Synchronizace podle

Na otázku, jak připojit vysavač Xiaomi k telefonu, dostaneme bez větších obtíží jednoduchou odpověď. Provádí se v několika krocích. Začněte stažením a instalací aplikace Mi home pomocí App Store nebo Play Market. Před synchronizací musí být robotický vysavač zapnutý a nabitý. Váš mobilní telefon by měl mít povolený mobilní internet nebo wifi. Také Bluetooth a GPS.

V části aplikace „přidat zařízení“ najděte ikonu „bílé zboží“ a stiskněte tlačítko. Tím se spustí proces synchronizace. Pokud během připojení dojde k chybě nebo jinému problému, restartujte čističku stisknutím dvou předních tlačítek na zařízení.

Pokud se stávající model neobjeví mezi ostatními spotřebiči ani po restartování vysavače, umístěte objekt sami, ručně. Pokud je připojení stále úspěšné, zadejte do nového pole název sítě Wi-Fi a její heslo. Na konci by se na domovské stránce měla objevit ikona s požadovaným vzorem. To nám dá vědět, že synchronizace proběhla úspěšně.

Spusťte aplikaci Xiaomi MIHome. Musíme zadat umístění v pevninské Číně (pokud jste vybrali něco jiného, můžete to později změnit v nastavení). Pak přejděte na kartu Nastavení ve skříni a zakažte aktualizaci zásuvných modulů. Nastavení češtiny.

Klikněte na tlačítko „Přidat zařízení“ uprostřed aplikace a vyberte Mi Robot ze seznamu. Připojte Xiaomi Mi Robot k napájení a podržte horní tlačítko po dobu 6 sekund. Pokud uslyšíte pípnutí, robotický vysavač je připojen k aplikaci. Vyberte Mi Robot a poté domácí síť Wi-Fi.

Jak nastavit robotický vysavač Xiaomi přes aplikaci Mi Home

Tato aplikace má mezi uživateli internetu obrovskou oblibu. Díky speciálním funkcím umožňuje vzdáleně ovládat zařízení inteligentního domácího systému. Robotický vysavač je na tomto seznamu. Pokud však z nějakého důvodu není k dispozici, můžete do aplikace přidat vysavač.

Po instalaci aplikace Mi home do telefonu se zobrazí následující kroky:

 • Sledujte provoz robotického vysavače odkudkoli;
 • Získání přístupu k osobním údajům zařízení;
 • Sledování stavu nabití baterie;
 • Zobrazení technických specifikací a stavu všech výrobních dílů.

Jak připojit vysavač Xiaomi

Robotický vysavač Xiaomi pro nás bude skvělým pomocníkem, pokud se ho naučíte a správně nastavíte. Robotický vysavač můžete nastavit připojením k aplikaci Mi Home, která je k dispozici v obchodě s aplikacemi. V tomto článku se dozvíte, jak se připojit k aplikaci Mi Home.

Nejprve si musíme stáhnout a nainstalovat aplikaci Mi Home do mobilního zařízení. Po instalaci aplikace ji spustíme. Přečtěte si a přijměte podmínky.

začít, robotický, vysavač, xiaomi

Vybrali jsme si náš region (Bělorusko). Stiskněte tlačítko „uložit“. Pokud nemáte účet Mi, musíme jej zaregistrovat.

Klikněte na tlačítko „vytvořit účet“. Vybereme si náš region (Bělorusko) a zaregistrujeme si účet prostřednictvím e-mailu nebo telefonního čísla. Po registraci se přihlaste k nově vytvořenému účtu v aplikaci Mi Home.

Nyní přejděme přímo k připojení robotického vysavače Xiaomi k našemu telefonu.

Nejprve připojte telefon k naší síti Wi-Fi a ujistěte se, že je v telefonu aktivována funkce „Poloha“. Poté musíme vybalit náš robotický vysavač z krabice a stisknout tlačítko napájení na vysavači. Opětovné zadání aplikace Mi Home. Stiskněte znaménko plus v pravém horním rohu. Pokud jsme vše provedli správně, aplikace automaticky najde naše nové zařízení. Pokud se tak nestane, pak na levé straně aplikace najdeme sekci „domácí spotřebiče“ a vybereme naše zařízení podle názvu nebo obrázku.

Ihned poté automaticky přejde na stránku resetování Wi-Fi robotického vysavače. Chcete-li resetovat síť Wi-Fi, stiskněte současně tlačítko vypnutí/zapnutí na samotném zařízení a tlačítko zpět k nabíjení na tři sekundy nebo dokud neuslyšíme zprávu z robotického vysavače Xiaomi. Když uslyšíme zprávu, zaškrtneme políčko „Operace potvrzena“.

Počkejte, až aplikace prohledá naše prostředí a najde robotický vysavač Xiaomi. Po nalezení našeho zařízení vás aplikace vyzve k výběru přístupového bodu, ke kterému chcete vysavač připojit. Zadejte heslo pro vybraný přístupový bod.

Přibližte telefon k zařízení a počkejte něco přes minutu. Pokud se to podaří, na obrazovce se zobrazí okno a vy vyberete místnost, ve které má být vysavač umístěn. To je důležité, pokud máte další zařízení Xiaomi, která se připojují k aplikaci Mi Home.

Pojmenujte spotřebič. Pokud chceme, můžeme s někým sdílet celý chytrý dům nebo pouze robotický vysavač. Stiskněte tlačítko Start. Počkejte, až se robotický vysavač načte, a znovu si přečtěte a potvrďte uživatelskou smlouvu a zásady ochrany osobních údajů. Prostudujte si obrázky. A je to, náš vysavač je připojen.

READ  Rychlovarná konvice Xiaomi Mi Smart

Nyní můžeme v mobilním telefonu nastavit cyklus úklidu, nastavit plán, poslat robotický vysavač k nabíjení a podívat se, kde už uklízel.

Přejděte v aplikaci dolů a vyberte režim čištění, nastavte průtok vody a vyberte jazyk, ve kterém má robotický vysavač mluvit (v části „Hlasová upozornění“).

Pokud se při připojování objeví zpráva, že je k dispozici nová verze softwaru, musíme vysavač odnést k nabíjecí stanici a stisknout tlačítko „Aktualizovat“.

Jak připojit robotický vysavač Xiaomi ke smartphonu?

Tyto pokyny pro připojení a nastavení robotických vysavačů Xiaomi platí pro většinu modelů výrobce. Vezměme si jako příklad populární robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner, abychom si vysvětlili, jak zařízení připojit k chytrému telefonu a ještě více usnadnit jeho používání.

Stáhněte si a nainstalujte aplikaci Mi Home v obchodě s aplikacemi Play Market;

V chytrém telefonu musí být povoleny funkce Wi-Fi, Bluetooth a GPS a vysavač musí být předem nabitý;

 • Po úspěšném připojení budete v zobrazené nabídce vyzváni k zadání názvu a hesla sítě Wi-Fi;
 • Po dokončení synchronizace zařízení se na domovské ploše aplikace zobrazí vysavač;
 • Po připojení k chytrému telefonu vás aplikace Mi Home vyzve k přečtení uživatelské příručky robotického vysavače a navrhne vám, abyste se podívali na klipy:
 • V aplikaci můžete označit hlavní úkoly pro chytrý vysavač (Clean Clean nebo jej přesunout do Docku; pokud chcete více funkcí, měli byste jít do „Nastavení“ miniaplikace (tři vodorovné tečky v pravém horním rohu).

Bod Plánované čištění je zodpovědný za nastavení časovače a automatické čištění v určený den a hodinu.

Položka Režim čištění umožňuje zvolit jeden ze čtyř režimů čištění. Jsou seřazeny vzestupně podle síly: od noční síly po nejsilnější a nejhlučnější Plná rychlost. Při prvním připojení vysavače je režim čištění nastaven na Vyvážený ve výchozím nastavení.

Položka Péče Odráží opotřebení součástí vysavače. Bod Dálkové ovládání přemění robotický vysavač na dálkově ovládané auto. Zařízení se může odchýlit od plánované trasy a vyčistit určitou oblast.

Péče, kterou potřebujete k dlouhé životnosti robotického vysavače

Vysavač se postupně zanáší vlasy, chlupy a nečistotami a je třeba jej pravidelně čistit.

 • Po každém čištění vyčistěte nádobu na prach a filtr.
 • Filtr se nesmí mýt ve vodě: musí se protřepat nebo vyfoukat.
 • Centrální kartáč je třeba čistit každý týden. Boční kartáče, kolečka a senzory stačí čistit pouze jednou měsíčně.

Všechna tato doporučení jsou samozřejmě jen orientační, takže se snažte udržovat svůj robotický vysavač v čistotě tím, že budete pravidelně věnovat pozornost čištění.

Filtry a kartáče jsou snadno vyjímatelné pro čištění a mytí.

Jak ovládat robotický vysavač pomocí asistenta Alice od společnosti Yandex: příklad přidání a nastavení robotů Xiaomi

Pravděpodobně jste již slyšeli, že robotický vysavač Xiaomi lze ovládat prostřednictvím služby Yandex.Stanice s pomocí asistentky Alice. Ano, je to docela reálné a začíná to přidáním robota do systému chytré domácnosti společnosti Yandex. Pokusím se vysvětlit, jak to udělat na příkladu robotického vysavače Xiaomi Dreame se samočisticí stanicí.

Dálkové ovládání robota a sledování stavu úklidu jsou jistě pohodlné a užitečné funkce dnešních chytrých spotřebičů. Většina robotických vysavačů pracuje se značkovou aplikací. Například robotické vysavače Xiaomi Dreame používají aplikaci Mi Home pro chytrý telefon nebo tablet.

Tato aplikace již umožňuje dálkové spuštění a ovládání vysavače přes internet a domácí síť Wi-Fi. Je však možné přidat stejný model robota do služby Yandex smart home.Quasar.

Představuje službu Yandex.Kvazar je samostatný systém chytré domácnosti s dostupnými zařízeními od samotného Yandexu a pluginy pro zařízení jiných značek. Práce s externími aplikacemi (a la Mi Home) probíhá prostřednictvím dostupného rozhraní API.

Spolupracuje s většinou značek a výrobců dodávajících chytrá domácí zařízení. Xiaomi, Roborock, Redmond, Samsung, LG, Yeelight, Aqura, Tuya, Ecovacs a mnoho dalších. Pokud nastavíte zařízení IoT třetí strany, například v aplikaci Tuya Smart nebo Home Connect, bude fungovat i v aplikaci Yandex.

Nejprve však musíte robotický vysavač v aplikaci nakonfigurovat. Protože mluvíme o robotu od společnosti Xiaomi, budete muset nainstalovat aplikaci Xiaomi Mi Home. Na příkladu robotického vysavače Dreame Bot Z10 Pro se samočisticí stanicí vám ukážu, co dělat dál. Přidání zařízení do seznamu chytrých domácích zařízení Mi Home, což je intuitivní a je určitě v návodu k použití zařízení.

V nabídce je k dispozici řada nastavení robota, včetně nastavení týkajících se fungování navigačního algoritmu a možností čištění. Všimněte si možnosti nastavení pracovních scénářů pro inteligentní domácnost, kdy úklid probíhá po aktivaci řady podmínek. Aplikace umožňuje nastavit virtuální zábrany a zóny bez čištění. To se hodí, pokud máte koutek pro domácího mazlíčka, hračky v dětském pokoji nebo na schodech.

READ  Oběhové čerpadlo pro myčku Indesit

Po přidání robota do aplikace Mi Home přejděte do chytré domácnosti z aplikace Yandex. Odkaz otevře obecnou stránku zařízení „My Home“. K dispozici jsou dvě nabídky. přidání chytrých reproduktorů s Alicí a přidání dalších zařízení třetích stran. U již přidaných zařízení můžete přiřadit jednotlivé místnosti, skupiny a vytvořit a upravit pracovní postup.

Klikněte na položku „Smart Home Device“ a vyberte výrobce ze seznamu. Pro Dreame Bot Z10 to bude „Xiaomi“. Tím se dostanete do seznamu zařízení, která jsou již v systému MiHome k dispozici, a můžete vybrat konkrétní zařízení.

Stejnou operaci lze provést z chytrého telefonu nebo tabletu. Klikněte na tlačítko „Přidat“ v rohu rozhraní, vyberte zařízení Xiaomi a vyberte svůj model ze seznamu. Můžete okamžitě přiřadit místnost, ve které se zařízení nachází, přidat scénář nebo změnit název.

Vybraný robotický vysavač se po výše uvedené operaci objeví v seznamu chytrých zařízení v aplikaci My Home by Yandex. Nyní můžete z prostředí Yandex nejen aktivovat čištění, ale také ovládat hlasovým asistentem. Základní nastavení a operace z MiHome jsou nyní k dispozici také v prostředí Yandex.

Podobná operace integrace do chytré domácnosti Yandex byla provedena pro robota Yeedi Hybrid levný model se suchým a mokrým čištěním.

Po přidání zásuvného modulu jsou nyní hlasovému asistentovi Alice k dispozici nové základní příkazy. spuštění čištění a výběr provozního režimu, zrušení, pozastavení a návrat na základní stanici. Samotný formát týmu je k dispozici v několika variantách, např. „Alice, vakuum!“ nebo „Alice, zapni vysavač!“. Můžete přidat název zařízení. Například:

 • „Vysávat“ nebo „zapnout vysavač“ (pro spuštění automatického čištění);
 • „Vrátit vysavač k nabíjení“ nebo „Vrátit vysavač na základnu“ (přerušení čištění a návrat na základnu);
 • „Nastavení tiché/normální/rychlé rychlosti robotického vysavače“ (nastavení sacího výkonu pro suché čištění).

K dispozici je také hlasové ovládání nastavených režimů nebo stavů zařízení: „Co se děje s robotickým vysavačem??“, „Jakou rychlostí jede robotický vysavač??“, „Jaký je stav baterie robotického vysavače??“ atd.д. Alice oznámí aktuální stav nebo režim vysavače.

Nebude fungovat pouze na Yandexu.Mini Station (jako na obrázku), ale i na jiných zařízeních. Všimněte si, že pro hlasové ovládání nepotřebujete nutně reproduktor Yandex. Pokud máte prohlížeč s nainstalovanou aplikací Alice v chytrém telefonu, můžete ovládat přímo z chytrého telefonu nebo z připojených chytrých hodinek. A nemusíte k tomu být doma ani v blízkosti robota. Můžete začít uklízet hlasem i v práci a překvapit své kolegy. Ještě jedna poznámka. nezapomeňte si nastavit vhodné scénáře nebo rozvrhy, abyste mohli úklid provádět ve správný čas nebo ve správnou chvíli.

Podrobné články o výběru robotických vysavačů nebo vysavačů s drhnutím najdete na níže uvedených odkazech:

Další recenze a testy čisticích pomůcek, chytrých telefonů a nástrojů najdete na mém profilu a na níže uvedených odkazech. Děkujeme za pozornost!

#Vzhled a ergonomie

Předchozí model robotického vysavače Xiaomi měl velkou válcovou část vyčnívající z horní části s laserovým dálkoměrem, která výrazně zvyšovala výšku zařízení. Na druhou stranu je novinka co nejnižší. Navenek se nyní příliš neliší od drtivé většiny ostatních modelů na trhu, ale dokáže prolézt pod postele, vysoké pohovky a další nábytek s nožičkami. Výška pouzdra je 82 mm. Bílé plastové pouzdro má na horním povrchu lakovanou vrstvu, na které je samozřejmě jasně vidět prach a velmi rychle se na ní objevují drobné škrábance, se kterými k nám vysavač již dorazil na testování. Prach se však dá snadno setřít a škrábance na bílém krytu nejsou téměř vidět, takže vzhled zařízení by se časem neměl příliš změnit.

Přední část robota má tradiční pohyblivý nárazník, který obepíná tělo do poloviny. Široký poloprůhledný černý pás nárazníku skrývá infračervené senzory detekce překážek. Na opačné straně je dobře vidět četné otvory na boku skříně pro odsávání vzduchu vyčištěného vysavačem.

V horní části krytu je umístěna optická kamera, která snímá prostor nad robotem a přenáší informace do řídicí jednotky. Tyto informace se používají k sestavení mapy místnosti. Vedle kamery jsou pod gumovým ochranným těsněním dvě tlačítka pro zapnutí napájení a spuštění úklidového programu, odeslání robota k dobití a opětovné připojení přes Wi-Fi.

Zbývající prostor v horní části zabírá velký otevírací poklop, za kterým je umístěna průhledná nádoba na odpad. Pod poklopem se skrývá také indikátor Wi-Fi a tlačítko pro obnovení továrního nastavení.

Ovládání pohybu robotického vysavače Xiaomi Mi Vacuum-Mop je tradiční. Obě hlavní kola řízení mají dlouhý zdvih a pryžové pneumatiky s výrazným traktorovým dezénem pro dobrou trakci na všech površích. Třetí přední kolo je bez pohonu. Volně se otáčí na obě strany a při pohybu slouží jako podpěra.

READ  Horizon zero dawn kotel sigma walkthrough

Na spodním povrchu si všimněte také nabíjecích podložek pro vestavěnou baterii a četných okének a prohlubní, za nimiž se skrývají senzory. Zadní část robota je uzpůsobena pro připevnění nádoby s vodou. Má také podložky pro napájení vodního čerpadla.

Princip úklidu v Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop je nám znám z modelů jiných výrobců podobných zařízení. Prach je vymetán odnímatelným bočním třícestným kartáčem a velkým rotačním kartáčem umístěným v plovoucím bloku ve střední části vysavače a následně vysáván do skříně. Tam prochází krátkým kanálem, za nímž vstupuje do kontejneru. Ten lze snadno vyjmout pouhým vymačkáním malého plastového zámku. Výstup vzduchu v zásobníku je zakrytý vyjímatelným omyvatelným filtrem. Podle výrobce je schopen zachytit prach o velikosti až 0,3 μm. Bohužel však není k dispozici žádný přídavný pěnový filtr nebo jiný hrubý filtr. Životnost jediného (i když omyvatelného) filtru robotického vysavače Xiaomi Mi Vacuum-Mop je proto velmi sporná.

Je třeba poznamenat, že všechny spoje vzduchového/prachového kanálu jsou opatřeny gumovým těsněním, aby se zabránilo úniku prachu. Samotný koš má na jedné straně otvor pro snadné vyprazdňování a čištění. Nádrž lze čistit pod tekoucí vodou stejným způsobem jako filtr.

Nádoba na kapesníky je k tělu vysavače připevněna pomocí posuvných lišt a dvojice pružinových zámků. Vypadá poměrně ploše, což naznačuje, že se nejedná o mokrý vysavač, ale o suchý vysavač a stírání před vámi. Tkanina z mikrovlákna se k nádrži připevňuje pomocí jednoduchých suchých zipů. Samotná nádrž má v zadní části malé kolečko, které vám poskytne dodatečnou oporu při čištění. Jeho účel není zcela jasný, protože robot spočívá na celém povrchu látky i když je mokrá. Na samotném umyvadle je vidět přívodní hrdlo a otvory pro přívod vody na látku a uvnitř přívodní mechanismus, který se skládá ze systému trubek a malého podávacího čerpadla.

Nová nabíjecí stanice má tradiční tvar s jednou zvláštností: napájecí adaptér je zabudován v nabíjecí stanici a standardní odpojitelný kabel lze vždy vyměnit za delší, pokud to umístění robota v domě vyžaduje. Nabíjecí stanice je navržena ve stejném stylu jako samotné zařízení. Bílý plastový materiál dobře ladí s průsvitnou černou vložkou, ke které zařízení během nabíjení přejíždí.

Celkově není Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop nic převratného, ale umístění všech hlavních prvků je chytré, kartáče a další odnímatelné součásti jsou snadno přístupné a vzhled nového výrobku je příjemný na pohled.

Připojení robotického vysavače Xiaomi k vašemu smartphonu prostřednictvím aplikace

Mi Home. univerzální aplikace vyvinutá společností Xiaomi, přes kterou se ovládají desítky zařízení. Od inteligentních domácích senzorů po elektrická vozidla a domácí spotřebiče. Aplikace je k dispozici pro systémy Andriod i iOS.

K připojení robotického vysavače k aplikaci potřebujete:

 • Robotický vysavač Xiaomi nebo partneři společnosti
 • Chytrý telefon se systémem Android 4.4 nebo v systému iOS 9.0 a vyšší
 • Směrovač Wi-Fi, který pracuje v pásmu 2,4 GHz

Chcete-li robotický vysavač připojit ke svému smartphonu, stáhněte si aplikaci „Mi Home“ z Play Marketu nebo App Store

Aplikace Mi Home využívá regiony jako cloudovou službu. Před několika lety fungovala zařízení chytré domácnosti pouze v regionu „Čína“. Od loňského roku přidává společnost oblíbená zařízení i do dalších regionů. Nyní jsou robotické vysavače vyráběné společností Xiaomi a jejími partnery propojeny i s dalšími regiony. V našem případě vyberte oblast „Rusko“.

 • Klikněte na možnost „Přidat zařízení“. Aplikace vás požádá o povolení přístupu k poloze, aby bylo možné zjistit zařízení v okolí. Povolit, aby bylo snazší najít a připojit nová zařízení.
 • Připojte se a vyberte směrovač, který je v domě. Poté zadejte heslo sítě Wi-Fi, tj. heslo směrovače, a počkejte, až se robotický vysavač připojí k síti.

Všechny! Robotický vysavač je připojen.

Připojili jsme zametací vysavač Xiaomi Mijia 1C, ale princip připojení je u každého modelu stejný.

Díky aplikaci Mi Home se zvyšuje funkčnost robotického vysavače. Aplikace například vytvoří mapu domu, zobrazí zónový úklid, virtuální stěny, plánovaný úklid atd.

Chcete-li se dozvědět více o robotických vysavačích Xiaomi, navštivte naše webové stránky v sekci „Domácí produkty“. „Vysávací roboti“.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS