Jak správně provádět shugaring doma

Cukrování je odstraňování husté cukrové pasty. Čím se tento postup liší od jiných metod odstraňování chloupků?

 • Účinnost. Cukrová pasta zachytí i krátký porost a technika odstraňování směsi (podél porostu, nikoli proti němu, jako například při depilaci voskem) zabraňuje zarůstání chloupků.
 • Cenově dostupné a snadno použitelné. Můžete si vyrobit vlastní shugaringovou pastu a nechat si ji odstranit ve vlastní koupelně.
 • Bezpečnost. Cukrování netraumatizuje pokožku.
 • Přírodní. Klasická pasta se vyrábí výhradně z přírodních surovin: cukru, vody a citronu. Riziko alergie je minimalizováno.
 • Účinek je dlouhodobý. Po shugaringu zůstává pokožka hladká po dobu 2-3 týdnů.

Které pasty jsou nejlepší na depilaci nohou a rukou?

Aravia Professional „Soft and Easy“

Měkká a poddajná směs se snadno roztírá po chloupcích a rychle se zahřeje na tělesnou teplotu. Tuto pastu lze smíchat s hustšími variantami, abyste získali požadovanou konzistenci.

Aravia Start Epil ‚Universal‘

Univerzální roztok vhodný pro jakoukoli depilační techniku na jakékoli části těla. Pasta funguje stejně dobře na krátké a tuhé vlasy i na krátké a zplihlé vlasy.

Kromě standardních balení vyrábí společnost také velmi malá balení o objemu 200 mililitrů, která jsou vhodná zejména pro začátečníky. Stačí na několik dalších procedur v malé sklenici. A i když se vám nepodaří zvládnout shugaring, téměř kompletní balení nebude tak líto vyhodit, pokud se náhle ukáže, že není potřeba.

Pokyny pro domácí depilaci cukrem

Takže depilační směs podle výše uvedených receptů je připravena, můžete přistoupit přímo k odstranění chloupků doma. Doporučujeme, abyste se předtím osprchovali, abyste si očistili pokožku a otevřeli póry. to vám usnadní proces depilace.

Pokud je pokožka čistá a suchá, lze přidat mastek, aby se zabránilo pocení. Poté z ní odtrhněte malý kousek a rozdrťte ji v dlaních. Měla by mít bělavý odstín.

Vmasírujte ji na pokožku proti růstu chloupků a mírně přitlačte, aby pasta lépe přilnula k chloupkům. Počkejte 20-30 vteřin a odtrhněte směs spolu s vlasy v opačném směru, přičemž kůži držte rukou. tahání by mělo být co nejrychlejší a rovnoběžné s kůží, aby se minimalizovala bolest.

Postupujte tak po celé ploše těla, kde je třeba odstranit chloupky.

Následná péče o pokožku

Tato metoda je prakticky ideální pro domácí použití.е. nepředstavuje žádné zdravotní riziko. Pokožka není po cukrové depilaci podrážděná ani zjizvená, naopak je hladší a hedvábnější, protože.к. spolu s odstraňováním chloupků získáte také vynikající exfoliaci těla.

READ  Jak zmírnit svědění po laserové epilaci

Jediným rizikem jsou zarůstající chloupky. Když je vytrhnete u kořene, mohou se deformovat, ohýbat a růst dovnitř. Jak se tomu vyhnout?

Zpravidla byste měli provést následující kroky:

 • Po domácí depilaci cukrem ošetřete pokožku lokálním antiseptickým přípravkem;
 • Denně pleť hydratujte výživným krémem;
 • Dva dny po depilaci a poté dvakrát týdně si místa, kde jste odstranili chloupky, vydrhněte;
 • Pokud dojde k zarůstání chloupků, odstraňte je velmi opatrně pomocí sterilních jehel a pinzety. Pokud to nezvládnete sami, nebuďte líní navštívit kosmetičku, protože na tom závisí vaše krása!
cukrový, vosk, epilaci

Tipy a triky

Cukrová depilace je kontraindikována, pokud jste těhotná, diabetička nebo máte na kůži nádor.

V některých oblastech, jako je podpaží nebo oblast bikin, může být odstranění chloupků tímto způsobem doma velmi bolestivé, zejména při prvních několika pokusech. Pokud je bolest nesnesitelná, kupte si v lékárně anestetikum. Může to být anestetický krém nebo sprej. Aplikujte jej na oblast, kterou chcete depilovat, hodinu před ošetřením a nebudete cítit žádnou bolest.

Pokud jste nanesli cukrovou pastu a nemůžete ji odstranit (například máte pocit, že příliš bolí), neznepokojujte se. Teplá tekoucí voda pod kůží a voskem cukr rychle rozpustí. Další plusový bod ve prospěch depilace cukrem oproti voskování.

Totéž platí pro náčiní, které používáte při přípravě pasty. Hrnec, lžíce a nádoba se snadno čistí, pokud je na chvíli namočíte do horké vody.

Podle výše uvedených tipů si můžete doma provést depilaci cukrovou pastou na všech částech těla podle libovolného receptu!

Jak nanášet cukrový vosk?

Před nanesením cukrového vosku si musíte dobře očistit pokožku. V tomto případě se zlepší kontakt vosku s pokožkou. Před zahájením depilace doporučujeme nanést na ruce mandlový esenciální olej, aby se vosk nelepil na prsty.

Začněte voskovat proti proudu. Poté vosk odstraňte silným třením ruky ve směru růstu chloupků.

Výsledkem je, že vaše pokožka nejen ztratí chloupky, ale také bude hladká a jemná. Čím déle ji používáte, tím lepší je výsledek.

Přírodní cukrová depilace

Depilace cukrovým voskem se v posledních letech stala velmi populární. Ne nadarmo je to jeden z nejlepších způsobů, jak se zbavit nežádoucích chloupků. Tato technika se na Blízkém východě používá již od starověku a postupně se rozšířila do celého světa.

Jedním z důvodů oblíbenosti voskování cukrem je, že všechny složky cukrového vosku jsou přírodní a neobsahují žádné cizorodé chemické přísady. Aplikace tohoto vosku na pokožku tak nejen pomáhá zbavit se chloupků, ale také činí pokožku krásnější a zdravější.

Dalším důvodem její oblíbenosti je, že se jedná o ekonomickou metodu. Důležitá je také skutečnost, že podle lidí, kteří znají různé metody odstraňování nežádoucích chloupků, depilace cukrem přináší méně bolesti.

trhání chloupků pod nosem cukrovou pastou

Technologie výroby těstovin

Nejběžnějším typem hmoty pro shugaring. to je obvyklý karamel, který pro plasticitu přidáním citronové šťávy.

Klasický recept

 • Cukr bez hrudek. 8 lžic.л.;
 • Převařená voda. 2 polévkové lžíce (0,15 oz).л.;
 • Citronová šťáva, scezená, zbavená pecky a dužiny. 2 polévkové lžíce.л.
READ  Jak rychle rostou chloupky po laserové epilaci

Smíchejte ingredience do homogenní směsi a přelijte je do mísy se silným dnem. Vezměte si kovovou mísu, nejlépe s nepřilnavým povrchem. Jakmile se směs začne vařit, snižte teplotu na minimum a těstoviny nechte vařit 5 až 10 minut. Ve směsi se objeví vzduchové bubliny, směs bude mít nažloutlou barvu a bude vonět po karamelu. Těstoviny není nutné míchat, protože by se tím prodloužila doba přípravy.

Pokud teplota vaření není správná a sladká směs se začala připalovat, je třeba ji promíchat dřevěnou nebo silikonovou stěrkou. Po zkaramelizování směsi odstavte vařič z ohně a dejte stranou. Pokud se vám těstoviny převařily a zkaramelizovaly a přilepily se ke stěnám pánve, namočte pánev do horké vody a snadno je smyjete.

Horké těstoviny jsou tekuté, po ochlazení zhoustnou. Když je směs teplá, zkontrolujte její konzistenci. Vezměte malou část pasty a vyválcujte ji do kuličky. Pasta má střední hustotu a strukturou a plasticitou se podobá měkké plastelíně. Hustší pasta za tepla připomíná tekutý med.

Pasta s kyselinou citronovou

Princip výroby ostatních šugaringových přípravků je stejný, liší se pouze složky a jejich poměry.

Je třeba použít pastu na bázi kyseliny citronové:

cukrový, vosk, epilaci
 • Cukr. 8 lžic.л.;
 • Vařená voda. 4 polévkové lžíce.л.;
 • Kyselina citronová. 2 polévkové lžíce.л.

Pasta na bázi medu

Pokud jste alergičtí na citronovou šťávu, můžete použít přípravky na bázi medu. Tato složka se stejně jako citrusová šťáva přidává, aby byla hmota poddajnější. !

 • Cukr. 8 lžic.л.;
 • Tekutý přírodní med. 2 polévkové lžíce.л.;
 • Převařená čistá voda. 1 polévková lžíce.л.;
 • Jablečný ocet. 0,5 lžičky.л.

Všechny přísady kromě octa se musí smíchat najednou a dát do nádoby. Po zahřátí pasty se přidá ocet. Doba vaření je 15. 20 minut.

Pasta pro shugaring na vývar

U citlivé a podrážděné pokožky můžete místo vody použít bylinné odvary na bázi heřmánku nebo sukcese. Za tímto účelem nalijte vroucí vodu v poměru uvedeném výrobcem a poté na ní trvejte zakrytá víkem po dobu 15 minut.

Směs přecedíme přes sítko. Lze jej přidat do kteréhokoli z receptů.

Příprava hmoty pro šugaring v mikrovlnné troubě

 • Cukr. 10 lžic.л.;
 • Voda. 4 polévkové lžíce.л.;
 • Šťáva z poloviny citronu scezená.

Všechny ingredience smíchejte a ihned vložte do skleněné nebo plastové nádoby vhodné do trouby.

Nastavte mikrovlnný režim na maximum. Po 1 až 2 minutách směs vyjměte a promíchejte ji. Postup se opakuje, dokud se nedostaví charakteristická karamelová barva a vůně. Směs se pak musí nechat v troubě ještě 2 až 3 minuty.

Po dokončení vaření hmotu vyjměte a nechte ji vychladnout.

Fruktózová pasta

Použití fruktózového prášku místo cukru činí šugarinkovou hmotu poddajnější. Složku lze zakoupit v prodejnách s diabetickými potravinami.

cukrový, vosk, epilaci
 • Fruktóza. 6 polévkových lžic.л.;
 • Kyselina citronová. 0,5 s.л.;
 • Vařená voda. 2 polévkové lžíce.л.

Smíchejte připravené ingredience v nádobě, dokud nevznikne homogenní směs, a vařte za stálého míchání na mírném ohni, dokud se prášky zcela nerozpustí. Po 7 až 10 minutách varu bude mít hmota karamelovou barvu. Odstavte pastu z ohně a přikryjte ji pokličkou. Konečnou konzistenci můžete vidět po 2 hodinách po úplném vychladnutí hmoty.

Množství ingrediencí uvedených v receptech umožňuje přípravu malého množství pasty pro jedno ošetření. Pokud chcete přípravek uchovat pro budoucí použití, použijte větší množství ingrediencí a přečtěte si následující poměry.

READ  Klimatizace v domě špatně chladí

Shugaring na domácím videu

Jak vařit cukrový sirup, provádět shugaring doma a tak dále, vám prozradí naše videonávody z youtube:

Ve starověku se na Východě odstraňovaly chloupky jak u žen, tak u mužů. Postup doma. jednoduchý proces, vhodný i pro začátečníky v této oblasti.

Shugaring. nejlepší, ale méně populární způsob, jak se zbavit nežádoucích chloupků. Můžete také použít speciální proužky. Stejně jako u voskování. Tato metoda je nejbolestivější. Může být pro vaši pokožku velmi dráždivý. Po zákroku je možné ošetřit pokožku speciálním přípravkem, ale není možné odstranit veškeré podráždění najednou. Před odstraněním chloupků však určitě nepoužívejte peeling. pouze by poškodil vaši pokožku.

Jak připravit vosk pro depilaci fotografií

K přípravě budete potřebovat cukr, stejně jako u šugaringu, smíchaný s medem a vodou. Nejprve je třeba cukr vařit, dokud nezkaramelizuje, a poté přisypat ostatní ingredience. Vaření může trvat přibližně 10 minut. Naneste vosk na vychladlou část těla, přikryjte vosk kouskem bavlněné látky a dobře jej rukou zažehlete. Pak pod úhlem 90 stupňů prudce odtrhněte pruh látky. Tato metoda je v boji proti nežádoucí vegetaci méně účinná než shugaring, jehož recept viz výše.

Shugaring doma: jaká je výhoda oproti jiným metodám

Všechny typy depilace a odstranění chloupků se omezují na jednu věc. odstranění chloupků. Skutečné metody se však od sebe liší. Co je na shugaringu dobrého?

  Levné a levné. Hlavní nástroj. V případě potřeby si lze snadno vyrobit vlastní depilační pastu. Potřebné ingredience jsou snadno dostupné a levné: citronová šťáva, cukr a čistá voda. Pokud nechcete trpět a trápit se, můžete si koupit hotovou směs. To také lze nalézt v mnoha kosmetických obchodech a stojí pasta poměrně levné;

Techniky shugaringu v bikinách

Existují dvě techniky provádění shugaringu. K odstranění nežádoucích chloupků v oblasti bikin u žen i mužů se nejčastěji používá kombinace klasických a obvazových metod.

Obvazová technika vyžaduje použití měkké nebo středně tvrdé pasty a následující kroky:

  Příprava pokožky před ošetřením. Důležité je nejprve odstranit přirozený tuk z ošetřované oblasti pomocí pleťového mléka a následně ji lehce poprášit mastkem. Pokud je pocit během zákroku velmi bolestivý, je nutné nejprve oblast znecitlivět krémem, přesně podle pokynů na obalu;

Klasická technika vyžaduje o něco silnější pastu než obvazová technika. Postup je velmi podobný:

  Před aplikací pasty je nutné připravit pokožku stejným způsobem jako při obvazové technice;

Bez ohledu na metodu depilace je třeba po zákroku dodržet následující kroky:

  Zbytek pasty opláchněte teplou vodou. Oblast bikin lze ošetřit ledem nebo studenou vodou, aby se snížil otok;

| Denial of responsibility | Contacts |RSS