Jak zapnout klimatizaci na vytápění. spuštění děleného systému na teplo

Před spuštěním klimatizace pro vytápění se ujistěte, že

1) klimatizace má funkci vytápění

2) teplota venkovního vzduchu odpovídá hodnotám uvedeným v návodu ke klimatizační jednotce

V každém návodu k obsluze klimatizace je uvedeno, při jakých teplotách smí klimatizace pracovat. Pokud si nejste jisti, zavolejte firmu, která vám klimatizační jednotku instalovala nebo prováděla její servis. Běžný dělený systém může být provozován až do.5 stupňů, ale našim klientům doporučujeme pracovat až do 0 stupňů. Po instalaci zimní sady lze klimatizaci používat v režimu vytápění a zapnout ji i během zimního období.30 stupňů.

Kondicionéry s chlazením

Kondicionéry, které produkují pouze chlad, v současné době ztratily své dřívější pozice, ale přesto jsou v prodeji a nikdo se nechystá zastavit jejich výrobu.

Klimatizace tohoto typu lze použít buď ve vlastním domě, kde je již nainstalován topný systém, který je zcela dostačující a lze jej kdykoli zapnout, nebo v serverovnách, kde je vyžadována pouze jedna funkce. chlazení.

V těchto případech nemusíte přeplácet za funkce, které v budoucnu nevyužijete, a cena těchto modelů je výrazně nižší ve srovnání s jejich protějšky, které mají i funkci vytápění. Proto je třeba při nákupu počítat s tím, že kondicionér s funkcí chlazení nelze později měnit, t.е. Nebude možné do něj přidávat nové funkce.

MANUÁLNÍ UNIVERZÁLNÍ DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ PRO KLIMATIZACE QANDA.

Google.Tlačítko com/Off slouží k zapnutí a vypnutí. nebo snižuje nastavenou hodnotu pokojové teploty.

READ  Jak vložit sůl do myčky Bosch

Chlazení

Základní režim. Často je to důvodem pro pořízení děleného systému. Hlavní funkcí je snížení teploty v místnosti. Dělený systém je nutné nastavit za studena pomocí dálkového ovládání.

V angličtině se to obvykle označuje slovem „cool“ na dálkovém ovladači nebo nakreslenou sněhovou vločkou. Také je nutné zvolit požadovanou teplotu pomocí dálkového ovládání. Po dosažení požadovaného klimatu v místnosti přestane venkovní jednotka pracovat, zatímco vnitřní jednotka bude pracovat na udržení nastavených parametrů.

Pokud se teplota v místnosti zvýší, venkovní jednotka začne opět pracovat a sníží ji na optimální teplotu.

Obvykle se externí jednotka připojuje, když se teplota odchyluje od žádoucí o 2-3 stupně. V místnosti bude udržována úroveň, která byla původně zvolena pomocí dálkového ovladače.

  • Stiskněte tlačítko MODE.
  • Nastavte si teplotu chlazení podle svého pohodlí.
  • Poté stisknutím tlačítka Spánek přepněte do nočního režimu.
  • Tlačítkem FAN lze nastavit intenzitu lopatek ventilátoru.

Tlačítko Fan (neboli Fan Speed nebo jednoduše Speed) nastavuje otáčení lopatek. Proč je to nutné?? Čím rychleji se lopatky ventilátoru otáčejí, tím kratší dobu trvá ochlazení/vyhřátí místnosti a naopak. Pomocí tohoto tlačítka můžete ovládat distribuci vzduchu z klimatizace po obvodu místnosti.

Termostat klimatizace

Zařízení pro ovládání klimatizační jednotky a regulaci její teploty.

Termostat je běžně nastaven na 24 W. Jednotka nevyžaduje specializovanou instalaci.

Obvykle se instaluje na stěnu, která není ovlivňována dalšími proudy vzduchu, světelnými paprsky, teplem z topných těles.

Termostat nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu. Je nutné ji udržovat čistou a suchou.

Pomocí termostatu je možné nastavit starou klimatizaci na studenou teplotu výběrem potřebného teplotního režimu a také nastavit teplou teplotu pro vytápění místnosti.

Chlazení

Základní režim. Často je to důvod, proč se pořizuje dělený systém. Základní funkce. snížení teploty v prostoru. Dělený systém lze nastavit na chlad pomocí dálkového ovládání.

READ  Zda je nutné vypustit vodu z kotle

Obvykle se označuje slovem „cool“ v angličtině nebo se znázorňuje nakreslenou sněhovou vločkou na dálkovém ovladači. Pomocí dálkového ovládání je také nutné zvolit požadovanou teplotu. Po dosažení požadovaného klimatu v místnosti přestane venkovní jednotka zařízení pracovat a vnitřní jednotka bude pracovat na udržení nastavených parametrů.

zapnout, klimatizaci, studený, vzduch

Pokud dojde ke zvýšení teploty v místnosti, venkovní jednotka se znovu spustí a sníží teplotu na optimální teplotu.

Obvykle se venkovní jednotka připojuje, když se teplota odchyluje o 2 až 3 stupně od požadované teploty. Tímto způsobem bude teplota v místnosti udržována na úrovni původně zvolené dálkovým ovladačem.

Haier AS12NS4ERA / 1U12BS3ERASplit-systém Haier AS09NS4ERA / 1U09BS3ERASplit-systém Mitsubishi Electric MSZ-LN25VG / MUZ-LN25VGSplit-systém Electrolux EACS/I-09HSL/N3Split-systém Electrolux EACS-07HAT/N3Split-systém Electrolux EACS-12HSL/N3

Pokračovat v tomto vlákně:Sledujte a dostávejte všechny nejnovější technologické zprávy do svého kanálu VK:Výpočet spotřeby elektřiny

spotřeba elektrické energie spotřebičůVýpočetx25.05.2019Jak vybrat správné vyhřívané lůžkovinyHeater23.03.2019Elektrický ohřívač pro pořádání finské sauny16.03.2019Jak vypočítat správný sporák pro vaši saunu nebo saunové kamna

Váš názor Stáhnouttechnology reviewsKalkulátor

pomocí tohoto návodu víte, jak správně zapnout a nastavit domácí klimatizaci. Dálkové ovládání klimatizace má 5 hlavních tlačítek. Seřaďme je podle klesajícího významu při používání:

fa PETR KLAGA multi tepelne čerpadlo vzduchvzduch klimatizace. 2ks vnitřní na 1ks venkovní

  • tlačítko „on/off“. zapnutí a vypnutí klimatizace;
  • Tlačítka „temp“ („nahoru“, „dolů“ nebo „“, „-„). zvýšení a snížení požadované teploty;
  • tlačítko ventilátoru. nastavuje rychlost vzduchu (rychlost otáčení hřídele);
  • Tlačítko „swing“ mění polohu žaluzií (směr proudění vzduchu);
  • Tlačítko „mode“ přepíná režimy: studený, teplý, odvlhčování, větrání, automatický;

Předpokládejme, že jsme klimatizaci nikdy nepoužívali nebo jsme ji právě nainstalovali, případně nevíme, v jakém režimu je nastavena (teplo, zima atd.);. tlačítko „mode“ zapíná/vypíná.) Podle těchto pokynů můžete zkontrolovat, zda zařízení funguje správně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS