Jak vyzdobit krb na Nový rok. kouzlo dekorace

I když váš silvestrovský krb může trvat jen několik týdnů, neměl by vypadat nepatřičně a vyčnívat z ostatní výzdoby.

Vánoční kompozice bude v celkovém designu obývacího pokoje působit organicky, pokud budou odstíny použité na krbové římse odpovídat barevnému schématu místnosti.

To neznamená, že musíte na Silvestra vymalovat krb stejnou barvou jako stěny a záclony. Tímto způsobem splyne a ztratí se v celkovém pozadí. Celkové harmonie by mělo být dosaženo pomocí drobných detailů, které zdůrazňují celistvost obrazu.

Štukový vzor na krbu opakuje vzor na tapetě a je v souladu se stylem okolních lišt. Vzhled dotváří hra barev. Červená a bílá barva kontrastují s hlavním interiérem a zároveň spojují všechny vánoční dekorace.

Při výběru designu krbové římsy byste měli věnovat zvláštní pozornost stylu krbové římsy. Pěkní andělíčci v empírovém stylu by se nehodili do gotického obývacího pokoje, stejně jako by se honosné barokní basreliéfy nehodily do moderního high-tech obývacího pokoje.

Při zařizování je třeba zohlednit také složení obyvatel vašeho domova. Pokud máte domácí zvířata nebo malé děti, nevybírejte choulostivé nebo nebezpečné dekorace.

Jasné a barevné prvky mohou přitáhnout pozornost i nejmladších členů domácnosti. Taková skladba bude pravděpodobně zničena více než jednou během novoročních oslav. Pravidelné vyvěšování dekorací může být únavné.

Silvestrovské dekorace

Zvláštností výzdoby krbu je dosažení rovnoměrné kombinace dekorací a tepla samotného topidla. Při zdobení je třeba dodržovat několik pravidel.

Barevné kombinace

Každý svátek má své asociativní barvy. Silvestr a Vánoce jsou typické:

Jsou považovány za klasiku, dotvářejí atmosféru a vytvářejí útulné prostředí. Tradiční paletu lze doplnit o další barvy, jako je oranžová, vínová nebo smaragdová.

Barvy spolu dobře ladí, takže je lze uspořádat v libovolném pořadí. Můžete použít koupené nebo doma vyrobené hračky v podobě spirálových nebo ponožkových loutek.

Neutrální barvy, jako je šedá, zlatá a stříbrná, mohou zředit hru barev a vytvořit klidné prostředí.

Je důležité mít na paměti, že dekorace musí nejen ladit, ale také doplňovat okolní design. Tapety, TV, ubrusy nesmí být vystaveny.

Bezpečnostní technika

Krb si můžete vlastnoručně vyzdobit pouze při dodržení bezpečnostních opatření. I dobře kontrolovaný otevřený oheň se může rychle přenést na papír, plastové hračky a pozlátko.

Proto je třeba dodržovat několik pravidel:

 • Nehořlavé hračky. Mnoho typů hraček, zejména podomácku vyrobených, je snadno vznětlivých, což může vést k požáru. Pokud jsou dekorace vyrobeny z papíru a lepidla, neměly by být zavěšeny na krb. Papír je velmi hořlavý materiál a lepidlo hořlavost jen zvyšuje. Kromě toho, že se plast snadno vznítí, může uvolňovat toxiny do ovzduší. Je lepší zvolit kov a sklo. Chraňte proto nejen samotný sporák, ale i stěny nad ním.
 • Větvičky, jehličí, pozlátko. Je to nejlepší materiál pro výzdobu, protože skutečně vytváří novoroční atmosféru. Velmi rychle se vznítí a pryskyřice a olej je udrží v plamenech.
 • Předměty na dně krbu. Dekorace by neměly být umístěny pod krbem, ale nad ním. Malá nevysušená kláda obsahující kapky vody může „vystřelovat“ dřevěné uhlí ven.

Jak bezpečně vyzdobit krb na Nový rok? Hračky pouze z nehořlavých materiálů. Dokonce i případný kontakt okolí s dřevěným uhlím může způsobit požár, proto je lepší namontovat dekorace na vrchol.

READ  Jak naplnit myčku nádobí

Dekor

Dekorace bude jednodušší, pokud je krb vybaven policí, na kterou můžete umístit dekorativní prvky. Je pohodlné, bezpečné a krásné. Polička by byla obzvlášť pohodlná, kdyby byla vyrobena z jehličnatých věnců. Její průměr, délka a tvar se mohou lišit v závislosti na konkrétní krbové římse. Jedná se o klasický design, který se hodí do tradičních i moderních interiérů.

Vyrábí se z větviček borovice, jedle nebo smrku. Kromě toho do něj lze vplést hračky, ozdoby, pozlátko a dokonce i girlandu. Při mírném zahřátí stěn sporáku naplní dům příjemnou borovicovou vůní, která mu dodá zvláštní atmosféru.

Americká tradice. ponožky na krbovou římsu. Vypadá krásně, minimalisticky a příjemně. V předvánočním období se začínají prodávat v obchodech s dárkovými předměty. Můžete si je ale také ušít sami. Zavěšují se na provázek nebo speciální ozdobný provázek a umísťují se na rohy trouby. Ponožky můžete nahradit vánočními rukavicemi, figurkami Ježíška a sobů.

Ozdobte stěny pestrobarevným ovocem. Pro plameny jsou ideální pomeranče, jablka, mandarinky a banány.

Jak „zapálit“ oheň: nápady na vytvoření umělého osvětlení

Přirozený oheň v krbu z lepenky samozřejmě není bezpečný nápad, i když pochází ze svíček. V každém případě tedy musíte napodobit přírodní oheň. A co nejvíce se podobat skutečnému ohni.

Existuje několik praktických způsobů, jak docílit toho, aby váš krb vypadal co nejvíce jako skutečný domácí krb. Zde jsou některé z nich.

Plamen věnce

Silvestr a girlandy jsou nerozlučnou dvojicí, protože blikající světla dodávají domu velmi slavnostní a poněkud magickou atmosféru. K vytvoření umělého ohně můžete použít také girlandy. Pro dosažení maximálního účinku jsou nejlepší bílá, žlutá nebo oranžová světla.

Není problém sehnat sedmikrásková světla s průhlednými rozptylnými deskami. To je nejlepší způsob, jak na to jít. Koneckonců, pokud chcete, můžete jednoduše natřít bezbarvé sklo barvami ohně. žlutou, červenou, oranžovou. A pokud lampy vyzařují bílé světlo, lze je umístit na načervenalý, vínový povrch. efekt je velmi blízký přírodnímu.

A když takový „bílý“ věnec začne blikat žárovkami, získáte krásnou imitaci žhavých uhlíků, které se za dlouhých zimních večerů příjemně třpytí.

Chcete-li skrýt drátěný věnec, můžete na zadní straně výrobku udělat malý otvor, kterým odstraníte další část. Pak bude krb vypadat úhledně a atraktivně.

Použití lampy

Moderní LED svítidla jsou ideální pro výrobu ručně vyrobeného krbu z lepenky. Světlo z takové žárovky je prakticky bílé a samotný povrch se necitlivě zahřívá. Vezměte malou lampu, z barevného kartonu vyrobte plameny a získáte realistický obrázek.

V odrazu svíčky

Co si můžete dát na krbovou římsu na Nový rok? Svíčky, samozřejmě.

Hra živých plamenů a plamenů krbu vytváří atmosféru pohody, klidu a uvolnění. Lidé říkají, že na oheň se lze dívat donekonečna. A je to pravda!

Parafrázujeme-li staré přísloví: „Máslem kaši nezkazíš,“ můžeme to vyjádřit jinak:

Ve velkém obývacím pokoji a na prostorné krbové římse můžete snadno umístit řadu nebo dvě svíček. Zajímavý efekt by byl, kdyby svíčky byly stejné barvy, ale všechny různé výšky a tvaru.

Vystačíte si s několika kusy, které položíte na talíř s větvičkou vánočního stromku a šiškami k němu. Ti, kteří milují interiér v anglickém stylu, se postarají o krásný svícen a vysoké svíčky, ti, kteří mají rádi okázalost. dají luxusní svícen ve dvou-třech svíčkách, sošky nebo podnosy „na míru“.

READ  Při zapnutí indukční varné desky vyrazí dávkovač

Použijte vysoké sklenice s ornamenty, balónky nebo korálky na ozdobení krbové římsy, aby vaše silvestrovská výzdoba byla stejně zářivá a slavnostní jako jídelní stůl. A jasné hračky budou zářit i přes sklo, když se zachytí v plamenech svíček stojících poblíž. Lze je snadno kombinovat s figurkami novoročních postav, malými umělými vánočními stromky, vázami se sušenými větvičkami a šiškami.

Výroba vánočních ponožek

Ve většině zahraničních filmů neuvidíte jen novoroční ponožky na krbovou římsu. Tento dekorační prvek je již v našich regionech také velmi žádaný. Obvykle jsou červené nebo vínové a jsou zavěšeny podél horní části topeniště.

Taková malá ponožka není jen dekorací, ale skutečnou radostí pro děti, protože dospělí do ní mohou schovat malá překvapení nebo sladkosti. Navíc harmonicky zapadají do designu každé místnosti a dodávají slavnostní náladu.

Ponožky do krbu si můžete vyrobit sami. Budete potřebovat následující materiály a nástroje:

 • dostatek silné látky na vystřižení požadovaného počtu ponožek (nejlépe plsti).
 • Vystřižený kuchyňský papír nebo stará tapeta.
 • Šicí špendlíky a nitě stejné barvy jako látka, jehla.
 • Obyčejná tužka, křída nebo kostka mýdla na skicování.
 • Pravítko a nůžky.
 • Ozdobné stuhy.
 • Šicí stroj.

Zvažte podrobně, jak vytvořit krbovou římsu pro nový rok vlastníma rukama. Je třeba hned říci, že proces stříhání a šití ponožek je poměrně jednoduchý, takže se do něj může zapojit i celá rodina a výzdoba může být svěřena malým dětem.

Nejprve je třeba vytvořit náčrtek, vzhledem k tomu, že záměrem je vyzdobit krb pro novoroční boty (ponožky) a měly by být nakresleny v plné velikosti na kusu papíru. Když je výkres hotový, vystřihněte jej a pořiďte si šablonu, která bude použita k vystřižení prvků látky.

Poté vezměte plsť nebo jiný materiál a nastříhejte jej na obdélníky o něco větší, než je velikost navrženého vzoru. Látku přeložte na polovinu vláknitou stranou dovnitř (aby se při šití neroztahovala).

Poté je k látce připojen vzor, který stále jen napodobuje novoroční výzdobu krbu, přídavek na šev asi dva centimetry, obrys a vystřižení výrobku.

V této podobě, aniž byste oba kusy látky oddělili, je sešijte pomocí stroje, aniž byste prošívali horní část boty. Otočte vnitřní stranu na pravou stranu boty z rubové strany.

Poté horní část o několik centimetrů zastrčte a sešijte širokým stehem. Lem se pak zdobí ozdobnými stuhami, korálky, pozlátkem a dalšími ozdobami. Po dokončení celého procesu pokračujte ve zdobení krbové římsy ponožkami zavěšením na speciální háčky.

Zdobení krbu vlastníma rukama na Nový rok je velmi jednoduché.

Stěny u krbu

Silvestrovskou výzdobu můžete vytvořit tak, že necháte stěny prázdné nebo do rohu umístíte vánoční stromek a ozdobíte ho sněhovými vločkami a girlandami na každé straně. Aby nové prvky doplňovaly krbovou část a nepůsobily v místnosti cizorodě. Ideální jsou borové větvičky, věnce a girlandy. Další možností by bylo mít fotografie rodiny ve skupině se silvestrovskou tématikou, doplněné o novoroční předsevzetí v dolní části.

Možnost

Zvažte další snadný způsob, jak vlastnoručně vyrobit krb z krabic na Nový rok. Falešné krby různých tvarů lze vyřezat z velkých kartonových krabic. Nejjednodušší základní tvar se vytvoří jednoduchým vyříznutím obdélníku na jedné straně krabice.

Chcete-li provést správný řez, nejprve změřte délku krabice, vyznačte ji fixem nebo ručním měřidlem. K řezání kartonu je vhodné použít kancelářský nůž a kovovou stěrku, která ořízne linii řezačky. Ohýbejte vyříznuté díly uvnitř krabice, abyste vytvořili požadovaný objem. Připevněte prvky pomocí maskovací pásky nebo lepicí pásky.

READ  Kde se nachází pojistka v rozděleném systému

Jakmile je celkový obrys hotový, můžete jej zpevnit přilepením lepenky na různé části budoucího krbu pomocí oboustranné lepicí pásky. Nejprve zpevněte pracovní desku v horní části. Vnitřní stranu krbu, ohniště, natřete tmavou barvou a vnější stranu bílou barvou. Takový kontrast pomůže rozdělit pozornost na jednotlivé oblasti.

V závěrečné fázi jsou použity imitace cihel, výlisky z polyuretanové pěny a plastové rohy. Vnější stranu pláště můžete přilepit k pěně ve formě cihel nebo si koupit plastovou imitaci zdiva a přilepit ji také. Tento druh imitace silvestrovského krbu vám umožní vytvořit jedinečnou atmosféru zimní dovolené.

Stojí za zmínku, že televizní box lze řezat mnoha různými způsoby. Nejdůležitějším aspektem je vaše představivost.

Do krabice můžete vyříznout otvor symbolizující skutečné klasické ohniště v půlkruhu. Aby byl řez přesný, je lepší použít vhodnou formu. Ani malé nerovnosti později nepokazí vzhled vašeho výrobku. K upevnění použijte stejnou maskovací pásku. Pěnový polystyren je vynikajícím podkladem a stolní deskou.

vytvořit, novoroční, krbu

Zdobit můžete libovolným způsobem, například pomocí polystyrenu, ze kterého pak vystřihnete obdélníky imitující cihly. Nerovnoměrná pěna dodává domácímu krbu přirozený vzhled. Takový krb z lepenky pak můžete vhodně natřít a umístit na vhodné místo v bytě.

vytvořit, novoroční, krbu

Krbová římsa z jehličí

Krbovou římsu si můžete vyrobit sami. To by byla skvělá vánoční dekorace.

 • Smrkové šišky. množství lze zvolit náhodně;
 • smrkové větvičky;
 • Průhledný lak;
 • PVA lepidlo;
 • Fólie (nejlépe zlaté barvy);
 • Barva ve spreji;
 • houba;
 • motouz;
 • háčky;
 • Nůžky;
 • kartáč;
 • pinzeta;
 • Frézy.
 • Kužely je třeba připravit před začátkem. Ty se musí umýt a poté vysušit.
 • Naneste lepidlo na celý kužel. Je lepší vytvořit několik vrstev, aby se materiál později nepoškodil. Totéž proveďte se všemi kužely.
 • Mezitím si připravíme zbytek dílů. Na háčky je třeba nanést zlatou barvu ve spreji a nechat je 15-20 minut zaschnout.
 • Připravené kornouty zabalte do fólie. Dobře je vykartáčujte, aby se fólie odlepila a lepidlo vyčnívalo pouze v místech, kde bylo naneseno.
 • Na vrchol každého kornoutu naneste barvu.
 • K základně šišky je připevněn háček a přes něj je provlečen provázek. Připevnění šišek na smrkové větvičky.

Zvláštnosti zdobení

Výběr toho, co zdobí váš fotografický prostor pro nový rok vlastníma rukama. Není třeba dodržovat žádná přísná pravidla. V první řadě je třeba vzít v úvahu vlastní preference a přání. Samozřejmě je třeba vzít v úvahu velikost místnosti. Pokud je malá, měla by být výzdoba stručná a minimalistická. Například v kuchyni by bylo množství dekorací zbytečné. V obývacím pokoji naopak můžete popustit uzdu své fantazii.

Pokud se focení koná venku, je třeba zajistit dodatečné osvětlení a nábytek odolný proti sněhu. K dispozici jsou speciální světla a svítící figurky, které lze umístit venku. V soukromém domě můžete vypěstovat obrovský strom a ozdobit ho s dětmi.

Nejlepší způsob, jak vyzdobit Nový rok, je vlastníma rukama. Ty lze použít k vytvoření slavnostní atmosféry, kterou lze využít k rozveselení hostů a členů rodiny.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS