a odložte stranou.
 • Odstraňte zadní stěnu odstraněním šroubů po jejím obvodu.
 • Vytáhněte hnací řemen. Uchopte ji jednou rukou a lehce ji přitáhněte k sobě, druhou rukou mírně otáčejte kladkou bubnu. Řemen by měl jít sundat bez námahy.
 • Pomocí 8mm nástrčného klíče odstraňte šrouby, které drží motor na místě.
 • Odpojte kabeláž motoru. Polohu všech vodičů si můžete vyfotografovat nebo označit značkou.
 • Vyjměte motor z držáků a opatrně jej vytáhněte.

Po demontáži pračky zkontrolujte kartáče. Jsou umístěny po stranách rozdělovače a vypadají jako dvě vyčnívající desky na krytu motoru. Musíte odstranit upevňovací prvky, které je drží na místě, odpojit dráty od kontaktů pomocí kleští a vytáhnout je, pak posoudit jejich vzhled. Pokud vypadají opotřebovaně a vyčnívají z těla o 1 cm nebo méně, je třeba vyměnit kartáče pračky, tuto část nelze opravit. Může se stát, že se porouchá pouze jeden z nich, ale i v takovém případě je nutné vyměnit oba díly. Pokud jsou kartáče neporušené, je příčinou motor.

Kdy vyměnit kartáče pračky

Pračka má často elektrický motor, který nelze opravit svépomocí. Někdy jsou na vině elektrické kartáče, které jsou považovány za spotřební zboží a často se porouchají. lze je vyměnit vlastníma rukama, aniž byste museli pračku se sušičkou posílat do opravy.

Životnost kartáčku při častém používání je 5 let. Pokud je stroj používán zřídka, může být provozován až 10 let.

Kartáče jsou vyrobeny z měkkého materiálu, který se rychle opotřebovává, a jejich výměna je rychlejší než výměna motoru pračky. U kartáčů je menší pravděpodobnost poruchy než u jiných „vážných“ částí stroje.

vyměnit, kartáče, pračce, indesit

Příznaky vadných elektrických kartáčků:

 • Spotřebič přestane fungovat, což nesouvisí s kolísáním napětí nebo výpadkem proudu;
 • Během mytí se objevují nové zvuky (praskání, klepání);
 • Pokles výkonu motoru poznáte podle špatného odstřeďování prádla;
 • Při provozu stroje se může objevit nepříjemný zápach spáleného plastu;
 • dojde k chybě programu a na elektronickém displeji se zobrazí chybový kód.

Pokud se objeví jeden nebo více z těchto příznaků, znamená to, že je třeba vyměnit kartáče v motoru. Abyste těmto problémům v budoucnu předešli, doporučujeme dodržovat pokyny k praní. nepřetěžovat buben předměty a rovnoměrně rozložit náplň prádla, nespouštět pračku 3x za sebou, špinavé předměty je lepší rozdělit do několika dnů.

Pokyny pro výměnu

Jak již víte, elektrické kartáčky jsou v motoru pračky. Abyste se dostali k motoru, je nutné sejmout zadní část pračky. Jak na to:

Elektromotor je umístěn přímo pod nádrží pračky. Chcete-li hnací řemen vyjmout, začněte jej táhnout směrem k sobě a jemně řemenicí otáčejte. Před odpojením vodičů motoru si nezapomeňte vyfotit nebo fixem nakreslit schéma zapojení. Poté lze kabeláž odstranit.

READ  Čerpadlo v pračce se nezapne

Pomocí klíče o průměru 8 mm uvolněte šrouby upevňující motor. Uchopte motorovou jednotku a vyklopte ji. To pomáhá vyjmout prvek z pláště pračky. Mějte na paměti, že motor je poměrně těžký, takže si spočítejte vlastní sílu.

Poté si prohlédněte kartáče. Jsou umístěny po stranách elektromotoru. Ve většině praček Indesit se používají kartáče CAR014UN; jejich protějšky jsou N52A, CAR024UN a UN135.

Následná instalace dílů probíhá následovně:

 • Koncovka se zasune do zásuvky;
 • pružina je stlačená a rovněž zapadá do zásuvky;
 • kartáč je uzavřen kontaktem;
 • připojení drátu.

Poté nasaďte motor zpět na místo. Algoritmus bude obrácený:

 • nasaďte jezdec pomocí příchytek;
 • Připojte kabeláž (podle fotografie nebo značení);
 • Zasuňte hnací řemen zpět na místo. Nejprve se nasadí na řemenici motoru a poté na kolo;
 • nasaďte zadní část skříně a připevněte ji samořeznými šrouby;
 • Znovu upevněte horní kryt a zajistěte jej šrouby.

Zpočátku, dokud se elektrické kartáčky „nedotáhnou“, může být motor při chodu hlučný.

Po několika pracích cyklech bude pračka Indesit fungovat normálně. Jak vidíte, výměnu kartáčů můžete provést sami, bez průvodce.

Výběr toho správného

Než se pustíte do oprav, musíte najít vhodnou náhradu. Staré díly můžete samozřejmě vyjmout a odnést do obchodu. K tomu je třeba zjistit, jaký typ kartáčů je v motoru:

Upozorňujeme, že pro nákup nových dílů není nutné staré díly ihned demontovat. Prodejci můžete sdělit značku a model své pračky a on vám doporučí vhodnou alternativu. Při prohlídce elektromotoru můžete zjistit, že je opotřebovaný pouze jeden kartáč. V takovém případě je vhodné vyměnit oba díly.

Oprava a výměna kartáčů Indesit

Oprava, jako je výměna kartáčů na pračce Indesit, není v zásadě obtížná. Nejprve zjistěte, zda jsou příčinou kartáče, poté určete, jak se k nim dostat a jak dlouho by měla oprava trvat.

Výměna tohoto dílu je na prvním místě v seznamu závad pračky. Pozitivní je, že tento výrobek není vzácný a že výměna kartáčů pro pračku Indesit je jednoduchá.

Kartáče a doba chodu motoru

Kartáče motoru pračky Indesit jsou odolnou součástí a jejich životnost je mimochodem úměrná životnosti samotné pračky. Vyrábějí se z uhlíkového nebo grafitového prášku lisovaného se směsí jemného měděného plniva.

Elektromotor pračky Indesit je odolné a spolehlivé zařízení, mimo jiné proto, že je vyroben zcela jednoduše. Opravit lze pouze tři části pračky. ložiska, hnací řemen a kartáče pračky Indesit.

Životnost motoru Indesit je prakticky neomezená a díl, jako je sestava sběrného kartáče, je spotřební materiál, u kterého je lepší výměna než oprava.

Převodový řemen mezi řemenicí bubnu a motorem se někdy přetrhne. V tomto případě by se měl řemen jednoduše vyměnit. jeho výměna prodlouží životnost motoru pračky Indesit.

Příznaky poruchy kartáčů motoru pračky Indesit:

 • Motor neběží na plný výkon nebo běží přerušovaně;
 • zatížení bubnu ovlivňuje dobu stabilní práce;
 • Na displeji se zobrazí chybové hlášení systému „porucha motoru“;
 • V okolí motoru nebo řemenice se ozývá hluk;
 • kouř a jiskry kolem motoru nebo řemenice;
 • Nepříjemný zápach.

Příčiny poruch kartáčů u praček Indesit

Příčiny opotřebení kartáčů u praček Indesit mohou být různé. Prostě přirozené opotřebení, když kumulativní doba provozu motoru překročí předepsanou mez.

Nesouosost řemenice, která může být způsobena poškozeným řemenem. Časté nakládání bubnu.

Je vhodné dodržovat přestávky mezi zatížením, které zkrátí dobu chodu motoru a prodlouží tak životnost kartáčů.

K částečnému rozebrání pračky Indesit na náhradní díly za účelem výměny kartáčů budete potřebovat minimum nářadí na opravu a práci:

Doba opravy motoru pračky Indesit závisí na kvalitě zpracování. Výměna tohoto dílu obecně netrvá déle než jednu hodinu.

 • otočte zadní část stroje směrem k sobě;
 • odstraňte servisní poklop a uvolněte prostor motoru;
 • sejměte hnací řemen motoru z řemenice;
 • K uvolnění držáků motoru použijte nástrčný klíč 8 mm;
 • Odpojte kabeláž motoru a vyjměte jej z držáků, na kterých stojí.

Výměna kartáčů ve spotřebiči Indesit

Před výměnou kartáčů na pračce Indesit je třeba pračku odpojit od sítě, vypustit zbytky vody, otřít prostor mezi bubnem a motorem a vyčistit jej.

Sundejte řemen z horní řemenice. To provedete tak, že řemen jednoduše odepnete a při současném otáčení řemenice jej přetáhnete přes vnější okraj věnce řemenice. Mezi řemenicí a hnacím řemenem můžete použít šroubovák.

Držáky kartáčů na motoru jsou okamžitě viditelné a je nutné je vyjmout, aby bylo možné vyměnit opotřebované kartáče pračky Indesit. Opotřebení kartáčů lze snadno zkontrolovat. Díl, jako jsou kartáče motoru, nelze opravit. musí se vyměnit.

Nové kartáče motoru

Kde koupit uhlíkové kartáčky do pračky? V servisním středisku. V oddělení, kde se prodávají náhradní díly. Většina motorů používaných v pračkách Indesit používá kartáče CAR014UN.

READ  Jak odstranit plísně z pračky

Dalším způsobem nákupu uhlíkových kartáčů je zadání odpovídajícího požadavku na produkt na specializovaném internetovém serveru. Poslední možnost se zdá být nejoblíbenější, soudě podle počtu zobrazení. Pro zadání požadavku na zboží můžete použít katalog, který uvádí jak dostupnost zboží, tak jeho cenu.

Výměna kartáče a cena za opravu.

Zpětná instalace

Po výměně kartáčů motoru pračky Indesit pokračujte v montáži. Je to snadné. Namontujte motor na držáky a po připojení vodičů držáky nasaďte. Připevněte hnací řemeny k řemenici motoru a řemenici bubnu.

Chcete-li zkontrolovat instalaci a napnutí hnacího řemene na řemenicích, otáčejte bubnem ručně. Stroj zapneme na krátkou dobu (2-3 minuty), abychom se ujistili, že bude pracovat nepřetržitě, bez hluku v okolí motoru a hlavně, aby se kartáče mohly obtáhnout. Zatížení bubnu je nežádoucí.

Tím je dokončena oprava a výměna kartáčů v motoru Indesit. Po výměně kartáčů je okamžitě slyšet, že motor pracuje lépe.

Jak postupovat

Jakmile se vám podaří motor vyjmout, nejprve odšroubujte a vyjměte kartáče, abyste si je mohli prohlédnout. Opotřebení kartáčů obvykle poznáte ihned. Pokud jsou kartáče nepoškozené a motor neběží, problém je pravděpodobně ve vinutí nebo lamelách. To vše je třeba zkontrolovat.

Vždy začněte kontrolou kartáčů motoru. Za tímto účelem najděte dvě vyčnívající desky na krytu a odšroubujte upevňovací prvky, které je drží na místě. Vytažení a kontrola kartáčů. Pokud jsou opotřebované, vyměňte je a znovu namontujte motor; pokud jsou neporušené, zkontrolujte zbytek motoru. Informace o tom, jak zkontrolovat správnou funkčnost částí motoru, naleznete v našem článku Opravy motorů praček.

Pokud jsou poškozeny i další části motoru, je pravděpodobné, že bude nutné vyměnit poškozený motor za nový. Pro jistotu se podívejte na model motoru, který potřebujete, a zjistěte, kolik stojí. obvykle asi 1/8 ceny pračky Indesit.

Když je třeba vyměnit kartáč motoru?

Průměrná životnost kartáče na pračku je 6-8 let. Protože jsou v jedné rovině s hřídelí rotoru, uhlíková tyč se postupně opotřebovává, stává se příliš krátkou a přestává přenášet proud. Opotřebení kartáče poznáte téměř okamžitě podle jeho velikosti.

Níže jsou uvedeny některé z nejčastějších příznaků opotřebovaných kartáčů pračky:

 • motor náhle přestane pracovat bez zjevné příčiny (např. mechanické poškození nebo kolísání napětí);
 • Při otáčení bubnu se ozývá neobvyklý zvuk klepání nebo tření;
 • je cítit zápach spáleniny nebo spáleného vedení;
 • Motor ztrácí výkon, otáčky odstřeďování se snižují a prádlo zůstává příliš mokré nebo vlhké.
vyměnit, kartáče, pračce, indesit

Všimněte si, že některé z těchto příznaků se mohou objevit i v případě, že jsou vadné jiné části pračky se sušičkou. Nevylučujte také možnost vniknutí cizích těles do prostoru mezi bubnem a stěnou nádrže. Pokud nejste zcela přesvědčeni, že příčinou poruchy jsou kartáče, je nejlepší se před demontáží motoru obrátit na zákaznický servis.

Nahradit vlastníma rukama

Kartáče jsou v komutátoru motoru a nejprve se musíte dostat k motoru. Odstraňte horní panel pračky se sušičkou a vyšroubujte 2 upevňovací šrouby, které jej upevňují. Poté odstraňte zadní stěnu skříně, a to rovněž odstraněním šroubů, které ji drží na místě. Elektromotor je okamžitě vidět pod nádrží. Další algoritmus je následující:

 • sejměte hnací řemen z řemenic;
 • vyfotografujte schéma zapojení motoru;
 • resetujte kontakty připojené k motoru;
 • Vyšroubujte dva šrouby, které drží motor ve skříni;
 • vyjměte motor ze stroje;
 • Najděte elektrické kartáčky. jsou umístěny po stranách motoru;
 • vyjměte kartáče jeden po druhém odpojením drátu, posunutím kontaktu směrem dolů a natažením pružiny.

Nové součásti se instalují na místo vyjmutých součástí s koncovkou v zásuvce. Poté stlačte pružinu a vraťte ji do původní polohy. Kartáč je pokrytý kontaktem a je k němu připojen drát.

Po výměně kartáčů se sběrač vrátí zpět. Motor je v pouzdře pevně zajištěn šrouby. Pak se k němu připojí dříve resetované vodiče.

Při zapojování kabeláže se řiďte pořízenou fotografií. vyhnete se tak chybám.

Po připojení všech kontaktů k motoru lze spustit hnací řemen. Nejprve natáhněte gumovou gumu na řemenici motoru a poté na „kolo“ bubnu. Po opětovné montáži skříně. zadní panel a horní víko jsou vráceny na své místo.

Nakonec stačí pračku přitisknout ke zdi, připojit k elektrické síti a spustit zkušební praní. Po výměně kartáčů může dávkovač při prvních několika cyklech vydávat mírný hluk. Pak se trysky „otřou“ a abnormální zvuk zmizí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS