Jak správně vyprázdnit pračku: průvodce krok za krokem a užitečné tipy

Je těžké přecenit roli, kterou pračky hrají v každodenním životě. Jednotky, které neznají únavu, pilně provádějí některé rutinní úkoly za majitele. Jejich mechanismy jsou bohužel náchylné k občasným poruchám. Proto je lepší předem zjistit, jak pračku vypustit, abyste v případě poruchy věděli, co dělat.

Poradíme vám, jak vyprázdnit nádržku pračky, pokud není dokončen naprogramovaný prací cyklus. V předkládaném článku popisujeme všechny přijatelné a osvědčené metody. Naše rady vám pomohou správně připravit techniku.

Nejdříve přistoupíme k jeho opravě namontováním filtru vodního čerpadla. Vždy bude někde na dně pračky

vypustit, pračku, haier

Stroj pod bubnem. Na spodní straně bubnu je připevněna silná vypouštěcí hadice, která vede do filtru. To zase souvisí s čerpadlem, které vypouští vodu.

U praček s předním plněním je filtr umístěn blízko podlahy, pod dvířky vlevo. Někdy, zejména u praček se svislou náplní, je na straně. Abychom se k němu dostali, musíme odstranit krycí panel. Nemusíte s ničím kroutit, stačí zvednout západky a pevně sejmout plastový kryt.

U některých modelů je filtr zakryt kulatým víkem podobným palivové nádrži automobilu. Jednoduše ji otevřete. Filtr má charakteristický tvar rukojeti. Otočte ji proti směru hodinových ručiček, tj. doleva. Nezapomeňte však buben vypustit ručně. Naneste ho co nejvíce, jinak bude kapat na podlahu. Vyjměte filtr a vyjměte předměty uvnitř, např. dětské ponožky, cizí předměty. Měla by být zcela prázdná, pak ji znovu vložte.

Pokud to nepomůže, musíte se dostat do pračky. Odšroubujte zadní kryt a najděte vypouštěcí hadici (tlustá gumová trubka na dně pračky). Bude zajištěn kovovou svorkou. Na straně bubnu může být svorka mírně odlišného typu, upevněná silným šroubem. Jednoduše ji odšroubujte.

Odstraňte zbývající svorky stisknutím kleštěmi. Nezapomeňte: buďte opatrní s vodou, nezaplavte řídicí modul ani jiné elektrické části. Vyčistěte kabel od nalezených nečistot. Vraťte jej zpět a ujistěte se, že je zasunut dostatečně hluboko a že pojistná spona sedí rovnoměrně a pevně. Nechcete být při mytí zaplaveni.

Je možné, že za obstrukci jsou zodpovědné malé kousky cizích látek, které se vyhnuly „kontrole“. V takovém případě nalijte do dávkovače prášku v prázdné pračce prací prostředek (samozřejmě vhodnější pro myčky nádobí), bělidlo nebo obyčejný ocet, i když je možné použít i kyselinu citronovou. Maximální možnou teplotu praní nastavujeme na 60° nebo více. Spustíme program a poté jej znovu nastavíme, aby se vyplavily zbytky. Takto vyčištěná pračka se sušičkou musí být obnovena. Jedna poznámka. Starší pračky, které mají místo plastového bubnu kovovou nádobu, v zásadě není třeba odvápňovat. mohou zrezivět. Poškozené čerpadlo je relativně zřídka příčinou obstrukce.

READ  Pračka Whirlpool jak zapnout rychlé praní

Pokud je to váš případ, požádejte o pomoc odborníka ze servisu Master-Niko Repair Service.

Odpojte vývod

Nucené vypouštění vody přes kohoutek je nejvhodnější až jako poslední možnost, když nepomohla žádná jiná metoda. Tato metoda nejenže odstraní vodu ze systému, ale může také odstranit příčinu zamrzání stroje. Protože někdy stroj přestane fungovat jen kvůli ucpání odvodňovacího hrdla. Postup je následující:

 • sejměte horní kryt pračky se sušičkou a poté zadní část pračky se sušičkou;
 • najděte potrubí. je umístěno pod bubnem a připojeno k čerpadlu;
 • pod trubku umístěte umyvadlo a na podlahu položte suché hadry, které budou zachycovat vodu;
 • Pomocí kleští odstraňte svorku upevňující konektor k čerpadlu;
 • Odpojte přípojku k čerpadlu. kapalina bude vytékat.

! Pokud voda neodtéká, došlo k ucpání dutiny vývodu a je třeba prvek vyčistit.

Hlavní nevýhodou této metody je obtížnost její realizace. Pro ženu bude obtížné odsunout pračku od stěny, částečně rozebrat pračku. Je však možné dosáhnout úplného odstranění vody ze systému.

Jak vypustit pračku, pokud je rozbitá

Rádi bychom také majitele praček informovali o tom, jak vypustit nádržku, když se pračka porouchá.

Většina praček je ve vypouštěcí komoře vybavena filtrem, který zabraňuje poškození oběžného kola čerpadla nejrůznějšími nečistotami. Z komory může také vycházet tenká gumová hadička, která je připevněna ke spodnímu plastovému panelu krytu. Tato hadice slouží k nouzovému vyprázdnění nádrže, pokud nelze odšroubovat (zablokovat) zátku filtru. V průběhu let se otvor této hadice často zcela ucpe vodním kamenem a nečistotami a nelze ji používat.

Pračka je rozbitá: jak vypustit vodu

Pokud se nepodaří vypustit pračku žádnou z běžných (softwarových) metod, používají se obvykle následující metody

 • spuštěním vypouštěcí hadice;
 • přes vypouštěcí zátku;
 • pomocí standardního nouzového odvodňovacího potrubí (ne všechny modely jsou jím vybaveny);
 • otevřením dveří zavazadlového prostoru;
 • odtokovou trubkou z nádrže uvnitř pračky se sušičkou.

Podívejme se blíže na to, jak vypustit pračku pomocí jednotlivých metod.

Kde začít?

Instalace pračky Haier je složitá, ale jednoduchá záležitost. V případě potřeby bude každý uživatel schopen porozumět procesu instalace. Hlavní je postupovat v určitém pořadí. Je tedy nutné dodržet šest kroků:

 • Prostudujte si návod k použití z výroby;
 • Rozbalte dávkovač, odstraňte ochranné nálepky;
 • Nechte stroj „odpočívat“;
 • vybrat místo;
 • Vyšroubujte přepravní šrouby;
 • Připojte spotřebič k vodovodní a kanalizační síti a k elektrické síti.
READ  Jak odstranit kosti z bubnu pračky

Nejdříve si otevřete uživatelskou příručku a přečtěte si kapitoly o instalaci dávkovače. v návodu jsou zaznamenány všechny nuance instalace: požadavky na místo, varianty připojení ke komunikacím, rady a algoritmy krok za krokem. Vždy uveďte obrázky, které usnadní pochopení polohy hadic a dalších součástí. Druhým krokem je vyjmutí dávkovače z krabice a odstranění všech dílenských „kování“. Pod tímto pojmem rozumíme ochranné samolepky, držáky, lepicí pásky a pěnový plastový rám. Nezapomeňte vyčistit buben od nepotřebných věcí. často se do něj ukládají komponenty pro Haier.

Před spuštěním pračky Haier je třeba odstranit přepravní šrouby!

Nyní musíme pračku zastavit a nechat ji 2-3 hodiny „stát“ při pokojové teplotě. Zejména pokud se přeprava uskutečnila v chladném období. Během této doby si dávkovač „zvykne“ na nové prostředí a pryžové prvky obnoví svou pružnost. Dalším krokem je výběr místa. V ideálním případě byste se měli rozhodnout o umístění dávkovače ještě před jeho nákupem, abyste mohli správně zvolit rozměry a barvu krytu. Zejména pokud je zakoupen zapuštěný model. V úvahu je třeba vzít také následující body:

 • Vodovodní potrubí musí být blízko (netahejte síťový kabel příliš napnutý, nepoužívejte prodlužovací kabel nebo „neprodlužujte“ vypouštěcí hadici. není to bezpečné);
 • Povrch pod dávkovačem musí být tvrdý a rovný (ideální je obklad nebo beton, ale laminát nebo dřevo musí být dodatečně zpevněny a chráněny proti nebezpečí zatékání).

Je důležité odstranit přepravní šrouby z dávkovače. Pro bezpečnou přepravu zařízení se šroubují vzadu a pomáhají upevnit nádrž v pevné poloze. V tomto stavu se však stroj nesmí spouštět. jakýkoli pokus o roztočení stojícího bubnu povede k přehřátí prvního bubnu a poškození druhého. Horší je, že jej nelze opravit v rámci záruky, ale pouze na náklady neopatrného uživatele. K odstranění šroubů použijte vlastní ruce: stačí uchopit ploché tyče kleštěmi a vyšroubovat spojovací prvky z jejich pouzder. Uvolněné otvory utěsněte dodanými zátkami. Ty jsou dodávány se zařízením Haier.

Zkontrolujte a vyčistěte „hlavní“ odtok

Začněte čištěním kanalizace. Ve většině případů je to ucpání, které brání vyprázdnění stroje. Postup nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti, ale měl by být prováděn metodicky a bezpečně.

Nejprve odpojte spotřebič od přívodu elektřiny, vody a odpadní vody. V dalším kroku se filtr otevře a voda z dávkovače se vypustí.

 • Pomocí šroubováku odšroubujte kryt servisního poklopu.
 • Nakloňte tělo stroje dozadu (3. 4 cm).
 • Pod filtr umístěte odkapávací misku.
 • Pomalu odšroubujte zástrčku.
 • Úplně vyprázdněte nádržku na vodu.
READ  Vypouštěcí filtr v pračce se neotevírá

Poté se filtr vyjme a důkladně opláchne. Veškeré znečištění, včetně vodního kamene, musí být odstraněno. Plastové a pryžové díly nesmí být při čištění poškozeny nebo deformovány. V případě potřeby lze použít kartáčky (nejvhodnější jsou staré zubní kartáčky) a roztok kyseliny citronové.

Důležité! Při mytí nikdy nepoužívejte vařící vodu, protože to vždy způsobí poruchu plastové zátky!

Zbývá jen vyčistit kryt filtru, nasadit zástrčku, sestavit stroj a zapnout zkušební cyklus. Důkazem úspěšné opravy je normální odtok vody.

Пральна машина не блокує люк

Vypouštění pračky

Všechna pravidla, jak používat domácí spotřebiče a jak o ně pečovat, jsou sepsána v takovém dokumentu, jako je uživatelská příručka. Problém je v tom, že mnoho lidí vidí potřebu podívat se do příručky, až když se něco pokazí. To není správné.

Musíme si přiznat, že každá hospodyňka je dnes tak zvyklá vlastnit pračku, že se bez ní už neobejde. Bez nadsázky lze říci, že se stal téměř hlavním pomocníkem při domácích pracích.

Nyní si představte toto. Stejně jako předtím jste vložili špinavé věci do pračky, nastavili prací program a spustili praní. Po krátké chvíli jste však zjistili, že pračka se sušičkou přestala vypouštět vodu, ačkoli program ještě neskončil. Co dělat?

DŮLEŽITÉ! Před zjištěním příčiny poruchy je nutné vypustit vodu, odstranit mokré utěrky a spotřebič vyčistit. Jinak se „zadusí“. A to je zatíženo skutečností, že kromě problému, jehož příčina ještě nebyla určena, se budete muset nějak zbavit nepříjemného zápachu, který se v zařízení objevil.

Pokud nemůžete vypustit vodu z pračky, musíte problém okamžitě vyřešit. Nejedná se o neřešitelný problém. K opravě nemusíte volat servisního technika. Pračku můžete vyprázdnit sami. Před pokusem o vyprázdnění spotřebiče jej odpojte od elektrické sítě. Zde je několik návrhů možných způsobů odvodnění pračky.

Vypouštění pračky

Zastavení cyklu před dokončením spotřebiče není vždy dobrým znamením. Než se však začneme zabývat příčinami a možnými problémy, musíme vyřešit první z nich. plnou nádrž vody.

V pračce může nastat situace, kdy se prací cyklus nedokončí a voda zůstane uvnitř pračky.

Pro mnoho lidí může být vyprazdňování pračky skličující. Ale můžete to udělat sami. Klíčové je vědět jak!

Vodu lze vytlačit několika způsoby.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS