Výkonný mlýnek na maso vlastní výroby s příkonem 750 wattů

Nováčci se bojí elektrické části a nevědí, jak mlýnek na maso sestavit. Žádné komplikace. Mlýnek na maso má uvnitř sběrný motor, jiné motory nejsou vhodné z důvodu ceny nebo nedostatečné stability. Díl se skládá z hřídele s rotorovým vinutím, pouzdra se statorem a kartáčů s kontakty. Z vědeckého hlediska je třeba nejprve namontovat hřídel, ale rotor nepůjde nasadit, pokud před opravou zapomenete vyjmout kartáče. Zkontrolujte, zda jsou kontakty na pružinách odstraněny.

V opačném případě vyjměte kartáče pomocí jednoduchého šroubováku, přičemž si předem zapamatujte, který z nich kde stojí. Obrácená montáž není možná díky důmyslné konstrukci stroje. Kartáče jsou uprostřed sběrače, není v tom velký rozdíl (i když zkušení řemeslníci grafit dotahují). Opatrně tedy hřídel znovu sestavte.

Mazání ložisek hřídele přípravkem Lithol. Hřídel se otáčí hladce, tiše a bez šustění. Upozornění. povrch rotoru není třeba mazat. Z vědeckého hlediska je zde mezi statorem a rotorem malá mezera.

Pro správnou funkci kolektorového motoru se používají varistory pro ochranu proti přepětí, obvody tyristorové korekce otáček. Pro výměnu elektronických součástek je třeba umět pájet. Pokud se ocel nezvedá (a neměla by se zvedat), pořiďte si speciální dílenskou kyselinu pro čištění a přípravu povrchu. Pomocí pájky lze efektu dosáhnout rychle.

Tyristorový obvod je jednoduchý. Před montáží zkontrolujte, zda funguje a zda je připojeno výstupní napětí 220 V. Další informace o testovacích metodách najdete na fóru. Mlýnek na maso je možné sestavit i bez nastavovací desky. Mlýnek na maso běží na jedny otáčky a jeho otáčky prudce kolísají v závislosti na přepětí v síti a zatížení hřídele.

Přesný postup sestavení mlýnku na potraviny závisí na konkrétním provedení. Například pomocník Belvar má tři stupně a plastová ozubená kola, přičemž ochrana proti přetížení spočívá na objímce hřídele, konstrukce Bosch je jiná. Jemnost přichází se zkušenostmi, které se získávají individuálně. Podrobnosti jsou hlavní bochník, nebude odhalovat.

ručního, mlýnku, maso, udělat, elektrický, mlýnek

Domácí mlýnky na potraviny

Domácí mlýnek na obilí není horší než mlýnky zakoupené v obchodě. Chcete-li doma sestavit kukuřičný lis vlastníma rukama, musíte se zásobit pracovními nástroji a najít správné náhradní díly pro kukuřičné lisy. Konkrétně:

 • Řezné nože nebo nože: lze je vyrobit z oceli nebo použít hotové mixovací kotouče,
 • Motor pro mlýnek na obilí. Výkon by neměl být nižší než 1,4 kW a vyšší než 2 kW,
 • Síto na drcení zrn: velikost síta závisí na potřebě mletí.

Než si postavíte vlastní kukuřičný lis, je třeba si uvědomit několik důležitých věcí:

 • Pracovní nože nesmí být k zařízení trvale připevněny. musí se pravidelně sundávat a brousit,
 • Na ostří je nejlepší použít velmi pevnou ocel,
 • Ujistěte se, že lze sítko vyjmout a vyčistit,
 • Nepoužívejte motor pro drtič obilí s vyšším výkonem. spotřebuje více energie.

Vysoký výkon stroje závisí na správné montáži, ale také na správném používání stroje.

Nejjednodušší model lze sestavit z běžného domácího mlýnku. Vyrobit mlýnek na obilí pro vlastní ruce z mlýnku na maso je jednoduché: nejprve se k němu připojí elektromotor a hrdlo se rozšíří. Pro větší pohodlí můžete na hrdlo přilepit kousek plastové láhve. Je to obdoba elektrického mlýnku na maso. Výstupem takového šrotovníku je vědro obilí za dvacet minut.

Doma si můžete vyrobit kukuřičný šrotovník z různých částí zemědělských strojů: brzdového bubnu traktoru, radličkového kotouče a nádrže ze secího stroje a také z kovových desek žací lišty obilního kombajnu. Pro sestavení kukuřičného šrotovníku použijte praktický diagram nebo nákres upevnění všech dílů. Ty lze nalézt na internetu na odborných fórech.

READ  Jak zavěsit sušičku na nádobí v kufříku

Z motoru vysavače můžete také vyrobit jednoduchý drtič kukuřice. V základně hřídele je zhotoven otvor pro montáž. Použitý nůž musí být asi dvacet centimetrů široký a jeden a půl centimetru silný. Nůž je připevněn přímo k hřídeli. Místo pracovní komory můžete použít obyčejné kovové síto, pod které se umístí krabice nebo box na obilí.

Jak správně sestavit elektrický mlýnek na více druhů potravin?

Pokud jste již sestavili ruční mlýnek na více druhů potravin, není sestavení elektronického výrobku žádný problém. Obvykle přesně a důkladně popsáno v příručce ke konkrétním modelům, a v závislosti na různých výrobců, může být mírně odlišné aspekty.

  Nejprve je třeba připojit skříň převodovky k železnému tělesu šneku. Konec hřídele musí být ponořen do plastové drážky v převodovce. Poté jím jemně otáčejte proti směru hodinových ručiček, dokud neuslyšíte zvuk „cvaknutí“. Pokud jsou klouby uvolněné, může se stát, že motor nebude schopen šnek při práci správně roztočit.

Všechny díly zajistěte upínací maticí stejným způsobem jako u ručního multifunkčního mlýnku.

Mechanický mlýnek na klobásy

Kromě elektrického mlýnku na maso lze zdravé klobásy připravovat také pomocí ručního mlýnku na maso.

Stavebnictví

Ruční mlýnek na maso se skládá z následujících součástí:

 • kryt se svorkou, která umožňuje jeho pevné umístění na stole;
 • šnek, který přenáší potravu k noži;
 • Připojte nůž a drátěné pletivo a maso rozdrobte;
 • Připevněte strouhací matici k noži a šneku;
 • rukojeť, která pohybuje pohyblivými částmi stroje.

Tělo, šnek a rukojeť jsou vyrobeny z hliníku, nůž a síto z vysoce legované oceli.

Vlastní montáž krok za krokem

Před zahájením práce sestavte multifunkční mlýnek na potraviny a nasaďte na něj nástavec na roztírání klobás:

 • Vložte šnek do pouzdra.
 • Nasazení nože a síta.
 • Nasaďte trysku na síť a přitlačte ji maticí k tělu.
 • Zajistěte těleso svorkou na okraji stolu.

Stroj je možné používat bez nožů, aby se usnadnilo podávání mletého masa do střev.

Jak plnit klobásu

Postup plnění střívka je stejný jako při výrobě klobás pomocí elektrického mlýnku na maso:

 • Sestavte stroj a připevněte jej ke stolu.
 • Nasaďte kryt na trysku.
 • Otáčením kliky a šneku do něj vložte mleté maso.
 • Když klobása dosáhne požadované délky, svažte ji provázkem.
 • Opakujte kroky 3-4, dokud není střevo naplněno.

Uzená klobása má vysoký obsah kalorií, což z ní činí vysoce výživný výrobek, který může nahradit běžný masový pokrm.

Péče o mechanický mlýnek na maso zahrnuje umytí všech prvků, vysušení a opětovné sestavení spotřebiče po jeho vysušení. Je dobré to udělat ihned po skončení práce, dokud jsou zbytky jídla ještě suché a lze je snadno odstranit horkou vodou s houbičkou na mytí nádobí.

Jaké materiály jsou potřeba?

K výrobě domácího elektrického mlýnku na maso autor používá elektrický motor, hrnec o požadovaném objemu (nejlépe nerezový) s pokličkou a nějaký kov.

Motor je „srdcem“ celé konstrukce. Pánev funguje jako pánev.

A z kovu vyrobíme základnu, na které budou kompaktně uspořádány všechny prvky konstrukce.

Řezná čepel mlýnku na maso je tovární nůž, ale pokud chcete, můžete si ji snadno vyrobit sami.

Mlýnek na maso. návod krok za krokem, jak jej sestavit

Navzdory velkému množství nejrůznějších spotřebičů: mixérů, kuchyňských robotů a dalších elektrických kuchyňských spotřebičů, mnozí z nás raději používají staré dobré mechanické spotřebiče.

Přestože ve většině obchodů vám nabídnou ke koupi jen strouhané mleté maso, někdy chcete jíst domácí jídlo v plném slova smyslu. Zde se ruční mlýnek na maso hodí více než kdy jindy.

Ne každý si pamatuje, jak ji sestavit krok za krokem, a proto v této recenzi redaktoři časopisu Homius.Je to skvělý způsob, jak si osvěžit paměť a zapamatovat si zapomenuté informace.

Mechanický mlýnek na maso je něco z našeho dětství, vůně vařícího se oleje a vůně maminčiných čerstvě připravených karbanátků

READ  Jak vysoko zavěsit elektrický držák ručníků

Typy ručních mlýnků na maso: aneb jaký materiál je lepší koupit

Mnoho domácností zdědilo staré litinové mlýnky na maso. Tohle je opravdu věc na věky, taková „babička“ se jen tak nezlomí.

Má však některé nevýhody: rukojeť se může v nejkritičtějším okamžiku uvolnit. Je také velmi těžký.

Moderní modely jsou vyrobeny z hliníkových slitin a plastu. jsou méně robustní, ale podstatně lehčí. Podívejme se na jednotlivé typy podrobněji.

Starý dobrý litinový mlýnek na maso

Hlavní výhodou litinového mlýnku na maso je jeho trvanlivost. Poradí si s pádem ze stolu (pokud včas uhnete nohama), s napínáním příliš těsných vazeb (musí být velmi pevně připevněna k desce stolu) a s tvrdými kusy masa. Mlýnek na maso rozdrtí cokoli. Hlavní je neunavit se. Tento typ jízdy je fyzicky náročný.

Jsou také výrazně levnější než elektrické, což je další důvod, proč o nich uvažovat

Tip! Použijte gumové těsnění nebo staré noviny, abyste zabránili sklouznutí litinového multifunkčního mlýnku z pracovního stolu.

Brusky z hliníkové slitiny a plastové modely

Modernější mlýnky na potraviny jsou vyrobeny z hliníkových nebo nerezových slitin a také z odolných plastů. Mezi výhody, které jsou okamžitě patrné, patří lehkost těchto zařízení. Plast se snadno čistí a téměř se nemastí, což je problém u kovových variant spotřebiče.

Existují však i nevýhody. povrch může poměrně rychle selhat kvůli nadměrnému tření mechanismů, takže při práci s takovými domácími mlýnky by se nemělo vyvinout příliš velké úsilí a „zmáčknout“ příliš velký kus masa nebo drůbeže.

ručního, mlýnku, maso, udělat, elektrický, mlýnek

Nejlepší je nakrájet ji předem na menší kousky, odstranit kosti a vše, co by mohlo plast poškrábat.

Hliníkové výrobky jsou o něco pevnější. Jsou však také méně odolné než litinové

Varianty hliníku se dodávají ve dvou verzích slitiny: s přídavkem křemíku nebo s přídavkem hořčíku. První jsou považovány za odolnější.

Který model je lepší zvolit. závisí především na frekvenci používání mlýnku a nuancích souvisejících s návyky hostitele nebo majitele zařízení. vzpěrač pravděpodobně rozbije plastové zařízení, zatímco křehká dívka se sotva vyrovná s instalací a provozem litinového mechanismu.

Jak funguje ruční mlýnek na potraviny

Jednou z hlavních součástí a funkčních částí mlýnku na maso je šneková hřídel, která pohání kousky masa ke speciálním nožům, jež jsou na konci hřídele upevněny na speciálních nástavcích. Surovina se tak pomalu, ale jistě dostává k frézovacímu a tvarovacímu roštu. Dodává se v různých tvarech a velikostech otvorů, takže si můžete vybrat požadovanou konzistenci budoucího mletého masa.

Všechny součásti ručního mlýnku na potraviny jsou standardní, pouze několik volitelných doplňků

Pro vaši informaci! Na rozdíl od elektricky poháněných zařízení jsou ruční mlýnky téměř neslyšné. Další výhodou může být úspora energie. Každý elektrický mlýnek na potraviny má poměrně silný motor, takže vyžaduje poměrně vysoký příkon.

Při nákupu ručního mlýnku na potraviny věnujte pozornost kvalitě materiálu použitého na tělo a hlavní části.

I u plastových mlýnků na maso musí být nože a rošty kovové.

Jinak byste tento mlýnek na více druhů potravin mohli dát do hračkářství

Na rozdíl od starších modelů jsou některé moderní varianty vybaveny sifonem pro odšťavňování nebo se používají místo struhadla.

Většina těchto spotřebičů je samozřejmě určena pro elektrický pohon, ale najdete i manuální, mechanické modely.

Důležité! Při použití multifunkčního mlýnku oddělujte maso velmi pečlivě. v mletém mase nesmí být žádné kosti. Především je to škodlivé pro vaše zdraví a může to být škodlivé pro ty, kteří to zkusí. Za druhé, pokud použijete nevybrané kusy masa, riskujete otupení nožů, poškození hřídele šneku a samotného těla.

Jaké jsou hlavní a volitelné části mlýnku na potraviny?

Každý multifunkční mlýnek se skládá ze základních a pomocných dílů a příslušenství. Základní soubor. jedná se o prvky, které se podílejí na všech klíčových procesech. Jsou to, jak jsme již uvedli, šnekový hřídel, nože (a jejich varianty), struhadlo, kotouč na upevnění struhadla, sběrač masa, vyhazovač masa, rukojeť (obvykle odnímatelná), tělo s nožičkami.

Jako příslušenství jsou k dispozici vyměnitelné sady nožů a varianty roštů

Může také obsahovat různé kusy tvarovacího zařízení. Například pro cukrovinky a uzenářské výrobky.

READ  Lehký šicí stroj vlastníma rukama

Důležité! Před zahájením práce s jakýmkoli typem mlýnku na potraviny si přečtěte návod k použití!

Jak sestavit ruční mlýnek na potraviny krok za krokem s fotografiemi postupu

Ačkoli se úkol může zdát snadný, ne každý zvládne proces montáže mlýnku. A pokud to uděláte špatně (například nasadíte nůž na špatnou stranu s ostřím směřujícím ven), můžete všechny součásti rozbít. To platí zejména pro elektrické mlýnky, kde jsou procesy mnohem rychlejší a není vždy možné rychle a správně reagovat na poruchu.

Zvažte všechny kroky krok za krokem.

Krok. Rozložení všech dílů v rozloženém stavu. Vizuální kontrola by nám měla napovědět, zda jsou všechny díly na svém místě.

Výroba svěráku ze starého mlýnku na maso

Jak jistě víte, mlýnek na maso již má upevňovací svorku, takže nemusíte znovu vynalézat kolo. Nejprve odřízněte spodní část těla mlýnku na potraviny a řeznou plochu dokončete plochým pilníkem. Výsledkem je praktická a kompaktní svorka, která je vhodná pro upevnění malých obrobků.

Pro výrobu miniaturního svěráku do dílny je třeba na horní a dolní část montážní svorky přivařit čelisti vyrobené z plechů s vroubky vhodné velikosti (plochý pilník). Všimněte si, že starší brusky vyrobené z litiny se lépe hodí ke svařování. Šrouby a další spojovací materiál potřebný k hladkému chodu svorky.

Potřebné materiály a nástroje

K přestavbě z ručního na elektrický pohon potřebujete několik náhradních dílů, z nichž většinu najdete v domácnosti šikovného člověka.

 • Ruční mlýnek na maso.
 • hnací kladka klínového řemene, hnací pastorek nebo řemenice.
 • Elektrický stejnosměrný motor s redukční převodovkou.
 • Motorama.
 • klínový nebo ozubený řemen.
 • Šroub s průměrem závitu podobným průměru stavěcího šroubu.
 • Napájecí konektor.
 • Přepínač DIP.
 • 12-16V NAPÁJECÍ ZDROJ.
 • Silná překližka.
 • Samořezné šrouby, vruty a další šrouby v sortimentu.

Pro výrobu budou potřeba prakticky všechny části ručního mlýnku na maso kromě rukojeti. Můžete ji bez obav zlikvidovat.

Provizorní mlýnek na maso

Máte doma obyčejný mlýnek na potraviny, ale nemáte energii na jeho používání. Když se nože ztupí, je zkroucení masa s žilkami do mletého masa jako skutečný zápas s rukama. A navíc problém.Elektrický mlýnek na maso si také nemůžete koupit. Pak je tento článek určen právě vám. Napíšeme, jak si postavit domácí mlýnek na maso vlastníma rukama, t. е. z manuálního na automatický.

Svařte instalaci kovového úhelníku (45 x 45 mm), který se skládá ze 4 nohou a 4 příček: 2 nahoře a 2 uprostřed.

Umístěte desku stolu na 3 desky (minimální tloušťka 300 mm).

Přišroubujte čepel na obou koncích k příčníku pomocí šroubů.

Spojte druhou a třetí desku. A mezi nimi a prvním řemenem nechte mezeru (30 až 40 mm).

Místo rukojeti nasaďte na obyčejný mlýnek na potraviny náboj. Nasaďte na něj řemenici o průměru 200 mm a poté ji přišroubujte 2 šrouby. Můžete použít řemenici z automobilového alternátoru, ale s větším průměrem.

„Jak funguje mlýnek na maso“?. Odpověď na tuto otázku najdete ve stejnojmenném článku na našich webových stránkách

Jak brousit čepel mlýnku na maso? Přečtěte si o třech osvědčených metodách na našich webových stránkách

Mlýnek na potraviny připevněte k pracovní desce pomocí vlastní svorky. Za tímto účelem:

V čelní desce na straně mezery vytvořte obdélníkový výřez a zářez: 5-7 mm na nožičky (2) provizorního mlýnku na potraviny (foto níže).

Schéma domácího multifunkčního mlýnku: jak si ho vyrobit vlastníma rukama

ručního, mlýnku, maso, udělat, elektrický, mlýnek

Na hřídel nasaďte řemenici o průměru.70 mm.

Dole namontujte pohon (třífázový elektromotor) na překližku (tloušťka 12 mm) a zajistěte ji 4 šrouby.

Spuštění a zastavení motoru pomocí tlačítkového spínače.

Pro účely pojištění můžete na pohon namontovat plechový nebo plastový kryt. řemenici s řemenem. Při přípravě mletého masa, želé nebo rajčatového protlaku je vkládejte po malých dávkách a tlačte je pomocí tlačného hrnce.

Jak si postavit domácí mlýnek na maso, videonávod naleznete zde:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS