Kódy ovládání klimatizace: pokyny pro nastavení univerzálního dálkového ovládání

Ztráta nebo rozbití dálkového ovladače od klimatizace vždy způsobuje velké množství problémů, protože bez něj není možné zařízení zapnout. Měli byste souhlasit s tím, že ne vždy je reálné zvolit originální dálkové ovládání pro konkrétní model klimatizace, zejména pokud je model již dávno zastaralý.

V tomto případě je koupě univerzálního dálkového ovladače jediným východiskem. Pomocí něj lze ovládat jakékoli zařízení pomocí kódů ovládání klimatizace předepsaných v návodu k dálkovému ovládání. Pro správné dálkové ovládání je třeba nakonfigurovat jednotku podle modelu.

Nastavení univerzálního dálkového ovládání nevyžaduje žádné zvláštní znalosti ani dovednosti, protože se řídí běžným algoritmem. Dále v článku je podrobný návod, který vám umožní rychle nastavit dálkové ovládání na určitý model.

DANTEX RK-09SEG/RK-09SEGE návod k použití online. strana 12

Návod k obsluze nástěnné klimatizace DANTEX RK-09SEG/RK-09SEGE obsahuje stránky v ruském jazyce.

Můžete si stáhnout soubor pdf této příručky: Stáhnout PDF

ZámekKlávesnice se zamyká a odemyká současným stisknutím tlačítek “ “ a „-„. Pokud je dálkový ovladač uzamčen, jeho

V tomto případě, pokud je stisknuta jakákoli klávesa

ikona třikrát zabliká. Pokud je klávesnice odemčená, nezobrazí se žádná ikona.Automatické otáčení klapek nahoru/dolů1. Stiskněte a podržte tlačítko Swing Up a Down po dobu 2 sekund, klapky na hlavní jednotce se budou pohybovat dopředu a dozadu. Po uvolnění tlačítka se posuvník zastaví v aktuální poloze.2. Pokud je při používání funkce Swing up and Down vypnutý stav Swing up and Down

do stavu zapnuto (z vypnuto na

sekund dojde k přepnutí z vypnuto (Off) na zapnuto (Off). Pokud tlačítko znovu stisknete a podržíte po dobu 2 sekund, klapka projde úhlem natočení, jak je znázorněno výše.Přepínání mezi stupni Celsia a Fahrenheita.Při vypnutém přístroji stiskněte současně tlačítka “ “ a „- “ pro přepnutí z polohy

Funkce odmrazováníPo spuštění této funkce pomocí dálkového ovladače, pokud je spotřebič vypnut pomocí dálkového ovladače, se odmrazování nezastaví, dokud není dokončeno; pokud během této doby změníte provozní režim, zvolený režim nebude fungovat, dokud nebude proces odmrazování dokončen. Provoz se zapnutou nebo vypnutou funkcí: Při vypnutém dálkovém ovládání stiskněte současně tlačítka Mode a Blow pro zapnutí nebo vypnutí funkce. Pokud je spotřebič v režimu odmrazování, na displeji se zobrazí „H1“. Při přepnutí do režimu vytápění bliká H1 po dobu 5 sekund, během této doby je nutné nastavit teplotu pomocí tlačítek „“ a „-“ a H1 zmizí.Při zapnutí dálkového ovládání je nová funkce odmrazování standardně vypnutá.

_Postup výměny baterie a poznámky_

Lehce stiskněte místo označené

šipkou sejměte zadní kryt dálkového ovladače (jak je znázorněno na obrázku).2. Vyjměte staré baterie (viz „Vyjmutí starých baterií“ na straně 31). obrázek).3. Vložte nové, suché baterie

Vraťte kryt dálkového ovladače (viz obrázek 5). ilustrace).POZNÁMKA:

Při výměně baterií nepoužívejte staré baterie nebo jiné typy baterií. V opačném případě by mohlo dojít k poruše dálkového ovládání.

Pokud dálkový ovladač neplánujete delší dobu používat, vyjměte baterie, abyste zabránili poškození dálkového ovladače v případě úniku kapaliny.

Dálkový ovladač by měl být umístěn ve vzdálenosti větší než 1 metr od televizoru nebo stereofonního zařízení.

Pokud nefunguje správně, vyjměte baterie a po 30 sekundách je znovu vložte. Pokud nefunguje, vyměňte baterie.

Instalace klimatizačního systému

Klimatizační zařízení je nutné využívat v přísném souladu s nejdůležitějšími normami: tento krok zajistí maximální životnost a ušetří majitele klimatizačních zařízení nákladných a častých oprav, které obvykle zahrnují výměnu drahých dílů, jako je kompresor nebo řídicí deska.

Před instalací klimatizace je třeba pečlivě prostudovat návod, jak nejlépe postupovat a jak zapnout klimatizaci na teplo. Odborníci radí nešetřit na tak důležitých úkonech, jako je instalace, a svěřit se do rukou profesionálů. Základní funkce však musíte pochopit sami.

Instalace systému musí být provedena v souladu s běžnými pravidly používání tohoto zařízení. je nutné zajistit snadný průtok vzduchu systémem a jeho odtok.

Zapínání klimatizace na teplo se provádí pomocí dálkového ovládání klimatizace (dálkové ovládání nebo nástěnné ovládání). Provozní režim klimatizace pro teplo je obvykle indikován piktogramem slunce na ovládacím panelu.Kromě toho je pro provoz vzduchotechnické jednotky před jejím použitím nutné podepsat zvláštní smlouvu se společností, která je jejím dodavatelem, o servisní údržbě tohoto systému.

READ  Proč guma v Illustratoru nemaže

Než začnete klimatizaci používat, musíte znát všechny podrobnosti a zvláštnosti jejího provozu. jak zapnout klimatizaci, když je horko nebo zima, jak často se musí větrat a zda je možné provést preventivní údržbu svépomocí? Každý by měl vědět, že pravidelná údržba této jednotky zabrání předčasnému selhání systému. Často se to stává například v létě, kdy jsou servisní firmy zcela vytížené zakázkami a jednoduše nemají možnost rychle reagovat na volání a obnovit funkčnost vašeho systému. Pokud se tedy klimatizační zařízení náhle porouchá v období náročném na opravu a vy ho nechcete úplně zničit, nepouštějte se do opravy sami. Odpojte klimatizaci od elektrické sítě a vyčkejte na odborníka, který díky svým znalostem v této oblasti provede skutečnou a odbornou opravu.

Doporučení pro použití

Provoz klimatizačního systému v domácnosti se řídí zvláštními pravidly.

 • Vnější jednotku je třeba pravidelně čistit, zejména vstupní mřížku.
 • Když je dělený systém v provozu, musí být všechna okna a dveře směrem ven zavřená. Tím se zabrání přetížení výrobku.
 • Není možné používat kondicionér neustále během dne.
 • Včasná údržba prodlužuje dobu provozuschopnosti děleného systému.
 • Pokud se filtry vnitřní jednotky zanesou prachem, mohou je uživatelé vymontovat, opláchnout a vysušit přirozenou cestou, bez použití fénu, aby nedošlo k poškození jemné síťky.

Pro dodržení těchto doporučení si stačí pozorně přečíst návod, který je vypracován pro každý model klimatizace.

Kondicionéry a split-systémy Dantex: recenze, pokyny k dálkovému ovládání

Čínská výrobní značka Dantex vstoupila na ruský trh s klimatizačními zařízeními poměrně nedávno. Sortiment zahrnuje invertorové klimatizace, tradiční splitové systémy, podlahová zařízení a mobilní jednotky. Model je možné zvolit podle kapacity a souboru funkcí. Za tímto účelem se podrobně seznamte s výrobky Dantex.

Nástěnné modely

Moderní splitové systémy od společnosti Dantex. nejlepší volba pro domácnost nebo kancelář. Společnost vyvinula několik řad, které se liší nejen technickými vlastnostmi a výkonem, ale také designem. V úvahu se bere i cena, která určuje spotřebitelský parametr.

Přehled sortimentu nástěnných bytových klimatizací podle řad:

 • CORSO NEW. Rozpočtová varianta klimatického systému. Speciální funkce. uhlíkový filtr a s ionty stříbra. Turbo režim pro co nejrychlejší ochlazení nebo ohřátí místnosti. Cena. od 14850
 • Plazma. Série patří také do rozpočtové varianty. Výhodou je, že se dodává s multifunkčním dálkovým ovládáním. Cena. 16500
 • Vega. Výhodou je plazmový generátor pro obohacení kyslíku zápornými ionty. Toto schéma funguje jak pro chlazení, tak pro vytápění. Cena. od 15900
 • MĚSÍČNÍ INVERTOR. Invertor ve venkovní jednotce v kombinaci s technologií Eco zajišťuje nejvyšší úroveň komfortu. Navíc je nainstalováno několik systémů filtrace vzduchu. Cena. od 26700
 • Vega Multi. Multi split systémy jsou určeny pro instalaci ve dvou oddělených místnostech. S výjimkou dvou vnitřních jednotek je tato řada k nerozeznání od standardních modelů Vega. Náklady na vícenásobné dělení od 32970

Spolehlivé japonské kompresory umožňují zapnutí systému pro vytápění v širokém rozsahu. Tato funkce je vhodná v chladném období. Je důležité vzít v úvahu provozní limity. minimální venkovní teplotu.

Výhoda. jediný dálkový ovladač pro klimatizaci Dantex. Lze jej zakoupit samostatně a upravit podle parametrů konkrétního modelu. Ovládání je intuitivní a nastavení jednoduché.

Mobilní klimatizace

Výrobce nabízí spolehlivé mobilní klimatizační jednotky pro vytvoření příjemných podmínek pro život v prostorách s nestálým obyvatelstvem. Donedávna se vyráběly přesné monobloky řady „N“. Byl však vyřazen, protože jeho design neodpovídal moderním požadavkům. Místo toho lze zakoupit model Soho

 • Minimální spotřeba energie. až 1,35 kW při výkonu 3,5 kW;
 • Po ukončení provozu se žaluzie automaticky zavřou, čímž se sníží riziko znečištění;
 • kupující může využít funkci restartu;
 • snadné nastavení klimatizace, několik provozních režimů.

Demontáž skříně pro čištění mechanismů od prachu a nečistot je rovněž možná. Kondenzace se shromažďuje v nádržce a alarm signalizuje úroveň kondenzace.

Rychlost plnění nádoby je minimální. To je zajištěno konstrukčním řešením. kondenzát se nejprve dostane do výměníku tepla, odpaří se a zbytek odteče do nádrže.

Podlahové klimatizační systémy

Pro řešení nestandardních úkolů zajištění optimálních podmínek byla vyvinuta a do výroby uvedena podlahová nebo sloupová klimatizace. Konstrukčně a podle vlastností se blíží klasickému dělenému systému. Rozdíl spočívá v distribuci proudů vzduchu z vnitřní jednotky. Instalace podlahové klimatizace Dantex není příliš složitá.

 • Existují dva další proudy vzduchu. směrem nahoru a dolů;
 • trubky výparníku mají síť drážek, což umožnilo snížit spotřebu elektrické energie;
 • Širokoúhlé žaluzie rozvádějí teplý a studený vzduch rovnoměrně po celém objemu místnosti;
 • dostupnost nočního režimu provozu. výrazné snížení hluku.

Tato řada je rovněž vybavena kompresory vyrobenými v Japonsku. Zajišťuje vysoký stupeň spolehlivosti provozu systému.

READ  Při jaké teplotě motoru se zapíná ventilátor

Demontáž a přemístění vnitřní jednotky do jiné místnosti smí provádět pouze odborníci. Je zakázáno provádět tyto úkony svépomocí. existuje velká pravděpodobnost poškození integrity přívodního a zpětného potrubí.

Srovnání technických specifikací

Kromě bytových klimatizací vyrábí společnost také průmyslové a poloprůmyslové kazetové, sloupové a stropní klimatizace. Pro komerční prostory jsou nejlepší volbou modely s potrubím. Pro jejich výběr je třeba provést složité výpočty. Proto budou pro sériové srovnání vybrány pouze domácí systémy.

Je vhodné se předem seznámit se základními parametry výběru:

zapnout, ventilátor, klimatizaci, dantex
 • Typ klimatizace. podlahová, mobilní nebo dělená;
 • Jmenovitý chladicí/topný výkon;
 • spotřeba energie;
 • Funkční vlastnosti. počet režimů, minimální teplotní krok;
 • náklady.

V tabulce jsou uvedeny nejoblíbenější modely.

Model RK 12SEG RK 07ENT2 RK 09SEG
Chlazení, kW 3,23 2,052 2,63
Vytápění, kW 3,51 2,25 2,82
Průtok vzduchu 550 480 400
Minimální venkovní teplota -10°С -7°С -7°С
Náklady, 23600 15320 17200

Za zmínku stojí, že průměrná hladina hluku vnitřní jednotky nepřekračuje 38 dB ani při maximálním výkonu. Některé systémy mají také noční režim, kdy je výkon nižší než nominální, ale provoz klimatizace je téměř neslyšitelný.

Návody k dálkovým ovladačům a klimatizacím Dantex

Bylo vyvinuto několik řídicích jednotek pro změnu provozních parametrů. kabelové a bezdrátové. První se doporučuje používat pro ovládání z jiné místnosti, druhé se používají k ovládání klimatizace přímo v místnosti. Současně je možné používat dva typy dálkového ovládání najednou.

Instalace klimatizace bez venkovní jednotky IVAR.2.0

Aktivace režimu vytápění

Některé modely klimatizací. invertorové klimatizace. dokáží vytápět místnost i v zimě, a to při poměrně nízkých teplotách pod bodem mrazu.

Po zahájení ohřevu může ventilátor běžet přibližně 3 hodiny

ventilátor může běžet 3 až 5 minut, aby se zabránilo vhánění studeného vzduchu během zahřívání klimatizace. Protože klimatizace vytápí místnost získáváním tepelné energie z venkovního vzduchu, může být její topný výkon snížen, pokud je teplota venkovního vzduchu extrémně nízká. Pokud máte pocit, že klimatizace netopí dostatečně, použijte spolu s klimatizací přídavné topení.

V režimu vytápění bude klimatizace vytápět místnost. Můžete nastavit teplotu a rychlost ventilátoru, abyste získali představu o provozu topení v chladném počasí.

Co je třeba zvážit před zapnutím klimatizace na topení

Aby bylo možné zapnout klimatizaci na topení, je třeba při používání tohoto režimu zohlednit několik důležitých aspektů a omezení. V návodu ke každé klimatizační jednotce je uvedena maximální teplota, při které lze jednotku používat. Mnoho jednotek má spodní hranici 0 °C, některé mají spodní hranici až 0 °C.25 С. Není možné zapnout teplotu nižší než zadaná hodnota.

Jak zjistit, zda je klimatizace vybavena funkcí vytápění?

To zjistíte především z technického listu a popisu spotřebiče při jeho koupi.

Při výběru je možné věnovat pozornost popisu zařízení. Pokud je ohřívač k dispozici, je obvykle uveden v návodu

Výrobci obvykle udávají topný výkon. Pokud je klimatizace zakoupena již dávno a potřeba zkontrolovat dodávku teplého vzduchu se objevila až nyní, je možné se podívat na ikony a funkci zařízení. Pokud je na displeji režim „Heat“ nebo tlačítko se sluncem, znamená to, že se topí.

Jaké jsou teplotní limity pro režim vytápění

Vzhledem k tomu, že topný výkon přímo závisí na tom, jak vysoká je teplota za oknem, existují také omezení minimálních přípustných hodnot. Obecně se nedoporučuje spouštět režim vytápění při hodnotách pod bodem mrazu. Moderní chytré klimatizace s množstvím senzorů umí zjistit, při jakých parametrech venkovního vzduchu se spouští, a ihned informují uživatele o nepřípustnosti takového zásahu. Nejčastěji je minimální hodnota, při které je to možné.5°С.

Režim „Ventilátor„, překlad do ruštiny v klimatizaci

Mezi přepínači klimatizace najdete možnost „rychlost ventilátoru“. Pokud toto slovo přeložíte do ruštiny, dostanete „rychlost ventilátoru“. Funkci lze také označit jednoduše jako „ventilátor„, což je ekvivalent slova „fan“. Zvolte tento režim a změňte rychlost otáčení ventilů v jednotce. Zvýšíme-li rychlost otáčení, klimatizace bude místnost rychleji chladit a vytápět. Ventilátor často mění otáčky, protože jeho provoz je automatizovaný. Rychlost se vypočítá z rozdílu mezi nastavenou teplotou a teplotou v místnosti. Otáčky lze přesně nastavit pomocí tlačítka s označením „fan“. Obecně lze zvolit tři nebo čtyři rychlosti.

Po zapnutí ventilátoru v zařízení se aktivuje tzv. „hřídel“ (alias ventilátor, alias buben s lopatkami) umístěný ve vnitřním bloku. Vzduch je odebírán z místnosti, filtrován a znovu přiváděn do místnosti. Takto se mísí teplotně odlišné vrstvy vzduchu a celá místnost (byt) má rovnoměrný „stupeň“. To je užitečné, když je například v koupelně chladněji než v obývacím pokoji (nebo naopak).

Tato možnost je také aktuální, když je například člověk nemocný. proudění vzduchu při okolní teplotě ho může osvěžit. Studený proud může naopak jen uškodit. Pokud máte malé děti, může tato funkce také ušetřit. Když víte, co znamená režim větrání u klimatizací, snáze pochopíte, jak a kdy jej používat. Režim se aktivuje v následujících případech:

 • Když je vzduch v místnosti vydýchaný, cítíte, že vzduch v blízkosti radiátorů je horký a vzduch na chodbách se neohřívá (nebo naopak studí, v závislosti na vašich potřebách). Studený vzduch se shromažďuje u podlahy a teplejší vzduch u stropu, proto je lepší vyrovnat teplotu pro pohodlí lidí;
 • V místnosti je nepříjemný zápach nebo vlhkost. to lze vyřešit zapnutím šachty. Vzduch je protlačován přes dostupné filtry (uhlíkový, katechinový, plazmový, baktericidní atd.);
 • Když je v místnosti optimální teplota a vy chcete být jen na vzduchu (ani horko, ani zima);
 • V místnosti jsou nemocní lidé nebo malé děti, pro které je studený vzduch kontraindikován, a vzduch o pokojové teplotě jim nemůže uškodit.
READ  Lze chladničku použít jako klimatizaci?

Tipy, jak správně používat dálkové ovládání klimatizace

„Kdo má dálkové ovládání klimatizace, ten řídí kancelář.“. tato otřepaná fráze se již dávno stala kancelářským folklórem. Ale umí ho každý správně používat, aby zařízení sloužilo všem, kteří jsou v místnosti??

Často se to stává takto: když jste si koupili složitou techniku, začali jste spíše mačkat všechna možná tlačítka, ladit ji podle instinktů, a myšlenka, že je třeba se seznámit s návodem k použití, se objeví, když se technika porouchá. Naše recenze je pro ty, kteří se neobtěžují číst návod. Po jeho přečtení může každý snadno ovládat dálkové ovládání a nastavit požadované parametry.

Aby výrobci klimatizačních zařízení předvídali očekávání svých zákazníků, vytvářejí někdy až nepředstavitelný design klimatizací a split-systémů, ale zároveň dálkové ovládání jakéhokoli superzařízení zůstává velmi lakonické a jednoduché pro použití, se standardní sadou tlačítek, nezbytných pro potřebná nastavení.

Nejdůležitější tlačítko dálkového ovládání. Mode. výběr režimu.

Stisknutím tohoto tlačítka se klimatizace nastaví do různých režimů dodávky vzduchu: jedno stisknutí. automatický režim;

dva tlaky. režim chlazení. Rychle nebo pomalu. záleží na nastavených parametrech (o tomto. další);

dalším stisknutím tlačítka režimu se přepne do režimu Dry. odvlhčování. Kondicionér se zapíná pomalou, průměrnou rychlostí;

ještě jedno stisknutí tlačítka režimu a režim ventilátoru, kdy klimatizace začne pracovat tiše, o něco pomaleji než v předchozím režimu.

Režim Turbo zlepšuje provoz klimatizace nad režimy uvedené na tlačítku režimů. S výjimkou automatického režimu.

Temp. stisknutím směrem nahoru nebo dolů nastavíte teplotu ohřevu nebo chlazení.

Ventilátor. volba rychlosti ventilátoru (3-4 různé úrovně rychlosti), dodávka čerstvosti a chladu. Nefunguje v automatickém režimu.

Swing. Horizontální směr klapek. Jedním stisknutím tlačítka Swing.Klapka se plynule pohybuje nahoru a dolů a po opětovném stisknutí se zablokuje. U některých modelů split-systémů je možné nastavit směr vertikálních žaluzií, pokud tato funkce chybí, je nutné je nastavit ručně a nasměrovat proud vzduchu požadovaným směrem.

Qulet- Tato funkce rozptyluje studený vzduch mnohem více do šířky, aniž by byli uživatelé vystaveni přímému působení vzduchu.

Auto Clean je užitečné tlačítko pro dezinfekci a odvlhčení částí klimatizace. Čas od času je nutné nechat kondicionér v tomto režimu pracovat alespoň dvě hodiny. V tomto případě se nemusíte obávat výskytu plísní a dalších potíží v technice.

Tlačítky Ok a Zrušit nastavení potvrdíte nebo zrušíte.

Smart Saver. udržuje teplotu na určité úrovni. Klimatizace dosáhne nastavené teploty a přestane pracovat. Když se teplota v místnosti začne měnit, klimatizace se opět zapne.

Dobrý spánek. V tomto režimu se studený vzduch obrací ke stropu a neruší váš spánek.

Spánek. režim spánku. Během dvou hodin se každou hodinu teplota zvýší o jeden stupeň, pak se udržuje na dosažené hodnotě a za 6 hodin se klimatizace vypne.

Eco. tlačítko ovládá úsporný režim. Klimatizace začne běžet na nízké otáčky.

Hodiny ukazují nastavený čas. Nastavení času pomocí teplotních šipek.

On Timer. zapnutí časovače.

Tlačítko Time Up pro přidání času při nastavování časovače;

Vypnout časovač. vypne časovač;

Time Down. tlačítko pro zkrácení času při nastavení časovače na vypnutí klimatizace.

Mnoho modelů moderních split-systémů je vybaveno elektronickým displejem, který na panelu vnitřní jednotky zobrazuje informace o přednastavených nastaveních. Pokud není k dispozici displej, lze nastavení ovládat pomocí dálkového ovladače. Po stisknutí každého tlačítka vydá vnitřní jednotka charakteristický zvuk a reaguje tak na příkazy dálkového ovládání. Pokud se „pip“ neozve, je nutné znovu stisknout tlačítko.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS