Který vosk pro epilaci?

Příprava oblasti kůže. Délka vlasů pět milimetrů vhodná pro zákrok. Proto stojí za to předem ošetřit oblast, která má být depilována holicím strojkem, umýt, osušit, nepoužívat žádnou kosmetiku.Připravte si nástroje. Dřevěná špachtle. Papírové ručníky. Olej (slunečnicový olej). Speciální krém, který se používá po ošetření. Vosk se zahřívá až na 40 stupňů. Pokud vše půjde podle plánu, bude to vypadat jako tekutý med. Pomocí přístroje nebo vodní lázně dosáhněte požadované konzistence vosku. Kapesníky (nebo kusy látky) jsou bezprostředním nástrojem mučení. Olej se používá k čištění vosku z pokožky. Získaný výsledek se vyleští speciálním přípravkem, který pokožku hydratuje a zklidňuje. Depilace voskem je pro pokožku stejně jako pro ženu často opakovanou zátěží.Akce. Žena nanese vosk na předem umytou plochu povrchu těla, samozřejmě by měla být suchá, pak na ni přiloží ubrousek nebo speciálně připravený látkový materiál a přitiskne jej, přísně na průběh růstu vegetace, počká dvě minuty (vosk začne tvrdnout) a v tu chvíli dívka s divokým křikem (je prokázáno, že křik snižuje bolest) roztrhne ubrousek nebo látku proti způsobu růstu chloupků. Mučedník nezapomíná a drží si kůži v místě, kde jsou odstraněny chloupky. Vzhledem k tomu, že operace je náročná na pracovní sílu, je domácí voskování. Přiložené video.

Voskování doma zůstalo. Co bude dál?

Relaxace ve vaně nebo sauně.Ležení na slunci.použití kosmetických přípravků na oblast kůže, kde byla operace provedena.

získat, vosk, doma

Domácí depilace není tak snadná, jak bychom si přáli.

Depilace voskem: druhy vosku pro odstranění chloupků

Kosmetický vosk se vyrábí v několika formách:

 • Ve speciálních kazetách;
 • V discích, peletách;
 • nanesené na proužky látky, připravené k použití bez další přípravy.

Rozlišují se různé druhy vosku z hlediska způsobu jejich nanášení:

Připravit prostředky pro vaksin může být také provedeno doma.

Плёночный воск!. Убираем жесткие и короткие волоски. Просто и эффективно!

Horký vosk

Depilace horkým voskem je nejméně bolestivá, nejúčinnější, ale také nejméně bezpečná metoda. Materiál se obvykle prodává ve formě tablet nebo pelet, které je třeba roztavit ve speciálním zařízení. taviči vosku. Zahřejte kotouč a pelety na teplotu 45 až 50 stupňů a naneste přípravek na místo na těle. Tato teplota pomáhá zahřát pokožku, otevřít póry a usnadnit odstranění chloupků pouhým odtažením vosku proti linii chloupků. Tento horký produkt však může pokožku popálit, proto domácí kosmetičky doporučují používat teplý vosk.

Teplý vosk

Teplá depilace je bolestivější, ale méně traumatizující. Používá se vosk v kartuších, který má nižší teplotu tání (kolem 40 stupňů), zahřívaný také v taviči vosku nebo ve vodní lázni. Specializované webové stránky nabízejí kazety různých velikostí pro depilaci různých částí těla (úzké. pro bikiny a podpaží, široké. pro nohy a paže) a s různými přídavnými složkami pro citlivou pokožku (čokoláda, aloe, zelený čaj).

Studený vosk

Přípravek se doporučuje k odstranění světlých chloupků na obličeji a pažích a není třeba jej speciálně připravovat. Vosk se nanáší na malé proužky. lepivé pásky, které je třeba zahřát na teplotu těla v dlaních. Fólii je třeba přiložit k odstraňovanému místu, uhladit ji směrem k růstu chloupků a poté prudce zatáhnout do strany proti jejich růstu.

Jak správně provádět depilaci voskem doma

Depilace voskem se od depilace liší tím, že odstraňuje chloupky u kořínků, takže pokožka zůstává déle hladká. Holicí strojky a depilační krémy jsou minulostí a používají se stále méně často. Dnešní moderní žena nechce ztrácet čas příliš častým odstraňováním nežádoucích chloupků, ani snášet podráždění pokožky a škrábání chloupků po depilaci. Depilace voskem je velmi oblíbenou službou, kterou po celou sezónu nabízí téměř každý kosmetický salon. Výhody jsou nepopiratelné a lze je provádět i doma, jen musíte vědět, jak voskovat doma, aniž byste se dopustili hrubých chyb.

V granulích

Granule usnadňují aplikaci na ošetřovanou oblast, protože dávka je přesně odměřena.

Pelety se rovnoměrně zváží, předem roztaví ve vodní lázni a nanesou na kůži.

READ  Jak si doma vyrobit odstředivý ventilátor

Po vychladnutí ji odstraňte, můžete použít voskové pásky nebo ji můžete odstranit ručně či pomocí fólie.

Jak vyrobit domácí vosk na voskování

Chcete se holit s přírodními ingrediencemi? Vosk. je produkt, který se vyrábí z chemických přísad, ale pokud si ho chcete vyrobit sami doma, můžete zvolit přírodní produkty, jako je cukr a citron. Výsledek je naprosto stejný, jako když navštívíte profesionála, a navíc dodá vaší pleti živiny a vitamíny z obou složek. V tomto článku podrobně vysvětlíme, jak si vyrobit domácí vosk na vytrhávání a obecně získat bezchlupatou pokožku, jemnou a vyživenou.

V posledních letech stále více žen dává přednost domácí depilaci voskem; důvodem je, že tak získají mnohem hladší a upravenější pokožku bez chloupků. Chcete-li ji získat, použijte cukr, složku, která může působit jako vosk a vytáhnout vlasy z jednoho kořene.

Tato technika se na Východě používá odjakživa a nyní přichází do našich domovů s cílem zůstat v nich. Jedná se o přírodní metodu bez přísad, která kromě odstranění chloupků zlepšuje zdraví pokožky tím, že snižuje bolest při každém pohybu.

K výrobě depilačního vosku budete potřebovat následující ingredience, které máte pravděpodobně doma:

Jakmile budete mít tyto ingredience, musíte nejprve vědět, že postup, kterým se budeme řídit, je velmi podobný tomu, když v našich kuchařských receptech vyrábíme sirup. Zde uvádíme podrobnosti krok za krokem.

Prvním krokem k výrobě domácího depilačního vosku je přidání všech ingrediencí do hrnce a vaření na mírném ohni. Neměli byste opouštět kuchyň, protože musíte neustále míchat, aby se nepřipálila, když vidíte, že se začíná vařit, snižte teplotu a nechte ji ještě několik minut, dokud neuvidíte, že se tvoří pasta, kterou můžete holit.

Směs je třeba stáhnout z ohně v okamžiku, kdy vidíte, že její barva lehce zezlátla, zejména pokud vidíte, že cukr zčernal, vyhoďte ji, protože je spálená a může poškodit vaši pokožku. Když je pasta zlatavá, je třeba ji stáhnout z ohně a nechat ji vychladnout na chladném místě, bez lednice, protože nechceme, aby příliš ztvrdla.

Ideální okamžik, kdy vidíte, že se cukr lepí. takže vám pomůže nastartovat vlasy.

Chcete-li odstranit chloupky pomocí cukru, musíte nejprve vyčistit oblast, na které chcete dobře pracovat, aby domácí depilační vosk lépe přilnul k pokožce. Manipulujte s nimi ručně, aby se nelepily, nejlépe si ruce namažte olivovým nebo mandlovým olejem.

Ideální je nanášet vosk ručně nebo, pokud chcete, použít špachtli namočenou v oleji, aby lépe klouzal. Vosk je třeba nanést na ošetřovanou oblast ve směru proti chloupkům, poté na něj položit proužek papíru nebo látky a silným tahem chloupky odstranit.

Jak vidíte, způsob depilace je naprosto stejný jako u depilace voskem, ale používané produkty jsou přírodní a velmi prospěšné pro zdraví pokožky.

Další metoda, která je v poslední době nejžádanější. je metoda, při níž se jako metoda odstraňování chloupků používá nit. Chcete vědět, co to je? Pak vás zveme k přečtení našeho článku o tom, jak štípat větvičkou. A pokud potřebujete více informací o tomto tématu, můžete také najít různé metody odstraňování chloupků.

Vosk pro domácí shugaring: 3 nejlepší recepty

Shugaring. pravděpodobně nejekonomičtější metoda depilace, protože ji můžete používat nejen v salonu, ale i doma s produkty, které jsou vždy po ruce. Při proceduře shugaring se přebytečné chloupky odstraňují měkkým, sladkým karamelem, který se stáčí do kuliček. Kuličky se po jedné přikládají na kůži proti růstu chloupků, zplošťují se a odtrhávají ve směru růstu. Aby však byl zákrok bezbolestný a účinný, musíte vědět, jak sladký vosk správně připravit. Vyberte si jeden z našich 3 receptů a jděte na to!!

 • cukr. 10 polévkových lžic. л.
 • voda. 4 polévkové lžíce. л.
 • citronová šťáva. 1/2 citronu
 • Všechny ingredience smíchejte v hrnci a za stálého míchání vařte na mírném ohni, dokud nezíská jemný karamelový odstín. Dávejte pozor, abyste pastu nepřevařili, jinak ztuhne a změní se v karamel. Správně uvařené těstoviny by měly mít o něco tmavší barvu než světlé pivo.
 • Odstavte pánev z ohně a nechte uvařenou cukrovou hmotu trochu vychladnout.
 • Směs by se měla snadno srolovat do kuličky. Pokud jsou těstoviny příliš řídké nebo se lepí na ruce, nechte je na sporáku ještě několik minut.
 • cukr. 10 polévkových lžic. л.
 • 1 lžíce vody. л.
 • citronová šťáva. 1/4 lžíce.
 • med. 2 polévkové lžíce. л.
 • Všechny ingredience smíchejte v hrnci a vařte na mírném ohni.
 • Jakmile směs začne vřít, přiveďte ji na 5 minut k varu, poté ji přikryjte a za občasného míchání vařte asi 20 minut.
 • Jakmile má pasta správnou barvu, sundejte pánev z plotny a nechte vosk vychladnout.
 • cukr. 10 polévkových lžic. л.
 • voda. 2 polévkové lžíce. л.
 • kyselina citronová. 1,5 lžičky. л.
 • Všechny ingredience smíchejte a za stálého míchání vařte na mírném ohni, dokud nezíská medovou barvu. Stejně jako u prvního receptu nedovolte, aby se pasta připálila.
 • Konzistence je stejná: výsledný vosk pro shugaring by se měl srolovat do kuličky. Směs však může být tekutá, ale pak musí být voskována speciálními proužky.
READ  Jak ušít knoflíkovou dírku na stroji Janome

Chcete-li se podívat, jak připravit vosk na shugaring a jak postupovat, podívejte se na toto video.

Jak získat domácí vosk na depilaci

Chcete se holit s přírodními ingrediencemi? Vosk. je produkt, který obsahuje chemické složky, ale pokud si ho chcete vyrobit sami doma, můžete zvolit přírodní produkty, jako je cukr a citron. Výsledek je naprosto stejný, jako kdybyste navštívili profesionála, a navíc dodá vaší pleti živiny a vitamíny z těchto dvou složek. Tento článek OneHowTo podrobně popisuje, jak vyrobit domácí vosk na depilaci, který zanechá vaši pokožku jemnou, bez šmouh a chloupků.

V poslední době se stále více žen rozhoduje pro domácí depilaci voskem; Důvodem je, že se tak stávají hladšími, upravenějšími, bez chloupků. K tomu použijte cukr, složku, která působí jako vosk a vytahuje vlasy od kořínků.

Tato metoda se na Východě používala odjakživa a nyní přichází i do našich domovů s úmyslem zůstat v nich. Jedná se o přírodní metodu bez přísad, která nejen odstraňuje chloupky, ale také zlepšuje zdraví pokožky a snižuje bolestivost každého tahu.

K výrobě depilačního vosku potřebujete tyto ingredience, které máte pravděpodobně doma:

Když máte tyto ingredience, první věc, kterou byste měli vědět, je, že postup, který budeme používat, je velmi podobný tomu, když připravujeme sirup v našich kuchařských receptech. Níže uvádíme podrobnosti krok za krokem.

Prvním krokem při výrobě domácího vosku je přidání všech ingrediencí do hrnce a vaření na mírném ohni. Nesmíte opustit kuchyň, protože musíte stále míchat, aby se to nepřipálilo; když vidíte, že se to začíná vařit, snižte teplotu a nechte to ještě několik minut, dokud neuvidíte, že se tvoří těstoviny, které můžeme voskovat.

V okamžiku, kdy je třeba směs stáhnout z ohně. je, když vidíte, že jeho barva lehce zezlátlaPředevším pokud vidíte, že cukr zčernal, vyhoďte ho, protože vás spálí a mohl by poškodit vaši pokožku. Jakmile těstoviny získají zlatavou barvu, je třeba je stáhnout z ohně a nechat vychladnout na chladném místě, ne v lednici, protože nechceme, aby příliš ztvrdly.

Ideální čas, kdy to vidíte, je, když je cukr lepkavý, takže nám pomáhá vytrhávat vlasy.

Při depilaci cukrem je důležité nejprve dobře očistit ošetřovanou oblast, aby domácí vosk lépe přilnul k pokožce. Postup se provádí ručně a doporučuje se potřít si ruce olivovým nebo mandlovým olejem, aby se příliš nelepily.

Ideální je nanášet vosk ručně nebo raději naolejovanou špachtlí, aby lépe klouzal. Ošetřovanou oblast je třeba navoskovat v opačném směru, než jsou chloupky, pak přes ni přehodit papírovou nebo látkovou pásku a silně zatáhnout, aby se chloupky odstranily.

Jak vidíte, způsob odstraňování chloupků je naprosto stejný, jako když používáme k odstranění chloupků vosk, ale v tomto případě jsou použité produkty přírodní a velmi zdravé pro pokožku.

získat, vosk, doma

Další z nejúspěšnějších metod poslední doby. je to metoda odstraňování chloupků pomocí nití. Chcete vědět, z čeho se skládá? Pak vás zveme k přečtení našeho článku o tom, jak mě navléknout do nitě. A pokud potřebujete více informací o tomto tématu, můžete se také dozvědět o různých metodách odstraňování chloupků.

Pokud si chcete přečíst více článků podobných článku Jak na domácí vosk, doporučujeme vám vstoupit do naší kategorie Krása a osobní péče.

Návod k použití voskových kazet krok za krokem

Jakmile máte připravené voskové kazety a tavič vosku, zbývá už jen zjistit, jak je používat.

Několik hodin před zákrokem je lepší se osprchovat a očistit pokožku peelingem, po kterém je vhodné použít tělové mléko. Jakmile je pokožka zcela suchá, naneste na ni dětský pudr nebo mastek, zejména pokud je pokožka náchylná k podráždění.

Po dokončení všech příprav můžete přejít k depilaci voskem, která se skládá z několika fází:

 • Nejprve je třeba vložit kazetu do tavicího zařízení (pokud je nová, nezapomeňte sundat ochrannou fólii) a zapojit zařízení.
 • Přibližně 20-25 minut bude přístroj zahřívat vosk, po kterém musí být odpojen od sítě, a po otření nohou suchým ručníkem (v případě potřeby i posypáním pudrem) můžete začít nanášet vosk. Horkým voskem se lze jen těžko popálit, protože ohřívač vosku musí být zapnutý asi hodinu.
 • Nyní můžete přístroj otočit vzhůru nohama tak, aby vosk stékal až k hlavě (stačí 3 sekundy) a na kůži (je lepší začít od lýtka) strávit proužek dlouhý 10 cm. Voskování se provádí podél linie vlasů. Voskovač musí být vždy ve vzpřímené poloze, jinak vosk zabarví jeho okolí.
 • Na již depilovanou pokožku nalepte depilační pásek (podél růstu chloupků), dole nechte asi 1 cm a opět rukou pohybujte podél pásku, aby lépe přilnul k pokožce.
 • Po minutě čekání uchopte proužek za spodní okraj a prudce zatáhněte ve směru proti růstu chloupků, důležité je netahat nahoru a podél kůže. Pokud vám zbyly nějaké chloupky, můžete je odstranit stejným proužkem. Je vhodný i v případě, že na okrajích zůstaly zbytky vosku.
 • Po vyčištění jednoho místa s chloupky můžete vosk (stejným způsobem) nanést na jiné místo na pokožce. Stejný epilační pásek můžete použít několikrát, dokud vrstva vosku na něm nedosáhne 2-3 mm a nebude snadnější ho odtrhnout. Pokud vosk v kazetě vychladne, znovu jej zahřejte v taviči vosku a bez obav pokračujte v postupu.
 • Pokožku je třeba otřít olejem (pomůže odstranit zbytky vosku) a po dobu 8 hodin je žádoucí ošetřenou oblast nenamáčet vodou, aby nedošlo k podráždění.
READ  Jaké nádobí lze používat na sklokeramické varné desce?

Někdy je po nanesení vosku a nalepení pásku velmi obtížné jej odstranit (vosk se táhne a silně rozmazává), nejčastěji to znamená, že kůže byla jednoduše vlhká.

V takovém případě je třeba nechat vosk vychladnout (stačí několik minut), vzít nový proužek a postup znovu zopakovat. Pokud se vám stále nedaří dosáhnout požadovaného výsledku, zkuste vosk odstranit olejem a znovu nanést směs.

Jak správně voskovat?

Na začátek si společně vysvětlíme, v čem spočívá depilace voskem. Jedná se o proces odstraňování nežádoucích chloupků z různých částí těla. Druhý název tohoto postupu je. voskování. Roztavený vosk se nanese na pokožku a po vychladnutí se odstraní pomocí speciálních papírových proužků. Vezme s sebou i vlasy.

Vosk si můžete zakoupit přímo ve včelíně

K domácí depilaci voskem potřebujete následující pomůcky:

 • přírodní včelí vosk
 • horký voskový tavič nebo teplovodní ohřívač
 • speciální papírové proužky
 • oranžová dřevěná tyčinka
 • Hydratační krém nebo kosmetický olej

První fáze. vypěstujte ji do správné délky. Nezapomeňte, že pro domácí depilaci musí chloupky dorůstat délky 3-5 mm. Předtím se tedy vyhněte holení nebo jiným metodám odstraňování.

druhý krok. Jak si doma připravit vosk na epilaci. Nejprve včelí produkt mírně zchlaďte v chladničce. Pak ji musíte skartovat. Nejjednodušší je strouhání. Před domácí voskovou depilací vlasy vložte do kazety nebo je rozpusťte ve vodní lázni. Tento proces trvá 30 až 60 minut. Nezapomeňte však, že včelí produkt při ochlazení téměř okamžitě zmrzne. Proto si vše potřebné připravte předem.

Třetí krok. příprava pokožky. Kůže by měla být očištěná a dobře osušená. Před ošetřením je nejlepší dát si horkou sprchu, aby se pokožka napařila a odstranění chloupků bylo snazší. Nepoužívejte však žádné kosmetické přípravky. To na druhou stranu zkomplikuje kosmetické sezení.

Čtvrtý krok. Depilační vosk v domácích podmínkách. Rozpuštěný včelí produkt naneste pomocí oranžové tyčinky podél (dlouhé) linie vlasů. Šířka vosku by měla odpovídat šířce proužků papíru. Přiložte proužek, pevně jej přitlačte a rukou jej odtrhněte proti růstu vlasů. Pokud nanášíte více vosku, nemusíte používat papírové proužky, ale raději odtrhněte celý ztuhlý kousek včelího vosku.

Pátá etapa. po péči o pleť. Po depilaci můžete na ošetřované oblasti nanést hydratační krém. Pokud máte citlivou pokožku, je pravděpodobnější, že vás depilace voskem podráždí. Ale nebojte se. zmizí za 1-2 dny, a co je nejdůležitější, na pleť nanesete kosmetický olej. Z tohoto důvodu je lepší provést léčbu několik dní před důležitými událostmi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS