Jak vyrobit stůl ze starého šicího stroje Singer

Jak vyrobit stůl ze starého šicího stroje Singer

se objevily šicí stroje Singer, které mnozí znají. A co se stane, když se stroj porouchá nebo máte novější model?? Můžete ji prodat nebo darovat kamarádovi. Často se na něj ale prostě zapomene a dál se na něj práší v koutě. Mnozí ji odvezou do garáže, na chatu nebo na vrakoviště. A zde historii legendárních vozů můžete dokončit.

Odkaz Isaaca Merritta Singera je však v poslední době nesmírně úspěšný a jako rarita se těší velkému zájmu lidí s tvůrčím zájmem: profesionálů i amatérů. Protože existuje poměrně dost nápadů na využití již nepotřebných nohou stroje

.

A pokaždé můžete najít něco nového a originálního. Takže nespěchejte, abyste se zbavili „haraburdí“, vždy můžete vyhodit, ale pak najít podobný stroj je již obtížnější.

Šicí stroj má litinový rám, na kterém je stroj upevněn. Litinový rám je elegantní a atraktivní. Mohl by se skutečně hodit do vašeho interiéru a vytvořit dojem a harmonii minulého století.

Pokud máte takový stroj, máte štěstí. S trochou času a fantazie budete mít doma novou a zajímavou věc. A co to může být, je na vás, abyste si vybrali. Můžete si vyrobit počítačový nebo jídelní stůl, toaletní stolek do ložnice nebo stojan na květiny na balkoně.

Užitečný tip.

Než začnete vytvářet své mistrovské dílo, je třeba připravit patky šicího stroje. V průběhu let se na něm nahromadily částečky prachu, špíny a strojního oleje a vy mu můžete dodat moderní vzhled. Před zahájením prací je proto nutné podklad důkladně vyčistit.

Nohy lze natřít libovolnou barvou. Je lepší použít antikorozní nátěr, protože během mnoha let životnosti mohou ztratit svůj původní vzhled.

Jídelní stůl vyrobený ze starého šicího stroje Singer

Z litinového rámu můžete vyrobit skvělý jídelní stůl. Nohy jsou připraveny a natřeny, barvu nátěru si můžete zvolit podle svého vkusu. Deska stolu může být kulatá, obdélníková nebo čtvercová.

Pokud žijete v bytě nebo na venkově, u tohoto stolu se sejde celá rodina u šálku čaje.

Počítačový stůl

vyrobit, stůl, šicího, stroje

Kromě jídelního stolu si můžete vyrobit také počítačový stůl.

Šatní stolek v ložnici

A jaký skvělý vintage toaletní stolek v ložnici lze vyrobit ze stejných zbytečných nohou od šicího stroje. Barvy je lepší zvolit klidnější, světle béžová bude vypadat skvěle.

Do malých výsuvných zásuvek můžete uložit kosmetiku a další drobnosti. Stůl pod umyvadlem

Další nápad na nohy stroje Singer, umyvadlový stolek.

Může jít do koupelny nebo do přírody.

Květinový stůl na balkoně

master_klass

starobylé a složité. Nezávidím tehdejším švadlenám.

A nohy (stroj, podle pokynů). Peek-a-boo! Ne nějaký plastový čínský odpad. Velká věc: kov! Casting! S dlouhou historií a hrdým znakem „PMZ“.). Nevím, kam a v jakém okamžiku se všechno ostatní podělo, ale není divu. Procestoval spoustu měst a regionů a v posledních letech se na něj prášilo na chalupě v garáži. Před pár lety jsem se ho pokusil upravit, ale nepodařilo se mi to.

Tak jsem znovu nabral sílu a začal pracovat na svém).Nejprve jsem vyrobil desku stolu.Potřebovali jsme kus nábytkové desky 40x20x1000, barevné dlaždice, stavební lepidlo PVA (disperzní, je pevnější) a maltu.

Rozbil jsem dlaždice kladivem na malé kousky. (celofán nahoře). (Aby dobré věci nelétaly kolem, zejména do očí.)

Dílky se pokládají po obvodu, od okrajů směrem ke středu (to jsem se dočetl někde na chytrých webových stránkách). Okraje dřeva jsem sladil s kusy, které tvořily okraje dlaždic. jsou mírně zaoblené, takže jejich okraj je čistý. Malým štětečkem jsem nanesla lepidlo na každý kousek.(Meziprodukt jsem někde ztratil.).

Nechal jsem ji den schnout poté, co se poslední kus dostal dovnitř se skřípavým zvukem.Fugu jsem zředila vodou ve sklenici s korejskou mrkví. jinak by to nefungovalo) do konzistence jílové masky na obličej.nebo zubní pasty.nebo kečup. je to na vás, nebo ne. O špachtli jsem nepřemýšlel, ale chtěl jsem pracovat velmi, ihned. Tak jsem si musel narychlo vyrobit domácí špachtli. z víčka téže sklenice).

Výplňové švy v různých směrech, nezapomeňte na malé mezery na konci pracovní desky.

Zatímco vrchní vrstva fugy je čerstvá. Zbytek jsem utřela vlhkým hadrem.

Zbytek jsem odstranila tuhým kartáčem, když byl konečně suchý. Takhle je to jednodušší, i když je to zaprášené. Existují speciální štětce, ale opět mám improvizovanou verzi.Možná by si to všechno zasloužilo prokletí z pohledu profesionálního obkladače, ale myslím, že to dopadlo docela dobře.

Vrchní část jsem natřel alkydovým lakem. pro stabilitu a větší lesk.

Nyní stroj.Zbytek červené barvy také několik let čekal na svou chvíli slávy. Zdálo se, že je velmi jarně naladěno.

Nyní musíme vše připevnit na samořezné šrouby. nejprve kolejničky zásuvek a poté desku.

Tady jsem původně chtěl skončit, ale ve skutečnosti se mi stroj zdál příliš červený a příliš lesklý.

Opravdu jsem chtěl udělat úhledné praskliny akrylovou barvou a lakem, ale něco mi s ním nevyšlo. Nezanechával skvrny jako čert, ať jsem to zkoušel kolikrát chtěl.

Musel jsem seškrábnout nářadím, které jsem měl po ruce.

Maloval jsem po malých fragmentech.Nastříkáno barvou. Použila jsem rychleschnoucí akryl.

Po několika vteřinách jsem je utřela suchým hadříkem. a uvědomil si, že je lepší použít hadr. zůstane méně vláken).

vyrobit, stůl, šicího, stroje

Po další minutě je můžete lehce potřít kovovým kartáčem na nádobí. Odstranění zbytků přilepeného papírového prachu a vytvoření oděrek. Kovovým kartáčem jsou stopy jemnější než smirkovým hadříkem. škrábance vícesměrné a méně zřetelné.

To je výsledek. Líbí se mi víc, nejen z hlediska klidnější barvy, ale také proto, že zakrývá nedokonalosti malby, a ty byly. Nebylo to poprvé, co byly nohy natřeny, a místy se objevily cákance a odštěpky.

Obecně vypadá konečná verze takto

Dobře! Co si to namlouvám?Konečný vzhled [ takto! ]

Je to samozřejmě trochu amatérské: můj bratr tomu říká lopatková brekcie). Základy sovětské socialistické výstavby jsou mi méně známé, takže mé asociace mají kořeny v Gaudím a jejich odnože v Perníkové chaloupce v parku Guell).

READ  Jak šít s malým šicím strojem

master_klass

Pokud jste fanouškem vintage a možná i sběratelem, nebo je vám prostě líto vyhodit starý kufr nebo dokonce kufr a samovar z minulého století, pak si zde. Toto téma je určeno především vám. A začnu tím, že vám řeknu, jak chodit. v noci na příjezdové cestě nebo v popelnici. Nechápejte mě špatně, nejsem žádný flákač, jsem velmi hezká mladá dáma.

Ale někdy cestou domů nečekaně narazím na tolik potřebné věci. Všechno to začalo, když jsem se vracel domů pozdě večer (kolem 23:00). Vejdu na příjezdovou cestu a vidím. v rohu vchodu se skrývá lůžko šicího stroje Singer! Okamžitě se mi zatmělo před očima, rychle jsem vyletěla do 8. patra, zakřičela na syna a táhli jsme litinový rám do předsíně. Musím říct, že můj manžel tam v té době nebyl! Po přetažení této těžké zásoby jsem šla téměř okamžitě spát, aniž bych věděla o bitvě tvůrčích projektů a fantazií, která v naší rodině vypukne následující den. Prakticky mě probudil hlasitý výkřik ŠŤASTNÝ manžel, HORAAA. Pěkné nohy pro MANGALA! No ne, vyrušila ho spokojená dcera, stolek na chodbě! Můj syn se k všeobecnému veselí stavěl lhostejně a já pak ospale a neochotně zamručel: „Komoda do mé ložnice!“a znovu usnul. Řekl to a odřízl! Protože jsem stroj vytáhl až do 8. patra, a to pěšky! Na půdě letního sídla mých rodičů se na stolní desku se šicím strojem Singer dlouho prášilo. Jak se tam ocitla a kde je postel, o tom historie nemá slov. Ale jako vždy se hvězdy sešly a vše zapadlo na své místo.

Zpět do historie značky Singer a její výroby v Rusku. Můj šicí stroj má výrobní číslo T280032. Při hledání na stránkách Singeru jsem zjistila, že tato řada strojů se vyrábí v Podolsku od roku 1906. Vzhledem k tomu, že se ročně vyrobilo asi 600 000 vozů, myslím, že vůz byl vyroben v letech 1906 až 1910. To znamená, že je starý asi 100 let! Pro tuto příležitost jsem se rozhodl ji zrestaurovat a vyzdobit.

Hledání kreativního řešení. Je třeba poznamenat, že tento krásný stroj zůstal nejen v mé rodině. Je mnoho rodin, které si ho stále cení. Přestože stroj šije pouze jedním stehem, ale co je to? Lze s ním šít nejjemnější kambrík a zároveň šít pytle na brambory. Švadlena. a tak tomu říká spousta sofistikovaných hospodyněk. Do dnešního dne existují mistři, kteří tyto stroje opravují, a z nativní stránky Singer si můžete stáhnout popis šicího stroje. Pro ty, kteří již tento stroj nemají, můžete stále najít dokonalé řešení.

Tady je stroj, který jsem měl obecně, Měl bych říct, že to není moje fotografie, protože mám horní a spodní části byly z různých strojů. A nebyl to zápas. A nebylo možné je vyfotit společně!

Litinové lůžko. Začněme odspodu, tedy od litinového lůžka!

Nejdřív jsem odtáhl tu příšernou postel v autě, která strašně páchla štěnicemi nebo levnou kořalkou, jak chcete. na AUTO WASHINGTON!

Ano, a právě tam poprvé v životě ožil šílený pohled myčky aut. Rám bylo nutné důkladně vyčistit, protože byl po léta pokrytý olejem ze stroje a drobnými částečkami prachu z látky. Po umytí v myčce jsem si uvědomil, že má na jedné straně rámu dvě kolečka, která předtím nebyla vidět za vší špínou. Také jsem si uvědomil, že v litině na posteli jsou praskliny. Zřejmě to nebylo příliš „jemné“ sestupování po schodech. Ale, chytrost. Je to všechno naše! Odvezl jsem tedy auto do pneuservisu. Za malý poplatek pro mě kluci udělali dvě důležité práce, které nestály vůbec nic, prakticky „za nápad“. Zavařili litinu a obrousili zbytek starého nátěru. ANO, teď si řeknete, proč pískovat a už je tam rezavá barva, ale věřte mi, že po svařování to bylo nutné!

Poté byl rám naložen do auta a odvezen na chatu. Na chalupě jsem rám natřela lesklou černou barvou. Použil jsem tuto barvu ALPINA odolnou proti korozi.

vyrobit, stůl, šicího, stroje

Tuto barvu mám ráda, je za zlomek ceny dobře hodnoceného Hammeritu, je velmi účinná, rychle schne a má pěkné barvy. K natření rámu ve dvou vrstvách mi stačila necelá čtvrtina plechovky barvy. Malováno syntetickým úzkým štětcem. Šmouhy jsem vydrhla acetonem. Barva schne 2 hodiny, dokud se neslepí, a 24 hodin, dokud zcela nezaschne. Stalo se toto:

Když jsem za jeden den dokončil lakování rámu, mohl jsem s potěšením pokračovat v demontáži šicího stroje. Začala jsem tím, že jsem jednoduše odšroubovala šicí stroj z dřevěné části komody. Pak se pustil do rozebírání komody. Rád bych řekl několik slov o demontáži. Myslíte si, že je to snadné? NE! Hluboce se mýlíte, odšroubováváte každý šroubek, strháváte každý hřebík, musíte si uvědomit, že se jedná o „původní“ kování. Právě tyto nebo podobné šrouby následně zašroubujete zpět. Budete tedy potřebovat kus papíru a sortovník. Na kus papíru musíte nakreslit pořadí montáže/demontáže. V případě potřeby vyhledejte také KAŽDÝ šroub a hřebík. Pro každý kus hardwaru vyčleňte jednu zásuvku.

Pojďme ji tedy rozebrat. Budete potřebovat elektrický šroubovák, malý šroubovák a kladivo.

Po demontáži všech dílů je nutné posoudit stupeň poškození časem a člověkem. Na stroji jsou četné stopy po lidské činnosti a činnosti hmyzu, které na něm zůstaly během let používání.

Na mnoha površích se odlupuje dýha. Po posouzení výše „poškození“ jsem dospěl k závěru, že můj talent nestačí obnovit tuto komodu. Mohu ji pouze DEKOROVAT.

Pískování, vyplňování a lepení.

Po rozebrání komody a posouzení jejího stavu jsem nejprve musel všechny části otřít octem. Dřevo je staré a ocet skvěle hubí brouky. Nyní několik slov o bezpečnosti a nářadí, když se pustíte do broušení, budete potřebovat: Bruska a elektrický šroubovák nebo elektrický šroubovák.

Zvolil jsem tmel na vodní bázi. Tmel na dřevo se dodává v různých odstínech pro každý typ dřeva.

Pokud chcete dosáhnout efektu tón v tónu se dřevem, je důležité sladit odstín, ale pokud nechcete přírodní odstín a lazuru, lze barvu sladit s barvou, která je dřevu nejbližší.

Stůl vyrobený ze šicího stroje

Tento „milostný příběh“ začal už dávno, před několika lety. Kdysi jsem měl práci, při které jsem navštívil téměř všechny restaurace v centru Kyjeva. V jednom velmi útulném podniku jsem si všimla, že všechny stoly jsou vyrobeny ze starých šicích strojů Singer. Na tento nápad mám skvělou vzpomínku. A to mi leželo v hlavě až do dalšího setkání s podobným stolem, které se odehrálo ve městě Drohobyč (Lvovská oblast). Při procházce městem jsem navštívil obchod s řemeslnými výrobky. Bylo tam velmi pěkně. Spousta velmi stylových a neobvyklých věcí a opět stůl vyrobený ze šicího stroje Tehdy mi ten nápad utkvěl v hlavě a nakazila jsem jím svého manžela Kosťu.

READ  Napařovač místo žehličky, výhody a nevýhody

Začalo hledání psacího stroje, které naštěstí netrvalo dlouho. Moje prateta navrhla, abychom si vzali její starý šicí stroj, který jí už dlouho leží na dače. Trvalo nám dlouho, než jsme tento „poklad“ dostali z Vinnice do Kyjeva, a pak dalších šest měsíců, než jsme byli připraveni nápad realizovat. A samotný stůl jsme vyrobili za pouhých 5 dní a prostě jsme se do něj zamilovali!

Stůl jsme rozebrali a vyhodili starou desku a další části stroje. Nechali jsme tam krabici (zasadili jsme do ní zeleň na parapetu). Všechny díly byly omyty ve sprchové kabině a kovovým kartáčem očištěny od stoletého nánosu.

Lakování nohou. Kosťa odnesl všechny kovové díly do garáže, natřel je a zavěsil na drát.

Natřeno barvou 4 v 1 odolnou proti oděru. Výsledkem je velmi pěkný matný povrch.

Koupili jsme borovicovou nábytkovou desku. Rozměry: 100 x 60 x 1,8 cm.

Zvolili jsme bezbarvý lak Pinotex Interior a tónovali ho do fialové a vínové barvy. Tato barva se hodí k barevné paletě, pro kterou jsme se rozhodli. Je také dostatečně tmavý, aby při práci nerozptyloval a nedráždil zrak.

Rozhodli jsme se pokrýt dřevo válečkem, protože se barva nanáší rovnoměrněji než štětcem a nezanechává za sebou mezery a rýhy.

Pracovní desku jsme natřeli třikrát. Mezi jednotlivými vrstvami jsme dodržovali 2-3 hodiny, ačkoli tato barva schne téměř okamžitě. Zvláštností Pinotexu Interior je, že nezanechává mastnou vrstvu, ale je plně absorbován dřevem, protože je na vodní bázi. To znamená, že získáte efekt jako u mořidla, ale tato barva kromě tónování také chrání dřevo.

Takto vypadá sametový efekt po třívrstvém nátěru. Ale rozhodli jsme se, že desku stolu kvůli bezpečnosti také pokryjeme akrylátovým lakem, protože tento stůl na šicí stroje bude plnohodnotným počítačovým stolem, u kterého budeme občas pít čaj nebo kávu 🙂 Nebyli jsme si jisti, zda Pinotex přijme rozlitou kávu s pochopením. A lak určitě vydrží.

Lak. Proč jsme zvolili akrylový lak? Zaprvé proto, že máme v domě dítě, a i když natíráte desku stolu v garáži, musíte chvíli počkat, než nepříjemný toxický zápach zmizí. Akrylový lak je zcela netoxický. Za druhé, rychle schne a můžete začít s opravou pracovní desky ještě týž den. Za třetí, lak lze nanášet ve velmi tenké, nenápadné vrstvě, což nám vyhovovalo, protože jsme chtěli zachovat sametový vzhled.

Během lakování má lak bílý nádech, ale tento efekt později zmizí a vrstva se stane zcela průhlednou.

Označení tabulky pro příslušenství. Vyrobili jsme ji pomocí maskovací pásky, abychom vrstvu barvy nerozmazali tužkou (nebo něčím horším :)). Všechno jsme změřili, určili polohu nohou.

Do otvorů na nohách jsme umístili značky, kterými byla připevněna stará deska stolu. Budou dobře vidět na lepicí pásce. Podle značek vyvrtáme otvory pro nábytkové matice.

Stůl vyrobený ze šicího stroje

Tento „milostný příběh“ začal už dávno, před několika lety. Kdysi jsem měl práci, díky které jsem navštívil téměř všechny restaurace v centru Kyjeva. V jednom velmi útulném podniku jsem si všimla, že všechny stoly jsou vyrobeny ze starých šicích strojů Singer. Na tuto myšlenku si opravdu vzpomínám. A to mi leželo v hlavě až do dalšího setkání s podobným stolem, které se konalo v Drogobyči (Lvovská oblast). Při procházce městem jsem se zastavil v obchodě s řemeslnými výrobky. Bylo tam velmi pěkně. Spousta velmi stylových a neobvyklých předmětů a opět stůl vyrobený ze šicího stroje V té době mi tento nápad utkvěl v hlavě natrvalo a já jsem jím nakazila svého manžela Kosťu.

Začalo hledání psacího stroje, které naštěstí netrvalo dlouho. Moje prateta navrhla, abychom si vzali její starý šicí stroj, který už dlouho leží na její dače. Trvalo nám poměrně dlouho, než jsme tento „poklad“ dopravili z Vinnice do Kyjeva, a pak dalších šest měsíců, než jsme byli připraveni nápad realizovat. A samotný stůl jsme vyrobili za pouhých 5 dní a prostě jsme se do něj zamilovali!

Stůl jsme rozebrali a zbavili se staré desky a dalších částí stroje. Zásuvku jsme si však nechali (zasadili jsme do ní zeleň na parapetu). Všechny díly jsme umyli ve sprchovém koutě a očistili je kovovým kartáčem ze stoleté desky.

Lakování nohou. Kosťa odnesl všechny kovové díly do garáže, natřel je a zavěsil na drát.

Natřeno barvou 4 v 1 odolnou proti oděru. Výsledkem je velmi pěkný matný povrch.

Koupili jsme borovicovou nábytkovou desku. Rozměry: 100 x 60 x 1,8 cm.

Zvolíme transparentní interiérovou barvu Pinotex a tónujeme ji do fialové a vínové. Tato barva odpovídá barevné paletě, kterou jsme zvolili pro tento pokoj. Kromě toho je dostatečně tmavá, aby při práci nerozptylovala a nedráždila zrak.

Rozhodli jsme se natřít dřevo válečkem, protože se barva nanáší rovnoměrněji než štětcem a nezanechává za sebou mezery a rýhy.

Pracovní desku jsme natřeli třikrát. Mezi jednotlivými vrstvami jsme drželi 2-3 hodiny, ačkoli tato barva schne téměř okamžitě. Zvláštností Pinotexu Interior je, že nezanechává mastnou vrstvu, ale zcela se vstřebává do dřeva, protože je na vodní bázi. Má stejný účinek jako mořidlo, ale mořidlo dřevo také chrání.

Tohoto sametového efektu jsme dosáhli po nanesení tří vrstev. Rozhodli jsme se ale pro jistotu desku stolu natřít akrylátovým lakem, protože ze stolu od šicího stroje bude pořádný počítačový stůl, u kterého občas pijeme čaj nebo kávu :). Nebyli jsme si jisti, zda Pinotex přijme rozlitou kávu s pochopením. A lak má dlouhou životnost.

Lakování. Proč jsme zvolili akrylát?? Za prvé, protože v domě je dítě, a i když pokryjete desku olejovým lakem v garáži, budete muset nějakou dobu počkat, než se nepříjemný toxický zápach odpaří. Akrylový lak je zcela netoxický. Za druhé, rychle schne a můžete začít opravovat desku stolu ještě týž den. Za třetí, akrylový povrch lze nanášet ve velmi tenké, nenápadné vrstvě, což nám vyhovovalo, protože jsme chtěli zachovat sametový vzhled.

Během lakování má lak bílý nádech, ale pak tento efekt zmizí a vrstva se stane zcela průhlednou.

Označení tabulky pro příslušenství. Dělali jsme to pomocí maskovací pásky, abychom si nezašpinili vrstvu barvy tužkou (nebo něčím horším :)). Všechno jsme si změřili a rozhodli se pro umístění nohou.

READ  Beznámrazová chladnička - jak často ji mám odmrazovat?

Označte otvory v nohách, kterými byla připevněna stará pracovní deska. Na lepicí pásce budou snadno viditelné. Podle značek vyvrtejte otvory pro nábytkové matice.

Postranní stolek pro šicí stroj vlastníma rukama

Asi každý, kdo alespoň občas pracuje na šicím stroji, ví, jak někdy chybí speciální postranní stolek. prodloužení pracovní plochy. Výrobci šicích strojů samozřejmě také nabízejí obrovskou škálu takových stolů, které zase stojí hodně peněz. Nespěchejte však utrácet peníze za výrobní stůl, protože například takovou pěknou a praktickou verzi si můžete vyrobit sami, a to doslova z improvizovaných prostředků.

Základem stolku je v našem případě běžná kartonová krabice vhodné velikosti. Při výběru krabice zohledněte její výšku. musí být ve stejné výšce jako pracovní deska šicího stroje. Pokud není k dispozici vhodná krabice, vezměte o něco vyšší krabici a zmenšete ji.

Pak se krabice zamaskuje a „vyzdobí“ zvenku i zevnitř, k tomu se skvěle hodí tapeta. stačí ji nalepit na povrch. Po slepení krabice zevnitř dobře zafixujte všechna dveřní křídla maskovací páskou a poté je zvenku vytapetujte.

Dále je třeba připravit zářez v budoucím stole pro šicí stroj. Část šicího stroje, která je v tomto případě potřebná, je obvykle odnímatelná. Sundáme ji, obkreslíme a podle vzniklé šablony vystřihneme zásuvku s požadovanými parametry.

Postranní stolek může být ještě funkčnější přidáním zásuvky. Jako základnu pro zásuvku můžete použít běžný dřez na mytí nádobí. V těle budoucího stolu vyřízněte vhodný otvor. Protože je zásuvka výsuvná, připravíme pro ni kolejničky a zarážky, které mohou být vyrobeny z polystyrenu. Abyste zpevnili pěnové lišty a zároveň zvýšili jejich kluzkost, oblepte je páskou.

Dalším vylepšením, které stojí za to, je silikonový potah z olejové tkaniny. Pomáhá jednak zvýšit odolnost stolu, jednak látka na takovém povrchu mnohem lépe klouže a jednak se materiál olejové tkaniny přichytí k povrchu šicího stroje, čímž se konstrukce spojí dohromady.

Sestavte z olejové tkaniny skříňku požadované velikosti a poté do ní vyřízněte otvory pro zásuvku a pracovní desku šicího stroje. Mimochodem, pod takovou obálku můžete vložit některé užitečné informace, jako je list s rozhodnutím.

Přídavný stolek k šicímu stroji může být vyroben například z pěnového plastu nebo z materiálu používaného na okenní parapety. Pracovní postup pro tyto materiály by byl podobný jako u lepenky.

Níže se můžete podívat na podrobný videonávod, jak si vlastnoručně vyrobit stůl na šicí stroj.

Stůl vyrobený ze šicího stroje s nožním motorem

Vyrobit něco vlastníma rukama, „oživit“ staré (a někdy i vzácné) věci přináší nepopsatelné potěšení.

V dnešním článku si vyrobíme originální stůl, který lze použít jak v dílně, tak doma.

Podpěra stolu je kovový rám ze starého šicího stroje s nožním pohonem.

Металлолом 2021. можно ли еще что нибудь найти полезное ???

K výrobě stolu bude zapotřebí také základní materiál:

dřevo; stavební úhelník; šrouby.

Použití základny šicího stroje je opravdu praktické, protože nemusíte vyrábět nohy. Podporu již máme připravenou. Je třeba ji pouze „osvěžit“. Nejprve rozeberte kovový rám na jednotlivé části.

Poté je třeba každý díl obrousit. Nejlépe se to dělá pomocí pískovače. Pokud nemáte pískovačku, budete se muset obrnit trpělivostí a úhlovou bruskou se šňůrovým kartáčem. Díly můžete předem namočit do benzínu. Čím lépe se budete snažit, tím lepší bude konečný výsledek.

Poté rám sestavte, kovový povrch odmastěte rozpouštědlem a natřete základním nátěrem na kovy. Pomocí stříkací pistole je to rychlejší a jednodušší. Posledním krokem je natření rámu.

V dalším kroku vyřízněte čtyři kusy z konstrukčních úhelníků a svařte obdélníkový rám. Základní nátěr a malování.

Poté nařezat na požadovaný počet desek (v závislosti na jejich šířce), natřít minerálním olejem na dřevo a přišroubovat ke kovovému rámu, předvrtané otvory v něm.

Pohodlný šicí stůl: nápady, výkresy, nuance uspořádání

Šicí stroj je nepostradatelným pomocníkem mnoha řemeslnic. Lze ji použít nejen k šití, ale také k mnoha různým kreativním projektům. Pokud u šicího stroje trávíte hodně času, chcete mít svůj pracovní prostor dobře vybavený. V tomto případě je důležité mít speciálně vybavený stůl pro šicí stroj. Prefabrikované modely nejsou levné. Nikdo vám však nebrání, abyste si takovou tabulku vytvořili sami. V tomto případě můžete zohlednit každý detail: od počtu sekcí pro šití doplňků až po barvu, velikost a další vlastnosti. Mezi navrženými možnostmi můžete najít tu, která vám nejlépe vyhovuje, nebo si vymyslet něco vlastního.

2 zásuvky s otevřenými policemi spojené společnou deskou, která poskytuje dostatek prostoru pro řezání. Velmi jednoduchý a uživatelsky přívětivý design.

Pojízdné stolky, knihovny mohou pojmout nejen stroj, ale i šicí příslušenství, aniž by zabíraly mnoho místa.

V nabídce stolů pod stůl je také mnoho různých druhů. Tyto modely se mohou transformovat a mohou být zcela nebo částečně rozebrány.

Šicí stoly, které nabízejí dostatek prostoru pro šicí materiály, jsou skutečným přínosem pro malé prostory.

Nabízejí prostor nejen pro overlockový stroj a šicí příslušenství, ale také pro časopisy a módní magazíny.

Stroj se nezvedá nad desku stolu. Práce je mnohem pohodlnější.

Návrhy pro výběr

Pro pohodlnější a příjemnější hobby nebo pracovní prostředí je třeba při výběru nábytku pamatovat na několik detailů:

  • Ve větších místnostech se může hodit stálá pracovní plocha v rohu u okna. Toto uspořádání tabulky má dvě významné výhody. Zaprvé je zde přirozené světlo a zadruhé řezací stůl zabírá co nejméně místa.
  • Pokud pracujete s těžkým profesionálním vybavením, doporučujeme zvolit šicí stůl s pevnými kovovými podpěrami.
  • Menší byty by měly být vybaveny kompaktním a mobilním stolním transformátorem. IKEA nabízí širokou škálu nábytku, takže si můžete vytvořit pracovní koutek v jakémkoli prostoru.
  • Zvažte velikost a mobilitu šicího stroje.

Patchworková výšivka zahrnuje neustálé uhlazování prvků. Na stole je tak vždy místo pro bezpečnou a pohodlnou práci s horkou žehličkou.

Ve velkých místnostech se hodí velký, pevný stůl s kouskem místa na žehlení

Pro menší místnosti se hodí kompaktnější modely

Skládací stůl na kolečkách šetří místo a snadno se přemisťuje

| Denial of responsibility | Contacts |RSS