Výběr vestavného zařízení na sušení nádobí

Při výběru tohoto kuchyňského spotřebiče se musíte rozhodnout, do které skříňky jej chcete namontovat. Podle tohoto kritéria jsou sušičky rozděleny do tří podskupin:

 • Pro umístění do závěsných předních skříněk;
 • Pro instalaci do skříněk zavěšených v rozích;
 • Pro umístění v podlahových skladech.

Sušáky pro ně jsou konstrukčně podobné, liší se geometrickým tvarem, první a třetí jsou rovné, druhý je vyroben pod úhlem. Jakmile je rozhodnuto o typu skříně, je třeba si ujasnit i výběr materiálů.

zavěsit, sušičku, nádobí

Výhodou vestavěné sušičky je, že se na nádobí neusazuje prach.

Plast je jistě odolnější a hygieničtější, ale z estetického hlediska vždy vítězí kov. Pro výběr spotřebiče je rozhodující také cenové hledisko; chromové provedení je nejdražší, ale také nejspolehlivější; s klesající cenou klesá i odolnost proti korozi a prasknutí.

Nádobí bude úhledně naskládané a nebude zabírat mnoho místa.

A nakonec je třeba myslet na kapacitu sušičky, ať už jednořadé, nebo víceřadé; zde vše závisí na množství nádobí, které se má sušit.

Kam sušičku umístit. na stůl nebo schovanou ve skříni?

Utírání nádobí ručníky je již dávno minulostí. Tato časově náročná procedura, kterou naši předkové museli provádět několikrát denně, se díky vynálezu skutečných profesionálů natolik zjednodušila, že ženám v domácnosti nedělá téměř žádné potíže. To proto, že nádobí se suší v sušičce samo. A pokud není pochyb o praktičnosti sušičky, stojí za zmínku také to, že tyto výrobky navždy odstranily stopy po prstech nebo žmolcích z ručníků na skleněných nádobách, které často zůstávaly i po tom nejpečlivějším otření.

Existuje mnoho způsobů, jak umístit sušičku do myčky přesně tam, kde ji chcete mít. Při umísťování odkapávače na nádobí dbejte na to, aby dobře ladil se zbytkem kuchyně.

Chcete-li umístit odkapávač nad dřez, použijte volně stojící model. A nejlepší je umístit ji na zadní stranu dřezu. Nejlepší variantou by bylo mít odkapávací misku nakloněnou směrem k pánvi, aby voda stékající z talířů odtékala rovnou do odtoku a vy jste se nemuseli dívat na ten nepříjemný obrázek nepřehledných louží vody, které zbyly po mytí nádobí.

Volně stojící modely sušiček nádobí lze také instalovat přímo na stůl nebo zavěsit na zeď. Existují modely, které jsou vybaveny odkapávací miskou. Existují také dvoupatrové modely, které mají oddělené odkapávací části pro talíře a hrnky, nebo jednopatrové modely, které jsou určeny pouze pro sušení talířů. Existují také modely, které mají oddělené části pro sušení vidliček, lžic, čajových lžiček a nožů.

Nástěnné modely lze umístit buď nad pracovní desku, nebo nad dřez. Nezapomeňte, že v prvním případě musí být pracovní deska vyrobena z voděodolného materiálu.

Pokud pořádáte akci s pohoštěním, možná byste měli zvážit přidání dalšího odkapávače na desku k hlavnímu odkapávači, když hosté odcházejí.

Dokonce i sušení nádobí je možné bez dalších nástavců. Mnoho myček nádobí je nyní vybaveno touto dodatečnou funkcí. Při nákupu tohoto praktického spotřebiče proto dávejte přednost výrobkům s funkcí sušení.

Designéři doporučují používat jak funkční, tak otevřenou dekorativní myčku nádobí. V tomto případě budete moci použít stolní sušičku jako dekorativní prvek, protože tam dáte již suché a samozřejmě velmi krásné nádobí, které se stane skutečnou ozdobou vašeho kuchyňského interiéru.

/ Jak použít neobvyklý konferenční stolek v interiéru? /Osvětlení ložnice: Jak vybrat svítidla pro království spánku?

Uspořádání

Chcete-li ušetřit místo v kuchyni a schovat nádobí před zvědavými pohledy a prachem, je lepší koupit sušičku, která je uvnitř kuchyňského nábytku. K tomuto účelu se nejčastěji používá skříňka umístěná nad dřezem nebo v jeho blízkosti. Bez ohledu na umístění lze sušičku nádobí rozdělit na několik dalších typů.

JAK ŠPEHOVAT JAKÝKOLI RÁDIO NA SVĚTE! TUTORIÁL

Například v závislosti na počtu úrovní existují různé druhy produktů:

 • Jedna úroveň. Tyto modely jsou vhodné pro sušení talířů, misek a salátových mís. Jednoúrovňové modely se vejdou do všech standardních kuchyňských skříněk.
 • Dvoupatrová loď. Tento model je také známý jako dvouúrovňový. Vhodné pro sušení a skladování talířů, šálků a misek.
 • Specializované sušičky. Tento typ výrobku je vhodný k uspořádání systému pro skladování téměř veškerého nádobí včetně příborů.
READ  Je pro indukční varnou desku vhodné běžné nádobí?

Tipy:

 • Při koupi jakéhokoli modelu myčky nádobí věnujte pozornost vybavení. Sušička musí mít kovovou nebo plastovou odkapávací misku. Bez tohoto důležitého detailu bude skříň, ve které bude sušička instalována, neustále vystavena vlhkosti, která následně poškodí nábytek.
 • Pokud jste si koupili sušičku bez odkapávací misky, namontujte ji do skříňky nad dřezem. Nejprve je třeba odstranit dno skříně, aby kapající voda nepoškodila skříň.
 • Podívejte se na modely s přídavnými závěsnými skříňkami na bocích. Lze je použít k uložení šálků, skleniček nebo příborů.
 • Sušičky Troflex jsou k dispozici jako dekorace interiéru vaší kuchyně. Tyto modely lze umístit kamkoli, například na zadní stranu dřezu nebo na stůl.

Důležité! Pokud rádi bavíte velké skupiny přátel? Proto musíte mít doma spoustu nádobí. Na našem portálu užitečných tipů se dozvíte, jak uspořádat nádobí ve skříni.

Typy skříňových sušiček

Existuje mnoho variant a každá z nich se liší podle následujících kritérií.

 • Konstrukce.
 • K dispozici jsou sušičky s několika přihrádkami pro jednotlivé druhy příborů;
 • Rozdělené verze, které se skládají z několika jednotlivých prvků přizpůsobených typu umývaného nádobí;

Nádobí je zakryté přední stranou a nepoutá na sebe nežádoucí pozornost.

Bez ohledu na to, zda nádobí myjete, nebo dáváte do myčky “sušení” Po umytí již není nádobí špinavé a je připraveno k okamžitému použití.

Sušičky jsou potaženy antikorozní vrstvou.

Výrobek již nemusíte natírat, protože na něm nejsou žádné stopy koroze.

Materiál se používá k výrobě nejlevnějších dřevěných odtoků.

Bylo prokázáno, že dřevěná sušička je nejvhodnější jednoduše pro udržení nádobí v suchu.

Všechny sušičky jsou navrženy nejen pro dobré sušení, ale zaručují také snadný a rychlý přístup k nádobí. Mnoho lidí používá odkapávač na nádobí jako stálé místo pro uložení nádobí, proto musí být prostorný, musí poskytovat dostatek místa pro nádobí používané v domácnosti a zajišťovat snadný přístup k příborům.

Přednost by měly mít modely vyrobené z přírodních a bezpečných materiálů.

Typy instalace a upevnění

Jakmile se rozhodnete pro model sušení, musíte určit způsob instalace nádobí. V závislosti na použitém materiálu může být sušička ve skříni upevněna pomocí šroubů:

 • Speciální. Lišty-držáky, které se upevňují na samořezné šrouby, a teprve potom se položí pletivo.
 • Zámky konstrukcí, které jsou rovněž zajištěny samořeznými šrouby.
 • Rohy.

Bez ohledu na zvolené upevnění je třeba dodržovat určité normy a standardy:

 • Vzhledem k proporcím svítidla určete vzdálenost mezi policemi (v případě dvoupatrové konstrukce);
 • Pokud je k dispozici paleta, vypočítejte prostor i pro ni;
 • Montáž by měla být provedena tak, aby bylo možné dvířka skříňky volně otevírat a zavírat;
 • Stojan na šálky musí být instalován pouze nahoře (pokud není k dispozici samostatný zásobník, jinak na pořadí nezáleží).

Sestavení duplexní sušičky do krabice. Tento systém umožňuje několikanásobně rychlejší sušení nádobí díky lepší cirkulaci vzduchu. Sušička se skládá ze 4 částí s ohledem na zadní stěnu.

Možnosti instalace pro různé velikosti myček

Při instalaci sušičky je důležité dodržovat několik jednoduchých pravidel.

 • Vzdálenost mezi dvěma úrovněmi nejméně 300 mm.
 • Pokud se jedná o jednopatrový stojan na talíře, doporučujeme jej instalovat doprostřed skříně. To by umožnilo pohodlné uložení velkého nádobí.
 • Mějte na paměti, že každá jednotka má svůj vlastní limit stability a přetížení vede k rychlému selhání a zničení. Například myčka o délce 40 cm pojme maximálně 12 talířů, myčka o délce 50 cm přibližně 15 talířů, myčka o délce 60 cm přibližně 18 talířů a myčka o délce 80 cm přibližně 28 talířů.
 • Při instalaci sušičky jakékoliv velikosti mějte na paměti, že je zapotřebí prostor pro odkapávací misku. Mezera mezi zásobníkem a spodní úrovní musí být 7 cm.
 • Mějte také na paměti, že dvířka skříněk by se měla zavírat bez námahy a že odkapávač a nádobí v něm umístěné by neměly bránit ve výhledu.

V mnoha domácnostech jsou důležité rohové skříňové sušičky. Konstrukce připomíná tradiční čelní sušičku, ale s další plnohodnotnou částí. Uvnitř skříně je dílec upevněn do tvaru písmene „L“. Je to dobré řešení, protože umožňuje dobře využít prostor rohové skříňky, tj. při tradičním designu čela byste do rohové skříňky mohli umístit jen minimální množství talířů. I v případě rohové jednotky je však přístupnost mírně ztížena úzkými čely. Například rohová skříňka o rozměrech 60 x 60 cm má čelní plochu o velikosti pouhých 40 cm.

READ  Mohu se před laserovou epilací opalovat?

Při rozhodování o designu je třeba vzít v úvahu velikost místnosti, počet osob, které v ní žijí, preference hostitelky a její finanční situaci.V kuchyni můžete instalovat otevřenou konstrukci nebo ji uložit do skříně. Pro úsporu místa se používají rohové konstrukce. Existuje několik typů sušiček v závislosti na jejich umístění.

Troflexy

Nejjednodušším typem výrobku je mřížka nebo deska s malou perforací, která se umístí na umyvadlo. Odkapávač na dřezu Díky těmto zařízením odtéká voda z nádobí přímo do dřezu. Existují také verze, které lze složit, aby se snadno skladovaly, když je nepotřebujete. Mohou být vyrobeny z plastu nebo kovu. Odkapávač Troflex pojme malý počet nádobí, ale postačí pro jednu nebo dvě osoby. Kromě servírovacího nádobí jsou vhodné i k vystavení čerstvě umytého nádobí. Vzhled Troflex je jednoduchý a umožňuje vám vybrat si, aniž byste se museli starat o uspořádání kuchyně.

Stolní

K dispozici je řada modelů pro instalaci na vodorovné povrchy. Lze je použít jako samostatné jednotky pro odkapávání příborů, šálků nebo talířů. Kombinované systémy jsou funkčnější. s přihrádkami pro uložení celého sortimentu používaného nádobí. K dispozici jsou jak stacionární, tak skládací produkty. Jednotky lze v případě potřeby snadno přemístit a jejich používání je velmi snadné. nádobí je vždy na dosah. Úložné systémy umístěné na pracovní desce nebo vedle dřezu však prostor znepřehledňují. Kromě toho se na mytém nádobí usazují částečky nečistot přenášené vzduchem. Stolní sušička Pro úsporu místa a zajištění většího pohodlí pro hospodyňku lze za umyvadlo nainstalovat také stacionární sušičku.

Montáž na stěnu

Odkapávač lze zavěsit na libovolné volné místo na stěně (obvykle na zástěru) nebo do skříňky v blízkosti dřezu. Toto uspořádání odkládacího prostoru pro mokré nádobí uvolňuje pracovní desku. Neposkytuje však potřebnou ochranu nádobí před prachem a nečistotami. Nástěnná sušička

Vestavěný

V moderních kuchyních je často nutné instalovat speciální sušící skříně na umyté nádobí. Tyto jednotky mohou být umístěny buď na spodním patře, nebo nad dřezem. Nejfunkčnějším místem pro uložení mokrého nádobí je zásuvka. Obvykle se nachází v dolní části. Obvykle vedle myčky nádobí. Velkou výhodou uzavřené skříňky nebo zásuvky je, že chrání nádobí před prachem a mastnotou z vaření. Důležité je také to, že uvolňuje místo v kuchyni a skrývá příbory za estetičtějším obalem Při ukládání mokrého nádobí do skříňky nebo zásuvky je však třeba věnovat zvláštní pozornost větrání. To je třeba vzít v úvahu při výběru modelu vestavné sušičky, aby nedošlo k problémům s její instalací. Sušáky mohou být stupňovité v jedné nebo více úrovních a pojmou talíře, mísy, šálky a příbory. Tyto systémy jsou funkčnější; nezabírají zbytečně mnoho místa a jsou ideální pro sušení velkého množství nádobí a příborů na malém prostoru. Nevýhodou většiny stupňovitých modelů však je, že voda z předmětů umístěných nahoře se dostává do nižších úrovní, což není příliš hygienické.

Mnoho lidí zajímá, jak nainstalovat sušičku nádobí do kuchyňské linky, ano, je to elementární, pokud k tomuto úkolu přistupujete zodpovědně. Prvním krokem je výpočet všech rozměrů tak, aby spotřebič nebyl příliš malý na šířku nebo do hloubky. Druhým krokem je výpočet výšky sečtením průměru největšího talíře, výšky hrnku a potřebné vzdálenosti mezi řadami talířů. Je třeba změřit základní rozměry odkapávače: délku, výšku.Kromě toho musí být k dispozici prostor pro zásobník, který se musí volně vejít. Dalším důležitým faktorem je výška odkapávače, která ovlivňuje výšku závěsné skříňky nebo volbu skříňky stojící na podlaze. Sušička je velmi časově nenáročná a můžete ji nainstalovat sami.Po provedení všech měření a výpočtů si zakupte požadovaný vzorek a pokuste se zařízení sestavit a nainstalovat pomocí ručního nebo elektrického nářadí v souladu s návodem. Nemusíte spěchat: nejprve si udělejte zápis a poté spotřebič upevněte uvnitř. Při montáži je třeba dodržovat bezpečnostní předpisy. Šrouby je třeba zašroubovat, nikoliv zatloukat. Stojan, na který chcete umístit talíře, musí být umístěn nejméně 30 cm od horní části skříňky nebo jiné police.Jak je patrné z výše uvedeného, vestavný odkapávač je funkční a praktické zařízení, které je navrženo tak, aby zjednodušilo a zlepšilo proces hygienického zpracování nádobí v kuchyni. Instalace tohoto zařízení, pokud je správně vypočtena, nevyžaduje mnoho času, úsilí a speciálních dovedností s dovednostmi. Stačí jen chtít. zbytek je v procesu. Sušičku je nejlepší umístit doprostřed skříně, aby se do ní vešlo co nejvíce nádobí.

READ  Sůl do myčky nádobí, jak používat

Jak umístit sušičku do skříně

Ahoj přátelé! Dnes jsem si při instalaci odkapávače do skříňky vzpomněl, jak jsem si před 5 lety nemohl vzpomenout na vzdálenost k horní úrovni odkapávače. Protože vím, že je to jeden z důležitých faktorů pohodlné kuchyně, snažil jsem se o co nejpřesnější instalaci kování.

Abychom vás zbavili této bolesti hlavy, rozhodli jsme se popsat podrobnosti o tomto tématu v tomto článku. A bez jakýchkoli rušivých recenzí přejdu rovnou k pokynům. Výsledkem budou jisté ruce a vděčné oči majitele domu.

Sušičky šatních skříní

Pokud jste se rozhodli pořídit si sušičku pro instalaci do skříně, je to více než rozumné rozhodnutí. Užitečný doplňkový prvek nebude vyčnívat z celkového interiéru a zároveň poskytne potřebnou praktičnost.

Zjistit, jaké typy sušiček jsou k dispozici, by neměl být problém. Například Moskva, Petrohrad, Voroněž nebo Tver nabízejí širokou škálu možností. Tyto stavby můžete najít v každém městě nebo si je objednat online. Pokud ho nechcete, vyrobte si ho sami. Cena bude nižší a bude tu další předmět vaší pýchy.

Při výběru sušičky do skříně je třeba mít na paměti, že existují ve všech tvarech a velikostech. Abychom je mohli nějak zařadit, zkusme se zaměřit na některé nuance.

Podle konstrukce se sušičky dělí na tyto typy:

 • Jednotky s velkým počtem přihrádek na různé příbory a talíře;
 • Oddělená stránka. Mají několik jednotlivých prvků, z nichž každý lze použít pro konkrétní pokrmy;
 • Víceúrovňové;
 • Jednopodlažní;
 • Pro jeden typ skříně;
 • Pro různé typy pokrmů.

Při výběru velikosti byste se měli řídit jmenovitými parametry, tj. rozměry samotné skříně a rozměry vybrané sušičky.

Nejčastěji se setkáváme s následujícími rozměry skříní:

A zde je důležitý bod. Pokud má vaše skříň například 50 cm, pak je správná velikost regálu 46 cm. Pokud je vaše skříň dlouhá 80 cm, potřebujete délku 76 cm. Logika je přehledná, takže by nemělo dojít k chybám.

Materiály a transformační mechanismy

Hliníkový rám je dobrou volbou. Jeho přítomnost v sestavě umožňuje vytvořit zásuvku bez spodní police. Tím se zabrání jeho nabobtnání, pokud na něj zateče voda.

Bez ohledu na to, zda máte rovnou nebo rohovou kuchyň, nehraje to při výběru materiálu klíčovou roli. Pokud plánujete zabudovat sušičku do závěsné jednotky, nejlepší volbou pro závěsnou sušičku bude smaltovaný a smaltovaný překryt. Existuje několik variant.

 • Kov. Kovové sušičky jsou vyrobeny z oceli. Na vrchní část se nanáší smalt nebo jiný ochranný nátěr. Chromovaný povrch vypadá pěkně a draze a navíc chrání před možnou korozí;
 • Nerezová ocel. Tyto výrobky jsou upřednostňovány, protože při neustálém kontaktu s vodou nekorodují. Lepší poměr cena/výkon, ale vydrží téměř věčně;
 • Plastové. Cenově nejdostupnější. Životnost je však nízká a materiál se rychle opotřebovává;
 • Dřevo. Používání dřevěných sušáků na mokré nádobí. Je to dobrá okrasná alternativa pro skladování pouze suchého nádobí. Hezké, ale do kuchyně nepraktické.

V závislosti na mechanismu mohou být vysouvací nebo stahovací. Zde se rozhodnete, jak chcete utratit své peníze. Hodně záleží na konstrukci skříně, ve které bude prvek instalován.

Umístění sušičky do skříně na nádobí

Správná osobní a domácí hygiena snižuje počet onemocnění, která mohou člověka postihnout vícekrát. Při nedodržování hygienických pravidel se do lidského těla dostává mnoho patogenních bakterií, které způsobují infekční onemocnění, a různí parazité (např. červi).

Odkapávač na nádobí je nepostradatelným kuchyňským prvkem, který nesmí chybět v žádném kuchyňském a jídelním prostoru.

Důležitý atribut lidského života. nádobí, jehož čistota do značné míry určuje kvalitu zdraví jednotlivých členů rodiny. Pro ty, kteří vlastní myčku, samozřejmě není problém nádobí neustále mýt, ale pro ostatní hospodyňky znamená udržování čistoty nádobí neustálé ruční mytí, oplachování a sušení.

Vzhledem k různorodosti modelů, typů a konfigurací je třeba při správném výběru zvážit několik nuancí.

Příbory lze sušit různými způsoby, například otřením ručníkem, položením dnem vzhůru na dřez nebo stůl nebo vložením do speciální sušičky. Sušák je konstrukce složená z řady speciálních přihrádek na talíře, hrnky a příbory.

Jsou k dispozici v kovovém (nerezovém) i plastovém provedení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS