Přední část myčky: praktické tipy pro instalaci

Výhodou volně stojící myčky nádobí je, že ušetří spoustu místa v kuchyni a navíc harmonicky zapadne do stávajícího designu. Stačí se jen rozhodnout, jakou velikost myčky chcete, a přizpůsobit rozměry spotřebiče jeho zamýšlenému umístění.

Typy myček nádobí

Za prvé, všechny myčky nádobí lze rozdělit na domácí a komerční myčky nádobí. Ty se používají v gastronomii a v průmyslovém prostředí, takže se jimi zde nebudeme zabývat.

Myčky nádobí pro domácnost lze rozdělit na tyto typy

 • plně integrovaný. systém je zcela skrytý za přední částí nábytku. Ovládací jednotka je umístěna na přední straně spotřebiče. Takové modely jsou často vybaveny indikátorem světla. Na podlaze se objeví světelná značka, která vás upozorní, že mycí cyklus ještě není dokončen;
 • částečně vestavěné. přední stěna je buď zcela otevřená, nebo částečně skrytá za nábytkovým čelem. V tomto případě je ovládací panel umístěn nad přední částí a je přístupný i při zapnutém stroji;
 • Volně stojící. samostatná jednotka ve vlastní skříňce; Další klasifikace se týká rozměrových charakteristik myček nádobí. Rozlišuje se mezi stroji:
 • plná velikost. šířka 60 cm. Skvělá volba pro větší rodiny. Takový „pomocník“ zvládne celou horu nádobí. V jednom cyklu lze vyprat 10 až 17 sad prádla. snadno se do něj vejdou hrnce, pánve a tácy. Výška 82-87 cm a hloubka 55-60 cm. K dispozici jsou všechny kategorie. zapuštěné, částečně zapuštěné a volně stojící;
 • Úzké. mohou být široké 45 až 49 cm. Pojme maximálně 10 sad nádobí. Vhodnější pro malé rodiny s 3 až 5 osobami. Pokud je rodina početná, budete ji muset spustit několikrát;
 • Kompaktní. malé spotřebiče podobné velikosti jako mikrovlnná trouba. K dispozici jsou v šířkách od 35 do 45 cm, takže se hodí do každé kuchyně, ať je jakkoli malá. Na jeden mycí cyklus lze umýt 4-6 sad nádobí. K dispozici ve vestavném a volně stojícím provedení.

Výběr velikosti

Vestavné myčky nádobí se dodávají v různých velikostech, a proto se do nich vejde velké množství nádobí.

zavěsit, přední, část, myčky

VelikostVelikostVelikost v cmMaximální kapacita (počet sad nádobí)

Mini 50/50/55 5
Úzké stránky 45/55/85 8
Plná velikost 60/60/85 17

Plánování uspořádání různých velikostí odsavačů par, kreslení

Mini myčky jsou výhodné, protože je lze integrovat do malé kuchyně, dokonce i pod dřez nebo do skříňky, protože mají podobnou velikost jako mikrovlnná trouba a jsou pohodlně umístěny ve výšce očí. Úzké jednotky se vyplatí kupovat pouze v případě, že nemáte velkou rodinu. Modely plné velikosti jsou správnou volbou, pokud máte doma velký počet příbuzných a hostů. Musíte si však uvědomit, že takový stroj zabere v kuchyni více místa.

Existují různé typy strojů s různou velikostí skříně

zavěsit, přední, část, myčky

Třídy a štítky energetické účinnosti

Důležitými vlastnostmi, které je třeba mít na paměti při nákupu plnohodnotného spotřebiče, jsou také nízká spotřeba energie a energetická účinnost. Výrobci musí u každého výrobku uvést třídu energetické účinnosti

Třída energetické účinnosti je obvykle vyznačena na štítku připevněném ke spotřebiči nebo je přiložena v sáčku s doklady ke spotřebiči. Třídy jsou označeny latinkou: A, A, A, A, B, C,D (do roku 2010 bylo označení A, B, C, D, E, F, G), přičemž třída A je nejúspornější model z hlediska spotřeby energie a vody.

Jak se označují třídy energetické účinnosti různých typů myček nádobí

Ale také cena takových modelů bude podstatně vyšší než u výrobku s dalšími stupni třídění. Na nálepce musí být rovněž uvedeno

 • model a značku výrobku;
 • Spotřeba vody v litrech na cyklus;
 • Spotřeba elektrické energie na cyklus (kWh);
 • třída sušení (A až G);
 • počet sad;
 • třída hluku v decibelech.

Rozluštění štítků na nálepce na přední straně myčky nádobí

Typy front, funkce

Čelo automatické myčky. dekorativní obložení, které ladí s kuchyňským nábytkem. Připevněno ke dveřím stroje. Praktické, odolné dřevovláknité desky. Mohou být laminované, laminované barevnou fólií, opatřené originálním kováním, různými dekoracemi. Zavěšení dřevotřískové desky, PVC. vysoké riziko. Tyto materiály se snadno deformují vibracemi, teplem a vlhkostí.

Vlastnosti obložení:

 • Snadnější výběr techniky. Nemusíte se starat o barvu krytu. můžete se soustředit na technické detaily, protože myčka je stejně neviditelná.
 • Dětský zámek. Žádné děti se nestanou obětí zvědavosti na skrytý spotřebič za dveřmi.
 • Izolace proti hluku. Přídavný panel pohlcuje hluk. Německé vestavné modely, jako jsou Siemens, Bosch, Miele a Hansa, jsou vybaveny speciálním těsněním pohlcujícím hluk, které se vkládá mezi dveře a přední panel.

Typy příloh

Obložení lze ke dveřím připevnit pomocí samořezných šroubů (možnost u zcela zapuštěných modelů) nebo na pantech (u částečně zapuštěných modelů). Posuvné držáky se často používají u verzí výrobků “ Gorenje „, “ Ikea „, “ Electrolux „, Beko.

Rozměry krytu

V závislosti na rozměrech stroje. Standardní šířka stroje 60 cm (plná velikost), 45 cm (úzká). Výška myčky je 82 cm. Rozměry se mohou značně lišit od standardních. Doporučujeme vám zakoupit náhlavní soupravu až po zakoupení myčky nádobí. Tak, aby bylo možné jej dokonale upevnit pod pracovní desku a zajistit na místě. Například do kuchyní Ikea se hodí všechny modely myček tohoto výrobce. Společnost Leroy Merlin prodává spotřebiče na zakázku. Pokud jsou čela větší než dveře, při otevření dveří se opírají o podstavec.

READ  Žádná voda v myčce

Dlouhá čelní stěna myčky: Co dělat??

Zkuste nastavit výšku myčky nastavením nožiček. Mezera v soklu o tloušťce odpovídající tloušťce čela, dveří a několika milimetrů navíc.

Dimenzování

Rozměry dekorativní plochy závisí na velikosti myčky:

 • Standardní šířka spotřebičů je 450 a 600 mm, výška většiny modelů je 820 mm.
 • V případě potřeby však můžete na trhu najít i kompaktní modely 500 a 600 mm.

Nejprve je třeba určit skutečné rozměry myčky a teprve poté se rozhodnout pro dekor.

Důležité! Uvedené hodnoty (450, 600 mm) jsou průměrné hodnoty. Skutečné rozměry spotřebiče se mohou lišit o několik centimetrů. Přední stranu nelze opravit, protože je již zatavena dekorativní fólií.

Výška musí být také pečlivě vypočtena. Výška dvířek myčky je jen o málo nižší než výška dekorativní stěny. Aby byla varná deska v jedné rovině s pracovní deskou, je třeba nastavit nožičky myčky tak, aby přesně zapadly pod pracovní desku.

U částečně zapuštěného modelu závisí výška čela na šířce ovládacího panelu na dveřích. V porovnání s modelem pro zapuštěnou montáž je instalace mnohem jednodušší.

Chcete-li zajistit, aby myčka vydržela co nejdéle a správně myla, přečtěte si návod k použití a seznamte se s jejím správným používáním.

Pokyny pro instalaci fasády vlastníma rukama

Po přípravě potřebného nářadí přejděte k montáži. Nejprve určete rozměry dekorativního panelu. V návodu přiloženém k sadě čelního panelu je uvedeno

Šířka panelu a šířka myčky jsou často shodné, protože dveře kopírují rozměry skříně. Například výška 45 cm modelů je obvykle 448 mm (až na výjimky) a výška 60 cm modelů je 598 mm. Existují různé výšky. To závisí na poloze čelních ploch krytů vedle sebe. Pokud to vyžaduje vnitřní uspořádání, lze použít panel o několik milimetrů delší, než je doporučená délka. Jen se ujistěte, že nebrání otevírání dveří v pravém úhlu. Pokud se překrytí dotýká soklu, sokl se nedotýká a okraj soklu se seřízne podél okraje panelu.

Dodržujte způsob upevnění doporučený výrobcem. V opačném případě by mohlo dojít k tomu, že by se uzávěry časem uvolnily nebo odpadly. Panel by se měl montovat pouze pomocí šroubů. Pokud použijete hřebíky, můžete se setkat s problémy při demontáži. Pokud je kryt nahrazen deskou z nového nábytku, je třeba odstranit hřebíky. To může poškodit povrch dveří.

Přední stranu není třeba lepit. To je nepraktické. Lepidlo drží kryt pevně na místě na spotřebiči nebo v krátké době ztratí svou účinnost v důsledku teplotních výkyvů. Je chybou ponechávat kousky pásky jako spojovací materiál. Při prvním spuštění se myčka rozkmitá a talíř spadne pod tíhou vlastní váhy.

Před odklopením přední části zkontrolujte, zda je spotřebič správně umístěn vzhledem k pracovní desce a sousedním skříňkám. Pokud je myčka nakloněná, panel je upevněn šikmo. Poté ještě jednou zkontrolujte, zda jsou šířka a délka krytu přesně nastaveny. Poté pokračujte v montáži fasády. Při zavírání dvířek myčky by neměly vznikat velké mezery.

Po montáži přední strany připevněte boční panel ke skříni. Chcete-li je upevnit, nejprve vyjměte horní koš pro vkládání nádobí a poté najděte montážní otvory. Poté se do bočních stěn na boku mycí skříně přišroubují samořezné šrouby. Spojovací materiál musí mít vhodnou délku.

Výhody přední části

Rozměry ozdobného talíře závisí na velikosti myčky nádobí. Může se jednat o úzké. 45-60 cm, plné. od 60 cm nebo kompaktní spotřebiče. 50-60 cm na výšku.

Je vhodné rozhodnout se pro výběr stroje a poté objednat kuchyň s připraveným výklenkem.

Co dělat, když je přední část myčky příliš dlouhá?? Nemůžete ji řezat, protože byste zničili vzhled spotřebiče, protože je nahoře laminovaná a potažená dekorativní fólií.

Pokud je přední část o něco větší než dvířka, je třeba upravit nožičky spotřebiče tak, aby dokonale seděl na pracovní desce.

Výrobci Bosch (Bosch), „Siemens“ přikládají výkresovou šablonu v životní velikosti, šrouby, samolepicí pásku, spojovací materiál. Chcete-li zjistit, jak panel opravit, postupujte podle následujících pokynů. Zkušenému řemeslníkovi by to nemělo trvat déle než 10-15 minut.

Pořadí prací při zavěšení

 • Umístěte myčku do připravené prohlubně.
 • Připevnění skříně k panelům skříně.
 • Provedení připojení na kanalizaci a vodovodní síť.
 • Připravte otvory pro rukojeť pomocí křížového šroubováku a šídla.
 • Jakmile je klika na místě, vypočítejte vzdálenost (Z), abyste mohli přední dvířka zarovnat s ostatními dvířky v kuchyni.
 • Vezměte metr a změřte vzdálenost mezi dvířky sousední skříňky a pracovní deskou podle obrázku (X).
 • Poté změřte vzdálenost od svítidla k pracovní desce (Y). Vypočítejte: Z = X-Y.
 • Umístěte šablonu na vnitřní stranu dveří.
 • Pomocí šídla označte místa pro upevňovací prvky.
 • Aby bylo upevnění bezpečnější, vyvrtejte otvory ve ¾ výšky dveří.
 • Jak odstranit staré šrouby? Někdy se panely utahují krátkými šrouby, které však nejsou dostatečně dlouhé, aby upevnily přední část. Proto panel zavěste, odstraňte staré šrouby a nainstalujte dlouhé samořezné šrouby.

Po umístění myčky pod přední část se pokuste zavřít dvířka. Pokud se ozdobná část opírá o podstavec, musí se jednat o chybu ve výpočtu. V takovém případě můžete v soklu udělat mezeru stejně silnou jako fasáda.

Spotřebiče Hansa, Miele lze zavěsit samostatně.

Po dokončení je vhodné zkontrolovat, zda jsou dveře správně napnuté. Uživatelé si někdy stěžují, že se nedá pevně zavřít.

Nastavení mechanismu: utáhněte šroub, který zajišťuje tažnou šňůru. Protože jsou dveře výklopné, měly by se snadno zavírat při sebemenším stisknutí prstů.

READ  Lze pánev vložit do trouby

Připojení k elektrické síti

K připojení myčky k síti 220 V nebudete potřebovat mnoho materiálu:

třížilový měděný kabel VVGNG-Ls 32,5 mm2

16A zásuvka Schuko s uzemňovacím kontaktem

zavěsit, přední, část, myčky

16A proudový chránič nebo 30mA proudový chránič

Myčka nádobí není spotřebičem s vysokým příkonem, jako je například varná deska (7 kW a více). Obecně se uvádí příkon maximálně 2,0 až 2,5 kW.

Moderní modely mají spotřebu energie ve třídě A nebo A. To znamená, že váš elektroměr bude odebírat přibližně 220 kW ročně.

Pro připojení pračky se sušičkou k napájení je však vhodné vytvořit samostatné kabelové vedení pro zastřihovač v samostatné průchodce ve fázi renovace.

Je velmi nebezpečné připojit myčku nádobí přes jednoduchý miniaturní jistič.

Zásuvka musí být umístěna ve vhodné výšce do 90 cm od podlahy.

Umístěte ji na pravou nebo levou stranu pračky, ale ne za ni.

Vezměte také na vědomí, že celková délka kabelů a zástrček těchto spotřebičů zřídkakdy přesahuje 1,0-1,5 m. Vyberte místo pro zásuvku, abyste později nemuseli používat prodlužovací kabel.

Samotná zásuvka musí být samozřejmě uzemněná. Ale ne každý má toto spojení se zemí. Zejména ve starších bytech.Proto mnoho lidí používá obyčejné a zdá se, že vše funguje dobře. Úroveň ochrany však již nebude dostatečná.

Zhruba řečeno, pokud je uzemňovací kontakt a existuje svodový proud, nemůžete ani spustit proudový chránič. Následky těchto úniků, i těch malých, mohou být smrtelné.

U jednoduché zásuvky se naopak odpojí pouze tehdy, když se dotknete krytu, který je již pod napětím.

A tentýž elektrický šok, alespoň v počátečním okamžiku, budete na sobě stále cítit.

Instalace přední části myčky nádobí: užitečné tipy pro instalaci

Rozdíl mezi instalací vestavné myčky nádobí a volně stojícího modelu spočívá v tom, že je zapotřebí dodatečná konstrukce přední stěny. dvířek myčky.

Výběr dekoračního panelu vychází z designu okolí a následné montáže přední části myčky.

Zatímco zkušení řemeslníci tuto operaci zvládnou rychle, pro nováčky je to poměrně náročný úkol. Abyste pochopili specifika instalace přední části, musíte si pečlivě prostudovat návod a seznámit se s některými detaily instalace. To vše je podrobně vysvětleno v našem článku.

Konstrukční vlastnosti zapuštěných kuchyňských dřezů

Nabídka modelů integrovaných do kuchyňské linky je mnohem širší než u volně stojících modelů. Je to díky ergonomickým a prostorově úsporným principům koncepce designu kuchyně. Chcete-li se seznámit s nejlepšími značkami, které se specializují na vestavné modely, klikněte na tento odkaz.

Vestavná myčka nádobí vyžaduje samostatnou skříňku nebo spíše výklenek ve skříňce. Od běžných kuchyňských zásuvek se liší tím, že nemá zadní stěnu ani dno.

Spotřebič se instaluje přímo na podlahu, na 3 nebo 4 podpěrné nožičky. Absence zadní stěny zajišťuje volné umístění hadic. přívodu a odvodu vody.

Skříňka musí mít pevné stěny, na kterých je připevněn kryt myčky a pracovní deska. Přední panel není připevněn ke stěnám jako u běžných skříní, ale přímo ke dveřím stroje.

Není třeba experimentovat se spojovacím materiálem: výrobci počítají s možností upevnění šrouby, protože pro ně připravili speciální otvory. Zde naleznete podrobné pokyny k instalaci vestavného modelu myčky nádobí.

Co je přední část kuchyňského dřezu?? Tento dekorativní prvek je často vyroben ze stejného materiálu jako čela celé kuchyňské sestavy. Vyrábí se z lisované dřevotřísky, plastu, laminované dřevotřísky, masivního dřeva nebo z kombinace těchto materiálů.

Existuje několik způsobů, jak ji vyrobit:

 • se objednává společně s kuchyňskou linkou, pokud jsou předem známy rozměry stroje;
 • výsuvné zásuvky demontované kuchyňské linky;
 • pokud nemají na výběr žádné „extra“ přední strany, mohou si vybrat podobný styl a barvu.

První způsob je považován za nejpraktičtější: při objednávání jsou zohledněny všechny rozměry stroje, takže čelo dokonale zapadne. Tato metoda však není vždy praktická. s možnostmi integrace myčky do stávající kuchyně.

V jaké fázi by měla být přední část namontována??

Instalace myčky nádobí zahrnuje několik kroků. Hlavní je napojení na inženýrské sítě: vodovod, kanalizace, vyhrazené elektrické vedení.

Přední strana je obvykle hotová až po dokončení ostatních prací.

Lze myčku zapnout bez nasazeného krytu?? Z několika důvodů se nedoporučuje provádět uvedení do provozu před dokončením instalačních prací.

zavěsit, přední, část, myčky

Pouze myčka nádobí, která je ze všech stran zcela zakrytá, může plně plnit své funkce a panel plní také roli dodatečného zvukového a tepelného izolantu.

Někdy se stroj nejprve zamaskuje a teprve potom se provede připojení. Tato varianta je vhodná v případě, že se připojení zdrží z objektivních důvodů, např. při výměně stoupacího potrubí WC nebo při současné pokládce nového elektrického kabelu.

Aby neztráceli čas, nespěchají s výzdobou.

Příprava nástrojů a materiálů

K upevnění trimovací klapky není potřeba žádné speciální nářadí.

Stejné položky, které se používají k instalaci celé myčky, jsou také potřebné:

Pokud nemáte elektrické nářadí, stačí vám šroubovák. šrouby můžete zašroubovat i ručně, pokud pro ně máte předvrtané otvory.

Práci usnadňuje dodaná šablona pro fasádní obklad. Je to velký list tenkého papíru s vyznačenými upevňovacími body.

Překryjte šablonu na spodní stranu dekorativního panelu a vyznačte místa pro šroubování.

Kromě nářadí potřebujete dvojitou lepicí pásku. Několik pásků na suchý zip. Potřebujete několik kousků pásky, když si chcete vyzkoušet fasádu. Okamžitě „dát“ na šrouby se nedoporučuje, protože chyba 2-3 mm. a celá práce marná.

Hlavy samořezných šroubů musí být zapuštěny do panelu tak, aby povrchy dveří a fasády co nejtěsněji přiléhaly.

Je snazší opravit prázdné místo než vlastní překrytí. Pokud je panel vyroben ručně, můžete potřebovat truhlářské nářadí, brusný papír na broušení, antiseptickou impregnaci a barvu na dokončení celého povrchu nebo jen konců.

READ  Poloviční náplň myčky Bosch

Pokyny pro sestavení fasády vlastníma rukama

Jakmile nastane správný čas a nářadí je připraveno, můžete začít s montáží. Nezřídka se však při montáži vyskytnou nepříjemné nuance, které mohou montáž fasády oddálit na neurčito.

Zvažte detaily instalace, které je vhodné zvážit před zahájením prací.

Krok 1. určení rozměrů dekoračního panelu

Chcete-li znát přesnou velikost fasádního panelu, nemusíte provádět výpočty a kreslit schéma. výrobce vše udělal za nás. Pokyny obsahují všechny důležité údaje. délku, šířku, tloušťku, přídavky.

Instalace přední části myčky nádobí DIY. návod tipy

Instalace přední části je na rozdíl od myčky poměrně jednoduchá. stačí postupovat podle návodu a provést ji postupně. K instalaci fasády budete potřebovat následující nástroje a předměty:

Základy instalace a výběru modelu

Existují tři základní typy myček nádobí:

Zatímco volně stojící myčky se hodí kamkoli v kuchyni, vestavné myčky Electrolux, Ikea, Gorenje a další značky. Zpočátku rozhodněte o místě instalace a připravte výklenek pro myčku. Přečtěte si předchozí článek o správném připojení trouby.

Výhodou vestavného modelu je, že je za dveřmi neviditelný a tvoří součást celkového designu.

 • Jedná se o jednodušší variantu. nemusíte se starat o design skříňky, aby ladila s ostatními spotřebiči.
 • Skrytý ovládací panel je velkou výhodou, pokud máte malé děti.
 • Snížená hladina hluku. To je skryto na panelech skříně, do které je spotřebič namontován.

Ovládací panel lze přišroubovat přímo na dveře, čímž se spotřebiče skryjí před zraky. Závěsná stěna je většinou vyrobena ze stejného materiálu jako zbytek kuchyně: např. dřevovláknitá deska Leroy.

U vestavných modelů Siemens, Beko, Miele se dodává šablona pro montáž dekorativního čela. V závislosti na typu instalace lze přední panel namontovat před zavěšením dvířek myčky.

Jak se provádí instalace

Přední část lze namontovat pouze v případě, že má být myčka instalována ve stávající kuchyni. Mnoho těchto spotřebičů je dodáváno s návodem k instalaci, takže by to neměl být žádný problém.

Při montáži přední části se nejprve nasadí rukojeť, na kterou se myčka Bosch, Electrolux, Candy, Ariston nebo Indesit otevře. Poté je třeba nasadit držáky určené k upevnění na dvířka spotřebiče. Přední panel, který má být instalován, je opatřen speciálním papírovým překrytím, které přesně ukazuje, kde mají být vyvrtány otvory pro použití spojovacích prvků. Můžete vrtat přímo z výkresu, abyste vyloučili možnost chyby.

Po vyražení všech otvorů je třeba namontovat speciální držáky. Přední část se pak jednoduše připevní k myčce. Toho dosáhnete zasunutím držáků do drážek ve dveřích myčky.

Tím však instalace přední části není dokončena, protože je třeba opravit toto upevnění. Za tímto účelem nejprve otevřete dvířka přístroje a poté povolte několik šroubů na vnitřní straně dvířek. Nahrazují se delšími, které umožňují připevnění fasády. V této fázi můžete také otáčením šroubů nastavit napětí pružin dveří stroje. Video vám poskytne lepší přehled o celém procesu instalace.

Jak integrovat myčku do podstavce

Před zahájením instalace si přečtěte pokyny k instalaci a zkontrolujte, zda jste na tento úkol připraveni. Nezapomeňte dbát na bezpečnost. Užitečné je také sledovat aktuální video, např

Začněte s instalací vodovodního a elektrického systému. Teprve po zkušebním provozu lze kamna připevnit do výklenku pod pracovní desku nebo odklopit dekorativní panel. Spojovací materiál je vyroben pomocí šroubů (vrutů, samořezných šroubů), které jsou součástí balení. Spolu se spojovacím materiálem, těsněním a návodem najdete šablonu. Umístěte ji na stěny skříňky, pracovní desku (záleží na modelu myčky) a označte polohu upevňovacích otvorů. Snadno se montují. Nevrtejte otvory skrz, stačí ¾ tloušťky stěny. Ještě je třeba přišroubovat ochranu pracovní desky, umístit myčku do skříňky. Závěrečné kroky:

 • Připevněte kování, posuvný mechanismus (pokud je to nutné).
 • Po nasazení šablony určete na vnitřní straně fasády upevňovací body.
 • Použijte úzký vrtací hrot, nikoliv průchozí, abyste nepoškodili vnější povrchovou úpravu.
 • Odstraňte přepravní šrouby z dvířek (pokud jsou k dispozici).
 • Pokud pracujete bez asistenta, zkuste přední část dveří dočasně připevnit oboustrannou lepicí páskou, abyste mohli upevňovací šrouby bez problémů zašroubovat na správná místa.
 • Zkontrolujte uložení, kvalitu uzamčení, rušení při otevírání a zavírání.

Výhody fasády

 • přístroj dobře zapadá do vnitřního prostoru,
 • ovládací panel je viditelný pouze při otevření přístroje,
 • fasáda snižuje hluk a vibrace.

Rozměry dveří a přední části. Stříška a upevnění

Rozměry dekorativního talíře závisí na velikosti myčky. Může být úzký. 45-60 cm, plnohodnotný. od 60 cm nebo kompaktní. 50-60 cm vysoký.

Je vhodné rozhodnout o výběru stroje, a pak si objednat kuchyň s připraveným výklenku.

Co dělat, když je přední část myčky příliš dlouhá?? Nemůžete ji řezat, protože byste zničili vzhled skříně, protože je nahoře laminovaná a potažená dekorativní fólií.

Pokud je přední část o něco větší než dvířka, upravte nožičky spotřebiče tak, aby dokonale seděl na pracovní desce.

Výrobci Bosch (Bosch), „Siemens“ přikládají výkresovou šablonu v životní velikosti, šrouby, samolepicí pásku, spojovací materiál. Můžete postupovat podle pokynů, jak panel opravit. Zkušenému montérovi spotřebičů by to nemělo trvat déle než 10-15 minut.

Závěr a užitečné video

Podívejte se na pokyny krok za krokem ve videu:

Instalace krycího panelu myčky nádobí je jednoduchý postup, který nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti. Musíte však být velmi opatrní a zruční, jinak by se překrytí mohlo zničit.

Pokud si nejste jisti sami sebou, požádejte o montáž zkušeného montéra nábytku. zvládne ji za 15 minut.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS