Pravidla pro vlastní šití novorozeneckých plenek

Matky a babičky odjakživa přebalovaly své novorozené děti. V dnešním světě tato tradice stále pokračuje, ale stále častěji se objevuje otázka: mělo by být dítě zavinuto a jak ušít plenku pro novorozence vlastníma rukama, aby se v ní cítil pohodlně a bezpečně?

Okamžik porodu je pro dítě stresující. Všechno v tomto světě je pro ně nové, jak to, co vidí, tak to, co cítí. Přebalování pomáhá snížit stres při zvykání si na nový svět.

Dítě v matčině lůně je obklopeno teplým a uzavřeným prostorem a je zvyklé cítit rukama, co je kolem něj. V posledních týdnech před porodem výrazně roste jeho lýtko, děložní objetí se stává těsnějším, nohy a ruce jsou pevně přitisknuté k tělu, což se stává i nitroděložním zvykem. Děloha se pravidelně stahuje a vytváří hmatatelný tělesný dojem těsného objetí.

Zavinování dítěte zabraňuje zbytečnému stresu. Nadměrný stres může způsobit zpomalení vývoje.

zastřihnout, okraje, plenky, overlocku

Dětské pleny

Nyní přejdeme k plenám. Podle doktora Spocka jich potřebujete dva tucty denně, pokud je budete mýt každý den. Samozřejmě musí být vyrobeny z bavlny. Chintz, madapolam, kaliko, flanel.

Samozřejmě si uvědomujete, že hotová plena není nutností. Stačí čtverec vhodné látky o rozměrech 120 x 120 cm. Tkanina je často menší, např. 90 cm. Poté ustřihneme kus látky dlouhý 120 cm. Poté si ustřihneme další 30 cm široký a 120 cm dlouhý pruh. Oba kusy spojíme jednoduchým šitím. Vždy se snažte, aby švy byly umístěny podél vláken. Výraz „podélně“ se objevuje poměrně často. Znamená to, že směr nitě je rovnoběžný s okrajem. V tomto směru se tkanina neprotáhne. Při šití by všechny vzory měly být umístěny podél vlákna látky. Pokud jsou díly šité na okraji, okraje se netřepí a tento šev nelze zpracovat.

Zbývá už jen oříznout okraje dílu. Okraje lze oříznout dvěma způsoby. Pokud máte overlock, můžete využít jeho pomoci. Mimochodem, tuto službu poskytují některé obchody a ateliéry. Nebo můžete lem olemovat na šicím stroji a dvakrát jej otočit. Takže jedna ze základních technik šití. podřezávání. Pro jistotu je lepší kus předem sešít. Velmi dobrá zpětná vazba od maminek na plenku s kapucí, která je tak praktická pro zabalení dítěte po koupání. Pro výrobu kapuce vystřihněte obdélník dlouhý 52 cm a široký 52 cm

26 cm. Jak jsme se již dohodli, osa zrna je na delší straně. Poté obdélník přeložíme na polovinu. Získáme čtverec o rozměrech 26×26 cm, jehož jedna strana bude přehnutá, na sousední straně vytvoříme spojovací šev. Dostaneme kapkovitou střechu.

Zvláštností technologie výroby spodního prádla pro novorozence je, že spojovací švy jsou položeny

na přední i zadní straně. Švy jsou prošité strojem nebo ručně a svázané měkkými nitěmi.

Řez rovnoběžný se švem bude tvořit okraj kapoty. Je třeba ji zastřihnout. Nejjednodušší je použít již známý podkasaný steh. Ale chceme, aby byl krásný, a tak kolem okraje přišijeme copánek. Pokud máte cikcakový steh, začněte šít cikcakovým stehem kolem okraje. Nastavení rozměrů kroku: délka 2 mm, šířka 2 mm. Řez musí být uprostřed hřiště. Pak jehla kmitavým pohybem přesáhne okraj látky a mírně se zkroutí. Tkanina bude později méně roztřepená. Prýmek položte na okraj vzoru, rovnoběžně se švem, 5 mm od okraje. Nastavte cikcak na nejmenší steh a prošijte krajku podél okraje. A pokud není cikcak? Jedná se o nejoblíbenější metodu zastřihování lemů.

Zkosený okraj je pruh látky široký 2-3 cm. Je řezán pod úhlem ke směru vláken. Klasický diagonální střih se šije striktně podél úhlopříčky pod úhlem 45 stupňů (obr. 13а). Ale prozradím vám tajemství, není nutné udržovat takový úhel pohledu. Nejdůležitější pro nás je, aby se tkanina roztáhla, a to nejen po vlákně. Stačí malé lomítko. To vědí všechny zkušené švadleny.

Pokud nemáme dostatečnou délku, šijeme podél vlákna (obr. 136,13в). Nezapomeňte, že tkanina má tendenci se podél šikmých ploch natahovat, proto s ní manipulujte velmi opatrně. Nyní položte kapuci na stůl lícem nahoru a položte lem směrem dolů. Stehujte ve vzdálenosti 0,5 cm od okraje. Nyní ji přeložte zpět na rubovou stranu vzoru, přehněte okraj okraje a přišijte nebo připněte k hlavnímu vzoru. Připněte stuhu podél okraje klopy. Steh podél stuhy. Podél okraje přidejte další steh o 0,7 cm za první. Tento šev lze zpevnit přidáním druhé řady prýmku pod něj. Obecně platí, že při šití jakýchkoli předmětů byste měli usilovat o to, aby byl každý šev funkčně opodstatněný a plnil kromě konstrukčních funkcí také funkce estetické. Tak jsme se dohodli a na okraji

READ  Poloviční náplň myčky Bosch

Umístěte druhou řadu copu a prošijte ji 0,7 cm od první řady. Mimochodem, vždy je lepší šít nikoli rovným, ale velmi jemným klikatým stehem. Naše mikina je připravena.

Druhým kusem je rouno o rozměrech 80×80 cm. Přeložte ji na polovinu podél vlákna, abyste našli střed. Nazvěme horní bod tohoto švu bodem v polovině cesty. Přiložte oba díly k sobě tak, aby šev nejmenšího dílu byl v místě, které jsme našli uprostřed. Nyní oba díly rozložte a sešijte k sobě. Okraje velkého kusu by měly být oříznuty: overlockem nebo přeloženy a obšity.

Kromě plenek potřebujete také takovou specifickou věc, jako jsou plenky. Jedná se samozřejmě o slavné pamlsky, ale nemusí být dostatek peněžních prostředků na dostatečné množství. Proto si maminky dělají zásoby látkových plen. Jsou střiženy z bavlněné látky ve tvaru trojúhelníků (šátků) o velikosti 50×50 cm. Je lepší na ně používat obnošené látky, protože jsou jemnější. Okraje není třeba ořezávat. Musíte si připravit alespoň dvacet těchto plenek.

Když jsem procházel nejrůznější oficiální literaturu, nenašel jsem tam žádnou zvláštní inovaci. Ale když jsem si začal prohlížet staré časopisy, žasl jsem nad vynalézavostí našich lidí. Zde je rada z článku v časopise „The Peasant Woman“ z roku 1985, jak používat méně plenek. Takže metoda sestry. Plenky

Nejprve plenu čtyřikrát přeložte (obr. 14d). 14а). Pak přeložte pravý horní roh doleva tak, aby obě horní vrstvy tvořily trojúhelník. Spodní část plenky má obdélník, takže obdélník je nahoře (obr. 14). 14в). Dvakrát ji zastrčte. Plenka i plenka jsou nyní vytvořeny současně (obr. 14d). 14г). Nyní můžete plenku omotat kolem těla dítěte a svázat její konce v pase, jak je znázorněno na obr. 14g. 14д. Pokud do obdélníkové pleny vložíte papírovou plenu, bude ještě bezpečnější.

Velikost plenky pro novorozence

Standardní plenky z obchodu se dodávají v balení 80110. Protože si ale budeme plenku šít sami, můžeme si zvolit libovolné „rozměry“. Jakákoli velikost, ale ne tak docela. Co se týče „šířky“, budeme mít jeden pevný limit. šířku listu suroviny. Nejsme však omezeni „délkou“.

Zkušenosti ukázaly, že je snazší používat větší pleny než 9090. Za prvé, dítě roste rychle. Za druhé, dostatečně velké potahy lze použít jako prostěradla do dětské postýlky.

Užitečné mohou být například velikosti plenek 80125 cm, 80130 cm (první z nich je šířka materiálu).

Plenky jsou pro novorozence nejdůležitější

Nastávající rodiče, kteří čekají dítě, budou v prvních měsících potřebovat spoustu věcí. Jednou z těchto nezbytných věcí jsou pleny. Samozřejmě si jich můžete koupit několik desítek v obchodě, nebo si je můžete vyrobit sami, což vás vyjde mnohem levněji.

Dětská pokožka je jemná a citlivá, proto jsou vhodné pouze jemné tkaniny. V ideálním případě by měly být zakoupeny tyto přírodní bavlněné tkaniny:. chintz;. flanel;. len;. kaliko. Ujistěte se, že tkanina neobsahuje syntetická vlákna.

Je lepší koupit dva druhy látky. tenkou (chintz, len nebo kaliko), ze které můžete vyrobit lehké pleny, a silnější flanel, ze kterého budou pleny teplejší.

Látka by neměla být jen bílá, ale s veselým vzorem, který udělá radost vám i vašemu dítěti.

Množství plenek, které budete potřebovat, závisí na tom, zda plánujete dítě zavinovat, nebo zda ho raději oblékáte do dupaček a kalhot. Pokud se rozhodnete pro přebalování, je vhodné mít již v prvním měsíci života dítěte přibližně 30 plenek.

Můžete si vyrobit tucet plenek 80×120, takže je snadno použijete při koupání nebo je položíte na postel, kam chcete dát nahé dítě. Budete také potřebovat plenky 120×120. jsou nejvhodnější pro přebalování hned po porodu.

Nakonec si připravte několik plenek 120×150, protože děti rostou velmi rychle a možná budete brzy potřebovat větší.

Pokud máte velké dítě, ušijte více plenek velikosti 120×150, protože brzy budete moci používat pouze je

Výroba plenky je poměrně snadná a neměla by být problémem ani pro ženy, které se šitím dosud nezabývaly. Látku nastříhejte na obdélníky požadované velikosti. Nezapomeňte, že po vyprání se látka může srazit.

Je lepší si tento bod předem vyjasnit s prodavačem a při střihu si vyhradit nějakou látku navíc pro případ smrštění. Na každé straně si také vyhraďte jeden až dva centimetry na oříznutí

K dokončení okrajů plenky je nejlepší použít overlock. Pokud toto zařízení nemáte k dispozici a nechcete jít do ateliéru, dvakrát obtočte okraj a prošijte jej klikatým stehem nebo jednoduchým stehem. Použijte kontrastní nit, abyste vytvořili veselejší vzhled dětské pleny.

Po sešití okrajů každé pleny ji vyperte s dětským pudrem a vyžehlete z obou stran. Výbavička pro miminko, která se bude v prvních měsících jeho života jistě hodit, je připravena.

Jak vyrobit plenku pro novorozence vlastníma rukama

Některé mladé matky si myslí, že přebalování není moderní. Dětské prádlo v obchodech pro novorozence zaujme svou krásou a stylem. je těžké od něj odtrhnout oči.

READ  Konvice Redmond se k telefonu nepřipojí

Užitečnost přebalování je však zřejmá a není moudré ho odmítat. Děti potřebují pohodlí, ne krásu. nerozumějí slovu „půvab“.

Zjistěme, jak šít pleny s vlastními rukama, které velikosti plenek by měly být vybrány pro novorozence.

Proč přebalovat??

Ironií je, že mnoho pediatrů si myslí, že přebalování je škodlivé. Tvrdí, že omezování pohybu dítěte brání jeho vývoji. V poloze „vojáka“ však dítě spí lépe, protože pohyb končetin ho neodvádí od spánku.

Můžeme se dlouho dohadovat, ale praktické malé kroky vše uvedou na pravou míru. Matka sama ví, že zavinovačka je pro dítě zpočátku dokonalou skříní. Měly by být v šatníku vašeho dítěte! Připravte se na koupi plenky nebo si ji vyrobte sami.

Kdysi se kojenci balili do speciálních plének. dlouhých kusů látky s vyšitým vzorem na omdlení. Tyto klapky se předávaly z generace na generaci a sloužily k ochraně dětí v rodině.

Zavinování dítěte od ramen až k nohám pomáhá usnadnit přechod z dělohy na svět a snižuje porodní stres. Plenky jsou pro dítě velmi důležité:

  • Zavinutí do pevné zavinovačky dítě uklidňuje;
  • Pevné končetiny dítě neděsí;
  • Kojenec lépe usíná, když mu nepřekážejí končetiny.

Jak vidíte, přebalování není přežitkem minulosti. Je to nezbytná pomůcka pro novorozence, která mu pomáhá zvládnout poporodní období a adaptovat se na nový svět. V matčině lůně nepohyboval volně končetinami, ale ležel v jedné poloze. Nevyzpytatelné pohyby rukama/nohama ho mohou vyděsit. Ale dítě vám o tom nemůže říct, jen se bojí.

Strach je pro dítě krajně nežádoucí emoce, protože brání volnému rozvoji všech základních funkcí dítěte. motoriky, hmatu a aktivnímu poznávání nového světa. Strach vytváří komplex méněcennosti a zbavuje dítě radosti z bytí.

V děloze měl plod vždy teplou a měkkou oporu. děložní stěnu. Dítě je na něj zvyklé už devět měsíců a vstup do nového světa je pro něj stresující.

Zavinování napodobuje život v děloze a pomáhá dítěti se na něj zpočátku adaptovat. Takže zbytky starověku jsou zde irelevantní: plenka je pro dítě nutností.

zastřihnout, okraje, plenky, overlocku

Mnoho mladých matek si stěžuje na bezesné noci s rozjíveným dítětem a intuitivně začíná s přebalováním.

Dětský šatník

Maminky a babičky chtějí své drahé dítě okouzlujícím způsobem obléknout, aby vypadalo jako hračka. Nesmíme však zapomínat na pohodlí! První šatník miminek by se měl skládat hlavně z plenek a kalhotek. Potřebujete také kuklu a botičky. Jaké plenky dítě potřebuje?

Kolik povlečení byste měli koupit nebo vyrobit pro své dítě?? Pokud nepředpokládáte, že budete plenky používat neustále, 30 denně. Navíc potřebujeme náhradní povlečení pro případ nouze (maminka onemocní nebo nemá čas vyprat a usušit). Celkem nejméně 50 kusů. Je tedy na čase zasednout k šicímu stroji a ušít správné množství vlastníma rukama!

Chintz, flanel a žerzej

Nejoblíbenější jsou chintzová prostěradla. Chintz je měkká, tenká, opakovaně použitelná tkanina, která rychle absorbuje tekutiny a snadno se pere. Chints se časem stane velmi měkkým a dítěti je v něm velmi příjemně.

Novorozence nebalte do nové sintrové pleny: materiál je třeba několikrát vyprat, aby byl pro pokožku jemný.

Flanelová prostěradla jsou zateplenou verzí chintzových tkanin. Flanel je vyroben z lněné bavlny. Tato prostěradla se skvěle hodí na utírání po koupeli, jako přikrývka za letní noci nebo jako teplá utěrka za zimních večerů.

Pletená prostěradla se používají pro větší teplo nad flanelovým povlečením. Pletené prostěradlo lze v létě použít jako zavinovačku pro dítě, které volně pohybuje končetinami.

Výhoda trikotu pro zavinutí dítěte je zřejmá: dítě se nebude bát svých chaoticky se pohybujících rukou a nohou a snadno usne.

Jednorázová prostěradla. nenahraditelná součást šatníku novorozence. Používají se:

  • pro lůžkoviny na přebalovacím stole;
  • Používá se jako lůžkoviny pod chintzovou/flanelovou plenu během spánku;
  • Pro cesty k lékaři místo plenek.

Důležité! Jednorázová prostěradla by neměla nahrazovat látková prostěradla: jsou drahá a ne zcela hygienická.

Vlastní výroba dětských přehozů

Zjistili jsme kvalitu materiálu: chintz, flanel, žerzej. Nyní musíme zjistit velikost prostěradla pro novorozence. Jaká by měla být jejich velikost? Standardní archy jsou metr po metru. To je optimální délka/šířka pro novorozence.

Pro děti starší tří měsíců lze vyrobit povlečení o rozměrech 110×110 cm a 120×120 cm. Když dítě vyroste, lze toto povlečení použít jako osušku nebo jako lůžko do kočárku. Vždy je lze použít. Některé maminky a babičky nedodržují přísné rozměry, ale pamatujte: prostěradlo musí být pohodlné.

Jak si sami ušít prostěradla? K tomu je třeba nastříhat čtverce látky požadované velikosti a přetřít je strojem. Je dobré, když máte možnost overlocku. žádný problém.

zastřihnout, okraje, plenky, overlocku

Pokud nemáte overlock, můžete okraje prošít klikatým stehem, abyste předešli drobení. V krajním případě můžete okraje přehnout a sešít, ale bude to trvat déle.

Ručně vyráběné plenky. nejvýhodnější způsob, jak utvářet šatník dítěte.

Jak vyrobit plenku pro dítě

Počet plenek závisí na rozhodnutí matky, zda bude dítě přebalovat, nebo ne. Pokud se zavinování neplánuje. Počet plenek je menší. V průměru je dobré mít 10-15. Veškeré dětské oblečení, které přichází do styku s tělem dítěte, včetně zavinovaček, je vyrobeno ze 100% bavlny. Obvykle se používají tři druhy: tenký chintz, silný flanel a koupací plášť.

READ  Lze polypropylen umístit na držák na ručníky?

V zimním období je potřeba teplé pleny a v letním období je potřeba lehké pleny. Plenky z jemných žerzejových tkanin se v poslední době staly velmi žádanými: kulirnoe (len), interlock, patka jako teplá tkanina. Koupelnové osušky jsou vyrobeny z bavlněného froté, froté úpletu. K ořezávání okrajů nepoužívejte látku ani rouno.

Standardní prodejní pleny měří 80 cm x 110 cm. Při šití je šířka pleny omezena šířkou látky, ale délku lze měřit na libovolnou velikost. Dítě v prvních měsících velmi rychle roste a dětské pleny se brzy přestanou používat. Praktické zkušenosti ukázaly, že nejvhodnější velikost pro přebalování je 80 cm na 125 nebo 130 cm. V dětské postýlce ji lze použít místo prostěradla.

Na rozdíl od běžných zavinovaček jsou pleny na koupání šité do čtverce. Rozměry 70 × 70 cm nebo 90 × 90 cm, s trojúhelníkovou kapucí s katetou dlouhou přibližně 25-35 cm. Při výpočtu tkaniny pro plenku je třeba vzít v úvahu smrštění, které může být až 5 %, a také přídavek na šev 1-1,5 cm na každém okraji. Pokud hodláte okraje overlockovat, nemusíte přidávat přídavek na lemování.

Tkaninu je třeba před šitím vyprat. Materiál se smrští a pak můžete začít řezat. Připravte si hladký povrch a položte na něj látku. Změřte požadované rozměry a vystřihněte plenku. Okraje jsou dokončeny několika způsoby. Může být overlockován, šit na šicím stroji jednoduchým nebo klikatým stehem a mít přehnutý okraj. Okraje lze oříznout a ořezat některým z výše uvedených způsobů nebo je ponechat neořezané.

Chcete-li svému novorozenci dopřát šatník malého prince nebo princezny, můžete plenku ozdobit bavlněnou krajkou, prýmkem nebo stuhou. Hlavní je, aby byly hladké a štíhlé. Plenku lze snadno ušít, potřebujete pouze šicí stroj. Hotové pleny by se měly znovu vyprat s dětským práškem, usušit, vyžehlit horkou žehličkou a uložit do skříně, aby počkaly na svůj čas.

Požadavky na dětskou plenku

Dětské oblečení musí splňovat nejpřísnější normy kvality. Klíčové vlastnosti dětské pleny

  • z přírodního materiálu (bavlna nebo bambus);
  • Měkká. jemná dětská pokožka je citlivá na sebemenší záhyb nebo nerovnost;
  • dlouhé nošení. tkanina musí vydržet několikanásobné praní, protože pleny se rychle špiní;
  • Materiál je vzduchotěsný, takže se vaše dítě v horkém počasí nepotí a v chladném nemrzne.

Cocoon

Odrážedlo je oválný pytel s otvorem pro krk dítěte. Snadné otevírání pomocí klipů. Dítě se vejde dovnitř a je pevně zajištěno nýty.

Zavinování novorozence je mnohem snazší s plenkou cocoon. A speciální tvar zabrání tomu, aby vylezl z pleny nebo si vytáhl ruce ven. Dítě se nezamotá ani nezmrzne uvnitř. Přirozený tvar plenky pomůže zpevnit ruce a nohy vašeho dítěte a pomůže mu snadno usnout. Díky vrstvení plenky se dítě cítí chráněné a spí déle.

Kokonové pleny se obvykle upevňují pomocí suchých zipů nebo zipů. Obě jsou bezpečné, odolné a snadno se používají.

Fotogalerie: nápady na šití plenek pro děti

Velmi roztomile vypadající plenka „Star“, byla by ideální pro focení dítěte Nepromokavá plenka nemusí šít dvě vrstvy látky, můžete si koupit nepromokavou látku, měkkou na jedné straně, a jen ji ušít z její pleny stejným způsobem jako obvyklé Velmi stylové vzhledové pleny, Velmi pěkný a hezký vzhled plenky z látek pastelových barev Plenku-kontejner lze doplnit dodatečně našitou čepičkou, která obzvláště zaujme při pohledu na možnosti miminka s ušima šelmy Velmi originální nápad ušít „kokon“ ve stylu různých superhrdinů nebo hrdinů pohádek, kreslených filmů apod. n kukly z kombinace dvou látek nebo různých barev jsou neobvyklé a krásné Pokud se obáváte, že dítě z kukly rychle vyroste, můžete ji najednou trochu zvětšit, a dokud je dítě ještě malé, stačí z přebytečné látky uvázat uzel

Pokud vynaložíte dostatek trpělivosti a úsilí a budete se řídit pokyny v našich navrhovaných mistrovských třídách, určitě získáte úhlednou, krásnou plenku, ať už máte na mysli jakýkoli model, který chcete přivést k životu. Hodně štěstí s kreativitou a zdraví vašim dětem!

Přihlaste se k odběru našeho kanálu na Yandex.Zen

Dobrý den. Jsem Natalia, je mi 21 let. Copywriting podnikání pro více než 2 roky, se snažil pracovat na různých burzách, ale nakonec si vybral Monica, protože zde všichni nejvíce čestný, a pravidla a požadavky jsou vysvětleny velmi jednoduše a jasně, což pomáhá maximálně, aby se zabránilo případným chybám a nedorozuměním, které se často vyskytují v práci copywritera. (:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS