Jak vyměnit ložiska ve vysavačích LG a Samsung

Mechanismus všech jednotek je stejný. Rozdíly jsou v konstrukci, kapacitě a kvalitě: filtry, kartáče, sběrače prachu, kryty, hadice. Časté příčiny poruch. opotřebení dílů, poruchy mechanismů. Samostatná demontáž vysavače v těchto případech je dobrý nápad. Komponenty, které mohou selhat: vinutí motoru, kartáče, ložiska, napájecí kabel, pojistka. Na druhou stranu, další kus soupravy. Není snadné jej rozebrat vlastními silami. Elektromotor vysavače je srdcem, které vytváří vysávání. Svými lopatkami nasává vzduch a nečistoty, před nimiž jsou pohyblivé části chráněny filtry a žárovkami.

To znamená, že zařízení lze opravit vlastníma rukama. Je také rychlá a levná. Nyní zbývá zjistit, jak vysavač rozebrat a závadu opravit.

Co je potřeba k rozebrání vysavače?

Existují dva typy demontáže: úplná. kdy jsou odstraněny všechny součásti; neúplná. kdy jsou odstraněny některé součásti, které nevyžadují speciální nářadí (výměna filtru). Občasná úplná demontáž může prodloužit životnost. Čištění přístroje od nečistot a prachu je nezbytné. Sledujte lopatky turbíny. Nečistoty ovlivňují otáčení.

K demontáži budete potřebovat nářadí: rukavice a návod k použití. Přestože jsou metody oprav v podstatě stejné, je třeba se je předem naučit. Protože každý spotřebič má své specifické vlastnosti. Podívejme se na dva oblíbené modely, abychom zjistili, jak stroj správně rozebrat.

Zde je návod na demontáž na příkladu vysavače LG

Chcete-li začít s demontáží vysavače LG, odpojte zástrčku od zdroje napájení. Poté odpojte sací hadici a vyjměte kryt. Tyto tři kroky jsou povinné pro všechny typy těchto zařízení. Pořadí se liší v závislosti na modelu. Pokud jsou všechny filtry a nádoba na prach uvnitř stroje, což ztěžuje přístup k motoru, nejprve sejměte tělo vysavače. Pokud je na vnější straně, nejprve demontujte součásti, abyste je mohli vyčistit, a poté kryt. K tomu je třeba povolit všechny šrouby. Mohou být záludné, proto před vytažením krytů zkontrolujte, zda jste je vytáhli všechny.

Dalším krokem je odstranění elektrických obvodů. Elektrické obvody vysavače jsou zapojeny do zástrček. Motor je ukrytý v plastovém krytu, který je nutné odšroubovat ze základního rámu, aby bylo možné jej vyjmout. Za tímto účelem vyšroubujte matice na čepu. Existují modely, které mají srdce přišroubované k hlavnímu tělu nebo umístěné v gumových drážkách (těsnění). Tyto jednotky se snadněji rozebírají. Odstraněním motoru získáme přístup k cívce napájecího kabelu. Zde se dozvíte, jak vysavač rozebrat.

Jak vysavač LG rozebrat, si můžete přehledně prohlédnout na adrese

Demontáž zařízení Samsung

Například model 1800. Nejprve je třeba odstranit přední těsnicí část, která se nachází nad lopatkami ventilátoru. Uvolnění zařízení Samsung hoover. motor. Pomocí šroubováku opatrně odklopte kryt ventilátoru. Musí být uprostřed

Vysuňte horní část a opatrně sejměte kryt, abyste získali úplný přístup. Podržte ji na místě a vyšroubujte matici

Častěji se používá levý závit, ale existují i jiné případy. Pokud to takto nejde, můžete použít jinou metodu: použijte splétaný drát (průřez 1,5 mm) s gumovou izolací, aby se zabránilo sklouznutí, a pak jej omotejte kolem hřídele sběrače a táhněte jej ve všech směrech. Stačí 2krát nebo 2krát. Tím se hřídel zafixuje a znehybní. Tato metoda je bezpečná pro armaturu a používá se při opětovné montáži k dotažení matice. Pokud je k dispozici pomocník, je to pohodlnější: jeden zajišťuje rozdělovač a druhý odšroubovává. Nyní je třeba vyjmout kartáče, uvolnit kryt od všech šroubů a opatrně vytáhnout kotvu motoru. Ložiska lze vyjmout pomocí šroubováku nebo jiného šikovného nářadí. Někdy jsou pevně připojeny k rozbočovači. V takových případech pomůže speciální hydraulický lis. Zde se dozvíte, jak zvenčí rozpoznat vadný vysavač Samsung nebo LG a jak jej sami opravit. aby všechny součásti správně fungovaly.

Opravy vysavačů Samsung vlastníma rukama: typické poruchy opravné prostředky

Díky domácím spotřebičům získávají majitelé domů plný komfort. používání stejného vysavače výrazně snižuje fyzickou námahu potřebnou k úklidu bytu nebo soukromého domu.

Mezitím ani špičkové technologické vybavení není věčné, což vypovídá o jednom. jednou přijde čas na opravu nebo výměnu. Pohodlné a praktické výrobky, například firma Samsung, se kterými si uživatelé rychle zvyknou pracovat.

Oprava vysavačů Samsung je tedy pro jejich majitele prioritním řešením pro úplnou výměnu vadných zařízení.

Dokážete vysavač opravit sami??

Většina modelů čisticích přístrojů korejské firmy je zastoupena technicky poměrně jednoduchými designy. Oprava těchto výrobků je proto ve většině případů jednoduchá.

Je zřejmé, že složitost oprav závisí na konkrétním uzlu nebo dílu. Oprava malého prasknutí vlnité hadice je tedy mnohem snazší než výměna prasklého ložiska motoru.

Oprava spotřebiče Samsung, například vysavače, je nákladově efektivní. Některé opravy však vyžadují manuální zručnost, šroubovák, pájku a další nástroje, aby bylo možné vysavač kompletně rozebrat

Podívejme se na nejčastější závady vysavačů pro domácnost vyrobených v Koreji a na možné způsoby jejich domácí opravy.

Je logické říci: při vší úctě k servisním dílnám se výše servisních poplatků za opravu často blíží ceně nového vysavače.

Drobné vady vysavačů

Drobné závady obvykle nezpůsobují globální poruchu spotřebiče. Vysavač Samsung funguje i nadále, ale technické parametry již neodpovídají normě.

Výsledkem je snížení tahové síly a současně zvýšení příkonu spotřebiče. To snižuje kvalitu čištění a především zvyšuje riziko vážnějšího poškození.

Drobné závady na vysavači se obvykle projevují výrazně sníženým výkonem. Sací výkon slábne a motor a další části se zahřívají, což vede k závažnějším poruchám

Drobné závady by proto neměly být přehlíženy. Naopak, je třeba je co nejdříve napravit.

Klasické závady tohoto typu u vysavačů Samsung:

 • Nižší účinnost filtru HEPA;
 • Ucpání mřížky cyklonového filtru;
 • Ucpání hlavy kartáčku cizími předměty;
 • zablokování otáčení kol cizími tělesy;
 • Ucpaná trubka výložníku;
 • prasknutí skládané hadice.

Podívejme se na jednotlivé skupiny závad podrobněji.

Problém č. 1. snížená účinnost filtru

Obecně jsou všechny současné modely vysavačů Samsung vybaveny opakovaně použitelnými filtračními komponenty.

READ  Hliníková konvice se zahřívá na plynovém hořáku

To znamená, že po každém čištění majitel spotřebiče vyndá filtry, vymyje je, vyfouká a vloží zpět. Cykličnost se opakuje.

Pravidelné čištění filtračních prvků čisticího zařízení není možné v nekonečném cyklu. Přijde čas, kdy je třeba filtry vyměnit, a pokud se tak nestane včas, bude to mít za následek náročné opravy

Filtrační materiál však nelze důkladně vyčistit. Při každém čištění se póry materiálu stále více zanášejí mikroskopickými částicemi.

Nakonec nastane okamžik, kdy filtr ztratí 50 % nebo méně ze své účinnosti průtoku vzduchu. To je již limit, který porušuje technologický princip funkce vysavače.

Motor běží i nadále na plný výkon, ale odpor na sací a výtlačné straně zvyšuje zatížení. proudy se zvyšují, vinutí a tím i části motoru se velmi zahřívají.

Pokud budete stroj takto provozovat, není daleko den, kdy se motor jednoduše zadře nebo vyhoří.

Takto vypadá zcela opotřebovaný filtr HEPA v téměř každém vysavači Samsung.

Ucpané póry ve filtru zabraňují přístupu vzduchu a zatěžují motor

Jaké je řešení? Kompletní výměna všech filtračních prvků, včetně HEPA filtru, je samozřejmě nutná.

Obvykle je komerčně dostupný jakýkoli typ filtračního materiálu (pěnová pryž, porézní houba, sifon).

Problém č. 2. Ucpaný filtr HEPA

S materiálem HEPA je to trochu složitější, ale i zde lze najít řešení. Uživatel tedy musí pouze zakoupit správný materiál, vystřihnout prvky správné velikosti a použít je jako náhradu za materiál, který ztratil svou provozní kvalitu.

Umístění domácí verze filtru HEPA je o něco obtížnější. K vyjmutí filtračního materiálu pro výměnu je nutné opatrně otevřít dvojitý rám síta (obvykle je rám vyroben z plastu).

Rám filtru držící médium. Tato konfigurace je v podstatě neopravitelná.

V případě potřeby je však možné rám otevřít a materiál vyměnit za nový doma

Ostrým kancelářským nožem nařežte po obvodu v místě, kde se obě desky stýkají, a lehce přitlačte, aby se rám rozdělil na dvě části. Poté vyměňte tkaninu HEPA za novou a držák rámu opět slepte.

Totéž platí pro filtr a ochranný filtr motoru, které se používají u cyklónových modelů.

První i druhý filtr mají tendenci se ucpávat nečistotami, což je mimochodem chyba uživatelů, kteří nenaplní koš nad stanovenou mez. Trubková lišta se může ucpat. Odstranění ucpání čištěním.

Problém č. 3. Prasknutí lisované hadice

Příslušenství, které spojuje vstupní otvor vysavače a hubici. vlnitá měkká hadice. je v měkkém místě poškozeno v důsledku opotřebení materiálu nebo v důsledku namáhání tohoto místa.

Tradiční místa poškození jsou v místě připojení hadice k uzávěru nebo k zásuvce výložníku.

MrPodshipnik

Zadejte označení nebo velikost výrobku (příklad: 8227) a zemi prodeje

 • Značky vozidel
 • Autodíly
 • Moto
 • Velo
 • Vybavení
 • Nástroj
 • Technika
 • Průvodce ložisky

Nové pokyny

 • Obecný katalog ložisek Koyo 27.11.2021
 • Valivá ložiska NSK. obecný katalog 12.11.2021
 • Katalog řemeslných ložisek 11.11.2021
 • Oprava a výměna ložiska na sloupku řídítek u jízdního kola značky ZOOM 09.10.2019
 • Jak vyměnit ložisko v elektromotoru kuchyňské linky Philips 05Sestava v běžných domácích podmínkách zcela sama.10.2019

Vlastní výměna nebo oprava ložisek vysavače Samsung.

V dnešním světě je vysavač důležitou součástí pohodlí v domácnosti. Ale i ty nejdražší a nejkvalitnější spotřebiče mají tendenci se rozbít. Poškození ložisek není u vysavačů neobvyklé.

Jak vyměnit prasklé ložisko ve vysavači Samsung svépomocí?

 • Proveďte diagnostiku motoru
 • Příznaky závady ložiska ve vysavači
 • Začínáme
 • Výměna ložiska
 • Dva způsoby mazání ložisek
 • Samostatná výměna nebo oprava ložiska ve vysavači Samsung.
 • Foto :

Diagnostika motoru

Můžete se obrátit na nákladné servisní středisko, které poskytuje opravy spotřebičů. Případně si můžete opravu provést sami po pečlivém přečtení tohoto článku.

Vysavače Samsung mají jeden společný princip fungování. Setrvačné spouštění čerpadel v každém modelu díky přítomnosti elektrického kartáčového motoru. Prach a drobné nečistoty jsou těmito motory nasávány současně se vzduchem. Drobné nečistoty se usazují ve filtru spotřebiče a po průchodu filtrem se shromažďují v nádobce na prach, kterou je třeba vždy vyprázdnit.

Funkce a prvky vysavačů Samsung jsou následující:

 • Je zde prvek, který reguluje rychlost proudění vzduchu.
 • Nádoba na prach má část, která signalizuje, že je plná.
 • Výkon motoru je omezen regulátorem.
 • Vysavače Samsung se automaticky vypnou, když je nádržka plná.
 • Elektrická šňůra se rovněž navíjí automaticky.
 • Veškeré shromážděné nečistoty se stlačí.
 • K dispozici je přihrádka pro ukrytí napájecího kabelu, který může být někdy až pět metrů dlouhý.

Kolektor může být přehřátý. Dochází k obloukovému výboje nebo k opotřebení ložisek v důsledku dlouhodobého používání.

Proudění vzduchu ve vysavači je nedostatečné, což způsobuje neustálé přehřívání motoru.

Do motoru se nějakým způsobem dostala voda. Pokud dojde ke zkratu nebo korozi dílů.

Pokud oběžné kolo ventilátoru zůstane vcelku, lze motor opravit. Při poškození oběžného kola, k němuž může dojít, když se do něj dostanou cizí tělesa, je nutné motor kompletně vyměnit.

Příznaky poruchy ložiska vysavače

Příčin závad vysavače Samsung je mnoho a jsou různorodé. Zde jsou některé z těchto příznaků:

 • Často se vyskytuje problém se šňůrou. Umístění elektrické části vysavače. v blízkosti ventilátoru. Je třeba zkontrolovat, zda je elektrický kabel v dobrém stavu, protože vnější plášť a vodič mohou být poškozené.
 • Chyba může být v koši. Občas je vysavač sám o sobě v pořádku a vysává, ale nesbírá žádné nečistoty. Příčinou problému může být zaseknutí ložisek ve válci. Chcete-li to zjistit s jistotou, je třeba vyjmout válec s kartáči a odšroubovat krytky na konci. Právě na těchto koncích se mohou nacházet nečistoty, vlákna, vlasy a podobné nečistoty. Pokud je najdete, musíte vyčistit konce hřídelí.
 • Příčinou poruchy motoru vysavače Samsung může být samotné ložisko. Zkuste následující. Držte motor rukama a pohupujte s ním pomocí kotvy. Pokud zjistíte, že se hřídel kýve ze strany na stranu, znamená to, že jsou vadná ložiska. Vždy je třeba je vyměnit.
 • Pokud je vysavač při používání cítit po spálené gumě, mohou být opotřebovaná i ložiska. Zkontrolujte, jak volně se otáčejí válečky a kartáče. Pokud je rotace špatná, bude pravděpodobně nutné je vyměnit. Ale můžete je zkusit namazat.

Začínáme

Pokud zjistíte, že váš vysavač Samsung vydává podivný zvuk, například bzučení nebo hučení, je to známka opotřebení ložisek. Právě tyto vadné části způsobují účinek.

vyměnit, ložisko, vysavači, samsung

Abyste je mohli sami vyměnit za nové, potřebujete mít alespoň minimální zkušenosti s opravami spotřebičů nebo jinými opravami.

V tomto článku vám podrobně ukážeme, jak úspěšně opravit vysavač Samsung.

Korejští výrobci vysavačů Samsung mají pověst spolehlivých a kvalitních výrobků. Tato zařízení se snadno obsluhují, snadno udržují. Není však také žádnou pojistkou, že někdy dojde k poruše a vysavač se porouchá.

Než se pustíte do samostatné opravy jakéhokoli elektrického zařízení, což samozřejmě platí i pro vysavač, musíte jej vždy odpojit od napájení. Poté odstraňte ochranný kryt.

To je posloupnost toho, co děláte:

READ  Jaká jsou ložiska v pračce Samsung

Samostatná výměna ložiska

Než začnete vadné ložisko vyměňovat, doporučujeme vám, abyste si udělali hrubý nákres rozmístění a zapojení všech součástí a vodičů. To se vám bude velmi hodit, až začnete stroj po demontáži znovu sestavovat.

MrPodshipnik

Zadejte označení nebo velikost (např.: 8227) výrobku a zemi prodeje

Jak sami vyměnit nebo opravit ložisko ve vysavači značky Samsung.

V dnešním světě je vysavač důležitou součástí pohodlí vašeho domova. I ty nejdražší a nejkvalitnější spotřebiče se však mohou porouchat. U vysavačů se poměrně často vyskytují vadná ložiska.

Výměna prasklého ložiska ve vysavači Samsung?

Výměna ložisek ve vysavači Samsung. Pouzdro zůstává na hřídeli!

Výměna ložiska kotvy Hoover vlastníma rukama, bez použití stahováku, cenově dostupným způsobem. odkaz na ttps://youtu.Be/QpvdHE0UT-g Vítejte na našem kanálu. Dnes budeme hovořit o opravě motoru vysavače Samsung, přesněji řečeno o výměně ložisek kotvy vlastníma rukama bez použití speciálního stahováku. Naše verze má dvě identická ložiska kotvy. číslo dílu 608 Což je cenově dostupné pro každou peněženku. K výměně ložiska kotvy vysavače se používá speciální stahovák, který však většina majitelů nemá a každý si tento problém řeší po svém. Naše verze výměny ložiska kotvy vysavače vlastníma rukama V naší domácnosti jsme si vyzvedli dvě desky, které mají výřezy pro uložení pod ložisko hřídele kotvy. Mezi dvě kuchyňské stoličky jsme vložili desku, kterou jsme předtím pod ložiskem podřízli, a pomocí děrovačky (šroub M6) jsme do hřídele armatury zatloukli a ložisko je v našich rukou. Jak říká Alenka v Říši divů. použijte to, co máte po ruce, a nehledejte jiné. Druhé ložisko bylo odstraněno podobným způsobem, ale pomocí hmoždinky jako razníku. Má ostrý konec, a pokud ho zasáhnete do středu hřídele, závitová část se nepoškodí. Na otázku, jak namontovat ložiska na hřídel kotvy motoru, jsme našli odpověď. Do svěráku jsme upnuli dlouhou matici se závitem M8 a nasadili na ni podložku odpovídající průměru hřídele. Poté bylo na ložisko nasazeno nové ložisko a kladivem byla hřídel usazena na ložisko. Pokud vás zajímá oprava našeho svěráku, na kanálu je video, které můžete shlédnout po kliknutí na odkaz: Při montáži ložisek je důležité vyvíjet tlak na vnitřní kroužek ložiska, nikoliv jen mlátit kladivem. V opačném případě dojde k poškození kuličkové klece a nové ložisko bude vydávat hluk. Při usazování ložiska na straně sběrače jsme na hřídel kotvy nainstalovali matici pro upevnění oběžného kola. Má vnitřní rameno a při zašroubování se opírá o tělo hřídele armatury. Je tedy možné hřídel zmenšit úderem do strany matice, ale zasáhnout střed hřídele. Pokud máte po ruce něco měděného. je nejlepší použít měděnou vložku pro náraz. pro jistotu. Ložiska na místě, vidíme, že můžete provést opravu motoru vysavače vlastníma rukama bez použití speciálního stahováku. K montáži kotvy motoru vysavače zbývá pouze odizolovat sběrné kolíky. Brzy zveřejníme video o kompletní opravě vysavače Samsung, jak demontovat horní kryt a jak nejjednodušeji odšroubovat matici upevňující oběžné kolo. To je vše. Děkuji. za to, že jste naše video sledovali až do konce. Pokud bylo toto video zajímavé a užitečné, pak palec nahoru, zanechte komentář a přihlaste se k odběru našeho kanálu. Ještě toho bude víc. Uvidíme se na kanálu. Sbohem.

Postup demontáže motoru

Elektrické motory vysavačů LG jsou konstrukčně podobné motorům jiných značek. Liší se pouze rozměry, výstup a vzor otvorů držáků kartáčů.

Demontáž motoru začněte vyjmutím kartáčů. Šroubovákem odšroubujte šroubové svorky. V některých případech jsou místo nich pružinové svorky. Po uvolnění kontaktů se kartáče vyjmou z držáků kartáčů.

Páčením šroubovákem sejměte kryt ventilátoru. Vysavače LG mají motory, u kterých je ochranný kryt upevněn pomocí rolovacího okraje. Příruby ohněte zpět pomocí silného šroubováku nebo jiného nástroje.

Pod ochranným krytem se nachází oběžné kolo. Na hřídeli armatury je díl upnut maticí s levotočivým závitem. Odšroubujte jej ve směru hodinových ručiček doprava. Matici je snazší uchopit nástrčným klíčem. Vyvstává však nový problém. Matice na hřídeli armatury je příliš utažená. Nelze jej odšroubovat z rotoru otáčejícího se na ložiskách.

Odblokování rotoru ve statoru

Armaturu lze zajistit zaklíněním. Na čelní straně skříně motoru jsou otvory, které jsou utěsněny pryžovými zátkami. Zástrčky lze snadno vyjmout vypáčením pomocí šroubováku. Vložte do otvoru dlouhou ocelovou tyč. Stejný šroubovák lze použít i na. Tyč je vložena do mezery mezi kotvou a kovovou botkou, která drží měděné vinutí statoru. Po zaseknutí rotoru se pokusíme matici vyšroubovat.

Nebezpečí této metody spočívá v možnosti vytočení rotoru při použití velké síly na nástrčný klíč. Tyč se otáčí s kotvou a poškozuje vinutí, které nelze opravit.

Upínání do svěráku přes dřevěné špalíky

Kotvu je možné upnout za sběrač pomocí zámečnického svěráku, ale aby se k ní dalo dostat, vyříznou se dva kusy dřeva. vložky. Tloušťka polotovarů by se měla vejít do držáků kartáčů. Na jednom konci každé tyče je kulatým pilníkem vytvořen zářez pro kulatý tvar sběrače. Vložte kus s upilovaným koncem do držáku kartáče a upněte jej do svěráku. Jednou rukou držte motor za kryt a druhou se pokuste vyšroubovat matici.

Nebezpečí metody spočívá v poškození sběrače. Pokud se nepočítá s upínací silou svěráku, dochází k deformaci měděných vodivých desek. Lze je opravit na soustruhu, pokud není poškozeno dielektrické těsnění mezi prvky.

Uchopení kotevního drátu

Nejneškodnějším způsobem, jak zastavit rotor, je uchopit jej drátem. K práci je zapotřebí asi 30 cm izolovaného měděného drátu. Udělejte z drátu smyčku, uchopte sběrač a začněte otáčet kotvou. Izolovaný drát se navíjí tak dlouho, dokud se nevyplní mezera mezi držáky kartáčů a zadní stranou rotoru. Když se pohyblivá část zasekne, zkuste matici vyšroubovat.

Řezání čela hřídele gravírovacím strojem

Pokud je k dispozici bruska, provede se uprostřed konce hřídele armatury řez šroubovákem. Všechny třísky se důkladně vyfouknou, aby se nedostaly na navíjecí zařízení. Není možné držet hřídel šroubovákem a současně používat nástrčný klíč na matici. Pokud to průměr vybrání na oběžném kole umožňuje, lze matici uchopit klíčem. Do drážky se vloží šroubovák a nástroj se otáčí v opačném směru.

Princip fungování vysavače

Všechny vysavače LG a Samsung používají stejný základní princip. Modely jsou vybaveny setrvačným vzduchovým čerpadlem poháněným elektrickým kartáčovým motorem. Tento motor (motor) nasává prach a jemné nečistoty spolu s nasávaným vzduchem. Ten se usazuje na filtrech spotřebiče a po průchodu jimi se hromadí ve speciálních lapačích prachu, které je třeba pravidelně čistit (více informací o vnitřní konstrukci. konstrukce vysavače: hlavní součásti, klasifikace).

Téměř všechny vysavače Samsung jsou také vybaveny funkcemi a prvky, jako jsou např

 • Regulátor průtoku vzduchu.
 • Indikátor naplnění sběrače prachu.
 • Regulátor výkonu motoru.
 • Vysavač Samsung se automaticky vypne, když je sáček na prach plný.
 • Navíjení elektrické šňůry v automatickém režimu.
 • Stlačení trosek.
 • Přihrádka pro ukrytí síťového kabelu, který může být dlouhý 3 až 5 metrů.
READ  Jak vyměnit vypouštěcí hadici myčky nádobí

Umístění ložiska

K zatlačení namazaného dílu zpět do vysavače je třeba použít malé kladivo a trubku o vhodném průměru vzhledem k velikosti ložiska. Díl je přitlačen zpět pomocí těchto položek. Další montáž se provádí stejným způsobem jako demontáž, ale v opačném pořadí, podle schématu zapojení a součástí, jak je znázorněno na výkresu.

Rozhodl jsem se podělit o své zkušenosti s výměnou ložisek v motoru vysavače Samsung (Samsung SC6560).

Domácí vysavač hučí už půl roku a při spuštění je obzvlášť hlučný.

Rozhodl jsem se, že je třeba vyměnit ložiska.

Ložiska 608Vnitřní průměr ložiskaD 8mmVnější průměr ložiskaD 22mmVýška (šířka) ložiskaB 7mm

Rozebrat vysavač není těžké. stačí pár šroubů, spousta prachu a motor v rukou.

Zábavná část začala později: oběžné kolo je přišroubováno maticí, ale je těžké ji odšroubovat.Oběžné kolo je vyrobeno z hliníku a druhá strana motoru není z hřídele přístupná. okraj je skrytý.Přišel jsem na způsob zastavení rotoru navinutím kousku nudlového drátu kolem kontaktní části skrz okna krytu motoru, ale o této metodě jsem pochyboval.Pak sledoval YouTube a uvědomil si, že to je téměř jediná metoda v přítomnosti pouze „žaludy a zápalky“.Musela jsem se zapotit a zničit jednu ze 4 šňůr na prádlo z balkonu :), ale výsledek se dostavil.

Diagnóza:V ložisku je již velká vůle a je zřejmé, že hluk při spuštění je způsoben otáčením oběžného kola na hřídeli.

Vyjmout hřídel ze skříně také stálo trochu námahy. vyšla ven společně s ložisky.Ložiska byla na svých místech přilepena lepidlem.

Bylo snazší ho znovu sestavit.Kliková hřídel byla dodatečně přilepena k podložkám, které ji upevňují k hřídeli.Matice se utahuje podobně jako při odšroubování. zajištění rotoru pomocí stočeného lana.

Vysavač je pro každého moderního člověka nepostradatelným domácím spotřebičem, který udržuje domácnost čistou. Každá věc, i ta nejdražší, se však může porouchat, porucha může být vážná a opravit ji může pouze mistr v servisním středisku, nebo může být drobná a můžete si s ní poradit sami, když se budete řídit doporučeními.

Jednu z méně závažných poruch, včetně nejlepších vysavačů, lze přičíst opravě, a to mazání ložiska. V této situaci potřebujete vědět, jak ložisko ve vysavači vypadá, jak ho vyjmout a jak ho namazat.

Výměna ložisek ve vysavači LG a Samsung svépomocí

Bez vysavače se dnes neobejde žádná rodina. Většina uživatelů spotřebičů se snaží kupovat modely nejvyšší kvality od známých značek, jako jsou LG, Samsung a další. Jejich modely jsou krásně navržené a vynikající kvality. Ale nic netrvá věčně. I ty nejkvalitnější spotřebiče se mohou porouchat a přestat fungovat. V takových případech je nejlepší obrátit se na autorizované servisní středisko. Pokud však poškození není příliš vážné, lze jej opravit i svépomocí. Například ložiska ve vysavači Samsung lze vyměnit vlastníma rukama. Podívejme se, jak to udělat.

Jak fungují vysavače

Všechny vysavače LG a Samsung fungují na jednom společném principu. Modely mají setrvačná vzduchová čerpadla poháněná elektrickým kartáčovým motorem. Tento motor (motor) nasává prach a jemné nečistoty a zároveň pohlcuje vzduch. Ten se usazuje na filtrech přístroje a po průchodu jimi se hromadí ve speciálních lapačích prachu, které je třeba pravidelně čistit (více informací o vnitřní konstrukci. zařízení vysavače: hlavní součásti, klasifikace).

Téměř všechny vysavače Samsung jsou vybaveny funkcemi a prvky, jako jsou:

 • Regulátor průtoku vzduchu.
 • Alarm prázdné nádoby na prach.
 • Regulátor výkonu motoru.
 • Automatické vypnutí vysavače Samsung při naplnění koše na prach.
 • Automatické navíjení šňůry.
 • Stlačení trosek.
 • Skrytá přihrádka pro napájecí kabel, který může být dlouhý 3 až 5 metrů.

Příčiny a řešení

Příčiny závad vysavačů LG a Samsung se mohou značně lišit, např.:

 • Problém se šňůrou je poměrně častý. Za ventilátorem se obvykle nachází elektrická část spotřebiče. Je důležité zkontrolovat neporušenost kabelu, protože často dochází k poškození jeho vnějšího pláště, vodiče pod napětím.
 • Problém se sběrem suti. Takže například vysavač Samsung funguje, sání je dobré, ale nečistoty nesbírá správně. Jednou z příčin tohoto problému je zadření válečkových ložisek. K tomu je třeba odšroubovat válec kartáče a odšroubovat koncovky. Na těchto koncích by neměly být žádné nečistoty, vlákna ani vlasy. Pokud jsou přítomny, je třeba je odstranit.
 • Příčinou poruchy motoru vysavače Samsung může být také samotné ložisko. Pokud se motorová jednotka drží v ruce a kotvou se jemně zatřese, lze pozorovat, že se hřídel v případě vadných ložisek také kýve. V tomto případě je nutné vyměnit ložiska.
 • Pokud je cítit zápach spálené gumy, mohou být na vině také ložiska. V tomto případě zkontrolujte volnost otáčení kartáčového válce. Pokud je otáčení ztuhlé, je ve většině případů nutné je vyměnit. Můžete je předem namazat, a pokud to problém nevyřeší, je výměna ložisek nevyhnutelná.

Pokud je váš vysavač Samsung, LG nebo jiný. začne silně hučet a „řvát“, znamená to, že ložiska selhala. Výměnu provádějte sami pouze v případě, že máte zkušenosti s opravami.

Kde začít s opravami

Přestože výrobky korejských společností LG a Samsung mají vynikající kvalitu, snadné ovládání a snadnou údržbu, nikdo není imunní vůči poruchám a závadám vysavače.

Vlastní oprava vysavačů, včetně modelů Samsung, začíná odpojením přístroje ze zásuvky a vyjmutím těla.

 • Odstraňte filtry, které zakrývají přístup k motoru.
 • Odšroubujte a vyjměte rám z krytu motoru.
 • Vyjměte motor ze skříně.
 • Demontáž ventilátoru.

Jak si ložiska vyměnit sami

K výměně ložisek ve vysavačích značek LG a Samsung potřebujete:

 • Vyjměte kartáče a vyšroubujte šrouby, které drží tělo pohromadě.
 • Pomocí malého kladiva a šroubováku odstraňte kryty motoru. Vše se musí provádět opatrně, aby nedošlo k poškození vinutí.
 • Velmi opatrně vyjměte ložiska z hřídele armatury.
 • Pomocí malé paličky a malé trubičky vhodného průměru umístěte nová ložiska na volné místo.
 • Znovu sestavte motor vysavače Samsung nebo LG, přičemž postupujte v opačném pořadí.

Poradenství. Před zahájením výměny ložisek v porouchaném vysavači vlastníma rukama je vhodné pečlivě nakreslit schéma umístění a zapojení všech částí a vodičů.

Diagnostika motoru

Vysavač se může porouchat z nějaké příčiny:

 • přehřátí sběrače způsobené jiskrami nebo fyzickým opotřebením ložisek.
 • nedostatečné větrání, které způsobuje přehřívání motoru.
 • Pokud se voda dostane do motoru a způsobí zkrat nebo korozi součástí.

V případě poškozeného kola ventilátoru lze motor opravit. Pokud je oběžné kolo poškozeno (což často způsobují cizí tělesa), je třeba motor vyměnit za nový.

Samozřejmě ne všechny typy závad lze opravit ručně. V případě pochybností se obraťte na zákaznický servis společností LG a Samsung. Odborně vám poradí a v případě potřeby vám dodají náhradní ložiska a motor s originálními náhradními díly.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS