vyrobit, dvířka, krbu

Jak vyrobit krbová dvířka vlastníma rukama

Nejdříve je třeba odříznout roh. A poté dát konstrukci potřebný tvar. Pro provedení této operace je nutné roh položit na rovný povrch, zkontrolovat správnost všech spojů a poté svařit všechny potřebné díly. Po dokončení znovu zkontrolujte správnost a tvar dveří.

Poté je třeba na plech vyznačit vnitřní obrys rámu. Jakmile budete mít všechny rozměry, musíte je zvětšit a ponechat na každé straně malou rezervu. S ohledem na tyto značky je třeba díl vyříznout pomocí úhlové brusky na kov. Vzhledem k tomu, že dveře jsou plánovány se sklem, je třeba mít kus tepelně odolného materiálu, který se připevní.

Stejný nástroj se používá k řezání skla na požadovanou velikost. Dále je třeba svařit rám. Poté musí být přivařeny ke společnému rámu dveří. Po dokončení se ujistěte, že vám nic nebrání v otevření a zavření dveří. Pokud je tato podmínka splněna, může být zahájeno finální svařování. Klika dveří se připevňuje až poté.

Skleněná krbová dvířka

Sklo je dnes velmi módním materiálem. Ve dvacátém století se rozšířil. Vývoj ohnivzdorného skla zcela změnil vzhled krbů. Tento nový materiál umožňuje pozorovat plameny. Umožňoval také kontrolovat spalování, doplňovat ho, upravovat, aniž by bylo nutné ho pokaždé kontrolovat neustálým otevíráním dvířek.

V nabídce najdete různé druhy skleněných čel: vypouklá, hranolová, hranatá, trojúhelníková a oboustranná. jakákoli se vám líbí. Nezakrývají plamen před pohledem, naopak mohou zvětšit zorný úhel.

Materiály

Správný nástroj

Řezací zařízení: elektrická kotoučová pila, kámen na řezání betonu a jednoduchá úhlová bruska. Prodávají se však i speciální stroje pro tyto práce.

Jak vyrobit krbová dvířka a jak na to vlastníma rukama

Je známo, že v nejjednodušší klasifikaci se všechny krby dělí na otevřené a uzavřené. Kromě různých technických detailů jsou hlavním rozlišovacím znakem krbová dvířka. Abychom zdůraznili jeho funkční účel, provedeme srovnávací analýzu některých vlastností dvou různých typů krbů.

Uzavřené krby si vždy spojujeme s ocelovými nebo litinovými modely, které se vyznačují vysokou účinností využití uvolněné energie. Navzdory tomu jsou klasické krby s otevřeným hořákem stále oblíbené a zaujímají mezi svými uživateli mezeru.

Moje první dřevěná skříňka ze smrku!

Taková konstrukce krbu navíc nabízí některé výrazné výhody. Především je to živý plamen, který lze přímo pozorovat a obdivovat magický tanec ohnivých jazyků.

Krb je zdrojem tepla a nezáleží na tom, kolik z něj jde na vytápění místnosti. Teplo z otevřené konstrukce je vyzařováno infračerveným zářením. Tato energie je považována za užitečnější než konvekční teplo. Otevřený oheň lze využít i k dalším účelům. Modernizací krbu lze v něm připravovat jídlo a v neposlední řadě má otevřený krb tu nespornou výhodu, že dokáže rychle zahřát hostitele, který přišel z venku.

Takový krb má samozřejmě mnoho nevýhod, které mají konstruktéři krbů uzavřeného typu. Účinnost otevřeného krbu je něco málo přes 20 %. S takovým tepelným výkonem se na krb jako na seriózní zdroj tepla spoléhat nedá. Nemůže uchovávat energii, ani když je v provozu. To znamená, že krb přestane vytápět místnost ihned po vyhoření. Nízký stupeň ochrany proti požáru, zejména v přítomnosti dětí, by neměl být přehlížen. Jiskry z palivového dřeva často létají mimo topeniště a mohou způsobit potíže.

Dekor a další funkce krbových dvířek

Na pozadí nevýhod otevřeného ohniště jsou krbová dvířka skvělým únikem od všech těchto nevýhod. I když jsou plameny skryty za skleněnými dvířky topeniště, můžete je obdivovat přes průhledné sklo. Každý ví o dekorativní funkci uzavřeného topeniště, proto se věnujme technickým otázkám.

READ  Jak si vyrobit chalupářský sporák vlastníma rukama

Uzavřené topeniště umožňuje instalovat v krbu vodní okruh, který je předpokladem pro použití kamen jako zařízení pro výrobu tepla, a to hlavního.

Technologie pomalého hoření je možná díky speciální konstrukci dvířek. Modulací přívodu vzduchu dosáhnete lepšího spalování a následně vyšší účinnosti. V místnosti můžete být v bezpečí, i když si tam hrají děti.

Klasický design kamen

Výroba svépomocí

Má smysl se zaměřovat na tak zřejmou skutečnost, jakou je rozmanitost modelů, a skutečnost, že dnes jsou široce zastoupeny krby různých typů, zejména s uzavřenými topeništi, lze pozorovat bez zvláštního výzkumu, ale jednoduše jít do obchodu. Jedná se o volně stojící krby a vestavěné krby. Ale každý majitel má zájem o instalaci a výrobu dveří improvizovanými prostředky.

Tento postup je docela proveditelný, ale budete muset projevit představivost, trpělivost, koupit materiál a získat správné nástroje.

Skleněná verze

Nejoblíbenějšími modely jsou prosklené dveře. Jsou dostatečně funkční, aby otevřely prostor topeniště a umožnily panoramatický pohled na proces spalování dřeva. Konstrukce takových dvířek je založena na tom, že na kovovém rámu je namontováno speciální křemenné sklo pro krb, které má vysokou teplotní odolnost. Sklo je upevněno ve speciálním výklenku. Je třeba umožnit vyjmutí skla a zachovat určitou mezeru mezi sklem a rámem, aby bylo možné sklo dilatovat.

Vyrobeno vlastníma rukama dvířka pro krb se sklem musí poskytovat ochranu, přezkoumání, přístup k peci. Domácí spotřebič musí být navíc estetický.

 • Před výrobou rámu je třeba správně stanovit rozměry. Celé dveře musí těsně zapadat do otvoru. Při dimenzování je lepší ponechat rezervu 2 mm. V případě potřeby je možné krbovou římsu zbrousit na požadovaný rozsah pomocí úhlové brusky.
 • Rám je sestaven z kovových úhelníků. Aby byla zachována geometrie, musí být všechny práce prováděny na rovném povrchu. Strany rámu vyříznuté na míru jsou svařeny dohromady. Pak zkontrolujte pravé úhly a porovnejte úhlopříčky. Teprve když jste přesvědčeni, že je konstrukce správná, můžete všechny svary svařit. Poté se svařovací body opracují úhlovou bruskou.
 • Sklo bude k rámu připevněno pomocí šroubů přišroubovaných do kovového rámu podél roviny. Šrouby tedy pouze zabraňují vypadnutí skla z rámu, ale nezajišťují jeho pevné upevnění. Podmínka tepelné roztažnosti je splněna.
 • Ze stejného úhelníku je svařen podobný rám, který bude sloužit jako vnější nadpraží dveří. Tento rám je po obvodu zdoben ozdobným rámem. V závislosti na stylu krbové římsy může být rámová lišta vyrobena z umělého kování nebo kovového plechu.
 • Dveře a nadpraží jsou spojeny přesahy. Pokud jsou výpočty dostatečně přesné, jsou rozměry nadpraží o něco větší než otvor. Na krbové římse si tužkou vyznačte hranice oblouku a pomocí úhlové brusky a řezného kotouče vyřízněte vybrání.

Štukování dveří

 • Vložte dveře do nově vytvořeného výklenku. Před tímto krokem je však nutné sklo odstranit, aby nedošlo k jeho poškození. Rám překladu je z vnější strany omotán azbestovou šňůrou a potažen žáruvzdorným lepidlem. Aby se šňůra vešla do otvoru, je třeba ji zatlačit šroubovákem. Protože se jedná o pracný úkol, zvolte lepidlo s nízkou přilnavostí. Azbestová šňůra je nutná jako těsnění, aby se zabránilo úniku tepla z ohniště mezerami.
 • Teprve po vytvrzení lepidla lze sklo instalovat zpět na své místo. Po zasunutí skleněných dvířek do krbu můžete přemýšlet o zámku a klice. Přestože je přípustné začít s instalací. Kovové části dveří by měly být natřeny speciální žáruvzdornou barvou. Musí se nanášet v několika vrstvách, aby se zakryly nerovnosti po svařování švů.

Instalace

Dvířka saunových kamen si můžete namontovat sami:

 • Použitý materiál lze sehnat v každém obchodě, stavebninách nebo železářství. Pořizovací náklady jsou poměrně nízké.
 • Uživatel nebude muset za stavbu platit nic navíc.
 • Kov je obzvláště odolný a trvanlivý, proto může být konstrukce postavena tak, aby vydržela dlouho.
 • Zvýšený přenos tepla. Kovová dvířka snadno zvládají zadržování tepla díky samoregulaci vzduchu uvnitř sporáku. Uživatel může ovládat spalování a ohřev.
READ  Jak vyrobit saunovou pec

Tyto argumenty by vám měly stačit k tomu, abyste začali. Nejdříve vytvořte výkres budoucího výrobku. Jejím základním účelem bude přesnost a na tomto roštu je přímo založen proces tvorby. Kromě toho je důležité připravit nástroje. Pro tento typ práce nepotřebujete mnoho nástrojů. Potřebujete jen svářečku, úhlovou brusku a čisticí kotouč, kladivo a vrtačku. Dále je nutné použít plech, úhelník, kliku a západku.

Upevnění dveří

 • Před instalací dvířek saunového sporáku je třeba zkontrolovat, jak snadno se otevírají. Pokud je díl tuhý a špatně se otevírá, je třeba jej vyvinout.
 • Před instalací poklopu topeniště je navíc důležité namontovat pod něj rošt.
 • Poté musí uživatel na dveře připevnit speciální desky a dráty a zapravit je maltou.
 • Poté se na vnitřní stěny pece přiloží desky nebo konce drátu vyrobené ze železa.
 • Poté je nutné položit zbývající konce na 2 cihly. Poté se nahoře upevní 1 nebo 2 cihlami.
vyrobit, dvířka, krbu

Výhody a nevýhody skleněných dveří

Sklo se používá k dekoraci dvířek trouby, aby se v místnosti vytvořila útulnější atmosféra a také aby byla zcela bezpečná.

Mezi výhody skleněných dveří patří

 • Zvýšená tepelná odolnost. Dveře se nebojí přímého kontaktu s ohněm a odolávají vysokým teplotám;
 • Každý večer je možné sledovat plameny hořící v kamnech, díky nimž si člověk odpočine a užije si opravdový požitek a klid;
 • Není třeba nahlížet do topeniště, abyste zjistili, zda dřevo dohořelo. vše vidíte přes sklo;
 • Skleněné dveře neprasknou, protože se jedná o vysoce pevný materiál;
 • Skleněné dveře jsou mnohem lehčí a jejich instalace je rychlejší a jednodušší než u litinových dveří;
 • Použití litinových dvířek dodává sporáku hrubý vzhled a nevábný vzhled, nikoli však průhledné sklo, které dodává sporáku estetický vzhled, i když se nepoužívá;
 • Existují různé typy provedení dvířek trouby, která mohou být buď prosklená, nebo s malou klapkou. Panoramatický se nejčastěji používá v krbech a velkých sporácích. Dveře mohou být výklopné, zdvižné nebo posuvné;
 • Skleněná dvířka mohou být vybavena přídavným čidlem, které indikuje teplotu ve sporáku.

Přes všechny výhody výrobku je třeba poukázat i na některé nevýhody:

 • Skleněný povrch se rychle zanáší sazemi, a proto se musí pravidelně čistit. Tomu můžete předejít instalací dveří se samočisticím povrchem;
 • Typ otevírání může být výklopný, zdvižný nebo posuvný; při montáži je třeba dbát zvýšené opatrnosti, aby nedošlo k vynechání nebo rozbití skla;
 • Skleněné dveře jsou mnohem dražší než dveře litinové;
 • Skleněná dvířka jsou pro kamna vhodná pouze v případě, že se v nich používá palivové dřevo, jehož hoření chcete sledovat. Pokud plánujete používat uhlí, doporučujeme instalovat litinové záslepky.

Odborníci doporučují skleněné dveře zakoupit, protože je velmi obtížné je vyrobit svépomocí.

Kovové dveře

Dnes se běžně setkáváme s krby s dvířky z termálního skla. První dvířka ke krbu byla kovová. Rozdíl mezi těmito vzory je v tom, že je nelze vyrobit z jednoho kusu. Důležitým prvkem je také tvar dveří. V tomto případě jde o to, že krb byl schopen vytápět místnost výhradně prostřednictvím tepelného záření, což vyžadovalo otevřené ohniště.

Mezi výhody kovových dveří patří jejich vizuální přitažlivost. Existuje několik nevýhod. Takové dveře prakticky nemají žádnou ochranu před vznikajícím kouřem. Brání také výhledu na oheň a ubírají mu kouzlo. Ohnivzdorná kovová krbová dvířka se od ostatních liší také tím, že zabraňují sálání tepla ven. A to majitelé domů příliš nevítají. Dveře sice příliš nepřekážejí, protože kov se může zahřívat a následně odevzdávat teplo do místnosti.

Krbová dvířka se sklem

Proč je potřebujeme?

Je snadné souhlasit s tím, že jedním z hlavních účelů krbu je vytvořit zvláštní atmosféru v místnosti, ve které je tak příjemné ponořit se po náročném pracovním dni a zapomenout na všechno, zatímco si užívá sledování tance ohně To je tak sladký obraz a ztělesňuje celou podstatu tohoto nádherného zařízení, které nám umožnilo zkrotit oheň a učinit z něj bez obav interiér. Scéna by však nebyla úplná bez prosklených krbových dvířek.

READ  Jak se zbavit vodního kamene v obyčejné konvici

Jaký by měl být takový prvek krbu?

Ideální dvířka pro sporáky a krby musí kombinovat několik vlastností. Mezi ně patří především:

Krbová dvířka SVT, která si u nás můžete zakoupit, splňují všechny tyto požadavky.

Jaký materiál je nejlepší zvolit??

Litinové dveře se sklem jsou dokonalou kombinací. Tyto dva materiály poskytují nejlepší výsledky, vytvářejí v místnosti jedinečnou atmosféru a dodávají krbu okouzlující vzhled. Důvody jsou snadné. Za prvé, litinová krbová dvířka nepodléhají korozivním účinkům vysokých teplot a vydrží všechny náročné podmínky. Za druhé, ohnivzdorné sklo také skvěle funguje. A za třetí, litinová dvířka se sklem tvoří skvělou designovou dvojici, díky níž krb vypadá elegantněji a rafinovaněji.

Jak vybrat skleněná dvířka ke krbu?

Pokud chcete najít ty správné skleněné dveře, musíte být samozřejmě při jejich výběru obzvlášť opatrní. Litinová dvířka jsou velmi ošemetnou záležitostí a je třeba zvážit několik faktorů

V našem katalogu máme širokou nabídku litinových krbových dvířek, a pokud si nejste jisti, které z nich je nejvhodnější pro vaše potřeby, můžete se vždy obrátit na naše konzultanty, kteří vám s výběrem rádi pomohou.

Jak provést výhodný nákup?

Nejlepší odpovědí na tuto otázku bude možnost zakoupit litinová dvířka pro sporáky v našem obchodě. Důvodů pro to je celá řada:

 • skvělé ceny;
 • širokou škálu modelů všech možných tvarů a velikostí;
 • krásný design a vysoká kvalita výrobků;
 • vynikající služby.

Ověřit si to všechno na vlastní kůži není složité: stačí si v našem obchodě objednat a užít si příjemné chvíle spolupráce s naší společností. Žádné potíže, žádný rozruch, žádné další výdaje v hotovosti. jen radost z úspěšného nákupu.

Proč si koupit krbová dvířka u kamen zde?

Je to tak jednoduché! Zaprvé ušetříte obrovské množství času. Díky našemu uživatelsky přívětivému katalogu, podrobným informacím o produktech a jednoduchému objednávkovému formuláři už nemusíte trávit drahocenné hodiny nákupem. Za druhé, skleněná krbová dvířka se sklem od nás vás budou stát hodně peněz. Snažíme se udržet nízké ceny bez kompromisů v kvalitě. Za třetí, vaše dvířka pro krb se sklem v nejkratší době doručíme na libovolnou adresu, kterou uvedete při objednávce. Pracujeme nejen v Moskvě, ale po celé zemi

Proto si u nás každý může koupit dvířka trouby tak, že si prohlédne náš rozsáhlý katalog a určitě najde něco, co ho zaujme.

Stavíme komín

Komínový systém je důležitým prvkem každého krbu. Všechny hořlavé materiály při hoření uvolňují kouř. Tento mechanismus představuje jeden kus potrubí vyústěný do ulice. Existuje také varianta sestaveného zařízení z několika trubek spojených kolenem.

Trubka vypouštějící zplodiny hoření, umístěná v připraveném otvoru v horní části pece. Upevnění na stěnu pomocí držáků. Pokud je nutné vytvořit kontakt nebo ohyb, provádí se pomocí lokte. Spoje jsou ošetřeny tepelně odolnou těsnicí hmotou.

Nakonec se potrubí vyvede na střechu, kde musí stoupat nejméně o 5 cm. Vrchol komína je opatřen čepičkou a hřibovitým uzávěrem, které jej chrání před vodou a nečistotami.

Foto 12 Nejprve je kouřovod vyveden ke stropu a poté na střechu.

Konečným výsledkem je hotový ohřívač. Pokud máte technické nebo finanční prostředky, můžete svůj krb doplnit dekorativními doplňky. Můžete si vybrat z různých kovaných předmětů, figurek atd. Díly mohou být lakovány speciální barvou, která jim dodává další rafinovanost a luxus.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS